GEMEENTEPRAAT gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G A. Schutte, Bureau Voorlichting EENMALIGE UITKERING 1985 Verlaging grondprijs voor particuliere woningbouw op de kerkdorpen medewerkster Tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet Winkelcentrum ,,Rose Vlek" wacht op een nieuwe naam Commissie onderwijs en cultuur Bouwvergunning aangevraagd Verklaring van geen bezwaar Commissie openbare werken Hinderwet Commissie- algemene zaken vergadert op 4 november Bouwvergunning verleend Inleveren van chemisch afval Starters voor het voetlicht ROB DELSING EN ZIJN FITNESS-CENTRUM Op de bij het bestemmingsplan „Centrum" behorende kaart, staat sinds jaar en dag het gebied, omsloten door de Hoenderstraat, Deken Thielenstraat, Jan Hensenstraat en Schoolstraat als een rose vlek aangegeven. In feite hebben de gemeentelijke bestemmingsplannenmakers hiervoor een willekeurige kleur gebruikt om aan te geven, dat de invulling van dit terrein zou plaatsvinden, wanneer de behoefte zich zou voordoen. Maar in de loop der jaren is de naam „Rose Vlek" een eigen leven gaan lei den en spreekt iedereen over „De Rose Vlek" als men het heeft over hel ter rein, waarop momenteel de bouw is begonnen van de Torro-Plus Supermarkt en te zijner tijd een nieuw winkelcentrum ontstaat. Nu zal iedereen het er over eens zijn, dat de naam „Rose Vlek" voor een winkelgebied bepaald niet aantrekkelijk is en dat deze naam associaties oproept met niets met een winkelcentrum van doen hebbende „activiteiten". Daarom heeft het gemeentebestuur besloten een „prijsvraag" uit te schrij ven om de bevolking in de gelegenheid te stellen een goede en passende naam voor het toekomstige nieuwe winkelcentrum te bedenken. Het behoeft geenszins een plechtige, historische verantwoorde naam te zijn, maar wèl een lekker in het gehoor liggende en gemakkelijk bruikbare naam. Suggesties kunnen tot 1 januari a.s. worden ingezonden naar het Bureau Voor lichting en Inspraak van de gemeente. De winna(a)r(es) mag uiteraard rekenen op een passende beloning. Op dinsdag 5 november a.s. komt de commissie voor onderwijs en cultuur om 17.00 uur in kamer 127 van het raad huis in openbare vergadering bijeen. Hoofdmoten van deze vergadering zijn de begroting van de schouwburg Venray voor 1986, de voorlopige vaststelling van de werkelijke kosten van het openbaar onderwijs over 1984 en het jaarverslag/jaarrekening 1984 en de begroting 1986 van de openbare bi bliotheek Venray. Wat betreft de jaarrekening zal de commissie moeten adviseren over het goedkeuren hiervan tot een bedrag van 867.254,- en de gemeentelijke vergoe ding 1984 op 780.776,- vast te stellen. Bij de begroting voor 1986 gaat het over een bedrag van 857.355,- waarbij de gemeentelijke subsidie voorlopig op 771.905,- wordt vastgesteld. Uit de stukken blijkt, dat het bestuur van de openbare bibliotheek de zater- dagopenstelfing van de afdeling volwas senen wil continueren,-evenals de och- tendopenstellmg van de studiezaal/ leeshoek. Verder wordt vermeld, dat de biblio theek tot en met 1989 uitgesloten zal worden van (verdere) bezuinigingen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een overkapping carport aan de Akkerweg 49 te Ven ray, l.n.v. P. Jacobs Zn.; het bouwen van een geitenstal aan de Veulenseweg 61 te Veulen, t.n.v. P.N. Koning. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 1 november 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 31 oktober 1985 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 23 oktober 1985 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een bedrijfsruim te met varkensstal aan de Heidse Peel- weg 60 te Ysselsteyn, l.n.v. Gebr. Pee lers. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Stalen van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 31 oktober 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Ook dit jaar wordt de zogenoemde Eenmalige Uitkeringen verstrekt. De re gering heeft besfoten dat voor deze extra uitkering in aanmerking komen zij die in 1984 ook een uitkering hebben ont vangen en ook nog aan de overige regels van de wet voldoen. Tot 15 november 1985 kunnen de aanvraag- of inlichtingenformulieren worden teruggestuurd naar de gemeente Venray. Te laat ontvangen formulieren worden niet in behandeling genomen. Het is dus niet mogelijk om nu voor de eerste maal een eenmalige uit kering aan te vragen. Een EERSTE aan vraag leidt zeer beslist tot een afwijzing. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter UITBETALING Er wordt naar gestreefd de Eenmalige Uitkering uit te betalen vóór Kerstmis. Voor die tijd kan geen informatie wor den verstrekt over eventuele toekenning of afwijzing. Voorschotten op de mogelijk te ont vangen Eenmalige Uitkering worden „te! verstrekt. inforMATIE Wie meer informatie wenst over de regeling, kan kontakt opnemen, alleen op de onderstaande dagen, met het bu reau Eenmalige Uitkering, kamer 126 van het raadhuis, tel. 04780-83838, toestel 417. Uilsluitend op de volgende dagen en tijdstippen is het bureau Eenmalige Uit kering bemand: dinsdag, woensdag en donderdagoch tend van 9-12 uur; 4 nov., 18 nov., 2 dec., 16 dec., eveneens van 9-12 uur; maandag 28 okt., 11 nov., 25 nov., 9 dec., van 14-17 uur. De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken zal zich in haar openbare vergadering van maan dag 4 november (om 18.30 uur in kamer 127 van het raadhuis) voornamelijk be zig houden met verkeersaangelegenhe- den. Als basis dient het eindrapport AVOC (Aanpak VerkeersOngevallen- Concentraties) onderzoeken verkeers veiligheid op vijf kruispunten. In het kader van dit onderzoek zijn door het Bureau Goudappel Coffeng vijf kruispunten onderzocht t.w.: Westsingel, Langstraat, Zuidsingel; Westsingel, Merseloseweg; Noordsingel, Overloonseweg; Westsingel, Veltumse Kleffen; Intussen is gebleken, dat verbetering van het kruispunt Merseloseweg-West singel middels het verkrijgen van subsi dies eventueel een haalbare kaart kan zijn. De commissie zal hierover het col lege moeten adviseren. Zoals toegezegd, zal de commissie de ze avond nader worden geïnformeerd over het kruispunt Leunseweg bij de Pa terskerk en de verkeersdrempels in Leu nen. Er staan nog meer verkeersaangele- genheden op het programma van de commissie zoals het aanwijzen als voor rangssplitsing van de T-krusing Paul Burgmanstraat-Smakterweg; idem voor de splitsing van parallelweg Oostsingel en fietspad Oostsingel met de Eiken laan; uitbreiden parkeerverbod in de binnenbocht van de Langeweg nabij de voormalige cartonnagefabriek en het in trekken van. de invalidenparkeerplaats in de St. Petrusstraat i.v.m. verhuizing van de betrokkenen. Aan het einde van deze openbare ver gadering zal de commissie nader worden geinformeerd over het wegenbeheer systeem. Er komen behalve verkeersza ken ook nog andere onderwerpen aan de orde waarover de commissie het col lege dient te adviseren zoals: het verstrekken van een krediet van ruim 21.000,- voor het vervangen van drie sneeuwploegen; verkoop van grond in Landweert aan Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. te Oostrum voor de bouw van 9 premie-a- woningen; grondverkoop in de Burggraaf aan GeBeBouw te Someren voor de bouw van 4 premie-B-woningen; verkoop van grond in Kulut II aan Bouwbedrijf Verhoeven b.v. voor de bouw van 6 premie-B en 16 premie-C- woningen. Tenslotte nog een voorstel tot pacht- beëindiging i.v.m. het bereiken (in de komende jaren) van de 65-jarige leeftijd door de paphters. Zoals elders in dit blad vermeld, heeft het gemeentebestuur besloten tot verlaging van de prijs van een aantal bouwkavels, voornamelijk in de kerkdorpen gelegen. Gehoopt wordt dat hierdoor particulieren een vrije sector woning kunnen realiseren. Hieronder gaan wij nader op de verlaging van de bouwkavelprijzen Nieuwe Ligging van de kavel Oppervlakte verkoopprijs korting (incl. BTW) in 1. Venray, Kruisstraat 602 m2 65.000,— 17 2. Oostrum, Gildestraat 805 m2 70.000,— 20 3. Leunen, Rondeveld 461 m2 48.000,— 5 4. Leunen, Urbanusweg 440 m2 ƒ45.000,— 28 5. Oirlo, Dionisiusstraat 550 m2 55.000,— 15 6. Ysselsteyn, Moerslag 510 m2 50.000,— 10 7. Vredepeel, Stalbergweg 530 m2 30.000,— 56 Wie komen voor deze kavels in aanmerking? De gemeente hanteert tot 30 november een volgorde van voorkeur en wel als volgt: Voor kavel 1:1. inwoners van de gemeente Venray 2. kandidaten van buiten de gemeente Voor kavel 7: Alleen inwoners van Vredepeel Voor kavel 2 t.m. 6: 1. inwoners van het betreffende dorp 2. inwoners van een ander kerkdorp 3. kandidaten uit Venray-kom 4. kandidaten van buiten de gemeente De gemeente is in principe bereid - afhankelijk van de toewijzing voor 1986 - ter ondersteuning van eventuele bouwplannen een premie- B of premie-C subsidie beschikbaar te stellen. Voor verdere inlichtingen: Gemeente Venray, Tel. 04780-83838 afdeling grondzaken, toestel 337 afdeling stedebouw, toestel 331 Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Gebroeders Tijssen, Haag 20-18a te Merselo voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a uit breiden wijzigen van een transportbe drijf, waar electromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan Haag 20-18a te Merselo; Autobedrijf Gommans-de Wit v.o.f., Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor hei uitbreiden van een au- toherstelinrichting met motorbrandstof- fenverkooppunt met opslag van benzi ne, dieselolie en LPG, gelegen aan de Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tol 14 november 1985, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tol bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur'wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van.de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 31 oktober 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. De commissie voor algemene zaken,, bestaande uit de voorzitters van de ver schillende raadsfracties en hun advi seurs, komt op maandag 4 november in openbare vergadering bijeen in de raad zaal. Aanvang 17.15 uur. Het voor naamste agendapunt is de bespreking van de automatisering bij de gemeente politie. Op de afdeling FINANCIËN en BELASTINGEN kan wor den geplaatst, een in deeltijd (16 uur) Funktie-inhoud bediening van de terminal; opbergen van boekingsstukken; maken van bank- en giro-opdrachten; verzenden van aanmaningen en dwangbevelen; controle automatische betalingen; assistentie van de kassier; Funktie-eisen De funktie vergt enig boekhoudkundig inzicht en een grote mate van accuratesse. Opleiding minimaal MAVO of LEAO-C (met boekhouden). Praktische werkervaring is niet noodzakelijk. Salariëring Maximaal f 1.080,84 bruto per maand. Bij aanvang f 840,42 (eventueel nog leeftijdskorting). Sollicitatie Binnen 10 dagen en te richten aan het college van burge meester en wethouders, Postbus 500, 8500 AM VENRAY, onder vermelding van het vacaturenummer PZ-237. Vanaf donderdag 31 oktober tot half november wordt in de Infotiek van het raadhuis een tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet gehouden. Op acht panelen wordt in grote lijnen verteld wat deze wet inhoudt, voor wie deze bedoeld is, hoe hoog de uitkeringen zijn en wat rijksgroepregelingen zijn. Kortom: er wordt informatie gegeven voor (potentiële bijstandsclienten). Op een videokast die men zelf kan bedienen door het indrukken van een knop, geeft Ton Planken antwoord op de elf meest gestelde vragen van cliënten. Vragen als: hoe hoog is de uitkering? hoe zit het met vakantie en ziekenfonds? vrijwilligerswerk of bijverdienen, kan dat? hoe zit het met spaargeld en een eigen huis? Naast deze videokast staan op een paneel de elf vragen. Na een druk op de knop naast de gekozen vraag geeft Ton Planken het gewenste antwoord. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 oktober 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend.. Zij, die menen door de afgifte van ëén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in 'artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege .van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een woning aan de Peter Janssenweg 32 te Ysselsteyn, t.n.v. Theo Janssen Onroerend Goed b.-v„' Pottevenweg 7 te Ysselsteyn; het aanbouwen van een portaal aan De Vlies 37 te Veulen, t.n.v. Th.P. Derks; het plaatsen van een schutting aan deKruidenlaan 84 te Venray, t.n.v. A.L.M. Cleven; het bouwen van een paardestal aan de Ringweg 3 te Ysselsteyn, t.n.v. G.M.J. van Dijck, Ringweg 10 te Ys selsteyn; het bouwen van een machineloods aan de Timmermannsweg 119 te Ys selsteyn, t.n.v. Maatschap van Vegchel; Venray, 31 oktober 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Particulieren kunnen - zoals bekend mag worden verondergesteld - hun che misch afval afgeven in het magazijn van de gemeentewerken aan de Acaci astraat. Omdat er nog steeds veel van dit afval wordt ingeleverd in diverse ver pakkingen zonder vermelding van de aard van de ingeleverde stoffen, is het belangrijk het volgende te weten èn daarnaar te handelen. Chemisch afval moet zoyeel mogelijk in de originele verpakking (onvermengd met andere stoffen) of anders met dui delijke vermelding van de inhoud wor den ingeleverd. (Amateur)fotografen dienen ook hun afgewerkte ontwikkelaar en fixeer ge scheiden in te leveren. In de afgelopen jaren zijn er tal van mensen geweest in het Ven- rayse, die, al dan niet met over heidssteun, een