Coninxhof 15 jaar mm zé muur! GEMEENTEPRAAT MAX MILIEU Fietsende jeugd opgelet!!! Fietspaden buiten bebouwde kom stimuleren het fietsen Venrayse wijk wil geen KTV Aanleg atletiekbaan start dinsdagmiddag DIS dag in Oirlo Voorlichting over opleidingen sport en lichamelijke oefening 150 jaar muziek en zang in het Venrayse museum Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Collektekalender juni 1985 LEENDERS P. Hendriks M. CUSTERS OPEN DAG CACTUSSEN IN NOORD- EN MIDDEN-LIMBURG Voor de elfde maal organiseert de afdeling Noord- en Midden-Limburg van Succulenta, de Vereniging van lief hebbers van cactussen en andere vet- planten een Open Dag voor alle belang stellenden. Zondag 2 juni a.s. zullen een aantal leden van de afdeling hun kassen voor belangstellenden weer geopend hebben van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. Uiteraard is de toegang gratis. In de regio Venray is dat dhr. Gom- mans, St. Jozeflaan 8 te Smakt, die U graag ontvangt en alle .inlichtingen wil geven. Ai verschillende jaren heeft T.W.C. Oostrum een groepje jeugdrenners die elke week onder deskundige leiding gaan fietsen. Vanuit deze groep zijn in de loop der tijd diverse renners overge stapt van trimmer naar wedstrijdrenner bij de N.W.B. of de K.N.W.U. In de zomerperiode wordt getraind op techniek en taktiek, op een leuke manier worden zodoende de kneepjes van het wielrennen bijgebracht. Het programma houdt o.a. ook een rit door Zuid-Limburg in, terwijl even eens de wielerbaan van Baarlo of Eind hoven wordt bezocht. In de winterperiode wordt door middel van bostraining regelmatig aan de conditie gewerkt. We kunnen ons voorstellen dat er best jeugdigen zijn die willen wielrennen en daarbij niet direct denken aan wed- strijdfietsen. TWC Oostrum biedt beide catego rieën in de leeftijd van 11 tot en met 15 jaar de mogelijkheid om te fietsen en het wielrennen te leren. Als je interesse hebt, neem dan eens kontakt op met de onderstaande personen: Leonie Volleberg, Wanssum, tel. 04784- 2565; Harry Horstermans, Venray 04780-84159; Joop de Groot, Venray, 04780-88674. Niet aileen fietsers en bromfietsers, maar ook automobilisten vinden, dat fietsroutes veiliger, prettiger en com fortabeler moeten worden om ongeluk ken te voorkomen. Bovendien zullen vrijliggende Fietspaden buiten de be bouwde kom het gebruik van fiets en bromfiets doen stijgen. Deze conclusies vloeien voort uit het beleid van de rijksoverheid, om het veilig gebruik van de fiets te bevor deren. Om na te gaan hoe dit zo goed mogelijk kan geschieden worden op twee punten in ons land twee fietspaden buiten de bebouwde kom aangelegd of verbeterd: een fietsroute tussen Arnhem en Nijmegen en een fietsroute tussen de Midden-Peelweg en Venlo. Het is de bedoeling dat deze laatste fietsroute nog eind dit jaar gereedkomt. Het rijk draagt ruim zeventien miljoen gulden bij aan de verbetering van beide fietsroutes. Na afloop zal worden onderzocht in hoeverre de fietsroutes buiten de bebouwde kom voldoen aan de gestelde doelen. De Venrayse woonwijk De Wieën, met de straten Zandakker, Schutsboom en Vendel, wil geen aansluiting met de kabeltelevisie Venray b.v. De bewoners van deze wijk, bestaande uit bijna 60 koopwoningen, hebben in grote meer- dei heid besloten de eigen centrale antenne inrichting in stand te houden. In vrijwel alle andere wijken van Venray centrum heeft de Kabeltelevisie Venray de bestaande centrale antennes overgenomen. Dat zal in De Wieën dus niet het geval zijn. Het Stichtingsbestuur van de CAI De Wieën heeft wel toegezegd de ont vangstmogelijkheden voor zijn leden te zullen verruimen. Zo zal België 2 Vlaams binnenkort ook ontvangen kunnen worden. In de naaste toekomst zal ook de ontvangst van sateliettele- visie tot de mogelijkheden gaan beho- Op dinsdag 4 juni a.s. 