n GEMEENTEPRAAT BILJARTEN MOTORSPORT SCHAKEN ffl Operatie „weg-wezen" Aansluitregeling gas loopt ten einde Bouwvergunning in Ysselsteyn Gemeente vraagt vrijwillig (st)ers voor schoolbus- begeleiding Milieuklachten- telefoon provincie 043-617070 Gehuwde vrouwen hebben recht op een W.W.V. uitkering Bouwvergunning verleend Schoolzwem- wedstrijden 3 juli gemeentelijk combi-zwembad Hinderwet Hinderwet PEEL EN MAAS uw weekblad Bouwvergunning aangevraagd Provinciale studietoelage jbc venray80 10 jaar fietsvierdaagse De Peel DP dac uuri 2 van oen en e N aap- 29 13 13 13 am 15 >0-12 am 77 am 90 49 ks 22 gr47 im 32 ks50 m 32 2(X v" "i NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle. Bureau Voorlichting Op dinsdag 2 juli a.s. vind! in de kom van Venray de „operatie weg-wezen" weer plaals. Da! wil zeggen dat een aantal wegen een oppervlakte behandeling krijgt en dat tussen 's morgens 7 uur en *s avonds 6 uur alle auto's langs de straat moeten wegwegzen. Op die dag worden de volgende straten onder handen genomen: Julianasingel, Raadhuisstraat, Akkerweg, Wilhelminastraat en Eikenlaan. Deze straten krijgen een nieuwe teerlaag welke wordt afgedekt met steenslag. Om te voorkomen, dal de au to's geen teerspalten meekrijgen wordt men aangeraden om tij dens de hierboven genoemde tijd de auto's elders te parkeren. Te vens wordt men geadviseerd lang zaam te rijden over de wegen, die een oppervlaktebehandeling heb ben gekregen om kapotte voor ruiten te voorkomen. Na 1 juli 1985 vervalt de regeling die het mogelijk maakt een woning tegen gunstige voorwaarden op het gasnet aan te sluiten. Dankzij deze regeling was het mogelijk om panden aan een aantal met name genoemde wegen goedkoper aan te sluiten. Deze wegen zijn, de Hoef, Overbroekseweg, Theeuwenhofweg, Veulenseweg, Blankenberg, Laagrie- broekseweg, en Weideweg. Het finan ciële voordeel bedroeg tenminste 466,- maar kon afhankelijk van de situatie ter plekke hoger uitvallen. Alle potentiele afnemers van gas heb ben van LIMAGAS een brief gekregen waarin het aflopen van de regeling wordt meegedeeld. Limagas biedt echter de mogelijkheid om op de valreep toch nog te profiteren van de regeling. Voor waarde is dan, dat vóór 1 juli 1985 is meegedeeld aan Limagas dat een aan sluiting gewenst is en dat voor 31 de cember van dit jaar daadwerkelijk gas wordt afgenomen. Voor verdere infor matie kan men zich wenden tot Limagas tel. 045-329459. Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens om ten behoe ve van de bouw van een woning op het perceel sectie M, nr 359 (ged.), gelegen aan de kievitsweg te Ysselsteyn, de bestemming „Gronden bestemd voor woondoeleinden (uit te werken ten be hoeve van autochtonen)" uit te werken tot de bestemming „Gronden, bestemd voor wonen, landelijke woonbebou wing, klasse LB". De aanvrager van de bouwvergunning is autochtoon voor Ys- selteyn. Het ontwerp-uitwtrkingsplan van ge noemd perceel ligt met ingang van 28 ju ni gedurende veertien dagen voor iede reen ter inzage bij de afdeling ruimtelij ke ordening, kari^r 201 van het raad huis, geopend van 09.00 toflZTiX/ uur en overigens volgens afspraak. Gedurende de termijn dat het ont- werp-uitwerkingsplan ter inzage ligt, kunnen eventuele bezwaren daartegen schriftelijk worden ingediend bij de bur gemeester en wethouders. Venray, 27 juni 1985 De burgemeester van Venray J.A.A. van Oers Loco. Voor het begeleiden van leerlingen in de schoolbus naar de school voor bui tengewoon onderwijs 't Poortje te Ven- lo (Z.M.O.K.-school). Kandidaten moeten ervaring en in- tresse hebben in de ingang met kinderen en woonachtig zijn in Venray. De bustijden zijn op maandag tot en met vrijdag: 's morgens van 7.45 to 9.15 uur. 