GEMEENTEPRAAT Subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing van kracht NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting DEELPLANNEN VOOR HET WELZIJNSPLAN Tentoonstelling Geschiedenis van het muziekleven in Venray Slapende Peelbasis wakker Hinderwet Bestemmingsplan Vlakwater II Spreekuur burgemeester Vrijwilligers gevraagd voor sport t.b.v. gehandicapten Zwemlessen particulieren Hinderwet Collektekalender augustus 1985 Venrayse Zwemvierdaagse 1985 Sporten... een prima idee! Op 1 januari 1985 is de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing van kracht gewor den. Deze kwam in de plaats van de ongeveer twintig rijksregelingen, krachtens welke financiële middelen ten behoeve van stads- en dorpsvernieuwing aan de gemeenten werden verstrekt. Het stadsvernieuwingsbudget wordt thans gevormd door de stor ting van het geld van de vervallen regelingen in een landelijk stadsvernieuwingsfonds, dat vervolgens via een bepaalde verdeelsleutel geld doortrechtert naar een provinciaal fonds. De provincies tenslotte verdelen hun aandeel over de hiervoor in aanmerking komende gemeenten. Ingevolge de nieuwe wet kunnen ge meenten alleen een beroep doen op het provinciale fonds, wanneer beschikt wordt over een subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing en een in spraakverordening. Inmiddels heeft de gemeente Venray aan beide voorwaarden voldaan. In de raadsvergadering van mei jl. werd de hierop van toepassing zijnde inspraak verordening goedgekeurd terwijl op 25 juni jl. door de gemeenteraad de subsi dieverordening stads- en dorpsvernieu wing werd vastgesteld. DE VERORDENING In de van kracht geworden subsidie- De voorzieningen verordening wordt o.m. geregeld wie een beroep kan doen op gelden voor stads- en dorpsvernieuwing en aan wel ke voorwaarden moet worden voldaan. Tevens geeft de verordening aan hoe hoog de bedragen mogen zijn voor de uitvoering van de werkzaamheden. Het college van b. en w. heeft beslo ten de subsidie beschikbaar te stellen voor de verbetering van particuliere wo ningen, mits door de eigenaar bewoond. Onderstaand geven wij een overzicht van de voorzieningen welke in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing kun nen worden gesubsidieerd met daarbij vermeld de hoogte van de subsidie: De subsidie: 50% van de werkelijke kosten tot een maximum van: a. het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijbehoren de voorzieningen 1.500, b. 1. het maken van een doucheruimte met inrichting 2.000, 2. het aanbrengen van een douche-inrichting in een bestaande ruimte ƒ1.250,— c. het vernieuwen of aanpassen van de elektrische installatie als ge volg van het noodzakelijk vervangen van de installatie (de nood zakelijkheid moet blijken uit een afkeuringsrapport van de PLEM) ƒ1.000,— d. 1. het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen van een keukeninrichting 3.500,— 2. het aanbrengen van een keukeninrichting of het vervangen van een primitieve keukeninrichting (hiermee wordt niet bedoeld het louter vervangen van een keukenblok) 1.750,— e. het vergroten van een woonkamer, kleiner dan 18 mJ 1.000,— f. het verbeteren van bestaande of, indien de woning minder dan drie slaapkamers bevat, het maken van nieuwe slaapkamers, per slaapkamer 1.000,— (Tol h«t-V,VlWtrcoJ(«P.lpfï^^deSlf>P^Hik}f mede wor- n„ den gerekend het treffen van voorzieningen ter bestrijding van geluidshinder en ter verhoging van de brandveiligheid. Het aan brengen van een dakkapel kan subsidiabel worden gesteld indien de dakkapel wordt aangebracht in het kader van de verbetering van de slaapvertrekken. Het uistluitend uitvoeren van bijvoor beeld verf-, behang- en wilwerkzaamheden wordt niet aange merkt