's middags om twee uur zullen de werkzaamheden voor de aanleg van een atletiekbaan op het sportveldencomplex „De Wieën" offi cieel beginnen. Het startsein zal worden gegeven door wethouder J. van Oers. Het ziet er naar uit, dat een lange- koesterde wens van de Atletiek Vereni ging Venray binnen afzienbare tijd wordt vervuld. Vandaar dat rondom de start van de werkzaamheden enig „offi cieel vertoon" wordt georganiseerd. 2e Pinksterdag heeft de sportvereni ging SV DIS haar jaarlijks gemixed voetbaltoernooi gehouden. Hieraan de- de 7 teams mee. Ook het korfbal jeeft na een jaar afwezig te zijn geweest met 4 teams deelgenomen aan dit toernooi. Na afloop werd de Hendrik Voer- mans troffe uitgereikt aan het kampi oenselftal DIS 5 (competitie) aanslui tend werd afscheid genomen van Jack Philipsen als trainer van het korfbal, 's Avonds vondt in cafe Willemsen de prij suitreiking plaats. De penaltie bokaal ging naar Marco de Mulder en de kee persbokaal ging naar Giel Wennekers en de fair play cup werd gewonnen door het team oud DIS, ook hier werd afsc heid genomen van een trainer en wel Martien van Elsbergen (3 jaar) en leider Karei Steeghs die dit 7 jaar gedaan heeft. Een huldiging was er van een 12'A jarig bestuurslid Pierre Sassen. Wim Zanders werd in het zonnetje gezet omdat hij 700 wedstrijden voor DIS speelde. Herman Maessen met 400 wedstrijden Theo Willems die 3 jaar grensrechter is geweest werden eveneens in het zonnetje gezet. Hoogtepunt van deze avond was het uitreiken van de DIS waarderingstrofee die ieder jaar wordt uitgereikt aan iemand die veel voor het dorp Oirlo en zijn vereniging doet. On der ovationeel applaus werd deze uitge reikt aan Hay Achten uitgereikt die als wedstrijd secretaris van SV DIS en voorzitter van „De Linde" heel veel werk doet voor de Oirlose gemeen schap. ACHTERVOLGING TOT GENNEP HAD GEEN SUCCES In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks I uur kreeg de politie via In- tergarde bericht dat zich in de Pla taanstraat een verdachte auto ophield. Toen de politie arriveerde ging de perso nenauto er vandoor met hoge snelheid achternagezeten door de politieauto die enkele stoptekens gaf maar deze werden genegeerd. Met zeer hoge snelheid tratte de bestuurder van de personenauto te ontkomen en via de kom, Oostrum naar Wanssum via Geysteren Boxmeer naar Gennep waar de politie de auto kwijt raakte. Even later werd de auto op zijn dak liggend in Gennep aangetroffen, terwijl op dat moment de eigenaar van de auto al bij de rijkspolitie van Gennep aangifte had gedaan van diefstal van zijn auto. Tijdens de rit werd bovendien nog bijna een fietser geschept. De poli tie stelt een onderzoek in naar de inden- titeit van de bestuurder. Op woensdag 12 juni a.s. van 14.00 tot 16.00 uur organiseert het Bureau voor Onderwijs- en Beroepskeuze in sa menwerking met het COA weer een voorlichtingsbijeenkomst. Opleidingen op het gebied van de Sport en de Licha melijke Opvoeding zullen nu centraal staan. We denken hierbij met name aan de volgende beroepsopleidingen: de wetenschappelijke studie op het gebied van de lichamelijke opvoe ding; de Academie voor Lichamelijke opvoeding (welke vooral tot leraar li chamelijke opvoedin