nmnEsiv JTJÜ1VENSP0RT BILJARTEN FLYING FLIES xTV KEGELEN inTERnniionni riTOCKCARRACING IE PEELDRIVERS RED CAPS VENRAY Bedrijfs- recreanten competitie tafeltennis Venray TRIMCLUB ZIEKENOMROEP Vrijwilligers- centrale C.C. PEEL EN MAAS •dvlucht St. Quintin, a m; aantal duiven 1855. Rongen H J. Drabbels V ir. v. Hoof Z v. d. Heyden W mb. Bastiaans Z I. Smits Z Cuppen Z :gers-Willems B 1 Maas Z fJ. Kusters Z 1428.05 1427.47 1424.43 1423.97 1423.21 1422.95 1422.43 1419.80 1418.24 1418.09 IEVE^e uitslag van de 3e Bondswedstrijd, reden op het circuit de Spurkt: j idakkers: S'i van Rengs n Vollenberg n Verstraeten Cox ikkers: 6 errit Verkoyen ■HBfheo Pijpers uw- en Rooddakkers: (iet Mans Jon Schoenmakers. BOWLING BOND VENRAY Slagen Huisleague: idag: :n KeukensClose Ene. 11 -4 Raak-Pinfall Wizzard 6-9 ïunters-SVCB 8-7 ic Line-Fall Down 13-2 'i Meerlo-Returns 2-2 ikers-Red Arrows 1-3 a's Bowling Venray-Club Up 2-2 (pins-Spares 4-0 d maandag tussenronde: igic Line ill Down Disco 2000 ftnfall Wizzard lltijd Raak IVCB jranssen Keukens finhunters flose Encounters sdag eindstand: igma's Bowling Venray teturns ludMo»rtp jopins led Arrows ;rikers flub Up (Bustlers 124 101 971/2 95 94 90 Vi 86 GEN 76 (24) 67 (24) j53 (24) 52(24) 49 (24) 44(24) 41 (24) 32(24) 18(24) k Jeugdontmoeting Venray-Mill 25 mei en 8 juni werd door onze !d een uitwisseling gespeeld met de 'ling Bond Mill. Hieraan werd per deelgenomen door 9 bowlers. De lstrijd in Mill (25 mei) verliep itig voor onze jeugd. Nadat de lildampen waren opgetrokken stond >r Venray een voorsprong van 367 op het scorebord. Venray 7066 en 6699. Dit was dus een goed uit- ipunt voor de return in Venray. Op ini werd de jeugd uit Mill ontvangen fenray. De wedstrijd begon. Venray zonder moeite zijn voorsprong Ihaven, ja zelfs nog uitbreiden. De res in Venray: 6060 voor Venray en Ovoor Mill. De totaalstand na twee moetingen werd: Venray 13126 pins; 112339 pins. Venray werd, direct aansluitend de 2e wedstrijd, een individuele lie gespeeld tussen de 6 beste rl)st)ers van de uitwisseling. In deze ile maar liefst 5 jeugdleden van REE iray. Maar!!!, de eerste plaats na de nale games was voor de Millse Bond wel voor J. Bastiaans. Met een tsie game van 210 stelde hij zijn lie plaats veilig met een voorsprong 1114 pins op de nr. 2 Fr. Peeters. K. I. Sluis eindigde op een derde plaats. Ve kunnen terugzien op een geslaag nement dat we volgend jaar hopen te V.O.P. Jeugd: Het afgelopen weekend werd door jeugdteam van VOP deelgenomen n de nationale finale landskompetitie, elke in Arnhem werd gehouden, iterdag werd met 4-2 verloren van mtral, terwijl van Slingerland en morti met 4-2 werd gewonnen. Hier- ior werd het team 2e in hun poule en aatste zich voor de finale met Cen- al, H.G.L. en de Vlijt. De 4-2 neder- ag tegen Cenray werd meegenomen de finale waarin het verder 'mpleet mis ging. Tegen H.G.L. werd at 4-2 verloren en tegen de Vlijt met waardoor het team op de, overigens ch verdienstelijke, vierde plaats ein- 5de. Eric won drier partijen, speelde •03 gem. met een hoogste serie van 17. Harrie won twee partijen, speelde 37 gem. met een hoogste serie van 34. mst won een partij, speelde 1.34 gem. een hoogste serie van 13. 