Venrays gemeentepolitie in 1984 |Mi|4lli|(tiii|ilMiii|iHi PEEL EN MAAS meesterschilders in venray Pastoor van Leunen geïnstalleerd In 1984 nam het aantal ongevallen met 31/2% toe GOUDEN BRUIDSPAAR IN MACKENHOF Raads vergadering Meerlo-Wanssum In het jaarverslag over 1984 van de Venrayse gemeentepolitie, brengt de korpschef G. H. de Bruyn, allereerst zijn bezorgdheid tot uitdrukking over de personeelsbezetting. Per 1 januari van het vorig jaar had het korps al met 1 man/vrouw moeten worden uitgebreid, maar de minister gaf daar geen toestem ming voor. Integendeel: op het eind van het jaar werd zelfs bepaald dat het Ven rayse korps 10% zou moeten inleveren. Zoals intussen bekend, is daar heftig tegen geprotesteerd. Dit ook al om dat - zoals uit het jaarverslag blijkt - tegenover een toegenomen werkdruk minder medewerkers beschikbaar zijn. Dat vindt o.m. zijn oorzaak in de arbeidstijdverkorting en verder opge voerde financiële bezuinigingen. Maar desondanks - zo zegt De Bruijn - doen we wat we kunnen, vaak méér dan dat FIElbEN EN BROMFIETSEN Ook in 1984 werd in Venray een groot aantal fietsen gestolen, maar toch minder dan in het jaar daarvoor. Nu werd 492 maal aangifte gedaan van fiet sendiefstal. Daarvan kwamen er 207 weer terecht en 24 diefstallen werden opgehelderd. Ergens wordt het de dieven ook wel gemakkelijk gemaakt, want de politie- zelf trof 124 fietsen onbeheerd aan. Daarvan konden er 83 aan de eigenaren worden teruggegeven. De resterende 71 fietsen werden na een lange bewaar periode en enkele kijkdagen, verkocht aan plaatselijke handelaren. In dit verband blijkt, dat ondanks, dat er 20.000 fietsen werden gegraveerd, er nog te veel rijwielen zonder nummer rondrijden. Het graveren vermindert niet het aantal diefstallen, maar verge makkelijkt wel het terugbezorgen. In 1984 werden in Venray 23 brom fietsen gestolen. Vijftien konden er worden opgespoord en in 7 gevallen werd de diefstal opgelost. De gemeentepolitie zal nauwer con tacten gaan leggen met de ons omrin gende Brabantse politiekorpsen, omdat men aanneemt dat veel in Venray gestolen fietsen naar het Brabantse ver huizen. GEVONDEN Gemiddeld tienmaal per week wordt er op het politiebureau een of ander voorwerp als gevonden aangegeven of gedeponeerd. Daarbij ontelbare sleutels maar ook 6 runderen, 5 konijnen en diverse vogels. Wekelijks kan men in dit blad een opgave van die gevonden voorwerpen lezen. OORLOGSTUIG In 1984 kwamen er praktisch evenveel meldingen binnen van gevonden oor logstuig als een jaar eerder: 82 resp. 84. Zo werden er maar liefst 145 Duitse ex plosieven gevonden, 53 Engelse en 5 Amerikaanse. Dat varieerde dan van panzerfaust tot brisantgranaat. Boven dien ook een hoeveelheid rookgranaten, 270 stuks kleinere munitie en 45 spring stofladingen. alcohol Het aantal automobilisten dat te diep in het bekende borrelglaasje had gekeken, was vorig jaar beduidend min der dan in 1983. In dat jaar werden 98 automobilisten verbaliseerd. Nu „slechts" 58. Ook 6 bromfietsers hadden te veel aan Bacchus geofferd. Ook het aantal automobilisten dat er nog met een rijverbod vanaf kwamen was lager, namelijk 129 tegenover 149* Wel steeg het aantal van hen die een bloedproef weigerden. In 1983 waren dat er 7; in 1984 liefst 18. verkeersongevallen Het aantal aanrijdingen, het aantal doden en het aantal zwaar- en lichtge wonden nam vorig jaar nogal toe. Zo werden er 650 aanrijdingen ter kennis van de politie gebracht. Er vielen 8 doden te betreuren, terwijl 61 personen zwaar gewond werden. 