opleidt) het CIOS (de opleiding tot sport leider; opleidingen tot gymnastiekleraar (via verscheidene akten), cursussen bij de Nederlandse Sportfederatie en Nederlandse Hippische Beroepso pleidingen (waarme je stalmeester pi keur, paardrij-instructeur kunt worden) Daarnaast kan er desgewenst ook na der worden ingegaan op aanverwante opleidingen als die tot yoga leraar, de opleiding tot sportleider gehandicapten, de Nederlandse Circusschool en de Opleiding Ruiter Unie Nederland. Mocht U nader geinformeerd willen worden over opleidingen op het gebied van sport en de lichamelijke opvoeding kom dan op 12 juni om 14.00 uur naar de voorlichtingsbijeenkomst. Geeft U zich wel van te voren telefonisch op. Doe dit bij voorkeur vóór 7 juni a.s. Het telfoonnummer is 04780-10032. De bijeenkomst wordt gehouden op het Bu reau voor onderwijs- en beroepskeuze, Leunseweg 2a te Venray (ingang t.o. de Paterskerk) Er wordt een eigen bijdra gen van 5,- gevraagd. De deelnemers krijgen tevens een gericht informatie pakket tijdens de voorlichtingsbijeen komst. VENRAYSE IN GRIEKENLAND BESTOLEN Op weg naar het vliegveld in Grieken land werd een Venrayse dame in een taxi bestolen. De complete fotouitrusting ter waarde van 3500 gulden werd gestolen. AANHANGWAGEN GESTOLEN In de Smakt werd in de nacht van dinsdag op woensdag een tweewielige aanhangwagen gestolen. Op die aan hangwagen bevonden zich nog gereed schappen, en gaszuurstoffles en dat al les ter waarde van 3000 gulden. VANDALISME Van een op de Plataanstraat ge parkeerde oplegger met container, werden de achterlichten vernield, terwijl op de container enkele schuttingwoor den waren aangebracht. Van een aan de Langstraat gepar keerde personenauto uit Well waren de spiegels en de antenne afgerukt. Aan de LOM-school aan het Groenewoldsepad waren weer vernie lingen aangericht. Nu werden een zestal beugels van de lichtkoepels vernield. Voor het schoolbestuur een schade van 200 gulden. Coninxhof, vierde zijn derde lustrum. Dit feit werd gevierd met een feestweek vol aktiviteiten, en een musical opge voerd door de leerkrachten. 's Maandags werd gestart met een goochelaar. De goochelaar Gussini wist de kinderen te vermaken door zijn pop penkast, koeken bakken en zijn ballon- nenspel. Dinsdag een spellencircus en spellen- kar zowel binnen als buiten moesten al lerlei opdrachten vervuld worden o.a. blikken gooien, darts, ringwerpen, ke gelen, kaarten etc. Woensdag voor alle klassen een te kenwedstrijd en als traktatie cake en li monade. De mooiste, orgineelste en leukste tekeningen kwamen in de lustrum krant te staan. Donderdag een zittingsdag, waarbij alle klassen zelf iets gedaan hadden, in de vorm van dans, toneel, zang of play back. Vrijdag, kregen de kinderen poffert jes en als blijvende herinnering aan dit 3e lustrum een tas met opschrift „Co ninxhof 15 jaar". Iedere avond werd de musical „De tijdmachine" opgevoerd. Een musical over een professor die aller lei uitvindingen deed. Maar... zijn uit vindingen knalden altijd weer uit el kaar. Deze keer had hij een tijdmachine uitgevonden die mensen uit het verleden kon halen. Juffrouw Roselaar wilde graag een troubadour. De troubadoer kwam met veel lawaai te voorschijn, en hij zong een liefdesballade voor haar. De andere mensen die de tijdmachine hadden bewonderd wilden graag oer mensen zien en dat lukte. Vier holbewo ners kwamen met knotsen aanghold, omdat ze achterna werden gezeten door een beer. De nieuwe uitvinding, van de professor werkte wonderwel, maar io