0098 E. Martens klubkampioen Na een bijzonder spannende finale, het ingaan van de laatste ronde en er nog vier kanshebbers voor de ld, is Eric Martens klubkhmpioen van VOP geworden. Uitslag van deze finale met match- punten, algemeen gemiddelde en hoog ste serie: 1.E. Martens 11 1.20 13 2. J. Zanders 10 3.80 26 3. Tw. v. d. Werken 9 1.71 11 4. R. Weemen 8 10.11 70* 5. P. Venninckx 6 1.39 10 6. N.Dericks 6 1.88 14 7. M. v. Gerven 4 1.10 7 8. P. Volleberg 2 3.05 37 Algemene ledenvergadering Deze is vastgesteld op maandag 24 juni a.s. in de „Wieënhof", aanvang 19.30 uur. Gezien het feit, dat we tijd gebonden zijn het verzoek om vroeg tijdig aanwezig te zijn, zodat we ook echt dan kunnen beginnen. Buiten standaard-agendapunten zijn de belangrijkste punten: Teamsamen stelling V.B.B. en K.N.B.B. voor het seizoen '85-'86 en de kostenfactor voor dat seizoen met de daarvoor vast te stellen hoogte van de contributie. Ter informatie van de wedstrijdleider zijn hiervoor enquêteformulieren uitge reikt. Van een zevental leden ontbreken deze nog bij de wedstrijdleider. Wacht met het indienen hiervan, indien moge lijk, niet tot de laatste daartoe vastge stelde dag. Eventuele extra-agendapunten kan men t/m zondag 16 juni a.s. indienen bij de secretaris J. M. van Ham, Westsingel 120 of bel even 86622. Volgende week dan alle agendapunten. Wat was het weer een gecross afgc lopen weekend. Er waren 13 rijders voor 'n G.M. wedstrijd die over 2 dagen verreden wordt. Dat zijn de experts en powder- puffs, die om de punten streden voor de E.K. in Spanje. De meeste crossers weten het al wie er naar toe mag. En dat is Sabine Schoenmakers, Patrick Claes- sens, Petra van Doorne, Corry van Els. Ze hebben er hard voor gestreden. Zaterdag verschenen aan de start Raymond Linders, Pascal Dings en Twan Boom met z'n cruisers. Deze jon gens hebben de 3 manches verreden. In de B-finale kwamen Patrick Claessens en werd le; Herald Heidens 3e. In de A-finale was Frank van Melis 7e; Freddy de Vries 7e; Pascal Hermsen 2e; Alexander van Doorne 6e; Nico Jakobs met z'n cruiser werd 4e. En Peter Stiphout le. Zondag: Sabina Schoenmkers werd 2e in de A-finale en Hanneke v. d. Bungelaar 4e. Mandy heeft de 3 manches gefietst. Corry van Els werd 8e in de A-finale. Petra van Doorne 3e in de A-finale. Mark Pelzer is nog alle g.m. gevallen, maar werd toch nog 3e in de B-finale. Raymond Doppelbuer 6e in de B-finale. Erik van Lipzig heeft de 3 manches verreden net als Jan van Els, Ron van Opbergen. Nico Jakobs kwam iets verder tot in de Va finale, maar daar had hij net een puntje te veel, want hij werd 5e. In Tegelen was het 'n zeer zware baan door de regen en de blubber. Maar daar trokken de crossers van Flying Flies zich niets van aan; sommigen gingen zelfs met 2 bekers naar huis terug. Sebastiaan Bosma werd 7e in de finale. Richard Arts was 3e, maar kreeg geen beker, net als Rick van Melis. Jan van Melis 2e, Stefan van Soest zijn eerste beker is ook binnen en wel 'n 2e plaats. Jan Weyers 5-5-5, Peter Stip hout le, Merella van Melis le, Lilian Arts 3e, Peter Stiphout cruisers le, Patrick Claessens 3 manches, Frank van Melis le, Ramon Linders 2e, Freddy de Vries le, Roger Altes als enige van de 13-jarige experts, maar had toch een mooie eerste plaats. Open klasse: Frank van Melis 2e, Ramon Linders 3e, Rick van Melis 2e, Freddy de Vries 3e, Roger Baltes 2e. Deze jongens hadden een goede dag met 2 bekers die ze verdiend hebben. Be dankt Leni. Onze pupillen hebben zaterdag j.l. laten zien wat honkballen is. In de eerste inning had de tegenstander 50 mi nuten nodig om 3 nullen te kunnen maken en in de 2e inning kwamen ze helemaal niet meer aan nullen maken toe. De wedstrijd werd gestopt na ruim 1 Vi uur spelen met een stand van 36—1 in ons voordeel. De aspiranten moesten naar Hel mond een dubbel spelen. In de eerste wedstrijd waren ze nog niet goed wakker; einduitslag 5-2 voor Venray. De 2e wedstrijd, iedereen klaarwakker en 100% gemotiveerd, einduitslag 10-3. Geweldig boys. De junioren moesten al om half 10 in Venlo aantreden om hun competitie wedstrijd te spelen. Met een door elkaar gehutselde opstelling, maar een 100% inzet van het team werd Venlo wegge speeld met 32-7. Het juniorenteam be gint langzaam aan het kampioenschap te ruiken, maar jongens, blijf met beide benen op het honkbalveld staan, want