ÜC Hondensport Ruitersport H.V. MAMIAl RED STARS BAKKERIJ PIJPERS H DE PEELDRIVERS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan RED CAPS VENRAY BADMINTONCLUB COC-VENRAY „Week van het Brood" handgemaakte bakkerstegel gratis of een stokbroodmand gratis Dakvenster plaatsen? schilderwerken b.v. REIJNDERS Kampioenswedstrijd in Venray Op zondag 6 oktober a.s. zullen op het terrein van politiehondenvereniging „Het Gemmadal" gelegen aan de Molenklefweg, leden van de verschil lende Venrayse verenigingen samen met hun honden, strijden om de fel begeerde trofee „Kampioen van Venray 1985". Tevens zal dit de laatste wedstrijd worden van de Mechelse Herder Nero (eigenaar dhr. P. Huijs) lid van de organiserende vereniging het Gemma dal. 's Morgens om 9 uur beginnen de vooroefeningen; 's middags om 14.00 u. begint het spectaculaire stelwerk. Iedereen is welkom, tot ziens op., zondag 6 oktober a.s. MODEL STOCKCAR RACING „DE PEELDRIVERS" RIJDT LAATSTE WEDSTRIJD VAN DIT SEIZOEN Na een seizoen vol aktiviteiten sluiten de Peeldrivers dit jaar het seizoen met een bondswedstrijd af. In die wedstrijd kunnen de rijders nog de laatste felbegeerde wedstrijdpunten ver dienen om nog naar een hogere klasse te promoveren, of niet naar een lagere klasse te degraderen. Stockcar Racing „De Peeldrivers" kan dankzij de goede en sportieve pres taties van de rijders, ook op nationaal en internationaal gebied, zeggen dat hun rijders ook voortaan in de top mee dingen. Op dit moment zit het nog in de pen, maar er is hoop dat er volgend jaar het Nederlands, of anders het Europees kampioenschap Model Stockcar zal worden verreden. De wedstrijd op zondag 6 oktober zal om 12.30 uur beginnen. De trainin gen zijn zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur. Het circuit „De Spurkt" is gelegen aan de Smakterweg 80, hoek Paul Burg manstraat nabij Rank Xerox. De uitslagen van de op 29 september verreden wedstrijd: Witdakkers: 1. Rob van Renrs ronden 128 (gepromoveerd naar geeldak) 2. Ruud Verheyen 116 3Peter Roimans 112 4. Leon Verstraelen 110 (gepromoveerd naar geeldak) Geeldakkers: 1. Peter Jans 127 2. Berry Boudery 126 3. Wim Linders 121 Blauw en Rooddakkers: 1. RobBloemink 149 2. Leon Kunzler 137 3. Ton v. d. Wijst 131 Buitenlandse rijders: 1. Jean P. Steegen, België 140 2. Danny Munster, België 137 3. Paul Dexter, Engeland 133 MANEGE VLAKWATER Afgelopen weekend werd er dressuur verreden op „Manege Vlakwater", het was in de verschillende rubrieken een spannende strijd. Rubriek 1: Jeugd B4 1Nancy Carstens 2. Liselot Lauwaars 3. Pieter Basten Rubriek 2: Jeugd L 8 1. Minke Douma 2. Irene Hermns 3. Monique Basten Rubriek 3: Volwassenen B4 1Carla Aalders 2. Alrie Lauwaars 3. Anita Cuppen Rubriek 4: Volwassenen L8 Ineke Peeters 2. Anita Janssen 3. Inge Klepke Op zaterdag a.s. wordt er weer ge sprongen, aanvang 19.00 uur pony's; 20.00 uur paarden. Rubrieken: 70 - 110 en tot slot het spectaculaire record hoogspringen. Eenieder is van harte welkom. Begin dit jaar is door Mevr. Lenssen- Jeuken en haar kinderen het idee naar voren gebracht om een memorial wissel beker, ter nagedachtenis aan ere-voor- zitter P. Lenssen, aan de vereniging te schenken voor de beste schutter van het jaar. Er zijn daar div. mooie schiet wedstrijden voore gehouden, en de win naar van dit jaar, Gerard Stals, mocht tijdens de algemene ledenvergadering deze prachtige wisselbeker uit handen van majoor