VERENIGINGSN1EUWS üvv 31 1 ST. ANNA VENRAY Orkestvereniging L.V.B. V.I.D.O. VROUWENGILDE Ven rays Mannenkoor St. Pe\^S KINDERKOOR de BANDELIEREN Volksdansen „iets voor U?" WIJK ZUID O.J.C. DE BRAK Open dag Peuterspeelzaal Hummeltjeshoek Vrijwilligers- centrale TRIMCLUB Donderdag 22 augustus om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor in de Wieënhof. Donderdag 29 augustus repetitie voor het hele koor. Dus geen voorrepetitie. Agenda: Zaterdag 24 augustus opluistering 40 ja rig huwelijksfeest Jan Oudenhoven. Óm 14.00 uur H. Mis in Grote Kerk. Verza melen in uniform. Zondag 25 augustus opluistering om 13.45 uur in de kerk. 's Avonds opluistering receptie om 19.00 uur in dansschool Janssen. Receptie in schouwburg b.g.v. 40-jarig priesterfeest deken Theunissen om 13.30 uur. Maandag 26 augustus bestuursvergade ring in 'l Upke. Zondag 22 September zondagochtend concert samen met fanfare St. Oda uit Merselo. Aanvang 11.30 uur. 5 Oktober opluistering huwelijk Twan Oudenhoven. 26 Oktober 25 jarig huwelijk Leo Pou- wels. 27 Oktober optreden b.g.v. dodenher denking, begraafplaats Boschhuizen. 30 November 25 jarig huwelijk Piet Jeu ken. 7 December St. Nicolaas c.q. feesta vond in de Wieënhof. 22 December kerstconcert Grote Kerk. 25 December Kerstmis Grote Kerk. Afmelden R. v. Mil tel. 86917 of Clublokaal Wieënhof tel. 84124. -4985H 1860 HARMONIE Donderdag 22 augustus. Om 19.30 uur repetitie harmonie orkest. Zaterdag 24 augustus. Serenade hockeyclub. Bijeenkomst om 13.45 uur aan de Acaciastraat, nabij ga rage v.d. Ven. Uniform met hoed en pet. Zondag 25 augustus. Jubileum Deken Theunissen. 11.45 bij- „eenkomst Grote Markt. Uniform met pet en hoed. Het definitief repetitieschema volgt zo spoedig mogelijk. AGENDA Zaterdag 31 augustus 40 jaar SVV sere nade. Zaterdag 5 oktober Gemeentetournooi. Zondag 6 oktober Concert Greven- bricht. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 29 augustus. Om 18.30 uur eerste repetitie na de va kantie. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 27 augustus. Om 19.00 uur repetitie, ook leerlingen. Bardienst mevr. T. Verbeek. Agenda: zie harmonieorkest. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. „CAPRICCIO" Maandag 26 augustus. 19.00 uur gezamelijke repetities. Denk aan de invulstrookjes. Dinsdag 27 augustus. Om 8.30 uur in de Paterskerk aan de Leunseweg zijn. Om 9.00 uur viering opening schooljaar. Woensdag 28 augustus. Om 8.00 uur in de Grote Kerk zijn. Om 8.30 uur viering opening schooljaar Je rusalem. Woensdagmiddag vanaf 16.00 uur en donderdagmiddag vanaf 16.00 uur be ginnen de stemkeuringen voor het koor. Volgorde wordt maandagavond be kendgemaakt. BOJEMA De eerste repetitie is op vrijdagavond 6 september. SALTARELLO Vrijdag 23 augustus. Repetitie Grote Kerk, 16.30 uur. Zaterdag 24 augustus. 19.00 begeleiding Kinderkoor Grote Kerk. Om 18.30 uur aanwezig zijn. Zondag 25 augustus. Om 9.00 uur aanwezig zijn en om 9.30 uur begeleiding viering Grote Kerk. Tijdens de pauze voor de receptie gaan we naar Roy. Om 12.00 uur aanwezig zijn in de foyer van de schouwburg. Dinsdag 27 augustus. Om 8.30 uur aanwezig zijn in de Paters kerk. Om 9.00 uur viering opening schooljaar. Woensdag 28 augustus. Om 8.00 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk. Om 8.30 uur viering opening schooljaar Jerusalem. Agenda: Vrijdag 23 augustus. van 18.30 tot 19.15 uur voor alten en so pranen en om 19.15 voor alle tenoren en bassen. Zondag 25 augustus. Om 10.15 uur Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 26 augustus. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 27 augustus. om 18.30 uur repetitie voor de alten. Woensdag 28 augustus. Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: De vakantie is voorbij en het nieuwe seizoen breekt weer aan. Laten we er meteen fris en flink tegenaan gaan. Op zaterdag 31 augustus a.s. gaan we name lijk naar Maastricht en vóór die tijd moet er dus nog stevig gerepeteerd wor den. Er wordt dan ook gerekend dat ie dereen de repetities zal bijwonen. Denk ook aan de Hoogmis a.s. zondag. Belangrijke data Donderdag 22 augustus: bestuursverga dering Taptoe '85 om 19.30 uur in De Springplank. Zondag 25 augustus: begeleiding De ken Theunissen (40 jaar priester) naar de kerk, allen aanwezig op de ochten drepetitie, in uniform, om 10.30 uur. Zaterdag 7 september: Taptoe Ven- ray. Zaterdag 23 november: St. Caecilia- feest. Zondag 8 december: koffiekonsert in de schouwburg. Repetities Zondag 25 augustus en woensdag 28 augustus voor het gehele korps. Afmelden majoretten en miniretten mevr. Siebers tel. 85944. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Woensdag 28 augustus beginnen we weer met de eerste repetitie na de vakan tie en wel om 20.15 uur voor het symfonie-orkest o.l.v. L. Boogaarts en eveneens om 20.15 uur voor het klein ensemble o.l.v. A. Thijsen. Repetitieruimte de M.L.K. School De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. De volgende uitvoeringen staan op het programma: voor het klein ensemble zaterdag 15 september 10.45 uur in verzorgingstehuis Berkele Heem te Horst; zaterdag 28 september om 19.00 uur opluistering H. Mis in de parochiekerk van Geysteren; zondag 3 november om 15.00 uur in galerie Pèdjeshof te Grubbenvorst. voor het symfonie-orkest zaterdag 5 of zondag 6 oktober deel name aan het gemeentelijk muziektoer- nooi te Oostrum; woensdag 18 december.ou\20.00 uur in De Kerkdijk, Psychiatrisch Centrum Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Het vakantieseizoen raakt ten einde en daarvandaan weer een levensteken van Ars Musica. We hopen dat Uw va kantie, ondanks het slecht weer her en der, toch goed geslaagd is. De zakelijke kanten. A.s. zaterdag 24 augustus viert Jo v.d. Markt samen met haar man haar zilveren huwelijksfeest. Om 14.00 uur repetitie in de kerk van Leunen, met om 15.00 uur de eucharistieviering. Aan sluitend receptie in de Wieënhof. In of ficiële kleding! De volgorde van de dienst zit in Uw map. Op 27 augustus repetitie voor het hele koor in de Essel, aanvang 20.00 uur. Op 3 september om 20.00 uur repeti tie voor het koor in de kerk van Oostrum. Op 8 september om 10.00 uur Hoog mis in de kerk van Oostrum. In officiële kerk. Om half tien inzingrepetitie. Op 10 september om half acht repeti tie voor sopranen en om 8.00 uur voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Zaterdag 24 augustus is onze jaarlijk se koorreis gepland. Zondag 25 augustus zingen we om 10.00 uur in de kapel van het ziekenhuis de meerstemmige Latijnse hoogmis t.g.v. het zilveren huwelijksfeest van ons medelid mevr. van Hemert. Weest U s.v.p. tijdig aanwezig, in officiële kle ding. Woensdag 28 augustus om 19.45 uur partij repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mez zo's en alten erbij. Zondag 6 oktober is ons zondagmor genconcert in de schouwburg. Aanvang 11.30 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, lel. 83332. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zondag 25 augustus. zijn we vrij. Woensdag 28 augustus. Om 15.00 uur zingen wij voor een 40- jarig huwelijk (Thielen) in de Paters kerk. Gaarne trouwe opkomst. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Vrijdag 23 augustus. Repetitie om 16.30 uur in de Kerk. Zaterdag 24 augustus. We zingen de mis van 19.00 uur. We zijn om 18.30 in het repetitiezaaltje, in uniform. Dinsdag 27 augustus. Eerste repetitie van het nieuwe koor- jaar. Aanvang 18.30 uur. Kinderen die lid willen worden van het koor kunnen zich tijdens de repetitie aanmelden. We repeteren in het zaaltje onder de Grote Kerk van 18.30 tot 19.30 uur, elke dinsdag. Het nieuwe dansseizoen begint maan dag 2 september 1985 in wijkcentrum 't Schopke Veltum. 