O jaar olitiehondenverenigin ie Verdediger 15 jaar Van Grootel PEEL EN MAAS MUZIEKFEESTEN OIRLO meesterschilders in venray Serre plaatsen? Tentoonstelling Voorlichting over beroepen in de handel reclame en communicatie Subsidie voor De Hakkespits Het Nederlandse wijnpaspoort Raads vergadering Meerlo-Wanssum toilet omend weekend gaat de Venrayse tiehondenvereniging ,,De Verdedi- haar 50e verjaardag vieren, met een receptie en demonstraties voor jubliek. oewel over het ontstaan en de eerste nsjaren van deze club zo goed als terug te vinden is, wordt op een de eerste clubreglementen de datum 15 januari 1935 genoemd als de ihtingsdatum. let initiatief hiertoe ging uit van itje Beerkens en Miel Beerkens. tstgenoemde was tevens de eerste rzitter. Bij de eerste leden behoor- o.a. ook Petje Pelzer, Harry Dech- en Nölleke Theeuws. De naam van dub luidde toen nog: „Dresseerclub Verdediger". )e contributie, die de leden aan de verschuldigd waren, bedroeg des- 15 Cent en moest zondags op het :nterrein verrekend worden. Leden een klein inkomen kregen van het luur reductie of zelfs vrijstelling van tling. Men leefde immers in de lichte crisijaren met veel werklozen, nkele oud-leden weten zich nog te nneren, dat het eerste bijtwerk van ionden werd verricht op aan elkaar aaide jute zakken en kamassen. h het eerste reglement lezen we dat: ihtgenoten, leden of verloofden het u hebben om bij demonstraties en lstrijden het terrein te betreden, vijl voor de overige huisgenoten een uctie door het bestuur kan worden rekend", en dat: „donateurs met een ne steeds vrije toegang hebben bij nonstraties en wedstrijden". n 1948 kocht de club het terrein aan Beekweg, waar ze nu nog zit. Dit ikje „woeste grond met opgaande men groot 20 aren" werd voor de ijs van 125,— gekocht. Rond die d werd bovendien geoefend op een rein aan de Smakterweg achter Inal- Vooral de laatste 15 jaren is het rein een echt sportterrein geworden t o.a. een uitstekende grasmat met dergrondse sproei-installatie en licht- isten en een stenen clubgebouw met douche en kantine. De vereniging heeft vanaf de oprich ting verschillende clubhuizen gehad. Tot de jaren '50 was dit het toenmalige café Teng van de Ven aan de Hagelweg. Toen dit werd afgebroken, ging men naar café Buitenlust aan de Maashese- weg en pas in de beginjaren '70 ging de club naar Thielen op het Kennedyplein. Dat het clubhuis in de beginjaren een heel andere functie vervulde dan momenteel, blijkt wel uit het feit, dat de club er destijds een eigen spaarkas had. Ook bezat de vereniging enkele lucht buksen, waarmee ze jaarlijks in het café schietwedstrijden organiseerde, om de clubkas te spekken. Maar sinds 1973 wordt er nagekaart in de eigen kantine ën wordt het clubhuis enkele nog be zocht op de algemene ledenvergaderin gen. Verschillende keren is het ledenaantal maar óók het verschil in inzicht, met be trekking tot het oefenen, aanleiding geweest tot het afsplitsen van een groep van de vereniging. Zo is in 1962 P.H.V. „Buitenlust" ontstaan. Een tiental jaren daarna P.H.V. „Gemmadal", onmiddellijk gevolgd door P.H.V. „Bij Dagen Nacht", De laatste jaren evenwel zoeken de clubs weer toenadering tot elkaar, hetgeen zich vooral uit, in het houden van oefendagen en de kampioenswed strijd van Venray. De meeste honden zijn ongetwijfeld afgericht op Harrie Pelzer die (bijna) 25 jaar het pak voor de leden aantrekt. Reeds 5 x heeft hij op een Nederlands kampioenschap gestaan en wel bijna ieder jaar wordt hij gevraagd voor een afdelingskampioenschap of certificaats keuring. Daarnaast heeft de vereniging sinds een paar jaar twee erkende keur meesters in haar midden, te weten Piet van