M. Lenssen ontvangen. Afgelopen weekeinde heeft de schut terij deelgenomen aan het Europees Ko- ningsschieten in Eupen. Op zaterdag was het vogelschieten waar onze Koning J. Krijnen, weinig geluk kende. Op zondag waren we al vroeg afge reisd. Het eerste optreden was voor het muziekkorps waar ze een verdiende eerste prijs mee haalden. Verder waren er eerste prijzen bij de schietwedstrij den, voor het korpsschieten, voor het dames zestal en de jeugdklasse. M. Lenssen behaalde na loting een eerste prijs voor het persoonlijk schieten. 's Middags werd deelgenomen aan de optocht waar we veel applaus kregen. Een mooie dag waar we met de schutte rij nog vaak aan terug zullen denken. A.s. zondag 6 oktober oefenen en schieten in de Schuttersweide aan de En depoel om 10.30 uur. Alleen bij mooi weer. MANUAL ORGANISEERT HAAR EERSTE DAMES- ZAALHANDBALTOERNOOI In het kader van het 10-jarig bestaan van handbalvereniging Manual is er a.s. zondag 6 okt. van 9.30 - 16.30 uur voor het eerst in haar geschiedenis een zaal- toernooi voor de dames selectie, die vorig jaar na een zeer spannende com petitie er moest zelfs een beslissings wedstrijd gespeeld worden kampioen werd en promoveerde naar de le klas. Het is de vereniging gelukt om teams van beduidend hoger niveau (uit de 3e divisie en provinciale klasse) naar Ven ray te halen. Het toeval wil zelfs dat het op één na allen kampioensteams zijn van de vorige zaalcompetitie. Toch zullen de dames van Manual, die inmid dels al weer een stevige voorbereiding achter de rug hebben, zich niet zo maar van het veld laten spelen. Afgelopen zondag werd met alle tegenstanders af gerekend en de eerste plaats behaald op een zaaltoernooi in Groesbeek. Ook de week daavoor lieten de da mes, die dit jaar voor het 3e seizoen o.l.v. G. Willems werken, zich op het toernooi in Maasbree al van haar goede kant zien. Maar met één doelpunt ver schil werd in de finalewedstrijd van Eksplosion verloren ging de eerste plaats aan hun neus voorbij. A.s. zondag zal het echter beduidend moeilijker worden, omdat de tegenstan ders dan van veel hoger kaliber zijn, terwijl ook de tijd 4 wedstrijden van 40 minuten van grote invloed zal zijn. Om 9.30 uur wordt het toernooi gestart met de le wedstrijd. Manual moet dan de spits afbijten tegen U.V.G. uit Boxmeer, uitkomend in de afd. Oost Brabant en spelend op provinciaal ni veau. Toch moet Manual tegen dit team niet kansloos worden geacht. Veel moeilijker zal het gaan in de 2e wed strijd tegen het in de 3e divisie uitko mende U.D.I. uit Arnhem. Een voor Manual volledig onbekende ploeg (tijd: 11.30 uur). Om i3.30 uur treden de dames aan tegen de reserves van V en L en de laatste wedstrijd wordt gespeeld tegen ook 3e divisionist, Fancom-Bevo, een in vriendschappelijke wedstrijden door Manual nog nooit geklopte tegen stander. Gezien de ingrediënten behoeft het geen betoog dat het een leuke handbaldag zal worden, met veel inte ressante wedstrijden en goed dames handbal. Uiteraard is alle publiek van harte welkom! Aanvang van het toer nooi 9.30 uur. Attentie! Ledenvergadering maandag 7 okt. Plaats: Wieënhof, Leunseweg, aanvang 20.00 uur. Wij rekenen op de aanwezig heid van iedereen. Uitslagen weekend 28/29 sept.: Welpen Manual-Eksplosion 4-4 Heren sr. Manual 2-Breeton Sp. 15-14 Heren jr. Herten-Manual 7-15 Dames jr. Groene Ster 1-Manual 6-4 Dames jr. Manual-Swift Helmond 6-9 Dames sr. Oud-Nieuw 7-12 Heren sr. Oud-Nieuw 