Helpt kerkelijke kunst schatten uit de kluis Gemeenteraad akkoord met kampeerplaatsenplan MET VAKANTIE...? maar eerst naar de muucnuio i nuiviMöocw in Ven ray Want die mag je NIET missen!! v<*i koopjes voor halve prijs PETER THIELEN Ook de jeugd nu in Wijkvereniging maar tegen camping in Oirlose Heide Vorst Wim legt scepter neer HILMi Grad Schols 25 jaar raadslid 50 jaar in het klooster Afscheid Bert Broens VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN Grttte&trast S3, V&MAY, tel, (M78&-S12I4 rerlly n Lot deel I niei Film sken iwwi gen Op 25 augustus a.s. viert Deken L. A. Theunissen zijn 40-jarig priesterfeest. Het zal een bijzondere feestelijke dag worden, waaraan de jubilaris nog lang mooie herinneringen zal kunnen bewa- n. Om een en ander voor te bereiden, is uit verschillende geledingen van de pa rochiegemeenschap één comité ge vormd. Dit comité heeft zich ten doel gesteld financiële bijdragen te verzamelen om onze pastoor-deken Theunissen op deze een passend cadeau te kunnen aanbieden. De jubilaris heeft te kennen gegeven geen persoonlijk cadeau te willen ont vangen, maar wel een „geschenk" dat ten goede komt aan de Grote Kerk. In onderling overleg is daarom beslo ten over te gaan tot de aanschaf van .passende" vitrines volgens boven staande schets. De vele kunstschatten die o.ize Kerk nu in haar kluis heeft staan, kunnen daarin permanent veilig ten toon gesteld worden. Daardoor zal onze „Peel-Ka- thedraal" een nog grotere bezienswaar digheid worden. Mensen uit het dekenaat, parochia nen, particulieren, bedrijven, organi saties en verenigingen kunnen hun bij drage storten op een van onderstaande rekeningnummers t.n.v. Kerkbestuur St. Petrus Banden, Gemmadal 16 Ven- ray, met vermelding „cadeau". Postgiro nr.: 10.36.198; Amrobank 48.41.68.274; Rabobank 15.39.04.143; N.C.B. 23.18.66.240. Contante bijdragen kan men in gesloten couvert afgeven bij een van de onderstaande personen. Het comité is er zich terdege van be wust dat in deze tijd voor vele nuttige doeleinden een beroep op de offervaar digheid wordt gedaan. Desondanks hopen de initiatiefnemers van harte dat deze aktie volledige sympathie en mede werking van allen zal hebben. F.H.J. Lemmerlijn, Gemmadal 16 J.E.Th. Verbeek, Julianasingel 9 Drs. W.H. Kremer, Mgr. Nolensstr. 12 J.G. Schaminée, Hagelweg 23 J.P.W. Tijssen, Landweertweg 8. Wilt U uw schooljaar goed beginnen? Bestel dan IMU reeds de Schoolboeken van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 De laatste jaren is er veel te doen ge weest over de Kampeerwet. Na het zich eerst liet aanzien zou die wet dwingend aan de gemeenten voorschrijven te zorgen voor een kampeerplaatsenplan, een kampeerverordening en het ver plicht advies-inwinnen bij de Kampeer- raad. Maar eens te meer werd de soep niet zo heet gegeten als ze werd opgediend, want na al die jaren wordt er nu een afgeslankte visie van die Kampeerwet voorbereid. De gemeente Venray echter, was in middels vanwege de recreatieve belan gen en plannen, de gevolgen van de wet nader gaan uitwerken. Concreet was men begonnen met het opstellen van een kampeerplaatsenplanOngetwij feld speelde daarbij op de achtergrond de gedachte dat Venray de boot zou missen in het Noord Limburgse toeristische en recreatieve gebeuren, waarvan de ons omliggende gemeenten intussen al ruim schoots profiteren. BUITENGEBIED De samenstellers van het Venrayse kampeerplaatsenplan hadden het niet gemakkelijk met het inpassen van ver- blij fsrecreatieve mogelijkheden. Het enkele jaren geleden vastgestelde be stemmingsplan Buitengebied was dik wijls een belemmering en bood in zijn HOLLANDSE NIEUWE Tel. 04780-81810 Deze week is de Stichting Jeugdwel zijn Veltum opgeheven. De aktiviteiten welke deze stichting ontplooide, worden nu door de wijkvereniging Veltum voortgezet. Bestuur en medewerkers kampten al enige tijd met problemen zoals, ledente* rugloop en overlapping van