als verbetering in de zin van deze verordening) g. 1. het aanbrengen van een dakbeschot met als doel het wind- en waterdicht maken van bewoonde zolders per m! 75,— 3.000,— 2. hel verbeteren van de vochtwerendheid van buitenmuren per m1 75,ƒ5.000, h. het opheffen van bouwtechnische gebreken, te weten: 1. verbeteren van fundering op staal, waaronder wordt begrepen: het ontgraven tot aan de fundering het slopen van een verzakt gedeelte het opmetselen en het aanhelen 200,per ml 2.000, 2. herstel van gevels en dragende muren, waaronder wordt ver staan: het vervangen van steens of halfsteens metselwerk of spouwmuren het vervangen van buitenkozijnen met vulling hei vervangen van lateien 125,— per m' 6.000, 3. herstel van vloerconstructies, waaronder wordt verstaan: het slopen van plinten en verrotte vloerdelen het slopen van verrotte balken of het waterpas stellen van bestaande balken het aanbrengen van (nieuwe) balken en/of vloeren of vloerdelen het aanpassen van de oplegging en de nis voor balken het aanbrengen van nieuwe plinten het vervangen van balcons het vervangen van trappen 100,— per m; 4.000,— 4. herstel van kapconstructies, waaronder wordt verstaan: het repareren en/of vernieuwen van de kapconstructie, gordingen, muurplaat en spant(en) en in samenhang hiermee: het afhalen en aanbrengen (zo nodig vernieuwen) van panlatten, tengels, dakbeschot het vernieuwen van goten het vernieuwen van schoorsteen per ml kanaal 125,— per m' 6.000, Extra bijdrage in geval van ingrijpende verbetering: Onder ingrijpende verbeteringen wordt verstaan het treffen van: 1. vier of meer voorzieningen, genoemd onder a. t.m. g. 2. drie of meer voorzieningen, genoemd onder a t.m. h, waaronder tenminste één voorziening genoemd onder h. In geval van ingrijpende verbetering kan de som van de bijdragen per voor ziening vermeerderd worden met 20%. VOORWAARDEN 1. De woning moet vóór 1 januari 1960 voor bewoning gereed zijn geko men. Indien sprake is van ingrijpende verbetering mag de woning in de afgelo pen 10 jaar niet met subsidie verbeterd zijn. 2. De netto-oppervlakten van alle in de woning aanwezige ruimten mag na voltooïng van de voorzieningen maxi maal 125 mJ bedragen. 3. De totale kosten van het treffen van de voorzieningen moeten minimaal 1.000,- en mogen niet meer dan 90.000,- bedragen. 4. De woning moet na het treffen van de voorzieningen, voorzien zijn van een closet met waterspoeling, een dcouche en een veilige elektrische installatie. 5. In geval van ingrijpende verbete ring moet de woning na het treffen van de voorzieningen, in haar geheel be schouwd voldoen aan de eisen van be woonbaarheid die redelijkerwijs aan een woning gesteld moeten worden. 6. De kosten van de voorzieningen moeten in een redelijke verhouding staan tot hel te verkrijgen resultaat. Met andere woorden, er moet sprake zijn van een sobere doelmatige opzet. 7. Met het treffen van de voorzienin gen inag niet begonnen worden vóórdat de gemeente op de aanvrage heeft beslist. DE KOSTEN Onder de kosten wordt in elk geval begrepen: de aanneemsom; eventueel meerwerk; de risicoverrekening van loon- en materiaalprijsstijgingen; de leges van de bouwvergunning; de verschuldigde omzetbelasting. ZELFWERKZAAMHEID Wanneer bij: 1niet-ingrijpende woningverbetering meer dan de helft van de werkzaam heden voor het treffen van een op zichzelf slaande voorziening in zelf werkzaamheid wordt verricht, be draagt de maximale bijdrage per voorziening 45% van de hiervoor ge noemde maximale bijdrage; 2. ingrijpende woningverbetering meer dan de helft van de totale werkzaam heden in zelfwerkzaamheid wordt verricht, bedraagt de maximale bij drage 45% van het totaal van de hiervoor per voorziening genoemde