Geen oefenvergunning meer voor het motor-rijbewijs A GEMEENTEPRAAT 150 Jaar muziek en zang in Venray W erkgelegenheidsfonds voor financiële steun aan startende ondernemingen gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting COÖRDINATOR UITKERINGSADMINISTRATIE M/v Bouwvergunning aangevraagd Openingstijden zwembad in de vakantie Operatie „Weg-wezen" een groot succes Bouwvergunning verleend Data inspraak welzijnsplan Uitbreiding begraafplaats Oostrum Collektekalender juli 1985 Provinciale studietoelage Behandeling begroting 1986 Regeling voor het ophalen van destructie- materialen Jaarmarkt 1985 In verband met het vertrek van een van de medewerkers kan op de onderafdeling ADMINISTRATIE SOCIALE ZAKEN geplaatst worden een In een voltijdfunktie (38 uren per week) Funktie-inhoud: het coördineren van de werkzaamheden (ABW-, RWW- en WWV- uitkeringen en de debiteurenadminstratie) het instrueren en begeleiden van medewerkers; het assisteren bij pieken of achterstanden; het controleren van de voortgang van het werk; het plegen van overleg met de interne controleur inzake de aanle vering van mutaties; het vervangen van medewerkers bij ziekte, verlof e.d. het onderhouden van contacten met de bureaus ABW, RWW/WWV en AJZ, voor zover dit voor het functioneren van de uitke ringenadministratie van belang is; het signaleren van problemen (zowel taak- al personeelsgericht bij de chef van de onderafdeling. Functie-eisen Nodig is dat de funktionaris in voldoende (liefst ruime) mate op de hoog te is c.q. kennis bezit van de sociale wetgeving in het algemeen en van de ABW/RWW/WWV in het bijzonder en bovendien in het bezit is van boekhoudkundige kennis op MBA-niveau. Van kandidaten die nog niet helemaal aan deze eisen voldoen wordt verwacht bereid te zijn een ge richte studie ter hand te nemen. Salaris: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring zal het salaris in eerste aan leg tot maximaal f 3271,- kunnen reiken. Het definitieve salarisniveau zal nog - middels funktiewaardering - moeten worden vastgesteld. Sollicitaties: Binnen 10 dagen te richten aan het colle- C© ge van Burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray, onder ver- nfj s-y melding van het vacaturenummer PZ-233. jTJu!) Zoals in de werkgelegenheidsnota „Onbegonnen werk"? werd aangekon digd, heeft het college van b. en w. met de besteding van de gelden, die voor de werkgelegenheidsbevordering zijn bestemd, eerste enige experimentele er varing opgedaan alvorens tot een meer concrete regeling over te gaan. In de evaluatie van de nota „Onbegonnen werk?" van 1984 is verantwoording af gelegd van de gevallen waarvoor in eni gerlei vorm steun is verleend. Ook zijn daarin de grote lijnen uitgezet waaraan steunverleningsverzoeken moeten vol doen. De conclusie luidde, dat het nodig was eer. werkgelegenheidsfonds te creë ren, met name om op verantwoorde wij ze te kunnen overgaan tot het verlenen van garanties voor bankleningen ten be hoeve van (startende) ondernemingen. Mocht de gemeente bij faillisement van een betreffende onderneming aan gesproken worden voor betaling van rente en aflossing, dan kan dit uit be doeld fonds geput worden. Aan de an dere kant kunnen te verwachten aflos singen van door de gemeente uit dit fonds verstrekte leningen in het werkge legenheidsfonds teruggestort worden. Jaarlijks zal 36.000,- worden uitge trokken voor de voeding van het fonds. De omvang van het werkgelegenheids fonds zal ten hoogste 200.000,- bedra gen. Bij het verlenen van garanties gaat het na verloop van van tijd om een pak ket van bankleningen aan bedrijven van uiteenlopende aard. De kans dat de ge meente op enig moment voor alle lopen de garanties gelijktijdig aansprakelijk wordt gesteld, is minimaal. Daarom wil- het college de mogelijkheden van het fonds vergroten door het verlenen van garanties te maximeren