Grote Markt wacht op aanpassing PEEL EN MAAS ilIhplIHiidiiinpAipkpillii meesterschilders in venray Amazone uit fsselsteyn naar Europese kampioen schappen dressuur Red Stars kreeg 5 prachtige tennistafels VENRAYSE SCHOUWBURG PAKT WEER UIT CAESAR Al is een nieuwe auto nog zo snel.... Muzikaal succes Proefuitzending kabel-tv Venray Gouden paar in Overloon Bezuiniging op verlichting Geen verkeers maatregelen op landbouwwegen Wandeltocht voor slechthorenden Cursus computerkunde Zeer re dorpspomp is weer terug op de er lan praJ'se Groie Markt, en dit weekend inden er tijdens het aspergefeest zelfs k. pien. Maar die bomen waren slechts Jelijk, en de pomp alleen kan het jin z'n oude allure niet teruggeven; ar is een algehele herinrichting voor rui dig- ntree, Er zijn al verschillende herinrich- luken, gsplannen ontworpen, maar tot nu i is het bij plannenmaken gebleven, j Coördinatiegroep Centrumfunktie nray hoopt nu te kunnen bijdragen p een spoedige realisering van een ^inrichting van Venray's mooiste tin. 1970 Pr staan nu vrÜwel geen bomen op Vloer I mooie plein, de trottoirs zijn smal g0e- (de aankleding is weinig sfeervol. Bo- jbad. ndien wordt het middelpunt van het Itrum gebruikt als parkeerplaats. :e situatie doet Venray's imago als illig winkel- en uitgaansplaatsje geen land, en nu al bevinden zich in de on middellijke omgeving van Venray (op max. een half uur rijden afstand) dage lijks gemiddeld 15.000 toeristen. Deze mensen besteden gemiddeld per persoon per dag ongeveer een tientje buiten de accommodaties waar zij verblijven. Het spreekt voor zich dat Venray op deze ontwikkeling moet inspelen. De concur rentie vanuit andere plaatsen in de om geving wordt echter steeds groter en daarom zal Venray de toeristen méér moeten bieden. Een gezellig winkelcen trum met een sfeervolle Grote Markt als middelpunt bijvoorbeeld. Daarnaast is een aantrekkelijk cen trum ook belangrijk voor de lokale en regionale bezoekers. Een bezoek aan het centrum is voor veel mensen een vorm van ontspanning, zoals sportbe oefening dat ook' kan zijn. Op het gebied van sport zijn in Venray gelukkig veel voorzieningen aanwezig, maar voorzieningen ten behoeve van de openlucht-recreatie in het centrum kunnen de gemeenschap als geheel eveneens rendement opleveren. Meer bezoekers betekent meer werkge legenheid in de dienstverlenende sector, meer winkels en andere bedrijven, een uitbreiding van de keuzemogelijkheden poli eval 14.15 traat tpaar lotseli K -ne-kli Je kijken k en. N ;t verd luis leid door zij dc cr( de w :oekt net ht m OVf :rsonc ge Ve e jui wegl :o in ituurd laar HTEI otel r v; Venri ele ray etfet rbracf Mozat i andc dat o ji!iapji( an 2 >oid. ;ifte i igstrafln woni c gesti ;emee s kap r 1 w Hl Van 18 lot 20 juli zullen in Rotterdam Europese kampioenschappen dres- rnr voor pony's plaatsvinden. Daar zal 17 jarige scholiere van het Boschveld- jllege, Wilma Lemmens uit Ysselsteyn et haar pony Fleur, om de hoogste eer l<|aan strijden. Reeds in 1983 deed Wilma Lemmens et haar pony van zich spreken, door kringkampioenschap te behalen, laar succesreeks kon niet worden voor gezet, omdat zij een ongelukkige val laakte, waardoor ze zes weken in het ips kwam te zitten. Begin 1984 kon het ;er en werd zij kampioen in klasse L2. e ging over naar klasse middel en werd aar Limburgs Kampioene. Toen werd afgevaardigd naar de kampioen- ihappen van de NKB en ook daar werd kampioen. Daardoor was zij ver licht te starten in de klasse Z. de waarste klasse* Zo moest zij in januari eelnemen'aan 3 selectiewedstrijden van LRB. Bij de officiële selectie wedstrijd in Helden werd ze prompt lis erste. Ook op de selctiewedstrijden in ;b landel en Velp werd ze beide keren erste. Uiteindelijk mocht zij en Fleur aan treden voor de selectiewedstrijden van Europese' kampioenschappen. Zij Verd 4e maar toch aangewezen voor eelname aan die kampioenschappen, elke van 18 tot 20 juli