16.30-17.30 uur klas 1,2 en 3. 17.45-18.45 uur klas 4, 5 en nieuwe 6e klassers. 19.00-20.30 uur volwassenen (nieuwe groep). Op 2 en 9 september zijn alle kinderen en volwassenen die graag wat meer wil len weten van volksdansen of graad lid willen worden, van harte welkom. Inl. tel. 84882, tot 18.00 uur. Als U interesse hebt in volksdansen, dan bestaat er vanaf nu weer de moge lijkheid om U op te geven voor een van de volgend groepen: yoor de jongeren van 16-40 jaar (liefst met volksdanServaring), 's maan dagsavonds om de veertien dagen; vanaf 40 tot 55 jaar dinsdagsmor gens; vanaf 55 jaar dinsdagsmiddags. Voor inlichtingen en/of opgave Gon- ny Bouten, tel. 80362 of Ans v.d. Put ten, tel. 82623. AFDELING OOSTRUM Dinsdag 27 augustus a.s. houden wij onze jaarlijkse wandeloriëntatietocht. Vertrek met eigen vervoer om 18.00 uur vanaf het gemeenschapshuis. Na de oriëntatietocht is er een gezamenlijk di ner. De kosten hiervoor bedragen 25,- per persoon. Degenen die niet aan de oriëntatie- tocht willen deelnemen, kunnen wel ge bruik maken van het dier. Opgave voor 24 augustus bij mevr. D. Wolters, tel. 82129. Damesgymnastiek 45/60 Uit de praktijk blijkt, dat er nog te weinig gelegenheid is voor dames van 45 tot 60 jaar om op aangepaste en verant woorde wijze aan beweging te doen. Aan deze „vergeten groep,, willen wij iets doen. Wij gymen vóór de middag, er zijn nog enkele plaatsen open. Opga ve en/of inlichtingen tel. 04780-80362. FNV VERENIGINGSNIEUWS Wat doet de FNV zoals. Met mede werking van de vakbonden. Je weel als je iets gedaan wilt krijgen van je vader of moeder, dan heb je meer kans op suc ces als je wordt geholpen. Samen krijg je ook meer voor elkaar, ook bij de FNV. Wat is vakbeweging? Dal is verza melnaam van alle vakbonden in Neder land. Maar dal wil niet zeggen dat alle bonden hetzelfde nastreven. Sociale politiek? Sociaal is alles wat begrekking heeft op onze samenleving. Sociale politiek is alle maatregelen om bij het werk rekening te houden met de bescherming van mensen. Dit is het doel van de FNV. Bij jou thuis wordt vast wel eens ge praat over vroeger. En hoe alles anderd was. Hoe er op zaterdag gewoon ge werkt werd en ook school gegaan. Hoe kort de vakanties duurden, hoe weinig de mensen verdienden, en hoe oude mensen voor eten en onderdak waren aangewezen op hulp van hun kinderen. Dit is veel veranderd door medewerking van de vakbonden. Rechtsstaat. Staat waarin hel recht door een onafhankelijke rechterlijke rfiacht gehandhaafd wordt. De politieke machtshebbers kunnen daar in het be ginsel geen invloed op uitoefenen. Jij maakt natuurlijk ook vaak mee, dat je het niet helemaal met iemand eens bent. Of dat iemand je een rotstreek le vert. Of iets niet wil doen, wal jij van hem of haar vraagt. Ruzie maken of te rugtreiteren lost dan nooit iets op. Al leen praten helpt. Ook bij de FNV. Daar kun je terecht voor alle informa ties elke le en 3e donderdag van de maand in De Kiosk van 18.30 tot 20.30 uur. Volgende week meer. FNV AFD. VENRAY 80 JAAR Tachtig jaar vakbeweging, dat is een mijlpaal in Venray. Toch is er veel strijd gestreden in het verleden en het heden. Maar wij zijn er desondanks toch altijd uitgekomen. Het is soms crisis geweest die het voor de vakbeweging niet ge makkelijk maakte. Er moest immers toch brood op de plank komen en het was soms zeer moeilijk contributie te betalen. Mar door overredingskrahet en hulp van onze pioniers is het toch gelukt en hebben vele de goede weg gevonden tot de vakbonden. Laten we dit herdenken op 14 en 15 september a.s. De festiviteiten zijn al lang in voorbereiding. T.z.t. komen wij hier op terug. Laat dit een feest zijn