90 Personen liepen lichte verwondingen op. De voor naamste oorzaak bij deze aanrijdingen was het niet verlenen van voorrang. In 1984 werden 102 (84) doorrijdin gen na een ongeval geregistreerd. Slechts in 20 gevallen kon de dader worden achterhaald; ongetwijfeld ook dank zij de medewerking van getuigen. VERDOVENDE MIDDELEN In 1984 is gebleken, dat Venray toch wel een vrij centrale plaats innam (neemt?) in de regio voor wat betreft de handel in softdrugs. Zo werden hier 6 Venrayers aangehouden wegens handel in softdrugs, voornamelijk Hashish en marihuana. Bijna 17 kg werd in beslag genomen. Een Venrayer werd aangehouden met 60 gram cocaine (harddrugs) ter waarde van 10.000,—. Alle arrestaties hadden aanhoudingen in West-Duitsland tot gevolg en zo werd ook een hashish-Iïjn Venray-Hannover opgerold. Informaties (spreekbeurten en inlei dingen) over drugs werden gegeven aan scholieren, vrouwenbond en ouders en leerlingen van het voortgezet onderwijs. VALS ALARM In 1984 bereikten 99 valse alarmmel dingen de politie. In 54 gevallen kon men de oorzaak niet opsporen. De resterende gevallen waren ook nodeloze alarmeringen, ontstaan door menselijke fouten óf overgevoelige alarmappara- tuur. Vooral dit laatste heeft men telkens proberen te verbeteren. Als illustratie van een vals alarm vermeldt het jaarverslag dat de eigenaar van ebn beveiligde zaak met enkele vrienden een „inbraak" pleegde in zijn eigen bedrijf, om dan in de buurt af te wachten hoeveel „hulptroepen" er zouden opdagen..... HULPVERLENING Tenminste 1500 maal werd vorig jaar een beroep gedaan op de politie om te komen helpen, te bemiddelen en te assi steren. In veel gevallen had dat te maken met geluidsoverlast, burenruzies en dergelijke. En zeer dikwijls gebeurde dat 's avonds en 's nachts. Vol lof is het jaarverslag over het 7 x 24 uur bereikbaar zijn voor de geeste lijke volksgezondheid, Het zou volgens de politie een goede zaak zijn als een dergelijke dienst ook beschikbaar was voor andere vormen van hulpverlening. algemf:en Ui hel jaaroverzicht lazen wij links en rechts nog enkele interessante punten. Zo werden er het vorig jaar 415 arres tanten ingesloten. Daar is men niet zo gelukkig mee, want de verzorging van die heren (en dames) dient steeds door twee man te geschieden en dat legt een grote druk op de beschikbare man kracht, vooral in de avond- en nacht uren. Alhoewel men eerst na 1 november 1984 ging optreden tegen parkeerders in Venray-centrum die geen parkeerschijf gebruikten, en dit ook nog zeer selectief deed, werden er in de twee resterende maanden van 1984 toch nog 314 par keerbonnetjes uitgeschreven Bij verkeerscontroles werden 43 auto's naar de sloop verwezen en 187 kentekenbewijzen ingevorderd wegens technische gebreken aan het vervoer middel. Maar liefst 119 aanvragen ter verkrij ging van een jachtvergunning beland den op het politiebureau. In Venray verbleven vorig jaar 1242 vreemdelingen. Vier van hen werden het land uitgezet wegens illegaal verblijf. recherche Bij de recherche moet men in Venray niet direct denken aan moord- en dood slag. Toch is de werkdruk bij deze afdeling hoog te noemen. Zo moest veel lijd worden besteed aan sociaal/maat schappelijke problemen: weggelopen kinderen, problemen in gezinnen, pro blemen bij echtscheidingen etc. etc. Vorig jaar werden er 1617 misdrijven aangegeven (niet zijnde verkeersmisdrij- ven). Tot klaarheid kwamen er 367. De gepleegde strafbare feiten bestonden hoofdzakelijk uit eenvoudige diefstal len, inbraken, vernielingen etc. De meesten daarvan werden door jeugdi gen in groepsverband gepleegd. Vele malen werd ingebroken om de goklust te kunnen bevredigen. Voor al deze gevallen werden 334 ver dachten aangehouden en gedurende kortere of langere tijd in het bureau in gesloten. Het jaarverslag geeft vervolgens nog een kleine 20 gevallen die een tijdrovend en intensief onderzoek van de recherche vergden. Daaronder een kindermoord, een oplichting met pandbrieven, een po ging tot