GEMEENTEPRAAT Verlaging grondprijs voor particuliere woningbouw op de kerkdorpen Tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet EENMALIGE UITKERING 1985 KO NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau oorlichting GEMEENTERAAD BESPREEKT BELEID VERKOOP STROOKJES GROND Gemeentelijk Combi-zwembad Vrijdagmiddag raadhuis dicht Hinderwet Spreekuur vervalt Geen riolering Castenrayseweg Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd De onderwijs tentoonstelling in het Venrayse museum Wet op de Bejaardenoorden Graffiti kunstwerk in de Schoolstraat 10 Jaar vrijwilliger Hinderwet MODESHOW J Venrayse jeugdschakers Rekreatiegroep Regio Bedrijfsbowiing competitie School bowlingtoernooi Dinsdag 29 oktober komt de gemeen teraad voor een ogenschijnlijk korte vergadering bijeen. De agenda telt slechts elf punten. Als laatste punt op die agenda staat vermeld het voorstel met betrekking tot de verkoop van strookjes grond, nabij woningen. In de vergadering van de commissie voor openbare werken van 9 september jl. is dit voorstel reeds aan de orde ge weest. Naar aanleiding van opmerkin gen, gemaakt door hel aanwezige pu bliek, m.b.t. dit onderwerk kon de com missie niet tol advisering komen. Het toen behandelde voorstel ging uit van een verkoopprijs van 10,- m: voor reslstrookjes, mits aan een aantal rand voorwaarden voldaan moest worden. Het aanwezige publiek voelde zich ge dupeerd omdat zij ongeveer een half jaar geleden nog zo'n vijftig gulden per nv' moesten betalen. Een zo grote prijs daling in zo'n korte lijd ging er niet in. Het college stelt nu de gemeenteraad voor om de verkoopprijs van de reststrookjes te bepalen op 25,- per m:, behalve voor stroken binnen 3 me ter opzij van een woning, wanneer de bedoeling aanwezig is deze te bebou wen. In dat geval dient voor deze strook de normale vierkantemeterprijs van 114,- te worden betaald. Mocht de gemeenteraad instemmen met het (gewijzigde) voorstel van hel college dan zal zo spoedig mogelijk ge publiceerd worden hoe de regeling exact Op 18 november a.s. starten de nieu we zwemlessen voor kinderen vanaf 5 jaar (opleiding A diploma). De inhoud van het A-diploma is 25 m zwemmen met de kleren aan, 75 m schoolslag en 50 m rugslag en 1 min. watertrappen tot slot. Voor de zwemlessen is een indeling gemaakt en ziet er als volgt uit: Maandag en donderdag beginners 16.00-16.30 uur beginners ..L6.3CLI7.00uur gevorderden 17.00-17.30 uur Dinsdag en vrijdag beginners 16.00-16.30 uur beginners 16.30-17.00 uur gevorderden 17.00-17.30 uur Woensdag en zaterdag beginners wo. 15.45-16.15 uur za. 11.00-11.30 uur gevorderden wo. 16.15-16.45 uur za. 11.30-12.00 uur Op 20 november a.s. starten de nieu we zwemlessen voor het B-diploma voor diegene die het A-diploma al behaald hebben. De inhoud van het B-diploma is: 100 m zwemmen met de kleren aan, 7 m geheel onder water en aansluitend 125 m schoolslag en 75 m rugslag, 1 min. watertrappen met de polsten boven wa ter tot slot. De lessen zijn op woensdag van 16.45 tot: 1 >35 uur. Op 20 november a.s. beginnen de nieuwe zwemlessen voor diegenen die het B-diploma al behaald hebben. De nieuwe zwemvaardigheidsdiplo- ma's zijn totaal verschillend van het A of B diploma. De opzet is dan ook om de kinderen bekend te maken met alle facetten van de zwemsport. Hieronder volgt maar 'n zeer korte opsomming van het totale pakket. Het basispakket omvat diverse zwemslagen zoals borstcrawl, rugcrawl, samengestelde rugslag en verder onder delen zoals onderwater zwemmen, met 'n bal zwemmen, reddend zwemmen, sprongen van de kant enz. Verder bestaat het diploma