PEEL MAAS KADO cor painipaintp sIlHiPlIHiPUHiPlml meesterschilders in venray BRUKSKE ZUID /ANCASTEÏ^ "Vinderboerderij Venray Raads vergadering Meerlo-Wanssum Kienen voor slechthorenden Vrijwilligers- centrale PEEL EN MAAS WIJK WIJK TRIMCLUB VVD Venray e.o Zonnecosmetica Het exclusieve alternatief Bij 3 lancaster zonneprodukten geeft Cocon de grote Lancaster-tas Los is deze tas te koop voor f 12,50 PARFUMERIE' edereen die geintresseerd is in een derboerderij in Venray, (dus elke le is hierbij uitgenodigd om op 22 mei 20.00 uur aanwezig te zijn in de nte van JMW (voorheen MASJ) aan Hoenderstraat. Dan is namelijk jn te lijnen het plan aanwezig dat we ir de zomervakantie aan willen bie- aan de gemeente Venray. Nu is het nog mogelijk om wijzigingen in het n aan te brengen. Aan de orde ko- 1 onder meer: doelstellingen, veesta- huisvestiging met bouwtekeningen, eidskrachten en de begroting. Iede- (i met kritiek, aanvullingen en of be- gstelling is dan van harte welkom. DT inlichtingen Karin Janssen tel. 59. VERNIELINGEN - Met een kei werd een ruit van een ling aan de Deurneseweg ingegooid. Bij de spoorwegovergang aan de molenweg werd een schrik hek ver- d en de paal van het rode knipper- scheef geschoven. Vermoedelijk is vernieling door een passerend voer- veroorzaakt. De veroorzaker heeft er geen briefje achtergelaten. Per- ccl van de NS hebben het een en er weer hersteld. Op de Lupine werd een bewoner achts wakker van een harde klap op maar hij kon vanwege de htelijke duister niets ontdekken, 's rgens moest hij konstateren dat de rportierruit van zijn personenauto lield was. Gelukkig was er niets uit mio ontvreemd. DIEFSTAL EN INBRAKEN - Uit een woninggarate aan de utsboom werden een paar Adidas rtschoenen en een paar Puma voet- choenen ontvreemd. - Uit de kleedruimte van het tensonderzoekcentrum Nieuw Dal- I werden enkele vaten Omo-was- der ontvreemd. Schade 150,-. - Door forcering van de achterdeur d toegang verkregen tot een bedrijf de Castenrayseweg te Oirlo. Uit de itoorruimte werden enkele honder guldens ontvreemd. tGERLIJK VERKEERSGEDRAG )e drie knapen welke dinsdagmorgen 13-jarig fietsend meisje uit Geijs- op de Stationsweg dusdanig derden, dat het meisje ten val kwam Rverwondingen opliep, zijn achler- Id. Het drietal zal nu wel de ining van hun verkeersgevaarlijk nsc TEGEN BOOM lp onverklaarbare wijza botste isdag een 25-jarige inwoner uit ashees, op een recht stuk van de asheseweg, tegen een boom. De auto d totaal vernield terwijl de bestuur lid zijn beklemde positie bevrijd est worden. Achteraf vielen de ver- ndingen mee. Hij liep naast inwen- e kwetsuren ook een beenfractuur KOE LIEP OP RIJBAAN [ondagavond, even voor midder- ht, tijdens dichte mist, reed een 19- ige bestuurder met zijn personenauto :r de Overloonseweg, buiten de louwde kom toen hij plotseling onfronteerd werd met een koe die op rijbaan liep. Hij kon een botsing net orkomen. De koe bleef na de botsing vindbaar. Maandagmorgen werd de c teruggevonden. Zij bleek zichtbaar t gewond. De eigenaar kon worden Herhaald en voor de schade aan de to aansprakelijk. AUTO ZONDER BESTUURDER BOTST Maandagmorgen reed een bewoner i de Julianasingel zijn personenauto n automaat) de garage uit en plaatste op de oprit. Hij zette de handrem n en stapte uit om de garagedeur te iten. Tot zijn grote verbazing ging itseling de auto rijden, de oprit ai en rijbaan op, waar op dat moment een rsonenauto naderde. Gevolg was een nke botsing. De personenauto (zon- bestuurder) kwam vervolgens aan overzijde van de Julianasingel tegen nboom tot stilstand. Bij het onderzoek bleek dat de hand- n losgeschoten was. DIEFSTALLEN EN INBRAKEN Van een tractor welke in het bos- )ied Venloseweg-Beemdweg stond, rden twee accu's ontvreemd. Voor de enaar een schade van 1000, Uit een auto die aan de Leunseweg ast een