GEMEENTEPRAAT Bescheiden agenda voor de raadsvergadering van dinsdag. Subsidie stads- en dorpsvernieuwing. Informatie over openbaar vervoer in Venray en omgeving. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting 6.95 5 t^%/' Bekendmaking g.gs 42 5. j Sesam Tankslag in Venray Bekendmaking Bermmaaien Hinderwet Kennisgeving Bouwvergunning aangevraagd Verkeers- spreekuur Fietsen beleven in infotiek Bouwvergunning verleend Museum Omdat tijdens de raadsvergadering van a.s. dinsdag slechts twintig onder werpen aan de orde komen mag gespro ken worden van een besheiden agenda. Dan rest de gemeenteraad nog één ver gadering op 25 juni a.s. voordat het zo merreces ingaat. Op de agenda voor die vergadering zullen ongetwijfeld heel wat meer èn zwaardere voorstellen voorko men dan voor de openbare zitting van 28 mei a.s. Een niet onbelangrijk punt voor de vergadering van dinsdag a.s. is het ver zoek van het college van b. en w. aan de raad om 18.000,- beschikbaar te stel len voor het aanbrengen van een duide lijk zichtbare bewegwijzering op de aan sluiting Beekweg-Westsingel en het plaatsen van een voorwaarschuwings bord. Dit bedrag is opgenomen op de prioriteiten lijst voor 1985. Alle belan grijke invalswegen van Venray - met uit zondering van de Overloonseweg - zul len dan voorzien zijn van goede, inwen dig verlichte bewegwijzering. OVERIGE AGENDA De agenda vermeldt verder de volgen de punten verlenen van medewerking voor het treffen van voorlopige uitpandige èn duurzame inpandige voorzieningen aan de Lagere Dr. Poelsschool; verlenen van medewerking voor de eerste aanschaf van werkbankjes ten behoeve van de Kleuterscholen Conin- hof 1 en II; vaststelling exploitatievergoeding voor 1984 voor 1984 t.b.v de scholen voor gewoon lager onderwijs en van de vergoeding t.b.v. het kleuteronderwijs; benoeming van P. Pannekoek tot directeur en de heer L.J.M. Smits tot adjunct-directeur van de basisschool „De Flierefluit"; wijziging van de begroting 1985 van het het Gewest Noord Limburg; rekening van inkomsten en uitga ven voor het dienstjaar 1983 van het Ge west Noord Limburg; regelgeving aan de invoering van de'A.O.W./A.W.W. -operatie voor het gemeentepersoneel verdaging beslissing op bezwaar schrift van de heer G.H. Pepplinkhui- zen te Castenray tegen weigeren door Rond 85.000,- voor verbering van door de eigenaar bewoonde woningen. Op 1 januari 1985 is de Wet op de Stads- en Dorpsverniëuwing van kracht geworden. Gold vóór die datum het systeem, dat het rijk uiteindelijk bepaal de in welke gemeenten op welke wijze en tegen welke kosten de stads en dorpsver nieuwing tot stand kwam, in de nieuwe wet zijn de voorbereiding en uitvoering tot de eerste verantwoordelijkheid van de gemeenten gekomen. De ongeveer twintig rijksregelingen, krachtens welke financiële middelen aan de gemeenten werden verstrekt, zijn komen te verval len. Het stadsvernieuwingsbudget wordt thans gevormd door de storting van het geld van de vervallen regelingen in een landelijk stadsvernieuwingsfonds, dal vervolgens via een bepaalde verdeelsleu tel geld doortrechtert naar een provinci aal fonds. De provincies tenslotte verde len hun aandeel over de hiervor in aan merking komende gemeenten. Ingevolge de nieuwe wet kunnen ge meenten alleen een beroep doen op het provinciale fonds, wanneer beschikt wordt over een subsidieverordening, stads- en dorpsvernieuwing een in spraakverordening. In de vorige raads vergadering is de hierop van toepassing zijnde inspraakverordening al vast gesteld. In zijn vergadering van 25 juni a.s. zal de gemeenteraad de subsidieve rordening Stads- en Dorpsvernieuwing vaststellen. VERORDENING In de subsidieverordening wordt o.m. geregeld wie en op welke voorwaarden een beroep kan worden gedaan op gel den voor stads- en dorpsvernieuwing. Daarnaast geeft de verordening aan hoe hoog de bedragen