doodslag, flessentrekkerij en internationale zwendel. De talloze aangiften van winkeldiefstallen, die voornamelijk administratief worden geregeld, leverden toch nog 3 arrestaties op. reservepolitie Het jaarverslag waarvan wij uiter aard slechts een klein deel publiceren besluit met het hoofdstuk „reservepoli- tie". Venray kent nog 9 reservisten die worden ingezet bij de verschillende cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 Zondag j.l. is de nieuwe pastoor van Leunen, P. Ewals, onder de vro'ijke tonen van Harmonie St. Catharina, aan de pastorie afgehaald, voor de plechtige installatie in de parochiekerk. De har monie verzorgde ook in de kerk de muzikale omlijsting. In de kerk werd pastoor Ewals ver welkomd door de secretaris van het kerkbestuur, J. Jenniskens, die hem de kerksleutels overhandigde. Na de installatie droeg de nieuwe pas toor, samen met Deken Theunissen, „kapelaan" Pater Canisius en pastoor Keulaerds van Castenray, een plechtige H. Mis op. Namens de gemeente werd pastoor Ewals welkom geheten door burgemees- teams niet in plaats van, maar altijd als extra man. Maandelijks oefenen die leden in Helmond en nemen ook deel aande landelijke kampioenschappen in Maarssen. De reservisten worden los van de indeling bij de surveillanceteams ook ingezet tijdens kermissen, carnaval, sportwedstrijden etc. Voor elk „optre den" ontvangen ze de onvoorstelbare „hoge" beloning van3,per dag Al enkele jaren worden alle verkeers ongevallen welke bij de politie worden gemeld, systematisch geregistreed door de verkeersdeskundige van de afdeling civieltechnische werken. Óp basis van deze gegevens worden verkeers- onveilige situaties doorgelicht en voor stellen ter verbetering uitgewerkt. Mo menteel wordt door een verkeersdes- kundig bureau verbeteringsvoorstellen uitgewerkt voor de volgende kruispun ten: Zuidsingel-Langstraat; Westsingel- Merseloseweg; Noordsingel- Overloonseweg; Westsingel-Veltumse Kleffen en Langeweg-Merseloseweg. Door de gemeentelijke afdeling civiel- techniek is de aansluiting Oostsingel- Oude Oostrumseweg onderzocht en wordt nog gewerkt aan een onderzoek op het kruispunt Paterslaan- Leunseweg. Uit het intussen verschenen „Over zicht verkeersongevallen in de gemeente Venray in 1984 en onderzoeksprogram ma 1985" blijkt, dat in 1984 het aantal ongevallen met 3 Vi is toegenomen in vergelijking met 1983 (652 tegen 630); in 1982 was dit aantal 559 en in 1981 651. Vorig jaar bedroeg het aantal dodelijke slachtoffers 8, twee meer dan in 1983. Het aantal gewonden nam met 12'/2% toe van 130 in 1983 tot 149 in 1984. Met name in de maanden juli en augustus steeg het aantal ongevallen in vergelijking met het voorgaande jaar. ANALYSE Het aantal ongevallen buiten de be bouwde kom is sterk toegenomen van 184 in 1983 tot 205 in 1984. Vooral op de provinciale doorgaande wegen von den meer ongevallen plaats (132 in 1984 tegen 107 in 1983), waarbij het aantal doden en gewonden evenredig toenam (6 doden in 1984 tegen 4 in 1983; 55 ge wonden tegen 38 in 1984). De Maashe- seweg en de Wanssumseweg droegen in belangrijke mate bij aan het toegeno men aantal ongevallen. Hoog scoort ook de Midden Peehveg (Ripseweg, Peelweg, kruispunt Déurneseweg, Jan Poelsweg en Puttenweg) met totaal 34 ongevallen waarbij 2 doden waren te be treuren (Ripseweg en Peelweg). Op de overige wegen in het buitengebied nam het aantal verkeersongevallen iets af. In de kerkdorpen - met uitzondering van Leunen - vonden minder ongevallen plaats. In Leunen is de Albionstraat de oorzaak van het sterk toegenomen aan tal ongevallen. Hier gebeurden in 1984 maar liefst 26 ongevallen tegen 17 in 1983 en 7 in 1982. Binnen de bebouwde kom van Venray nam het aantal ongevallen toe van 325 in 1985 tot 346 in 1984. Als