Kennisexploitanten geven voorkeur aan he inrichting schouwburgplein Koperen jubileum Veldeke ¥tsw KRONIEK VAN'N KERMISWEEK Heimat Abend in Leunen WAAR KOMT VOLGEND JAAR DE KERMIS? KRUUDWIS WORDT IIM ERE HERSTELD Harry van Daal lid van verdienste van Expogl PEEL EN MAAS EXPOSITIE KUNSTKRING AMBER PEEL EN MAAS Sinds woensdag 7 augustus behoort de Venrayse kermis 1985 eer tot het verleden. In de kleine uurtjes werden de attracties afgebroken om de volgende dag elders weer te worden opgebouwd. Een enkele wagen herinnerde donder dagmorgen nog slechts aan vijf dagen kermisplezier.... Voor de kermisvierder was de kermis uiteraard weer een geslaagd gebeuren. Maar of de exploitanten allemaal over een geslaagde kermis kunnen spreken, durven wij betwijfelen omdat de regen dikwijls als spelbreker optrad. In ieder geval was het geen dorstig weer, waardoor de bieromzet op en rond de kermis bepaald onder de verwachting bleef. Het antwoord op de vraag wèar het volgend jaar het alternatief ligt voor het dan grotendeels volgebouwde Gouden Leeuwter-'ein, werd niet gegeven, on danks het feit. dat menige kermisex ploitant zich hierover grote zorgen maakt. Voor het eerst in de zeer lange geschiedenis va de Venrayse kermis vond op zater agmiddag drie uur de officiële opening plaats door burge meester Defesche. Vorig jaar hadden de exploitanten daarom gevraagd en prompt werden zij dit jaar op hun wenken bediend. De burgemeester deed dit met het lossen van het eerste schot in de schiettent van de familie Lahnstein oo het Henseniusplein. Het liefst zou hij hebben geschoten op een kaart van het centrumplan om zo de plek te kunnen aanwijzen, waar het volgend jaar de kermis zou kunnen worden gehouden. Van dit idee heeft hij afgezien omdat hij bang was, dat de kogel de Grote Kerk zou raken....Het afbreken van de Grote kerk zou duurder worden dan het egaliseren van het Schouwburgplein. Vandaar dat hij maar een fotoschot loste.... HULDIGING Tijdens de traditionele ontvangst van de exploitanten op het gemeentehuis, benadrukte de burgemeester de goede verstandhouding tussen de „soullenba- zen" en het gemeentebestuur. Hij was achteraf toch blij, dat het onzalige idee van 1976, om de ontvangst af te schaffen, niet door was gegaan. Daar door was hij nu in de gelegenheid de heren Sjors Reemer en Camps te huldigen in verband met het feit, dat zij vijftig jaar achtereen mede het gezicht van de Venrayse kermis hebben be paald. De jubilarissen ontvingen uit handen van de burgemeester een blijvend aandenken aan dit feit. Hij hoopte van harte, dat de laatste dag van de kermis nog veel goed zou kunnen maken na de regen van de laatste dagen. Overigens was het opvallend, dat er deze ochtend wel in onderlinge gesprek ken met de collegeleden en de bij de kermis betrokken ambtenaren over de nieuwe plaats voor de kermis 1986 werd gesproken, maar dat niemand hiervoor de microfoon benutte om dit onderwerp in het openbaar aan te snijden. GESPREK MET BONDEN Kennelijk hebben de exploitanten alle vertrouwen in de besprekingen, welke de gemeentebestuurders hierover voeren met de beide kermisbonden Bovak en N.K.B.Naar aanleiding van een op 20 juni j.l. gehouden bespreking zullen de bonden binnenkort het college advi seren. Volgens de gemeente zou het aan te leggen parkeerterrein aan de Gouden Leeuw, na het realiseren van de bouwplannen van Berden, de A.B.N.