's middags van 14.45 tot 16.15 uur (op woensdag 11.15 tot 12.45 uur) De werkzaamheden kunnen ook door meerderen worden verricht en door wer klozen met behoud van uitkering. Indien U intresse heeft kunt U zich voor 6 juli a.s. wenden tot de gemeente Ven ray, afdeling onderwijs, Raadhuisstraat 1 5801 MB Venray, tel. 04780-83838 tost 245. Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij het hoofd van de Z.M.O.K. school 't Poortje te Venlo, mej. Berger, tel. 077- 18378. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Met ingang van 10 juni 1985 is hel te lefoonnummer van de Provinciale Mi- lieuklachtentelefoon gewijzigd in: 043- 617070. Dit nummer is bedoeld voor de eerste opvang en verwerking van klach ten over vervuiling van bodem, water en lucht. Met klachten over geluidsoverlast kan men eveneens terecht. Gelet op de ervaringen van de afgelo pen jaren met het ingebruik nemen van een nieuw nummer afgestapt van het ge bruik van een automatisch antwoord apparaat met inspreek automomaai. Het nieuwe gebruiksvriendelijke systeem voor de beantwoording van mi lieuklachten of -delicten de provinciale waterstaat van de Provincie Limburg 24-uur bemand en bereikbaar is. Als men tijdens kantooruren belt, wordt men direct verbonden met de dienst doende milieuambtenaar van de Provin ciale Waterstaat. Buiten kantooruren wordt doorgeschakeld naar een ag- en nacht bemande centrale die de dienst doende milieuambtenaar te allen tijde kan bereiken. Uit de laatste inventarisatie van de bij de Provincie in behandeling genomen klachten blijkt dat de helft betrekking heeft op stank/stof-overlast en ca. een derde gaal over vliegtuigverkeer en in- dustrielawaai. De overige klachten had den betrekking op bodem en waterver vuiling. Overigens kunnen de meeste binnen gekomen klachten niet in behandeling worden genomen omdat die over ge meentelijke (hinder) gevallen gaan. Kla gers worden in dat geval naar de desbe treffende gemeentelijke instantie door verwezen. De kostwinnersbepaling in de WWV is met ingang van 1 mei jl. met terugwer kende kracht tot en met 23 december 1984 komen te vervallen. Dat betekent, dat gehuwde vrouwen vanaf die datum recht hebben op een uitkering. Het ver vallen van de kostwirinersbepaling geldt met name voor gehuwde vrouwen die op of na 23 december 1984 werkloos zijn geworden. Het geldt ook voor gehuwde vrouwen, die vóór die datum werkloos zijn geworden, mits zij op 23 december een WW uitkering of een wachtgelduit kering hadden. Dat betekent, dat méér mensen recht hebben gekregen op een WWV uitkering. Deze wijziging in het sociale zeker heidsstelsel houdt tevens een beperking van de uitkeringsduur voor werknemers van beneden de 35 jaar in. Drie catego rieën kunnen worden onderscheiden, dat zijn allereerst de werknemers die op de ingangsdatum van de uitkering jon ger zijn dan 23 jaar, voor hen geldt nu een uitkeringsduur van een half jaar. Daarnaast is er de groep van 23 tot 30 jaar, voor hen geldt een uitkeringsduur van één jaar. En tenslotte is er de cate gorie van 30 tot 35 jaar, voor hen geldt een uitkeringsduur van anderhalfjaar. Voor de overige werknemers verander er niets in de WWV. De wet kent ook een verlening van de uitkeringsduur, met na me voor genoemde categorie beneden de 35 jaar is een verlenging mogelijk van een half jaar. Dan moeten ze wel vol doen aan de zogenaamde arbeidsverle den eis en die eis bestaat hieruit dat de werknemers zes jaar voorafgaande aan de werkloosheid tenminste vier en een half jaar een dienstbetrekking van niet bijkomende aard hebben. Dat betekend: geen bijbaantje, waarbij te denken valt aan een baan van tenminste acht uur per week. In de praktijk is het mogelijk, dat iemand al een WWV uitkering had vóór die datum van 1 mei en er volgens de nieuwe regels zou uitvallen en meteen de uitkering zou kwijtraken. In dat geval is het goed te weten, dat de wet in principe geldt voor zowel oude als nieuwe geval len (men komt dan wel in aanmerking voor een overg ngsregeling) van drie maanden. Gaan we nu uit van de werk nemer van 31 jaar, die zou op grond van de huidige wet anderhalf jaar WWV krijgen, op grond van de vorige wet twee jaar. Als hij op 1 mei zijn maximale uit keringsduur, op grond van de huidige wetgeving heeft bereikt, dan betekent dit, dat hij in ieder geval tot 1 augustus zijn uitkering behoudt. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 juni 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eèn of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een bedrijfsge bouw op het industrieterrein va Ys selsteyn, t.n.v. H.H.M. Maessen Peel- weg 12 te Ysselsteyn; het bouwen van een loods aan de Timmermannsweg 71 te Ysselsteyn, t.n.v. G.A.J. van Vegchel; het bouwen van een sleufsilo aan de Lollebeekweg 38 te Castenray, t.n.v. Maatschap Geerets; het bouwen van een schoorsteen aan de Langstraat 78 te Venray, t.n.v. garage Strijbosch; het uitbreiden van een bedrijfs ruimte aan de Mgr. Hanssenstraat 52 te Oostrum, t.n.v. J.A.M. van der Sluis; het bouwen van een tuinhuisje aan de Isabellahof 17 Venray, t.n.v. J.C. Lipman; hei bouwen van een veranda aan het Nassauplein 14 te Venray, t.n.v. F.E.M. Direks, Langstraat 50a te Ven ray; het bouwen van een duivenhok aan het Christoffelkruid 32 te Venray, t.n.v. J.W.H.M. Voesten; het bouwen van een berghok aan de Kruidenlaan 198 te Venray, t.n.v. A.M.P.L. Raijmakers; het aanbouwen van een portaal aan de woning Schutsboom 24 te Ven ray, t.n.v. W.A.C.M. Boumans; het uitbreiden van een terrasover kapping aan de Allegrostraat 4 te Ven ray, t.n.v. P.J. Achten; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Microstraat 3 te Venray, t.n.v. Lucassen Hinz lastechniek b.v.; het plaatsen van een hobbykasje aan de Churchilstraat 2 te Venray, t.n.v. P.J.C. Driessen; het bouwen van een trafohuisje aan de Stationsweg 46 te Venray, t.n.v. Psychiatrisch Centrum Venray; het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe mestvar- kensstal aan de Peel weg 17 te Ys selsteyn, t.n.v. M.H.M. Janssen; het verbouwen van het pand Mer- seloseweg 62 tot woning met café t.n.v. H.P.J.M. Derks; het bouwen van een carport en tuinhuisje aan de Everestlaan 20 te Ven ray, t.n.v. R.A. Sheldon; het verbouwen van een fokvar- kensstal aan de Stationsweg 165 te Oostrum, t.n.v. A.P.G. Wismans; het uitbreiden van een champig nonkwekerij aan de Theeuwenhofweg 21 te Leunen, t.n.v. G.J.H.M. Cornelis- sen; het verbouwen van de woning Kleindorp 35 te Merselo, t.n.v. J.M.L.M. Zegers, Pastoor de Botstraat 6 te Merselo; het uitbreiden van de woning Lit- senbergweg 27 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.G. Claessens; het verbouwen vaii-eeo loods aan de Witte Venneweg te Oostrum, t.n.v. Frans Maas vast goed b.d. Sloterbeek 20 te Venlo; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Veulenseweg 51 te Veulen, t.n.v. A.A.M. Bexkens; het bouwen van een demonstratie ruimte aan de Rozendaal 2 te Merselo, t.n.v. Varkensonderzoekcentrum Nieuw Dalland; het bouwen van een hondenhok aan de Mambostraat 98 te Venray, t.n.v. M.M.W.M. van Well; Venray 27 juni 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De weergoden zijn ons dit zwemsei- zoen niet erg gunstig gezind, maar wij hopen dat de geplande schoolzvem- wedstrijden tóch doorgang zullen vin den. Alle kinderen die zich via de schooi hebben aangemeld worden op woensdag 3 juli a.s. om 13.30 uur bij het zwembad verwacht. Kinderen die een startvergun- ning hebben bij een zwemvereniging b.v. Spio Venray zullen aan deze wedstrijden deelnemen in een afzonder lijke categorie met de daaraan verbon den prijzen. Voor de andere categorie zijn er eveens prijzen beschikbaar. Alle kinderen die aan zwemwedstrijden heb ben meegedaan, ontvangen