Kerkelijke Diensten S t R4RFÜMERIE- BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN t GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Antoon Poels en Willy Poels-Schots /Theodora Flinsenberg-v.d. Boogaard. Zondag: H. Drieëenheid. 8.001eesmis int. overl. parochianen; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Henri Coenders Herman Ebberink Gerardus Swinkels en Wilhelmina Creemers; 11.00 neder landse hoogmis, int. Anna Loonen- Gommans Gerrit v. d. Voorn (buurt) Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Sjraar van Ham (v. d. buurt). In deze viering is voor de kinderen een eigen woorddienst met als thema: het Doop sel. Maandag: 9.00 (In de kapel van het St. Jozefklooster) oude strichtingen Mina Kersten-van Bracht. Geen avond mis. Dinsdag: 9.00 (In de kapel van het St. Jozefklooster) Christiaan Beclet, ouders Beclet-Raemakers en Maria Beclet Antoon Janssen en echtgenote. Geen avondmis. Woensdag: 9.00 (In de kapel van het St. Jozefklooster) W. Broers, echtgeno te en overl. kinderen Elisabeth Ger- rits-Hermans. Donderdag: 9.00 (In de kapel van het St. Jozefklooster) Jan Oudenhoven en echtgenoten Godefrida van Tilburg en Gerarda van Mil Leo en Rie Wolke- Greefkens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 9.00 Jaap Hendricx bijzondere inten tie; 15.00 40-jarig huwelijksfeest Ver- stegen-Janssen; 19.00 Henri Coenders Harrie Nelissen. Zaterdag: 9.00 Hubertus Koonings; 11.00 Huwelijkssluiting Vera Pijls en Frank Nelissen; 19.00 Cees Alkemade en Hendrica Juffermans ouders Arts- Dommeck (kinderen). Mededelingen: Maandag 3 juni wordt in de kerk de houtworm bestreden, daarom zal van maandag tot en met donderdag de kerk gesloten zijn. Er is in die dagen om 9.00 uur een heilige mis in de kapel van het St. Jozefklooster. De avondmis ver valt. Huwelijksafkondiging: Vera Pijls en Frank Nelissen Jeanette Smals en Henk Werson. Zondag is er onder de heilige mis van 11.00 uur een kinderwoorddienst met het thema ,,De Doop". Vrijdag, eerste vrijdag van de maand wordt de heilige communie gebracht aan de zieken. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Veronique Jakobs en José Arts, lezer: A. Verbeek. Zondag: 8.00 Leon Stoffels, lezer: G. de Groot; 9.30 Saskia en Inge Truyen; 11.00 Anneke van Soest, lezer: A. Noyens. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 1 juni: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. uit dank baarheid. Voorganger: P. Hendriks, schriftuitleg: G. v. Loenen; misdienaars Bas Dirkx en Hans Hebben. Zondag 2 juni: Feest van de H. Drieëenheid. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (greg. en ned. gezangen), int. voor een bijz. intentie, fam. Arts. Lector: Br. A. Thielemans. Door de week iedere dag om 18.30 woord- en communiedienst, behalve vrijdag. PAROCHIE PATERSKERK Feest van de H. Drieëenheid. H. Mis sen: 9.00; 10.15 met zang; 11.45; 18.00 avondmis. Dinsdag: 8e dinsdag van de Anto- niusnoveen. 19.00 avondmis met voor beden voor eigen een aanbevolen inten ties. Woensdag: 14.30 Sacramentsproces sie in Huize De Kruuze (bij goed weer door de tuin). Iedereen kan zich daarbij aansluiten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Voor onze nederlandse missionaris sen htbben wij 800,— kunnen over maken. Hartelijk dank. Misintenties: Zaterdag: 18.30 jgt. Jan Arts Helm Cuppen Wim Janssen (familie). Zondag: 9.00 tot zekere intentie voor de parochie; 10.15 Konrad Thijs- sen en overl. familie; 11.45 overl. ouders en zoon Jim; 18.00 overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 Antoinette en Eva Rojer; 19.00 Constant Pijls. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Sjraar van den Bosch (M). Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Piet Linders Piet Lenssen en overl. fam. van den Bekerom. Donderdag: 8.00 Pater Jan Paulissen 19.00 Helena Holthuis. Vrijdag: 8.00 overledenen (offerbus); 19.00 gezinsmis; Sef Drabbels overl. ouders Dielissen-v. Heugten Jac. van Dijck. Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 André Basten. Zondag: 9.00 Martijn Smelt; 10.15 Tonnie Vermeulen; 11.45 Leo en Johan Pouwels; 18.00 Martin Leenders. Woensdag en vrijdag: 19.00 Twan van Mil. Dinsdag en donderdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Per Lenssen. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G.' Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 1 juni: 19.00 H. Mis voor Sjeng Hoedemaekers voor overl. hr. Jan Noijen en familie. Zondag 2 juni: Hoogfeest van de H. Drieëenheid. 10.00 Hoogmis voor het Hoe U vakantie nog mooier worden kan Een vakantie in de zon is beslist een wel daad voor lichaam en geest. De zon eist echter veel van uw huid en het haar. Wees vooral niet ongeduldig wanneer U rondom bruin wilt worden. Geniet lie ver met mate van de zon. In de schaduw wordt U weliswaar iets langzamer bruin, maar daarentegen behoudt U Uw mooie kleur ook nog wanneer de vakantie al lang achter de rug is. Hoe Uw haar glanzend de zomer door komt. Zon vermoeit uw haar. Opdat hel niet uitdroogt en bros wordt moet U een paar regels in acht nemen: bedek uw haar in de zon met bijvoorbeeld een zonnehoed of sprayt U eens met ,,sun Hair Care" van Lancaster het speciale haarproduct voor de zon. Deze bevat een UV filter en micoroscopisch kleine substanties beschermen tegen de zon respectievelijk zout water. Het haar blijft elastisch en glanzend. Omdat zout en chloor de haren beschadigen, in het bijzonder de punten, moeten zij direct na het zwemmen met leidingwater uit gespoeld worden. Laat uw föhn ook va kantie houden en droog uw haar in de frisse lucht, maar nooit in de stralende zon. Bij zo'n verzorging kunt U er zeker van zijn, dat Uw haar mooi en glanzend blijft. Hoe U met zomersproeten leuke ac centen maakt. Zomersproeten zijn erg pittig. Als de zon erg fel schijnt komen ze meestal heel eigenwijs op en worden ze iets brui ner. Als U dit niet wilt kunt U eenvou dig een zonneverzorgingspreparaat met een hoge beschermingsfactor gebruiken. Ook kunt U een lichte Make-Up de eerste dagen van de vakantie aanbren gen. Wanneer de huid licht gebruind is treden de sproeten niet meer zo op de voorgrond. Hoe U zich een zomer lang gezond en monter voelt. Hitte en zon kosten kracht. Let u daar om op een gezonde voeding: daarbij hoort een lichtere maar biologisch waar devolle voeding. Zij moet rijk aan eiwit en andere voedingsstoffen ziin Eet U gerust naar hartelust yoghurt, kwark en andere melkproducten. En natuurlijk fruit, sla en vis. Omdat Uw huid in de zomer een groter vochtverlies heeft, zult U meer moeten drinken. Het beste hier voor is mineraalwater, vooral als u op de calorieën moet letten. Alcoholische dranken moet loverdag zo veel moge lijk vermijden. Beweegt U zich! Hoe staat het met een lichte ochtendgym nastiek voor het ontbijt. Sport en spel houden het lichaam fit en elastisch. De bruine kleur die U hierbij krijgt is niet alleen veel gelijkmatiger maar blijft ook veel langer. Hoe in de zon een koel uiterlijk be houdt Zelfs in de grootse zonnevereerster zoekt menigmaal naar een koele verfris