tot de uitkomst van: 2 x de in het fonds aanwezige gel den, minus het totaal van de lopende ga ranties. Hoewel er vaak vele maanden van in tensief contact met het betrokken be drijf (i.o.) en met adviserende instan ties, banken e.d. aan voorafgaat, blijkt de uiteindelijke besluitvorming in een korte tijd te moeten geschieden. Zowel deze tijdsdruk als de noodzakelijke dis cretie verdragen zich doorgaans niet met een procedurele gang via raadscommis sie en raadsbehandeling. Vandaar dat de gemeente raad heeft besloten het col lege van burgemeester en wethouders mandaat te verlenen tot het kunnen af geven van garanties of het verstrekken van leningen tot een bedrag van ten hoogste 25.000,- per bedrijf, zonder advisering vooraf door de raadscommis sie financiële en economische zaken. Steunverlening die dit bedrag te boven gaan, zullen in een (besloten) vergade ring voor advies aan de betreffende raadscommissie worden voorgelegd. In de jaarlijks te verschijnen nota „Stand van zaken werkgelegenheid" zal inzicht gegeven worden in het totaal van de financiële steunverlening uit het werkgelegenheidsfonds. Ook zal achter af over elke steunverlening onder de 25.000,- eerder de betreffende raad scommissie zo spoedig mogelijk inge licht worden. De in bijbehorende regeling vastge legde voorwaarden voor steunverlening en de vorm waarin dat kan gebeuren, passen in het door het rijk aan de ge meenten toebedachte beleidsruimte op dit punt. De belangrijkste randvoor waarden welke het rijk met betrekking tot financiële steunverlening door ge meenten, heeft geformuleerd luiden; het gemeentelijk beleid mag het rijks- en provinciaal beleid niet door kruisen; het beleid mag niet tot gevolg heb ben dat de concurrentieverhoudingen worden verstoord; het beleid moet binnen de finan ciële mogelijkheden van de gemeente passen en mag derhalve geen te grote fi nanciële risico's inhouden en tenslotte mag het beleid niet strijdig zijn met het E.E.G. verdrag. In de begroting 1985 is een bedrag van 36.000,- opgenomen voor een eerste toevoeging aan het werkgelegen heidsfonds. Naar verwachting komt daar in 1985 nog een bedrag van 16.000,- bij wegens invordering van een uitstaande lening. In zijn vorige ver gadering heeft de gemeenteraad tot het instellen van dit werkgelegenheidsfonds besloten. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings- I plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een varkensstal I aan de Kempkesberg te Ysselsteyn, I t.n.v. J. Dobbe, Kempkensberg 1 te Ys selsteyn; het bouwen van een woning aan de Peter Janssenweg te Ysselsteyn, t.n.v. Theo Janssen Onroerend Goed b.v. Pottevenweg 7 te Ysselsteyn; het verbouwen van een woning en het bouwen van een berging met tuinaf- scheiding aan Alexanderhof 1 te Ven ray, t.n.v. A.J.J. Mens; hel bouwen van een berging hobbyruimte aan de Hubertusstraat 7 te Venray, t.n.v. J.W.M. van Dijck; het bouwen van een toilet ruimte e.d. (fase Ill-a) aan de Smakterweg 15 t.n.v. Jako b.v.; het bouwen van een kantoor (fase II) aan de Smakterweg 15 te Venray, t.n.v. Jako b.v.; het bouwen van 9 premie A- woningen met garages aan de Aronskelk te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Raedts c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een portaal aan de Honingklaver 9 t.n.v. J.O.B. van Meijel; het uitbreiden van de woning aan de Dr. Kortmannweg 20 te Venray, t.n.v. J.A.M. Swaghoven; het bouwen van een bijkeuken berging aan de Kruidenlaan 21 te Ven ray, t.n.v. R.J.T. Mariens; het bouwen van een transforma torhuisje aan het Volen 8 te Heide, t.n.v. N.V. PLEM, Gelissendomein 5 te Maastricht; het bouwen van een open veranda aan de Horsterweg 2-4 te Leunen, t.n.v. F.W. Baltussen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 12 juli 1985 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 11 juli 