na afloop een leuke herinnering. Elk kind dat deelneemt ontvangt een entreebewijs via de school. Dit bewijs dient iedereen bij deelname in te leveren. Kinderen, die zich alsnog voor deze wedstrijden willen aanmelden, kunnen dit t.m. vrijdag 28 juni a.s. middels het onderstaand in schrijfformulier. Deelname is mogelijk voor kinderen die geboren zijn in 1972 t.m. 1978. Dit formulier moet worden ingeleverd bij Mevr. T. Reyndet; Dr. Poelsstraat 12 Venray. Mocht U zeker heid wensen over het al dan niet door gaan van de zwemwedstrijden, dan kunt U vanaf dinsdag 2 juli a.s. bellen met buro sportzaken, gemeentehuis Venray, lel. 04780-83838 tst 244 of het gemeente lijk zwembad tel. 04780-82069. INSCH Rl J FFORM U LI ER Naam: Woonplaats: Postcode: Geboortedatum: Categorie: schoolslag/vrije slag/beide* doorhalen wal niet van toepassing is. Kennisgeving bekendmaking onlwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: C van de Kroon, Kuulenweg 15 te Vredepeel voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het wijzigen van een rundveehouderij, waar electromoto- ren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel; Atebe garage BV Oude Oostrum- seweg 4 Te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art 6a uitbreiden wijzigen van een auto- herstelinrichting gelegen aan de Oude Oostrumseweg 4; Th.H.E. Weijs, Kraakse Pas 6 te Leunen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art 6a uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij gelegen aan de Kraakse Pas 6 te Leunen; J.J. Mater, De Hulst 2 te Oostrum voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een meu belmakerij, waar machinale houtbewer king plaatsvindt, gelegen aan de Hulst 2 te Oostrum. Positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 11 juli 1985, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffend< stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. 1venray? jurn 'f98Ï> Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van P.J.H. Willems, Peelweg 9 te Ys selsteyn voor een vergunning ingevolge- de de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een tectyleerin- richting, waar elektromotoren worden ebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw aan de Noordsin gel 24 te Venray; B. Hegger, Op de Kamp 4 te Mer selo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een pluimvee houderij aan de Haag 25 te Merselo; M. Stiphout, Overloonseweg 99 te Venray voor een vergunning ingevolgde de Hinderwet voor het ex art 6a uitbreiden/wijzigen van een stieren en varkensmesterij aan de Overloonsweg 99 te Venray; Gebr. van Neerven, Bosrand 5 te Deurne voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden wij zigen van een rundveehouderij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van 1,5 kW aan de Moostdijk 14 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 27 juli 1985, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen lot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan levens gelegenheid wordt gegeven lot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dal hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 27 juni 1985 Algemene ledenvergadering Op de j.L maandag gehouden alge mene ledenvergadering werden heel wat belangrijke beslissingen genomen, be langrijk, omdat ze bepalend zijn voor het algemeen gezicht van onze vereni ging. Zo zal de momenteel 22 leden sterke club uitkomen in de V.B.B.