uit 6 keu zepakketten: springen van de plank (o.a. div. sprongen (duiken) met of zonder aan loop); balvaardigheid (o.a. div. technie ken om 'n polobal te kunnen vangen en werpen); zwemmend redden (gekleed). Bij dit keuzepakket ligt de nadruk op het kunnen overleven als men mét kleding te water raakt, daarnaast hel redden van drenkelingen vanuit het water, maar ook vanaf de kant middels aanwijzigin- gen. Ook wordt er geleerd om van je ei gen kleding drijfmiddelen te maken (overlevingstechniek); künstzwemmen (o.a. het maken van verschillende figuren in het water); snorkelduiken (o.a. het leren om gaan met zwemvliezen, duikbril, snor kel en daarmee verschillende technieken aanleren zowel onder als boven water. Overigens hoeft U deze spullen niet zelf aan te schaffen); nostalgische zwemslagen (dit zijn zwemslagen van vroeger in ere hersteld zoals zeemansslag, ^Northern kick, trud- geon (crawl), spaanse slag enz.). Om een zwemvaardigheidsdiploma te kunnen halen moete de kandidaat een voldoènde halen voor het basispakket en minimaal 2 keuzepakketten. Naarmate de diploma's hoger worden worden ook de afstanden groter, het aantal verschillende zwemslagen meer, oefeningen zwaarder en de diverse tech nieken uitgebreider. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk dat dit diploma niet even gehaald wordt, maar gezien moet worden als een luidt en welke de bijkomende kosten bij verkoop zijn. OVERIGE AGENDA De overige agendapunten voor deze vergadering zijn, in volgorde van op komst: notulen van de gemeenteraadsver gadering van 24 september jl.; ingekomen stukken en mededelin gen; verlenen van medewerking voor het aansluiten van de dislokatie van de Dr. Poelsschool op het waterleidingnet; garanderen van een geldlening t.b.v. 48 premie-huurwoningen in Landweert le fase; verkoop van bouwgrond in Land weert aan bouwbedrijf Peters uit Swol- gen; verkoop van een groensingel In Vredepeel aan de heer E. Veroude in Vredepeel, onder de voorwaarde van handhaving en onderhoud door de ko per; verkoop van industriegrond aan de Stichting Beroepsopleidingen Regio Noord Limburg; verhoging van een aantal tarieven van de gemeente Venray; aanpassing tarieven van de ge meente sportaccommodaties. De nieuwe tarieven voortvloeiend uit de laatste twee agendapunten zijn ver werkt in de gemeentebegroting 1986 en zullen na vaststelling van deze begroting in december wv den gepubliceerd. In verband met de arbeidstijdverkor ting voor ambtenaren zal het gemeente huis op vrijdag 25 oktober vanaf 12.00 uur gesloten zijn. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Garagebedrijf De Peelparel, Wil- helminastraat 29a te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een autoherstelinrichting, gelegen aan de Wilhelmïnastraat 29a te Venray. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 7 november 1985, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ojitwerp- beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 24 oktober 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. sport en o.m. als lichamelijke vorming (opvoeding). De lessen zien er als volgt uit: Zwemvaardigheid I Woensdag 17.15-18.00 uur Zwemvaardigheid II Zaterdag 12.00-12.45 uur Zwemvaardigheid III Vrijdag 17.30-18.15 uur Op 18 november starten de nieuwe zwemlessen voor volwassenen (16 jaar e.o.) opleiding A en/of B diploma of gewoon leren zwemmen. Bij dsezé lessen is ook een indeling ge maakt voor beginners en gevorderden. De lessen zijn op maandag van 20.00 tot 21.00 uur. De tarieven voor de verschillende cur sussen zien er als volgt uit: Kindercursus vanaf 5 jaar (opleiding A diploma) ƒ83,- (24 lessen 3 mnd.). Kindercursus (opleiding B diploma) ƒ41,50 12 lessen 3 mnd.). Cursus opleiding zwemvaardigheids di ploma's 41,50 (12 lessen 3 mnd.). Cursus volwassenen opleiding A en/of B diploma ƒ107,- (12 lessen 3 mnd.). Maandag 28 oktober a.s. vervalt het wekelijkse spreekuur van burg. H.J.M. Defesche. Voor dringende aangelegen heden kan men zich wenden tot de be trokken afdelingen. Enkele maanden geleden is aan de be woners van de Castenrayseweg gevraagd of zij een aansluiting zouden willen op een drukriolering. Een aansluiting zou gepaard gaan met een eigen bijdrage van 2.900,-. Van de 37 potentiële aansluiters heb ben er 19 niet gereageerd op de vraag van het college. Tegen riolering bleken 3 belanghebbenden te zijn, vóór riolering 13 belanghebbenden en 2 belanghebben de hebben gereageerd met een ja, maar niet onder de voorwaarden zoals het college voorstelde. Voor het college is dit resultaat aan leiding geweest om te stoppen met dit project en het te verwijzen naar de diep- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 oktober 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een carport ber ging aan de Castenrayseweg 24 te Oirlo t.n.v. P.A.W. Verhaeg; het plaatsen van een schuurtje aan de Gunhoekweg te Oirlo, t.n.v. J.C. Roosen; het bouwen van een garage ber ging en het slopen van een bestaande berging aan het Kleindorp 25 te Merse- lo, t.n.v. M. Carels, Gen. Marshallweg 156 te Eindhoven; het bouwen van een garage en het slopen van bestaande bijgebouwen aan de Bosweg 9 te Venray, t.n.v. J.T.G. Ehren; het verbouwen van een serre en berging aan de St. Odastrat 4 te Venray, t.n.v. H.A.M. van den Hurk; hei bouwen van een hobbyruimte berging aan de Ouverturestraat 8 te Venray, t.n.v. H.A.M. Weiss; het bouwen van een serre aan de Arkstraat 8 te Venray, t.n.v. Th.J.M. Jans; het bouwen van een woning aan Aan den Dril 14 te Venray, t.n.v. J.J.A. Gillissen, Laagheidseweg 12 te Venray; het bouwen van een tankstation, wasplaats, shop c.a. aan de Jan Poels- weg 3 te Ysselsteyn, t.n.v. Autobedrijf Gommans-De Wit, Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn. Venray, 24 oktober 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage aan De Vlies 22 te Veulen, t.n.v. J.L. Poels, De Vlies 26 te Veulen; het vergroten van een fokvar- kensstal aan de Ysselsteynseweg 66 te Ysselsteyn, t.n.v. M.J.H. Vollenberg; het bouwen van een open luinber- ging aan de Hatendonkstraat 3 te Oostrum, t.n.v. J.C.H.M. Hermans; het bouwen van een garage aan de Overloonseweg 45 te Venray, t.n.v. A.A. van Goch; hel bouwen van een carport en het wijzigen van een erfafscheiding aan de Zandbleek (hoek Maasheseweg) te Ven ray, t.n.v. J.H. Sools; het aanbouwen van een carport aan de Herik 9 te Venray, t.n.v. W. van de Riet; het bouwen van een carport aan het Grauwveen 2 te Ysselsteyn, t.n.v. H.J.A. Wijnen; het bouwen van een carport aan de Vullingsstraat 8 te Leunen, t.n.v. B.G.H. Nelissen; het bouwen van een carport aan de Vullingsslraat 10 te Leunen, t.n.v. Th.H.H. Wienen; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan De Hees 4 te Merselo, t.n.v. P.J.A.M. Hendrix. