PEEL EN MAAS Kappa iMISMiiEESBSIl ARS MUSICA 121/2 JAAR x „MIDWEEK-ARRANGEMENT" v Boxmeers Strijk Ensemble a.s. zondag in de Grote Kerk 25 Jaar docent Boschveldcollege Wrak van de maand „Klaar-overs" in Landweert Minder leegstand Aid Prinseplak lepenziekte- bestrijding Veel rashonden in Sporthal „De Wetteling" Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 elke WOENSDAG en DONDERDAGAVOND een UITSTEKEND DINER keuze uit 7 verschillende menu's of fonduen incl. een glaasje wijn. anderhalf uur echt BOWLEN UW AVONDJE UIT voor f30,-p.p.* min. 4 personen GOED VERZORGD, GEZELLIG EN... ALLES ONDER EÈN DAK RESERVEREN: 04780-83223 Mgr. Hanssenstr t0 OOSTRUM HET BEST BEKENDE BOWLING EN PARTYCENTRUM IN DE REGIO Op zondag 27 oktober a.s. zal het vo rig jaar opgerichte Boxmeers Strijk En semble, onder leiding van Angelo Tono- li, voor het eerst een concert in Venray geven in de Grote Kerk. Het concert be gint om 12.30 uur en eindigt om 14.00 uur. Precies een jaar geleden formeerde Angelo Tonoli, leraar viool aan de mu ziekscholen van Venray en Boxmeer, een aantal strijkers onder de naam „Boxmeers Strijk Ensemble". Hij putte voornamelijk uit de leerlingen van beide muziekscholen, aangevuld met enige en thousiaste jonge amateur-musici uit het Land van Cuijk en Venray en omge ving. Als groot voorbeeld heeft de vioolle raar het befaamde Italiaanse Kameror kest ,,I Musici" voor ogen gehad. Naar aanleiding van eerder gegeven concerten schreven recensenten zeer lo vende kritieken over de prestaties van dit zeer jonge gezelschap. „De jonge muzikanten hebben er dui delijk plezier in, spelen zeer geconcen treerd en houden hun leider nauwlet tend in de gaten" lazen we over dit or kest in de Gelderlander. Ook over de keuze van de werken en de wijze van uitvoering had de muziek- deskundige van de Gelderlander veel lof. Hetzelfde programma waarover de muziekrecensent schreef zal worden uit gevoerd in de Grote Kerk van Venray. Het programma ziet er als volgt uit: Francesco Manfredini: SInfonia X; Guiseppe Torelli: Concert voor strijkers opus 6 nr. 1; Tomasco Albioni: Sinfo- nia 4; Antonia Vivaldi: concerto Gros- so opus 3 nr. 10. In dit concert voor vier violen en continuo (lees piano) zijn de solisten Angelo Tonoli, Bregje van Schayk, Rogier Krebbekx (Venray) en Jeroen Pikkemaat met ondersteuning van ANdreina Piovanelli, de echtgenote van Tonoli. Verder worden uitgevoerd van Joseph Hayden divertinmento in D. groot en Vier kleine stücke fiir Streicher van Wolfgang Fortner. De mooiste kollektie mannentruien... Point Zimbello Caluzzi Bleyle Arrow Grotestraat 93 DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 Nr. 43 HONDERDENZESDE JAARGANG Venrays gemengde zangvereniging ARS MUSICA bestond onlangs \2Vi jaar. Bij de officiële oprichting waren er 33 leden. Rob Berben werd aangezocht als dirigent cn onder zijn bezielende lei ding heeft het koor zijn tegenwoordige peil bereikt en telt nu 85 leden. Eén van de doelstellingen van het koor is het „beoefenen van de zangkunst" en daarom is de naam ARS MUSICA (Kunst der Muziek) gekozen. Het koor is aangesloten bij de Koninklijke Bond voor Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland - de KBZON. Gedurende de afgelopen 12'/2 jaar zijn veel concerten gegeven ook in het buitenland en werd deelgenomen aan zangersavonden. Hoogtepunten waren de uitvoeringen met het Tegels Symphonie Orkest ter gelegenheid van het eerste en tweede lustrum. Op vrijdag 1 november a.s. is het vij fentwintig jaar geleden dat conrector Theo Spronk werd benoemd tot leraar aan het Boschveldcollege, het