zijn voor de uitvoe ring van de werkzaamheden. Het totale bedrag wordt jaarlijks door de gemeen teraad vastgsteld en daarover wordt vooraf inspraak gegeven. Het geld hier voor is afkomstig uit het provincaal stadsvernieuwingsfonds. Aan de ge meente komt - alleen voor 1985 - een be drag toe van 84.858,-. Dit is 20% van het geld dat versleuteld wordt voor ei gen gemeentelijk beleid. Verwacht wordt dat Venray op grond van de te hanteren verdeelsleutel aanmerkelijk mèèr krijgt n.l. '80%. Het college van b. en w. heeft beslo ten om die rond 85.000,- in ieder geval veilig te stellen voor de verbetering van particuliere woningen, mits door de ei genaar bewoond. Op dit moment zijn zeven aanvragen voor verbetering van particuliere woningen ingediend. Mocht er in 1985 „Geld overblijven", dan wordt dit opgespaard tot 1986 om aan gewend te worden voor op dat moment noodzakelijke geachte voorzieningen in het kader van de stads- en dorpsvernieu wing. Monumenten en beeldbepalende panden zijn hier eveneens onder te reke nen. INSPRAAKPROCEDURE De inspraakprocedure wordt overeen komstig de wettekst georganiseerd voor inwoners van de gemeente en natuurlij ke en rechtspersonen, die belang hebben bij gemeentelijke vernieuwingsplannen, maar buiten de gemeente wonen. Vanaf 20 mei liggen gedurende veer tien dagen in kamer 202 van het raad huis ter inzage: de ontwerp subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing; het ontwerp raadsbesluit tot ver deling van van de 84.858,- aan de ge meente Venray toegekende bedrag ten behoeve van de verbetering van de door de eigenaar bewoonde woningen. Tij dens de termijn van terinzageligging kan iedereen zijn mening hierover kenbaar maken bij het college van b. en w. b. en w. van wijzigen bestemmingsplan t.b.v. verblijfsrecreatieve onderneming op het perceel Oirloseheide 3; het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Witte .Vennen" i.v.m. aanleg korfbalveld op het sport complex „De Spar" in Oostrum; beschikbaar stellen van een kre diet van 36.000,- ten behoeve van her huisvesting gebruikers oud-Lyceum; eervol ontslag mevr. A. Claessens- v.d. Wiel als ambtenaar van de burger lijke stand; verkoop van vier bouwkavels in Castenray en Ysselsteyn; het voeren van een rechtsgeding inzake ontbinding van de huurovereen komst met de huurder van de kantine van de sporthal „De Wetteling"; wijziging verkoop bouwgrond in het bestemmingsplan Landweert aan de Nederlandse Stichting Anders Wonen te 's Hertogenbosch en wijziging en aanvulling algemene subsidieverordening specifiek welzijn m.b.t. activiteiten etnische minderhe den. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend dat bij hun besluit van 15 mei 1985 nr, 492 1 is ingetrokken hun besluit van 9 mei 1979 nr 617 en 2 een invaliden-parkeerplaats is gereser veerd bij de woning Kruisdisatel 9 voor de personenauto van een gehandicapte. Het besluit ligt voor een ieder ter in zage op kamer 119 van het raadhuis. Be langhebbenden kunnen tegen dat besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet werden gericht aan de Koningin en worden ingediend via de commissaris van de Koningin in Lim burg te Maastricht. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de ge meente. Venray, 23 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ PIERRE PIJPERS Grote Markt 19 Venray Telefoon 04780 -81284 ^inksi^aanbiecUng Ook veikxygbacu op alLe S H v. - Wagens vo.tr kessels Oodrum (Pmbsletloati i Slag toom yetse aardbeien,. huddel QaxcLbden- vlaai Cbukazenvlaai ITlocca I iatweboL i Uooatam. omstam xj Z5 8 95 [Sienensiich. \io - is personen 695 'i~>inlaieihKxxll rnd spy*. [Ronjnenbollen 1 4, voor 7 puek K' (in. Sinds enkele jaren geleden in Venray de aktie tankslag is begonnen zijn in de gemeente ruim honderd vijf tig oude huisbrand- of stookolie tanks leeggezo gen en met water of zand gevuld. Om