maximale bijdragen. Om te bepalen of de kostengrens van 90.000,- niet overschreden wordt, worden de kosten van de werkzaamhe den die in zelfwerkzaamheid zijn uitge voerd, omgerekend alsof die werkzaam heden bedrijfsmatig zijn verricht. Hetzelfde gebeurt om vast te stellen of al dan niet meer dan de helft van de werkzaamheden in zelfwerkzaamheid uitgevoerd zijn. Deze omrekening vindt plaats door de materiaalprijzen te vermenigvuldigen met de factor 100/45. DE PROCEDURE 1. Vóórdat met de werkzaamheden wordt begonnen, moet een aanvrage worden ingediend middels een daar toe bij de gemeente te verkrijgen for mulier. Bij dit formulier moet wor den overgelegd: een gespecificeerde kostenbegro- ting; een werkomschrijving; tekeningen van zowel de bestaan de als de te maken toestand van de woning; eventueel afkeuringsrapport van de PLEM. 2. Burgemeester en wethouders beslis sen op de aanvrage en kennen al dan niet een voorlopige bijdrage toe on der voorwaarde, dat binnen drie maanden met het treffen van de voorzieningen begonnen wordt en dat de voorzieningen binnen 1 jaar getroffen zijn. Eerst nu mag met de werkzaamheden begonnen worden; 3. Direct na de uilvoering van het werk moet de aanvrager het werk schrifte lijk gereedmelden onder indiening van alle op het werk betrekking heb bende rekeningen, betalingsbewijzen etc. 4. Aan de hand van deze bewijsstukken ""stelten"'6ur§èmèFslêften wethouders de definitieve bijdrage wast. Hierbij wordt opnieuw bekeken of aan alle hiervoor genoemde voorwaarden voldaan is. Is dit niet het geval - de uiteindelijke totale kosten bedragen bij voorbeeld meer dan 90.000,— dan kan de definitieve bijdrage op 0,gesteld worden. Vervolgens vindt uitbetaling plaats door storting op giro- of bankrekening. Het hiervoor vermelde heeft geen be trekking op monumenten, woningen met een beperkte levensduur of wonin gen die ten behoeve van een gehandicap te aangepast moet worden. Hiervoor gelden andere regelingen, waarover nadere informatie bij de ge meente ingewonnen kan worden. HET BOVENSTAANDE IS EEN VERKORTE WEERGAVE VAN HET HOOFDSTUK „VERBETERING VAN DOOR DE EIGENAAR BEWOONDE WONINGEN" UIT DE SUBSI DIEVERORDENING STADS EN DORPSVERNIEUWING ZOALS DIE IS VAST GESTELD DOOR DE GE MEENTERAAD VAN VEN RAY IN DE OPENBARE VER GADERING VAN 25 JUNI 1985. BIJ EEN GESCHIL KUNT U ZICH MET OP DE INHOUD VAN DIT ARTIKEL BEROE PEN. De „slapende" vliegbasis De Peel komt vanaf maandag a.s. weer tot leven. Gedurende een maand wordt de basis voor het uitvoeren van een aantal (vlieg-) oefeningen in gebruik genomen. Van 19 augustus tot 18 september a.s. voert het 306 Fotoverkenningssquadron van Volkel dan haar laak uit vanaf de Peelbasis. AVONDVLIEGEN De aard van de vliegoefeningen maken het noodzakelijk om ook bij duisternis te vliegen. Hiertoe zal in de avonduren een aantal vluchten plaats vinden. LUCHTAANVALLEN In de periode van 27 tot 30 augustus en van 9 tot 13 september is de vliegbasis de Peel tevens het doel voor -gesimuleerde - luchtaanvallen. Vlieg tuigen naderen de basis dan vanuit ongebruikelijke richtingen. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, Op 7 augustus 1985 vergunning is verleend ingevolgde Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Atebe garage b.v., Oude Oostrumseweg 4 te Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een autoherste- linrichting gelegen aan de Oude Oostrumseweg 4 te Venray; Op 7 augustus 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van W.A. van de Ligt, Lorbaan 14 te Veulen voor het wijzigen van een varkensfokkerij en - mesterij gelegen aan de Veulensewater- weg (ong.) te Veulen; Op 7 augustus vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van J.J. Mater, De