belang rijkste veroorzakers van die toename zijn te noemen de invalswegen Stations weg en Henri Dunantstraat en de rond weg Brukske. De ongevallen met gepar keerde auto's en de ongevallen op parti culiere terreinen namen iets af. In de afgelopen drie jaar vonden 25 ongevallen plaats op het kruispunt Langstraat-Deurneseweg-Heidseweg. Dit Kruispunt is intussen door de pro vincie gereconstrueerd. Ondanks de aanwezigheid van verkeerslichten von den in de loop van drie jaar nog 23 on gevallen plaats op de kruising Deurnese- weg Jan Poelsweg; een gelijk aantal op de kruising Zuidsingel-Langstraat, 19 op de kruising Westsingel Merseloseweg en 13 op de kruising Zuidsingel Leunse- weg. Op de intussen van verkeerslichten voorziene kruising Noordsingel- Raadhuisstraat deden zich in drie jaar 11 ongevallen voor, waarvan 2 in 1984. ONGEVALLENCONCENTRATIES Wanneer men tenslotte de ongeval lenconcentraties bij de wegen bekijkt, dan moet men constateren, dat de Deur- neseweg het hoogst scoort met 31 onge vallen in de loop van 3 jaar. Direct daar op volgt de Albionstraat met 26 ver keersongevallen. Hopenlijk komt hierin verbetering nu de afrit van de provinciale weg is gereconstrueerd en het fietspad aan de westzijde van de aansluiting Albionstraal-Zuivelweg gestrekt. Ook de Beekweg scoort hoog met 26 onge vallen, gevolgd door de Peelweg met 25 ongevallen, de Puttenweg met 24 en de Julianasingel met 20. PEEL EN MAAS uw weekblad ter Defesehe, terwijl J. Reintjes als voorzitter van de Dorpsraad welkomst woorden sprak namens de Leunse dorpsgemeenschap. De nieuwe pastoor deed gaarne een beroep op de medewerking van zijn pa rochianen. Hij beloofde van zijn kant kontakt te zoeken met iedereen ook met de vele verenigingen. „Ik ben geen alleenfietser", maar hij hoopte ook dat kontakt met hem gezocht zal worden. Na de plechtige eucharistieviering volgde een eerste kennismaking met de beminde gelovigen. Vele honderden kwamen hun nieuwe leidsman de hand drukken. GESLAAGD: An de Tuinbouwschool van de N.C.B. te Vught afdeling Bloemsier- kunst slaagde mej. Colinda Effing te Ysselsteyn. Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is Thijs Zee 17 juni j.l. geslaagd voor het doctoraal examen rechten. Voor ingenieur werktuigbouw kundige, slaagde aan de H.T.S. te Venlo Martien Poels uit Vredepeel. DONDERDAG 11 JULI 1985 Nr. 28 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Op 26 juli a.s. zal op Mackenhof voor de eerste maal een gouden huwe lijk worden gevierd. Al maandenlang verheugen zich de echtelieden JOHAN VAN RIJT (74) en BERTA JANSSEN op die dag. Het feest zal worden ingezet met een plechtige Eucharistieviering, welke om 3 uur in de St. Petrus Bandenkerk tot hun intentie zal worden gehouden. Daarna zal het feest worden voortge zel in hun woning aan Mackenhof no. 4. Het is maar te hopen dat het die dag goed weer zal zijn, want veel zal er moe ten worden geïmpoviseerd. Niet alleen vanwege hun beider gezondheid wordt het feest thuis gevierd, maar ook de fi nanciële konsekwenties van een feest elders schrikt hen danig af DE GOUDEN BRUIDEGOM Johan v. Rijt heeft het grootste gedeel te van zijn leven doorgebracht aan de Smakterweg; in de arbeidswoningen aan de Broekweg, en de laatste 14 jaar in de huidige woning aan de Macken hof. Na het verlaten van de lagere school moest begonnen worden in de carton- nagefabriek van Laurensse aan de Langeweg, waar „remkes" voor de Eiermijn in elkaar werden gezet. Daar was 't hard werken en je werd op de vingers gekeken, en dat voor enkele cen ten per uur. Vakantie was er niet bij. Ze wisten je net voor de vakantie te ont slaan om enkele weken later weer aan te nemen. Je moest wel, want elke gulden telde mee in de grote gezinnen. Johan bleef meer dan 5 