- bank en Bouwmaatschappij Janssen - (appartementen), voldoende ruimte bieden voor plaatsing van de hele kermis. Maar met deze suggestie waren de bonden niet gelukkig. „Het voordeel van twee terreinen, zoals nu, is dat er ook twee gelijkwaar dige attracties, verdeeld over twee terreinen geplaatst kunnen worden, zonder dat zij elkaar bijten" zei de heer S.Kooistra, secretaris van de Bovak. Bij concentratie op één terrein vreesde hij verhoogde concurrentie hetgeen wel eens tot minder attracties zou kunnen leiden. Als alternatief werd door de gemeen te het parkeerterrein achter de muziek school genoemd, maar in verband met een in de toekomst te verwachten bebouwing zou dit een tijdelijke oplossing zijn.Door de burgemeester werd er aan herinnerd, dat herinrichting van het schouwburgplein was overwo gen, maar als „politiek/maatschappe lijk" onhaalbaar was gebleken. ALTERNATIEVEN Buiten de al uitgesproken voorkeur gaf het gemeentebestuur de bonden nog vijf alternatieven: alleen het Gouden Leeuwterrein Grote Markt, Henseniusplein, gedeelte Gouden Leeuwterrein (Met de aantekening, dat het gedeelte Gouden Leeuwterrein nauwelijks levensvatbaar wordt geacht); Henseniusplein, Gouden Leeuw terrein (met het nadeel van tamelijk grote loopafstand) en Grote Markt, Henseniusplein en gedeelte parkeerterrein nabij gemeente huis (waarbij nadeel is, dat het laatste terrein buiten het centrum ligt). De bonden hebben deze alternatieven als hun huiswerk meegenomen en het wachten is nu op hun advies. Maar in de afgelopen dagen is ons uit gesprekken met de kermisexploitanten wel duidelijk geworden, dat zij hun voorkeur laten uitgaan naar de be staande lokaties Grote Markt en Henseniusplein met een her-ingericht schouwburgplein als compensatie voor het verlies van het Gouden Leeuwter rein. Volgens hen zou dan ook een stukje Schoolstraat aan het kermister rein kunnen worden toegevoegd. Zeker is, dat nu op korte termijn de knoop zal moeten worden doorgehakt omdat de exploitanten bij de over enkele maanden te houden kermisver- pachting voor 1986, wel graag zullen willen weten waar hun plaats zal zijn. In het weekende van 16 en 17 augustus zal Veldeke-Venray, de vere niging voor Venrayse volkscultuur, feestelijk gaan herdenken, dat 12'A jaar geleden in één van de zalen van het toenmalige gemeenschapshuis achter de schouwburg op initiatief van de provin ciale vereniging een Venrayse kring werd opgericht. De vereniging heeft vanaf het prille begin van 1973 zich weten te ontwikke len tot een bloeiende club, die nog steeds in opgaande lijn is. Gestart werd met 15 belangstellenden, waarvan de meesten nog altijd op de ledenlijst staan. Die lijst is ondertussen de honderd ruim gepasseerd. Veldeke staat Op zondag 17 augustus, wanneer Vel deke Venray haar 12'/i jarig bestaans- feest viert met een mis in het Venrayse dialect in de Petrus Bandenkerk, zal te vens een oer-oud gebruik in ere worden hersteld. De Veldekeleden zijn nl. uitge nodigd voor het meebrengen van een z.g. „Kruudwis" om deze tijdens de eu charistieviering te laten zegenen. Op deze zonag viert de kerk tevens het feest van Maria Hemelvaart, dat vroeger meestal op de door-de-weekse 15 augustus werd gevierd, maar enkele jaren geleden werd geschrapt van de lijst van verplichte kerkelijke feestdagen. nog altijd bekend als „die mensen van het dialekt", maar toch is de taal van de streek steeds maar een stuk van haar werkgebied geweest. Zo heeft inmiddels iedereen wel één of meer resultaten gezien van de inspanningen van haar werkgroep kruisen en kapellen, die pas vanaf 1981 in de hele gemeente zich inzet voor het behoud- van deze kleine -TCligenze-hrotïmnemeir.