Tweede Pinksterdag PINKSTERRIT VENRAY 10 JAAR MANUAL PEEL EN MAAS j!!Rl|i!lll|üiiiipii|4!iii|Él BOWLING en RESTAURANT GEOPEND vanaf 13.00 uur BOWLING BISTRO VENRAY meesterschilders in venray Eerste en tweede Pinksterdag ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting PEEL EIM MAAS Wie wordt de nieuwe koning van het St. Annagilde Avondvierdaagse op 6-7-8-9 juni Daling van het aantal leerlingen Asperges voor een goed doel "R. hal h. rui tuinka en va k.k. DONDERDAG 23 MEI 1985 Nr. 21 HONDERDENZESDE JAARGANG De Tour- en Wielerclub Oostrum or ganiseert op maandag 27 mei de eerste Pinksterrit Venray. Voorheen stond de ze fietstoertocht bekend als de Acht van Oostrum, die tien keer gehouden is. De oorspronkelijk tocht had een [plaatselijk karakter, waarbij slechts en- Ikele deelnemers uit de regio aan de start verschenen. Vanaf vorig jaar is deze toertocht grootser opgezet, zodat toen [ook als zo'n 500 deelnemers konden [worden begroet. Mede om een nog gro ter publiek te bereiken werd in de voor bereiding een samenwerkingsverband [opgezet met de T.T.C. Venlo (reeds ja renlang organisator van de lenterit). Ge- Izamelijk werden zo'n 3000 toerfietsers en verenigingen in binnen- en buiten land aangeschreven. Als gevolg daarvan is al een groot aantal voorinschrijvingen ontvangen. Daarnaast is deze tocht op genomen in de toerkalender van de Ne derlandse Rijwiel- en Toerunie en is doelgericht reklame gemaakt via de lan delijke wielerpers. Er wordt dan ook gerekend op een Rising van het deelnemersaantal t.o.v. vorig jaar, zeker als de weergoden een klein beetje willen meewerken. ROUTES Er is voor de deelnemers de keuze uit twee afstanden 150 km voor de echte ge trainde toerfietsers en 80 km voor hen die de voorkeur geven aan een recreatief karakter. Beide routes zijn aangegeven op het kaartje, dat hiernaast staat afge drukt. De eerste 38 km gaan via dezelf de weg, via Geijsteren, Wanssum, Well, Ayen, Oud Bergen langs de maas naar Ottersum waar bij Bar-Grill Old Inn de eerste rust controleplaats is. de 150 km route gaat dan door via Mislbeek, Groesbeek, Berg en Dal (Ze ven Heuvelen weg), Heumen, Overasselt rmopaj gn Qrave naar Escharen, waar na onge veer 85 km. de tweede rust/controle- plaats is bij cafe-rest. ,,de Kleine Brouwketel". Vervolgens voert de route langs zeer rustige wegen door Zeeland, Boekei, Beek en Donk naar de volgende rust/controle plaats bij herberg „Gro tels Hof" na zo'n 120 m. De laatste etappe gaat dan via Bakel, Milheeze, Rips en Overloon terug naar de finish. de 80 km route voert na Ottersum langs zeer rustieke wegen, een werkelijk touristische route vlak langs de Duitse grens via Afferden, Siebengewald, Nieuw-Bergen en enkele Maasdorpen weer naar de finish. irage k.k. 326 ko in ging a IAAI groi slai k.k. START EN FINISH Voor de 150-km kan men starten tus sen 07.00 en 09.00 uur, terwijl voor de km, nog tot 11.00 uur kan worden gestart. De eindcontrole sluit om 18.00 uur voor beide afstanden. Het centrale punt op tweede pinksterdag is Zaal de „Karklingel" Mgr. Hanssenstraat 29 in Oostrum waar start en finish zijn onder gebracht. VERZORGING De deelnemers worden onderweg door de organisatie verzorgd. Niet al leen is er gezorgd voor materiaalwagens op de routes die pech kunnen verhelpen, maar ook is er E.H.B.O. op de routes aanwezig, alsmede op de controleplaat sen. Daarnaast wordt er voor de inwen dige mens gezorgd, hoewel het raad zaam is om ook zelf wat „Lichaams brandstof" mee te nemen. INSCHRIJFGELD