de vraag, of hij de tijdmachine de 5 vreem delingen ook terug kon sturen schrok de professor toch wel heel erg van, want daar zat nu juist het probleem, dat kon de tijdmachine niet. Voor de holbewo ners, geen probleem, geen paniek de po litie kon de oermensen goed gebruiken als hulpagenten, en de troubadour en Juffrouw Rozelaar wilden graag in het huwelijksbootje stappen. De professor bleef maar op knopjes drukken en toen begon de tijdmachine opeens te roken en de vonken vlogen er vanaf, waarna de tijdmachine toch nog uit elkaar knal de en toe waren de oermensen en de troubadour verdwenen. Een daveren applaus brak los voor al le medewerkers, zowel voor als achter de schermen. Ook een ovatie voor alle mensen die meegewerkt hebben, om dit 3e lustrum tot een onvergetelijk succes te maken. NOTITIES I MEDEDELINGEN W DE' GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliiilte. Bureau oor lichting Tot en met 1 september is in het Geschied- en Oudheidkundig Museum aan de Eindstraat de tentoonstelling „Geschiedenis van het muziekleven in Venray" 150 jaar muziek en zang in Venray te zien. Deze tentoonstelling is te bezichtigen iedere zaterdag en woens dagmiddag van 14-17.00 uur. Deze tentoonstelling wordt georgani seerd in het Internationaal jaar van de Muziek. Mede aanleiding voor deze ten toonstelling is het 125-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Euterpe en het 75 jarig bestaan van het Venrays Mannenkoor. De tentoonstelling be perkt zich niet alleen tot de twee jubile rende verenigingen. Ook wordt aan dacht geschonken aan de nu nog bestaande zang en muziekverenigingen. Bij de zangverenigingen zijn de kerkko ren niet inbegrepen. Bij de muziekvere nigingen zijn niet begrepen de professio nele orkesten en bands. Het gebied dat bestreken wordt omvat niet alleen de traditionele harmonieën en fanfares, maar ook de „alternatieve" muziekbe oefening in verenigingsverband. Ook de niet meer bestaande zang en muziekve renigingen, zoals Polyhymnia, Het Hei debloempje en het orkest Euterpe zijn in de tentoonstelling aan de orde ge bracht. In het verleden is er in Venray altijd muziek gemaakt, door rondtrekkende muzikanten, toevallig in Venray verblij vende militaire muziekkorpsen, of an dere muzikanten. Zeker zijn er ook Venrayers geweest die een bepaald in strument konden bespelen en daardoor zorgden voor een vroiijk muziekje in de plaatselijke gemeenschappen. In het midden van de vorige eeuw onstond er een muziekvereniging, in de ar chiefstukken genoemd „Philharmo- nisch gezelschap" dat zorgde voor re gelmatige concerten en serenades in Venray. Deze vereniging ging na 1850 een slapend bestaan leiden. Dit was voor enkele vooraanstaande Venrayers aanleiding om in 1860 de nu jubilerende Koninklijk Harmonie Euterpe op te richten of opnieuw op te richten. Hiero ver bestaat nog enige onduidelijkheid. De fanfare Euterpe was tot 1899 het eni ge muziekgezelschap in Venray. Een jaar later werd een stafmuziekkorps op gericht van de schutterij „Het Zandak ker". Dit korps werd in 1903 een zelfstandige fanfare met de naam St. Caecilia. Beide korpsen voerden een on derlinge concurrentieslag om de gunsten van de Venrayse bevolking. Deze onder linge wedijver nam soms vreemde vor men aan. Menigmaal kwam het voor, dat beide fanfares uittrokken voor een zelfde plaatselijke gebeurtenis onder het motto „wie het eerst komt, het eerst maalt". De openluchtconcerten op de drie dorpspleinen, de Grote Markt, het Hen- seniusplein en het Eindtplein, werden