-- - ----- - De vereniging gaf de aanzet voor de geslaagde uitgave „Venray van vroe ger" deel 1,2, en drie. Zij verzorgde de druk van enkele succesvolle series Venrayse ansichten en liet twee dicht bundels verschijnen in het Venrays en Oirloos dialekt. Naar aanleiding van het koperen jubileum gaat een nieuwe publikatie het licht zien in de vorm van een uitgebreide serie afleveringen „Veld-eke-werk" in het weekblad Peel en Maas over allerlei uitingen van volkscultuur uit Venray. De kring kent sinds een aantal jaren ook de „Ald-Venrodse Ieërepries", die uitgereikt wordt aan mensen die zich ingezet hebben voor de Venrayse volkscultuur. Zonder anderen tekort te willen doen, willen we U herinneren aan de tentoonstelling van schilderijen van de zondagschilder Johan Jeuken, die in één week tijd 6000 bezoekers heeft getrokken! Er staat voor de nabije toekomst het „Hoëg Lievrouwendég", zoals Maria Hemelvaart in vroeger dagen werd ge noemd was „een van de zondagen zon der schoon hemd" vanwege haar door deweekse karakter. Op die dag trokken veel bedevaarten naar Kevelaer en va nuit Oirlo en Leunen trok men naar O.L. Vrouw van Oostrum. In Venray zelf werd op deze Maria- dag een van de drie processies rónd de pastorie gehouden. De eerste trok op de eerste zondag in mei, de tweede op 15 augustus en de derde op de eerste zon dag van de Rozenkransmaand okjober. Deze processies werden 's middags na het lof van drie uur gehouden en opge luisterd door Venray's fanfarekorps, de latere Kon. Harmonie Euterpe". De processie ging vanuit de Grote Kerk over de Grote Markt, Marktstraat, via het kerkpad, langs de pastorie, en de Hofstraat terug naar de kerk. "Een andere plechtigheid op deze dag was het zegenen van de z.g. „kruudwis" een gebeuren, welke tot in de tweede wereldoorlog in Venray nog heeft een en ander op stapel, o.a. een tentoonstelling van oude beelden van de kruisen en kapellen, een uitgebreide „kapellenroute", een Venrays woor denboek, een dialektenquete en t.z.t. een cursus dialekt. De vereniging hoopt ook uit te groeien in ledental, vooral onder de jongere Venrayers. Voorlopig gaat de aandacht uit naar het jubileum. Op vrijdag 16 augustus vieren de leden feest. In de Wieënhof genieten ze dan van een avondje „van eigen bodem" met muziek, zang, declamatie en conferences. Op zaterdag 17 augustus kan de Venrayse bevolking iets meebeleven van het jubileum. Op die dag wordt namelijk-voor het eerst- een mis opgedragen in het Venrayse dialekt. Met medewerking van het kerkkoor verzorgen de Venrayse priesters Reint- jes en Smits de eucharistieviering van 7 uur 's avonds in de Grote Kerk. Bij gelegenheid van het feest van Maria 'Hemelvaart zal het aloude gebruik van de „kruudwiszegening" nog eens in ere hersteld worden. De verwachting is, dat deze bijzondere gebeurtenis veel Ven rayers naar de Grote Kerk zal doen gaan. De Venrayse ziekenomroep V.O.S. zal de mis vastleggen en uitzenden, zodat haar luisteraars niets hoeven te missen van deze uniek gebeurtenis. plaatsgevonden, maar na de oorlog werd afgeschaft. Omdat Maria Hemelvaart een feest dag was tussen de oogst van het koren en het fruit, werd er een soort oogstfeest van gemaakt. De vruchten van het land werden op die dag