jaar; totdat er werk kwam bij het ontginningsbedrijf Jaeger op het Veulen. Daar kon met hard werken, een dubbeltje per uur worden verdiend. Dat werken was van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, en ook de zaterdag was destijds een Lang bleven de raadsleden discussië ren bij de behandeling van de door de Progressieve Combinatie aangevraagde interpellatie, over de verleende bouw-en hinderwegsvergunning aan de firma Beerkens te Blitterswijck. De raadsleden, met uitzondering van de Progressieve Combinatie, waren vol lof over de wijze waarop het college die aanvrage had getoetst, zich daarbij gesteund wetende met uitspraken van deskundigen. Zij hadden daarom ook geen enkele moeite met de verleende vergunning. Het college stelde duidelijk dat bij de behandeling alle fatsoensnor men in acht waren genomen. Het zou een slechte zaak zijn, aldus het college, zich door een bedrijf in een dwangposi tie te laten brengen. Het beleid van het college is niet inkonsekwent en het colle ge houdt dan ook hel gevoerde beleid van het college is niet inkonsekwent en het college houdt dan ook het gevoerde beleid staande. De raad heeft destijds, het bestemmingsplan vastgesteld en zal zich daaraan moeten houden. Dat er nü nog een AROB-procedure wordt ge voerd, doet aan de verleende vergun ning niets af. Na schorsing hield het college vast aan het gevoerde beleid. De progressie ve indieners van de interpellatie bleven legen. riolering geysteren Ten behoeve van de aanleg van een gewone werkdag. Regen en vorstverlet werden niet uitbetaald. Toen kwam er werk bij de PLEM. Ook daar moest de schop gehanteerd worden, maar de omstandigheden waren er beter. Het duurde echter niet lang. In de crisistijd moest noodge dwongen worden overgeschakeld naar de werkverschaffing. En al kon hel in die tijd eigenlijk onmogelijk: er werd een kwartje per week gespaard, want middels het spaarplan Drees deed het Rij k er een kwartje bij Zo sukkelde men ook de oorlog door. Wegens ziekte moest hij het kalmer aan gaan doen, dus werd hij geplaatst bij de Sociale Werkvoorziening en dat bete kende: onderhoud van de fietspaden. Toen ook dat niet meer ging, werd er een plaats gevonden in de Sociale Werkplaats. Uiteindelijk werd hij vol ledig afgekeurd. Geboren en getogen aan de rand van Venray, heeft hij ook nu nog liefde voor de natuur; in het bijzonder voor de vogels. Die hobby komt tot uitdrukking in een buitenvolière, waar alles wat zich beweegt ook nog ringt. Dat is rijn lust en rijn leven.... DE GOUDEN BRUID Berta Janssen,is afkomstig van Horst. Zij moest als jong meisje al gauw de boer op, om als boereme:d de kost te verdienen. Ook zij weet zich nog goed te herinneren dat er hard moest worden gewerkt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en dat voor één rijks daalder per week. Toen ze zich tijdens ocgstwerkzaam- heden verhuurd had op het ontginnings bedrijf van Jaeger op het Veulen leerde ze daar Johan van Rijt kennen. Die kennismaking werd er een voor het leven. stamriool met wegconstructie in Geyste- ren werd een krediet gevraagd van 1.179.000,- Van dat bedrag kon 1.042.982 worden geput uit het „re servefonds rioleringen" en restant van 136.017,- kon worden afgeschreven. Mede omdat nu aan de wensen van de dorpsraad kon worden voldaan (in de kom klinkers) kon de raad met het voor stel meegaan, al vond men het bedrag aan de forse kant. Ook werd gevraagd waarom niet meerdere aannemers kans hadden gekregen in te schrijven. Het college hield echter vast dat deze wijze van aanbesteden de goedkoopste me thode was. Wel zegde hel college toe in de toekomst de mening van de raadsle den hierover in een extra vergadering te willen peilen. Dat zal in ieder geval ge beuren als de nieuwe burgemeester zijn