a.s. te Rotter- lam worden gehouden. Niet onvermeld mag blijven de grote leun van haar begeleiders en instruc ts de heren Marcellis, Vlemmings en I an Janssen (van Manege Janssen). AANRIJDING MET GEWONDE Maandagmorgen reed een 13-jarige ongen met zijn fiets vanaf de Jan "'ensenstraat de Schoolstraat in en zag laat de over de Schoolstraat taderende fietser, een 50-jarige Venray- dame, die voorrang had. De dame :wam na de botsing ten val en bekwam a hoofdletzel. Ze werd per ambulance naar het ziekenhuisvervoerd, maar haar ijl verwondingen vielen mee. WIELRENNERS KWAMEN IN BOTSING Tijdens de wielerwedstrijd in Oos- Irum kwamen twee wielrenners met ilkaar in botsing waardoor zij ten val ilijkwamen. Beiden moesten met verwon- lingen naar het ziekenhuis in Deurne worden vervoerd, omdat een van de wielrenners uit Deurne afkomstig was, terwijl de andere uit Roggel kwam. De reeds bij de opening van het ont moetingscentrum van Red Start aange kondigde tafeltennistafels, konden dins dagavond door de heer v.d. Biggelaar, voorzitter van de Kath. Invalidenbond aan het bestuur van Red Start worden aangeboden. De heer v.d. Biggelaar vond hei een prettig gevoel dat de ge handicapten nu beschikken over eigen tafels. Vele jaren, aldus de heer v.d. Bigge laar heb ik mij ingezet voor de collecte van het Nationaal Sportfonds gehandi capten. Die collecten zijn hard nodig, Reeds eerder kon uit dal fonds een be drag beschikbaar gesteld worden van 11.500,- voor de rolstoellift in de Wet- teling; voor aankoop van sjoelbakken kwam een bedrag beschikbaar van 950,-. En dan nu een bedrag van 3950,- voor 5 prachtige tennistafels. Ook bracht de heer van de Biggelaar nog eens naar voren dat ook het Bea- trixfonds een bedrag van 3445,- be schikbaar had gesteldt voor aanpassin gen van douche's. Reeds nu kon de heer van de Bigge laar aankondigen dat er nog één aange paste tafel bij komt voor schuiftafelten- nis. In de afgelopen jaren heeft de Inva- lidensportclub veel vooruitgang geboekt zowel in prestatie als in organisatie. De vooruitgang zal zeker voortgang vinden in het trainingscentrum van Red Stars. De overdracht vond plaats op de trai ningsavond van de Invalidensportclub en werd ook door belangstellende leden en bestuursleden van Red Stars bijge woond. en de service. Daar profiteren ook Venrayers van! De riolering onder de Grote Markt stamt uit het begin van deze eeuw en zal een keer vervangen moeten worden. Door dit punt een hoge prioriteit op de gemeentelijke begroting te geven, zou een spoedige renovatie van de Grote Markt mogelijk worden. De face-lift zelf hoeft slechts te bestaan uit een ver breding van de trottoirs, het planten van een aantal bomen, een verminde ring van de parkeerfunktie en eventueel het plaatsen van aangepast straatmeu- bilair zoals ouderwetse lantaarns. Niet te veel elementen, want de Grote Markt moet een „levendig" plein worden waarop ook markt gehouden kan worden, evenals de kermis en andere grotere evenementen. De oorlogsschade in Venray is al lang hersteld: wordt het nu niet eens tijd dat we de schade die in de jaren daarna, overigens met de beste bedoelingen, is aangericht gaan aanpakken? Er moet iets gebeuren, anders streven andere plaatsen in de regio Venray voorbij. En de Grote Markt heeft de kwaliteiten om er een van de sfeervolste pleinen van Limburg van te maken. Deze week worden de traditionele beursdagen van de Venrayse Schouw burg gehouden. Op het kwalitatief uitstekende pro gramma, met vele klinkende namen, hoeven we hier niet in te gaan, omdat elders in dit blad uitvoerige informatie te lezen is. Het bezoek is het afgelopen jaar, on danks de bezuinigingen die de meesten van ons moesten doorvoeren, bijzonder meegevallen. Men zit zelfs nog iets boven de begroting, wat tot gevolg heeft dat er dit jaar weer een uitstekend pro gramma gecontracteerd kon worden. De basis waarop de schouwburg drijft, is het abonnement. Het