en wij sporen de leden ook aan om op 14 en 15 sep tember te komen. Namens de werkgroep 80 jaar vakbeweging A. Evers. WERKGROEP HOMO^KSUALITEIT VENRAY - COC Het nieuwe seizoen is voor ons al wer kelijkheid. Officieel begint deze vanaf de ledenvergadering waar het nieuwe bestuur gekozen gaat worden, het jaar verslag '84-'85 wordt voorgelegd en waarop de plannen van de afdeling voorgesteld worden. Je begrijpt dus wel dat we alles aan het voorbereiden zijn. Noteer alvast in je agenda: ledenver gadering, 16 september, 20.00 uur op Hoenderstraat 33 in Venray. Ook niet-leden zijn natuurlijk van harte welkom alleen mogen zij niet meestemmen met de bestuursverkiezin gen. Oh, je wilt lid worden van het COC maar weet niet hoe? Dat is niet moeilijk. Jongeren tot 20 jaar betalen 26,-. De andere tarieven zijn gekoppeld aan het jaarinkomen. Schrijf een briefje waarin je zegt dat je lid wilt worden van het COC naar COC, Antwoordnummer 2966, 1000 RA Amsterdam. Je krijgt dan alle informatie in de bus. Zeker tot aan de ledenvergadering vergaderen we op de maandagavonden. De eerstvolgende keer is dat op 26 au gustus op Hoenderstraat 33 te Venray. Meedenken-Meedoen, dat kun je bij het COC. Voor meer informatie, Poslubs 316, 5800 AH Venray. VROUWEN IN DE OVERGANG Ook in Venray is een VIDO groep. Deze groep geeft vrouwen tussen 40 en 60 jaar gelegenheid om met elkaar in contact te komen en samen te praten over allerlei zaken die in deze levensfase een rol kunnen spelen. De inhoud van de cursus kan o.a. zijn: jezelf herkennen en accepteren als vrouw in deze fase van je leven en met andere vrouwen over je ervaringen en gevoelens praten; gaan kijken hoe je je zelfbewustzijn en zelfwaardering kunt bevorderen en hoe je elkaar daarbij kunt helpen en on dersteunen; ervaren dat, als je echt naar elkaar leert luisteren, je elkaar aandacht en warmte kunt geven; ontdekken dat je ook als vrouw op deze leeftijd een volwaardige plaats kunt innemen in de maatschappij; enz. enz. Ons motto is: „Niet alleen in een hoek, maar samen in een groep!" De bijeenkomsten zullen gehouden worden op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur, bij voldoende deelname. Plaats van bijeenkomst: vrouwentref centrum, Bachstraat 14 b, Venray, tel. 87709. Kosten 2,50 per persoon per avond. Inlichtingen en aanmeldingen, zo spoe dig mogelijk, bij Wies Heyster, tel. 85254 en Heieen v. Drunen, 85775. DE PEELSPEURDERS In de tweede helft van de vakantie zwermden er weer heel wat Venrayse scouts uit. Weer of geen weer, de Peelspeurders gingen op weg! De dinsdagavond welpen zijn in Nistelrode e.o. geweest op ontdek kingstocht, en raakten niet alleen in de bossen met sport en spel hun energie kwijt maar gingen op vlotten heel dap per het water te lijf. De laatste groep verkenners zette wel gemutst hun tenten op in de bossen bij Alphen. Zij waren elke dag sportief en actief bezig en al met al was het daar een vrolijke bedoeling. Over te weinig be langstelling had men zeker niet te kla gen... Integendeel, hele troepen dazen kwa men regelmatig op bezoek! Twee van onze scout-groepen gingen hun neus achterna, zelfs tot over de grens. De seniorengidsen namen afsc heid van hun gidsentijd en gingen nog een keer samen op kamp naar Weeze in Duitsland. Onze Rowans zochten het deze keer in Frankrijk. Al fiestend kwamen ze o.a. in Dieppe, Saint Malo, Le Mans, Mount St. Michel en Parijs! En wat doen doorgewinterde rowans in Parijs? Natuurlijk... de Eifeltoren beklimmen! Het waren zonder meer zeer geslaag de kampen voor deze scouts. Bedankt leiding, jullie waren weer geweldig. Volgende keer kunnen wij U op de hoogte brengen van het laatste kamp, dat van de zaterdagmorgenwelpen. Aanmelden van nieuwe scouts bij ons secretariaat, Rumbastraat 1, tel. 84755. Er kunnen nog enkele 