sing. Gun uw gezicht een gezichtsdou che, hiervoor kunt U eenvoudig mine raalwater gebruiken. Het heeft meerde re voordelen en is overal te koop. Het koolzuur prikkelt aangenaam en boven dien is het in tegenstelling tot leidingwa ter kalkvrij. Het gezicht wordt aange naam verfrist en verkoeld en krijgt nieu we spankracht. Hoe U uw bruine kleur behoudt. Ook aan de mooiste vakantie komt een eind. Om er voor te zorgen dat uw mooie bruine huid niet zo snel ver bleekt, zult U de laatste zonnestralen van de herfst gebruiken. Uw huid is er echter op „geprogammeerd" zo snel mogelijk een nieuwe bruine kleur te ont wikkelen. Ais U daarbij een bruin zon der zonpreparaat gebruikt, heeft U be slist nog lang een herinnering aan een mooie zonnige vakantie; Uw zachte bruine huid. Telefoon 04780-83877 geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor overleden mevr. de Graaff. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen. Maandag 3 juni: Gedachtenis van de H.H. Carolus Lwanga en gezellen, martelaren. 19.00 H. Mis vooreen over ledene. Dinsdag 4 juni: 8.30 H. Mis tot bijzondere intentie. Woensdag 5 juni: Gedachtenis v. d. H. Bonifatius, bisschop en martelaar. 18.40 roezenkrans; 19.00 H. Mis voor een ernstig zieke. Donderdag 6 juni: Géén H. Mis. Vrijdag 7 juni: Eerste vrijdag. 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Mededelingen: 1. Gedoopt: 26 mei Elke Franssen, Handelstraat 17. Ouders van harte pro ficiat en Gods zegen over uw kind! 2. huwelijksafkondiging: Henk Ba rents en Wilma Weerts, Griegstraat 47. 3. Biechtgelegenheid: zaterdag 1 juni van 18.00 tot 18.30 uur. 4. Lektoren: zaterdag 1 juni: 19.00 dhr. Francken; zondag 2 juni: 10.00 dhr. Klassen. 5. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank reknr. 23.18.06.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met veel dank 6. Om over na te denken.... Zoek niet de vertroostring van God, maar de God van alle vertroostingen! PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 1 juni: 13.30 Huwelijksinze gening van het bruidspaar van den Munckhof-Sanders in de kapel van Veltum; 18.00-18.45 Gelegenheid tot biechten; 19.00 Vooravondmis voor Drievuldigheidszondag. Plechtige vie ring van het 10-jarig bestaan van ons kinderkoor ,,De Vredesklokjes". Voor overl. ouders van den Heuvel-Albers Toon van Dijck (coll.) Wiel Franssen (coll.) Toos Lamers-Jacobs (coll.) Herman Willems (coll.) Harrie van Meyel (Fam. D) jaargetijde voor Thijs Arts en voor Jeu Arts uit dankbaar heid. Zondag 2 juni: Drievuldigheidszon dag. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie voor Harry Janssen en overl. familie; 10.00 Grego riaanse Hoogmis, voor Toon en Mat- thie van den Beuken overl. Rombout Appels overl. Annie Min-Poels; 11.30 voor Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. familie bijzondere intentie (H); 18.30 voor Leo Stoel Emilie Mathon Leo Sophie. Maandag 3 juni: Gedachtenis van de H.H. Carolus Lwanga en gezellen, mar telaren. 8.00 voor Priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 voor de pasgewijde priesters. Dinsdag 4 juni: 8.00 voor de zielen in het vagevuur; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans in de kerk; 19.00 voor Anna van Dijk-Janssen Miet Hendriks-Wilmsen (coll.) Teng vanGerven overl. ouders Simons-Wil- lems. Woensdag 5 juni: H. Bonefatius, bisschop en martelaar. 8.00 tot zekere intentie (Th) 19.00 jaargetijde voor Arnold Schwachöfer. Donderdag 6 juni: H. Norbertus, bisschop. 