Dijk en Piet Kivits. Om de clubkas aan te vullen, werden in het verleden regelmatig kienavonden door „De Verdediger" georganiseerd. De laatste jaren gaat men hiertoe regel matig bewaken in feesttenten en gebou wen. Zo is b.v. de nachtelijke veiligheid van de muziekfeesten in Merselo en de carnavalstent in Venray om er maar twee te noemen, al jaren in handen van „De Verdediger". Maar ook het grote publiek kent deze politiehondenvereniging. Door haar jaarlijkse nationale wedstrijden bij voorbeeld, waar het uitnodigen van vooral spectaculaire honden een goede formule is gebleken. Dat het terrein aan de openbare weg ligt en gemakkelijk bereikbaar is, draagt op gelukkige wijze bij tot een ieder jaar weer talrijk pu bliek. Het is nu weer zó, dat het publiek duidelijk bij dit jubileum wordt betrok ken. Dat kan men wel zien aan het on derstaande PROGRAMMA: Vrijdag 12 juni: Receptie van 19.00 - 20.00 uur in de feesttent aan de Beekweg te Venray. Feestavond voor leden, oud-leden en genodigden. I Nu kan iedereen het. Met het unieke Woning Pius Plan: handzame alles-in-een pakketten met duidelijke werkschema's Met het professionele resultaat van de vakman. Maar door zelfdoen de helft goedkoper. Bouwbedrijf J.RAEDTS&Zn. c.v. geopend: ma t/m vrij. 9.00-17.30 uur za. 9.00-12.00 uur Mgr. Hanssenstraat 57. Oostrum. Tel.: 04780-81469/82274. Wie vóór hei pand Van Grootel aan Stationsweg 21 te Venray staal, heeft geen idee van wat er allemaal achter facade van deze zaak te zien is. Mees- 1 wordt het zicht naar binnen belem- erd door een mastbos van hengels in le maten en modellen. Maar eenmaal nnen komt men onder de indruk, niet leen van de grootte van de zaak, maar ok van de veelheid van artikelen, elke hier ten toon wordt gespreid. Direct bij het binnenkomen wordt en al getroffen door het geborrel in de :1e tientallen aquaria, waarin vissen in lei variatie rondzwemmen. Maar even indrukwekkend is het ten- jespreide assortiment voor de ivisser, de aquariumliefhebbers, de lobbyist, die een vijver al dan niet fontein wil aanleggen, èn de eelheid van voeders, kooien etc. voor atten, honden, vogels en knaagdieren. Het feit, dat de heer van Grootel vijf- en jaar geleden zich aan de Stations- eg vestigde, wil hij aangrijpen om zijn aak eens in het middelpunt van de be- ingstelling te plaatsen. Ongeveer dertig jaar geleden begon e heer L. van Grootel in Helmond auter uit hobby, met het kweken van ropische vissen en aquariumplanten in e hoop ooit eens van zijn hobby een ieroep te kunnen maken. Maar de erste jaren liep het echter allemaal nders. In het begin van de zestiger ja- en kwam hij naar Venray bij Rank (erox. In zijn schuur bij zijn woning de Helfrichstraat zette hij zijn lobby voort, totdat hij nu vijftien jaar geleden, samen met zijn vrouw, de aak aan de Stationsweg begon. EIGEN INZICHT Geheel naar zijn eigen inzicht bouwde lij 120 mJ bij de bestaande winkel en ichtte hij zijn aquaria in, waarin hij o'n tweehonderd verschillende soorten lissen en visjes kon onderbrengen. Omdat ieder soort ook weer zijn spe cifieke eisen stelde, kreeg iedere vissoort ijn eigen glazen omgeving, met eigen •eluchting, afvoer en temperatuur. Aldus ontstrond een waar vissenpara- iijs met een grote verscheidenheid en en ongekende rijkdom aan kleuren- iracht. GROOT ASSORTIMENT Geleidelijk aan ging de heer L. van jrootel zich ook specialiseren in alles ►at met de hengelsport heeft te maken. :en groot deel van zijn zaak is dan ook liervoor ingericht. Een sportvisser kan zo gek niet bedenken of de heer Van Grootel heeft het. Of het nu een inge nieuze werphengel moet zijn, een dobber of lood om het hengelsnoer mee te verzwaren, alles