op een bijzondere manier gezegend tijdens de Hoogmis van tien uur. De kerkgangers namen een lot fraaie bos gebonden sortering van allerlei veldgewassen mee om te laten ze genen. In Venray was het in ieder geval een bundel van zeven gewassen. Het meest werden gebruikt: Reindersknöp of reinvaren (boerenwormkruid), haze- gaerf (duizendblad), haver, rogge, een tak van een appel- of pereboom met vruchten, koolblad en wortelloof. En kele van deze gewassen werden ook wel eens vervangen door els, leverkruid, gerst, boekweit of bietenblad. Boerenwormkruid en duizendblad zijn van oudsher z.g. donderkruiden terwijl de andere produkten wezenlijk met de oogst hadden te maken. Na de zegening werd de kruudwis mee naar huis genomen omdat de Venrayers van vroeger er allerlei - veelal bijgelovi ge - betekenissen aan hechtte. Wat eetbaar was werd door de ge zinsleden geconsumeerd, het graan ging naar het vee en de kippen. Wat er van de kruudwis overbleef werd aan de zolder balken gehangen om - zoals men zei - het kwaad af te weren. Bij onweer werd de gedroogde kruud wis wat natgemaakt en een gedeelte werd met veel rook verbrand ter afweer van het gevaar. Ook het lint, waarmee de gewassen waren gebonden, werd bewaard. Dat kwam weer te pas als een koe aan een vroeger veel voorkomende verstopping (koliek) leed. Men sprak dan van een „opgeblazen koe". Het lint van de kruudwis werd om de gezwollen buik van het dier gebonden, in de hoop dat de ziekte zou overgaan... In later jaren is wel gebleken, dat een vee-arts beter hielp dan een dergelijk overgeleverd volksgebruik. Reeds eerder hebben wij meegedeeld dat Harry van Daal, tijdens een bijeenkomst in het Museumrestaurant te Overloon bij gelegenheid van het feit dat het 40 jaar geleden was, dat de stichtingacte van het Oorlogsmuseum de notaris passeerde, de erepenning van de gemeente Vierlingsbeek werd uitge reikt door burgemeester H. v. Moosdijk Tijdens die bijeenkomst deelde de heer Stamer mede, dat op de algemene vergadering van EXPOGE'(de vereni ging jan Ez-politieke gevangenen) te Rotterdam gehouden, aan Harry van Daal het lidmaatschap van verdienste was verleend uit waardering voor het vele werk, dat Harry van Daal heeft gedaan om het werk van Expoge 'onder de blijvende aandacht te brengen. Mr. FR. van Thiel benadrukte nog eens hoe Harry van Daal het museum tot zijn levenswerk had ge .-..akt. De Commissaris /an de Koningin in Noord Brabant die in verband met verblijf elders niet aanwezig kon zijn, sprak in een telegram zijn gelukwens uit en deed dat met de tekst: „eindelijk gerechtigheid". Medewerkers van het RIOD spraken in dezelfde bewoordi- gingen hun gelukwensen uit. Harry van Daal is de vierde ereburger van de gemeente Vierlingsbeek. Harry van Daal is echter maar gedeeltelijk tevreden over het bereikte, want hij is nu nog volop bezig met een nieuwe afdeling aan het museum toe te voegen. Dat is de afdeling van het Duitse verzet. Dat men het geheim van het verlenen van het ereburgerschap goed had weten te bewaren bleek wel hieruit dat Harry van Daal totaal geen notie had, dat de bijeenkomst in het museumrestaurant geheel voor hem was georganiseerd. Hij vond het wel vreemd daar zijn vrouw aan te treffen, maar hij dacht dat de bijeenkomst bedoeld was om te geden ken dat het 40 jaar geleden was dat de stichtingsakte was gepasseerd. Wilt U uw schooljaar goed beginnen? Bestel dan NU reeds de Schoolboeken van den