je bent er nog niet, Zaterdag 15 juni: Aspiranten thuis tegen Black Wings uit Deurne om 11 uur. Junioren thuis tegen Phantoms uit Weert om half 11. Senioren uit naar Maastricht, vertrek om 11 uur. Zondag 16 juni: Senioren thuis tegen Sittard om 14.00 u. Om 12 uur in het kleedlokaal. De laatste wedstrijden zijn eind mei gespeeld. Hier volgen de eindresultaten: Oule 1: l.SVCB 13 p. 2. TTV Oostrum lip. 3Gemeentepolitie 10 p 4/5 Gemeente Venray 1 6 p. 4/5 Ran Xerox 1 6 p. 6/7 St. El.isabethziekenhuis 4 p. 6/7 Red Stars recr. 1 4 p. 8. Red Stars recr. 3 2 p. Poule 2: 1. Gemeente Venray 2 14 p. 2.1.S. Venray e.o. 10 p. 3. Rank Xerox 2 8 p. 4. Amrobank 7 p. 5. Custers hydr. 6p. 6. Clephas 5 p. 7/8 Cred.bank/Red Stars 3 2 p. 7/8Nestlé 2p. Winnaars nogmaals proficiat. We kunnen terugkijken op een geslaagde, voor de eerste maal georga niseerde, bedrijfsrecreanten competitie. Tevens hebben we op 3 juni j.l. een individueel toernooi gehouden, waarbij de opkomst goed was. Hier volgen de uitslagen: Poule 1: 1. M. v. d. Tillaart SVCB 2. E. Brecheissen SVCB 3. Chr. Geelen Red Stars Poule 2: 1. H. Vermeulen Clephas 2. W. Jansen I.S. Venray 3. W. Broers, Gemeente Venray We hopen jullie het volgende seizoen weer allemaal terug te zien. Alle bedrij ven die nu meegedaan hebben zullen binnenkort inschrijfformulieren ont vangen. Ook nieuwe bedrijven zijn uiteraard welkom. Heeft U interesse of vragen hierover dan kunt U informatie verkrijgen bij: dhr. B. Bogaard, Bachstraat, tel. 04780- 80935, Venray. Het inmiddels traditioneel geworden kegeltoernooi, georganiseerd door Han- nie en Wim Salters op de kegelbanen van The Old Calahan zijn ook dit jaar weer een doorslaggevend succes gewor den. Met 11 teams werd in een sportieve sfeer met veel enthousiasme aan dit toernooi deelgenomen. De teams waren zodanig samengesteld dat over het alge meen geen leden van dezelfde kegelclub in één team waren opgesteld. De uitslagen zijn: Bij de teams werd de eerste prijs behaald door team F. Wilma de Bruyn, Leo Claessens, Mien Sassen, Hannie Salters en Ger Riepen scoorden tesamen 1434 hout. Team E behaalde de 2e prijs. Jos Koenen, Helma Schaeffers, Bep Eibers, Stien Verbove en Hermien Riepen scoorden tesamen 1422 hout. De 3e prijs ging naar team C. Thieu Thielens, Bertie Linssen, Henriette Janssen, Toos Bongers en Dries van Bruggen scoorden tesamen 1406 hout. Bij de persoonlijke resultaten werden de prijzen als volgt behaald: Dames: le prijs Mien Sassan met 296 hout 2e prijs Wilma Thielens met 292 hout 3e prijs Miep Willems met 290 hout. De speelster die het gemiddelde bij de dames het meest benaderde, n.l. Annie van Lin kreeg voor deze prestatie eveneens een prijs. De aanmoedigings prijs in de vorm van een rode lantaarn ging naar Marianne Jansen. Heren: Wiel Duykers veroverde met 348 hout de le prijs, terwijl Jos Koenen met 343 hout en Lep Claessens met 341 hout respectievelijk de 2e en 3e prijs behaal den. Hier ging de z.g. gemiddelde prijs naar Ad van Meurs, terwijl de aanmoe digingsprijs aan Ben Botterman werd uitgereikt. Vignet DC „DEN ENGEL" Uitslagen van de gehouden pubdarts- wedstrijden in de maand mei 1985: Bar „Old Dutch": 1. Walter Blaaupot 2. Herman Janssen 3. Nada Sebaa Bar „De Peelhaas": 1. Toon v. d. Broek 2. Herman Janssen 3. Martien Barents Café „In den Engel": 1. Walter Blaauput 2. Mohammed Diraa 3. Martiem Barents "Pieardi Bar": 1Martien Barents 2. Toom v. d. Broek 3. Doedel De eerstvolgende ledenvergadering is op dinsdag 25 juni om 19.30 uur in ons clublokaal Den Engel le Venray. Bij voldoende deelnemers kan er een cursus worden georganiseerd voor be ginnend imker en gevorderd imker. Voor de beginnerscursus is het zelf hou den van bijen geen noodzaak, alsmede het lidmaatschap van een bijenvereni ging. Voorop