is een be kend verschijnsel, dat echte theaterlief hebbers, die geen abonnement nemen, het toch af laten weten. Een schouw burgavond moet in de agende gepland worden. Dat kan ook, want men is volledig vrij in de keuze. Blijkt nader hand dat men toch een andere avond had willen kiezen, of dat men op de eerder gekozen datum verhinderd is, dan kan men altijd ruilen. De bewering dat men geen abonnement meer neemt omdat men zo vaak verhinderd is gaat dus niet meer op, want men is zijn geld nooit kwijt. Zonder bezwaar kan men een andere voorstelling kiezen. ,,De klant is koning" is het devies en men heeft er ook niets aan om iemand een bepaalde voorstelling op te dringen. De beste reclame is nog altijd een tevreden publiek wat hier een behoorlijke vinger in de pap heeft. Dit jaar is bijzonder gelet op de kwa liteit van de voorstellingen, omdat het publiek door de bezuinigingen toch wel kieskeuriger is geworden. Dat mag ook wel en wanneer men de landelijke pers volgt, hoeft men nooit ,,'n kat in de zak te kopen". Deze week kan men zaterdag en zondag weer een keuze maken en kan men zelf de plaatsen voor het komend seizoen uitzoeken. Gezien het feit, dat er zoveel klinkende namen op het pro gramma staan en er ook heel bekende stukken geprogrammeerd zijn, ver wachten wij weer een grote toeloop. Bij grote drukte worden er volgnum mers uitgegeven, zodat men rustig weg kan gaan. Overigens zijn er ook veel mensen die een schriftelijke boeking prefereren of gewoon na de drukke beursdagen naar de Schouwburg toe gaan om Jiun abonnement samen te stellen. Door de veelheid van voorstellingen en de gevarieerdheid van het program ma, komt iedereen toch wel aan zijn trekken. Theater bestaat dank zij het aanwezi ge publiek, wat dan ook altijd krijgt wat het waard is. Dat het Venrayse publiek veel waard blijkt te zijn, komt tot uiting in het weer uitstekende aanbod van voorstellingen voor het seizoen 1985 - 1986. DE MOOISTE ZOMER COLLECTIE VINDT U BIJ Grotestraat 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstraat 28 Venlo tel. 077-41960 DONDERDAG 6 JUNI 1985 Nr. 23 HONDERDENZESDE JAARGANG De heer Koos van Haren van Auto Mobiel Venray aan de Paul Burg manstraat, houdt er van op een orginele manier zijn nieuwste aanwinst op de au tomarkt te introduceren. Om aan te tonen hoe snel de nieuwe Rover Vitesse is, had hij een afspraak gemaakt met de schipper van de ,,Arie Ouwehand", de winnaarvan de harin grace. De heer van haren zou snel even op en neer gaan naar de zeehaven van Schevingen om een van de eerste kantjes haring naar Venray te brengen, en dit heerlijke zeebanket met zijn zakenrela ties verorberen. Maar ondanks de Vites se van Rover met elektronische injectie, en de uiterst goede bedoeling van de Venrayse dealer ging het resultaat tóch de mist in. Het nieuwe „snel heidsmonster" werd onderweg opge houden door allerlei files en verkeer- somleidingen, waardoor het kantje met behoorlijke vertraging in Venray arri veerde, waar men intussen de komst van de groene haring met (veel) bier af wachtte. Het Gem. Bejaardenkoor „Crescen do" uit Venray nam zondag 2 juni deel aande federatieve Limburgse Zangver eniging „Vriendenkoor" te Echt, bij ge legenheid van hun 85-jarig bestaan. Voor de eerste keer in het bijna 20-jarig bestaan van Crescendo nam men deel aan 'n officiële Zangersdag. De jury, bestaande uit de uit België af komstige Julian Wilmots, de in binnen- en buitenland bekende zangspecialist Manus Willemssen, en de bekende diri gent Paul Hupperts, beoordeelden „Crescendo" zeer positief. Uit de juryrapporten o.a.: „Heel verdienstelijk en verzorgd optreden"; Repertoirekeuze heel goed; Muzikaal voldoende tot goed enz. Het was 'n hele ervaring voor de leden van Crescendo en hun dirigent Theo Jacobs. Ook de kritische noten die de jury meegaf werden zeer gewaardeerd en zullen bij de verdere repetities goed in acht worden genomen. Het was 'n