munckhof Grotestraat 68 Venray Zoals de traditie dat wil is het week- >lad Peel en Maas in de kermisweek niet verschenen. Een week hebben in de drukkerij de machines stilgestaan terwijl de redactie en de medewerkers er het een weekje van hebben genomen om nieuwe krachten op te doen voor de volgende eenenvijftig weken. Maar het leven in Venray ging ge woon door, al bracht de kermis vijf da gen lang het nodige vertier. Volgens de politie heeft kermis 1985 een rustig verloop gehad. Behoudens enkele vechtpartijtjes is er op de kermis terreinen weinig gebeurd waarbij de po litie moest optreden. Maar buiten de kermis des te meer aan inbraken, diefstallen en vernielingen. Gelukkig konden in de kermisweek tal van, in de afgelopen maanden gepleegde, inbraken tot een oplossing worden gebracht. DIEFSTAL HELM Bij een rijwielhandelaar werd een bromfietshelm gestolen. Merk en kleur werden doorgegeven aan de politie. Een attente bemanning van een surveilance- wagen ontdekte die helm op het hoofd van een 20-jarige bromfietsberijder. Na aanhouding bekende hij de diefstal maar bij huiszoeking kwamen veel van diefstal afkomstige spullen tevoor schijn. Zelfs balken van een plafond werden bij hem gevonden. Later kon een echtpaar worden aangehouden, dat zelfs een compleet van diefstal af komstig tuinameubelement in bezit had. In totaal kon een tiental inbraken, hoofdzakelijk in woningen gepleegd, worden opgelost. Bij de inbraken werd veel afspeelapparatuur buit gemaakt, maar het grootste gedeelte kon worden achterhaald. INTERGARDE BETRAPTE OP HETERDAAD Dank zij de oplettendheid van bewa kingspersoneel van Intergarde kon de Venrayse politie een nog groter succes boeken. Bij een controle bij de kantoren van de fa. V. in de Dr. Poelsstraat ontdekte de bewaker dat een ruitje stuk was. Dat was hem bij een eerdere controle niet opgevallen. Terwijl hij assistentie kreeg van een collega werd de politie gewaar schuwd en deze kon twee inwoners van Venray, 19 en 20 jaar oud, op heterdaad betrappen toen zij uit de kelder van het kantoor kwamen. Bij huiszoeking bij het tweetal werden zoveel van diefstal afkomstige goederen aangetroffen dat ontkennen niet batte. Er werden nog meerdere personen aan gehouden, o.a. een 19 jarige plaatsge noot en nog een drietal dat een minder aandeel in diverse inbraken had gehad. In totaal bekende het zestal betrokken te zijn geweest bij een dertigtal inbraken o.a. in zaken in de Markthof, in de Gro testraat, Wilhelminastraat, Schou- tenstraatje, Hoenderstraat, Eindstraat en de Langstraat. Ook werd ingebroken in de winkels van de LLTB in Leunen en Horst. De pogingen tol inbraak zijn in de reeks van 30 niet inbegrepen. Het grootste ge deelte van de gestolen goederen kon VOORWIEL VAN FIETS ONTVREEMD Met een zware ketting had een Venrayer zijn fiets vastgezet in een fietsenrek aan de Langstraat. Bij terugkeer stond de fiets nog wel aan de ketting maar het voorwiel was uit de fiets geschroefd. 