15-24 Programma 5 okt.: Welpen Fancom Bevo-Manual 14.00 vertrek 13.00 uur Oefenwedstrijden Jongens pup. Manual 16.30 Meisjes asp. 17.10 Jongens asp. 17.50 Heren jr. Swift Helmond-Manual 18.30 vertrek 17.30 uur Programma 6 okt.: Toernooi Dames sr., aanvang 9.30 uur. Deelnemende ploegen zullen zijn: Bevo - Helden-Panningen 3e divisie UVG Boxmeer prov. klasse V L - Geleen prov. klasse UDJ- Arnhem 3e divisie Manual Venray le klas Heren veteranen: Manual-Blerick 18.30 Dames veteranen: Manual-Blerick 19.30 Heren sr. Manual-??? 21.30 Let op! 3 okt. technische commissie vergadering in „de Wetteling", aanvang 21.30 uur. Receptie meisjes pupillen: zaterdag 5 okt. in „de Wetteling", aanvang 18.30 uur. Iedereen van harte welkom. Het heren 1 team speelde afgelopen zondag een zaaltoernooi in Groesbeek. Gelukkig hoefden we pas na de middag aan te treden, daar wij de avond ervoor goed(!) onze reünie gevierd hadden. De eerste wedstrijd tegen de gast heren, was het goed te merken dat de alcohol nog niet uit de benen was. Desondanks haalden we toch nog één puntje binnen. De volgende wedstrijden gingen steeds beter en vooral de laatste wedstrijd tegen Tiras met als inzet de eerste plaats, werd door ons met goed en geconcentreerd handbal, gewonnen. Dus in navolging van Dames sen. 1 die in de morgenuren de le prijs wegsleep ten, konden ook wij met „overwin naarstrofee" voldaan huiswaarts keren. Manual-Groesbeek 7-7 Manual-Batouwe 9-4 Manual-Huissen 18-3 Manual-Tiras 6-2 SPAANS FEEST Zaterdag 19 oktober wordt het ver nieuwde Spaans Centrum officieel ge opend. In hun vrije uren heeft de Spaanse gemeenschap er hard aan ge werkt. De opening heeft plaats om 6 uur n.m.; vanaf 8 uur 's avonds biedt u de Spaanse gemeenschap een feestavond aan, opgeluisterd door het Spaans orkest Atléntico uit Eindhoven: alle maal Spaanse muzikanten. U bent van harte welkom. Verlies voor de heren De 3e kompetitiedag leverde het eerste herenteam geen punten op. In de uitwedstrijd tegen L. en T. gingen zij met 7-3 ten onder. Jammer was dit wel, want er had toch zeker wel een punten- deling in gezeten. Op het laatst kwam men echter vaak net iets tekort. Zo bleef het bij 1 overwinning voor zowel Ronald als Bert, en werd ook het dubbel gewonnen. Komende zaterdag staat de thuiswed strijd tegen Irene 1 op het programma. Ook het tweede herenteam wist geen punten te behalen. TTCV Rath wist door een 7-3 overwinning de punten mee naar huis te nemen. Arie (2x) en Bert (lx) scoorden de punten. Afgetekende overwinning voor de dames De dames hadden afgelopen zaterdag weinig tegenstand aan Red Star uit Goirle. Er werd dan ook met de maxi male cijfers gewonnen. Er zat weinig spanning in deze wedstrijd. Dat zal komende zaterdag wel anders worden als onze dames op bezoek gaan bij Stiphout. Daar zullen zij alles op alles moeten zetten om de punten binnen te halen. Da dames van het tweede team wisten uit tegen Flaco 1, 3x tegen te scoren. Karin, Gertie en Bianca deelden de pun ten zusterlijk. Voor de overwinning was dit natuurlijk niet genoeg. Met een 7-3 nederlaag in de. bagage keerden zij weer terug naar Venray. Overige uitslagen: Heren: Redi Stars 3-Armada 2 9-1 't Belke 1-Red Stars 4 6-4 Red Stars 5-Koningslust 1 5-5 Red Stars 6-Batave 1 8-2 Blue Star 3-Red Styars 7 5-5 Blue Star 4-Red Stars 8 4-6 Koningslust 2-Red Stars 9 10-0 Red Stars 10-Wap In 1 1-9 Noad 5-Red Stars 11 9-1 Red Stars 12-'t Belke 4 1-9 Red