ligt overzichtelijk uitgestald in vitrines en rekken. Verder is er alles leverbaar voor com plete zoet- en zoutwatervisinstallaties voor huiskamers, kantoren, kantines of hallen, in iedere gewenste maat of uit voering. En onder dat „alles" valt na tuurlijk ook het grote assortiment aan waterplanten, fontijnen, vijvers etc. Niet zonder trots kan de heer Van Grootel dikwijls ervaren, dat zelfs men sen van buiten Venray versteld staan van wat hij te bieden heeft. Daarom is het niet vreemd, dat deze aktieve ondernemer sinds kort zijn zaak heeft uitgebreid met alles voor katten, honden, vogels en knaagdieren. Of het nu voer is óf een eenvoudig honden riempje; zeker is, dat Van Grootel het heeft. 15-JARIG BESTAAN Het vijftienjarig bestaan van de zaak wordt in de week van 16 tot 21 juni met een feestelijk tintje gevierd. Wie in die week de zaak bezoekt, krijgt in ieder ge val een leuke attentie. Daarnaast wordt voor de jeugd tot vijftien jaar een kleur- wedstrijd georganiseerd, waarmee leuke prijzen zijn te winnen. Van 7 juni t/m 18 augustus is in de grote zaal van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum de tentoonstelling: „Je deed wat je doen moest" - Vrouw in Verzet 1933 -1945 te zien. In deze tentoonstelling worden ver schillende vormen van verzet en het aandeel van vrouwen daarin in beeld ge bracht, zoals hulp aan onderduikers, illegale pers, vervalsen van persoonsbe wijzen, pilotenhulp, inlichtingen en spionage en gewapend verzet. Daarnaast wordt er ook aandacht besteed aan een van de belangrijkste taken van vrouwen: de koerierdiensten; en aan het leven c.q. overleven in Indische en Duitse concentratiekampen. In de expositie zijn een groot aantal foto's, documenten, tekeningen en voorwerpen, die betrekking hebben op vrouwen in verzet, te zien; zoals een onschuldig ogende kinderwagen die gebruikt werd voor het vervoer van wa pens in een dubbele bodem, een weck fles tulpenbollen, kampkleding, bor duur en indringende teken ingen over de behandeling van gevangen vrouwen. VANDALISME Nadat een ruitje was ingeslagen in een woning aan de Oude Oostrumseweg was getracht daar brand te stichten. De gordijnen waren al met een aansteker in brand gestoken. Gelukkig voor de be woners dat het vuur uit zichzelf doofde. Het bleef nu bij een kleine schade. Overmtig drankgebruik moet oorzaak zijn geweest van vandalosme in de Hofstraat. Daar werd op de vroege zondagmorgen een winkelruit aan dig gelen gegooid. An de hand van getui genverklaringen konden kort daarna de daders worden aangehouden. Naast het vernielen van die winkelruit en het weg nemen van enkele voorwerpen uit de etalage, hadden de twee daders ook nog vernielingen gepleegd aan enkele in de Pr. Bernhardsiraat geparkeerde perso nenauto's. Na verhoor; uiteraard met de mededeling dat preocesverbaal zal worden opgemaakt, en dat ze zeker de rekening van dit vandalisme gepresen teerd zullen krijgen werden de 24- en 21-jarige Venraynaar heengezonden. Van een aan de Hoedenmakerstraat geparkeerde personenauto was een kop lamp moedwillig vernield. UNIEKE FOTO Wij kwamen in het bezit van een foto waarop duidelijk leden van de Venrayse politie, ingedeeld bij de M.E. plaats hadden genomen in het Pausmobiel. Dat van kogelvrij glas voorziene voer tuig moest bewaakt worden tijdens het bezoek van de Paus aan Maastricht. •Zaterdag 15 juni: Demonstraties met: speurhonden 10.00 -10.45 u. eigen vereniging 10.45 -11.30 u. jachthonden 11.30-12.15 u. Pauze. Ver. voor Duitse Herders 13.30-14.15 u. Hash-hond 14.15-15.15 u. diensthond 15.15-16.00u. Voor de kinderen: ponykar film in de tent Zondag 16 juni: Nationale wedstrijd voor politiehonden