aktiviteiten, die zowel door de stichting als door de wijkvereniging werden georganiserd. Na lang beraad tussen beide besturen en met instemming van de gemeente werd besloten de aktiviteiten van het Jeugdwelzijn onder de Wijkvereniging te laten vallen. De medewerkers van Jeugdwelzijn kunnen zich dan binnen de vereniging blijven inzetten voor de jeugd. Zo heeft ex-voorzitter van het Jeugdwelzijn, Harry Frencken, inmid dels al zitting genomen in hel bestuur van de wijkvereniging. De lokatie van Jeugdwelzijn komt on der het kader van de slichting Wijkcen trum 'dt Schöpke terwijl het materiaal e.d. is overgegaan naar de wijkvereni ging- ledereen is tevreden mer deze gang van zaken en gezamelijk hoopt men op deze manier de jeugd van Veltum opti maal te kunnen voorzien van een aktivi- teitenpakket waarin voor iedereen wat te vinden is. Op de foto: de overdracht van de be scheiden aan de wijkvereniging. algemeenheid weinig ruimte voor re creatieve doeleinden. De lokaties die zijn vastgesteld, zijn dan ook voorna melijk percelen in eigendom van de gemeente. Dat wil beslist niet zeggen aldus de wethouders Willems en Van Oers dat particulieren niet in aan merking zouden kunnen komen voor een kampeerplaatsen-lokatie. Maar elk voorstel dienaangaande zal getoetst worden aan de voorschriften zoals die in het kampeerplaatsenplan zijn vast gelegd en aan de voorschriften van het bestemmingsplan Buitengebied. WEINIG AANBOD Na het wegvallen van Camping Vlak water had Venray de toeristen nog maar weinig kampeerruimte te bieden. Mo menteel kent Venray alleen nog Cam ping Oude Barrier aan de Maasheseweg met 150 standplaatsen, en Camping De Berkhorst aan de Zeilbergseweg met 182 plaatsen. Verder zijn er nog enkele kamphuizen, waar veelal jeugd in groeps- c.q. verenigingsverband kan verblijven. Dat zijn: „De Peelhaas" aan de Timmermannsweg, „Jacobs" aan de Koepas en „De Holle Boom" aan de Westsingel/Kempweg. Samen zijn ze goed voor 273 slaapplaatsen. Sinds enkele jaren wordt het in de zomermaanden ook toegestaan te kam peren op sportpark De Wieën, wanneer daar de KNVB-jeugdkampen worden gehouden. Een vrij simpel aanbod dus, zonder bungalowparken etc., waarvan Noord Limburg en Oost Noord Brabant er velen kent en waarvan b.v. in Bergen en Gennep nog uitbreidingen te verwach ten zijn. Toch bestaat de indruk dat deze -bun galowparken met afzetproblemen te kampen krijgen. Alleen het aanbieden van goedkope logiesaccommodatie schijnt nog mogelijkheden in zich te hebben. LOKATIES In ket kampeerplaatsenplan zijn een aantal lokaties genoemd, die als het meest geschikt worden geacht. Achtereenvolgens vermeldt de lijst: „Ossendijk" in Merselo 13 ha groot, in feite al toegewezen als lokatie voor na- turistische recreatie. Met deze toewij zing waren de gemeenteraadsleden Van de Vorle en Reintjes het beslist niet eens. „Peelweg" 23 ha groot, nabij het vliegveld. Het F 16 foto-squadron van dit vliegveld kan een toeristische attrac tie zijn, zo merkte wethouder Willems cynisch op. „Sparrendreef,, nabij het Oostrumse sportpark en 24 ha groot. „Overloonseweg" ten noorden van „Sint Anna" en ten westen van het in dustrieterrein „Smakterheide", groot 5 ha. „Ontginningsweg" te Ysselsteyn, groot 5,5 ha. „Sinnesstraat" te Oirlo, momenteel wordt een deel van het 12,7 ha grootte terrein gebruikt voor hondensport, klei- duivenschieten en als manege. „Wanssumseweg" nabij de Zomp en de Spralandweg, groot 42,8 ha. „Diepeling", het terrein bij de zand en grintwinning in oost-zuid-hoek van onze gemeente. De invulling c.q. be stemming van dit gebied geschiedt op een later tijdstip, ook al omdat de ont- DIEFSTALLEN In de nacht van donderdag op vrijdag werden uit een volière van St. Servatius een aantal vogels, o.a. drie kanarie's en zes grasparkieten gestolen. In dezelfde nacht werden vanaf een aspergesveld te Oostrum tien steekmessen en acht aluminium kistjes gestolen. Dit alles met een waarde