Stars 13-Wap In 3 5-5 Panningen 5-Red Stars 14 7-3 DVO 4-Red Stars 15 9-1 Dames: Red Stars 3-Koningslust 2 5-5 Jongens: Kluis-Red Stars 1 2-8 Maastricht-Red Stars 2 9-1 Red Stars 3-TTC 1 4-6 Panningen 2-Red Stars 4 2-8 DVO 1-Red Stars 5 4-6 Red Stars 6-TTC 4 1-9 Red Stars 7-DVO 2 0-10 Meisjes: Red Stars 1-JCV 3-7 Red Stars 2-Blue Star 2 6-4 Red Stars 3-Koningslust 5 3-7 Koningslust 7-Red Stars 4 8-2 Red Stars 5-Batave 1 1-9 't Belke-Red Stars 6 9-1 Komende zaterdag spelen van de lan delijke seniorenteams Heren Red Stars 1 en Dames Red Stars 2 'thuis. Deze wedstrijden beginnen om 17.00 uur. U bent natuurlijk van harte welkom om naar de wedstrijden te komen kijken. Tot ziens in onze hal! LIMBURGS KAMPIOEN Onze senioren zijn er het afgelopen weekend in geslaagd om voor de 4e keer in 9 jaar Limburgs kampioen te wor den. In een tweedaags toernooi werd er op 3 velden in Maastricht gestreden om de hoogste eer. Red Caps moest de eerste wedstrijd tegen Cheetahs uit Beek. In een matte wedstrijd van onze kant wisten we toch met 4-3 te winnen. De 2e wedstrijd op zaterdag in de poule was tegen de kampioen van de competitie Phantoms uit Weert, deze tegenstander werd met 6-2 verslagen. Hierdoor werden we eerste in de poule. Zondags in de kampioenspoule stond als eerste op het programma de wed strijd All Stars-Red Caps. In de laatste inning stonden we nog achter met 6-4 en we kregen 2 honken bezet. Heerlen dacht slim te zijn door een van onze beste slagmensen Andres opzettelijk vierwijd te geven, maar onze coaches zetten meteen na Andres een andere slagman in en wel „oude rot" Henk de Römph die sloeg gelijk 2 man binnen en bracht de partijen op gelijke hoogte. Toen kwam Jan Joris Arts aan slag en die deed wat hij zaterdags ook al een keer deed, n.l. het winnende punt binnenslaan. De laatste wedstrijd op het program ma was tegen Sorpresa uit Maastricht. Geen moment kwamen we in gevaar, alleen in de laatste inning bij een stand van 3-1 voor Venray lieten we een paar steekjes vallen en liepen alle honken vol, 2 nullen hadden we en eer. heel goede slagman kwam aan slag. Alle ogen waren gericht op werper Marlon Scotborg die deze wedstrijd al 9 keer 3 slag had gegooid. Marlon gooit de eerste bal en de slagman slaat een hoge bal in het buitenveld en daar stond Jack, Verstegen en die maakte aan alle onze kerheid een einde en ving de bal, wat dus einde wedstrijd en ons kampioen schap betekende. Ook onze junioren speelden zaterdag hun laatste wedstrijd om het algemeen kampioenschap voor B-junioren, ze hadden de eerste twee wedstrijden al ge wonnen, maar ditmaal werd helaas met 10-6 verloren tegen PSV 1 uit Eindho ven. Jammer jongens, maar jullie hebben het toch heel ver geschopt dit seizoen. Proficiat! Alle buitentrainingen zijn nu afgelo pen; in november beginnen weer de wekelijkse clubavonden in de Spring plank. Lel op de publikaties in dit week blad. Tegen het zeer sterk geachte team Horst 2 wist 't 3e team in hun eerste competitiewedstrijd 'n zwaar bevochten overwinning in de wacht te slepen. Venray 1 wist in Tegelen tegen Olym- pia 3 ook de beide punten mee naar huis te nemen. Venray 2 en Venray 6 (jeugd) moesten in hun tegenstanders hun meerdere erkennen, terwijl Venray 4 met 'n gelijkspel genoegen moest nemen Uitslagen: Olympia 3-Venray 1 3-5 Venray 2-United 6 3-5 Venray 3-Horst 2 5-3 Shuttle 3-Venray 4 4-4 BCR 9-Venray 6 6-2 Programma zaterdag 5 okt.: Venray 