woning stond, werden enkele scheiden, zoals paspoort, rijbewijs, itekenbewijs, en een blauwe dames met daarin eurocheques met pasje en rtemonnaie ontvreemd. Enkele be- leiden werden later teruggevonden. is niet bekend hoe de dader in de to is kunnen komen. Van een auto welke in de Chopin- aat geparkeerd stond werd de gril met rstralers ontvreemd. Het is niet bekend hoe een onbe- nde persoon zich toegang heeft weten verschaffen tot een werkplaats in de Poelsstraat. Er wordt daar een be- agvan enkele honderden guldens ver st. Door het bovenlicht te vernielen n een achterdeur van een woning aan Ardantestraal werd er ingebroken. woning was doorzocht maar er Drdt niets vermist. Zondagavond werd ingebroken in n woning aan de Tinnegieterstraat, dens afwezigheid van de bewoners. Er Drden een aantal sieraden vermist. Zaterdagmiddag had op de Grote Markt weer de jaarlijkse meiboomplan ting plaats. In verband met de doden herdenking op zaterdag 4 mei werd hel planten op de eerste zaterdag van de maand een week verschoven. Onder het toeziend oog èn met behulp van de Mei- koninging, de 17 jarige Bemadctte de Nijs werd de paal opgericht en op de ge bruikelijke wijze „ingezegend". De paal was met kar en fraai getuigd paar aange woerd. Schutterij 't Zandakker, dat deze jaar lijkse meiboomplanting met het winkel centrum organised -I, had meer publieke belangstelling verdiend. Zo ook de de dansvereniging Hakke spits die weer de oude volksdansen demonstreerde. De mei-koningin mocht na afloop nog een rondrit in een open landouwer door het centrum maken. De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum ban maandag in recordtijd de volgende besluiten: Beschikbaarstelling van 5.087,- voor de aanschaf van een nieuwe weg schaaf, vervaardigd door het Meerlose bedrijf Peelen. Beschikbaarstelling van 532.600 voor het onderhoud van wegen in de gemeente. Van dat bedrag komt 400.000,— uit het reservefonds. Nu dat fonds is uitgeput, zal de raad straks moeten beslissen welk bedrag uit de post onvoorzien in dat fonds zal worden gestort. Vast staat, dat het gehele programma voor het herstel van de wegen zal worden uitgevoerd. Het schoolbestuur van Blitters- wijck mag overgaan tot de aanschaf van een kopieerapparaat, nu de raad een krediet van 4750,— beschikbaar stel de. Geen bezwaar had de raad tegen het nemen van een voorbereidingsbe- sluit voor het bestemmingsplan kern Swolgen. Een bedrag van 98.900,stelde de raad beschikbaar voor de aanleg" van riolering in de Oostrumseweg te Geyste- ren. Wel hoopte de raad nog, dat ook de laatste eigenaar alsnog zal besluiten deel te nemen in de aanleg. PANDGEURTS Ook deze keer waren er verschillende raadsleden die hun visie gaven op de afwijzing van het college van de aankoop van het pand Geurts in Meerlo. De prijzen lagen ook te ver uit een. De schatters van de gtemeente kwamen op een bedrag .van 271.000,- terwijl de familie Geurts een bedrag vroeg van 479.000,—. Er is nimmer komen vast te staan dat de schade welke het pand Geurts heeft geleden, door de bronbemaling bij de aanleg van de riolering is veroorzaakt. De raad had uitdrukkelijk bepaald, dat de familie Geurts recht had op een openbare behandeling. Ook wilde de raad niet de deur tot overleg dicht gooien, maar de mogelijkheid tot her nieuwde onderhandelingen open hou den. De zaak sleept nu al jarenlang voort. Getracht wordt toch nog aan de tafel te gaan zitten, om de mogelijkheden tot onderhandelen te onderzoeken. Het colle ge is daartoe bereid. BRANDJE Er was brand gesticht in de PTT brievenbus aan de Mozartstraat. Ver schillende poststukken waren gedeelte lijk verbrand. TAS TUSSEN FIETS Een 13-jarige jongen die maandag middag in de Poststraat fietste, kon toch van geluk spreken, toen een tas tussen het wiel van zijn fiets terecht kwam en hij de macht over het stuur