Kerkelijke Diensten "VENRAYSE MONUMENTJE! PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Lies en Herman Jeuken-Verhuls- donk Piet Lenssen en Narde Kleppen- Lenssen Gerrit Janssen en overl. fam. Mathieu Dreijer (v. d. buurt). Zondag: Eenendertigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. voor de parochie: 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Herman Eb- berink Nella Verblakt Henri Coen- ders tot zekere intentie (JW); 11.00 nederlandse hoogmis, int. Anna Loo- nen-Gommans ouders Cox-Deckers Sraar Spee Sjraar van Ham. Tijdens deze viering is er een kinderwoorddienst thema: Sint Maarten. Maandag: H. Carolus Borromeüs, bisschop. 9.00 oude stichtingen pas toor Henri Wismans Jacob Cerhalle, Lodewijk Aben en Henri Achten; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Jan Janssen. Dinsdag: 9.00 Piet Pouwels en echt genote Piet en Mina Kersten-van Bracht; 19.00 fam. Jonkers-Claessens Piet Bonants en overl. fam. Gerrit Gossens. Woensdag: Alle heilige Verkondigers van het geloof in onze streken. 9.00 bij zondere intentie (V.R.) Elisabeth Ger- rits-Hermans en echtgenoot. Donderdag: H. Willibrord, bisschop, verkondiger van het geloof, patroon van de nederlandse kerkprovincie. 9.00 ouders Vullings-Thuyls overl. fam. Hanssen-Verhofstad echtpaar Her mans-van Maren. Vrijdag: 9.00 Mathieu Arts bijzon dere intentie; 14.00 25-jarig huwelijk Bloemen-Seijkens; 19.00 Petrus H. M. Camps en Anna M. v. d. Pas Theodo ra Flinsenberg-v. d. Boogaard Jose- phina Franssen-Rutten. Zaterdag: Kerkwijding van de Basi liek van Sint Jan van Lateranen. 9.00 Harrie Messemaeckers ouders Greef- kens-Potten en kinderen fam. Tille- mans-Duyf; 19.00 ouders Arts-Ver- koeijen Grad Goumans Coby Jacobs-Reijnders. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kinderwoorddienst met het thema: Sint Maarten. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Tom Kengen, lezer: A. Noyens. Zondag: 8.00 Rob en Bart Derkx, le zer: T. Verbeek; 9.30 Timo Flinsenberg en Wilco Janssen; 11.00 Fieke Schwa- chöfer en Petra Berkers, lezer: L. Truyen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Maikel Brons. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bart Derkx. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 2 nov.: Viering van Aller zielen. 18.30 Eucharistieviering met volkszang, int. overl. vader v. d. Boo gaard, Jan Joosten, overl fam. Peeters, J. v. d. Berg, G. de Graaf. Voorgan gers: P. Hendriks en G. v. Loenen, lec tor: P. Wittebols. Zondag 3 nov.: Viering van Allerhei-" ligen. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (meerst. Missa Te Deum laudamus van L. Perosi), int. mevr. Cup-Creemers, Herman Folbers. Voor gangers: P. Hendriks, lectrice: Hennie Brouwer. SCHOONHEIDSPRODUKTEN STEEDS GEAVANCEERDER Het is nog niet zo heel lang geleden dat cosmetica weinig méér om het lijf had dan de verzorging van de buitenste lagen van de huid. De droge huid werd ingevet, de vette huis had „niets" nodig en de onreine huid werd grondig met zeep gewassen. Pas in de jaren zeventig kwam hierin verandering. De huidverzorgingspro- dukten werden steeds beter, men legde zich toe op het verhelpen van huidpro blemen als acné, de vette of de droge huis. De juiste reinigingsprodukten ver beterden de structuur van de huid, de zogeheten moisturizers deden hun in trede, nieuwe en verbeterde zonnepro- dukten kwamen op de markt. De moisturizer of vochtregulerende crème of lotion blijkt nog steeds het meest geliefde produkt te zijn. Bijna de helft van alle vrouwen, jong of oud, gebruikt dagelijks een moisturizer. De keuze ervan wordt veelal bepaald door het „gevoel" dat ze geven, prettig in ge bruik, trekken snel in de huid en laten geen vette laag achter. Maar de moistu rizer van de jaren zeventig drong niet verder in de huid dan de opperste huid- lagen. De jaren tachtig brachten lang