dat er nog zeker enkele tientallen tanks bij bedrijven en particulieren soms ge vuld met vele liters olie in de grond zit ten wordt de aktie tankslag voortgezet. Sinds de overgang op aardgas in het begin van de zestiger jaren worden de meeste tanks voor huisbrand- en stookolie niet meer gebruikt. Omdat de levensduur van dergelijke tanks over het algemeen is gesteld op 20 jaar, beginnen zij nu gevaarlijk te worden voor het mi lieu. De tanks en de leidingen roesten door en de olie komt in de bodem te recht en brengt schade toe aan het drin kwater en de natuur. Wanneer dit wordt geconstateerd wordt de eigenaar van een dergelijk tartk aansprakelijk gesteld en zal hij moeten opdraaien voor de kosten voor het reinigen van de grond. MELDEN Omdat voorkomen beter is dan gene zen doet men er goed aan de olie uit de tank te halen. Men behoeft slechts bij de gemeente (tel. 04780-83838 toestel 158) te melden dat er een tank in de grond zit. Na 2 a 3 weken komt dan een tan kwagen om de olie uit de oude tank te zuigen. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Afhankelijk van de hoeveel heid en de kwaliteit van de olie krijgt de eigenaar zelfs een vergoeding. Voor schade hoeft men niet te vrezen, omdat de tank niet wordt uitgegraven; Met be hulp van een metaaldetector wordt de vuldop opgezocht. Alleen voor het be reiken van de vuldop is enig graafwerk nodig. Na het leegzuigen van de tank ontvangt men een bewijs van reiniging. Het is geen verplichting om de leegge zogen tank te vullen met zand of water. De gemeente Venray en het bedrijf dat de tank leegzuigt ondernemen geen actie in die zin. Als de eigenaar van een tank bang is voor „opdrijven" kan hijzelf de tank met water of zand vullen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 15 mei 1985 nr. 491 waarbij een parkeer verbod is vastgesteld voor het gedeelte van de noordzijde van de Kempweg, ge legen tussen de aansluiting van de weg genaamd Vlakwater en de uitrit van het parkeerterrein van tennispark Vlakwa ter. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking in beroep ko men. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koninging maar worden ingediend via de commissaris van de'Ko- ningin in Limburg Maastricht. Het besluit ligt voor een ieder ter in zage op kamer 119 van het raadhuis. Venray, 23 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Ook dit jaar is het weer mogelijk voor particulieren om bermen en sloot kan ten te maaien en het maaisel te verzame len t.b.v. veevoer. Toestemming yan de dienst gemeentewerken is echter voor waarde. Wie belangstelling heeft wordt verzocht kontakt op te nemen met de heer C. Krebbekx (04780-83838 toestel 226). Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 15 mei 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: P.J.C. van Ass Deurneseweg 150 te Ysselsteyn (Lb.) voor het uitbreiden van een rundveehouderij en var- kensmesterij gelegen aan de Deurnese weg 150 te Ysselsteyn (Lb.) F.P.A. Franken, Kempkesberg 30 te Ysselsteyn (Lb.) voor het uitbreiden van een rundveehouderij en var- kensmesterij, gelegen aan de Kempkes berg 30 te Ysselsteyn (Lb). J. Kengen b.v. Maasheseweg 67 te Venray voor het uitbreiden van een loodgietersbedrijf met opslag of ruilde- pot voor gasflessen gelegen aan Maashe seweg 67 te Venray; J. Wilmsen, Peelweg 4 te Ysslsteyn (Lb.) voor het uitbreiden van een varkensfokerij en -mesterij gelegen aan de Kempkesberg 2a te Ysselsteyn (Lb.); A. van Hoof, Twist weg 10 te Vre- depeel voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Twistweg 10 te Vredepeel; L.J. van Casteren, Lollebeekweg 20 te Castenray voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, var- kensmesterij en fokkerij gelegen aan de Lollebeekweg 20 te Castenray; Maatschap van Dijck Ringweg 10 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een