leuke dag die besloten werd met 'n gezamenlijk etentje en gezellig bijeen zijn tot men voldaan huiswaarts keerde. Proficiat Crescendo „steeds hoger op"! DIEFSTALLEN Maandagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in de naaimachinehan del v. D. aan de Stationsweg. Toegan was verkregen door een raam uit te nemen. Ontvreemd werden verschillen de pakken koffie. Bij een inwoner van de Stations weg werd voor de vierde maal de groene PTT brievenbus weggenomen. Ook van een bewoner van de Wanssumseweg werd de groene PTT brievenbus ont vreemd. Ten nadele van bouwmaatschappij J. uit Venray werd op het terrein van Rank Xerox een speciale bouwzaag ter waarde van 2500,— ontvreemd. Kabeltelevisie Venray geeft proefuit- zendingen ven „Olympus" door. KTV Venray zal de proefuitzendingen van het „Olympus" programma welke tussen 6 en 12 juni a.s. worden uitge zonden op het kabelnet. „Olympus" is de naam voor een satelliettelevisie-programma, dal door een aantal Europese omroeporganisa ties waaronder de N.O.S. gezamelijk zal worden geproduceerd. Het ligt in de be doeling van de betreffende organisaties, welke haar uitzendingen vanuit Hilver sum verzorgt, om vanaf oktober dit jaar dagelijks een gevarieerd televisiepro gramma te gaan uitzenden. De taal bij de beelden zal in het algemeen de taal van hel land van herkomst zijn, waarbij in veel gevalen voor een Nederlandse vertaling zal worden zorg gedragen. KTV Venray heeft de benodigde ap paratuur t.b.v. de ontvangst van deze zender inmiddels geinstalleerd en zal de proefuitzendingen via het informatieka naal doorgeven. Overigens zal vanaf ok tober, als de zender definitief gaal uil- zenden het programma via een afzon derlijk kanaal (K24) zijn af te stemmen. De uitzendingen voor hel programma liggen tussen 12 en 5 uur 's middags met eenherhaling tussen 7 en 12 uur 's avonds. Indien tijdig geïnformeerd over de inhoud van de programma's zal KTV deze 's morgens vermelden via haar in formatiekanaal. Overigens zullen dc uit zendingen alleen te ontvangen zijn die voor een volledig abbonnement hebben gekozen of nog in dc proefmaand zit ten. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 A.s. vrijdag staat Overloon in het te ken van een gouden paar. Op die dag vieren Tien van Osch (83) en Fien Rut ten de dag dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Beschreven wij vorige week bij uitzondering de levensloop van een gouden paar uit Maashees, ook deze keer zijn wij gezwicht voor de „doorslaggevende" argumenten. De gouden bruidegom is namelijk geboren en getogen in Merselo terwijl men daar naast al vele jaren een trouwe lezer is van Peel en Maas. DE GOUDEN BRUIDEGOM TIEN VAN OSCH (83) is zoals gezegd geboren en getogen in Merselo. Omdat het steeds groeiende gezin waarin hij leefde te weinig uitbrei dingsmogelijkheden had, greep zijn va der de gelegenheid aan aan, toen een boerderij nabij het Schaartven vrij kwam, om naar Overloon te verhuizen. Daar op dat bedrijf bleef Tien werken. Eigelijk leek het erop, dat hij niet de huwelijkse staat zou kiezen, maar vrij gezel zou blijven. Maar ook op latere leeftijd kan men de smaak te pakken krijgen, zeker toen hij op de Overloonse Kermis zijn later bruid leerde kennen. DE GOUDEN BRUID "FIEN RUTTEN (72) kon als boerendochter op het ouder lijke bedrijf blijven werken. Daar wisten ze ook van aanpakken. Toen men in Boxmeer een bedrijf kon krijgen werd er getrouwd en verhuisd. Liefst 35 jaren bleven ze bóeren in Boxmeer, war Toen een aktieve verenigingsman was. Hij deed er de naam Van Osch alle eer aan. Zo was hij bestuurslid van de Boe renleenbank, van het veefonds en van de coöperatieve Handelsvereniging. Maar Overloon trok hen beiden en toen op de Baanse straat een klein be drijfje met enkele kippenhokken kon worden overgenomen, werd er maar al te graag naar Overloon verhuisd. Daar aan de Baansestraat werd nog 14 jaar, zij het dan heel wat