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 25 oktober 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 24 oktober 1985 De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. Zoals elders in dit blad vermeld, heeft het gemeentebestuur besloten tot verlaging van de prijs van een aantal bouwkavels, voornamelijk in de kerkdorpen gelegen. Gehoopt wordt dat hierdoor particulieren een vrije sector woning kunnen realiseren. Hieronder gaan wij nader op de verlaging van de bouwkavelprijzen Nieuwe Ligging van de kavel Oppervlakte verkoopprijs korting (incl. BTW) in °7o 1. Venray, Kruisstraat 602 m2 65.000,— 17 2. Oostrum, Gildestraat 805 m2 70.000,— 20 3. Leunen, Rondeweg 461 m2 48.000,— 5 4. Leunen, Urbanusweg 440 m2 45.000,— 28 5. Oirlo, Dionisiusstraat 550 m2 55.000,— 15 6. Ysselsteyn, Moerslag 510 m2 50.000,— 10 7. Vredepeel, Stalbergweg 530 m2 30.000,— 56 Wie komen voor deze kavels in aanmerking? De gemeente hanteert tot 30 november een volgorde van voorkeur en wel als volgt: Voor kavel 1:1. inwoners van de gemeente Venray 2. kandidaten van buiten de gemeente Voor kavel 7: Alleen inwoners van Vredepeel Voor kavel 2 t.m. 6: 1. inwoners van het betreffende dorp 2. inwoners van een ander kerkdorp 3. kandidaten uit Venray-kom 4. kandidaten van buiten de gemeente De gemeente is in principe bereid - afhankelijk van de toewijzing voor 1986 - ter ondersteuning van eventuele bouwplannen een premie- B of premie-C subsidie beschikbaar te stellen. Voor verdere inlichtingen: Gemeente Venray, Tel. 04780-83838 afdeling grondzaken, toestel 337 afdeling stedebouw, toestel 331 Vanaf donderdag 31 oktober lot half november wordt in de Infotiek van het raadhuis een tentoonstelling over de Algemene Bijstandswet gehouden. Op acht panelen wórdt in'grote lijnen verteld wal deze wet inhoudt, voor wie deze bedoeld is, hoe hoog de uitkeringen zijn en wat rijksgroepregelingen zijn. Kortom: er wordt informatie gegeven voor (potentiële bijstandscliënten). Op een videokast die men zelf kan bedienen door het indrukken van een knop, geeft Ton Planken antwoord op de elf meest gestelde vragen van cliënten. Vragen als: hoe hoog is de uitkering? hoe zit het met vakantie en ziekenfonds? vrijwilligerswerk of bijverdienen, kan dat? hoe zit het met spaargeld en een eigen huis? Naast deze videokast staan op een paneel de elf vragen. Na een druk op de knop naast de gekozen vraag geeft Ton Planken het gewenste antwoord. De tentoonstelling „Kinders leert U lesse wel" (de school in de 18e en I9e eeuw ten tijde van de onderwijsvernieu wer Peter H. von Coninx) blijft nog steeds veel belangstelling trekken. Iedere woensdag- en zaterdagmiddag kan men in het Venrayse Geschied- en Oudheidkundig museum ,,'t Freulekes- huus" aan de Eindstraat van 14.00 tot 17.00 uur zich wanen in de school van vroeger met haar straf- en tuchtmidde len, leer- en leesmiddelen, maar ook met schoolbanken en boekentassen uit vroe ger jaren. Juist omdat men in deze moderne tijd geen enkele herinnering meer heeft aan het onderwijs, zoals dat vroeger gegeven werd, is deze tentoonstelling, die nog tot en met 14 december duurt, zo interes sant. Ruime aandacht wordt verder gege ven aan de onderwijsvernieuwer Von Coninx, wiens naam verbonden is aan de Veltumse basisschool. Zijn leven en werken zijn beschreven in een boek, dat voor deze gelegenheid is geschreven door de heer H. Knoors en dat in be perkte oplaag nog verkrijgbaar is in het museum. De burgemeester van Venray maakt bekend dat sinds 15 oktober 1985 ter in zage ligt op kamer 105 van het raadhuis, het provinciaal ontwerp-plan ingevolge de Wel op de Bejaardenoorden. Iedere belanghebbende kan geduren de een periode van 30 dagen, gerekend vanaf 15 oktober 1985, schriftelijk be zwaren tegen het ontwerpplan indienen bij de Provinciale Staten van Limburg, Bouillonstraat 3, Maastricht. Drie Venrayse jongens hebben van de gemeente Venray toestemming gekregen om pand Schoolstraat 16, waarin vroe ger een kledingwinkel gehuisvest was, met een graffiti-kunstwerk te versieren. Deze