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Gedurende de grote vakantie van 14 juli t.m. 25 augustus is het binnenbad van het gem. combi zwembad gesloten i.v.m. onderhoudswerkzaamheden. Het buitenbad is gedurende de grote vakan tie geopend. Ma. tm. vr. 10.00-19.00 uur. Za. zo. 10.00-18.00 uur. Tarieven: Kinderen tot 16 jaar 2,20 v.a. 16 jaar 2,80. Abonnementen tot 16 jaar 37,50 v.a. 16 jaar 58,50. Gezinsa bonnementen geldig voor het hele gezin 124,-. De vorige week onder de naam „Ope ratie weg;wezen" uitgevoerde opper vlaktebehandeling van een aantal bin nen de kom gelegen straten is een groot succes geworden. Aanwonenden heb ben zich keurig gehouden aan het ver zoek op de dag van de werkzaamheden geen auto's op straat te plaatsen. Hier aan heeft iedereen zich gehouden, want er stond geen enkele wagen langs de te behandelen wegen, waardoor de werk zaamheden vlot konden doorgaan. De mensen, die betrokken zijn geweest bij deze operatie op dinsdag 2 juli jl. èn de gemeente hebben er behoefte aan hun erkentelijkheid voor deze geweldige me dewerking te betuigen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 juli 1985 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van èén of meer van deze vergunningen recht- treeks in hun belang te zijn getroffen, runnen op grond van het bepa^Jde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een tuinkamer hobby-ruimte aan de Asselberghstraat 3 te Oostrum t.n.v. H.P.M. Emons; het bouwen van een berging aan het Rondeveld 2 te Leunen, t.n.v. H.H.M. Lucassen; het bouwen van een veranda aan de Asselbergstraat 1 te Oostrum t.n.v. A.J.J. Poels; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Largostraat 11 te Venray, t.n.v. mevr. A.S.M.H. Claessens; het bouwen van een varkensstal aan de Breevennenweg 1 te Leunen., t.n.v. mevr. H.P. Jilessen-v.d. Steeg, Overbroekseweg 8 te Leunen; het bouwen van een rookkanaal aan de Bolderik 23 te Venray, t.n.v. J.G.J. de Bruijn, Kloosterstraat 18 te Oostrum; het bouwen van een hondenhok aan de Mambostraat 20 te Venray, t.n.v. A.C. Kap; het bouwen van 10 premie koopwoningen (6 in Leunen, 2 in Veu len, 2 in Heide) t.n.v. Bouwbedrijf Pee- ters b.v., Gen Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van 2 premie- koopwoningen aan de Castelostraat te Castenray, t.n.v. J.J. Raedts en Zn. c.v., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van 8 premie koopwoningen (4 in Oostrum en 4 in Oirlo) t.n.v. J.J. Raedts en Zn. c.v., Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van 10 premie koopwoningen (6 in Ysselsteyn en 4 in Merselo) t.n.v. Teunissen b.v. Jan Poelsweg la te Ysselsteyn. Venray 11 juli 1985 De burgemeester van Venray, De gemeente Venray werkt aan een welzijnsplan voor de periode 1986-1989. Het aanvankelijk op gestelde tijdschema voor de reali satie daarvan kan echter niet ge haald worden. Het schema is dan ook aangepast. Ter informatie van iedereen die bij de wel zijnsplanning betrokken is geven wij hieronder het nieuwe tijd schema. informatie en inspraak over de diverse, deelplannen 25-8 tot 20-9. Vaststelling deelplannen in commissies 20-9 tot 10-10. (de preciese vergaderdata worden t.z.t. in deze rubriek gepubli ceerd) voorlichting en inspraak over het welzijnsplan: november 1985. vaststelling welzijnsplan door gemeenteraad na advisering door commissies en behandeling in b. en w.: 17 december. Burgemeester en wethouders van - Venray, brengen ter openbare kennis, dat het kerkbestuur van de parochie O.L.Vrouw Geboorte te Oostrum een verzoek heeft ingediend tot uitbreiding van de bestaande R.K. begraafplaats te Oostrum. Het betreffende verzoek ligt met de daarbij behorende tekening waarop de uitbreiding van de bestaande begraaf plaats staat aangegeven, met ingang van maandag 15 Juli 1985 gedurende een maand op de gemeentesecretarie, afde ling administratief-juridische zaken ge meentewerken, kamer 