"Nieuwe brandweerkazerne betekent veel tijdwinst PEEL EN MAAS llklUKiüiiKirfMmiflK ROTANHUIS VENRAY OPHEFFINGS - UITVERKOOP ALLES MOET WEG 1 .«>0 cor meesterschilders in venray Vrijdag 28 juni om 9 uur start in het Schoutenstraatje met haar Eethoeken - bankstellen - kasten - slaapkamers - stoelen spiegels - krantenbakken - salontafels - rekken - rietwerk lampen enz. en allemaal voor meeneemprijzen, want De werkloosheid in Venray PEEL EN MAAS Proefsolliciteren Zomermuziek- feesten te Oirlo hal, 2 amer, e met Zeer lan- Dinsdagavond heeft de gemeenteraad onder slag of stoot een bedrag van 850.000,- op tafel gelegd voor de ouw van een nieuwe brandweerkazerne an de Acaciastraat. Nu ook de provin- ie met een subsidie van 170.000,- iver de brug is gekomen kan na de louwvakvakanlie door Bouwmaat- chappij Janssen worden begonnen met Ie bouw van de eerste fase van de irandweerkazerne, onder architectuur an de Samenwerkende Venrayse Archi- eclen (S.A.V.) Colsen, Lerou en Rei- hert. Na eenen- wintig jaar wachten krijgt de Brand weer dan eindelijk een adequaat onder tomen. Volgens brandweercomman- lanl W. Schillings betekent de aanwe- igheid van de nieuwe brandweerkazer- te 33% winst op de uitruktijd, hetgeen norm belangrijk is in het grote verzor- ingsgebied van de Venrayse brand weer. Eenentwintig jaar geleden, tijdens de vondvierdaagse in 1964 brandde de in le voormalige paardetramloods aan de Antoniusstraat gevestigde brand weerkazerne af. De houten oefentoren egde het loodje tijdens een hevige torm. Sinds die dag was het hopeloos net de stationering van de Venrayse irandweer. Het materieel moest in ver- chillende gehuurde lokaties worden on- lergebracht. Nadat aan de Acaciastraat iet complex van de gemeentewerken verd aangelegd kreeg de brandweer tallingsmogelijkheid in een gedeelte 'an het magazijn. Het tweede uitruk- foertuig werd ondergebracht in een nis- ienhut, elders op het terrein. GROTE PROBLEMEN Bij herhaling - en met name in de in 1978 verschenen Brandweernota" - verd gewezen op ,,De op een pakhuis ijkende stallingsruimte, waarbij de tij lens een uitruk noodzakelijk mee te ne- nen aanhangwagens, wegens onvol- loende diepte van de siallingsruimte, net de hand naar buiten gesleept en ichter het uitrukkende voertuig moeten worden gehangen". De economische recessie van de aatste jaren dwongen de gemeente- jestuurders steeds meer te gaan bezuini- 5en, waarbij ook de brandweer niet werd ontzien. Nadat de nieuwbouw van le brandweerkazerne op de prioriteiten- ijst van 1985 werd geplaatst, heeft de voorbereidingscommissie voor de bouw van deze kazerne zich uitvoerig gebogen over de realiseringsmogelijkheden van dit bouwplan. Nu de raad dinsdag hier voor het groene licht heeft gegeven, itaat niets de bouw van de eerste fase neer in de weg. DE NIEUWBOUW De nieuwe brandweerkazerne wordt jebouwd aan de Acaciastraat tussen het jebouw van de K.I. en het complex van [emeentewerken. In eerste instantie crijgt de kazerne vijf z.g. travé's (stal ingen voor brandweervoertuigen) met ten diepte van 21 meter. De totale GEZELLIG enkele keren per jaar met de hele familie naar de SCHOUWBURG Dat doe je tenminste als je een abonnement hebt. breedte bedraagt 23 Zi meter. Door de diepte van de travé's kunnen de voertui gen mét de noodzakelijke aanhangwa gens startklaar worden opgesteld. Door dat de deuren automatisch kunnen wor den geopend en gesloten, wordt al kost bare tijdwinst gemaakt. Tussen het ge ven van het eerste brandalarm en de eerste bestrijdingsaanpak heeft