Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRATT GEEF OUDEREN DE TIJD IN HET VERKEER PEEL EN MAAS uw weekblad PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 Eucharistieviering muzikaal verzorgd door het Koninklijk Toonkunstkoor .Orpheus" met bege leiding van het Venloos Symfonie Or kest o.l.v. Piet Kingma. Int. Wim van den Munckhof en overleden fam. Mathieu Arts jrd. Ben Geurts en overl. fam. Geurts-Versteegen Johan Moorrees en overl. fam. Zondag: Elfde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden parochia nen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Maria Kersten-Ticheloven Henri Coenders Mevr. Cox-de Mulder; 11.00 nederlandse hoogmis, int. ouders Goumans-In de Rijp en dochter Annie Sjraar van Ham (zijn vrienden) Lel Cox en zoon Mart Dora Greefkens. Maandag: 9.00 oude stichtingen Elisabeth Gerrits-Hermans; 19.00 Zus Aeryts (bejaardenver.) Sjraar Poels. Dinsdag: 9.00 Piet Janssen-Ouden- hoven en overl. fam. Sraar Spee; 19.00 Sjraar van Ham (van de buurt). Woensdag: 9.00 Gerd Wens bijzon dere intentie; 19.00 Piet Nabuurs. Donderdag: 9.00 ouders Jacobs-Arts en fam. Vrijdag: H. Aloïsius Gonzaga, kloos terling. 9.00 Mina Kersten-van Bracht; 14.00 huwelijkssluiting Marja Reijnders en Theo Loenen; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) huwelijkssluiting Mo nique Hanen en Peter Beerkens; 19.00 overl. fam. Coppus-Borgman. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- Janssen; 19.00 Frans de Vocht Ger- truda Zweden-Oijmans. Mededelingen: Huwelijksafkondiging: Marja Reijnders en Theo Loenen (uit Leunen) Monique Hanen en Peter Beerkens. De avondmis van zaterdag 15 juni zal muzikaal worden verzorgd door het Koninklijk Toonkunstkoor Orpheus" uit Blerick in samenwerking met het Venloos Symfonie Orkest o.lk.v. Piet Kongma. Uitgevoerd zal worden de Missa in Es van Frans Schubert, als intrede zang Bluid Man (Negro Spiri- tuel), -tijdens het communiceren: Ave Verum van Mozaret en na de zegen het Hallelujah van Handel. Maandagmorgen wordt begonnen met de verbetering van het pad naar de kerk aan de Overloonse zijde. De werk zaamheden zullen een week duren (wind en weder dienende). Men zal dus die dagen geen gebruik kunnen maken van dié toegangsweg. Deze verbetering is o.a. mogelijk omdat Vissers Wegen bouw dit gratis uitvoert als geschenk voor het aanstaande priesterfeest van deken Theunissen. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Anneke van Soest, tezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: J. Wekking; 9.30 Saskia en Inge Truyen; 11.00 Veronique Jakobs en José Aerts, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Joris Truyen en Renz van Nisselroy. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 15 juni: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. fam. Arts, boor een gezin. Voorganger: F. San ders, schriftuitleg: G. v. Loenen, mis dienaars Hans Hebben en Bas Dirkx. Bestemming kollekte: Venrayse missio narissen (Comeo). Zondag 16 juni: 1 le zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (greg. en ned. gezangen), int. om genezing, voor een moeder. Voorganger: F. Sanders, schriftuitleg: G. v. Loenen. Door de week om 18.30 maandag en woensdag eucharistieviering, op dins dag en donderdag woord- en commu niedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis, gezongen door Crescendo; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 11.00 H. Mis bij gelegen heid van het huwelijk Arts-Katzer; 17.00gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Vanaf maandag 10 juni tot en met vrijdag 28 juni is pastoore Barnhoorn afwezig. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. familie Jans- sen-Krijns Johanna Lormans-Gerrats Wim Verleijsdonk. Zondag: 9.00 Wim Janssen (familie); 10.15 Jan Arts jgt. Harrie Janssen; 11.45 Gerrit Arts Theo v. d. Laar overl. fam. Dechnar-Sijbers en Ver- meulen-Dijkmans 18. Giel Vermeulen Harrie Smits. Maandag: 8.00 voor overleden fami lie; 19.00 Piet en Theo Linders. Dinsdag: 8.00 voor overledenen (offerbus; 19.00 Karei Derickx en overl. familie jgt. Piet Stoks voor overl.' familie. Woensdag: 8.00 overl. familie Ewals; 19.00 Jan Euwals voor de familie (K). Donderdag: 8.00 t.e.v. H. Geest; 19.00 Jacquers van Rhee. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 gezinsmis; Karei Hendrix overl. ouders Manders- Hupen. Zaterdag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm; 11.00 tot intentie van "net bruidspaar Henk Arts en Elisabeth Katzer. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 Pepijn Dobbelaar; 10.15 André Basten; 11.45 Martijn Smelt; 18.00Tonny Vermeulen. Woensdag en vrijdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. Dinsdag en donderdag: 19.00 Per Lenssen. VADERDAG MET EEN ONVERWACHT VLEUGJE ELAN De man die het niet onmannelijk vindt om meer zorg aan zijn uiterlijk te besteden en het prettig vindt om zichzelf goed te verzorgen kan dit jaar met vaderdag meer verwend worden dan ooit tevoren. Het is bekend dat de moderne man een steeds grotere interesse heeft voor zijn uiterlijke prestatie en voor een zekere, zelfgekozen levensstijl. De bekende afgezaagde vaderdags cadeaus behoren nu eindelijk definitief tot de verleden tijd. Vader heeft er een nieuwe interesse bij: Hemzelf. Doet U maar eens mee aan een spelletje verge- lijkingstaktiek? Tien vrouwen lopen langs een spiegel. Hoeveel van hen zullen van de gelegen heid gebruik maken om er even een blik in te werpen? Zeven? Acht? Denkt U ook niet? Maar wat gebeurt er als tien mannen langs die spiegel lopen? Denkt U dat dan het aantal niet-kijkers groter zal zijn? Kom nou! Ook mannen vinden het belangrijk om er goed uit te zien en zich prima te verzorgen. Mannencosmetica staat niet voor niets de laatste tijd in het middelpunt van de belangstelling. Vaderdagcadeaus, in de speciaalpar- fumerie zijn ze er te kust en te keur. Het hoeft niet meer per sé het flesje after shave te zijn. Alle grote merken (ARAMIS, CHANEL, BALMAIN, JIL SANDER, ROCHAS, GUCCI, PACO RABANNE, DIOR, LACOS- TE) brengen een uitgebreid assortiment verzorgingsproducten die precies aan sluiten bij de verzorgingsbehoeften van de moderne man. En die ook passen in zijn denkpatroon over wat behoort tot zijn persoonlijke levensstijl. Wij zijn al lang het stadium voorbij dat de verzor gingsbehoefte van de man specifiek aan het scheren gekoppeld was. Zeep, gel, shampoo, doucheproduc ten, deodorants en eau de toilette. Al deze producten worden verkocht onder klassemerken en klassehuizen met het daaruit voortvloeiende imago en presti ge. En denk nu niet dat de man daar minder gevoelig voor is dan de vrouw. De vrouw is al vele jaren gewend aan parfum en aanverwante produkten. Om niet te zeggen: verwend. Haar entree in de romantische wereld van de geuren heeft ze al lang achter de rug. Maar de man staat nog maar net op de drempel. Voor hem geldt dan ook nog de echte sensatie van een nieuwe belevenis. Een uitstekende keus voor mannen met een verwende neus is het onlangs gelanceerde nieuwe mannenmerk „DA- VIDOFF". Daarmee voldoet U aan de meest uitzonderlijke eisen. En ook met DAVIDOFF hoeft U het niet bij een after shave te laten. After shave crème, hydraterende gezichtscrème, douche- schuim, body milk, deodorant, zeep, eau de toilette, het kan niet op. Een wereld gaat voor vader open. Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 KERK T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.3U uur. Zaterdag 15 juni: 19.00 H. Mis voor overl. hr. Jan Noijen en familie; voor overl. fam. Coppens-Gielen. Zondag 16 juni: Elfde zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van onze paro chie; voor overleden fam. Arts. Deze Hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Miriam Claessens. Maandag 17 juni: 19.00 H. Mis voor priesterroepingen Dinsdag 18 juni: 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Woensddag 19 juni: 18.40 rozen - krans; 19.00 H. Mis voor een ernstige zieke. Donderdag 20 juni: 8.30 H. Mis voor een overleden broer. Vrijdag 21 juni: Gedachtenis van de H. Aloïsius Gonzaga, kloosterling. 19.00 H. Mis tot bijzondere intentie. Mededelingen: 1. Huwelijksafkondigingen: Henk Barents en Wilma Weerts, Griegstraat; Pieter Siebers en Willemien Robben. 2. Lektoren: zaterdag 15 juni: 19.00 zr. Servaas; zondag 16 juni: 10.00 dhr. Klaassen. 3. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray rek.nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met veel dank voor uw deelname. 4. Om over na te denken... Alleen in de innerlijke rust is God te vinden. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 15 juni: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten (K); 19.00 Voor avondmis voor de elfde zondag door het jaar. Jongerenviering met medewerking van het jongerenkoor Chrisko. Voor overl. Wilhelmus van de Ven en schoon zoon Martien Wiel Franssen (coll.) overl. familie Pas-Manders Piet Loo- nen (coll.) Herman Willems (coll.) Piet van de Vorle (coll.). Zondag 16 juni: De elfde zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie voor Vaderdag Pierre Thijssen; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis. Voor Gerrit Flinsenberg Wim Philipsen Toon Pelzer Peter van der Lienden (buurt); 11.30 voor overl. ouders Baeten-Mar- tens en schoonzoon Harrie Jac. van de Vorle Vic Maassen Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders; 18.30 voor Martien Creemers en overl. familie overl. Jacobus Strijbosch Martinus Tonen en Harrie van Grins- ven Emilie Mathon voor een bijzondere intentie (H). Maandag 17 juni: 8.00 voor vrede in een gezin An Coopmans-Lensen (kaartvrienden); 19.00 voor Martien Delaeno. Dinsdag 18 juni: 8.00 voor priester roepingen en roepingten tot het religieu ze leven; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor Miet Hendriks-Wilmsen (coll.) Theo Linders Anna Coopmans-Lenssen (namens familie Coopmans-Loonen). Woensdag 19 juni: 8.00 voor overl. familieleden voor de zielen in het vagevuur; 19.00 voor overl. Annelies Beterams (verjaardag). Donderdag 20 juni: 8.00 voor overl. ouders van Dijk-Janssen; 19.00 voor overl. Anna Strijbosch-Gommans Piet Strijbosch voor een verjaardag. Vrijdag 21 juni: Gedachtenis van de H. Aloïsius Gonzaga. Kloosterling. 8.00 voor Piet Swaghoven; 19.00 voor overl. vader Thielen en kinderen en kleinkind Jolanda Wim van Gend Aloys Spee en overl. ouders Spee-See- gers. Zaterdag 22 juni: 8.00 voor herstel van gezondheid; 15.30 Kapel: H. Mis ter ere van een gouden klooster feest. Mededelingen: Zaterdagavond zingt ons jonge renkoor Chrisko de avondmis. Misintenties: U bent altijd welkom met uw misintenties bij de pastorie. Wilt U echter de opgave doen voor dins dagmorgen. Dan kunnen wij ervoor zorgen dat ze diezelfde week ook in de krant komen. Misdienaars en Akolieten: Maandag tot en met woensdag: 8.00 Erik Dijkmans en Ronald Aerts; 19.00 Jos Vercauteren en Rik Cornelissen. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Jose Cornejo en Berend Boerma; 19.00 Jos Verstegen en Anjo Coppens. Zondag: 8.30 Giel Krijnen; 10.00 Pascal en Urbain van Weert; 11.30 Theo Krouwel; 18.30 John Rongen en Gunther Stamper. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van 16 juni zal voorgaan de heer H. Spoelstra uit Amsterdam. Aanvang 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor de kerk en de diakonie. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck begint de dienst om 11.00 uur en zal de heer Spoelstra ook hier de voor ganger zijn. De koliekten zijn bestemd voor het Rest. fonds en de diakonie. Hier wordt geen kinderdienst gehouden en er is geen kinderopvang. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Hendrina Maria Houwi -Jacobs Jan Loonen Jan Bernae - Antoon Tacken en Wilhel- mina J. bissen Jeu Arts (namens Frei- willige Feuerwehr - Altrich) Nol Ver stegen (namens de Ooster Thienweg) Leo Op 't Veld Sjang Joosten (namens de Rabobank) overl. familie Wismans -Geurts (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 Zuster Hendrica Baten; 10.00 Pierre Jacobs Sjang Joosten jaard. Jan Kessels Nol Verstegen jaard. Peter Matthias van Mill (Heren koor). Maandag: 9.00 overl. familie v. d. Pasch-Derickx. Dinsdag: 9.00 Maria Jacobs-Nooijen. Woensdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 Bert Daniels en overl. familie. Vrijdag: 9.00 Lei Hendriks. Zaterdag: 19.00 Gerrit Reijntjes overl. familie Sikes-Rutten Jeu Arts (namens familie uit Canada) Antonia Linders-Hendriks (namens familie Hen driks). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bert Camps, René Bonten, Gardo Linders, Rob van Lies hout. Zondag: 8.30 Gebr. Pluk, Paul Bovendeerdt, Marco Arts; 10.00 Ma rian Hendriks, Christianne Jacobs, Mieke Hoedemaekers, Desiree Hae- gens. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Johanna Bots-ten Haaf (koll.) Pieter-Jan Driessen (koll.) Handrie Custers (koll.) Jan Peeters Johanna Heidens-Snellen (jrd.). Zondag: 8.30 H. Mis Johannes Wil helmus van de Broek; 10.00 Hoogmis, st. Engelbertus Martens st. Pieter- Jozef Gelissen, Jozefhina Bekkers, Philomena v. d. Heijden, Maria Bek kers en Maria van der Aa. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (V). Woensdag: 8.00 H. Mis voor de weldoeners der kerk. Donderdag: 8.00 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor een bij zondere intentie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Maria Versleijen-Joosten (koll.) Anna Steeghs-van Rijswijck (koll.) Theodo- rus Peters (jrd.) en Theodora Kemme- lings als zeswekendienst. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaarsbeurten: zie Schans. Zaterdag 15 juni: 19.00 Frans Weys (coll.) Ger Janssen (coll.). Zondag 16 juni: 8.00 voor overl. ouders Janssen-Emonts, Pierre en Bertus. 10.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 19.00 Josephina Seykens- Collin. Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 19.00 overl. ouders van Kuyck-Verrijt. Vrijdag: 8.00 Willem Baltussen (coll.). PAROCHIE LEUNEN Elfde zondag door het jaar. Zaterdag 15 juni: 19.00 lsm. v. Gerrit Bouten en overl. fam. lsm. v. Mathijs Litjens en echtgen. lsm. v. Johanna Peeters-Raymakers lsm. v. Theo Pou- wels. Zondag 16 juni: 8.30 lsm. v. Leida Loenen-Poels en echtgen. lsm. v. fam. v. Wohlgemuth; 10.00 Hgm. als gest. jrd. v. Frans Janssen en echtgen. Joh. Michels Hgm. als weekd. v. Piet Heesen hgm. v. overl. ouders Schreurs -Verdellen en overl. fam. Hgm. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 mnd. v. Gerard Litjens lsm. v. Gerard Thijs sen lsm. v. Harry Heesen lsm. v. overl. fam, Thijssen-Kusters lsm. v. Michel en Elly Loonen en Elly van Berlo. Maandag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 weekd. v. Johanna Peeters-Raymakers Lsm. v. Ine Janssen. Vrijdag: 19.00 lsm. Leida Loenen- Poels en echtgen. lsm. v. fam. Hirsch- brich. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Johanna Pee ters-Raymakers (vanw. Gussenstraat en Weipas) lsm. v. overl. ouders de Mul- der-Hendrix. Misdienaar: 19.00 Richard Jennis- kens. Akolieten: za 19.00 Richard en Ruud Jenniskens; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 J. v. d. Aker, M. Holtackers en P. Geurts; 11.15 M. en T. Heesen. Overleden: Teng Voesten. Huwelijksafk.: Theo Loenen en Marja Reijnders (Venray). PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 maandd. v. Jacque line Bos-Janssen, Pierre en Harrie Janssen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Rinus Dijkhuizen nms. bewoners Immenhof; 10.00 weekd. v. Mevr. Lemmens-Ver- straaten; 2. H. Mis voor overl. ouders Vink-Vervoort-Willems; 11.30 maandd. v. Frans van Soest. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. ouders Wismans-van Vegchel. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jozef Martens. Woensdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. van Dijck-Driessen jgt. Jan Jeurissen. Vrijdag: 13.00 H. Mis uil dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Mart Ver- lijsdonk en Kitty Janssen; 19.00 H. Mis voor Thei Janssen. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. ouders van Soest-Swinkels en Theo van Soest; 2. jgt. v. Martinus Strijbos. Misdienaars: Zondag: 8.30 Joan Lutters en Tom Lemmens; 10.00 Rob en Tjeerd Jennis kens; 11.30 Mattie van Ass en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Rob Reijnders en Bart Rongen. Vrij: Roel Smits en Mark Derckx. Huwelijksmis vrijdag 13.00: Patrick Marcellis en Mattie van Ass. JONG GAAI) Deze week geen ansichtkaart of oude foto, maar een mooie pentekening ge maakt door Thei Min (oud leraar van het Boschveldcollege). Deze pentekening, die Thei Min reeds in 1934 maakte, laat ons de Rosmolen in de Geysterse-bossen zien, welke onlangs een geheel nieuw rieten dak kreeg. Het is al weer enkele jaren geleden dat de eerste bootvluchtelingen uit Vietnam o.m. aanspoelden op de eilanden van Indonesië ten zuiden van Singapore. Op deze eilanden waar o.a. onze Venrayse missionaris Piet Hoedemaekers werkt, was toen nog meer geld nodig om ook deze mensen te kunnen verzorgen. De vader van Piet Hoedemaekers, (ook 'n oud-leraar van het Boschveldcollege) is goed bevriend met Thei Min, beiden hebben toen het initiatief genomen om de pentekeningen die Thei Min tot dan toe gemaakt had te reproduceren en te verkopen. Zo heeft boekhandel van den Munckhof deze pentekeningen steeds verkocht, waarvan de opbrengst bestemd was voor Piet Hoedemaekers. Door dit initiatief zijn er in de afgelopen jaren duizenden tekeningen verkocht van het „Venray van vroeger", bestaan de huizen, boerderijen, kapelletjes enz. Na een periode van uitverkocht)mifnr WAR[ zijn sinds kort deze tientallen versch) lende pentekeningen weer verkrijgbat J;cDf, bij het V.V.V. kantoor aan de Gt BERG w.j >.v> Urq Markt (Pomppleintje) voor een bedrj IINÜ van 3,- per stuk. STEN Nu het a.s. zondag weer vaderdag is het misschien een leuk idee om één meerdere pentekeningen van Thei M God, cadeau te geven. Niet alleen geeft U d een aardig cadeau, maar onze Venray missionaris Piet Hoedemaekers. voor de opbrengst nog steeds bestei is, zal U hiervoor erg dankbaar zijn. RECTORAAT HEIDE Elfde zondag door het jaar, 16 juni. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. familieleden Gielens-Stax en tevens voor Harrie Willems. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor Piet van Schijndel. Akolieten: Corné van Meijel en Hans van Well. Misd. van de week: Susan Rutten en Nicole Jacobs. Maandag: 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overl. ouders Huisman-Paulus en overl. zoons Woensdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en overl. familieleden. Vrijdag: H. Aloïsius Gonzaga, kloos terling. 