eigen bedrijf zijn begonnen en daarmee een aardi ge boterham verdienen. De gemeente Venray meent dal het interessant is om een aantal van deze starters voor het voet licht te halen, om te laten zien dat er toch altijd weer aankno pingspunten blijken te zijn voor een eigen bedrijf. Ook om aan te geven dat het niet altijd even ge makkelijk gaat. Maar bovenal willen we in deze serie duidelijk maken dat initiatiefrijke en door zettende mensen een goede kans kunnen maken. Deze serie over startende be drijven staat onder redaktie van het hoofd afdeling Economische Zaken en het Stafbureau Voor lichting en Inspraak. Omdat er voorbeelden te over zijn zullen we uiteraard een keuze moeten maken. De eerste keus is gevallen op de 29 jarige Rob Delsing, die 2Zi jaar geleden in het Brukske met een fitness-centrum is gestart. Rob Delsing (29) is een van degenen, die het klaargespeeld hebben uit de han den van het werkloosheidsspook te blij ven, door voor zichzelf te gaan begin nen. Tweeëneenhalf jaar geleden startte hij met een grote dosis doorzettingsver mogen op 150 m1 in de voormalige be- jaardensoos onder de flat aan de Mo- zartstraat in Brukske een fitness centrum. Van meet af aan werd gezegd: „Hij redt het wel" en deze veronderstel ling is tot op dit moment waarheid ge worden. Veel mannen èn vrouwen, die wat meer aan beweging of aan figuur- correctie willen doen. weten de weg naar zijn instituut te vinden. Nu, na tweeën eenhalf jaar, heeft hij zelfs serieuze plannen voor een groter instituut, dat een oppervlakte heeft van 350 m!, om meer aandacht te kunnen geven aan het bewegen voor bejaarden en tieners en te beginnen met aerobic dansen voor de liefhebbers. Sprekende over zijn ambitieuze plan nen zegt hij: „Ik zou meer service kun nen geven door een nog completer pak ket lichaamsbeweging aan te bieden, waardoor zeker drie mensen bij mij een boterham kunnen verdienen". Toen Rob Delsing van de sportacade- mie kwam, ontdekte hij dat afgestu deerden met moeite aan de bak kunnen komen. Volgens hem is ruim driekwart van hen tot werkloosheid gedoemd, waardoor zij zich niet verder kunnen ontplooien en derhalve blijven stilstaan bij hetgeen zij op de academie hebben geleerd. NOODGEDWONGEN... Na via uitzendbureaus hier en daar lijdelijk werk te hebben gevonden besloot hij noodgedwongen voor zich zelf te beginnen. Hij stapte naar de ge meente om in hel kader van de regeling voor beginnende ondernemers een half jaar zich waar te maken met behoud van zijn uitkering. Deze gemeentelijke regeling geldt evenwel alleen wanneer een startende ondernemer met verlies draait. Dit was met de heer Delsing echter bepaald niet het geval. Hij maakte zijn start met een banklening waarvoor zijn familie borg stond en ontdekte weldra, dat hij „een gat in de markt" had ontdekt. Er werden apparaten aangeschaft waarmee de mensen, die meer beweging willen op een tijdstip waarop het hen het beste uitkomt, kunnen werken. Of zij nu aan body-building willen doen of zich gewoon maar wat willen bewegen, of men aan figuurcorrectie wil doen, of een betere conditie willen krijgen, men kan bij Rob Delsing terecht. Voor iede reen wordt een beginnersschema op gesteld en onder zijn deskundig toezicht kan men „er tegen aan gaan" op ieder gewenst tijdstip. WIND IN DE ZEILEN Men zal niet kunnen ontkennen, dat deze startende ondernemer de wind in de zeilen heeft gehad sinds hij op 6 maart 1983 de deuren van zijn instituut opende na een advertentiecampagne en een open dag. Hij heeft de goede men sen om zich heen gehad, die hem met raad en daad terzijde hebben gestaan. Maar daarnaast bleek hij zelf goed gemotiveerd te zijn om zijn ideaal van een eigen fitness-centrum behoorlijk van de grond te krijgen. Ook de gemeente heeft deze jonge on dernemer alle hulp en steun gegeven, al was het dan niet financieel. Inmiddels heeft hij een ruime klan tenkring opgebouwd, die zich regelma tig bij hem komen bewegen met de 18 tot 35 jarigen als grootste groep. Als ideaal ziet hij de realisatie van een grote re ruimte waardoor hij b.v. ook de jeugd van de straat kan houden door hen een gezonde vrijetijdsbesteding te bieden. Dan denkt hij b.v. ook aan huisvrou wen, die behalve beweging bij hem te vens een gezellige ontmoetingsplaats kunnen vinden. Kortom, plannen genoeg van een jon ge enthousiaste ondernemer, die door de nood gedwongen, een eigen goedlo pend bedrijf heeft gesticht.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11