'n leesbare krant Vanaf zaterdag 10 augustus t.m. vrijdag 23 augustus 1985 wordt in het Cultureel Centrum „de Beejekurf" te Venray wederom een expositie gehou den van werken van de leden van de kunstkring Amber uit Venray. Als thema voor deze expositie koos Amber voor dit jaar het „stilleven". Geëxposeerd zal worden met wer-ken in olieverf en gemengde technieken, met sculptures in gasbeton en klei en met houtsnijwerken. De exposanten zijn: Martin Arens, Henriëtte Assen, Frans van Bergen, Anja Bolten, Renee Borghouts, Gon Clabbers, Ger Drabbels, Louis Erkens, Emily Gossens, Wim Groenewoud, Ria van Leuven, Ger Munten, Martin Roffers en Piet Spee. Bloemsierkunst Palet uit Venray zal wederom op haar bekende wijze met een bloemenexpositie het gebeuren opluisteren. Pottenbakkerij de Blauwbilgorgel uit Venray is onze gast en zal U schitterende werkstukken in steengoed en porcelein tonen. Op de zaterdagmid dagen worden demonstraties in potten- draaien gegeven. De expositie is geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur, op zaterdag en zondag van 14-17 uur. worden achterhaald. In totaal gaat het om een waarde aan gestolen goederen en braakschade van vele tienduizenden guldens. VENLOSE BENDE Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Pauwweg te Oirlo, terwijl de bewoners even afwezig waren. De hardhouten voordeur werd met kracht ingetrapt, waardoor het onderste gedeelte uit de deur vloog en ter hoogte van het slot brak. De kasten in de wo ning waren doorzocht en voor enkele honderden guldens aan geld en sierar- den bleken ontvreemd te zijn. Er was in de buurt een grote perso nenwagen gesignaleerd. Reeds de vol gende dag kon deze diefstal tot klaar heid worden gebracht, de rijkspolitie van Bergen betrapte op heterdaad enke le leden van de z.g. Venlose bende. Deze hebben inmiddels bekend de inbraak aan de Pauwweg op hun geweten te heb ben. De daar gestolen sieraden zijn ach terhaald. DIEFSTAL VAN GROENTEN Aangifte werd gedaan van diefstal uit tuinen aan de Ooster Thienweg te Oostrum. Ontvreemd werden kolen, ui en en planten. Aan de Hoofdstraat te Oirlo verdwe nen spitskolen, bloemkolen en 40 meter afrasteringsdraad. BRANDKASTKRAAK Had intergarde succes bij de inbraak aan de Dr. Poelsstraat, bij het zwembad zagen inbrekers kans om tussen twee rondjes van Intergarde door, de daar aanwezige brandkast open te snijden. Maar de buit bleek gering te zijn, omdat volgens voorschrift weinig geld in de brandkast bewaard wordt. Wel was er een grote ravage aangericht. VERNIELINGEN Op het Gouden Leeuw-terrein werd een geparkeerde personenauto aange troffen waarop vandalen hun verniel zucht hadden botgevierd. De eigenaar zit met een schade van 1000 gulden. Twee grote winkelruiten van een elek- trozaak in de Schoolstraat werden inge gooid. Een schadepost van 1000 gulden. Twee nabij het Torro-parkeerterrein geparkeerde personenauto's bleken door andere auto's te zijn aangereden. De veroorzakers zijn tot op heden nog onbekend. BEROVING De Venrayse politie is zeer geïnteres seerd naar mogelijke getuigen van een beroving van een 12-jarige knaap welke maandagavond in het Schoutenstraatje heeft plaats gevonden. De jongen werd bij de botsauto's aan gesproken door een drietal knapen die geld van hem eisten. Het drietal heeft de knaap met geweld meegenomen naar het Schoutenstraatje en daar hebben ze hem afgetuigd en hem zijn kermisgeld, zijnde een bedrag van5 gulden en 50 cent, afhandig gemaakt. De knaap kwam helemaal overstuur thuis en van die beroving werd later aangifte gedaan. INBRAKEN Door inbraak was toegang verkregen lot een woning in de Mozartstraat. Ont vreemd werden een geldkistje met wat geld, een aantal pakjes sigaretten en en kele cassettebandjes. Uit de tuin van een woning aan de Putten weg te Ysselsteyn werd ont vreemd, een houden bruin tuinmeubel set, bestaande uit een tafel, twee stoelen en een bank. Die