aanvang 14.00 uur. Onthulling van de eigen verenigingsvlag 3 dagen: Tentoonstelling en videofilms over het politiehondenwerk in de tent. Alle aktiviteiten vinden plaats op het terrein aan de Beekweg te Venray. Op woensdag 26 juni a.s. wordt in het kader van de serie voorlichtingsbijeen komsten aandacht besteed aan de handels-, reclame en communikatiesek- tor. Deze voorlichtingsmiddag wordt verzorgd door het Bureau voor Onder wijs- en Beroepskeuze in samenwerking met het COA (Contactcentrum Onder wijs-Arbeid). Ingegaan wordt op opleidings- en be roepsmogelijkheden binnen deze sek- tor. Om een indruk te geven van de sektor: „Nijenrode" instituut voor Bedrijfs kunde, HEAO, Hotelschool. Detail handelsschool, Slagersvakschool, Tex- tielhandelsschool, MEAO, Opleidingen op het gebied van Public Relations, Hostessopleiding, Marketingsopleidin- gen, Opleidingen tot reclame-ontwerper en etaleur, SRM (stichting voor Recla me en Marketingsonderwijs), Journa listiek, Tolk- en Vertaalwerk. BELANGSTELLING? Aanmelding voor deze voorlichtings bijeenkomst (workshop) kan telefo nisch gebeuren vóór vrijdag 21 juni onder tel. nr. 04790 -10032. Daar wij bij de inrichting van de voorlichting rekening willen houden met de wensen van U, vragen wij U bij de aanmelding aan te geven welke stu dies/beroepen specifiek Uw aandacht hebben. De voorlichting duurt van 14.00 - 16.00 uur en vindt plaats op de Leunse- weg 2a te Venray. In verband met de organisatiekosten wordt van de deelnemers een bijdrage van 5,— gevraagd. De deelnemers ontvangen een informatiepakket tijdens de voorlichting. DONDERDAG 13 JUNI 1985 Nr. 24 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Door de Muziekvereniging „Ons Genoegen" te Oirlo, worden in de het laatste weekend van juni a.s weder om de traditionele Zomermuziekfeesten georganiseerd, welke wederom zullen plaatshebben in de hiervoor feestelijk ingerichte loods van de fa. Custers, Oirloseweg 5. Men kan zeker van een traditie spreken, als men bedenkt, dat door deze muziekvereniging, reeds een 15 tal jaren deze muziekfeesten worden gehouden. Dat deze muziekfeesten zich telkenjare in een grote belangstelling mogen ver heugen, is zeker te danken aan de orga nisatie en opzet van deze feesten, welke voor elkeen een prettig en genoeglijk programma te bieden heeft. Waren de eerste muziekfeesten in 1970 gering van opzet, en was ook de accommodatie in de destijds nog bestaande Tuinbouwloods gering, door de jaren van ervaring heeft men deze feesten weten uit te breiden, tot een waar genoegen voor elke bezoeker. Sinds enkele jaren heeft men gebruik kunnen maken van de loods van de fa. Custers, welke in alle weersomstandig heden een uiterst riante gelegenheid is om deze feesten te houden. Ook de Muziekvereniging „Ons Genoegen" heeft de formule van de muziekfeesten reeds lang gevonden. gezien het steeds stijgende aantal be zoekers welke deze feesten bezoeken. Het programma biedt ook thans wederom een verscheidenheid, welke er zijn mag, en waaraan een zestal muziek gezelschappen uit de regio Limburg en Noord-Brabant op zondag 20 juni haar medewerking verlenen. Het programma van deze muziek feesten begint op: Vrijdag 28 juni: met een daverende show-, dans- en amusementsavond, welke verzorgd wordt door de in deze regio zeer bekende muziekgroep „Spring". Aanvang van deze avond om 20.30 uur. Zaterdag 29 juni: zal de in deze regio reeds bekende kapel van John Quad- flieg „De Wurmtaler Musikanten" een grandioze Tiroler-avond verzorgen, welke om 20.30 uur aanvangt. Deze grandioze kapel, welke in binnen- en buitenland grote bekendheid geniet, is vele malen opgetreden voor radio en t.v. in Nederlands alswel in Duitsland. Een bezoek aan deze avond zal zeker de moeite waard zijn. Zondag 30 juni: zal in het teken staan van de HAFA muziek. Om 11.00 uur vangt deze morgen aan met Frühschop- pen en matinee, hetwelk wordt voortge zet door een zestal muziekgezelschap pen met een HAFA toernooi. De gezelschappen welke hieraan hun medewerking verlenen zijn: Harmonie Sambeek, Harmonie Ottersum, Fanfare Oploo, Harmonie Zeilberg, Harmonie Leunen en Fanfare Oirlo. 