voormali ge Lyceum. Theo Sprong werd in 1939 geboren te Boxmeer. Na de lagere school studeerde hij aan het Elzendaalcollege aldaar. Na zijn militaire dienst studeerde hij voor de MO-B aktie aardrijkskunde te Til burg waar hij zijn studie in 1964 afsloot. Inmiddels was hyij al aan het Lyceum Immaculatae Conceptionis te Venray benoemd per 1 september 1960. Nog on bevoegd, maar ook nog net geen 20 jaar. Daarmee was hij de jongst be noemde docent. Toen hij in december 1964 afstudeer de, stond niets zijn benoeming in vaste dienst meer in de weg. Theo Spronk werd de eerste docent aan de school met een volledige betrekking aardrijkskun de. Veel nieuwe projekten hielp hij mee opzetten. Naast meer onderwijskundige bemoeienissen was hij ook aktief in het buitenschoolse gebeuren. Hij leidde een aantal jaren samen met pater Efrem van Eijl de schoolclub Podzolbomen. Met de Podzolbomen werden een aantal geo grafische onderzoeken in de regio ver richt. De kwaliteit van het geleverde werk was zo hoog, dat met het projekt „de Geijsterense beek" de kwalificatie „beste groep van Europa" werd verkre- gen. In de schoolorganisatie is hij begon nen als brugklasbegeleider, daarna werd hij in 1972 tot dekaan benoemd van de HAVO afdeling. Vanuit deze funktie was hij ook coördinator binnen de school van het CBO, de voorganger van de COA, de commissie die een trefpunt wil zijn tussen het bedrijfsleven en het onderwijs. In 1978 werd de jubilaris tot conrector benoemd. Sinds 1982 leidt hij de afdeling HAVO 4 en HAVO 5. Vrijdag 1 november wordt de jubila ris en zijn echtgenote door het bestuur van het Boschveldcollege een receptie aangeboden in de aula van het schoolge bouw. Het Boschveldcollege hoopt veel oud-leerlingen, leerlingen, ouders, vrienden en kennissen van de jubilaris te mogen ontvangen als dank voor zijn ve le verdiensten in de afgelopen 25 jaren. De receptie is van 16.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag 16 november a.s. zal op de Tros t.v. in het program „Kieskeu rig" bij het wrak van de maand, een au towrak te zien zijn, dat door de Venray- se politie van de weg is gehaald. Het is de eerste keer dat de Tros-mensen ge bruik maken van een wrak dat door de gemeentepolitie van de weg is gehaald. Overigens is in het februari-programma van Kieskeurig weer een Venrays wrak te zien. Het autowrak is een Chrysler-Simca uit 1977. Deze wagen werd naar aanleiding van maar liefst negen punten van de weg gehaald: aan de rechtervoorzijde bleek de bodemplaat en kokerlangsbalk geheel te zijn weggeroest; aan de linkerzijde bleek de hele kokerlangsbalk te zijn weggeroest; de auto was voorzien van een zg. losse voortrein; aan de linkervoorzijde bleek de voortrein geheel te zijn doorgeroest; de auto was voorzien van een losse achterbrug, waaraan de achteras was bevestigd hetgeen tot gevolg kan hebben dat bij het rijden op oneffen weg de voortrein zou breken; ophanging van de achteras bleek aan de lijkerzijde nagenoeg geheel te zijn doorgeroest; de bodemplaat, welke een wezen lijk deel uitmaakt van de zelfdragende carrosserie, bleek op verschillende plaatsen geheel los te zitten van verbin- dings- en steunbalken. de auto was niet voorzien van een deugdelijke stuurinrichting. Het voor wiel ging tijdens het rijden „klapperen'! Overigens is dit niet de enigste auto geweest die de Venrayse politie naar de sloop heeft laten brengen. In totaal zijn tot nu toe 180 auto's gecontroleerd. Hiervan hebben reeds 16! bestuurders bericht ontvangen over deze controle. Van deze 161 eigenaren konden maar liefst 129 hun auto naar