Voor de 150 km route is het inschrijf geld gesteld op 12,50 inclusief herin nering. Zonder herinnering bedraagt het inschrijfgeld 7,50. N.R.T.U. leden krijgen 1,50 korting. Voor de 80 km route is het inschrijf geld vastgesteld op 6,- voor volwasse nen en 3,- voor kinderen jonger dan 15 jaar. Indien men bij binnenkomst een herinnering wil ontvangen, dan is het inschrijfgeld ƒ3,- hoger. ALGEMEEN De deelnemers ontvangen een duide lijke routebeschrijving. Beide routes zijn uitgezet met duidelijk herkenbare borden, die in overvloed geplaatst wor den. Om de organisatie van deze Pinkster- rit Vneray die vanaf nu elk jaar zal wor den gehouden, od een verantwoorde manier rond te krijgen is de organise rende vereniging financiëel gesteund door een aantal „sponsors". Zonder hun bijdrage zou het zeker niet mogelijk zijn geweest een dergelijk evenement van de grond te krijgen. Een bescheiden overzicht van de sponsors vindt U elders in dit blad. INFORMATIE Wilt U meer weten over deze Pinksterrit, of over andere activiteiten van de Tour en Wielerclub Oostrum dan kunt U contact opnemen met: Eddy Oosthoek, Goetzenhof 10, 5807 CC Oostrum, tel. 04780-86070. 12b Hui k. ht. vi dapp d. Mi verzi 90,- ;iatec bestu gd, Dal ne bi hle op 'eer i in pei plc mo H( w uurdi dsew eegei' :rd gi kan onl Wij hebben altijd wel een tafeltje of een baantje voor U vrij. 04780 - 83223 Begin april 1975 namen enkele' personen het initiatief om te gaan trainen in de gymzaal aan de Maashe- seweg. Met het vooruitzicht dat binnen niet al te lange tijd de bouw van Venrays eerste sporthal haar voltooiing naderde werd daarom maar vast in de gymzaal begonnen. De enkele personen, die in die paar weken voor dal de sport hal gereed was steeds kwamen, konden meestal overrichterzake naar huis gaan; of er was geen bal, of er was geen leider. Echter in de navolgende jaren verander de er veel. In 5 jaar tijds groeide de vereniging uit tol 150 leden, met als gevolg dat op alle niveau's in de competitie met een of meerdere teams werd uitgekomen, zowel bij de dames als de heren, zowel bij de jongens als de meisjes. Manual maakte een periode door van groei en bloei; er werden verschillende kampioenschappen behaald in de eerste vijf jaren, zowel door de dames als de heren. Er kwam een jeugdbestuur, er werden vele andere aktiviteiten buiten het hand bal om georganiseerd. De club vierde haar eerste lustrum en organiseerde haar eerste grote internationale „He- melvaarttoernooi", met meer dan 100 ingeschreven teams. Er werden sportopleidingscursussen en scheidsrechterscursussen gevolg door de leden. Met veel elan en goede bedoe lingen werd begonnen aan het 2e lus trum. Het pakte toch een beetje anders uit. Te snelle bestuurswisselingen, het ver trek van te veel goed kader met als ge volg ook nog een onverwachte finan ciële positie en daar bovenop ook nog het uitblijven van het opkrikken van het prestatieniveau brachten Manual in de loop van de volgende jaren terug naar af. Even leek het er op dat de kaars helemaal gedoofd zou worden. Gelukkig is het niet zover gekomen. Op de laatste algemene ledenvergade ring is er een gloednieuw bestuur geko zen, dat tot nu toe in een goed samen werkingsverband, met veel enthousias me, zeer voortvarend te werk gaat. Er wordt weer keihard gewerkt. In enkele maanden tijds is de financiële positie door allerhande akties eer. stuk roos kleuriger geworden. Ook bij de leden is er een grote be reidheid om Manual te doen groeien en te doen bloeien