Hulst 2 te Oostrum, voor het uitbrei den van een meubelmakerij, waar ma chinale houtbewerking plaatsvindt, ge legen aan De Hulst 2 te Oostrum; Op 7 augustus 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Th.H.E. Weijs, Kraakse Pas 6 te Leu nen, voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, gelegen aan de Kraakse Pas 6 te Leunen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 15 augustus 1985 tol 15 september 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 15 september 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, -die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder cr van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; dfenïge andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 augustus 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimte lijke Órdening bekend, dat met ingang van 19 augustus 1985 gedurende één maand bij de afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201 van het gemeentehuis, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 23 juli 1985, R.O.V. nr. 80 6207, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan „Vlakwater II", vast gesteld door de gemeenteraad op 29 ja nuari 1985, nr. R 577. Aangezien niemand zich tijdig met be zwaren tot zowel de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten heeft gewend, is - behoudens de gemeenteraad en de in- spectuer van de ruimtelijke ordening - niemand bevoegd tegen het goedkeu ringsbesluit bij de Kroon in beroep te stellen. Venray, 15 augustus 1985 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester mr. H.J.M. Defesche zal op maandag 19 augustus a.s. geen spreekuur houden. De Nederlandse Sportbond voor Ge handicapten zoekt voor een project waarbij gehandicapten de mogelijkheid wordt geboden deel te nemen aan re creatieve sportaktiviteiten. Het betreft het begeleiden van gehandicapten, on der deskundige leiding, die vanaf dins dag 3 september a.s. een uur per week recreatieve sport willen beoefenen. Het project wordt gerealiseerd in sa menwerking met het buro sportzaken en recreatie van de gemeente Venray. Het is de bedoeling dat de aktiviteiten plaatsvinden in de gymzaal van de LOM school 't Groenewóld, Groenewoldse- pad te Venray, nabij sporthal De Wette- ling, en wel op dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Zoals eerder bekend gemaakt start dit projekt op dinsdag 3 september. De 4uur van dit project is mede af hankelijk van de belangstelling. Wie zich als vrijwilliger wil opgeven, kan zich telefonisch in verbinding stel len met dhr. Marcel Tonen, buro sport zaken en recreatie, Gemeentehuis Ven ray, tel. 04780-83838 1st. 243. Opleiding A-diploma Aanvangsleeftijd 5 jaar Beginners: lesgroep 1 lesgroep 2 lesgroep 4 lesgroep 5 lesgroep 7 Gevorderden: lesgroep 3 lesgroep 6 lesgroep 8 ma. en do. ma. en do. di. en vr. di. en vr. wo. ma. en do. di. en vr. wo. 16.00-16.30 16.30-17.00 16.00-16.30 16.30-17.00 15.45-16.15 11.00-11.30 17.00-17.30 17.00-17.30 16.15-16.45 11.30-12.00 Opleiding B-diploma Woensdag 16.45-17.15 uur Opleiding Zwemvaardigheid I- diploma Woensdag 17.15-18.00 uur Opleiding Zwemvaardigheid II- diploma Zaterdag 12.00-12.45 uur. Opleiding Zwemvaardigheid Ill- diploma Vrijdag 17.30-18.15 uur. Volwassenen zwemopleiding voor A en B diploma vanaf 16 jaar. Maandag 20.00-21.00 uur. Cursussen starten vanaf 26 augustus. Er wordt opgeleid voor de staatser- kende zwemdiploma's van de Nationale Raad Zwemdiploma's. Inschrijven aan de kassa van het zwembad ma. t.m. zo. vanaf 10.00 uur. Herhaling kennisgeving in Dagblad voor Noord Limburg, 8 augustus 1985. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P.J. van Dijck, Peelweg 39 te Ys- selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij, gele gen aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn; negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel lot 22 augustus 1985, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 lot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen lol bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 8 augustus 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen. Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. In het gemeentelijk welzijsnplan voor de periode 1986 tot en met 1989 worden ook de onderdelen emancipatie en cul turele minderheden behandeld. In ver band daarmee is voor beide onderwer pen een deelplan geschreven. EMANCIPATIE In dit deelplan wordt eerst kort inge gaan op hetgeen er in de afgelopen vier jaar is gerealiseerd van de voornemens uit het vorige welzijnsplan. Er is welis waar een en ander bereikt, maar de voornemens van toen blijven ook de ko mende vier jaar van kracht. Vervolgens wordt een aantal te verwachten ontwik kelingen voor de komende jaren ge schetst en worden op basis daarvan be leidsaanbevelingen geformuleerd, die niet alleen pleiten voor voortzetting van de subsidiëring van aktiviteiten en groe pen, maar ook andere terreinen betref fen zoals: onderwijs, kinderopvang, ar beidsmarkt e.d. Óok de emancipatie binnen de gemeentelijke organisatie wordt kort besproken m.n. het geringe aandeel vrouwen in de personele bezet ting. Het consept deelplan emancipatie is toegezonden aan de direkt betrokkenen met het verzoek om schriftelijk te reage ren vóór 14 september. Begin oktober zal de commissie onderwijs en cultuur het deelplan bespreken en vervolgens vaststellen. Tijdens deze vergadering is er nog gelegenheid tot mondelinge reac tie. SOCIAAL-CULTUREEL WERK MINDERHEDEN Voor de komende vier jaar is alleen voor het onderdeel sociaal-cultureel werk voor minderheden een afzonder lijk deelplan opgesteld. De overige werkzaamheden, zoals maatschappelij ke dienstverlening, werklozenzorg, jeugd- en jongerenwerk e.d. worden in de betreffende deelplannen aan de orde gesteld. Centraal staat de komende jaren de verplaatselijking van het sociaal-cultu reel werk t.b.v. minderheden. Zo heb ben de plaatselijke welzijnsinstellingen al de meeste werkzaamheden overgeno men van de Limburgse Immigratie Stichting en vindt de subsidiëring van aktiviteiten voortaan plaats via de ge meente. Daarnaast zullen de komende tijd ook de ontmoetingscentra aan de gemeente worden overgedragen. In het deelplan wordt gewezen op het belang, dat de gemeente hecht aan goed functionerende zelforganisaties, zodat de groepen aktiviteiten kunnen ont plooien voor hun leden. Wat de subsi diëring van die aktiviteiten betreft zal de komende vier jaar de nodige flexibiliteit worden toegepast. Er wordt naar gestreefd de groepen zo min mogelijk in een uitzonderingspo sitie te plaatsen t.o.v. de meerderheid en t.o.v. elkaar. Ook in het huidige deelplan, wordt gepleit voor extra aandacht voor de tweede genaratie en vrouwen uit min derheden. Het consept deelplan sociaal-cultureel werk is toegezonden aan de direkt be trokkenen met het verzoek om schrifte lijk te reageren vóór 20 september. In oktober zal de commissie maatschappe lijke zorg het deelplan bespreken en ver volgens vaststellen. Tijdens deze verga dering is er nog gelegenheid tot monde linge reactie. Voor nadere informatie over beide deelplannen kan contakt worden opge nomen met de afdeling sociaal-culturele en maatschappelijke zaken van de ge meente. op 24 augustus, Atletiekvereni ging Venray-Regio (plaatselijke aktie in het kader van hef jeugdcollectewezen). Van 26 augustus t.m. 8 september Koningin Wilhelmina fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. GEMEENTELIJK COMBI-BAD TE VENRAY VAN 26 T.M. 30 AUGUSTUS De deelnemerskosten bedragen 5,75 per persoon, incl. entree gedurende 4 dagen. 