Löp naor de pomp Caravankeurmg voor herhaling vatbaar WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING n witte raaf I HILHORÜ Gouden bruidspaar en bejaarde ruiters CAESAR Ook de Stationsweg presenteert zich tijdens de centrum-braderie PEEL EN MAAS Aantal wegen in gemeente opknapbeurt te geven Uitbreiding van tv stations op kabelnet Pinksterrit Venray Peelwandeling HYPOTHEKEN VOENSDAG 15 MEI 1985 Nr. 20 HONDERDENZESDE JAARGANG \lOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS TGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY lOTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. TEL. 04788-1774 IOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Uit de cijfers, welke jaarlijks door de tderlandse Nieuwsblad Pers [N.N.P., tarbij ook ons weekblad Peel en Maas aangesloten], worden verstrekt, blijkt Peel en Maas een van de heel inige nieuwsbladen is, die zich mag rheugen in een gestage groei. Bedroeg op 1 januari 1983 het aantal talende abonnees nog 8.985, óp 1 nuari van dit jaar was dit aantal stegen tol 9.635. Dit betekent een jging van 7,2 De totale groei van de Limburgse, een lal per week verschijnende nieuws- iden van 2,6% is geheel aan Peel en aas te danken, omdat, in tegenstelling Peel en Maas, de meeste bladen óf in lonnementen-aantal gelijk zijn geble- n. óf zijn teruggelopen. Landelijk gezien is het totaal aantal mnnees op eenmaal per week ver- hij nende nieuwsbladen teruggelopen c! 13,6% van 229.981 naar 198.614. De nieuwsbladen van Nederland, niet verwarren met de gratis verspreide is-aan-huisbladen, maken nog steeds /are lijden door. Als gevolg van de ichte economische situatie wordt nder geadverteerd, terwijl men uit gpunt van bezuiningen één blad met terderen gaat lezen. TERUGGANG In december 1983 was het aantal onnees op regionale kranten, die nder dan zes keer per week verschij nt gedaald met 1,9% in vergelijking It het jaar daarvoor. Over de twee idsdien verstreken jaargangen (de ildatum van bovengenoemd cijfer is 1 januari 1983) was de achter gang 7,6%; ruim 3,5% dus op irbasis. Zestien bladen wonnen lezers Wijl achtendertig nieuwsbladen abon- fcs verloren. |Jit het overzicht blijkt verder, dat /erse nieuwsbladen noodgedwongen verschijning hebben gestaakt, terwijl dere op gratis verspreiding zijn over gaan. WITTE RAAF Het weekblad Peel en Maas blijkt een Ite raaf te zijn onder de bij de NNP ngesloten nieuwsbladen. Van de vijf bij het onderzoek betrokken nieuws- ïden hebben slechts zestien bladen n toename van het aantal abonnees te :n gegeven. Alleen in de provincie mburg is een stijging van 2,6% largenomen, dankzij Peel en Maas. andere provincies hebben een terug- ig lussen 15,1 (Noord Holland) en (Zeeland). De grootste stijging van abonnementenbestand werd gecon- :rd bij het Amstelveens Weekblad 32,3%) terwijl de Nijkerkse Courant duik maakte van maar liefst 17,7% en daardoor het aantal inees van 2.035 naar 860(!) zag iglopen.... In orde van grootte blijkt Peel en las met 9.635 abonnees de vierde te n op de ranglijst achter het Amstel- ens Weekblad (17.400), Leekster ourant (14.000) en de Woerdense luranl (10.040). - HOOG DEKKINGSPERCENTAGE Wanneer men er van uit gaat, dat de meente Venray rond 10.000 woningen I, mag zonder overdrijving worden sleld dat Peel en Maas vrijwel is-aan-huis wordt gelezen, ondanks I feit dat men abonnementsgeld oet betalen. Daarmee kan gezegd irden dat het dekkingspercentage van s weekblad erg hoog is. Niet