intrede zal hebben gedaan. JONGERENJAAR Het college stelde voor een bedrag van 5000,- beschikbaar te stellen uit het fonds „specifiek welzijn", ten be hoeve van activiteiten in het kader van het Internationaal jongeren jaar. Daar van zou een bedrag van 807,- gaan naar „Djiba" te Blitterswijck, 1053,- naar „Tiener" Wanssum en 2250,- aan de Jongerensociéteit „Midgard" te Wanssum. Verschillende raadsleden be treurden de gang van zaken, omdat zo laat was gereageerd op de verzoeken en dat de ambulante jeugdwerker, de heer Moerkerk, zo veel moeite had moeten doen om de jongeren tot activiteiten te bewegen. Maar uiteindelijk ging de raad toch accoord, al vond de heer Hendriks het jammer dat „Midgard" voor de or ganisatie van een marathon nu een groot aantal bekers kon aankopen. Hun huwelijksjaren werden harde jaren, waarin ze geconfronteerd werden met de hardheid van het leven. Er werden maar liefst 18 kinderen geboren. Daarvan bleven er 10 in leven. Van die 10 zijn er 8 getrouwd en deze maken met hun 22 kleinkinderen en hun 2 achterkleinkinderen het gouden feest mee. Ook ziekten werden hun niet ge spaard. De gouden bruidegom maakte maar liefst 25 maal klennis met opname in het ziekenhuis, de gouden bruid niet veel minder. Ook nu nog is het voort durend pillen slikken. En dan is „Een knaak per recept" een hard gelag. Toch heeft de gouden bruid, toen de kinde ren groter waren, nog enkele jaren ge werkt op de geriatrische inrichting „De Kruuze". Juist bij dit gouden bruidspaar werd ons nog eens duidelijk hoe moeilijk het velen hebben gehad, toen men nog niet de sociale voorzieningen van deze tijd kende. Regen- en vorstverlet waren on bekend; een ziekenfonds bestond niet en zeker geen kinderbijslag. Als er in die tijd wat extra's gekocht moest worden dan moest men naar de Armenzorg en daar was durf voor nodig. Nog 'n andere voorziening uit die da gen was, dat degenen die extra hulp be hoefden, van de Armenzorg een penning kregen, waarmee bij Hanraets in de Grotestraat een gratis brood kon worden gehaald Nu genieten beiden van een welver diende rust, zonder geldelijke zorgen, want de AOW is voor hen voldoende.... Voor wij het vergeten, willen wij nog gaarne vermelden dat op 26 juli, van 7 tot 8 uur voor eenieder de gelegenheid bestaat dit bruidspaar geluk te wensen met het bereiken van deze gouden mijlpaal. AGENDAPUNTEN Het beschikbaar stellen van 2594,- voor de aanschaf van een nieuw dekzijl voor de verrijdbare kiosk, werd zonder meer aangenomen. De onttrekking aan het verkeer van een gedeelte van de Brugweg te Wanssum, kon de goedkeuring van de raad krijgen. Geen bezwaar had de raad tegen een subsidie van 5425,- (over het jaar 1984) voor het project „Alfabetisering". Hieraan bleken 7 in woners te hebben deelgenomen. Beschikbaar werd gesteld ƒ92.158,- ten behoeve van het uitvoe ren van energiebesparende maatregelen in de scholen voor het basisonderwijs. De arbeidsuurverkorting voor de ambtenaren van de gemeente had tot ge volg, dat één ambtenaar zal kunnen worden aangesteld. De ambtenaren hadden hier voor ingeleverd en dat had dus niets te maken met de automatise ring. Het college zegde toe, indien mo gelijk, hiervoor een werkloze inwoner van de gemeente te benoemen. Ook werden de rechtspositierege lingen aangepast aan de verkorte wer kweek, welke konsekwenties zal hebben voor de afdeling openbare werken, wel ke nu op vrijdagmiddag gesloten zal zijn. De raad ging ook accoord met het afwijzen van het verzoek van de Ge mengde zangvereniging „Erato" uit Blitterswijck, om een bijdrage in de reis kosten naar Wasserbillig. Indien men aan dat verzoek zou voldoen zou dat een precedentwerking tot gevolg hebben zo meende het college.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9