staat de motivatie om het bijenleven beter te leren kennen in een natuurlijk leefmilieu en hel bewezen nut voor de groente- en fruitteelt als mede de sierteeltgewassen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij de se cretaris dhr. A. Muller, Ooster Thien- weg 16a te Oostrum. Tel.: 84272. Ons programma Inlopen c.q. warmlopen 10-12 min. oefeningen voor losmaken spieren. Loop of spel combinaties, uitlopen. Het geheel duurt ongeveer een uur en werkt zeer ontspannend. Geschikt voor dames en heren van alle leeftijden. Zin om mee te doen. Onze aktiviteiten: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van 10 km, vanaf aan vang wandelpad schadijk op het Mete- rik Circuit. Zondagmorgen. Om 8.00 uur op het Lorbaancircuit programma als boven beschreven Ver zamelen aanvang wandelpad. Lopersroep. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg trainingsloop van 12 km. Verschillende routes. Woensdagavond gevarieerd trimpro- gramma op het circuit Vlakwater. Ver zamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal-Kempweg. Inlichtingen 85384. HOMOSEKSUALITEIT k VENRAY - COC Morgen 14 juni is de laatste dag dat je in het gemeentehuis de tentoonstelling „Onderdrukking en emancipatie, ho moseksualiteit vroeger en nu" kunt be kijken, dus pak die laatsïe kans. Zaterdag 15 juni vieren we groot feest in OJC Dingus, Hoenderstraat 10 in Venray. Iedereen is van harte welkom. Het programma ziet er als volgt uit: 13.00 uur. Ontvangst van reünisten en gasten. 14.00 uur. De verkeerde kant van het gelijk. Een gesprek over de anti discriminatiewetgeving in het algemeen, de CDA-homoresolutie en het vooront werp van de Wet gelijke Behandeling in het bijzonder o.l.v. K. Waaldijk. Aan de hand van concrete gevallen van dis criminatie probeert de homo-jurist Waalwijk uit te vinden bij de forumle den, wat zij wél en wat zij niet door de wet willen laten verbieden. Iedereen die de behoefte voelt hierover mee te praten mag dat uiteraard, (tot 16.00 uur). 20.00 uur Een van de beste homo theatergroepen van het moment „Me- zik" uit Rotterdam speelt „Gaslicht" een Victoriaanse thriller geschreven door Patrick Hamilton. Uitgangspunt bij de omwerking van het stuk naar vijf mannenrollen was de beklemmende sfeer van de Victoriaanse tijd met zijn dubbele moraal waarin homoseksuali teit verborgen diende te blijven. Eén van de spelers komt oorspronkelijk uit Ven ray! 22.45 uur. Een optreden van de Groep IKS uit Venray. Bestaat uit Hay Janssen, Vincent, Arts, Mart Faessen en Jos Faessen. In deze samenstelling bestaan zij al drie jaar en spelen Wavie Rock met verschillende invloeden. Data over vergaderingen zijn op dit moment van schrijven nog niet bekend. Daar lees je meer over de volgende week. Voor nog meer info over het feest kun je bellen: 04780-84145 of 10211. Via deze telefoonnummers kun je ook al je vragen stellen over homoseksualiteit en alles wat daarmee te maken. Tot ziens op het feest. Gilde St. Jan Heden donderdag 13 juni oefenen schieten op de Schuttersweide in de En depoel aanvang 19.00 uur. A.s. zondag 16 juni is hel 2e bonds- feest in Neer. Bijeenkomst in hel Gilde- huis café de Klomp aanvang 12.30 uur. Vertrek uiterlijk 12.45 uur. In de op tocht hebben we no 14. Schutters denk aan uw uniformen, dat het netjes in or de is, en denk aan de zwarte schoenen en zwarte kousen. Komt allen zoveel mogelijk of meldt U op tijd af in ver band met het vervoer. Terugblik op de Limburgse Fietstocht Amnesty International. Onder het motto: fietsen voor Amnesty organiseerden een 6 tal Limburgse groe pen van Amnesty International op za terdag 1 juni ieder in hun eigen plaats tegelijkertijd een fietstocht. Deze fietstocht vondt plaats in het kader van de Campagne tegen martelen. In Venray namen ongeveer 40 