ontstaan. Men is er van doordrongen dat Manual en handballen meer is dan alleen wedstrijden spelen en trainen. Het bestuur, bestaande uit voorzitter (Peter Voskuilen), penningmeester (Harry Oomen), secretariaat (Gerrie Sanders) en Marian Bouwmeester, Huub Willems, Theo Stuart, AmeÜe Kengen, ziet de toekomst weer vol ver trouwen tegemoet. Onder leiding van Theo Stuart, wordt er flink aan gewerkt om op waardige, weliswaar bescheiden wijze, het 2e lustrum te vieren. De lustrumcommissie is, uitgaande van 2 gedachten, n.l. elk lid aktief te betrekken bij de lustrum viering én voor de Venrayse gemeen schap naar builen te treden, gekomen tot het volgende programma: Op zaterdag 8 juni is er een toernooi voor alle welpen, pupillen en aspiranten van de eigen vereniging. Op zondag 9 juni is er een onder ling mixed-toernooi voor de dames- en heren-junioren en de dames- en heren- senioren. Op 25 augustus wordt er een disco middag georganiseerd voor alle jeugd leden t/m de aspiranten. Op zaterdag 28 september is er een reünie, voorafgegaan door enkele wed strijdjes van oud-leden tegen de jongere generaties. Op zondag 23 juni is er een soort familie-recreantentoernooi buiten. (Na dere medelingen hierover volgen nog). Al met al kan er gesteld worden dat Manual weer leeft en vastbesloten is vooral de jeugd weer een sportieve handbaltoekomst te geven. Het moge duidelijk zijn dat de vereniging nog altijd mensen kan gebruiken, die op een of andere manier (speler, bestuurder, begeleider) een bijdrage willen leveren om dit te bereiken. In elk geval wordt het 3e lustrum er een van keihard werken. Foto: Het le kampioensteam van Manual H.S. 1. Seizoen 1975-1976. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette". Met vandaag als middelpunt Bert Kaemfaert met Alexandria, van 20.00 tot 21.30 uur een direkte lij- nuitzending vanuit de studio met als programma Nieuws en actualiteiten, sport en verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualitei ten, daarna het verzoekplatenprogram ma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Woensdag: vierde woensdag van de maand, van 10.00 tot 11.00 uur het pro gramma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt Bert Keampfert met Alexandria. Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het programma „Non stop" veel gevraagde muziek. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Woensdag: vanaf 10.00 lot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en cassette", met vandaag als middelpunt: Bert Keampfert met Alexandria. Donderdag 10.00 tot 11.30 uur het programma „Nieuws en actualiteiten" waarna een platenprogramma en tot slot „Zomaar Muziek". Nieuw Spraleand Oostrum. Woensdag van 10.00 tot 11.00 uur het programma „Met band, plaat en casset te". met vandaag als middelpunt: Bert Keampfert met Alexandria. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 14.00 lot 15.00 uur het programma „Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en actualiteiten" waarna het verzpekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. EEN ABONNEMENT WAARD! Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Zaterdag 25 mei wordt volgens de traditie het Koningschieten (Statiedag) gehouden voor de leden van het Sint Annegilde. De dag begint om 11.00 uur met een H. Gildemis in de Groter Kerk. Na afloop van de dienst zullen deken Theu- nissen en bugemeester Defesche, terzij de gestaan door koning Harrie Rongen, buiten overvendeld worden. Vervolgens gaat het gilde naar Gilde- huis de Peel haas aan de Eindstraat waar hen een koffietafel aangeboden wordt. Vroeg in de middag worden de leden in de gelegenheid gesteld om een kaarsje aan te steken in het St. Annakapelletje aan de Langeweg,. welke gedurende enkele uren zijn deuren geopend zal hebben. Tegen 15.00 uur gaat men richting het schietterrein aan de Endepoel. Daar zal de huidige koning Harrie Rongen ont daan worden van de koningsbreuk en het koningszilver. Deken Theunissen en burgemeester Defesche, als vertegenwoordigers van het kerkelijk en burgerlijk gezag, zullen het openingsschot lossen op de houten koningsvogel. Hierna komen de ere leden en enkele genodigden aan de beurt die ook wat schoten op de vogel afvu ren, maar dan is de beurt aan de schut ters. De huidige koning heeft schietbeurt nummer 1 en de overige schutters schie ten per toerbeurt. Hij die hel laatste restje hout van de vogel naar beneden schiet, is voor de periode van één jaar koning van het gilde, een hoge gilde-eer die voor menige leden, die al enkele jaren lid zijn, aan de neus voorbij is gegaan. Hopenlijk is dit nu hun jaar. Na enkele uren schieten (want de vogel is taai dit jaar) als de nieuwe ko ning bekend is, zal hij worden voorge steld aan zustervereniging Schutterij 't Zandakker. Daarna gaat men in optocht naar het gildehuis, waar een koningsbal gehouden zal worden. KONING VAN ERE Honeraire leden (begunstigers) en ge nodigden kunnen dezelfde middag pro beren of zij in aanmerking komen voor de titel Erekoning van het Sint Anna gilde. Eere-koning(in) 1984 mevr. D. Hendriks zal deze titel zeker komen ver dedigen. Het deelnemen aan het schieten op deze vogel is geheel gratis, dus dit zal de begunstigers er niet van weerhouden te komen. Ook deze strijd begint om 15.00 uur. Het schietterrein is gelegen aan de Endepoel; Beekweg richting Vredepeel, kruising Merselo-Overloon rechtsaf richting Overloon, eerste bosweg links af. cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 Noge enkele weken., dan is het zover de 27ste avondvierdaagse. Wat moet U weten: De voorinschrijving sluit op 5 juni. Afstanden: op 6-7-8-9 juni 5 km 10 km en 15 km. Bovendien op 9 juni 20 km. Routes: deze worden opgegeven bij de start en staan vermeld in het pro gramma boekje. Inschrijfgeld: ƒ5,- per persoon voor 4 dagen, 2,50 voor één dag, alle afstan den. Inschrijfadres: Sporthal de Wette- ling. Er kan ingeschreven worden op dinsdag 4 juni en woensdag 5 juni van 19.00 tot 20.00 uur. En elke dag vóór de start. Deelname: Groepen en individuelen. Een groep bestaat uit tenminste 11 per sonen, leider of leidster inbegrepen. Herinnering: Deze bestaat uit een speci aal ontworpen medaille. Voor groepen die dit wensen worden, na beoordeling van een jury, prijzen beschikbaar gesteld. Jeugd- en schoolgroepen wor den apart gejureerd. Iedere groep komt in aanmerking voor een beker of groepsprijs. Start en finish: Sporthal de Wetteling Informatie: Mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerkpad 1 tel. 83765. Mej. N. Baart- man Burggraaf 21 tel. 87967. Dhr. J. Voermans, Tamboerijnstraat 8 tel. 80701. Starturen: op 6-7 en 8 juni tussen 17.00 - 18.00 uur. Volwassenen kunnen starten vanaf 17.00 - 18.30 uur, iedere dag. Het startbureau is om 21.30 uur gesloten. Op zondag 9 juni, 20 km om 13.00 uur, 15 km om 14.00 uur, 10 km om 14.30 uur en de 5 km om 15.00 uur. Defile: Op zondag 9 juni doen alle deel nemers mee aan het défilé voor de auto riteiten vanf het bordes van de schouw