onderling goed geregeld, onder de voor waarde dat de een niet meer concerten gaf dan de ander. Regelmatig versche nen er advertenties in Peel en Maas, waarin de concerten werden aangekon digd. Op 16 mei 1910 nam de fanfare St. Cecilia deel aan een internationaal mu ziekconcours in Rotterdam, waar een 2e prijs in de 3e afdeling en een 2e prijs in de marswedstrijd werden behaald. De onderlinge wedijver tussen beide vereni gingen aan en de botsingen en wrijvin gen waren een doorn in het oog van de toenmalige pastoor Pascal Schmeits, wiens wapenspreuk luidde: „kinderkens bemint elkander". Door zijn toedoen, daarbij gesteund door burgemeester Es- ser, zetten beide verenigingen zich aan de onderhandelingstafel. In 1911 werd overeenstemming bereikt over een sa menvoeging. In dat jaar werd een nieu we fanfare opgericht, onder de naam „Venrays Fanfarecorps" waarin de fanfare Euterpe en de fanfare St. Ceci lia opgingaen. De bestuurszetels in de nieuwe fanfare werden verdeeld over de twee oude verenigingen. Onder invloed van pastoor Pascal Schmeits ontstonden nog meer muziek verenigingen: Het Venrays mannenkoor (1910) en het gemengde zangkoor Poly hymnia (1918). In de kerkdorpen ont stonden de Fanfare St. Catharina Leu nen (1919) de Fanfare St. Oda, Merselo (1918) De Fanfare Sub Matris Tulela, Oostrum (1918) het Mannenkoor het Heidebloempje Heide (1910). Daar naast ontstond in 1908 een fanfare bin nen het Psychiatrisch Centrum St. Ser- vatius. Al deze verenigingen beleefden een grote bloei, maar in de oorlogsjaren de den allen er het zwijgen toe, omdat men principieel weigerde zich aan te sluiten bij de door de Duitse bezetter ingestelde „Kultuurkamer". Na de bevrijding werd met man en macht gewerkt aan de wederopbouw van de verenigingen. Na de oorlog ontstonden nieuwe korpsen en zangverenigingen. Ze nemen een be langrijke plaas in, in hel Venrayse cultu rele leven. Als nieuwkomers in het ge zelschap van Venrayse muziek- en zang verenigingen noemen we de fanfare „Dorpsklank" uit Castenray(1977) en de Orkestvereniging Venray (1982). De opleiding van de muzikanten en zangers is tol de oprichting van de Ven rayse muziekschool verzorgd door de verenigingen. Aan de muziekschool krijgen de leerlingen, naast een gedegen praktische opleiding ook een gedegen theoretische opleiding. De koren en muziekgezelschappen zouden we niet graag willen missen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van een winkel pand aan de Markt 5 te Venray, t.n.v. Venrode Handels en Exploitatiemij. Kempweg 33 te Venray; het bouwen van een loods aan de Op de Kamp 4 te Merselo, t.n.v. A.H. Hegger; het bouwen van een veranda aan de Asselberghstraat 1 te Oostrum, t.n.v. A.J.J. Poels; het bouwen van een tuinkamer met hobbykelder aan de Assel berghstraat 3 te Oostrum t.n.v. H.P.M. Emons; het uitbreiden van de woning aan de Andantestraat 2 te Venray, t.n.v. L.J.M. Linders; het uitbreiden van de dansschool aan de Raadhuisstraat 6 te Venray t.n.v. P.T.P.O Janssen, Mgr. Nolenstraat 24 te Venray; het bouwen van een ABN bank met bovenwoningen aan het Henseni- usplein te Venray, t.n.v. ABN postbus 669 te Amsterdam; het bouwen van 4 premie koopwo ningen aan de Stationsweg te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters b.v. Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van opslagloods op vliegbasis „De Peel" t.n.. EID Directie Brabant, Fellenoordstraat 162 te Breda; het bouwen van een garage/hobbyruimte Kelder aan de Gasstraat 12 te Venray, t.n.v. J.A.J. Manders; het bouwen van een garage Hob byruimte kelder aan de Gasstraat 14 te Venray, t.n.v. C.M.M. Thijssen; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 31 mei 1985 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 30 mei 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 mei 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het verbouwen van de woning aan de Kruitweg 15 te Venray, t.n.v. A.J.L.M. van der Sanden. het bouwen van een warenhuis aan de Langstraat 83 te Venray, t.n.v. Thuylshof b.v. het bouwen van een machineloods aan de Molenhoek 10 te Oirlo, t.n.v. G.C.M. Peters, Molenhoek 16 te Oirlo; het bouwen van een carport aan de Kempweg 15 te Venray t.n.v. A.J.M. Albers; het bouwen van een berging aan de Hogeweg 1 te Oirlo, t.n.v. J.W.L.M. Swinkels; het plaatsen van een dakkapel aan de Kempweg 11 te Venray, t.n.v. PROVINCIE START VOORLICHTINGSAKTIE „MAX MILIEU" INFORMEERT OVER INZAMELING SCHADELIJKE STOFFEN Het Provinciaal Bestuur van Limburg wil met medewerking van de gemeente en gewestbesturen voorlichting gaan geven over het nul en de mogelijkheden van gescheiden inzameling van kleine hoeveelheden chemisch afval. Limburg heeft daartoe samen met enige andere provincies een gezamenlijk voorlich tingsproject voor scholen, huishoudens en bedrijven ontwikkeld onder het motto „schadelijke stoffen, hou ze apart". Milieugedeputeerde Ir. M. H. C. Lodewijks, zal op 5 juni a.s. iWereld- van 27 mei tm 9 Juni Nederlandse Rode Kruis (landelijke aklie) van lOt.m. 16 juni Lourdescomitè afdeling Venray (plaatselijke aktie); Jeugdopvang Muziek en Majoret- tenschowkorps St. Petrus Banden (plaatselijke aktie in het kader van het j eugdcollecte wezen Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. W.H.A.M. Janssen; het bouwen van een trafohuisje aan de Randerade te Oostrum, t.n.v. NV PLEM te Maastricht; het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe hobbyruim te aan de St. Ursulastraat 62 te Venray, t.n.v. C.T.M. Meeusen; het bouwen van een hooiopslag- plaats aan de Kuulenweg 11 te Vrede- peel, t.n.v. H.P.A. Arts; Venray 30 mei 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 6 j Venr :rkeli Lil bloc milieuaag) om 10.00 uur in Weert defiTlE voorlichtingsaktie voor Limburg v start laten gaan. Hij zal dat doen in l IE D kader van het gezamenlijk milieuproj^an tr van de basisschool St. Arenoldus en Ag 6 gemeente Weert onder de titel „Wat if er in die zak". Een en ander vindt plaa v op het schoolplein van de St. Arnoldi# school aan de Middelstestraat te Weer Een deel van de miljoenen tonnen a va val die jaarlijks in Nederland wordt g s5'st< produceerd, bestaat uit chemisch af\< R Daarvan wordt nog steeds een belan ~^sU rijk deel niet op de juiste wijze verwer |ejcör waardoor bodem- en waterverontreii ar(je ging kan optreden. Om dit te voork r oe, men moet er een oplossing komen va arcie het uit huishoudens en van kleii !Urnc bedrijven afkomstig chemisch afval, fcilber Met name dit afval van huishoudei selsti en kleine bedrijven kan men in h algemeen kwijt in gemeentelijke depot Vrijwel alle Limburgse gemeenten b lere®' schikken inmiddels overf deze depo or voor chemisch afval zoals bestrijding j??