mensen deel aan de tocht, die, na een korte toespraak door wethouder Willems werd geopend. In heel Limburg werd door zo'n 275 men sen gefietst voor Amnesty; in Venlo (90), Helden (35) Roermond (20) Maastricht (40) Weert (50) en Venray (40). De Amnestygroep Venray dankt alle deelnemers die aan hun tocht heb ben deelgenomen. Lourdescomité afdeling Venray GESLAAGDE BEDEVAART De 85 Venrayers, die van 30 mei - 6 juni ter bedevaart gingen naar Lourdes, kunnen terugzien op een in alle opzich ten geslaagde pelgrimstocht. Het weer zat mee en de totale groep ontpopte zich van meet af aan tot één grote familie. Voor sommige zieken was de treinreis erg zwaar, maar de vele positieve her inneringen hebben ook op hen een on uitwisbare indruk gemaakt. Dat men tevreden was over het hotel, mocht blijken op de laatste dag van hun ver blijf in Lourdes toen de direktie met een gul applaus hun dankbaarheid mocht ontvangen. Binnenkort komen we weerallen bijeen in Huize St. Vincentius voor een foto/dia-avond. Volgende week ver neemt U in deze rubriek de juiste da tum. Dank aan allen die de helpende hand boden bij het vervoer van de rolstoelers. Dat kan alléén in Lourdes: men laat niemand in de kou staan. Altijd en overal zijn er helpende handen. .KOLLEKTE Als U dit leest is er al bij veel mensen uit kom en kerkdorpen aangeklopt om een bijdrage te vragen voor het Lourdes Liefdewerk in de gemeente Venray. Deze inmiddels traditionele kollekte- week is voor het Liefdewerk van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Loures, afd. Venray, een onmisbare bron van inkomsten geworden. Zeer vele zieken uit de gemeente Venray hebben hiervan reeds mogen profiteren. Mede met het oog op de organisatie van twee bedevaarten in 1986, n.l. de voorjaarsbedevaart en de kinderbede vaart in het najaar, waaraan wij gaarne onze medewerking willen verlenen, is veel geld nodig. Wij hopen dan ook dat de kollekte van deze week een goede start moge zijn voor het Lourdes Lief dewerk in Venray. Mocht U de koliekbus gemist hebben, maar toch een bijdrage willen geven, dan kan men die storten op rek. nt. 17.39.06.958 bij de Rabobank Venray t.n.v. Lourdescomité afd. Venray. Alle gevers nu reeds onze hartelijke dank! De vergadering van 4 juni werd ge houden in het wijkcentrum de Kiosk in het Brukske welke plaats op het laatste moment werd bekend gemaakt na het grote verlies van Vlakwater. Ondanks deze wijziging waren er toch nog 12 le den die na lang zoeken de vergader plaats vonden. Door het warme weer hebben we heerlijk onder de grote eik buiten kunnen zitten waarbij de verga dering besloten werd met een daverend onweer. Om te voorkomen dat enkele leden de volgende vergadering zouden mislopen omdat de plaats onbekend is, is deze vergadering gepland op dinsdag 9 juli 1985 in het Upke aan de Grote Markt. Het is in ieders belang dat iede reen van Amber op deze vergadering aanwezig is omdat dan door de organi satie van de Amber expositie te houden van 10 tot en met 24 augustus in de schouwburg ie Venray bekend gemaakt zal worden hoe het een en ander zal ver lopen. Verdere agendapunten voor deze ver gadering zullen zijn reizende tentoonste- ling, lidmaatschap van het kustblad cn de reizen naar Maastricht en of Keulen. De reis naar Maastricht houdt een be zoek aan het museum Boymans van Beuningen in. Tevens kunnen we dan een bezoek brengen aan de oude stad Maastricht hetgeen echt de moeite waard is. De reis naar keulen houdt een bezoek aan hei Römisch Germanisch museum met daarbij de bezichtiging van enige kerken. De vergadering van 4 juni werd besloten met een duidelijke uiteen zetting over de fotografie door May Ste vens waarbij duidelijk gebleken is dat hier een vervolg op moet komen zodat mislukte l'olo's bij Amberleden lot het verleden