de sloop bren gen. Bij enkele van hen was daarvoor een gerechterlijk vonnis nodig. Alleen al in deze maand heeft de poli tie 19 auto's in beslag genomen voor technische keuring. Ook in de toekomst zal men auto's blijven controleren. LEKKAGES Door een gesprongen filter van een wasmachine, op de 4e verdieping van een flat in de Bachstraat, ontstond wa terschade voor de drie daaronder gele gen woningen alsmede het keldergewelf. Voor de bewoners een behoorlijke schadepost, welke mogelijk door de ver zekering zal worden vergoed. Venrayse brandweer moest uitruk ken voor het leegpompen van een ge deeltelijk ondergelopen kelder van de scholengemeenschap Jerusalem. Wethouder Wim Claessens installeerde maandag jl. de Ouderbrigade en ver- keersbrigadiers die de leerlingen van de lagere- en kleuterschool van Landweert nu een veiliger oversteek waarborgen. Veilig Verkeer Nederland heeft al het mogelijke gedaan, toen het verzoek van de wijkraad, van 't oudercomité en van de schoolbesturen binnenkwamen, om tot aanschaf van de nodige attributen over te gaan. Wethouder Wim Claessens was blij door de installatie van „klaar-overs" weer een zorg minder te hebben over de veilige begeleiding van de schoolgaande jeugd in Landweert. Overigens had Vei- log Verkeer alle medewerking van zowel de ouderen als van de leerlingen om de oversteek te kunnen „bemannen". In de loop van anderhalf jaar is de leegstand van woningen in Venray met bijna 1% gedaald. Bedroeg het aantal leegstaande woningen per 1 mei 1984 nog 254 2,4% van het totaal wo ningbestand), op 1 oktober was dit aan tal gedaald tot 158 1,45%). Dit percentage ligt iets onder het Lim burgse en ver onder het landelijk leeg- stanspercentage. De verminderde leegstand is o.m. te danken aan het in de verhuur brengen van appartementen aan de Gouden Leeuw, die moeilijk verkoopbaar ble ken. Vervolgens heeft de Woningbouw vereniging Noord-Limburg besloten de huren van de 57 premie-woningen aan Christoffelkruid en Boterbloem in Landweert te verlagen, waardoor er weer voldoende belangstelling voor deze woningen kan ontstaan. Onlangs heeft de S.B.B.I., na bijna twee jaar met de gemeente over de moeilijke verkoopbaarheid gesproken te hebben, besloten de aan Boterbloem, Herderstasje, Gentiaan, Heggewinde en Honingklaver gelegen woningen met een huurprijs van ruim boven 700, met ingang van 1 november a.s. in huur te verlagen tot 650,per maand" De verwachting is dat de belangstel ling voor deze woningen nu ook zal toe nemen. Een afvaardiging van de Aid Prinse Kompeneej Venray heeft deze week wel op een heel vreemde manier, de Aid Prinseplak 1986 toegekend. Dat gebeur de namelijk middels een overval op het in alle gemoedsrust vergaderende bestuur van „Veldeke Venray". Toen de bestuursleden enigszins waren beko men van de schrik, door het binnenval len van drie gemaskerde mannen, kon men hartelijk lachen om deze stunt. In dank werd de uitverkiezing aanvaard en men begon al direct plannen te maken, om straks de officiële uitreiking van de Aid Prinseplak zo origineel mogelijk te organiseren. Als bijzondere carnavalsat- traktie voor de jeugd dacht men bij voorbeeld aan het in ere herstellen van een aantal oude kinderspelen, die in de archieven van Veldeke met naam en toe naam zijn omschreven. Maar ook voor de oudere jeugd wil men oude cama- valsgebruiken nieuw leven inblazen. De feestelijke uitreiking van de Aid Prinseplak zal plaatsvinden op zaterdag 2 februari na of tijdens de intussen tra ditionele koffietafel, gevolgd door het Vorstenhal. Als gevolg van het feit, dat de