kunststroming is overgewaaid uit de Verenigde Staten en wil minder mooie plekken in een stad opfleuren. Daarbij kan bijvoorbeeld gedacht wor den aan een onderkomen huis als het pand in de Schoolstraat. Het kunstwerk wordt met spuitbusverf vervaardigd, omdat het het beste resultaat oplevert. Op 7 november zal tijdens een bijzon dere bijeeenkost van de Reservepolitie op het politiebureau, aan twee vrijwilli gers, de hoofdagenten Hendriks en Lagarde, de erepenning van 10 jaar vrij williger worden opgespeld. Het insti tuut van de Reservepolitie is in Venray niet meer weg te denken. Die vrijwilli gers maken zich vooral verdienstelijk bij evenementen, waardoor de poltie eigenlijk te weinig mensen heeft en te weinig geld om aktief personeel in te zetten. Ook dit jaar wordt de zogenoemde Eenmalige Uitkeringen verstrekt. De re gering heeft besloten dat voor deze extra uitkering in aanmerking komen zij die in 1984 ook een uitkering hebben ont vangen en ook nog aan de overige regels van de wet voldoen. Tot 15 november 1985 kunnen de aanvraag- of inlichtingenformulieren worden teruggestuurd naar de gemeente Venray. Te laat ontvangen formulieren worden niet in behandeling genomen. Het is dus niet mogelijk om nu voor de eerste maal een eenmalige uit kering aan te vragen. Een EERSTE aan vraag leidt zeer beslist tot een afwijzing. Uit het bericht van het F.N.V. op de verenigingspagina in deze krant zou u iets anders kunnen lezen. Voorde goede orde plaatsen wij hier onder nogeens het artikel m.b.t. die eenmalige uitkering. UITBETALING Er wordt naar gestreefd de Eenmalige Uitkering uit te betalen vóór Kerstmis. Voor die tijd kan geen informatie wor den verstrekt over eventuele toekenning of afwijzing. Voorschotten op de mogelijk te ont vangen Eenmalige Uitkering worden niet verstrekt. INFORMATIE Wie meer informatie wenst over de regeling, kan kontakt opnemen, alleen op de onderstaande dagen, met het bu reau Eenmalige Uitkering, kamer 126 van het raadhuis, tel. 04780-83838, toestel 417. Uitsluitend op de volgende dagen en tijdstippen is het bureau Eenmalige Uit kering bemand: dinsdag, woensdag en donderdagoch tend van 9-12 uur; 4 nov., 18 nov., 2 dec., 16 dec., eveneens van 9-12 uur; maandag 28 okt., 11 nov., nov., 9 dec., van 14-17 UUr' tÖHlK Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van Maatschap Claessens, Peelweg 25 te Ysselsteyn voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en legkippenhouder, gelegen aan de Peel weg 25. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 november 1985, el ke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen lot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag lus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte dé aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 24 oktober 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. jeugdige grote maten Iedere vrijdagmiddag. Kerkstraat 24 Deurne Tijdens de herfstvakantie, werden de kampioenschappen van Noord Limburg gehouden door jeugdschakers. Niet alleen was Venray op dit toer nooi in Venlo goed vertegenwoordigd met 9 jeugdspelers, ook de bereikte resultaten mochten er zijn. Van de tijdens dit toernooi te vergeven 6 finale plaatsen voor de kampioenschappen van Limburg welke tijdens de kerst vakantie gehouden zullen worden, werd uiteindelijk de helft mee naar Venray teruggenomen. In de hoogste categorie (groep tot 20 jaar) was Rob Euwals in feite de verras sing van dit toernooi. Hij wist meteen beslag te leggen op gedeelde le t.m 4e plaats. Omdat hij op grond van weer- standspunten als tweede in de eindstand werd