-competitie met 5 teams en in de K.N.B.B. met 3 teams in de klassen CI t/m C3 (libre) en met 2 teams komend jaar in de maanden april en mei in een nieuwe bandstoot-competitie. Twee interessante districtsfinales zijn aangevraagd, alsmede zal er alle moeite gedaan worden om de enige geweste lijke finale, die dit seizoen binnen het district gehouden wordt, naar Venray te krijgen. Zo kan ook een biljartver eniging aan een heel blok „Venray-pro- motion" doen. Om dit financieel binnen redelijke grenzen te houden werd besloten weder om deel te nemen aan de Grote Nationale Clubaktie. Verheugend was tevens de grote in breng van de zo langzamerhand alom bekende sponsor Petri: en in navolging van clublid Gerrit Vermeulen (die ver leden jaar de beker voor de clubkam pioen schonk) kwam Ben Alders met de toezegging de wisseltrofee te schenken voor de beste clubspeler over het gehele seizoen. Last but not least als klap op de vuurpijl deelde nieuw clublid Regie Voermans mee bereid te zijn om twee electronische scoreborden te schenken. Wat dit betekent zal elke biljarter vol doende bekend zijn. Iedereen van harte bedankt. D.O.S. zal dit vertrouwen niet be schamen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om,, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van de woning De ken Thielenstraat 14 te Venray, t.n.v. F. Kroon; het plaatsen van een tuinmuur en het verbouwen van de woning aan de Patersstraat 15 te Venray, t.n.v. P.L.B. Andreoli; het bouwen van 4 woningen op de hoek van de Leunseweg/Zuidsingel Venray t.n.v. Smits bouwbedrijf Some ren b.v. Boerekamplaan 106b te Some ren; het uitbreiden van de woning aar de Hatendonkstraat 7 te Oostrum, t.n.v. Th.J.H. Langenhuizen; het aanbouwen van een bergruim te en overdekt terras aan de Enge lenstraat 9 te Venray, t.n.v. F.P.M. Janssen; het renoveren van een varkensstal aan Zwariwater 2 te Vredepeel t.n.v. P.G.J.J. van Zutphen; het verbouwen en uitbreiden van het Café aan de Paterslaan 15 te Ven ray, t.n.v. H. Gerrits, Helderseweg 7 te Overloon; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 28 juni 1985 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 27 juni 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche In het studiejaar 1985/1986 zullen de Gedeputeerde Staten uit het Provinciaal Studiefonds Limburg voor een bedrag van 175.000,- aan studietoelagen be schikbaar stellen. Onder bepaalde voor waarden zullen studenten die een oplei ding volgen aan een van de grensuniver- siteiten te Aken, Hasselt of Luik voor een studietoelage in aanmerking komen. Dit geldt ook voor studenten aan een middelbare beroeps opleiding in Neder land die vanwege de afstand tussen ou derlijke woonplaats en studieplaats ge noodzaakt zijn om uitwonend te stude- Bovendien kunnen Gedeputeerde sta ten in voorkomende knelsituaties, welke van geval tot geval beoordeeld worden, studietoelagen uit het fonds verstrek ken. De provinciale studietoelagen wor den in de meeste gevallen verstrekt in de vorm van renteloze leningen. Provinciale studiefinanciering is in het algemeen niet mogelijk voor het vol gen van opleidingen waarvoor de rijksstudietoelagenregeling van toepas sing is. Evenmin geldt de regeling voor partikuliere opleidingen, schriftelijke part-time en avondonderwijs. Aanvragen voor het studiejaar 1985/1986 kunnen tot 1 oktober a.s. schriftelijk worden ingediend bij de Provinciale Griffie van de Limburg t.a.v. 3e afdeling bureau Onderwijs en Educatie, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Nadere informatie over de provincia le sludicfinuncicringsregeling is via de zelfde afdeling verkrijgbaar bij me vrouw Jackson tel. 043-15510. Toon Claessens nieuwe leider Nederlands kampioenschap motocross 250 cc Toon Claessens heeft met een le en 2e plaats in de manches de 6e kampioens cross in Zijtaart op zijn naam geschre ven. Door deze overwinning heeft hij nu ook de leiding in de tussenstand voor het Nederlands kampioenschap 250 cc. In de le manche zat Toon er meteen goed bij na de start en bleef keurig in het wiel van Marjo v. d. Ven. Halverwege passeerde Toon v. d. Ven en liep erg makkelijk en ontspannen weg en won onbedriegd deze manche. John Broks