kalmer aan, ge werkt, totdat in de kom van Overloon, nu ruim een jaar geleden een riante be jaardenwoning gereed kwam en zij daar hun intrek konden nemen. Beiden zingen ze nog het hoogste lied in het bejaarden koor, waarin ze voor hun trouw lidmaatschap de zilveren speld kregen uitgereikt. A.s. vrijdag zal ter hunner intentie een plechtige Eucharistieviering worden gehouden daarna trekt men naar het Hof van Loon voor de verdere viering. Iedereen kan daar van half zeven tot half acht terecht om hen geluk te wen sen. De eucharistie zal worden opge luisterd door het bejaardenkoor terwijl, zoals dat in Overloon te doen gebruike lijk is, de fanfare namens de Overloonse gemeenschap een serenade zal komen brengen. Vermelden wij verder nog dat hun 6 kinderen met hun 12 kleinkinderen zich met hen verheugen op die hoogtijdag. cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 Nadat op 1 maart de proefperiode van het bezuinigingsplan openbare straatverlichting Centrum, Brukske en De Wieën eindigde, heeft het college van b. en w. thans besloten tot definitieve invoering van dit bezuini gingsplan. Tijdens de proefperiode heeft een vijftiental bewoners van deze wijken gereageerd. De reacties zijn besproken met vertegenwoordigers van de buurt vereniging Brukske en het Wijkcomjté West I. Een en ander heeft ertoe gejfeid, dat het oorspronkelijke plan op een aantal punten is gewijzigd. Door de VZO (Vereniging van Zelf standige Ondernemers) heeft de ge- meente verzocht om in het weekend de avondverlichting 2/3 van het totaal) in het centrum aan te laten tot na de sluitingstijd van de horecabedrijven 02.00 uur). Dit blijkt echter onmogelijk te zijn. Door de bezuiniging op de straatver lichting in Venray-centrum, Brukske en De Wieën zijn er in totaal 114 z.g. „paddestoeltjes", 23 lichtmasten en 12 stuks diverse lichtmasten gedoofd. Dit betekent voor de gemeente een jaarlijk se bezuiniging van 7.600,— terwijl het verplaatsen van de niet meer gebruikte lichtpunten nog eens een extra bespa ring opleveren, waardoor het totaal komt op 16.100, In Brukske zal een achttal straat naambordjes moeten worden verplaatst ter verbetering van de zichtbaarheid. Met het definitief worden van het be zuinigingsplan in het centrum, Brukske en De Wieën, is de openbare straatver lichting in Venray afgerond. In de komende periode winterperiode zal in overleg met de dorpsraden de bezuiniging op de traatverlichting in een aantal kerkdorpen, waar deze nog niet is doorgevoerd, ter hand worden genomen. TRACTOR IN BRAND Tijdens landbouwwerkzaamheden te Heide geraakte een tractor, mogelijk door kortsluiting, in brand. De bestuur der heeft nog getracht die brandende tractor naar zijn bedrijf te rijden omdat hij daar mogelijk het vuur beter zou kunnen blussen. Dat is echter niet gelukt en voordat adequate hulp kon worden verleend moest de tractor als verloren worden beschouwd. De schade bedraagt 50.000, DRIE PAPEGAAIEN ONTVREEMD In de nacht van maandag op dinsdag is er ongewenst bezoek geweest in de vogelhal aan de Beekweg. Door het uit nemen van een ruit werd toegang ver kregen tot een vogel verblijf. Ontvreemd werden, I roodstaart-papegaai, 1 gele hofkop-amazone papegaai, 1 panama papegaai. Waarde van de vogels bedraagt 2000, De gemeente acht het niet goed moge lijk op landbouwwegen verkeersmaat regelen te treffen om de vernieling en slijtage tegen te gaan. Zo zou bijvoor beeld eenrichtingsverkeer voor de Kraakse Pas en de Beemdweg zoveel ontheffingen nodig maken, dat het nuttige effekt totaal verloren gaat. n In de commissie voor verkeer en agra rische zaken c.a. werd dit nog eens aan de orde gesteld. Het resultaat is wel, dat men met de schaarse financiële midde len die de gemeente heeft en het jaar lijks stejjen van prioriteiten, de wegen begaanbaar moet zien te houden. De heer Lemmens (PvdA) meende uit landelijke cijfers te moeten constateren dat Limburg ook voor het