varkensfokerij en mesterij, gelegen aan Veulenseweg (ong) te Veulen; H.W.A. Hendriks, Jaegerhofweg 5 te Veulen, voor het ex art. 6a uitbrei den en wijzigen van een rundveehoude rij, varkensmesterij en fokkerij gelegen aan de Jaeger hofweg 5 te Veulen; G.G.M. van Hoof-Janssen, Grootdorp 42 te Merselo voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria, waar voedings- en genotmid delen worden gebakken in oliën en vet ten gelegen aan Grootdorp 42 Merselo; M.J. Meulendijks, Meerselsepeel 1 te Ysselsteyn (Lb) voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 1 te Ys selsteyn (Lb.) P.G.M. Cornelissen, Theeuwen- hofweg 18 te Leunen voor het uitbrei den van een rundveehouderij en var kensfokkerij, gelegen aan de Teeuwen- hofweg 18 te Leunen; G.J.W. Wijnhoven, Geijsterse- weg 30 te Oostrum voor het oprichten en in werking hebben van een rundvee houderij, waar electromotoren worden verbruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Geijsterseweg 30 te Oostrum; A. Arts, Twistweg 9 te Vredepeel, voor het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Twistweg 9 te Vredepeel; J.PM. Custers, Boddenbroek 4 te Oirlo (Lb.) voor het uitbreiden van een rundveebedrijf en varkensmesterij gel gen aan Boddenbroek 4 te Oirlo (Lb); H.A.P. Bol, Vredeweg 20 te Vre depeel voor het uitbreiden van een rund veehouderij en varkensmesterij, gelegen aan de Vredeweg 20 te Vredepeel; De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 23 mei 1985 tot 23 juni 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30, lot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 23 juni 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. énige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moei worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordal op dat verzoek is beslist. Venray, 23 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, hei hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19, eerste lid, van de grondwaterwet ter secretaire van hun gemeente vanaf 23 mei 1985 gedurende een maand voor een ieder ter inzage worden gelegd een twee tal aanvragen tot verlening van een ver gunning als bedoeld in artikel 14, eerste lid van de Grondwaterwet voor het ont trekken van water aan de bodem, name lijk van: 1. Psychiatrisch Centrum Venray d.d. 24 oktober 1984; 2. Galvanisch bedrijf Th.J.M. van Remmen B.V. d.d. 29 mei 1984. Gedurende de termijn van terinzage ligging kan een ieder schriftelijk bezwa ren indienen tegen het verlenen van de vergunning bij Burgemeester en we thouders van de gemeente, binnen.welke het onroerend goed waarop de bezwa ren betrekking hebben, is gelegen. Ter secretarie van de gemeente Ven ray zal op 28 juni 1985 een openbare zit ting worden gehouden tijdens welke een ieder, die gedurende de ter mijn van terinzageligging bezwaren heeft ingediend tegen het verlenen van de vergunning, in persoon of bij ge machtigde, de ingediende bezwaren mondeling kan toelichten; degenen, die geen bezwaren heb ben ingediend, mondeling van hun ge voelen omtrent de aanyragen kunnen dat doen blijken en wel ten aanzien van de onder 1 ge noemde aanvraag om 16.30 uur; ten aanzien van de onder 2 ge noemde aanvraag om 16.30 uur; Venray, 23 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche burgemeester J.M. Poels secretaris Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een garage ber ging aan de Kievitsweg 5 te Ysselsteyn t.n.v. P.J.J. Philipsen, Deurnesweg 116 te het plaatsen van een berghok aan de Kruidenlaan 198 te Venray, t.n.v. A.M.P.L. Raijmakers; het bouwen van een werkruimte aan Grootdorp 29 te Merselo, t.n.v. P. IJ/eel; het bouwen van een hobbykasje aan de Churchillstraat 2 te Venray, t.n.v. P.J.C. Driessen; het bouwen van een duivenhok aan het Christoffelkruid 32 te Venray t.n.v. J.W.H.M. Voesten; het bouwen van een tuinhuisje aan de Isabellahof 