plan- tenziektekundigedienst de controle op iepziekte voor de zuidelijke en ooste lijke provincies heeft beëindigd, zal de gemeentelijke onderafdeling Plantsoe nen zelf de iepenbomen langs de buiten wegen moeten controleren en behande len met bestrijdingsbacteriën. Enkele waardevolle iep-opstanden in de gemeente Venray zijn aan de Witte Vennenweg in Oostrum, de Rietweg te Castenray en de Timmermannsweg in Ysselsteyn. Bovendien staan aan de Timmermannsweg de oudste Hollandse iepen van Limburg. De maatregel betekent ook, dat de iepen van particuliere eigenaren in de gemeente Venray niet meer worden ge controleerd door de plantenziektekun- dige dienst en dat zieke exemplaren ook niet meer door die dienst zullen worden geruimd. Dit dient vanaf heden te worden geregeld door de particuliere eigenaren. POLITIE WAS WEER VEEDRIJVER De politie moest in aktie komen, voor het weer in de weide drijven van 5 koeien, die in de bossen liepen van de Ballonzuil. Dat klusje werd met veel voortvarendheid geklaard. GESTOLEN AUTO UITGEBRAND De zaterdag aan de Mgr. Hanssen- straat in Oostrum gestolen V.W. Golf werd in Blitterswijck totaal uitgebrand teruggevonden. Voor de eigenaar een behoorlijke schadepost. DADER INSLUIPING BEKEND Zaterdag kon de politie een insluiping in een woning aan de Kempweg op 29 juli j.l. tot klaarheid brengen, door de aanhouding van een 25-jarige plaatsge noot. Die bekende de insluiping en gaf toe twee betaalcheques te hebben mee genomen, die hij voor een waarde van 1000,had verzilverd. Procesverbaal zal worden opgemaakt. INBRAAK IN AUTO'S Zowel op Zwartwater als bij de Bal lonzuil werd ingebroken bij daar gepar keerd staande personenauto's. Voor zover bekend wordt er niets van waarde vermist. RIJDEN ONDER INVLOED Twee autobestuurders kregen een rijverbod opgelegd nadat de politie bij hen alcoholgebruik had geconstateerd. Een andere autobestuurder moest ook de bloedproef ondergaan. Hij kon later met een rijverbod huiswaarts keren en kreeg de mededeling dat procesver baal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt. DIEFSTALLEN uit een nabij Hubenhof geparkeer de vrachtauto werden 50 liter dieselolie overgeheveld. Een te drogen hangende pantalon, op een balcon van een flat aan de Zuid singel bleek verdwenen te zijn. Uit een tuin aan de Burggraaf werdeen tuinameublement ontvreemd. POGING TOT INBRAAK Er werd ontdekt dat geprobeerd was in te breken in een pand in het Schou tenstraatje. Er was getracht de toe gangsdeur te forceren. Een handgreep was afgebroken. Geprobeerd was de deur open te wrikken, waardoor schade aan deur en deurstijl ontstond. Of de dader in zijn werk is gestoord, is niet duidelijk. Hij is in ieder geval niet bin nen geweest. Het 12'/2-jarig bestaan zal niet onop gemerkt voorbij gaan en daarom zullen er geestelijkheden plaatsvinden. In het kader hiervan vindt een ontmoeting plaats van de koren in Nederland die onder leiding staan van diverse broers Berben, namelijk hel koor uit St. Nicolaasga onder leiding van Theo Ber ben, een koor uit Maarssenbroek onder leiding van Jim Berben en twee koren in Venray die onder leiding staan van Rob Berben, namelijk ARS MUSICA en Collegium Vocale. Op zaterdag 26 oktober 1985 om 19.00 uur zullen de gastkoren uit St. Nicolaasga en Maarssenbroek een mis verzorgen in de Grote Kerk in Venray. De koren tellen respectievelijk 50 en 30 leden. Op zondag 27 oktober 1985 vindt om 11.30 uur een zondagochtendconcert plaats in de Schouwburg in Venray waaraan alle koren zullen deelnemen. Daar kan dus geluisterd worden naar het koor uit St. Nicolaasga, Hoquetus