burg. Dit défilé wordt opgeluisterd door een achttal muziekkorpsen. Opstellen voor dit défilé in de Helfrichestraat. Vertrek 16.45 uur. Wij hopen velen van U als deelnemer te mogen begroeten. Uit het onlangs verschenen jaarver slag van de Lagere Technisch School te Venray, blijkt dat hel vorig jaar het leerlingenbestand met maar liefst 93 leerlingen is gedaald. De vrees bestaat, dat deze daling zich de komende jaren zal voortzetten. De daling van het aantal LTS-leerlin- gen werd voor het eerst geconstateerd in 1980 en zette zich alle j aren voort Zo was het leerlingen bestand in 1980 724 in 1981 723 in 1982 701 in 1983 649 in 1984 556 Desondanks kwamen in 1984 132 nieuwe aanmeldingen binnen én een lichte stijging voor het tweede 4e leerjaar. Ook is er een zekere stabiliteit te constateren in de afdeling Motor voertuigentechniek en zelfs een kleine stijging in de afdeling Installatietech niek. Hoewel niet met name genoemd, mag de voortdurende daling van het aantal leerlingen op rekening geschreven wor den van een lager geboortecijfer. Maar ook de trend om verder te Studeren aan bijvoorbeeld Havo, doet het leerlingen bestand geen goed. De daling in 1984 had tot gevolg dat er 1531errarlessen minder konden wor den uitgegeven dan een jaar eerder. De studieresultaten hebbeb echter door deze gang van zaken niet te lijden gehad. In 1978-'79 kon bijvoorbeeld aan 89% vn de examenkandidaten een diploma worden uitgereikt. In het schooljaar 1983-'84 was dat percentage al geslegen lol 93%. Van de 556 leerlingen die het vorig jaar de school bevolkten kwamen er 305 uil Venray-kom; 93 uit de kerkdorpen, waarvan Oostrum en Leunen bijna de helft voor hun rekening namen; 122 leerlingen kwamen uil de regio met Wanssum en Overloon als koplopers. Uit de regio van de LTS Horst kwamen loch nog 21 leerlingen naar Venray. Uit de regui LTS Wellerlooi waren dat er 16. Voor het vijfde jaar in successie gaan leden van de Lionsclub Venray in het westen van het land asperges verkopen voor een goed doel. Dit jaar gaat de opbrengst naar een onderwijsprojekt in de Riau-archipel en naar klinieken in Bangla-Desh en Kenya voor genezing van staarblinden. Omdat men met die bestemmingen rechtstreek se kontakten heeft, is men ervan verze kerd, dat het geld ook daadwerkelijk op de juiste plaats terecht komt. De asperges worden a.s. zaterdag ver kocht in Rotterdam, Den Haag, Hilver sum, Leidschendam en Amstelveen. KINDEREN HADDEN GRATIS KAUWGUM De jeugd had in een minimum van tijd ontdekt dat een kauwgomballen- automaat op het Henseniusplein defect was, en dat men voor niets dat lekkernij uit de automaat kon halen. Het was daarom niet verwondelijk dat men plot seling zoveel kauwende kinderen zag lopen. De automaat werd tot de laatste bal leeggehaald. WEER LELIJKE EEND IN BRAND In de nacht van maandag op dinsdag werd vermoedelijk met opzet brand gesticht in „een lelijke eend" van B. wonende aan de Eindstraat. Voordat de brandweer arriveerde kon de auto als verloren worden beschouwd en alleen nog voor de sloper geschikt. Een scha depost van enkele duizenden guldens. AUTO IN BRAND Op een parkeerplaats alhier werd met opzet brand gesticht in een personenau to van een inwoner uit Horst. Een zij- ruil was kapot gegooid waarna een brandende krant in de auto werd ge gooid. Door tijdige ontdekking en goed ingrijpen van enkele personen kon de brand beperkt blijven. Een schadepost van 1000 gulden voor de eigenaar.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9