verloor. Hij kwam ten val en viel tegen een passerende personenauto. De knaap werd naar het ziekenhuisvervoerd. De verwondingen vielen achteraf mee. Hij kon naar huis worden vervoerd. De fiets werd beschadigd. Venray, donderdag 23 mei kunnen kienlustige slechthorenden volop aan hun trekken komen in een speciaal aan gepaste kienavond. De NWS afdeling Venrauy en omstreken organiseert deze in gastencentrum ,,de Wieënhof", Leunseweg 20a te Venray. Overhead projector en ringleiding maken het slechthorenden en doven mogelijk dit spel ook eens optimaal te kunnen beoe fenen. Er vallen diverse leuke prijzen te winnen. Aanvang acht uur. Op vrijdag 17 en 18 mei, zal de afdeling Venray zich vertegenwoordigd weten op de Braderie in Boxmeer. Informatrice mevrouw Corrie Loof zal met assistentie vanuit de stand allerlei informatie verschaffen. De actieve bestuursleden doen er alles aan om in de kortste keren het honderdste lid te kunnen noteren. Op zich moet dat niet moeilijk zijn. Zeker niet in een ge bied waar het meervoudige van honderd aan slechthorendheid leidt. Maar als bij soortgelijke organisaties, vindt men ook op dit terrein nog veel ongegronde drempelvrees. De braderiestand wil een stukje van die vrees wegnemen. WOENSDAG 15 MEI 1985 Nr. 20 HONDERDENZESDE JAARGANG Maashees Hemelvaartsdag, donderdag 16 mei is er gelegenheid tot schieten in Maashees op huq nieuwe schietterrein. Leden kunnen om 1.00 uur vertrekken vanaf het gilde- huis. Rommelmarkt Zaterdag 18 mei vanaf 10.00 uur wor den de leden verzocht mee te helpen met het opbouwen en verkopen van de spul len voor de rommelmarkt. Kampioenschieten/Geysteren Zondagmorgen 19 mei vanaf 10.30 uur is er kampioenschieten op het schietter rein. Zondagmiddag is de vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Gilde van Geysteren. Deze wedstrijd begint om half 2 en wordt gehouden op het schiet terrein te Geysteren. Een vrijwilligerscentrale is een buro waar je terecht kunt als je vrijwilligers werk wilt gaan doen, of als je informatie wilt over regels en wettefMn.b.t. vrijwil ligerswerk. Op het buro van de vrijwilli gerscentrale bevindt zich een vacature klapper met daarin allerlei vrijwilligers- baantjes in Venray e.o. Mensen die vrij willigerswerk willen gaan doen kunnen hierin kijken of er ifts van hun gading bij zit. Ook mensen die nog niet precies we ten wat voor vrijwilligerswerk ze zouden willen doen, of wat de mogelijkheden zijn kunnen in een gesprek bij de centra le hier achter komen. Heb je zelf een idee maar weet je niet of dat kan, of het wel vrijwilligerswerk is wat je wilt gaan doen, dan kun je ook bij de vrijwilliger scentrale terecht. Je legt je plannen voor aan de medewerker die samen met jouw het plan nader uitwerkt en bekijkt dan samen of h,et haalbaar is. Wil je meer in formatie over wat en hoe van het vrij willigerswerk? Dat kan. Er is een boekje uitgegeven waarin allerlei zaken behan delt worden die van belang kunnen zijn als je vrijwilligerswerk wilt gaan doen. Hoe zit het met mijn uitkering, on kostenvergoeding, verzekering wat is een toetsingscommissie etc. Dit boekje is gratis verkrijgbaar bij de vrijwilliger scentrale. De vaste openingstijden zijn Maandagmorgen 10.00-12.00 en Woensdagmorgen 10.00-12.00. Op deze tijden kunt U binnen lopen, voor de overige tijden kunt U altijd telefonisch een afspraak maken. Vrijwilligerscen trale p.a. de Clockert Bergweg 4 Ven ray. Tel. 04780-86245. EEN ABONNEMENT WAARD Volksdansgroep Opanka start 40 groep. Bij voldoende belangstelling zal er in september een nieuwe volksdans groep starten, nl. voor mensen ouder dan 40 jaar. Herhaaldelijk blijken er onder de leden en geintresseerden 40 plussers te zijn die graag onder leeftijds genoten willen dansen en zelf het tempo willen aangeven. In de bestaande volks dansgroepen zitten erg veel jongeren, waardoor de 40 plussers zich toch niet altijd in deze groepen thuisvoelen. Op deze wijze wil Opanka ook onder de be volking van Venray en omstreken peilen of er belangstelling leeft voor een derge lijke groep. Dus heeft U intresse, bel dan even naar onderstaand telefoon nummer. Bij belangstelling opgeven Bij mevr. G. Geene tel. 04780-84882 tot 18.00 uur. Graag vermelden of U liever 's avonds of overdag danst. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Daar waren ze dan. Na veertig jaren weer bijeen, de Engeland-vaarders. Een hartelijk weerzien, dat plaats vond jl. zaterdag in café Thielen aan het Kenne- dyplein. 20a[s werd direct na de bevrijding in 1944 een groep Venrayse kinderen uitgezonden voor een verblijf van drie maanden naar Schotland, om „aan te sterken". Een deel van de groep besloot van de aangeboden gelegenheid gebruik te maken om né het drie maan delijks verblijf in het vakantie-kamp nog een tijd bij gezinnen in Schotland te verblijven. De jongens kwamen terecht bij gezinnen in Abington, de meisjes in Westerfield. In de persoon van Miss Francis Has- son uit Inverniss was een vertegenwoor diging van die gezinnen op deze reünie aanwezig. Na een inleidend woord door Bep Driessens-Theeuws, werd aan Miss Francis namens de gemeente Venray een fraaie kaars met het gemeente wapen aangeboden. Op haar beurt dankte Miss Hasson voor dit mooie gebaar. Een wandeling door het centrum van Venray was het volgend deel van het programma, gevolgd door een keurig verzorgde koffietafel in café Thielen. Daar kwamen ook de dagboekjes, foto's en herinneringen voor de dag. Het voornemen om over enkele jaren nog eens bijeen te komen, zal zeker gestalte krijgen. De dames Mia Daanen-Clephas en Bep Driessens-Teeuws hebben zeker eer gehad van hun voorbereidend werk en organisatie van deze reünie. Dhr. Geor ge van Goch bracht hen dan ook na mens de groep hiervoor dank. cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 Op zaterdag 18 mei wordt het een feestdag in het wijkcentrum de Kiosk in het Brukske. Eerst houden wij van 's morgens 10.00 tot 14.00 uur een Kinder rommelmarkt. De kinderen kunnen hier hun overtollig speelgoed etc. verkopen of ruilen. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Maar dan is het feest die dag niet voorbij, want 's avonds om 19.00 tot 22.00 uur zal er een grote disco wor den gehouden. Deze discoavond is be doeld voor kinderen van 12 tot 16 jaar, er wordt geen alcohol geschonken alleen limonade. De entreeprijs is voor leden 1,50 en voor niet leden 2,50, dus houden jullie die 18 mei in de gaten. Dan houdt de buurtvereniging op woensdag 22 mei voor kinderen vanaf 8 jaar een timmermiddag. De kinderen mogen hutten of andere bouwwerken timmeren, en na afloop mag daar de brand in worden gestoken. De tijden zijn van 14.00 lot 16.00 uur timmeren en na 16.00 uur de verbranding. Dit is weer voor leden gratis en voor niet leden 0,75. Hiervoor krijgen jullie nog een beker limonade en een koekje. Wel moet je een hamer meebrengen waarop je naam staat. Dus om 14.00 uur verza melen bij het wijkcentrum de Kiosk Brukske. Dan vragen wij uw aandacht voor het navolgende. Op zaterdag 22 juni houdt de buurtvereniging een zomermarkt. Er zullen rond het winkelcentrum Brukske kramen komen te staan met allerhande artikelen. Ook de winkeliers doen hier aan mee. Mocht U intresse hebben voor een kraam dan kunt U deze huren voor 35,- U kunt daarvoor kontakl opne men met mevr. E. Korevaar tel. 04780- 86478. Vrijdagavond 19.00 uur vergadering „WJZ" dan kunnen de bewoners te recht om te kaarten, biljarten, tafelvoet ballen enz. vanaf 21.15 uur. Zondag van 14.00 tot 17.30 uur voor de jeugd WJZ uit onze wijk. Maandag middag van 13.30-15.30 uur handwer ken voor de dames alle dames, jong en oud zijn van harte welkom. 