's Avonds om 20.00 uur is er het op treden van „Veronica Top 40 Drive Inn". Al met al dus een programma wat voor elk wat wils biedt, de diverse orkesten staan borg voor een zeer geslaagde avond, zowel de groep Spring op vrijdagavond, alswel de Wurmteiler Musikanten op zaterdagavond. Zondag staat meer in het teken van de liefhebbers van HAFA muziek, terwijl zondagavond speciaal de jeugd aan haar trekken komt bij de Veronica Show. Vermeld zij nog dat de entree op vrijdag- en zondagavond ƒ3,en zaterdagavond 7.50. Voor deze laatste zijn kaarten in voorverkoop verkrijg baar bij de Rabobank in Oirlo en de Fa. Hebing, Oirlo a 5,— per pers. Voor eventuele in?ichtingen kan men terecht bij het secretariaat van de Muziekvereniging „Ons Genoegen", tel. 04787-697. cor reijnders onderhouds-en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 Folkloristische dansgroep „de Hak kespits" heeft vorige week een subsidie toekenning ontvangen van de Stichting Comité voor Zomerpostzegels. Deze subsidie is toegekend op basis van de culturele waarde die deze stichting aan onze dansgroep toekent. Het is de bedoeling dat deze subsidie wordt aangewend voor de aanschaf van authentieke kostuums. Voor onze vereniging was dit een aangename verrassing, zowel in finan ciële zin alsmede het 'feit dat wij hierdoor een stuk erkenning hebben ge- Leenen's dranken in de Henseni- usstraat introduceert in samenwerking met een aantal actieve collega's in den lande het mooiste vor de ware wijnlief hebber: Het Nederlands Wijnpaspoort. Dit gratis verkrijgbare wijnpaspoort biedt de houders vele unieke voordelen. Immers vanaf juni 1985 t.m. mei 1986 kunnen de houders op vertoon van hun persoonlijk paspoort iedere maand weer een andere met veel zorg geselecteerde wijn proeven en tegen gereduceerde prijs aanschaffen. Alle paspoort-wijnen hebben een bijzonder gunstige kwaliteit prijsverhouding en zijn exclusief bij Leenen verkrijgbaar. Het Nederlandse Wijnpaspoort bevat naast een 12 tal unieke wijnaanbiedin gen tal van interessante wetenswaardig heden zoals b.v. het proeven van wijn, het beoordelen van wijn, alsmede uit voerige informatie en achtergronden over de erkende Europese wijngebieden en de aangeboden wijnen in het bijzon der. Achter in het paspoort treft U bo vendien een bijzonder handige wijn- waarderingstabel aan over de goed en ook minder goede wijnjaren die er na tuurlijk ook geweest zijn. De consumptie van wijn is in Neder land nog steeds stijgend, waarbij tevens valt te constateren, dat méér op kwali teit gelet gaat worden. De Nederlander krijgt meer „Wijnkennis in huis". Het Nederlands Wijnpaspoort zal deze ken nis alleen maar vergroten en on derstreept tevens de belangrijke rol van de Nederlandse wijnhandelaar die neer- kregen voor onze dansgroep. Ook op nationaal niveau hopen wij a.s. zaterdag 15 juni een goede entree te kunnen maken op de nationale kleder drachten-dag in de Flevohof. Deze dag wordt voor de achtste keer georganiseerd en het zal dit jaar de eerste keer zijn, dat Limburg (met name Noord), hierbij vertegenwoordigd is. Alle elf provincies zullen nu voor het eerst daat aanwezig zijn. Foto: Mevr. J. Meesters-Kuijs en dhr. Wientjens overgandlgen de