Kermis begint goed in De Volle Maan Brand bij spuitinrichting Piet Theuws ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting Op kermiszondagmiddag wordt het een echte onvervalste rock 'n roll dag in café De Volle Maan. Speciaal voor dit festijn heeft de zaalhouder „Keessie and the Seltens of swing" gecontrakteerd. Keessie staat in het Land van Cuijk be kend als de sfeermaker onder de muzi kanten. Keessie and the Seltens of Swing ma ken op dit moment een toer door Frank rijk, waar ze veertien dagen achtereen in talrijke plaatsen aan de kust en in het binnenland optredens verzorgen. En tussen de voorstellingen door hopen de rock 'n rollers ook nog van de Franse zon te kunnen genieten, zodat ze bruin gebrand in Venray kunnen optreden. Voor de kermis in Venray wilde de groep hun toer in Frankrijk graag een dag inkorten. En op de terugreis naar huis doen ze eerst Venray. „Eerst ker mis in Venray vieren, dan pas St. Anto- nis weer zien" was de leus van de groep. Keessie en the Seltens of swing bestaat uit: Kees Selten, zang en saxo foon; Martijn Willems, drums; Christi an van Gelder, basgitaar; Willy Corne- lissen, leadgitaar en Bert Damink, solo gitaar. BESTUURDER REED ZICH KLEM In de nacht van woensdag op donder dag werd de aandacht van de politie getrokken door het rijgedrag van een autobestuurder. Het stopteken van de politie werd genegeerd en om zich aan de aanhouding te onttrekken verhoogde de bestuurder zijn snelheid. Met een levensgevaarlijke vaart werd door de kom geraced, maar in een doodlopende straat reed de bestuurder zijn auto klem tegen een ijzeren paal. Tot verbazing van de politiemannen werden in de auto aangetroffen: twee kapmessen en een sabel van ongeveer 1 meter lengte en een houten wapenstok. Omdat de bestuur der zich waarschijnlijk moed had inge dronken moest hij de bekende proeven ondergaan en voor ontnuchtering en afkoeling werd hij ingesloten. Hij verklaarde op weg te zijn om in Venlo wraak te nemen, omdat men hem in zijn privé-sfeer had belaagd. Door het op treden van de politie werd dat voorne men niet uitgevoerd. De auto werd in beslaggenomen, terwijl zijn rijbewijs werd ingevorderd. Hem werd tevens procesverbaal aange zegd terzake het rijden onder invloed en het in bezit hebben van verboden wapens. RAAM STOND OPEN Vermoedelijk is een inbreker door een openstaande raam binnengekomen in een woning aan de Burggraaf. Ont vreemd werden daar 2 telefoontoestel len, 1 semafoon en een luid-sprekende telefoon. DOORRIJDEN NA AANRIJDING Een eigenaar van een personen auto die hem in de Mozartstraat ge parkeerd had, kwam vrijdagavond tot de ontdekking dat zijn auto door een ander voertuig beschadigd was. De bestuurder van vermoedelijk een rode auto, is na de aanrijding doorgereden zonder zijn identiteit kon worden vast gesteld. Mogelijke getuigen worden verzocht zich met de politie in verbin ding te stellen. In de nacht van zaterdag op zondag vond even na half vijf een aan rijding plaats op de Grote Markt. De bestuurder van een Volkwagen Polo was tegen een daar geparkeerde Opel Kadet gereden en er na de aanrijding vandoor gegaan. Een getuige had echter het kenteken genoteerd en aan de politie doorgegeven. Die bestuurder bleek afkomstig te zijn uit Venlo. In samen werking met de Venlose politie kon hij worden aangehouden. Hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren, maar weigerde medewerking aan het onder gaan van de bloedproef. Over de aanrijding wenste hij niets te verklaren. Na ontnuchtering en het opmaken van procesverbaal kon hij huiswaarts keren. INBRAKEN Door het intrappen van draadglas was toegang verkregen tot een meuhei- zaak aan de Grote Markt. Ontvreemd werd een geldkist met inhoud. Door forcering van een lichtkoepel was toegang verkregen tot een drogiste rij in de Grotestraat. Diverse laden en kasten waren geforceerd. Ontvreemd werden enkele kassaladen en een geld kistje. In totaal voor een bedrag van 2100,—. Door verwijdering van een ruit werd wederom toegang verkregen tot de Perdstal aan de Kempweg. Het club- en oefenlokaal van Kon. Harmonie Euter pe. Ontvreemd werd een hoeveelheid gereedschappen en bierglazen. Maar