8.00 jaargetijde voor Gerlach van Ass; 15.00 40-jarig huwelijk van de familie Scholten-Pirlo in de kapel van Veltum; 19.00 voor Piet Zimmermann Harrie van Meyel (buurt). Vrijdag 7 juni: 8.00 uit eerherstel aan het H. Hart van Jezus; 14.00 25-jarig huwelijk van de familie Arts-Tijssen in de kerk; 14.00 plechtige huwelijksinze gening van het bruidspaar Werson- Smals, in de kapel van Veltum; 19.00 voor overleden familie Thielen-Hen- driks Piet Willems en overl. familie. Zaterdag 8 juni: Maria op zaterdag. 8.00 Dank aan Maria. Mededelingen: 1. Zaterdagavond viert ons kinder koor haar 10-jarig bestaan. Om 19.00 uur is er een kindermis waar iedereen van harte bij uitgenodigd is. Ik hoop met het kinderkoor op een stampvolle kerk. Lezingen, voorbeden, inleiding e.d. zullen de kinderen zelf verzorgen. 2. De pastoor is afwezig vanaf don derdag 30 mei tot en met donderdag 6 juni. Hij is op bedevaart met de Limburgse Bedevaart naar Lourdes. 3. Vooraankondiging: Zondag 9 juni is het sacramentsdag. Om aan die dag speciale aandacht te geven aan het sacrament, is er zondagmiddag om 15.00 uur plechtig Lof. Er zal worden gebeden en gezongen en tevens is er een korte meditatie over het belang van de H. Eucharistie in ons eigen leven. Het is een oude godsdienstoefening om onze dank te tonen voor de levende Heer in ons midden: een oude oefening in een nieuw jasje. 4. Op dinsdag 4 juni is er weer het jaarlijkse reisje van het kinderkoor en de misdienaars. Bid voor mooi weer, want na een jaar inzet hebben ze het wel verdiend. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 John Rongen; 10.00 Pascal van Weert, Stefan Rongen.; 11.30 Theo Krouwel; 18.30 Oscar Geurts. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Jose Cornejo; 19.00 Jos Verslegen. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercauteren. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de diensten op zondag 2 juni a.s. zal Ds. H. J. C. van Es voorgaan. Aanvang van de dienst in „Den Hoe- bert", Westsingel 1Venray is 9.30 uur. De koliekten in deze dienst zijn be stemd voor Kerk en Diakonie. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck begint de dienst om 11.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor het Restauratiefonds en Diakonie. Tijdens deze dienst is er geen kinder opvang en kindernevendienst. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Jeu Arts (namens personeel Boerenbond) overl. ouders Achten-Verdijk Sjang Joosten uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 Math en Marco Basten Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees Jan Loonen Jan Bernaerts (Jongeren koor). Maandag: 9.00 overl. ouders Wis- mans-Savelkoul. Dinsdag: 9.00 Piet Litjens. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 Maria Jacobs- Nooijen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, ter ere van het H. Hart Lei Hendriks. Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters Jac Camps en Clara Camps- Wolters Gerrit Reintjes jaard. Petronella Achten-Verdijk Mathilda Custers-Peeters en Jan Custers. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Bert Camps, Joris Rutten. Zondag: 8.30 René Bonten, Jules Janssen, Pieter Rijs, Bram Joosten; 10.00 Christianne Jacobs, Desiree Hae- gens, Mieke Hoedemaekers, Marian Hendriks. Maandelijkse collecte: In dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Attentie: Bij goed weer zondag 9 juni Sacra mentsprocessie en Openlucht Mis op Transcedron. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Bernard Janssen (koll.) Piet Classens (koll.) Wiel Baltissen (mnd.) Hermanus Philipsen (jrd) en overl. familie Sjaak Bartels en Anne- Maria Muijzers namens kinderen en kleinkinderen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de vruch ten der aarde; 10.00 Hoogmis. Maria Wolters-Janssen (koll.) Piet Janssen (koll.) Handrie Custers (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (V). Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering, st. Piet Steeghs, Hendrina Hagens, Johanna Bistervelds en dochter Maria Steeghs. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, speciaal toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 19.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepin gen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor) Anna Steeghs-van Rjjswijck (mnd.) Lei Ewals (koll.). PAROCHIE CASTENRAY Misdienaarsbeurten: zie de Schans. Zaterdag 1 juni: 19.00 Ger Janssen en overl. familie Frans Weys Gerardus Philipsen (jrd-)- Zondag 2 juni: 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 10.00 jrd. voor overl. familie Geerets-Weys. Dinsdag 4 juni: 19.00 Gerardus Smits. Woensdag 5 juni: 8.00 Martinus Kuy- pers. Donderdag 6 juni: 19.00 jrd. voor Maria Louisa Rambags-Leclerque. Vrijdag 7 juni: 2.00 gezongen huwe lijksmis tot intentie van het bruidspaar Jeanne Classens en Jan Nelissen. Zaterdag 8 juni: 19.00 Martien Wismans overl. familie van Rhee- Drabbels Gerard van Meyel. Zondag 9 juni: 8.00 HEEN H. MIS; 10.00 jrd. voor Gerard Rambags. Vrijdag 14 juni: 1.30 gezongen H. Mis bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van de familie Peeters- Willemsen; 2.30 gezongen huwelijksmis tot intentie van het bruidspaar Petra Seykens en Mat Hendriks. PAROCHIE LEUNEN Feest van de H. Drieëenheid. Eerste zondag van de maand, bijzon dere collecte voor de eigen kerk. Zaterdag: 19.00 gest. jrd. v. Louis Weijs en echtgen. maandd. v. Harrie Reintjes weekd. v. Fer Lucassen lsm. v. Frans Berkers en echtgen. lsm. v. Piet Janssen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Zondag: 8.30 lsm. v. Leida Loenen- Poels en echtg.; 10.00 weekd. v. Piet Heesen hgm. v. overl. ouders Schreurs -Verdellen en overl. fam. Hgm. v. Josef Croijmans, echtgen. en Martin Croymans Hgm. v. Maria Loonen- Scheffers; 11.15 gest. jrd. v. Martinus Kusters, echtgen. en dochter Petronella mnd. v. Herman van Leipsig lsm. v. Jan Janssen, echtgen. en zoon Gerrit. Maandag: Geen H. Mis. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 weekd. v. Johanna Peeters-Raymakers lsm. v. Leo Loonen en echtgen. lsm. v. Leida Loenen-Poels en echtgen. lsm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand en H. Jozef (M). Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Verkoeyen-Janssen en Frans Verkoeyen lsm. v. Piet Heesen (vanw. oude buurt). Zaterdag: 19.00 weekd. v. Fer Lucas sen lsm. v. Leo Loonen en echtgen. lsm. v. Helm Claessens en overl. fam. lsm. v. overl. fam. van Ool-Willemse lsm. uit dankbaarheid. Misdienaar: 19.00 S. Peeters. Akolieten: za 19.00 M. en J. Her mans; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 G. Thijssen, J. v. d. Aker en Richard Op de aflevering „Groeten uit Ven ray" van 11 april 1985 kreeg ik enkele weken geleden een reactie van dhr. Jan Poels uit de Raadhuisstraat (voorheen Hofstraat). In die aflevering, met een zeer oude prentbriefkaart van de Langstraat met daarop drie handtekeningen, meende ik zeker dat een van die drie de handteke ning van de bekende Venrayer Dr. (Henri) Poels was. Volgens dhr. Poels was mijn veron derstelling niet juist. Bij een bezoek aan zijn huis om de