uit Maarssenbroek en naar ARS MU SICA en Collegium Vocale uit Venray. Het zeer gevarieerde programma ver meldt onder andere werken van: Bach, Bartók, Beethoven, Brahms, Lahusen, v. Heugten, Lau, da Viadana, Wael- rant, Purcel, Mendelssohn, Mozart, Si belius, Tjaikowsky, Schubert en Schu mann. De toegang tot het zondagochtend concert is eratis. Voor verder inlichtin- gen kunt U zich wenden tot de secretaris van ARS MUSICA, Joop Steijlen, tel. 04780-81221. A.z. zaterdag zendt de R.O.Z. opnames uit die dinsdag jl. in Oostrum werden gemaakt van het jubilerende koor. Deze uitzending vindt plaats tussen 12.00 en 13.00 uur. Op zondag 27 okt. a.s. wordt de jaar lijkse clubmatch gehouden van de Ky- nologenclub Venray en Omstreken. K.C. Venray is een Kynologen Club, die zich bezig houdt met alle zaken rondom het „rashonden gebeuren". De clubmatch is ieder jaar weer „het klapstuk" voor deze aktieve vereniging. Maanden van voorbereiding zijn er aan vooraf gegaan om op 27 oktober alles vlot te laten verlopen, als zoveel vier voeters hun beste „pootje" voor komen zetten. Zeven keurmeesters zullen iedere hond aan een individuele keuring on derwerpen, zodat uiteindelijk van de vele verschillende rasse een „beste van het ras" kan worden gekozen, die als vertegenwoordiger van zijn ras aan de groepskeuringen mag deelnemen. In de Nederlandse kynologie zijn de verschillende rassen onderverdeeld in negen rasgroepen, n.l.: Dogachtigen, Herdershonden, Windhonden, Lopen de honden en Dashonden, Staande hon den, Spaniels en Retrievers, Terriers, Keesachtigen en Poolhonden, Pinchers en Sehnauzers en als laatste groep, de gezelschapshonden Aan het eind van de dag zullen er dus negen groepswinnaars overblijven die mogen strijden voor de titel „beste van de Clubmatch 1985". Natuurlijk hebben we ook dit jaar weer een Puppy en een Kampioens klasse, evenals een meerderehonden- klas. Op de toch al ruim van prijzen voor ziene prijzentafel pronken ook dit jaar weer de wisselbekers voor „De beste van de Clubmatch" en de „Beste zelfge- fokte" hond. Voor iedere deelnemer is er natuurlijk weer een attentie als blijvend souvenier aan deze dag. Al met al dus een dag waar van alles te beleven en te bekijken valt. Een dag vol aktie, waar zowel bezoeker als expo santen weer volop van kunnen genieten, want ze zijn er weer allemaal, de kleine en de grote, in alle kleuren en maten zowel in kort, lang als ruwharige vach ten. Overtuig U zelf en kom op 27 oktober a.s. een kijkje nemen in sporthal „De Wetteling" aan de Zuidsingel te Ven ray. Jaarlijks een clubmatch houden is echter niet het enige wat de aktieve K.C. Venray en omstreken voor haar leden doet. Zo staan er b.v. iedere zondagmorgen maar liefst zes instructeurs met hun groep klaar voor de lessen in opvoeding en gehoorzaamheid. Iedere maandagavond kunt U bij de ringdressuur leren hoe of uw hond voorgebracht moet worden op de ten toonstelling en op de A.K.K.-cursus worden aspirant keurmeesters ver trouwd gemaaktmet het in- en uitwen dige van de hond. Dat K.C. Venray en omstreken een grote vereniging is had U al begrepen, er zijn dan ook maar liefst 60 leden die zich tijdens de clubmatch als medewer ker in zullen zetten om het geheel een „hondse happening" te maken. Ga dus eens kijken op de 27e okto ber, het is zeker de moeite waard. Maar U moet wel uw hond thuislaten als u niet hebt ingeschreven, want hoe gek het ook klinkt, uw hond mag er niet in. Aanvang van de keuringen is 9.30 uur en de sluiting zal ongeveer 17.00 uur plaatsvinden.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9