17 te Venray t.n.v. J.C. Lipman; het bouwen van een eierlokaal aan de Twistweg 14 te Vredepeel, t.n.v. A.J.C. van der Velden; het bouwen van een carport tuinhuisje aan de Everestlaan 20 te Ven ray, t.n.v. R.A. Sheldon; het bouwen van een carport Garage aan de MGr. Hanssenstraat 24 te Oostrum t.n.v. P.T.P.O. Janssen; het bouwen van een carport aan de Maasheseweg 31 te Venray, t.n.v. M.J.H.TH Maes en J.H.G. Weijs; het verbouwen en uitbreiden van een ligboxenstal aan de Moostdijk 14 te Ysselsteyn t.n.v. Gebr. van Neerven, Bosrandweg 5 te Deurne; het bouwen van een jongveestal aan de Peelweg 27 te Ysselsteyn, t.n.v. C.A.M. Gommers; het bouwen van een appartemen tengebouw aan De Gouden Leeuw te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord Limburg", Plataanstraat 15 te Venray. -het bouwen van 48 premie huurwoningen aan de Kruidenlaan Bingelkruid Aronskelk te Venray, t.n.v. Nederlandse Stichting voor ande re Woonvormen, Koningsweg 84 5211 BH 's Hertogenbosch. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 24 mei 1985 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij hel bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 23 mei 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Op donderdag 29 mei a.s. wordt va naf 10.00 uur verkeersspreekuur gehou den in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen heeft over bepaalde verkeerssituaties kan een af spraak maken om dit verkeersprobleem mondeling in het verkeersspreekuur ter sprake sprake te brengen bij ambtena ren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Onderhoud, Cilvieltechni- sche werken en Verkeer en aan de poli tie. Voor het maken van een afspraak kan men kontakt opnemen met de heer G. Rutten (tst. 344) of W. Gossens (tst. 159). De fiets staat centraal in een ten toonstelling in de infotiek van het raad huis. Ter gelegenheid van de tiende ver- aardag van de Venrayse afdeling van de Enige Nederlandse Fietsers Bond is door haar een tentonstelling verzorgd van kunstwerken over de fiets. Bijeen gebracht is een twintigtal foto's van de Amateur Fotografen Vereniging en 36 Lino-snedes van leerlingen van de 2e klas van de scholengemeenschap Jerusa lem. Daarnaasat is informatie beschik baar over de E.N.F.B. en haar activitei ten. De tentoonstelling, die duurt tot en met 4 juni, kan tijdens kantooruren worden bezocht. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 mei 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het herstellen en uitbreiden van de boerderij aan de Gunhoekweg 12 te Oir lo, t.n.v. J.A.P. Rongen; het plaatsen van 2 lichtmasten op het tenniscomplex aan het Grootdorp te Merselo, t.n.v. Tennisvereniging Merse lo p.a. Coppelenberg 11 te Merselo; het bouwen van een garage ber ging hobbyruimte aan de Kempweg 159 te Venray, t.n.v. H.A. de Riet, Kastan jestraat 13 te Venray; het bouwen van een loods aan de Heidseschoolweg 4 te Heide, t.n.v. M.A.W.H. Peeters; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Oirloseheide 1 te Castenray t.n.v. Maatschap Willems; het bouwen van een tuinberging aan het Christoffelkruid 36 te Venray t.n.v. G.C.J.M. Eibers; het bouwen van een garage aan de Weipas 1 te Leunen, t.n.v. P.M.M. van Dijck; het bouwen van een erfafschei- ding en een hondenhok aan de Cho- pinstraat 64 te Venray t.n.v. T. Elder- kamp; het bouwen van een rijwielberging aan de Langstraat 83 te Venray t.n.v. Thuylshof B.V.; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Laagriebriekseweg 32 te Leunen, t.n.v. P.W.J.M. Timmermans; het bouwen van een berging aan de Boterbloem 59 te Venray t.n.v. P.W.J.M. Swinkels; het bouwen van een tuinhuisje aan de Jurahof 2 te Venray, t.n.v. J.H. Janssen; het bouwen van een bergruimte hobbyruimte aan de Beek 4 te Merselo, t.n.v. W. Hoekstra; het bouwen van een garage opslagloods aan de Vredeweg 16 te Vre depeel t.n.v. A.C.N. van