65 ers Krijgen op vertoon van de 65 pas 50% reductie. Startlijden: maandag t.m. vrijdag vanaf 16.00 en 18.00 uur. Leeftijd tot 10 jaar met ouders vanaf 16.00 uur. Leeftijd van 10-16 jaar vanaf 17.00 uur. Leeftijd 16 jaar en ouder vanaf 18.00 uur. Inschrijven vanaf heden t.m. 27 au gustus aan de kassa van het gemeente lijk zwembad, Parkweg 2 te Venray. NIEUW IN DE GEMEENTE VENRAY Sporten met anderen samen kan heel gezellig zijn, en tevens ook nog goed voor de gezondheid. In samenwerking met de NSG, start op dinsdagavond 3' september a.s. een project, waarbij ge handicapten de mogelijkheid wordt ge boden deel te nemen aan recreatieve sportactiviteiten. Gedurende de komende maanden kan op dinsdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur in de gymzaal van de LOM-school 't Groenewold onder deskundige leiding worden deelgenomen aan b.v. bewe gingsoefeningen, balspelen, judo, tafel tennis, volleybal etc. De activiteiten worden gehouden in de gymzaal van 't Groenewold aan het Groenewoldsepad. De kosten zijn ƒ3,- per avond per persoon. De deelnemers dienen zelf voor vervoer te zorgen. Zijn er eventueel problemen hiermee dan kan men kontakt opnemen met Ineke Metze of Wilbert Manders, tel. 077-70020. Sportkleding en sportschoenen zijn verplicht. Voor verdere informatie kunt U zich wenden tot het gemeentehuis Venray, afd. sportzaken, dhr. Tonen, tel. 04780- 83838 tst. 143 of de Stichting Bekkers hof, Anthoniusstraat 81, Blerick, mej. I. Metze en/of dhr. W. Manders, tel. 077-70020. Eventueel vooraf inschrijven/aan melden is mogelijk bij bovenstaande in stanties. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De tentoonstelling over het Venrayse muziekleven wordt gehouden in het Ge schied- en Oudheidkundig Museum Venray, aan de Eindstraat 8 te Venray, ook wel het „Freulekèshuus" genoemd. De tentoonstelling geeft een beeld van het ontstaan en de ontwikkeling van verschillende Venrayse muziekgezel schappen en koren. Dit wordt onder steund door foto's en documenten, die afkomstig zijn van de deelnemende verenigingen en het gemeentearchief Venray. Van de deelnemende koren, waar onder het Venrayse Mannenkoor, De Zangers van St. Frans en de gemengde zangvereniging Crescendo ziet men foto's van enkele hoogtepunten uit hun bestaan. Daarnaast zijn ook nog voor werpen te zien die van belang zijn van deze koren. De foto's en documenten worden afgewisseld met oude en nieuwe muziek instrumenten. Veel van deze instrumen ten zijn nu nog in gebruik bij de muziekverenigingen, alhoewel de mees te van deze instrumenten vervangen zijn door nieuwe Van alle deelnemende verenigingen, is de geschiedenis samengevat en bijeengebracht in een begeleidend boekje. Dit boekje krijgt men aangebo den bij het bezoek aan het museum. Speciale aandachwverdienen de schil derijen van Johan Jeuken, die betrek king hebben op het Venrayse muziekle ven, zoals hioj dat uit zijn jeugdjaren kende en heeft vastgelegd in zijn schilderijen. Deze tentoonstelling maar ook de vaste collectie kan men bekijken op woensdagen en zaterdagen van 14.00-17.00 uur. De toegangsprijs is ƒ.1,- voor vol wassen en ƒ.0,50 voor kinderen tot 16 jaar,studenten en bejaarden op vertoon van hun studenten- of bejaardenpas en bezitters van een CJP-kaart.Houders van museumjaarkaarten hebben gratis toegang. Bezoeken op andere tijden is alleen mogelijk in groepsverband. In lichtingen en afspraken, hierover kan men verkrijgen bij de beheerder van het museum: telefoon 04780-83838, tst. 123.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11