5-7 jarigen wor den geplaatst. Leiding is natuurlijk ook nog altijd welkom. Graag nog even aller attentie voor za terdag 24 augustus, de grote poets- en klussendag van 9.00-15.00 uur. Als er veel ouders een uurtje beschikbaar stel len dan kunnen we straks weer fris van start gaan. WIJK NOORD-WEST Hier volgt ons programma-overzicht. Vrijdag 23 augustus tweede disco avond voor de jeugd, aanvang 19.30 uur, entree 1,50. Zondag 25 augustus koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 26 augustus sjoelen voor de sportievelingen onder ons. Aanvang 20.00 uur. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoen der. Maandagmiddag v.a. 13.30 tot 15.30 uur start weer. de damesgroep uit onze wijk met o.a. handwerken en nog vele andere aktiviteiten. Komt U gerust eens een kijkje nemen. Alle dames, jong en oud zijn van harte welkom in het wijk- gebouw, Beukenlaan 4. Wellicht ten overvloede nogmaals de tekst van dit unieke Volkspetiiione- ment. „Aan regering, aan Staten Generaal. Ik keer mij tegen de kernbewapening. U zult rond 1 november een besluit nemen over de plaatsing van kruisraketten op Nederlands grondgebied. Ik verzoek U dan Nee te zeggen tegen plaatsing". Deze tekst zal staan op kaarten die elk huis in Nederland krijgt toegezonden. Het is de bedoeling deze kaarten te voorzien van naam en handtekening en terug te zenden, mits tegen plaatsing na tuurlijk. Het Venrays Vredesplatform heeft gemeend deze aktie te moeten on dersteunen. Dit gaat gebeuren door ze- veel mogelijk ophalen van die kaarten (huis aan huis) en dan deze gezamelijk op te sturen naar het landelijk Komitee Kruisraketten Nee. Ook U kunt samen met familie, vrien den, kenissen en dorpsgenoten de beslis sing over hel al dan niet plaatsen van kruisraketten, beïnvloeden. U begrijpt dat als heel Nederland ne gatief reageert op eventuele plaatsing van kruisraketten, dit de politieke verte genwoordigers toch graag volgend jaar bij de verkiezingen een goede start wil len maken, wel aan het werk zet. Eenmaal genomen beslissingen, dra gen immers verstrekkende gevolgen, die niet meer terug te draaien zijn. Maak dat Venray zich in Nederland kan laten zien en ondersteun dit Volkspetitionement. In hei Venrays Vredesplatform zijn vertegenwoordigd: Wereldwinkel, PvdA, Vredesberaad, FNV, Vrouwen trefcentrum, IKV, Samenwerking Ven ray, Vrouwen voor Vrede. Wilt U zich voor wat uren beschik baar stellen en kaarten ophalen? Geef U dan op, bij bovenstaande groeperingen of bij het kontaktadres van het Plaf- form, N. de Best, Veltumse Kleffen 114, 5801 SK Venray, tel. 86812. Op 28 augustus om 20.00 uur wordt in het Vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg 2a een info-avond gehouden voor de handtekeningenophalers gehou den. Ook degenen die zich nog niet op gegeven hebben en toch mee willen op halen, zijn van harte welkom. LOTERU rad van avontuur bom mensport marmottenrace danszaal met fantastische orkesten bussen gooien enveloppentent joker troef SHOWS DOOR VERSCHIL muziekkorpsen straatmuzikanten volksdansgroep^ en joekskapel Radio Anna Discotheek ZATERDAG AUGUSTUS AANVANG 13.00 uur ZONDAG SEPTEMBER AANVANG 13.00 uur Nog een paar weekjes voordat we er weer als vanouds tegenaan knallen. Op 6 september a.s. begint het spektakel met de groep X-factor. Een vrij nieuwe swingende band, die stevig aan de weg timmert. Dit moge blijken uit zeer lo vende concertrecensies o.a. in Muziek- krant OOR en aandacht in diverse dag en muziekbladen zoals Algemeen Dag blad, Popfoto, De Hitkrant, Veronica. Daarnaast was de band al te beluisteren in Vara's Popkrant en de Verrukkelijke 15. Noteer die datum vast: vrijdag 6 september, X-Factor in Dingus. Dan, het 20 jarig bestaan in novem ber. Donderdag 7 t.m. zaterdag 16 no vember is het groot feest, 10 dagen lang. Een