204 ter inzage. De belanghebbenden bij de percelen, welke na de uitbreiding geheel of gedeel telijk binnen de afstand van 50 meter van de begraafplaats zullen liggen wor den gedurende genoemde termijn in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen de uitbreiding in te brengen bij burgemee ster en wethouders. Venray, Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. van 22 tm 28 juli Nationaal Epi lepsie Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze aktie is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Ingevolge nieuwe bepalingen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat zullen met ingang van I september a.s. geen oefenvergunningen voor het beha len van het (motor) rijbewijs A. worden afgegeven of verlengd. Omdat tegen het zelfstandig oefenen van motorrijders, die hun rijbewijs willen halen, de laatste jaren bezwaren zijn gerezen, zal het rij- onderricht alleen onder leiding van een instructeur kunnen worden gegeven, waarbij de oefenvergunning geheel komt te vervallen. De regeling met betrekking tot de opleiding en het examen voor het mo torrijbewijs A. wordt ook op de volgen de punten aangepast. degene die rijles voor rijbewijs A wil nemen, zal reeds over de voor het besturen van een motor of scooter ver eiste theoretische kennis moeten be schikken; het aantal kandidaat-motorrijders waaraan gelijktijdig rijles mag worden gegeven, wordt beperkt; het examen voor rijbewijs A kan worden afgelegd met een motor of scooter met een automatische versnel ling, hetgeen bij goed gevolg zal leiden tot afgifte van een rijbewijs met de be perking automaat; het rijexamen zal kunnen worden afgebroken als de kandidaat de bijzon dere verrichtingen die zoveel mogelijk aan het begin van het examen op apart terrein worden geëxamineerd, niet op de juiste en veilige wijze uitvoert. Bepaald is dat op oefenvergunningen die zijn afgegeven vóór 1 september 1985, de oude bepalingen van toepas sing blijven, zodat die oefenvergunnin- In het studiejaar 1985/1986 zullen de Gedeputeerde Staten uit het Provinciaal Studiefonds Limburg voor een bedrag van 175.000,- aan studietoelagen be schikbaar stellen. Onder bepaalde voor waarden zullen studenten die een oplei ding volgen aan een van de grensuniver- siteiten te Aken, Hasselt of Luik voor een studietoelage in aanmerking komen. Dit geldt ook voor studenten aan een middelbare beroeps opleiding in Neder land die vanwege de afstand tussen ou derlijke woonplaats en studieplaats ge noodzaakt zijn om uitwonend te stude ren. Bovendien kunnen Gedeputeerde sta ten in voorkomende knelsituaties, welke van geval tot geval beoordeeld worden, studietoelagen uit het fonds verstrek ken. De provinciale studietoelagen wor den in de meeste gevallen verstrekt in de vorm van renteloze leningen. Provinciale studiefinanciering is in het algemeen niet mogelijk voor het vol gen van opleidingen waarvoor de rijksstudietoelagenregeling van toepas sing is. Evenmin geldt de regeling voor partikuliere opleidingen, schriftelijke part-time en avondonderwijs. Aanvragen voor het studiejaar 1985/1986 kunnen tot 1 oktober a.s. schriftelijk worden ingediend bij de Provinciale Griffie van de Limburg t.a.v. 3e afdeling bureau Onderwijs en Educatie, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Nadere informatie over de provincia le studiefinancieringsregeling is via de zelfde afdeling verkrijgbaar bij me vrouw Jackson tel. 043-15510. Het college van b. en w. heeft de planning voor de begroting van 1986 bijgesteld. De begroting algemene dienst met de nota van aanbieding, de bedrijfsbegrotingen en het programma specifiek welzijn zullen op 24 september aan de raad worden aangeboden. In die periode van 7 tot 18 oktober zullen de verschillende commissies zich met deze stukken bezig houden voor zover het de onderdelen betreft die tot het