juiste handtekening van Dr. Poels te vergelijken met die op de prentbriefkaart moest ik hem gelijk ge ven. Dhr. Poels veronderstelde dat de handtekening waarschijnlijk van Henri- cus Poels was, die op 14-9-1848 in Ven ray geboren werd en op 22-6-1875 met Henriette In 't Groenewolt huwde, waarna zij bij haar ouders aan de Langstraat ging inwonen. Het huis waar momenteel dierenarts Breeuwsma woont. Dhr. Jan Poels maakte samen met zijn broer een complete stamboom over de familie Poels, dat zij in boek vorm uitgaven. In dit boek wordt o.m. ook nog vermeld, dat de familie In 't Jenniskens; 11.15M. enT. Heesen. Gedoopt: Eline Willems. Huwelijksafk.: Peter Loonen en Monique Michels (Oirlo). Nederlandse Missionarissen: de kerk- deurkollekte bracht op 438,20. Alle gevers hartelijk dank! PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Mevr. v. Hoof-Ewals nms. „Ons Genoegen". Zondag: 8.30 jgt. v. Frans van Soest en Anna van Soest-van Bracht; 10.00 1. H. Mis voor overl. fam. Peters-Michels; 2. weekd. v. Mevr. Lemmens-Verstraa- ten; 11.30 H. Mis voor de overleden pa rochianen. Maandag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. Teiimssen-Gerrits; 2. weekd. v. Mevr. Maessen-Kurstjens; 3. H. Mis voor overl. ouders Vink-Vervoort-Willems. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Mevr. Lemmens-Verstraaten nms. ouderen vereniging. Woensdag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. v. Hoof-Ewals; 2. maandd. v. Grad Fleurkens. Donderdag: 8.00 H. Mis voor bijz. intentie; 13.30 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het huwelijk van Martien Ban kers en Tinie Deriicx. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 1. H. Mis voor Petronella Van Well-Thoone; 2. H. Mis t.e.v. het H. Hart nms. fam. Mulders-Maessen. Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Toon Hendricks; 2. maandd. v. Mevr. Fleur- kens-Keijsers; 3. maandd. v. Thei Janssen; 4. H. Mis voor Jan Hendrix en overl. fam. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mattie van Ass en Patrick Vergeldt. Zondag: 8.30 Rob Reijnders en Bart Rongen; 10.00 Roel Smits en Mark Derckx; 11.30 Peter Michels en Patrick Marcellis. Weekdagen: Joan Lutters en Tom Lemmens. Huwelijksmis donderdag 13.30 u. Mark Derckx en Rob mReijnders. Vrij: Rob eb Tjeerd Jenniskens. Mededelingen: 1. De opbrengst voor onze missiona rissen was 1400,Hartelijk dank! 2. SACRAMENTSZONDAG: Op zondag 9 juni is er een plechtige H. Mis in de openlucht bij het kruis aan de Pastoor Jacobspeel om 10.30 uur. Dan is er om 10 uur en half 12 géén mis in de kerk. (Tenzij het erg slecht weer is). 3. UITSTAPJE MISDIENAARS EN KINDERKOOR: Op zaterdag 15 juni is het jaarlijkse uitstapje en wel naar het pretpark in Hellendoom. We vertrek ken om 8 uur en zijn 20.00 uur weer terug. RECTORAAT HEIDE H. Drieëenheid, 2 juni 1985. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens en overleden ouders Gie- lens-Stax, tevens voor de overl. familie leden Achten-Cox en tevens voor Theo dora Mooren, Andreas v. d. Sterren en Johannes van Teeffelen. Zondag: 8 uur H. Mis voor het recto raat; 10 uur Hoogmis, gesticht gezon gen jaargetijde voor Petrus Mathijs Janssen en tevens gesticht gezongen jaargetijde voor Engelbertus Michels en Josephina Kersten. Akolieten: Chantal Janssen en Petra Drabbels. Misd. van de week: Harriëtte Janssen en Olga Drabbels. Maandag: H.H. Carolus Lwanga en Gezellen, martelaren. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overl. fam. Derikx- Voesten. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Betje Geurts-Gellings en overl. familieleden. Woensdag: H. Bonifacius, bisschop en martelaar. 8 uur H. Mis voor Paula Groenewolt, afkomstig uit Horst in Venray een „Chicoreifabriek" bezat in de Veldstraat (thans Wilhelminastraat). Henricus Poels zette het bedrijf na de dood van zijn schoonouders voort. Vandaar zijn bijnaam „Ome Soekerij". Meer echter nog was hij handelsman van de Schaapscompagnie. Het huis aan de Langstraat was af komstig van de familie In 't Groene wolt. Deze naam leeft nog steeds voort in het ter plaatse genoemde „Groene- woltsepad". Na deze correctie ga ik nu verder met de aflevering van deze week, en wel met een zeer oude prentbriefkaart van de Stationsweg. Het onderschrift van deze prentbriefkaart vermeld „Gezicht op Venraai" en werd rond 1905 genomen ongeveer ter hoogte van de tegenwoor dige kruising Mgr. Nolenstraat Stati onsweg. Het hoge huis in hel midden werd in 1899 gebouwd voor de dochter van dhr. Janssens uit Roermond, die zelf een aannemersbedrijf bezat. Zij huwde in datzelfde jaar met Jozef Aerts, die samen met zijn broer Jacob Aerts een sigarenfabriek in de Schoolstraat hadden. van Vegchel-Lemmen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Janssen-Doumen. Vrijdag: eerste vrijdag. 8.45 H. Mis voor Helm Claes en overl. familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Oma Gielens van bekenden. RECTORAAT VEULEN Zondag 2 juni: Drieëenheid-zondag. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dank. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Wilms-van Lin; 11.15 Hgm. voor de parochie. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Leyssen-Vollenberg. Dinsdag: 8e dinsdag ter ere van H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sjeng en Piet Heesen. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor levende en overl. fam. van Meyel-Poels. Akolieten voor 2 juni: T. Leyssen, J. Reintjes, E. v. Dongen. Misdienaars: P. Litjens, P. v. Soest. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 1 juni: H. Justinus, marte laar. 19.00 fam. van Osch-Janssen. Zondag: Feest van de H. Drievuldig heid. Eerste zondag van de maand, spe ciale kollekte voor de kerk. 10.00 uit dankbaarheid (P); 11.30 Petronella Poels-Jacobs, Lambert Poels en Anna Maria Emonts. Maandag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, Oegandese martelaren. 8.30 Mevr. Kessels-Claes. Dinsdag: H. Quirinus. 8.30 Annie van Hoof-Gielen. Woensdag: H. Bonifatius. 8.45 uur SCHOOLMIS voor roepingen; 19.00 Annie van Hoof-Gielen. Donderdag: H. Norbertus, bisschop. 8.30 Peter Mathijs Gielen en kinderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 Peter Joh. van Meyel en Petronella Muijsers en ter ere van H. Hart; 11.30 gouden jubileummis Janssen-Arls. Zaterdag 8 juni: H. Medardus. 19.00 Fam. Janssen-Poels. Misdienaars: zondag 2 juni 10.00, woensdag en zaterdagavond Ruud Thijssen en Pieter-Paul Rieter; 11.30 Gerton Claessen en Reic van Dijck. Koliektanten: zaterdfagavond 1 juni: F. Hendrix; zondag 2 juni: 10.00 G. Ewals; 11.30K. v. Vegchel. Kerk schoonmaken 6 juni: Mevr. Verhoeven-van Schijndel, Straat; Mevr. van Hoof-Tijssen, Straat. Mededelingen: a) Hartelijke dank aan allen, die mee geholpen hebben de tentoonstelling op te zetten en af te breken. Heel bijzonder dank aan A. Evers voor de bijzonder heden aan de tentoonstelling. b) Zondag 9 juni Sacramentsdag. Bij goed weer processie door de straten. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur t.i.v. Veeverzeke ring. Zondag: 10 uur voor Frans Geven. Maandag: 19 uur t.i.v. fam. v. d. Heuvel-Peters. Dinsdag: 19 uur voor overl. ouders Arts-Kuypers. Woensdag: 19 uur t.i.v. fam. van Eerd. Donderdag: 19 uur voor Tony Bot- den. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 H. Mis t.i.v. M. Jansen. Zaterdag: 19 uur voor Henk Na- buurs. Dit huis was ook het kosthuis Burgemeester O. van der Loo, die v zijn benoeming in 1916 tot aan dood op 21 februari 1950 hier verh Vanaf 1960 woont Dr. de Jong ii huis. Het huis rechts op de foto wer 1904 gebouwd en wordt sindsdien woont door de familie Janssen (ii volksmond ook wel genoemd „Jan van 't Kruus"). De grintweg, rechts, werd in aangelegd, maar vanwege het sl toenemende verkeer in 1931 vooi van een asfaltlaag. De Stationsweg verbindingsweg tussen Venray en trum dankt zijn naam aan het in gereed gekomen station in Oostrun Verder zien we links nog de St. Pi Bandenkerk. De rustige aanblik op het Venray toen is verleden tijd, want evenals andere toegangswegen is ook de tionsweg van het heden één var drukste wegen naar het Vem centrum. Sjaak Laur< INR Men Men Hon Hon Hon Hon Vok Maz Ren Dait Dail Dail den Mer Hor Triu Voll Ma: Aus BO Misdienaars van 2 - 8 juni: Je Marcellis en Angelique van Asten. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 1 juni: 19.00 Avom voor Corry Peters, overl. fam. wens-Smits. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol voor de zieken en t.z.i10.00 Hoe voor René Buyzen, Gerardus Goore t.e.v. St. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor intei van de pelgrims. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere va H. Jozef uit dankbaarheid en v.b.i. Donderdag: 8.45 H. Mis t.e.v. heilig sacrament. Vrijdag: 8.45 t.e.v. het heilig Hart JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uil voor bijwonen van een bijbeltoespraak als thema:Jehovah en Christus mi zij deel uit van de Drieëenheid?" 1 Koninkrijkszaal aan de Henri Dun straat 11, aanvang 10 uur v.m. G toegang, geen collecte. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es la fiesta Santisima Trinidad. A las ona cuarto, en nuestra capilla, Overloo weg 2, Misa con plètica y cantoj Castellano. Después de la Misa reui en Ia salita del convento. Hasta la vi NOTICIAS CULTURALES El centro estè abierto todos sèbados y domingos desde medio Hasta la vista! WILBERTS-KAPEL IN DE GEYSTERSE BOSSEN Gedurende de maanden juni, jul augustus is er iedere woensdagav om 7 uur een H. Mis in de Willibror kapel in de Geysterse bossen met k meditatie over de natuur. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Het Chinees restaurant in Veil kreeg weer ongewenst bezoek. Toeg werd verkregen door inklimming via bovenlicht. Ontvreemd werd een veelheid sigaretten, dozen met vlees een telmachine. Totale buit bedi 1100,—. Een PTT-bestelling met goedt van een postorderbedrijf werd een postbus ontvreemd. Uit een electrozaak aan het Hei niusplein werden 2 autoradio's vreemd. Hoe die diefstal heeft plaats vonden is nog niet kunnen wor vastgesteld. Voor de eigenaar schadepost van 1200, In een ruimte van de ScholenJL meenschap „Jerusalem" werden o vreemd, 3 honkbalmaskers. 4 lichtmt len honkbalknuppels, 3 honkbalha schoenenen 1 Adidas windjack. In de nacht van woensdag donderdag werd ingebroken in een kelpand in de Grotestraat. Een bed van enkele honderden guldens was c vreemd. Een inwoner van Renkum zal bezoek aan de Venrayse markt nogl heugen. Op die weekmarkt namelijk zijn weekendtas gesto!

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14