1-Horst 1 09.30 Venray 3-Vios 1 09.30 Venray 5-Pupke 1 09.30 Venray 6-Heel 5 09.30 Zondag 6 okt.: Anker 1-Venray 2 10.00 Wie denkt dat homoseksualiteit niets met parlementaire politiek le maken heeft, vergist zich. Ongestoord met je vriendin of vriend hand in hand op straat lopen, gezellig zitten vrijen in de bioscoop, een baan of woning krijgen of juist niet, het zijn allemaal zaken waar de politiek mee te maken heeft. En de politiek speelt zich niet aUeen in Den Haag af, maar ook in de vakbond, het bedrijfsleven en ook in Venray. Een politiek die vaak geen fantastische oplossingen biedt voor alle zaken. Het is wel belangrijk als homo of lesbiënne in vloed op die beslissingen uit te oefenen. Het COC probeert ook zo veel moge lijk politieke beslissingen die het leven van homoseksuele mensen raken, te beïnvloeden. Sterker nog: het COC pro beert zodanig te opereren dat de samen leving leefbaar wordt. In het voorjaar van 1983 heeft het COC in de nota homoseksualiteit in het Overheidsbeleid eens op een rijtje gezet wat naar zijn mening door de landlijke politiek gedaan zou moeten worden om een begin te maken met die leefbare sa menleving. Het zijn er meer dan 75 con crete punten geworden! punten die niet los van elkaar staan, maar verband hou den met de visie van het COC op de sa menleving. Voor informatie m.b.t. je eigen ho moseksualiteit kun je bellen naar 10211 VOLKSPETITION N EMENT Twee miljoen zijn er al geteld. Vele postzaken moeten nog worden openge maakt en daarbij geteld wor den. Als het mee zit wordt dat nog minstens eens zo veel. Samen met nog wat andere faktoren zoals het proces te gen de Staat, de voorstellen van Rus land en het eigen protest vanuit Ameri ka, doet ons weer laten voelen dat het niet voor niets is om te protesteren tegen kernbewapening en zijn wereldomvat tende vreselijke gevolgen. Ook nu wordt er zoveel geld aan uitgegeven dat er voor sociale en zelfs eerste levensbehoeften voor mensen geen geld is. Dus mensen, zet nog even door voor wal de Neder landse plaatsing betreft en doe ook na die beruchte 1 november mee met de Vredeswerken. Sluit U aan bij een poli tieke partij, vakbond, vrouwentrefcen trum, vrouwen voor vrede, IKV, COC, wereldwinkel, vredesberaad enz. enz. AUen besteden op hun manier aandacht aan Vredeswerk. AL MEER DAN 200 JAAR Vrijdag 4 oktober t.m. Zaterdag 12 oktober In deze week staat de bakkerij, en vooral de warme bakker, extra in de belangstelling. Met ons uitgebreide assortiment, meer dan 50 soorten brood, 20 soorten kleinbrood en 20 buitenlandse broodsoorten, kunt U kennis maken door onderstaande speciale aanbiedingen. Vrijdag 4 en Zaterdag 5 oktober 10 Melkbollen Geplette tarwe vloer Rozijnenbrood 800 gr. Abrikozenvlaai, groot Bienenstich, 10 pers. Maandag 7 oktober Start week van het brood Sesam, wit, vloer, 800 gram_ Appelvlaai, groot 5Tarwebollen Bienenstich, 10 personen Woensdag 9 oktober Maanzaad vloer, tarwe 800 gram Botervlaai, groot_ 5 Volkoren bollen Bienenstich, 10 pers. Kinderen GRATIS minibroodje Donderdag 10 oktober Vloer wit 800 gram 2,95 1,95 3,95 7,25 8,95 1,95 7,25 1,80 8,95 1,95 7,25 1,80 8,95 wedstrijdformulier. Appelbosbessenvlaai, groot 3 Rozijnenbroodjes voor Bienenstich, 10 pers. 1,95 8,25 _1 PIEK 8,95 Vrijdag 11 oktober en zaterdag 12 oktober Geplette tarwe vloer 5 Krentenbollen 5 Kaizerbroodjes Bienenstich, groot, Rijstevlaai groot slagroom. Bienenstich, groot, Rozijnenbrood 1,95 1,95 1,25 8,95 .12,95 8,95 3,95 De hele week: Feesttaart voor 10 personen 11,50 ALS KLAP OP DE VUURPIJL Tijdens de feestweek voor iedere kiant bij een besteding van minimaal 8,50 in onze winkel een Uw broodspecialist Brood- en banketbakkerij Pierre Pijpers Grote Markt 19 5801 BL Venray Tel. 04780-81284 OOK BIJ DE S.R.V.