zaam maar zeker een grote verandering in de huidverzorgingspreparaten te weeg. Van het bedekken van de huid met dagcrème of make-up ging men over op het beschermen van de huid tegen in vloeden van buitenaf. Van het bescher men ging men weer een stapje verder naar het herstellen en regeneren van de dieper gelegen huidcellen. De produk- ten werden (en worden) steeds beter wetenschappelijk getest en de werkstof- fen kunnen intensiever op de huid in werken. Aan de andere kant zijn de produkten steeds makkelijker in het gebruik ge worden. Het reinigen gaat veelal gepaard met watergeplens, nachtcrèmes laten geen supervette, onaantrekkelijke gezichten achter, het masker en de ampullenkuur zijn eenvoudig thuis toe te passen. Bovendien wijzen cosmetica- huizen vaker op het feit dat de dure crème alléén niet meer voldoende is. Men houdt zich bezig met de gezondere leefwijze, men adviseert lichaamsbewe ging, saunabezoek. Kortom het is cosmetica en gezondheid in de ruimste zin van het woord. NIEUWE WERKSTOFFEN Tegenwoordig vinden we in de ver- zorgingsprodukten werkstoffen die men voor een aantal jaren niet voor mogelijk had gehouden. Neem bijvoorbeeld col lageen, elastine, hydrolastine en het repair complex. Met deze ingrediënten zijn we in staat de conditie van de huid veel langer mooi te houden. De celde ling en celvorming kan er positief mee worden beïnvloed. Het vochtgehalte en het vermogen van de huid vocht vast te houden wordt verbeterd. Zonnefilters in dagcrèmes en foundations, zelfs in shampoo's of oogschaduw verwerkt, beschermen tegen de schadelijke UVA- en UVB-stralen. De vrouw van vandaag kan met de juiste verzorging heel wat doen om haar huid in tiptop-conditie te houden. Om vroegtijdige veroudering tegen te gaan, zelfs gedane schade enigszins te herstel len. Maar ook hier is voorkomen uiter aard beter dan genezen. Met de verzor ging van de huid kun je in feite niet vroeg genoeg beginnen. En is het geen prettige idee dat een consequente huid verzorging werkelijk vruchten kan af werpen? De juiste verzorging van de huid be gint met een gedegen advies. Voorkom daardoor miskopen, want die zijn AL TIJD duurder dan de allerbeste produk ten. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag: eucharistieviering; op dinsdag en donderdag: woord en communiedienst. Donderdag 31 okt. 16.00 Werkgroep themadienst. PAROCHIE PATERSKERK Zaterdag: Allerzielendag. In de avondmis van 18.30 herdenken wij de overledenen van het afgelopen jaar. Zondag: 9.00; 10.15 hoogmis gezon gen door de Zangers van St. Frans; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 voor de overledenen van het afgelopen jaar voor overleden familie overl. fam. Dechnar-Sijbers en Vermeulen-Dijkmans echtpaar Jans- sen-Kelders Helm Cuppen overl. ouders Oudenhoven-Evers Wim Jans sen Louis Linders en beide schoon zoons. Zondag: 9.00 Wilhelmus Aarts en echtgenote voor overleden familie; 10.15 Konrad Thijssen en overl. familie Antoon Lucassen overl. ouders Rut ten Teng Hendrix en Theodoras Thijs sen; 11.45 Harry Clephas; 18.00 Traus Wijnhoven Hein van Lierop. Maandag: 8.00 Pater Jan Paulissen; 19.00 Constant Pijls Drika Arts (fam. Fleurkens) overl. ouders Huijbers Antoon Bovée. Dinsdag: 8.00 zuster Helena Ded- ding; 19.00 tot zekere intentie Herman Coopmans Thea Hendriks-van Els. Woensdag: 8.00 overl. echtpaar Ger- rits-Hermans; 19.00 Antoon Peters (Dienstkam.). Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. fa milie Janssen-Krijns. Vrijdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 gezinsmis; Piet en Theo Linders. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Pepijn Dobbelaar. Zondag: 9.00 Martin Linders; 10.15 Leo en Johan Pouwels; 11.45 Tonny Vermeulen; 18.00 André Basten en Per Lenssen. Maandag, woensdag en vrijdag: 8.00 Theo Camps en Peter Weijs. Maandag en vrijdag: 19.00 Marcel Meijer en Jaap Janssen. Dinsdag en donderdag: 8.00 Pascal en Emiel Kusters; 19.00 Nancy Eibers. PAROCHIE H. FRANCISCUS VAN ASSISIË BRUKSKE Pastoor G. Braggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor dringende zaken bellen naar tel. 81274. Zaterdag 2 nov.: Allerzielen - Ge dachtenis van alle overleden gelovigen. 19.00 H. Mis voor de overleden gelovi gen van onze parochie, die dit jaar zijn gestorven; voor fam. Swinkels. Zondag 3 nov.: Eenendertigste zon dag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; ter ere van de H. Geest. Deze hoogmis zal er volkszang zijn. De kindercrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen. Maandag 4 nov.: Gedachtenis van de H. Carolus Borromeüs, bisschop. 19.00 H. Mis voor een overleden broer. Dinsdag 5 nov.: 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Woensdag 6 nov.: Feest van alle H. Verkondigers van het geloof in onze streken. 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor priesterroepingen. Donderdag 7 nov.: Hoogfeest van de H. Willibrord, bisschop. 8.30 H. Mis tot intentie van onze parochie; tot inten tie van de fam. Lemmen. Vrijdag 8 nov.: 19.00 H. Mis als jar- dienst voor Traus Althuizen en om Gods zegen over de familie. Mededelingen: 1. Lektoren: zaterdag 2 nov. 19.00 dhr. Francken; zondag 3 nov. 10.00 dhr. Klaassen. 2. Om over na te denkende zicht bare wereld wordt onvoldoende bevon den voor de mens en hij kijkt uit naar een schuilplaats in zijn buurt die intie mer, verborgener, zuiverder, kalmer en vaster is. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 2 nov. Allerzielen. 10.00 Plechtige Requiemmis door ons man nenkoor. Voor alle overleden gelovigen Als eerherstel aan het onbevlekte hart van Maria Voor Petran Willems en fa milie Huis overl. Tony Dommeck- van der Kruys. 18.00-18.45 gelegenheid tot biechten (K); 19.00 Gezongen Requiemmis door het dameskoor Ven rode. Voor overl. ouders Janssen-de Bruyn Piet Willems en overl. fam. Jan Janssen overl. fam. Baeten-Mar- tens overl. ouders Maassen-Swagho- ven Jac. van de Vorle Harrie Linssen en overl. familie overl. Annie Min- Poels fam. Siebers-theunissen fam. Maassen-Huybers Riek van de Waeter (coll.) overl. zuster Hendrika Baeten Toos Lamers-Jacobs (neven en nichten) Riek van Soest-van Hooy (coll.) Jan van de Vorst en overl. Hermine van de Vorst overl. fam. Hermsen-Barants Sjeng Derks en overl. fam. Zondag: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Harry Janssen en overl. fam. Gertru- da Smits-van den Hoogen (coll.) overl. ouders Huybers-Poels-Janssen en zoon Jan een schoonzoon Vic en Ma- rinus; 10.00 jjargetijde voor Rombout Appels overl. fam. Swinkels om uit komst in moeilijkheden Teng van Ger- ven overl. Frans Schmitz; 11.30 Jan van Haren en Mensi Zegers Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders Manta Schim van der Loeff b.g.v. een 70e verjaardag van Moeder; 18.30 Martinus Pontman Emilie Ma- thon Leo Stoel en Leo Sophie. Maandag 4 nov.: Gedachtenis van de H. Carolus Borromeüs. 8.00 voor Priesterroepingen en roepingen voor het religieuze leven; 19.00 voor Ann Coop mans overl. fam. Wijnhoven-Philip- sen en zoon Ber. Dinsdag 5 nov.: 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 15.00 in de kerk gelegen heid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor Matthie van den Beuken (verjaardag) Arnoldus Swaghoven. Woensdag 6 nov.: Alle Heilige geloofsverkondigers in onze streken. 8.00 tot zekere intentie (Th); 19.00 voor Thei Linders. Donderdag 7 nov.:Hoogfeest van de H. Willibrordus, Patroon van onze kerkprovincie. 8.00 voor de katechese op de scholen; 19.00 voor Gerard Bou ten (coll.). Vrijdag 8 nov.: 8.00 ter ere van het H. Hart van Jezus; 19.00 tot bijzondere intentie. Zaterdag 9 nov. Kerkwijding van de basiliek van St. Jan van Lateranen. 