de brandweer de zes minutengrens als norm. Dat wil zeggen dat men binnen zes minuten van huis naar de kazerne moet gaan, op weg moet zijn naar de brand en begonnen moet zijn met de bestrijding ter plekke. In de huidige si tuatie is dit niet mogelijk omdat veel tijd verloren gaat met het openen en sluiten van de poorten en het aansluiten van de aanhangwagens. Brandweercomman dant Schillings kan in de nieuwe situatie minstens twee minuten 33%) op de uitruktijd, hetgeen in zeer veel gevallen een belangrijke tijdwinst betekent. In de eerste fase komen verder ruimten voor de berging van materiaal, een magazijn, werkplaats, kantoortje, persluchtruim te, garderobe en sanitaire ruimten. In een eventuele tweede fase - afhankelijk van de behoefte - kunnen er nog twee travé's worden bijgebouwd, alsmede een kantine en een theorielokaal. BELANGRIJKE VERBETERING Iedereen die iets met het Venrayse brandweerwezen te maken heeft is enorm gelukkig met het raadsbesluit van dinsdagavond. Brandweercomman dant W. Schillings zegt hierover: ,,De Venrayse brandweer heeft niet alleen een enorm gebied (bijna 15.000 ha) le bestrijken, maar heeft tevens tal van ri sicogebieden". In dit verband denkt hij niet alleen aan de aanwezigheid van de diverse psychiatrische instellingen in de gemeente, maar zeker ook aan de route voor gevaarlijke sloffen door Ys- selsteyn, het M.O.B. complex in Ys- selsteyn en de aanwezigheid van het Na- tovliegveld in Vredepeel. DOE OOK MEE KOM 29-30 JUNI HELPEN Intussen is ook de taak van de brand weer enorm verzwaard als gevolg van het in werking treden van de nieuwe brandweerwet en rampenwet waardoor de coördinatie en de operationele lei ding van de rampenbestrijding geheel bij de nieuwe brandweer is gekomen. NOG NIET TEVREDEN... Ondanks het feit dat men zeer gelukkig is met de bouw van de eerste fase van de nieuwe brandweerkazerne, is men toch nog niet helemaal tevreden. Men blijft het gemis van een theorielokaal en een kantine in de nieuwe kazerne voelen. De heer Schillings: „wij blijven gebruik maken van het voormalige atelier van Mère Ancilla bij het raadhuis, waar wij ons theorielokaal, kantine en opslag van materiaal hebben. Vooral na een ernstig ongeluk of zware brand hebben de brandweermannen behoefte aan een ruimte waarin men onder elkaar nog even kan napraten of - wat nog belan grijker is - kan afreageren. Dat kan men nu niet of nauwelijks. We blijven daar om hopen op een spoedige bouw van de tweede en derde fase. Opnieuw is de werkloosheid vrijwel overal dalende. Opmerkelijk daarbij is, dat in de maand mei 2 mannelijke wer- tlozen méér werden ingeschreven dan litgeschreven. Dal is natuurlijk maar ten momentopname aan het einde van de maand, die wellicht daags er na er al weer anders uitzag. De laatse maanden s Venray wat de daling van het aantal werklozen befrefl, een van de „betere" plaatsen geweest en het ziet er niet naar uit, dat daar opeens verandering in is Sekomen. Tegenover deze minimale stijging van mannelijke werklozen op het arbeids- rnreau Venray, staat het bureau van Gennep dat een forse daling van 81 mannelijke werkzoekenden mocht note ren. Daardoor komt Noord-Limburg toch nog vrij gunstig uit de bus, met een percentage van 12,4%. Alleen het ar beidsbureau in Helden is de enige Lim burgse gemeente die onder het Noord- Limburgse percentage komt, n.l. met 11,2%. Hoewel over het algemeen de daling van het aantal werklozen als sei- zoensmatig wordt beschouwd en voor namelijk betrekking heeft op de bouw vakkers, is er ook