klasseerde zich als 2e en Pedro van Hout werd als 3e afgevlagd, Couwenberg was v. d. Ven op de laatste meters te vlug en werd 4e. In de 2e manche was het Couwenberg die op kop vertrok, direkt gevolgd door Toon die weer rustig afwachtte. Halver wege de manche nam Toon de kop over, maar kon niet wegkomen, een klein schuivertje zorgde ervoor dat Couwenberg weer op kop kwam en deze niet meer afstond, op korte afstand ge volgd door Toon, die royaal van Hout voor bleef. Peter Wilmsen had erg weinig geluk en moest in de le manche op een 5e plaats liggende met een defecte vering uit de strijd. In de 2e manche moest hij van start vanuit de tweede rij wat met 45 coureurs een moeilijke opgave is om dan nog naar voren te komen. Met veel vechtlust knokte Peter zich toch nog goed naar voren wat hem aan de finish een 11e plaats opleverde. Ton van Dijck kwam in de beide manches niet verder dan een plaats in de achterhoede van het klassement. Bij de 500 cc senioren lijkt Henk Maessen zich goed hersteld te hebben van zijn blessure en inzinking van de laatste tijd. In de le manche zat Henk Meteen in de voorste gelederen en nam in de 2e ronde de kop, maar niet voor lange tijd. In de 3e ronde kwam Henk in een van de vele sleuven die in het circuit zaten ten val en in zijn haast de opgelopen achterstand goed te maken, gebeurde dit nog 3 keer, zodat hij tegen het einde toch na een goed gereden laatste deel nog 4e werd. De 2e manche werd een Maessen show. Na een toch matige start rukte hij in 3 ronden op naar de koppositie en won deze manche met ruime voor sprong op de dagwinnaar Gerard v. d. Brink. Henk werd algemeen als 2e ge klasseerd. Bij de 250 cc junioren behaalde vete ranen-coureur Ton Hendrix de 5e beker in het dagklassement door in de beide manches 5e te worden. Piet Aarts werd in de eerste manche 7e, maar startte niet in de tweede manche. Grad Aarts klasseerde zich als 29e en 28e in de beide manches. Programma a.s. zaterdag 29 juni: Beuningen: Jeugdcross Veteranen. Zondag 30 juni: Beuningen Zijspan senioren kamp. Zondag 30 juni: Asten-Heusden: 125 cc jun. B, 250 cc Prom. B, 250 cc Sen., 500 cc Prom., 500 cc sen. Het schaakseizoen is bijna afgelopen. De schaakclub organiseert dinsdag a.s. 2 juli het slottoernooi van het seizoen *84/'85. Wij hopen dat alle leden aanwezig zullen zijn om er eeen geslaagde avond van te maken. Voor die tijd zal echter eerst nog de bekerfinale gespeeld worden rtussen Rob Euwals en Ton Coopmans. Rob won in de halve finale verrassend van niemand minder dan Karin Jeuken; Coopmans had in de andere halve finale opvallend weinig moeite met Rob Kee- reweer. Ook in de diverse groepen resteren nog enkele niet-gespeelde partijen, maar de meeste beslissingen zijn toch al gevallen. Hiervolgen de voorlopige eindstan den: Groep IA. 1. W. Jeuken 2. K. Jeuken 3. T. Coopmans 4. R. Keereweer Groep 1B: 1.H.Coolen 2. J. Houwen 3. V. Elfring Groep 2A: 1. G. Kortenoeven 2. K. Krook 3. W. Dokter 4. R. Arts Groep B2: 1. P. Rouvroye 2. J. Tiggeloven 3. R. Hendrix Groep 3A: 1R. Euwals 2. H. Moss 3. J. Louwerse 4. H. van Gerwen Groep 3B: 1. O. Lemmers 2. B. Pleit 3. M. Nabben 4. G. Breukers Groep 4A. 1. K. Beeftink 2. F. Frederiks 3. J. Smits 4. H. Meijer Groep 4B: 1. M.Korevaar 2 t/m 4: J.Claasen J. Bell P. Windemuller pnt. 7 5 4 3 3 SVz 6 Zt 5 6 5 3 7>A 4Yt 3 2Vi 7 6 5 5 Opnieuw promotie voor JBC Venray 80 Opnieuw is een triplet van JBC Ven ray 80 erin geslaagd om te promoveren naar de eerste klasse van de NJBB. Triplet Jan Wikkers, Ben Aarts en Willie van Bakel is afgelopen zondag gepromoveerd tijdens de play-off na tionale competitie eerste en tweede klas. Zoals reeds eerder werd bericht, pro moveerde enkele weken geleden triplet Eeef Zeelen, Marian Zeelen en Frits v. d. Berg rechtstreeks door als poule-win naar te eindigen. Triplet Jan