gaan behoren. In ieder geval verwacht ik alle leden op 9 juli in het Upke, aanvang 20.00 uur. Programma van de Venrayse Omroep Stichting St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: 3e woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „In het gehoor" van 20.00 tot 21.30 uur een direkte lij- nuitzending vanuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenprogram ma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: 3e woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma ,,In 't gehoor" Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuw» en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: vanaf 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't Gehoor" Donderdag 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten" waarna een platenprogramma en tot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraleand Oostrum. Woensdag van 10.00 tot 11.00 uur het programma „In 't gehoor" De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mevr/mej Instelling Afdeling kamer De plaat wordt aangeboden door: dhr/mej/mevr Woonplaats Wat is een vrijwilligerscentrale Een vrijwilligerscentrale is een buro waar je terecht kunt als je vrijwilligers werk wilt gaan doen of als je informatie wilt over regels en wetten m.b.t. vrijwil ligerswerk. Op het buro van de vrijwilli gerscentrale bevindt zich een vacature klapper met daarin allerlei vrijwilligers- baantjes in Venray en omstreken. Men sen die vrijwilligerswerk willen gaan doen kunnen hierin kijken of er iets van hun gading bijzit. Ook mensen die nog niet zo precies weten wat voor vrijwilli gerswerk ze zouden willen doen, of wat de mogelijkheden zijn kunnen in een gesprek met de centrale hier achter ko men. Heb je zelf een idee maar weet je niet of dat kan, of het wel vrijwilligers werk is wat je wilt doen, dan kun je ook bij de vrijwilligerscentrale terecht. Je legt je plannen voor aan de medewer ker die samen met jouw het plan nader uitwerkt en bekijkt dan samen of het haalbaar is. Wil je informatie over het hoe en wat van vrijwilligerswerk? dat kan. Er is een boekje uitgegeven waarin allerlei zaken behandelt worden die van belang kunnen zijn. Hoe zit het met mijn uitkering, onkostenvergoeding, verzekering wat is een toetsingscommis sie enz. Dit boekje is gratis verkrijgbaar bij de vrijwilligerscentrale. De vaste openingslijden zijn maandagmorgen 10.00-12.00 uur en woensdagmorgen 10.00-12.00 uur. Op deze tijden kun je altijd binnen lopen, voor de overige tij den kunt U altijd telefonisch een af spraak maken. Vrijwilligerscentrale p/a de Clockert Bergweg 4 Venray. Tel. 04780-86245. Wereldkinderen projekthulp - sponsoring adoptie Wereldkinderen is een Nederlandse stichting ter bevordering van hulp aan het kind in nood, ongeacht hun geloof, ras of huidskleur. Naast adoptie is de projecthulp een hoofdbezigheid van de stichting geworden. Veel adoptief ou ders willen zich inzetten voor het tehuis waar hun kinderen vandaan komen. Wat wij nu kennen als projecthulp is ontstaan doordat deze ouders akties ontketenden onder vrienden, op scholen en verenigingen om geld en goederen in te zamelen en op te sturen. Dit resulteer de in min of meer blijvende steun aan de betreffende tehuizen. Door inventarisatie van deze intiatie- ven en het bevorderen van samenwer king in regioverband zijn er projecthul pen ontstaan met een eigen bestuur on der verantwoordelijkheid van het hoofdbestuur. De projecthulp mag zich verheugen in een sterk groeiende be langstelling, doordat steeds meer men sen beseffen dat het voorrecht van dage lijks eten hel recht is van ieder mens. Sinds 1973 houdt een enthousiaste groep vrijwilligers zich op verschillende manieren met deze hulp bezig. Er worden 6500 kinderen gesponsord. Sponsoren is het