cheque aan voorzitter G. Regli. OPROEP AAN MENSEN DIE HUN FIETS KWIJT ZIJN Inwoners die de laatste maanden hun fiets zijn kwijtgeraakt en daarvan geen aangifte bij de politie hebben gedaan, maar geen duidelijk signalement van die fiets aan de politie konden meedelen, worden verzocht op het politiebureau te gaan kijken of hun fiets daar toch mo gelijk als gevonden is bezorgd. Momen teel staan er weer een groot aantal ge vonden fietsen, waarvan geen eigenaar bekend is. Overigens wordt er nogmaals op ge wezen dat op het politiebureau een gra tis fietsregistratiekaart te verkrijgen is. Indien dan uw fiets gestolen wordt is het veel gemakkelijker bij de aangifte de juiste gegevens van de fiets te verstrek ken. SNELHEIDSCONTROLES Op de Overloonsewge werd een snel heidscontrole gehouden. 33 auto bestuurders werden daar maandag be keurd. Snelheden werden gemeten tus sen de 62 en 81 km per uur. Op de Albi- onstraat werd eveneens controle gehou den. Daar gingen 15 bestuurders op de bon. Hier werden snelheden gemeten van 64 tot 78 km per uur. komt op: veel vakkennis, een met zorg samengesteld assortiment en persoon lijk advies. Als zodanig vinden wij het Nederlands Wijnpaspoort een prima in itiatief. De raad van Meerlo-Wanssum had voor de maandag gehouden vergadering bijna net zoveel tijd nodig als voor de koffiepauze, zo beknopt was die agen da. Omdat bij het bezoek van de gouver neur aan de gemeente door hem bepaal de uitspraken waren gedaan, welke niet juist waren, had het college een nota sa mengesteld van aantekeningen omtrent de omlegging van de weg Venray-Well, buiten de kom van Wanssum, en die naar Gedeputeerde staten gestuurd. Dat was voor de raadsleden weer eens aan leiding, mede gelet op de toekomstige uitbreiding van de haven van Wanssum (Biogasoverslag), nog eens aaan te drin gen om werk te maken die noodzakelij ke omlegging. De werkgroep Venrayseweg-Brugweg en de dorpsraad van Wanssum komen binnenkort weer in vergadering bijeen. Dan zal ook bekeken worden welke ak- tie's ondernomen kunnen worden. Het college zegde toe met de raad in infor meel overleg de door hen te ondernemen aktie's binnenkort te willen bespreken. AGENDA Jachthoornkorpsen binnen de ge meente kunnen in.de toekomst subsidiei ontvangen nu de raad de subsidieveror dening aanpaste. Het eerst kan het Jachthoornkorps Swolgen daarvan pro fiteren. Ze krijgt voor het jaar 1985 een startsubsidie van 1030,- Een bedrag van 1500,- werd be schikbaar gesteld voor plaatsing van en kele objectaanwijsborden. Om Swolgen op de officiële borden aan te brengen, dat zal met de ANWB besproken wor den. Een krediet van 8.985,- werd be schikbaar gesteld voor de inrichting van van de school in Tienray. Wethouder Wijnhoven deelde tij dens de rondvraag mede, dat het jaar verslag van het gemeenschapshuis Wan ssum bekend was en dat het tekort over het jaar 1984 verminderd was t.o.v. het jaar 1983. Dat tekort bedroeg nu 20.867,- in het gemeenschapshuis Wanssum zal dat jaarverslag aan de or de komen met de commissie financieën en het bestuur van het gemeenschaps huis, op 27 juni a.s.. Ook niet commissie-leden van de raad werden voor die bijeenkomst uitgenodigd. INBRAAK IN SCHAFTKEET Op een terrein aan de Plataanstraat werd een schaftkeet opengebroken. Er wordt niets vermist maar de breek- sachade bedraagt 150,—. VIER WIELEN ONTVREEMD Van een personenauto, geparkeerd op het achterterrein van een garage aan de Paul Burgmanstraat, werden 4 wielen ontvreemd. Schade 1000, Verder werd nog ontdekt dat er pogin gen waren gedaan om in andere daar geparkeerde auto's in te breken. Dat is niet gelukt.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11