Wikkers, Ben Aarts en Willie van Bakel legden toen beslag op de tweede plaats en verwierf daarmee het recht zich alsnog te plaatsen voor promotie via de afgelopen zondag in Utrecht gespeelde play-off. Het play-off werd gespeeld in poules van vier tripletten, alleen de poule-win naar promoveerde. Triplet Jan Wikkers wist in Utrecht alle drie de wedstrijden te winnen en werd daardoor poule-winnaar. Namens JBC Venray 80 onze hartelijke geluk wensen. Doubletten toernooi Best Het enigste namens JBC Venray 80 deelnemende doublet is er afgelopen zondag niet in geslaagd in de prijzen te vallen. Doublet Frits v. d. Berg en Marian Zeelen wisten zich via de voorronden te plaatsen in de B poule. In de poule wedstrijden werden twee overwinningen in de wacht gesleept, maar moest men verlies accepteren van een derde wedstrijd. Door deze verlies- partij viel het triplet net buiten de ere plaatsen. Wel kon worden teruggezien op een prettige en sportief verlopen wedstrijddag. wedstrijd-toernooi kalender: 30 juni: Tripletten Jagershoef te Eind hoven. Individueel inschrijven, triplet samenstelling d.m.v. loting. 7 juli: Tripletten te Tilburg. 5 - 6 juli: Slag om Apeldoorn. Uniek 24 uur durend tripletten toernooi. Cam ping aanwezig. Systeem: 45 min. spelen, 15 min. rust. Aanvang vrijdag 5 juli om 20.00 uur, kosten 10,— p.p. De orga nisatie is in handen van JBC 't Zwijntje. 6 - 7 juli: Tripletten toernooi Heusen België. Weekeinde vullend toernooi met complete verzorging. Camping aanwe zig, hotels tegen sterk gereduceerde prij zen. Volledige maaltijdverzorging van ontbijt bij aankomst tot koud buffet bij sluiting op zondagavond. Verschillende toernooimogelij khedendames-triplet ten. senioren „50 heren triplet enz. Alle informatie over deze toernooien via Marian Zeelen. Het afgelopen weekend werden we op Texel verwacht met onze judoka's, 27 in getal, om daar vriendschappelijke wed strijden te strijden naar de volgende plaatsen: Ronnie Smits le Miranda" Siebers je Luuk Reijnders le Sten Driessen le Robin van Mil le Eric Cup ie Richard Jacobs 2e Jeroen Stad 2e Luuk de Bruijn 2e Saskia Borst 3e Gerard van der Velde 3e Angelie Kruijssen 3e Joop Derks 3e Camiel Meeuwen 3e Bram Reijnders 3e Jochem Mickers 3e De fietsvierdaagse De Peel is een toeristisch gebeuren dat zich afspeeld in een landelijke omgeving. Dit jaarlijks terugkerend evenement wordt dit jaar gehouden van dinsdag 16 t.m. vrijdag 19 juli. Voorheen was Deurne de enige start plaats voor deze fietsvierdaagse. Dit jaar is het ook mogelijk om in Venray te starten. Vanuit beide plaatsen leiden routes door het uitgebreide en vaak unieke peellandschap. Het doel van de fietsvierdaagse blijft gezelligheid, gezondheid en ontspan ning voor iedereen, van klein tot groot. Daarom biedt de Stichting Fietsvier daagse De Peel de deelnemende Fietsers een keuze uit verschillende afstanden nl. 25, 40, 60 en 80 km. Tijdens alle le rijden routes worden in diverse plaatsen diverse recreatieve aktiviteiten georganiseerd. Daarnaast hebben de deelnemers voldoende gele genheid om gratis of tegen gereduceerde tarieven verschillende recreatieve en culturele adressen te bezoeken. Nieuw voor een fietsvierdaagse in Nederland is de 25 km route voor het gezin. Deze route geeft aan kinderen de mogelijkheid zelf mee te fietsen. Vanzelfsprekend zijn afstanden, tempo en attracties aan het kind aangepast. Deze routes bieden ook meer mogelijk heden voor invaliden. Door samenwerking van een rijwiel- fabriek, de NS en Stichting Fietsvier daagse De Peel, kunnen de deelnemers dit jaar ook fietsen huren bij de Vierspan in Deurne en bij de Schouw burg in Venray voor 6,- per dag. Voor meer inlichtingen, informatie folders en inschrijfformulieren kunt U terecht bij de VVV-Venray,

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9