8 uur H. Mis voor Paula van Vegchel-Lemmen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Oma Gielens van bekenden. RECTORAAT VEULEN Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. ouders Hendriks-van Dijck. Zondag: 10 uur Hgm. met Sacra mentsprocessie, intentie Hgm. zal. L. Groetelaars en echtg. en zoon Theo en zal. Jan van den Aker. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere H. Antonius van Padua. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere H. Jozef. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Sjang en Piet Heesen. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaarheid 40-jarig kloosterfeest van Zuster Wilma Josephina van Ooi. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. P. Ewals en echtg. en zal. Maria Ewals-Holtackers. Misdienaars voor de Sacraments hoogmis: alle misdienaars. Voore door de week: M. v. Kempen, J. Nijssen en B. Spreeuwenberg. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 15 juni: Onbevlekt Hart van Maria (Fatima). 18.30 [niet 19.00] zilv. jubileummis voor Michels-Klaassen. Zondag 16 juni: Elfde week door het jaar. 10.00 Antoon van Hoof en Annie van Hoof-Gielen; 11.30 Pierre Zwitser- lood. Maandag: 8.30 Mevr. Kessels-Claes. Dinsdag: 8.30 Jac Verlinden en echt genoten. Woensdag: H. Romualdus. School- mis. 8.45 Schoolmis voor roepingen; 19.00 Ant. van Hoof v.w. de kaartclub. Donderdag: H. Engelmundus. 8.30 Johannes Janssen en Johanna Janssen. Vrijdag: H. Aloïsius van Gonzaga. 8.30 Jacobus Verlinden en Maria Aarts, zoon Leonardus en zuster Thaddea. Zaterdag 22 juni: H. John Fisher en Tomas Moore. 19.00 Annie van Hoof- Gielen v.w, Astmafonds Rayon Venray. Deze H. Mis zal opgeluisterd worden door Jongerenkoor. Misdienaars: zondag 16 juni 10.00, woensdag en zaterdag: Arno Poels en Mare v. Tilburg; 11.30 Son ja Poels en Desiree Janssen. Kollektanten: zaterdag 15 juni: K. van Vegchel; zondag 16 juni: 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. v. Hoof. Kerk schoonmaken 20 juni: Mevr. v. d. Zanden-Arts, Grootdorp; Mevr. Janssen-Jenniskens, Weverslo. Hartelijk dank aan iedereen die zich inzette voor de sacramentsprocessie: Fanfare, Natuurvrienden en alle ande ren. Ook al het werk van vaantjes plaatsen door leden van kerkbestuur scheen tevergeefs. Gelukkig weten we dat de „Goede wil" bij de Heer telt RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Lenkens. Maandag: 19 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 19 uur voor Willem Peters. Woensdag: 19 uur voor overl. ouders. Donderdag: 19 uur t.i.v. M. Janssen. Vrijdag: 19 uur uit dankbaarheid. Zaterdag: 19 uur voor Bertha v. d. Pas-Camps. Misdienaars van 16 - 22 juni: Angela v. d. Heuvel en Esther v. d. Velde. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 15 juni: 19.00 Avondmis voor opgegeven intenties enb voor het echtpaar Loomans-Kock en v.b.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor geestelijk en tijdelijk welzijn; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Nel len, Arnoldus Reijnders, fam. Rosen- Welbers, fam. Coppis-Gielen en voor de vereerders van St. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid en t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van de pelgrims. Donderdag: 8.45 H. Mis voor rector Creemers en Rector Heijnen. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en t.z.i. Gaan trouwen in de kerk van Weller- bruili Mad Maa: OPEP SICA Sjaak Lauren^ q)Rq UKU MAA looi op vrijdag 21 juni: Geert Herma y Aller linge en Petra Wijnhoven om 15.00 uur. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS 12.0 L El domingo próximo el dia 16 I junio, el dia del padre, a las oncej cuarto, en nuestra capilla, Overloons| 9 weg 2, Misa con cantos y plètrica i 1 Castellano. Felicidades para todos li padres; después de la Misa reunión en| Sf salita del convento con un cafelili ui Hasta la vista! 