takenpak ket van de commissies behoren. Op 19 november zullen de algemene beschou wingen worden gehouden. Op 29 no vember worden de raadsleden in het bezit gesteld van de Nota van Antwoord van het college, waarna de behandeling van de begroting plaats vindt op 16 en 17 december. Het welzijnsplan 1986/1989 wordt behandeld in de raads vergadering van 17 december. De nor male raadsvergadering van 26 november komt te vervallen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter gen op de oude wijze kunnen worden „opgebruikt". In het verlengde daarvan zullen praktijk examens die zijn aange vraagd vóór 1 september 1985 volgens de oude regeling worden afgenomen. Dat houdt in dat die examens niet kun nen worden afgelegd met een motor voertuig dat is voorzien van een auto matische gangwissel of koppeling en dat de bepaling inzake de mogelijkheid het examen voortijdig te beëindigen bij het uitvoeren van de bijzondere verrichtin gen geen toepassing vindt. Deze over gangsregeling is voornamelijk van be lang voor diegenen die reeds enige tijd vóór 1 september 1985 het praktijk examen voor rijbewijs A hebben aange vraagd. Dit houdt verband met het feit dat de doorlooptijd - de tijd die ver strijkt tussen de aanvraag en het afleg gen van het examen - van de examen- aanvraag bij het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen langer is dan de geldigheidsduur van de oefenvergun ning. De overgangsregeling biedt deze personen de gelegenheid hun rijbewijs A geheel volgens het oude systeem te beha len. Ten aanzien van personen die vlak vóór 1 september een rijexamen A aan vragen, zal zich de situatie voordoen dat de geldigheidsduur van een vóór 1 sep tember 1985 afgegeven oefen vergunning enige lijd voor het examen zal zijn ver streken. Indien deze personen in die tijd nog met hun motorvoertuig aan het ver keer willen deelnemen, zal dit slechts kunnen door het nemen van rijles. Ge zien het uitgangspunt dat het nieuwe systeem inzake de opleiding voor rijbe wijs A zo spoedig mogelijk moet wor den ingevoerd, wordt dit evenwel niet bezwaarlijk geacht. Regelmatig komen bij de gemeente klachten binnen over het te vroeg langs de weg zetten van destructiemateriaal (kadavers, tonnen e.d.) Vooral bij warm weer kan dat reden geven tot overlast. In verband hiermee is het goed te weten, dat in de te herziene Algemene Politieverordening (A.P.V.) een bepa ling zal worden opgenomen waardoor het verplicht zal worden het destructie materiaal uitsluitend op de dag waarop het ophalen plaatsvindt, aan de weg te zetten. Tevens wordt aangegeven op welke afstand van de openbare weg het materiaal voor ophalen mag worden neergezet. Omdat het niet meer zo lang zal duren voordat deze bepalingen in de A.P.V. zullen worden opgenomen, doen veehouders er goed aan zich nu al aan te houden door alleen op de dag van ophalen het destructiemateriaal klaar te zetten op een zodanige afstand van de openbare weg, dat in deze zomermaan den voorbijgangers hiervan geen last ondervinden. DRINGEND GETUIGEN GEVRAAGD Vrijdagavond om 19.40 uur werd op de Stationsweg een 15-jarig fietsend meisje aangereden door een personen auto met aanhangwagen. Het Venrayse meisje werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht om daar ter observatie te worden opgeno men. De bestuurder van de auto, die het ongeval bemerkt moet hebben, reed door, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Volgens drie vriendinnen van het slachtoffer, die bij haar fietsten, gaat het om een grotelichtkleurige personen auto, mogelijk een Mercedes, met daar achter een grote vee-aanhangwagen. De politie vraagt dringend, getuigen van dit ongeval, zich met haar in ver binding te willen stellen. INBRAKEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in de wolwinkel aan de Langeweg. Via een ingedrukt raam was toegang verkregen. De lade was uit