de schade door zinloze vernielingen bleek veel groter te zijn. Vier deuren waren geforceerd; een kast opengebroken; een ruit vernield en de piano opengebroken. Een lichtkoepel van het Tuincen trum Thuylshof was met fors geweld opengerukt. Aangenomen wordt dat getracht via die koepel binnen te komen. Maar of de dader binnen is geweest of in zijn werk werd gestoord, kon niet worden vastgesteld. De schade van de vernielingen bedraagt 250, Een bewoner van de Haammaker- straat deed aangifte van diefstal door verbreking. Tijdens afwezigheid van de bewoner had zijn moeder een kapotte ruit ontdekt en had deze toen laten repareren. Bij thuiskomst van de bewoner miste hij een geldkistje, een portemonnaie met geld en een glazen potje met kleingeld. Totaal 153,—. Ook waren verdwenen giropasjes en betaalkaarten tot een waarde van onge veer 6.000, In al deze inbraken stelt de recherche een onderzoek in. lage pruzen stival Maak keus uit onze speciale en uitgebreide Heel veel extra koopjes Schoolboeken voor alle studies NU bestellen BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 Donderdagmiddag omstreeks half zes werd uitslaande brand gemeld achter de gebouwen van de spuitrichting van Piet Theuws aan de Accaciastraat: de buurman van de brandweerkazerne. Omdat een brandweergroep bezig was met het schoonspuiten van de door olie bevuilde Henri Dunantstraat-Oostsingel was die groep snel ter plaatse. Op het moment dat de brandweer arriveerde, was net een groot vat met olie in brand geraakt wat voor een enorme rookontwikkeling zorgde en de kijklustigen in groten getale naar de plaats van de brand lokte. De brand is ontstaan in afvalmate- riaal, kratten en goederen welke in een ruimte aan de achterzijde lagen. Het vuur sloeg wel over via het dak, maar omdat de brandweer snel en doeltref fend optrad kon overslaan naar hef binnen gelegen bedrijfsgedeelte voorko men worden. Een buitenmuur was ont zet en zal vervangen moeten worden, benevens het dakgedeelte. De schade bedraagt enkele tienduizenden guldens. Een door de recherche ingesteld onderzoek naar aanleiding van de brand, bracht aan het licht dat daar twee jeugdige inwoners van Venray van 7 en 8 jaar oud, onder het afdak met lucifers hadden gespeeld. Hierbij was een stuk karton aan het branden gegaan. De jongens konden het vuur niet meer doven en hadden het hazenpad gekozen. De betreffende ouders zijn van een en ander in kennis gesteld. INBREKER OP HETERDAAD BETRAPT In de nacht van zondag op maandag ging aan een woning aan de Merselose- weg het alarm over. De bewoners waren afwezig. De buurman belde de politie, die in recordtijd ter plaatse was. Zij kon nog net de inbreker, een 27-jarige Venrayer, naar buiten zien komen. Bij de aanhouding pleegde deze ernstig ver zet, dat, mede omdat de politie hulp kreeg van bovengenoemde buurman, kon worden gebroken. Hij werd naarf het politiebureau overgebracht en inge sloten. De volgende dag, na opmaken van een procesverbaal, werd hij naar huis gezonden. Hij was wel in de woning geweest, door forcering van een ruit, maar had geen buit bij zich. INBRAAK IN WONING Tijdens afwezigheid van de bewoners werd er ingebroken in een woning aan het St. Jorispark. Ontvreemd werd o.a. een kleurentelevisie, een lederen jas en twee portemonnaies met enig geld, waaronder buitenlandse valuta. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand", 's Avonds van 20.00 tot 21.30 uur: een direkte uitzending vanuit de studio naar het ziekenhuis met als programma „nieuws en actualiteiten, sport en de verzoekplaten." Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten", waarna het verzoekplaten pro gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: vanaf 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualitei ten", waarna een platenprogramma en daarna „Zomaar muziek". Nieuw Spraeland, Oostrum. Woensdag, eerste woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners in ,,'t Klöske". Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhf/mevr/mej - Instelling Al deling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr- Woonplaats-

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9