geklasseerd, is voor hem deelname aan de finale om het jeugdkampioen schap van Limburg veilig gesteld. Van de andere twee Venrayse deelne mers in deze groep, kon Remeo Hendriks niet verder reiken, dan de 6e plaats. Marcel Korevaar had de pech, dat hij dit jaar net niet meer in de categorie tot 16 jaar mee mocht doen. Hierdoor moest hij nu in de groep van de sterksten genoegen nemen met de 10e plaats. In de groep tot 16 jaar speelden Oscar Lemmers en Misja Nabben uit Venray een overheersende rol, zij werden res pectievelijk eerste en tweede. Dat bete kent, dat de vertegenwoordiging vanuit Noord-Limburg bij de Limburgse kam- piopenschappen geheel in Venrayse handen is. In deze groep van 16 spelers bereikten verder Raymond Arts de 7e plaats en Peter Windemuller de 11e plaats. In de groep van de allerjongsten (tot 13 jaar) werd door Ruud Lemmers en Jan Willem Beaujean meegedaan. In dit deelnemersveld van 14 spelers werd Ruud derde, wat misschien nog net ge noeg is om ook een plaats te krijgen in de finale van het Limburgs kampioen schap. Jan Willem Beaujean deed het voor het eerst in dit toernooi ook ver dienstelijk. Met de 7e plaats eindigde hij precies in de middenmoot. Tijdens het toernooi werd door de Venlose topschaker Jos Rievers regel matig een simultaan verzorgd tegen de aanwezige jeugd. Slechts eenmaal moest hij een nederlaag incasseren en wel tegen Oscar Lemmers uit Venray. Eens temeer onderstreepte Oscar hiermee zijn de laatste tijd weer verder toegenomen speelsterkte. A.s zaterdag weer trimmen om 15.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Scha- dijker bossen te Meterik, begin wandel routes. Kom eens meetrimmen! Op zondag trimmen we in Venray om. 9.00 uur vanaf de Oude^ Barrier -aam de Maasheseweg. Op dinsdag en donderdag lopen we om 19.30 uur in Sevenum. Vertrek va nuit de Peperstraat. Op 3 november AVT cross, sportpark de Snelle Sprong (2, 4, 8 km) om 12.30 uur. Inlichtingen: dhr. Rijshouwer, tel. 04780-86268, dhr. Coppus lel. 04709- 4840. Uitslagen 2e klas: P. Jacobs &zn.-Nestlé 2-2 Werkvoorz. schap-Rank Xerox 2 1-3 PVC 2-Torro 2 4-0 De Lelie-Torro 1 2-2 Stand in de tweede klasse: 1Rank Xerox 2 7 pt. 3983 pins 2. PCV 2 6 pt. 3893 pins 3. Werkvoorz.schap NL 5 pt. 3876 pins 4. De Lelie 5 pt. 3847 pins 5. Torro 1 4 pt. 3781 pins 6. P. Jacobs zn 2 pt. 3808 pins 7. Nestlé 2 pt. 3763 pins 8Torro 2 1 pt3725 pins Donderdag 17 oktober werd in Bow ling Bistro Venray te Oostrum het in middels traditionele School Bowling Toernooi gehouden. De orga nisatie was in handen van de afdeling Jeugd, Sport en Rekreatie van de gemeente Venray, de Bowling Bond Venray en dhr. Michiels van Bowling Bistro Venray. De banen werden ook dit jaar weer gratis beschikbaar gesteld door Bowling Bistro Venray, terwijl de leden van de Bowling Bond Venray voor een goede begeleiding zorgde. Aan het toernooi werd door ruim 200 kinderen deelgenomen uit de 6e, 7e en 8e groep van de basisschool. Elk team bestond uit 8 kinderen. Opvallend was dat de scores elk jaar met sprongen omhoog gaan. Blijkbaar heeft het bowlen bij de Venrayse jeugd steeds meer terrein gewonnen. Voor elke groep waren er drie prij zen, beschikbaar gesteld door Bowling Bistro Venray. De uitslagen waren: 6e groep: 1St. Jan de Doper Merselo 410 pins 2. Petrus Banden Venray 355 pins 3. Regina Pacis Vredepeel 326 pins 7e groep: 1Petrus Banden Venray 447 pins 2. O.B.S. De Landweert 369 pins 3. St. Jan de Doper Merselo 368 pins 8e groep: 1Coninxhof Venray 478 pins 2.St. Jan de Doper Merselo 441 pins 3. De Stek Castenray 396 pins

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10