programma waar je je vingers bij aflikt met o.a. een buurtfeest, een reü nie, een open podium met Teele H in de Gloria, een kabaret/theater groep, een filmavond, Drs. P en nog veel meer. Er moet nog een hoop werk verricht wor den voordat het zover is. Heb je zin om mee te werken, loop dan binnen bij Din gus. Tot slot: maak je muziek, alleen of in een band, en ben je op zoek naar een ge schikte oefenruimte, bel dan even naar Dingus 83293 (vragen naar Pum). Bel op tijd, want vol is vol! Donderdag 22 augustus weer een live- act in De Brak, ditmaal met de nieuwe band van Truus de Groot. Vroeger bij Nasmak en plus instruments verhuisde ze een paar jaar geleden naar New York. Daar leerde ze drummer, bassist TRIGGER And Her Thrill Kings Jim Sclavunos kennen, bekend van o.a. Teenage Jesus and the Jerks. Zij trouw de met hem en ze begonnen samen een nieuwe band Trigger and her Thril Kings, toen nog met Gun-Club gitarist Jim Duckwordt. Vanavond met een nieuw talent, Casey Bones. Bassist is Gary Myers. Aanvang 22.30 uur. Entree 7,50. Op maandag 9 september a.s. om 19.30 uur openen wij ons verenigings jaar met het vieren van de H. Eucha ristieviering in de Veltumse Kapel, Hoe- bertweg. Deken Theunissen zal hierin voorgaan. Na afloop samenkomst in gastencen- trum De Wieënhof waar we een kopje koffie zullen drinken. Aansluitend zal onze voorzitster. Martinet Roling, het nieuwe jaarpro gramma presenteren. Dan is er gelegen heid zich te laten inschrijven voor de di verse clubs en cursussen. Tevens wordt het nieuwe programmaboekje uitge reikt. Op zaterdag 31 augustus a.s houdt peuterspeelzaal Hummeltjeshoek in de Bachstraat 14a te Venray, een open dag van 10.00 tot 12.00 uur. Deze dag is bedoeld als kennismaking met de peuterspeelzaal voor de nieuwe peuters met hun ouders en alle andere geïnteresseerden. Schutterij 't Zandakker Gilde SL Jan Heden donderdag 22 augustus oefe nen schieten op de schuttersweide aan de Endepoel. Aanvang 19.00 uur. A.s. zondag is het 3e bondsfeest in Kessel. Vertrek bij het Gildehuis om uit erlijk 13.00 uur. Zorg ervoor dat Uw uniform netjes in orde is en denk aan zwarte kousen en gepoetste zwarte schoenen. In de optocht hebben we nr. 15. Schutters, maak er een gezellig bondsfeest van. De vrijwiiligerscentrale bemiddelt tus sen vraag en aanbod binnen het vrijwil ligerswerk. Wilt U met vrijwilligers gaan werken of wilt U zelf vrijwilligerswerk gaan doen bij de centrale kunt U te recht. Daar vindt U een overzicht van de vrijwilligersbaantjes in Venray e.o. Ook kunnen ze U daar wegwijs maken in de wirwar van wetjes en weetjes die U bij het aanvragen van een vrijwilligerspro- ject tegen kunt komen. Speciaal voor die achtergrondinfor matie over vrijwilligerswerk heeft de centrale een boekje samengesteld. Za ken als uitkering, toetsing, verzekering worden hierin behandeld. Dit boekje is gratis bij de vrijwiiliger scentrale verkrijgbaar. De vaste openingstijden van de cen trale zijn: Maandag morgen van 10.00- 12.00 uur. Woensdag morgen van 10.00-12.00 uur. Vrijwiiligerscentrale Venray e.o. p.a. „De Clockert". Bergweg 4 5801 EG Venray tel. 04780-86245. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Lopersgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf Rank Xerox, hoofdingang op het Rank Xerox circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Anlho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lange re afstand, route Singels Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Lorbaan circuit een gevarieerd trimprogramma. Verza melen en aanvang oqj 8.00 uur bij de aanvang wandelpad. Woensdagavond gevarieerd trimpro gramma op het circuit trimbaan Vlak water. Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal, Kempweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11