3 juni a.s. organiseert de vrouwen groep een middag bloemenschikken on der deskundige begeleiding. De kosten zijn 1,- en de kosten voor de materia len die U gebruikt aanvang 13.30 uur. U dient zich hiervoor op te geven voor 28 mei bij Mevr. Loonen, Eikenlaan 46 Tel. 87655 Ook voor verdere informatie kunt U daar terecht. JEANNINE CROOYMANS ZUID-NEDERLANDS KAMPIOEN 400M HORDEN Tijdens de districtskampioenschap pen atletiek die in het afgelopen week einde werden gehouden in Helmond, is Jeannine Crooymans erin geslaagd de titel te behalen op de 400 m. horden. Haar goede tijd van 65.1 sec. betekende tevens een nieuw clubrecord voor deze A-juniore. Behalve de gouden medaille bij de horden, wist zij ook nog een bronzen plak te behalen bij het verspringen met een sprong van 5.05 m. In een goed gelopen wedstrijd wist Danny Hoedemaekers een zilveren medaille te behalen op de 800 m. bij de jongens B. Zijn tijd van 2.02.5 be tekende tevens een nieuw clubrecord. Tenslotte behaalde bij de estafettes 4x 100 m. de jongens B-ploeg, bestaan de uit Leon Dorssers, Patrick Jansen, Cameron Quigley en Ted Strous een voortreffelijke bronzen medaille met een tijd van 46.5 sec. Deze districtskampioenschappen hebben duidelijk de groei in kwaliteit en kwantiteit van AV Venray-Regio aan getoond. Ons programma Inlopen c.q. warmlopen 10-12 min. oefeningen voor losmaken spieren. Loop of spel combinaties, uitlopen. Het geheel duurt ongeveer een uur en werkt zeer ontspannend. Geschikt voor dames en heren van alle leeftijden. Zin om mee te doen. Onze akliviteiten: Zaterdagmorgen We vertrekken om 7.15 uur voor een trainingsloop van ±10 km, vanaf Par keerplaat de Vers Zondagmorgen. Om 8.00 uur op het Overloon circuit verzamelen bij parkeerplaats de Vers programma als boven beschreven Lopersgroep. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Anlho- niusveldweg trainingsloop van 12 km. Verschillende routes. Woensdagavond gevarieerd trimpro- gramma op het circuit Vlakwater. Ver zamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal-Kempweg. Inlichtingen 85384. VENR AYe.o. A.s zaterdagmiddag 18 mei gaan we op bakkenbezoek bij onze zustervereni ging Het Waterleven" in Helden. We vertrekken om 13.15 uur bij A. Vermeu len in Oostrum en om 13.30 uur in Horst bij het Politiebureau. We hopen dat iedereen die zich op heeft gegeven ook aanwezig is. Zondagmorgen 19 mei is ons maandelijks bakkenbezoek bij Dhr. L. Linders Bolderik 9 in Venray. Dhr. Linders heeft een gezelschaps aquarium. U bent hier allen van harte welkom van 10.00 tot 12.00 uur. Dins dagavond 21 mei is de laatste kontakta- vond voor de vakantie. De avond is er ondermeer de uitslag van de keuring van 4 mei jl. gebracht door dhr. Jaspers uit Ottersum. We beginnen om 20.00 uur. Zondag 2 juni is onze jaarlijkse beken- tocht. Deze keer is die aan de Mijnweg in Roermond. We vertrekken om 8.00 uur bij A. Vermeulen en om 8.15 uur bij hei politiebureau in Horst. Zondag 9 ju ni is er nog een bakkenbezoek bij een ei gen lid. Verder wenst het bestuur U een prettige vakantie met veel mooi weer. Algemene ledenvergadering 23 mei 1985 in de Wieënhof om 20.00 uur. Agenda: Opening en mededelingen, ingekomen en uitgaande post, notulen van de vergadering van 17-12-1984, jaarverslag van de secretaris, jaarverslag van de penningmeester, verslag kascontrole- commissie, decharche penningmeester. Bestuursverkiezing (voorzitter, pen- ni ngmeester)Gemeen leraadsverkiezin- gen. Informatie uit kamercentrale, on der centrale, afd. vorming en scholing. Rondvraag en sluiting. Pauze Vanaf 21.00 uur is de vergadering openbaar en houdt de heer Peter Price een voordracht over centrum funktie van Venray, met name in het licht van j het winkelgebeuren (Rose Vlek) Gein- I tresseerden nodigen wij hierbij dan ook van harte uit.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9