-WINKEL IKESSELS-OOSTRUM) Lid Nederlandse Vereniging van Echte Banketbakkers Vraag altijd naar meikbrood of melkbollen en proef het verschil van 4 oktober t.m. 12 oktober Nu kan iedereen het. Met het unieke Woning Plus Plan: handzame alles-in-een pakketten met duidelijke werkschema's. Met het professionele resultaat van de vakman. Maar door zelfdoen de helft goedkoper. Velux dakvenster, eenvoudig van binnenuit aan te brengen. Geeft maar liefst 38% méér daglicht dan 'n dakkapel Bouwbedrijf J. RAEDTS Zn. c.v. geopend: ma. t/m vrij. 9.00-17.30 uur. za. 9.00-12.00 uur Mgr. Hanssenstraat 57, Oostrum. Tel.: 04780-81469/82274. VENRAY plataanstr. 12 tel. 82635 Za terdagmiddag heeft wethouder Van Oers de officiële opening verricht van de nieuwe N.T.K.C.-camping „De Testrik" te Merselo. Voor deze eenvou dige plechtigheid bestond zeer grote be langstelling van de zijde van de circa 200 kampeerders die voor dat weekend hun tenten in De Testrik hadden opge slagen. Namens de N.T.K.C. werd nog eens de nadruk gelegd op de prettige samen werking welke men van Venrays ge meentebestuur had ondervonden. En alom werd de loftrompet gestoken op de prachtige lokatie die men ter beschik king had gekregen. In het beschikbaar gestelde bos waren slechts sporadisch bomen geveld. Wel was-de ondergrond geruimd en enkele paden aangelegd. De N.T.K.C.-leden zijn van plan zelf voor nieuwe aanplant in overleg met de gemeente zorg te dragen. Zelfwerkzaamheid staat im mers hoog in het N.T.K.C.-vaandel ge schreven. Nelissen Van Egteren Bouwgroep zorgde in de afgelopen maand voor een toiletgroep ter plaatse, aan de bouw waaraan leerlingen hun hart konden op halen. Deze toiletgroep vier was plaatsen en vier toiletten is in feite de enige „luxe" die op het kampeerterrein wordt aangebracht c.q. toegelaten. Voor het overige is het kamperen er vrij simpel op de manier zoals men dat voor de oorlog vrijwel algemeen deed: kleine tentjes, 'n primus kooktoestel of 'n klein vuurtje en voor de rest Gods vrije natuur. Bungalowtenten en sta caravans en een kampwinkel zal men er beslist niet tegenkomen. De N.T.K.C. (Nederlandse Toeristen Kampeer Club) bestaat sinds 1912 en groeide vooral na de eerste wereldoor log. Met de Testrik er bij heeft men nu 23 kampeerplaatsen voor de leden ter beschikking. Venray is de eerste NTKC- kampeerplaats in Limburg. Men pro beert elders in de provincie nog min stens één camping te kunnen inrichten. De club telt momenteel zo'n 10.000 leden en onderhoud zeer goede relaties met soortgelijke kampeerinstellingen in het buitenland. In de kampregels die door het N.T.K.C. zijn opgesteld neemt de rust op de camping een belangrijke plaats in. Zo zijn b.v. beeld- en geluidsapparatuur verboden, mogen huisdieren niet los lopen en dient zelfs bezoek tot een minimum te worden beperkt. Het beheer van de nieuwe camping is in handen van de heer en mevrouw van Beers uit de Testrik. Binnenkort is elders in de gemeente ook de opening te verwachten van een eveneens kleinschalige camping onder auspiciën van de A.N.W.B.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12