financieel helpen van een individueel kind, dat in een theuis of in het gezin woont, door het periodiek schenken van een geldbedrag, waarbij het mogelijk is persoonlijk kontakt te hebben met het kind. Een tweede mogelijkheid is het anoniem sponsoren van een kind, wat vaak in groepsverband gebeurt. Bij deze vorm bestaat geen persoonlijk kontakt met het kind of het tehuis. Er zijn 40 langlopende projecten. De ze zijn verdeeld over de verschillende re gionale projekthulpgroepen verspreid over geheel Nederland. Elke projec thulp heeft één of meer projecten ten behoeven van ééfi of meer tehuizen op zich genomen. Via akties en verkoop van artikelen uit de landen waar de pro jecten gevestigd zijn, brent men geld bij elkaar. Wereldkinderen heeft zelfs hier een speciale winkel voor. Verder krijgt men financiële steun van donateurs en leden, die regelmatig van informatie over het project voorzien worden. De ontvangen gelden worden periodiek aan de betreffende tehuizen overgemaakt, dat het kan besteden aan voeding, medi sche verzorging, verbetering van de woonomstandigheden of de opleiding van kinderen. Daarnaast worden zowel op landelijk als op regionaal niveau veel incidentele aanvragen om hulp gehonoreerd, de eenmalige projecten. Dit kunnen aan vragen zijn voor de inrichting van slaap zalen, keukens of andere vertrekken in de tehuizen, of het bouwen van kleine woningen voor jongeren die de tehuizen gaan verlaten. HET PROJECT „SCHOLEN VOOR SCHOLEN" In dit project steunt een Nederlandse school een school in India financieel. De kinderen wisselen aan elkaar informatie uit. Regelmatig worden door de Neder landse scholen informatie en verkoop- dagen gehouden ten behoeve van hun school in India. Om het terrein waarop projecthulp zich zou moeten richten enigzins af te bakenen legt Wereldkinderen kriteria aan voor het goedkeuren van projecten een aantal hiervan luiden als volgt: Projecten moeten overzichtelijk zijn. Er dient minimaal twee maal per jaar schriftelijk kontakt te zijn tussen projekt en projekthulpgroep. Projecten mogen niet groter zijn dan financieel voor de stichting verant woord is. Voor ieder project moet ter plaat se een betrouwbaar en onafhankelijk kontaktpersoon zijn. Het project dient jaarlijks finan ciële verantwoording af te leggen aan de projekthulpgroep. Omdat er vaak reeds adoptiekinderen bestaan, wordt veel van deze ook voor projekthulpaktiviteiten gebruikt. De stichting wereld kinderen is een stichting van vrijwilligers. Het groot voordeel hiervan is dat het geschonken geld gegarandeerd voor 100% ten goede komt aan het doel waarvoor het bestemd is. JWelliswaar na aftrek van de directe materiele onkosten. Voor verdere informatie over projec thulp en sponsoring kunt U zich wenden tot: Bureau Wereldkinderen Nederlandse stichting voor interlandelijke projec thulp en financiële adoptie. Postbus 40047 1009 BA Amsterdam. Tel. 020- 240725. Op werkdagen van 9.30 tot 12.30 uur. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN In een woning aan de Tinnegieter straat werd ingebroken. Ontvreemd werden Eurocheques, een bakpasje en een bedrag van/100,— Van een modewinkel in de Grote straat werd een vitrine vernield. Daaruit werden enkele kledingstukken ont vreemd ter waarde van enkele honder den guldens. Op een ongebruikelijke wijze was men binnengekomen in het Kruidvat in de Grotestraat. Niet via de voordeur maar via een lichtkoepel. Een behoor lijke schade aan geld en goederen. Door het inslaan van een ruitje werd toegang verkregen in een aan de Aubadestraat geparkeerde personen auto. Ontvreemd werd een autoradio. Ook uit een aan de Ouverture- straat geparkeerde auto verdween op dezelfde manier een autoradio. Schutterij 't Zandakker

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9