onderhoud van. wegen veel te weinig subsidie krijgt van het Rijk. En daardoor zo dacht hij heeft de Provincie ook minder geld om uit te delen aan de verschillende gemeenten. Zijn redenatie klopt echter niet, want de bijdrage van het Rijk aan de Provin cie is bestemd voor de provinciale wegen en niet voor de gemeentelijke (landbouw)wegen. In dezelfde vergadering werd medege deeld dat de voorraflgsregeling nabij de LTS binnenkort weer -veranderd wordt. Nu heeft de St. Jozefweg voorrang op het verkeer dat op de Overloonseweg rijdt. Straks zal echter de Overloonse weg weer voorrangsweg worden. In de rondvraag van deze vergadering vroeg de heer Van de Vorle de gemeen telijke bemiddeling bij het plaatsen van een waterpomp bij de 50 volkstuintjes aan -de Hardeweg. Maar daar is de ge meente niet toe bereid, aldus wethouder Claessens. Zo'n pomp boren en plaat sen kost nog geen 1000,en dat moeten die 50 tuinders toch wel onder elkaar kunnen regelen. MET KRUK OP HET HOOFD Een drietal Duitsers kregen in een café in Venray-centrum onenigheid met andere onbekende bezoekers. Er ont stond ruzie en een van de Duitsers werd met een kruk op zijn hoofd geslagen. Hij moest in het ziekenhuis worden be handeld. De politie zoekt nu naar het m otief en de identiteit van de dader. REGENINSTALLATIE GESTOLEN Aangifte werd gedaan van diefstal van een regeninstallatie vanaf een perceel aan de Beekweg. SOFT-DEALER AANGEHOUDEN Een 26-jarige Venrayer werd op heterdaad betrapt bij de verkoop van soft-drugs in het jongerencentrum „De Brak". Zijn handel werd in beslag ge nomen en procesverbaal zal worden op gemaakt. Voor de slechthorenden uit Venray en omstreken wordt op donderdag 13 juni een wandeltocht georganiseerd. Niet zomaar een wandeling, nee, er zullen ook enkele vermakelijke opdrachten moeten worden uitgevoerd. De tocht voert door de omgeving van het bos rijke Swolgen. Vanaf zeven uur 's avonds zal er ver trokken worden vanaf café „Wilhelmi- na" te Swolgen. Na afloop staat een kop soep te wachten, gevolgd door een gezellig samenzijn. Om een en ander te kunnen bekosti gen wordt van de slechthorenden en hun gezinsleden een bijdrage van 2.50 per persoon gevraagd. De organisatie ziet gaarne dal belang stellenden zich vooraf aanmelden. Dat kan telefonisch gebeuren bij voorzitster tvuexe Ploegmakers in de Rips (04939- 443) of schriftelijk bij Karél de Ponti, Mgr. Aertsstraat 25, 5866 BG Swolgen. Het doet deze aktieve vereniging bij zonder veel deugd dat de stand op de braderie in Boxmeer een doorslaand succes is geweest. Heel wat informaties zijn verstrekt en er kon een aantal nieuwe leden worden ingeschreven. Eind augustus start Personal Soft ware and Service Automatiseringsop leidingen wederom met de cursus „Computerkunde voor beginners", die zich vooral richt op hen die in hun werk met de computer in aanraking (gaan) komen, maar ook op hen die uit interes se meer willen weten over de mogelijk heden van computers. Deze cursus wordt gegeven door ing. Peter van Tilburg. Naast zijn wekelijkse rubriek in een aantal dagbladen, is hij redaktielid van het grootste computer blad in Nederland. De cursus omvat 20 lesavonden en bestaat uit de onderdelen Basiskennis informatieverwerking en Programme ren in BASIC. Naast theorie wordt er ruime aandacht besteed aan het werk met computers in het nieuwe computer- prakticum. Als vooropleiding is een op leiding op MAVO-niveau gewenst. Inschrijving is mogelijk tot 1 juli. Uitgebreide informatie over deze cursus kan men aanvragen via Antwoordnum mer 505, 5750 VB Deurne of telefonisch 04930-11666. VLAG VERNIELERS AANGEHOUDEN Hei gelukte de politie 4 Overloonse knapen aan te houden, die zich eerder hadden schuldig gemaakt aan vernieling van een Nederlandse vlag vlak bii de MarkthofDie knapen in de leeftijd van 18-20 jaar kregen procesverbaal terzake vernieling aangezegd.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11