Eerd. Venray 23 mei 1985 De burgemeester van Venray, In afwijking van eerder gedane publikaties, zal het Geschied- en oudheidkundig Museum aan de Eindstraat a.s. zondag (eerste Pinksterdag) gesloten zijn. Voor de tentoonstelling „Ge schiedenis van het muziekleven in Venray" waarin 150 jaar muziek en zang in Venray wordt belicht, kan men in het museum terecht op iedere woensdag- en zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. WIJZIGINGEN TREINDIENSTEN. Evenals in voorgaande jaren publi ceert het Bureau Voorlichting en In spraak een overzicht van de voor naamste wijzigingen bij het openbaar vervoer in onze gemeente. Deze week geven wij een overzicht van de wijzigingen in de treindiensten. Het nieuwe spoorboekje dat op 2 juni 1985 van kracht wordt, is geheel anders ingedeeld. Om het de reizigers gemakke lijker te maken heeft men het aantal ta bellen drastisch verminderd en boven dien staan bij de meeste tabellen de aan sluitende diensten naar belangrijke be stemmingen vermeld. Een en ander heeft wel tot gevolg gehad dat de tabel nummers in veel gevallen wijzigen. De verbindingen tussen Arnhem- N ij megen-Venray-Vcnlo-Roermond- Sittard-Heerlen en Maastricht staan in de nieuwe tabel 51! In die tabel staan al le verbindingen tussen bovengenoemde plaatsen, zodat het opzoeken van de ge wenste verbinding inderdaad veel een voudiger is geworden. De verbindingen tussen Venlo en Den Haag CS via Eindhoven-Tilburg-Breda- Dordrecht en Rotterdam staan vermeld in tabel 50. Voor wat betreft de diesel treindienst tussen Nijmegen en Roer mond verandert er dit jaar in grote lij nen niet zo veel, echter in de och tendspits zijn verschillende vertrektij den te Venray wel gewijzigd. BOVEN DIEN is op zon- en feestdagen het ver trek van de eerste trein naar Nijmegen VERVROEGD op 8.03 en vertrekken op zon- en feestdagen de treinen van de UURDIENST naar Nijmegen om 02- minuten over het hele uur. Het is daarom dat wij deze week een ta bel met alle vertrektijden te Venray pu bliceren. U vindt die hierbij afgedrukt. Vakantietrcinen: Op de zaterdagen van 8 juni tot 31 augustus rijdt de trein Venray v: 9.32 via Roermond en Maastricht naar Valkenburg. In Roer mond heeft men met die trein aanslui ting op de Intercity-trein die op de zater dagen van 8 juni tot 31 augustus en bo vendien op de zon- en feestdagen van 30 juni tot 1 september doorgaande rijtui gen naar Luxemburg via Luik en Gouvy heeft. Op de zaterdagen van 8 juni tot 31 augustus rijdt de trein Venray v: 13.02 naar Nijmegen, Arnhem, Zutp- hen, Deventer en Zwolle. Ook de va- kantietrein naar Vlissingen rijdt dit jaar en wel op de zaterdagen van 15 juni tot 3 augustus: Venlo v: 10.48, via Eindho ven, Roosendaal, Kruiningen-Yerseke, Goes en Middelburg, aankomst Vlissin gen: 13.02. In omgekeerde richting is het vertrek te Vlissingen om 14.32 en aankomst te Venlo 16.43 met halte plaatsen te Middelburg, Goes, Kruiningen-Yerseke, Roosendaal en Eindhoven. DIENSTREGELING SPOORWEGEN Van Venray naar: NIJMEGEN VENLO w 6.00 w 6.29 w 6.32 w 7.02 w 7.02 -x- 7.34 7.32 8.03 "Tc 8.03 w 8.32 8.32 9.02 9.02 w 9.32 9.32 10.02 w 10.02 10.32 10.32 En zo ieder half uur op werkdagen en ie der uur op zon- en feestdagen met als vertrektijd naar Nijmegen 02-minuten over hele uur en naar Venlo 32-minuten over het hele uur. tot en met: 17.02 •x 17.02 17.32 17.32 Daarna: 18.02 18.02 18.32 18.32 19.02 19.02 19.32 19.32 20.02 20.02 20.32 20.32 21.02 21.02 o 21.32 21.32 22.02 o 22.02 o 22.32 22.32 23.02 23.02 o 23.32 23.32 0.02 o 0.01 0.31 LET OP DE TEKENS! w maandag t.m. vrijdag of - maandag t.m. zaterdag NIET op 25, 26 en 29 december 30 maart en 18 mei. o op zon- en feestdagen doch NIET op 25, 26, 29 december, 30 maart 30 april, 8 en 18 mei. NADERE BIJZONDERHEDEN VINDT U IN HET NIEUWE SPOORBOEKJE

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13