van 500,-. Vanuit een aan de Adelbertweg geparkeerde personenauto werden di verse goederen ter waarde van 400,- gestolen. Toegang was verkre gen door het portierraam met een schroevendraaier te openen. grinding daar nog wel 'n jaar of acht kan duren. „Koepas" in Oirlo; nu reeds in gebruik als kampeerhuis. Er is toestem ming gegeven een kampeerterrein te gaan exploiteren. Alle hier genoemde lokaties kunnen in de toekomst ingericht worden als kampeerterreinen en zomerhuizenter- reinen, waarbij natuurlijk het maximale aantal en de soort van kampeermidde len nader wordt bepaald. Verder worden in het kampeerplaat senplan enkele lokaties aangewezen waar groepskamperen door verenigin gen en organisaties mogeüjk is, voor max. 100 dagen per jaar. GEMEENTERAAD De gemeenteraadsleden konden zich in de vergadering van j.l. dinsdag vrij unaniem achter het verkeerplaatsenplan scharen. Wel drong de heer Driessen (CDA) er bij het college op aan wer vingscampagnes te gaan voeren, om met geïnteresseerden „zaken" te kunnen doen. Iets in die geest is het college ook van plan, maar op welke wijze men de aandacht wil trekken is nog niet bespro ken. Wethouder Willems waarschuwde voor te veel optimisme. „Men moet niet verwachten, dat die lokaties nu ineens vollopen". Bovendien moet men ook de provinciale goedkeuring nog afwach ten. DE OIRLOSE HEIDE Zo eensgezind als de raadsleden zich achter het kampeerplaatsenplan plaats ten, zo verdeeld waren ze wat betreft het beroepschrift van de heer Pepplinkhui- zen uit Oirlo/Castenray. Zoals wij reeds eerder berichtten was begin dit jaar af wijzend beschikt op een verzoek van Pepplinkhuizen om aan de Oirlose Heide een camping te mogen inrichten óf, zoals dat officieel heet „een ver- blij fsrecreatieve onderneming". Pep plinkhuizen nam geen genoegen met die RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 H0LTHESEDIJK 2 0VERL00N De alom bekende Vorst Wim van Carnavalsvereniging „De Piëlhaas" heeft besloten een punt te zetten achter zijn vastelaovesloopbaan. Op 11 novem ber zal de vereniging afscheid van hem nemen. Wim Smits kreeg vooral bekendheid door de vele carnavalsliedjes die hij in de loop der jaren maakte. In 1979 werd hij gekozen als carnavalsprins Wim II. Twee jaar later, in 1981 werd hij be noemd tot Vorst, als opvolger van Geert Mulders. Met veel elan en enthousiasme heeft Wim beide functies vervuld. Het zal niet gemakkelijk zijn een opvolger te vinden waar het carnavalspubliek zich zó eenparig achter schaart. afwijzing en diende een bezwaarschrift in, dat nu in de raad behandeld werd. Het CDA was bij de behandeling in de commissie nogal verdeeld, maar nu stond men als één man tegen Pepplink huizen. Zijn initiatief verdiende alle lof, maar het is niet reëel iets toe te staan wat de provincie beslist zal verbieden. De raad heeft het Bestemmingsplan Buitengebied goedgekeurd en in dat be stemmingsplan is geen plaats voor een camping aan de Oirlose Heide, aldus de heer Driessen. Ook de heer Kersten (PvdA) had alle respect voor de plannen van Pepplink huizen, die bovendien werkverruimend zouden zijn. Hij legde vooral de nadruk op eventuele schadeclaims die de buren van Pepplinkhuizen in de toekomst zouden kunnen indienen. De enige mo gelijkheid die er nog zou kunnen zijn, is opname in het kampeerplaatsenplan. De gemeente moet daar maar eens uit voerig over praten. De andere partijen waren allemaal vóór een camping aan de Oirlose Heide. In het bijzonder de VVD was een warme pleitbezorger voor Peplinkhuizen. Ook Den Brok (SV) meende dat de gemeenschap alles zou moeten doen om een dergelijk plan mogelijk te maken. Van de Vorle zei het jammer te vinden als we deze camping moeten missen. En tenslotte was dhr. Hendriks (PSP/PPR) ook voorstander van een camping zelfs in een agrarische ge bied. „CDA en PvdA zouden de politieke moed moeten hebben om Pep plinkhuizen deze kans te geven", zo bezwoer hij. Het mocht niet baten en toen de stemmen geteld waren, waren en slechts 7 raadsleden die Pepplinkhuizen vrij baan wilden geven. En dat is te weinig. Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b. Venray. tel. 04780-85958-82308 Vorige week vrijdag 21 juni was het 25 jaar geleden dat Grad Schols zijn in trede deed in de Venrayse gemeenteraad Bij gelegenheid van dal jubileum werd hij dinsdag in de gemeenteraad door de voorzitter, burgemeester Defesche, en door zijn collegae raadsleden van harte gefeliciteerd. Schols kwam in 1960 tussentijds in de gemeenteraad na het overlijden van wet houder Hubert van Boven. Hij werd meteen tot wethouder gekozen. Tien jaar lang had hij o.a. sociale zaken en woningtoewijzing in zijn portefeuille. Daarna werd hij belast met openbare werken en ruimtelijke ordening waarbij de woningbouw zeker niet de minst zwa re taak was. In 1980 vond Grad het welletjes. Het wethoudersschap werd hem te zwaar. Wel bleef hij als raadslid van het CDA de belangen van Venray behartigen. A.s. vrijdag viert Zuster Hübertina Verbeek temidden van haar naaste fa milie, maar vooral met haar 51 neven en nichten, haar gouden kloosterfeest in de Orde van de Zusters van Liefde van J. en M. Zuster hübertina Verbeek (72) was dochter Tilla van de bedrijfsleider van St. Anna. Zij bracht haar jeugd door aan de Smakterweg. Na haar zusters- opleiding werd ze als hoofd van de af deling chronische zieken in het psychia trisch ziekenhuis Sancta Maria te Noordwijkerhout geplaatst. Daar maakte ze de meest moeilijke tijden door in de geschiedenis van dit psychia trisch ziekenhuis. Het klooster werd door de Duitsers in de bezetting ontruimd, en haar hele afdeling werd overgeplaatst naar Vught. „Omdat het daar zo slecht was", werd op St. Anna een paviljoen voor hun ontruimd en daar maakte men het zware bombarde ment en de bevrijding mee. Evacuatie volgde naar Huize Padua in Boekei, totdat men reeds midden 1945 weer naar Noordwijkerhout kon terugkeren. In 1975 werd Zuster Hübertina ge pensioneerd en werd besloten haar wel verdiende „otium cum dignitate" door te brengen in het klooster te Venray. En dat viel voor haar na meer dan 40 jaar verblijf in „Holland" niet mee, ze had te kampen met veel aanpassingsmoei lijkheden. Van een welverdiende rust wil ze zelfs nu nog niets weten, want ze maakt zich nog steeds verdienstelijk in de kapel van St. Anna. Die kapel zal a.s. vrijdag wel extra versierd zijn, want ter harer ere zal om half twee een plechtige Eucharistie viering worden gehouden. Daarna een receptie en nadere kennismaking met haar vele neven en nichten „met {tan- hang" die haar allen kennen als tante Nonneke. AI die neven gaan samen een voet balwedstrijd spelen, waarbij zeker al één elftal uit Noordwijkerhout afkom stig is. HEBT U HET OOK ZO DRUK dat U uw avondjes moet plannen? Neem dan een ABONNEMENT op de SCHOUWBURG.. Echt UIT Bert Broens gaat, na ruim twaalf jaar als schooleider van De Keg werkzaam te zijn geweest, onze school verlaten. Hij heeft een baan als direkteur aanvaard aan de St. Donatusschool te Bemmel. Op 12 juli wordt zijn afscheid ge vierd. Voor leerlingen, oud-leerlingen, ouders en oud-ouders en andere vrien den en bekenden is er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van 15.00 tot 16.30 uur. Inmiddels is in de raadsvergadering van dinsdag jl. de huidige hoofdleidster G.W. van Zwol benoemd tot directeur in een tweehoofdige leiding aan de openbare school. Een tweede directeur zal benoemd worden zodra hiervoor een kandidaat beschikbaar is. IITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WEEIfRLAD VOOR VENRAY EN OAAGEVING ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS 1R0TESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL 82727 GIRO 1050652 ww EEIVDL^^I^ V I Cl^ X^ZwlXJB w II^VJ per HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,—

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1