4 NOTICIAS CULTURALES El Centro estè abierto todos li sèbados y domingos desde la una. P"| nuestros monaquillos el Padre Jut organiza una excursión a la Meerdal, miércoles el die 3 de julio. Con I monaquillos de Geysteren irémos bicicleta; salida a las ocho y media de maflana desde la plazuela delante de iglesia paroquial en Geysteren; la ce festiva es a las cinco en la Meerd sobre las siete de vuelta. Hasta la vista JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het b wonen van een bijbeltoespraak met thema: Hoe geestelijk wakker te bl ven". In de Koninkrijkszaal aan Henri Dunantstraat 11aanvang 10 u v.m. Gratis toegang, geen collecte. Campagne Veilig Verkeer Nederland „Geef ze tijd" is het motto van de voorlichtingscampagne die de vereni ging Veilig Verkeer Nederland tot en met augustus van dit jaar voert om de problemen die ouderen in het verkeer ondervinden, onder de aandacht van vooral automobilisten te brengen. Elk jaar worden veel ouderen bij ongevallen op de weg gedood en ge wond, meestal door een aanrijding met een auto. In de periode 1977 tot en met 1982 was het gemiddelde aantal doden onder oudere verkeersdeelnemers 21 procent van het totale aantal verkeers doden. Vooral oudere voetgangers en Fietsers zijn het slachtoffer. Onder ouderen worden in verkeersopzicht overigens niet alleen 65-plussers ver staan. Een gegeven is namelijk dat de ongevalscurve van weggebruikers al vanaf de leeftijd van 55 jaar omhoog gaat. Nederland is duidelijk aan het ver grijzen. Volgens de laatste prognose, gebaseerd op cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, zullen er in het jaar 2000 maar liefst 2,1 miljoen mensen boven de 65 jaar in ons land zijn. Nu bedraagt dat aantal 1,7 mil joen. In de toekomst zal het aantal ouderen in het verkeer dus nog sterk toenemen. ONZEKER Naarmate de _'ns ouder wordt, bestaat er meer ans dat een aantal funkties van licha. n en geest gaat ver anderen. De bew jeglijkheid en de snelheid van voortbewegen nemen af, evenals het gehoor- en gezichtsvermo gen, men kan maar één ding tegelijk doen en ook de reactiesnelheid ver traagt. Dit verminderd funktioneren heeft konsekwenties voor de oudere als ver keersdeelnemer. Het maakt hem kwets baar, maar ook onzeker. Die onzeki heid resulteert in onvoorspelbaar drag. Veilig Verkeer Nederland vraaf automobilisten daarmee terdege rel ning te houden en oudere voetgang! en fietsers wat meer tijd te geven 0 zich aan een moeilijke verkeerssituai te kunnen aanpassen. „OUD GELEERD, OUD GEDAAS 4 Veilig Verkeer Nederland richt zit ook op de oudere weggebruikers zelf. dat kader is een langlopend voorlic tingsproject onder de naam „Ou geleerd, oud gedaan" van start gegaa Voor die gerichte verkeersvoorlichtii met als doel ouderen beter in het vt keer te laten funktioneren, kan Vet Verkeer Nederland gebruik maken vt 22 speciaal opgeleide voorlichters. Omdat het verkeersgedrag voor oudi ren best duidelijk gemaakt kan wordt met behulp van beelden, werken da voorlichters met kleurrijke brochures! dia's. IN SOCIËTEITE Tijdens voorlichtingsbijeenkomst! in bejaardensociëteiten, diensteneend en andere gelegenheden waar ve ouderen komen, wordt erop geweze dat men als voetganger het nodige ka doen aan eigen veiligheid. Goed uitkijken bijvoorbeeld. Maa ook de straat in 'n stad of dorp op d juiste manier oversteken en op buitenweg d&ér wandelen waar dat b veiligst kan. Maar ook de oudere fietser wore verteld hoe hij een steentje kan bijdrs gen aan zijn eigen veiligheid op de weg. Het ligt in de bedoeling het aantl vrijwillige voorlichters die voor het pre ject „Oud geleerd, oud gedaan" bez zijn, fors uit te breiden.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16