® middelen, schoonmaakmiddelen, afgi?, werkte olie, oude geneesmiddelen, ver resten, oude batterijen etc. t Uit het succes van de glas- en papier inzameling blijkt dat de burgers berei zijn iets extra's te doen om mee l gjE helpen aan het schoner worden van hctyeren milieu. Vandaar ook dat verwad ruide wordt dat een gescheiden inzamelin van chemisch afval tot goede resultateO'R A zal leiden. De thans te starten voorlid 'e® tingsaktie heeft tot doel om kennis ovrf""0' de schadelijkheid van sommige afval stoffen te vergroten en om de mensei nadrukkelijk te wijzen op de apart inzamelingsmogeliikheden. Het voorlichtingsmateriaal is opge" bouwd rond het door de Toondei j; Studio ontwikkelde milieuvriendelijk 30 u rsfee figuurtje Max Milieu en bestaat aparte folders voor scholieren, huishoi dens en bedrijven, stickers, affiches e een „milieuwijzer" voor schdelijk stoffen Voor de voorlichtingsaktiviteita hebben Provinciale Staten van Limbi onlangs een bedrag van 80.000,uit HUI getrokken. Daarnaast is nog eem»Pers 56.000,door de Provincie beschik baar gesteld voor de opleiding van ca. 150 medewerkers van gemeenten en ge westen die in hun dagelijks werk met d< UL? inzameling te maken hebben of daar in de nabije toekomst mee geconfronteerd worden. zelf GLASSERVICE MERSELOSEWEG 6 TEL. 81523 VENRAY AUTO-RUITEN SERVICE Jan van Nies LANGSTRAAT 31 VENRAY TEL. 04780-87360 Voor de geslaagden nu 1 meter gebak in doos voor f 15,- Brood en Banketbakkerij PIERRE PIJPERS Grote Markt 19 tel. 81284 TE KOOP Suzuki GS 750 Marshall's i.z.g.st. Boterbloem 24 Venray RADIO EN ANTENNEBOUW Reparaties en nieuwbouw R. POTS Gerard Smuldersstraat 79a America, tel. 04764-1335 VOOR HET SLIJPEN VAN: (kartel)messen, scharen, handzagen, cirkelzagen (ook widia), lintzagen, ketting zagen, (schaaf)beitels, grasmaaiers, schaatsen etc. Langstraat 24. Venray Telefoon 04780-84190 BOEKHOUDER part-time MBA-SPD ni veau met ruime ervaring, verzorgt uw volledige ad ministratie op tijden en tegen vergoeding in on derling overleg. Bekend met elk boekhoud systeem, ook computer boekhouding Brieven onder nr. 200 STRO STRO STRO Steeds leverbaar, alle soorten STRO en prima hooi, ook kleine partijen Rode en blauwe SPLIT extra mooi en zwart gruis voor erfverharding FOURAGEHANDEL Swolgen - tel. 04789-1349 TE KOOP i.pr.st. z. Ford Granada 2.0 L '81 Tel. 04789-2041 KUNSTGEBIT REPARATIE OOSTRUM 800 m. vanaf Station Venray TEL. 04780-81997 ook zaterdags GLASSERVICE NIEUW Paxton veedrinkbakken in diverse afmetingen tot 1800 It met ingebouwde vlotter 3 jaar fabrieksgarantie A. KOCKEN Westerbeek Tel. 08858-4260 TE KOOP Aquarium Veltumse Kleffen 55 MERSELOSEWEG 6 TEL. 81523 VENRAY TE KOOP Mitsubishi Lancer 1400 bj 1977 L. van Meijel Houlskuilstraat 22 Wanssum TE KOOP Driewieler voor gehandi capten Leunseweg 59a Tel. 80675 TE KOOP Labrador retriever zwart 5 maanden Reu met stamboom en volledig geend Beekweg 45 Tel. 04780-87907 HALLO HALLO HALLO Hier zijn we weer om de hoogste prijzen te geven voor OUD IJZER, KOPER. ZINK L000, ALUMINIUM en ACCU'S en zoek je voordcel!!! Let goed op de naam. Het wordt door mijzelf opge haald. P.M. RONKEN Burg. v.d. Loost raat 15 Venray Tel. 04780-85493 VOOR HET BETERE INLIJSTWERK HENK PEETERS Helfrichstraat 27 Venray Tel. 84454 ANTIEK Eiken en grenen meube len voor elke beurs. Stoelen vanaf 5,- Com pleet eiken slaapkamer voor maar 975,- enz. Stoflelhoeve Stationsweg 86 Oostrum TEGELKACHELS zuinig, hoog rendement, vraag folder STOFFELHOEVE Stationsweg 86 Oost rum TE KOOP Philips diepvrieskisl 300 Itr Hagel weg 8 tel. 04780-81444 ewicl an z< nezig. koi twor op di NIEl PI dive RMI kei- beige snoet, ianas 8H ITIE Jiv. I tetho klokk ulens 1.04' :hui door maai, niet 1 Aari V DeJ 780-1 1 Bel I kado dami IEP' alion k 2- vr.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12