8.00 ter ere van Maria tot zekere intentie. Mededelingen: 1Zaterdag om 8.00 uur is er geen H. Mis. Om 10.00 uur is er een plechtige Requiemmis. Om 19.00 uur zal even eens de doden liturgie worden genomen. In beide H. Missen zullen de namen worden gelezen van al diegenen die het afgelopen kerkelijk jaar zijn gestorven. 2. In dit weekend is er weer de jaar lijkse boekenstal achter in de kerk. Na de diensten van 19.00; 8.30, 10.00 en 11.30 uur kunt U er terecht. De bestel lingen zullen nog voor St. Nicolaas worden afgewerkt. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 10.00 Giel Krijnen, Urbain van Weert, Gunther Stamper; 19.00 Jos Vercauteren. Zondag: 8.30 John Dommeck; 10.00 Jose Cornejo, Jos Verstegen, Pascal van Weert; 11.30 John Rongen; 18.30 Stefan Rongen. Maandag t/m woensdag: 8.00 Sander Rottgering; 19.00 Ronald Geurts. Donderdag t/m zaterdag: 8.00 Rick Cornelissen; 19.00 AnjoCoppus. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 3 november a.s. zal ds. H. J. C. van Es de voorgan ger zijn. Aanvangstijd is 10.00 uur. In deze dienst zal er het Heilig Avondmaal gevierd worden. De koliekten zijn bestemd voor de Diakonie en de Zending. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, overl. ouders Achten-Verdijk, Sjang Joosten, uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 Jan van den Berg; 10.00 overl. familie Derks-Ewals,Math, en Marco Basten, overl. familie Fleur- kens-Broeks, Martien Moorrees en Wim Versleijen, jaardienst Piet Rutten, Jan Loonen, Wiel van de Pasch, Nol Versteegen, overl. ouders Maes-Mar- tens, Jan Bernaerts (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 gest. jaardienst fam. Litjens en echtgenoten. Dinsdag: Piet Arts. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 Theodora Camps- Strijbosch. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. fam. Camps-Verhoeven. Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters, Herman Hoex, Gerrit Reintjes. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Esther Litjens, Mo nique Wilms, Anita van Limbeck, Noortje van Goch. Zondag: 8.30 Paul Bovendeerdt, Marcel Nellen, Robin van Mill, Erwin Achten; 10.00 Leonie Hendrix, Inge Kreutz, Anke Kusters, Annemiek Raedts. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Bernard Janssen (koll.) Anna Steeghs-van Rijswijck (jrd.) Wiel Baltussen (mnd.) Jan Peeters Johan na Bots-ten Haaf (koll.) Alfons Kur- vers (jrd-) Hubertus de Rijck (jrd.). Zondag: 8.30 H. Mis voor de weldoe ners der Kerk; 10.00 Hoogmis, Maria Wolters-Janssen (koll.) Handrie Cus- ters (mnd.) Petronella Peters-Arts (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Lei Ewals (kol.) overl. familie Nelissen-Ewals st. Gerard houwen en Wilhelmina Peters. PAROCHIE LEUNEN 31e zondag door het jaar. Vrijdag: 10.30 plechtige begrafenis van Jan Verheijen. Zaterdag: 10.30 plechtige begrafenis van Jacob Reijnders. Eerste zondag van de maand, bijzon dere kollekte voor de eigen kerk. Zaterdag 2 nov. Allerzielen. 19.00 ge zongen requiemmis voor alle overl. ge lovigen. H. Mis v. Harry Geurts (V.w. L. R.) H. Mis v. overl. fam. Jennis- kens-Arts en Antoon van Dooren maandd. v. Henricus Leijssen mnd. v. Harrie Reintjes. Zondag 3 nov.: 31e zondag door het jaar. 8.30 lsm. v. overl. fam. Leijssen- vander Wallen; 10.00 Hgm. v. Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels (Da meskoor zingt deze hoogmis); 11.15 lsm. v. Francisca Maas-van den Einden lsm. v. Teng Voesten lsm. v. Gertruda Spreeuwenberg lsm. v. Martin Jilesen lsm. v. Piet Heesen lsm. v. Michel Loonen. Maandag: H. Carolus Borromeüs, bisschop. 19.00 lsm. v. Bertus Jennis- kens en Traus Jenniskens-Droesen lsm. v. Gerardus Arts en overl. ouders. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Harry Geurts (vw. de buurt) lsm. v. Antoon Ver heijen en overl. familie Verheijen-Droe- sen weekd. v. Joos Gommans (6) weekd. v. Jan Verheijen (1). Woensdag: Alle heilige Verkondigers van het geloof in onze streken. 