diefstal vond plaats in de nacht van 1 op 2 augustus tussen 23.00 uur en 7.30 uur 's morgens. Ken nelijk hadden de daders gebruik ge maakt van een bestelauto. Bewoners van een woning aan de Ser- vatiusweg kwamen tot de ontdekking dat er ongewenst bezoek was geweest. Via een raam aan de achterzijde was toegang verkregen, uit de woning ver dween een bedrag van enkele honderden guldens. Vanaf een perceel aan de Oirloseweg bleek een waterpomp ontvreemd te zijn. Voor de eigenaar een schadepost van 1000 gulden. Uit een schuur in Kleindorp te Merse- lo werd een haakse slijpmachine ter waarde van 1100 gulden gestolen. Bij mevr. T. aan de Kruidenlaan was gepoogd in te breken. De dader is ken nelijk in zijn werk gestoord, zodat het bij een poging is gebleven. Twee schaftketen op een bouwplaats aan de Kruidenlaan bleken open te staan. Wat er precies ontvreemd is kon nog niet worden vastgesteld. Waarschijnlijk door blikseminslag raakte de stroomvoorziening van het Venrayse Kabelnet onklaar. Daardoor kwamen alle abonnee's zonder radio of t.v. te zitten. De storing was binnen een uur verholpen. Op de Ravelstraat moest de brand weer in aktie komen omdat een boom was omgewaaid en op het wegdek te recht was gekomen. AFKOELEN Een 16-jarige knaap uit Venray moest voor een afkoelingsperiode in de cel worden gestopt omdat hij tot ergernis van velen zich op de kermis misdroeg. Verschillende malen wilde hij een vecht partij uitlokken. Drankgebruik was mo gelijk oorzaak van zijn gedrag. DRANKMISBRUIK Een Venrayse autobestuurder kreeg een rijverbod van 12 uur opgelegd om dat hij teveel aan Bachus had geofferd en niet tot behoorlijk rijden in staat werd geacht. Een 42-jarige Venrayse auto- bestuurster was dinsdagavond betrok ken bij een autobotsing. De dame had geen schuld aan de botsing maar de po litiemannen roken drank. Zij weigerde de gebruikelijke proeven te ondergaan en kreeg daarvoor een extra proces ver baal aangezegd. Haar zal in ieder geval rijden onder invloed ten laste worden gelegd. EEN ABONNEMENT WAARD Op zaterdag 17 augustus en zondag 18 augustus organiseert de egerlander kapel die fröhliche Rübensamler uit Leunen voor de tweede keer haar orginele egerlander Heimat Abend, op het voor die gelegenheid sfeervolle terras achter café Martens aan de Albionstraat te Leunen. Daar er het eerste jaar, enkele honderden bezoekers kwamen, verwachten we ook komend weekend weer zo'n aantal. Er is een aantrekkelijk programma samengesteld waarin de hoofdmoot gevormd wordt door levende muziek van bekende regionale egerlander kapellen. Op deze avond zal de eerste cassette van die fröhliche Rübensamler gepresenteerd worden, waarop vele bekende egerlan der nummers ten gehore worden gebracht. Terwijl op 28 en 29 september tijdens de muziekfeesten van Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen en Heide, waar de kapel nog altijd onderdeel van is, de nieuwe uniformen aan het publiek worden. Ook deze feesten gaan gewijd worden aan het 25 jarig bestaan van de kapel. Het programma van zaterdag 17 augustus luidt: Die Fröhliche Rübensamler uit Leunen, De Merlo freunde uit Melderslo, De Klutsers uit Deurne. Op zondag 18 augustus spelen Die Fröhliche Rübensamler, De Twisse Blaozers uit Westerbeek, De Concordia kapel uit Meterik en de Smele Blaozers uit Ysselsteyn. Tot ziens allemaal bij Cafe Martens Albionstraat te Leunen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 5