de kassa genomen, maar die was leeg. Voor zover was na te gaan, wordt er niets vermist. INSLUIPING Zaterdagmorgen werd ontdekt, dat ongeveer 500,— was gestolen uit een geldkist, welke in de administratieruim te van de Jeugdsoos Dingus aan de Hoenderstraat stond. Volgens de spo ren, heeft of hebben de daders zich in laten sluiten en hebben later het pand via een deur verlaten. De tentoonstelling over het muziekle ven in Venray, welke niet alleen betrek king heeft op de muziekkorpsen, maar ook op de zangverenigingen, wordt ge houden in de expositiezaal van het Geschied- en Oudheidkundig museum te Venray. Aan deze tentoonstelling ne men deel de fanfares en harmonieën uit de gemeente Venray en de zangkoren van Venray en Ysselsteyn. Ook de mu ziekschool van Venray en het Vederen semble zijn vertegenwoordigd. Tevens is aandacht geschonken aan nu niet meer bestaande muziekverenigingen zoals: Gemengd zangkoor Polyhymnia uit Venray, Het gemengd zangkoor Heide bloempje uit Heide en het Orkest Euter pe uit Venray. De deelnemende muziek gezelschappen en koren zijn: Gemengd zangkoor Vivace uit Ysselsteyn, Konin klijke Harmonie Euterpe uit Venray, Dameszangkoor Venray. Drum en showband Venray e.o.. D.S.V.; het jon- gerenorkest Bojema, het jongerenkoor Capricio, het kamermuziekensemble Saltarello; Fanfare Dorpsklank uit Castenray,, Orkestvereniging Venray; Venrays Mannenkoor; Harmonie St. Catharina, Leunen Veulen Heide, De Zangers van St Frans uit Venray; kerke lijk Fanfare St. Oda uit Merselo; de Harmonie van Psychiatrisch Centrum Venray; Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum; gemengde zangvereniging Crescendo uit Venray; Fanfare Ons Ge noegen uit Oirlo; Venray's Gemengde zangvereniging Ars Musica uit Venray; Fanfare de Peelklank uit Ysselteyn en het Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden uit Venray. Van al die verenigingen en muziek instellingen is in foto's en documenten een overzicht gegeven van hun geschie denis, waarbij ook aandacht is geschon ken aan de hoogtepunten van iedere ver eniging. Daarnaast zijn er ook oude en nieuwe muziekinstrumenten welke nog gebruikt worden bij de Venrayse mu ziekgezelschappen, tentoongesteld. Wilt U meer weten van de geschiedenis van deze verenigingen dan kunt U bij be zoek aan het museum een boekje krij gen, waarin per deelnemende vereniging de historie staat vermeld. In verband met de fietsvierdaagse van 16 t.m. 19 juli 1985 is het museum van Venray geopend en wel op 16 juli, 17 ju li en 18 juli van 14.00-17.00 uur en op vrijdag 19 juli van 10.00-16.00 uur. De openstelling van het museum is op andere dagen woensdag- en zaterdag middag van 14.00-17.00 uur. Het mu seum is gevestigd Eindstraat 8 „Het Freulekeshuus". Toegangsprijs is 1,- voor volwassenen en 0,50 voor kinde ren, studenten en bejaarden op vertoon van hun studenten of bejaardenpas. Be zoek op andere tijden dan gepubliceerd, is alleen mogelijk in groepsverban. In lichtingen en afspraken hierover kunt U krijgen bij de beheerder van het mu seum tel. 04780-83838 1st. 124. Op maandag 22 juli a.s. wordt in Venray weer de traditionele jaarmarkt gehouden van 09.00-16.00 uur. Dat wordt een feestelijke markt op het Hen- seniusplein en de Grote markt. De marktkooplieden zorgen, als gewoon lijk voor de nodige gezelligheid met ver sierde kramen en extra voordelige koop jes. Ook zal de mysterieuze „Mr. X" beide marktterreinen bezoeken om waardebonnen uit te delen aan kooplustigen. Deze bonnen kunnen al leen bij de marktkooplieden worden verzilverd. Dit jaar krijgt de jaarmarkt een extra cachet door de organisatie van een horecafeest op het parkeerterrein achter de muziekschool hiervoor zorgt Horeca Venray. Alles bij elkaar vol doende redenen om op maandag 22 juli een bezoek te brengen aan de Venrayse jaarmarkt.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11