19.00 lsm. v. Frns v. Bavel en overl. fam. weekd. v. Bert Jenniskens (Overbroek) (1) maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgenoten, en Johanna Verheijen- Loonen. Donderdag: H. Willibrord, bisschop, verkondiger van ons gelóóf, patroon van de Nederlandse Kerkprovincie. 19.00 lsm. v. Maria Loonen-Scheffers lsm. v. overl. fam. Wismans-Loonen gest. jrd. v. Anna Jenniskens. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Hendrika Arts/ lsm. v. overl. fam. Verkeyen- Janssen en Frans Verkoeyen maandd. v. overl. fam. Swinkels-van Rijswijck en overl. kinderen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Harry Geurts (v.w. fam. Wismans) lsm. v. overl. fam. Philipsen-Lenssen weekd. v. Jacob Reijnders (1) maandd. v. Johanna Peeters-Raymakers gest. jrd. v. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens en Michel Loonen. Misdienaars: ma t/m vr 19.00 Toel Kersten en Mare Theunissen. Akolieten: za 19.00 John Cornelissen en Gerard Jenniskens; zo 8.30 John v. d. Aker en Sander Peeters. Hgm. 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Her mans; U.15MartinenTonny Heesen. Lectoren: za 19.00 M. Vennekens; zo 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 Mevr. v. Bavel. Gedoopt: Ellen Geurts, Wethouder Reintjesstraat 23. Overl eden: Bert Jenniskens, Over- broekseweg 9 (75 jaar). We legden hem te rusten op ons kerkhof maandag 28 okt. j.l. PAROCHIE YSSELSTEYN Vrijdag: Allerheiligen. 19.00 H. Mis voor onze eigen parochie; 2. H. Mis voor overl. fam. Mulders-Maessen. Zaterdag: Allerzielen. 19.00 1. H. Mis voor alle overleden parochianen; 2. weekd. voor Grad Verheijen; 3. weekd. v. Jac. Claessens; 4. H. Mis voor Jac. Janssen en overl. fam.; 5. H. Mis voor Antoon Verheijen en overl. fam. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. familie; 10.00 Plechtige H. Mis t.e.v. Allerheiligen. H. Mis voor het welzijn van onze parochie; 11.30 jgt. voor Louis Custers; 15.00 Herdenking van onze dierbare overledenen, met geza menlijke tocht naar het kerkhof. Maandag: 19.00 1. jgt. voor Mevr. Wismans-Droesen; 2. H. Mis voor overl. ouders Vollenberg-Aerts. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis voor overl. fam. Philipsen-Cremers; 2. H. Mis voor overl. fam. Wismans-Droesen-Gooren. Woensdag: 19.00 1. maandd. voor Rinus Dijkhuizen; 2. H. Mis voor Giel Trommelen; 3. weekd. voor Jac. Claes sens. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Bos-Janssen. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor bijz. intentie; 2. H. Mis voor Mevr. Ver stappen-Vervoort; 3. H. Mis voor overl. ouders Claessens-van Megen en overl. fam. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis uit dank baarheid fam. Claessens-van Asten; 2. jgt. voor Mevr. Teunissen-Gerrits; 3. maandd. voor Thei Janssen; 4. mnd. voor Grad Verheijen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tom v. Asten en Rob Gommans. Zondag: 8.30 Mike Kuunders en Roel Smits; 10.00 Mark Derckx en Peter Janssen; 11.30 Tjeerd en Rob Jennis kens; 15.00 Mattie van Ass en Tom van Asten. Weekdagen: Rob en Mark Reijnders. RECTORAAT HEIDE 31e zondag door het jaar, 3 nov. '85. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Traus Gielens, tevens voor de overl. ouders Gielens-Stax, tevens voor Wim Swinkels v.w. de buurt en tevens voor de overleden vader Jan Droesen. Zondag: 8 uur H. Mis voor het recto raat. 10 uur hoogmis: jaargetijde voor Hubertus Janssen, Anna Maria Philip- sen, Johannes Janssen, Theodoras en Lien Peeters-Janssen. Akolieten: John ny Willems en Chantal Janssen. Misdienaars van de week: John Verkoeijen en Geert van Osch. Maandag: H. Carolus Borromeüs, Bisschop. 8 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Wil lems. Woensdag: Alle H.H. Verkondigers van het geloof in onze streken. 