enig conjunctureel herstel te onderkennen. In mei hebben zich alweer de eerste schoolverlaters gemeld, waardoor het positieve seizoenseffect enigzins werd afgezwakt. Toch waren er einde mei, provinciaal gezien, minder schoolverla ters genoteerd dat een jaar geleden. loen stonden er 175U ingeschreven jon ger dan 19 jaar en 2123 van 19 t.m. 22 jaar. In totaal dus 3873. Nu zijn die cij fers resp 1521 en 2167, met in totaal 3688. In de komende maanden - zeker tot en met september is een forse stijging van het aantal schoolverlaters te ver wachten. En hoewel de situatie op de ar beidsmarkt enigzins beter is dan vorig jaar, zal de plaatsing van de schoolver laters naar verwachting moeilijker ver hopen. WERKLOZE VROUWEN In tegenstelling tot de mannen steeg het aantal vrouwelijke werklozen bijna overal. In Venray met liefst 63. Gennep evenwel mocht 17 dames uitschrijven. In Noord-Limburg komt daardoor het percentage werkloze vrouwen op 15,6 EEN ABONNEMENT WAARD DONDERDAG 27 JUNI 1985 Nr. 26 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Keser uitzendbureau ontplooit dit jaar een drietal aktiviteiten ten bate van de schoolverlaters. Momenteel draait de aktie „Proefsolliciteren", in september volgt de aktie „Stage-Iopen" en in okto ber de gratis cursus „Werkveroveren". Voor de aktie „Proefsolliciteren" die de gehele maand juni duurt zijn in to taal 50 personeelfunctionarissen overal in ons land bereid gevonden hieraan mee te doen. In Venray en de regio zijn dat de personeelchefs van Inalfa Venray en Intervet Boxmeer. De bedoeling is dat de schoolverlaters op de kantoren van Keser uitzendbureau de fijne kneep jes van het goed solliciteren leren. Zo'n proefsollicitatie met een van de perso neelchefs duurt ongeveer drie kwartier. Daarna wordt het gesprek geevalueerd en krijgt de schoolverlater een beoorde ling op zowel zijn sterke als zwakke punten vergezeld van praktijkgerichte tips. Uiteraard bestaat voor een dergelijke „proefsollicitatie" veel belangstelling. Keser Venray kreeg daarbij ook de me dewerking van enkele scholen. Op de foto de heer Verbeek van Inter vet Boxmeer in gesprek met een Venray se schoolverlaatster. cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 en blijft desondanks het laagste van on ze provincie en ver beneden de landelij ke cijfers. Ook bij deze categorie voeg den zich in mei de eerste schoolverla ters, die in aantal ook iets minder waren dan het vorig jaar. En zeker bij de vrou wen zal de plaatsing van de schoolverla ters niet zoner problemen verlopen. Einde maart waren er in Noord Lim burg (Venray en Gennep) 91 openstaan de aanvragen, vacatures dus. Einde april was dat aantal plotseling gestegen naar 219. Volgens „de papieren" zou er ineens een vraag zijn naar 145 metaal bewerkers op het arbeidsbureau Ven ray. Vermoedelijk is dat een grote fout geweest van de computer registratie, want einde mei was het totale aantal va catures weer genormaliseerd tot 93. en dat, zonder dat de werkeloosheid hier gunstig zou zijn beinvloed... GEWOON WEG WEZEN gezellig andere mensen ontmoeten. Dat alles kan op niveau in de SCHOUWBURG Vol hoop en vertrouwen op eindelijk zomerweer, organiseert Muziekvereni ging Ons Genoegen in Oirlo komend weekend dejaarlijkse muziekfeesten. Uitvoerige inlichtingen daarover vindt U in de advertentie elders in«ait/ blad. Onder de verschillende muzikale uitvoe ringen treffen we o.m. aan de bekende muziekgroep „Spring" en de „Würrn- taler-Musikanten.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11