8 uur H. Mis voor Piet Spee en overleden fami lieleden. Donderdag: H. Willibrord, bisschop en patroon van onze Nederlandse kerk provincie. 8 uur H. Mis voor Wim Derix en overleden familie Derikx- Voesten. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes en overleden familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels en tevens voor de overleden vader Jan Droesen v.w. de buurt. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 3 nov. 31e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Marlie Weys. Zondag 3 nov.: 9.45 6e zesweken- dienst zal. Antoon Janssen en zal. Handrie Reintjes en Anna Lemmen v.w. de buurt; 11.15 Hgm. zal. Jan van den Aker en overl. ouders van den Aker-Schoenmakers. Maandag: 8 uur lsm. zal. Wim de Goor en kinderen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. overl. fam. Timmermans Rossen Arts. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels; 's avonds 19.30 jgt. overl. ouders J. Fleurkens-Aarts. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Wilms-Heesen-van Lin Vrijdagmorgen geen H. Mis. Om 19.00 de Allerheiligenmis. Tevens feest van het H. Hart van Jezus tot bijz. int. van de fam. Geurts-Ambrosius. Zaterdag: Allerzielen. Om 8 uur H. Mis voor alle overledenen; 19.00 Hoog mis voor zal. Marly Weijs. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 2 nov. Allerzielen. 19.00 voor de intentie van Fanfare St. Oda. De fanfare zal deze dienst opluisteren. Zondag 3 nov.: 31e zondag door het jaar. Vandaag viewren we het feest van alle Heiligen. Eerste zondag van de maand: speciale kollekte voor onze kerk. 10.00 jgt. Jan Janssen; 11.30 jgt. Martien Poels; 15.00 Allerzielendienst in de kerk. Daarna processie naar kerk hof en zegening van de graven. Maandag: H. Carolus Borromeüs, Bisschop. 8.30 Mevr. Truus Hendrix- Marcellis (koll.). Dinsdag: 8.30 jgt. Peter Mathijs Gielen. Woensdag: Alle Heilige Verkondigers van het Geloof in onze streken. 8.30 Schoolmis, int. roepingen; 19.00 Henk van Meyel. Donderdag: H. Willibrordus. 8.30 overl. fam. Thijssen-Thijssen. Vrijdag: H. Willehad, Bisschop. 8.30 overl. familie van Dijck-van Rijswijck. Zaterdag 9 nov.: Kerkwijding van de Basiliek van Lateranen. 19.00 Willem Gellings. Misdienaars: zondag 3 nov. 10.00, woensdag en zaterdagavond: Wendy Poels en Ilse Michels; 11.30 Ruud Thijs sen en Pieter Paul Rieter. Kollektanten: zaterdagavond 2 nov. M. Arts; zondag 5 nov. 10.00 F. Hen drix; 11.30G. Ewals. Kerk schoonmaken 7 nov.: Mevr. Stiphout-van Osch, Veldstraat en Mevr. van Ass, Haag. r .Een varudeze dagen zal de Missie- scheurkalender 1986 U worden aange boden. Hij is het produkt van mensen in Botswana, een heel arm land in hel zuiden van Afrika. De opbrengst is ook voor dat land. Lees meer over Botswana in ös Krentje. De prijs is 7,—. Alles is voor demissie. Hartelijk dank aan de bejaarden voor het schoon houden van het kerkhof en aan leden van het kerkbestuur voor hel in orde brengen van sommige graven. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur Allerzielen. H. Mis voor overleden parochianen. Zondag: Allerheilien. 10 uur H. Mis vopor Henk Nabuurs. Na de Hoogmis bezoek aan het kerkhof. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Muysers-v. d. Sterren. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Woensdag: 8 uur voor Piet en Theo Vogelsangs. Donderdag: 8 uur voor overl. fam. Arts-Lucassen. Vrijdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. van Bakel. Misdienaars van 3 - 9 nov.: Angela v. d. Heuvel en Saskia Arts. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 2 nov.: 19.00 Avondmis voor overl. fam. Michiels-Versteegen en kinderen, fam. Frijssen, fam. van Es-Barends en kinderen, overl. ouders Bastiaans-Huijgen en zoon Victor, overl. grootouders Rouwens-Smits, Harrie van Els, ouders Koopmans-Hof- mans, fam. Vrijsen-Keetels. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor het rectoraat en fam. v. d, Heyden; 10.00 Hoogmis voor René Buijzen, Arnoldus Reijnders, overl. fam. Philipsen-van Dijck, overl. fam. van Kempen-Lochtens, Dora Verstee- gen-van Kempen, fam. Lensen-Linsen, Drika Martens-Versteegen van Eisen en t.e.v. St. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel, en t.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Weerdenburg en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en voor Baronesse van Hugen- porth. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer, fam. Vrijsen. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Theresa Herckenrath-Giesen. VAMOS A VER El domingo próximo, el dia 3 de noviembre, celebraremos la fiesta de Todos los Santos y la Comemoración de todos los Difuntos; a la once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Misa con cantos y plètica en Castellano; después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! El Centro ya ha empezado sus acti- vidades: el sèbado el dia 26 de octubre ya habia kina para todos. El miércoles es la tarde para las Safloras solas. Se promete una sorpresa especial en la kim para las Seflores. Hasta la vista! Las tardes empiezan a las 19.30 horas. We hebben voor de aardigheid eens. aan een aantal Venrayers gevraagd wie volgens hen de patroonheilige van Venray was. Het antwoord was in de meeste gevallen „verbijsterend". Slechts een enkeling wist dat het Sint Petrus was, maar Hensenius bleek het hoogste te scoren.... En dat terwijl de brave man het nooit tot een zalig-, laat staan tot een heiligverklaring heeft weten te brengen. De verwarring is waarschijnlijk 'het gevolg van het feit, dat zijn betonnen con terfeisel zó'n plaats in het Venrayse stadsbeeld heeft gekregen en dat er bovendien nog een plein en een straat naar hem zijn genoemd. Het beeld, het plein en de straat herinneren aan de grote denker Gode- fridus Henschenius, die leefde van 1601 tot 1681 en zesenveertig jaren van zijn leven heeft gewerkt aan de Acta Sanc torum (Levens van de heiligen). Hij werd op 21 januari 1601 in Venray geboren als Godfried Henskens. Hij werd later Jezuiet en assistent van pater Johannes Bollandus, wiens werk het beschrijven van de heiligenlevens hij later zou overnemen. Zoals in die tijd gebruikelijk, verlati- niseerde hij zijn naam tot Godefridus Henschenius. In 1882 kreeg hij zijn standbeeld onder „het lommer van de linden" op het Henseniusplein. Het beeld, vervaar digd van Franse steen, was een schep ping van de Roermondse kunstenaar Oor. Precies 62 jaar heeft deze vriende lijk ogende geleerde daar gestaan. Kort voor de bevrijding werd het beeld door oorlogshandelingen verwoest. Op 23 november 1957 werd het nieuwe standbeeld van Hensenius ont huld. In opdracht van het gemeentebe stuur was het ontworpen door de Maas trichtse kunstenaar Rob Stultiëns en bij de toenmalige Venrayse betonindustrie Nelissen gegoten. De staande vriende lijke Hensenius van vroeger werd ver vangen door een zittende, nors kijkende „reus" van 2.40 meter op een sokkel van 1.60 meter. Ondanks het feit, dat de kunstenaar de levensbeschrijving van Hensenius tot grondslag van het ontwerp had gekozen en hem heeft willen uitbeelden als een grote forse man, een onverschrokken LOO OT geschiedvorser, de handen gevouwen over zijn levenswerk, bleef men in Venray het oude beeld tóch mooier vin den. Oneerbiedig kreeg het de naam „Jan Zit" en „Jantje Beton", die onlangs ook nog op een electrische stoel is ko men te zitten. In zijn sokkel is n.l. de electrische voorziening voor de kermis aangebracht. Of het nu komt door de werkzaam heden in de sokkel óf door de invloeden van het weer, feit is. dat het beeld van Godefridus Henschenius momenteel ter hoogte van schouders en heupen scheu ren vertoont. Wilheimmastraatia Venray

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16