veel van de in het onderzoek trokken nieuwsbladen zullen dit Peel Maas kunnen nazeggen. Uit een onlangs in de gemeente teld onderzoek naar „de waarde" Peel en Maas is gebleken dat vele .ers een abonnement nemen om de vertenties, waarbij vooral de plaatse- te advertenties hoog scoren. Hoog scoren ook de lezers, die op de ogte willen blijven van het plaatse- ce en met name ook het gemeentelijke luws, waaraan grote aandacht wordt steed. Verder heeft men grote belang- lling voor het verenigingsnieuws arvoor wekelijks veel ruimte beschik- ar wordt gesteld. Daarbij zijn er jwel geen nieuwsbladen in Nederland nog de kerkberichten opnemen. Ook rvoor bestaat in Venray nog ruime langstelling. Mei een kleine variate op de door de ibladcn gebruikte slagzin mag Peel Maas dus met alle recht zeggen: Peel Maas kun je niet missen; geen week él uitzondering dan van de kermis- ek, waarin men het zonder Peel en aas moet doen....) A.s. vrijdagnamiddag, omstreeks half zeven tijdens de gezellige drukte van de braderie zal de heer Cor Janssen, directeur van Janssen Bouw- mij, de nieuwe pomp aan de Grote Markt, officieel overdragen aan de gemeente. Daarmee heeft deze Bouwmaatschap pij dan een in 1976 gedane belofte inge lost. In dat jaar verzorgde namelijk het personeel van het toen nog geheten aan nemingsbedrijf Gebr. Janssen, de boe- rebruiloft tijdens de carnavalsviering. In een wellicht overmatige en gulle bui werd doen een pomp toegezegd, zodra de Grote Markt zou zijn gerenoveerd. De renovatie van de Grote Markt liet echter jarenlang op zich wachten. Eerst, omdat men geen weg wist met de verkeersproblemen die zich ongetwij feld op een „ludieke markt", zoals de plannen waren, zouden voordoen. Later, omdat de gemeente geen geld meer had om die renovatie ook daad werkelijk aan te pakken. De belofte van de Gebr. Janssen en de tekeningen van de te bouwen pomp verdwenben aldra in een burolade en zouden er misschien nog jaren zijn blijven liggen, als POMPGENOOTSCHAP In februari 1982 werd rond het Venrayse carnavalsgebeuren een „Pompgenootschap" opgericht, met als voornaamste doelstelling: eerherstel aan de pomp op de Grote Markt, inclusief een reconstructie van die markt en het opnieuw planten van bomen. Wie gedacht mocht hebben dat dit Pompgenootschap slechts een carna- valsjoke zou zijn, kwam bedrogen uit. De heren initiatiefnemers gingen er hard tegenaan om zowel de gemeente tot initiatieven te porren, als om het Bouw bedrijf aan te manen de gedane belofte in te lossen. Janssen Bouwmij was bereid de nieuwe pomp te gaan maken, en ge bruikte daarbij de nog bewaard geble ven zwengels en pomptuiten. De gemeente zag echter geen kans de renovatie van de Grote Markt ter hand te nemen. Uiteindelijk werd een com promis gevonden: de pomp zou ge plaatst A-orden vóór de Latijnse School, het huidige VVV-kantoor. Het pompgenootschap liet „voor veel geld en goede woorden" door een archi tect een plan ontwerpen voor de aankle ding van dat pleintje, met als midden punt de nieuwe, pomp. Helaas om dat fraaie plan te verwezenlijken, had de ge meente ook geen geld. Het enige wat men doen kon, was de bestrating van het pleintje vernieuwen en aanpassen aan de bestrating van de Grotestraat. Daarmee loopt men dan al vooruit op de renovatie van de Grote Markt, die straks eenzelfde bestratingspatroon krijgt. En zo werd dan enkele weken geleden de kant en klarre pomp vanaf het lager van Bouwbedrijf Janssen naar de markt gebracht. Daar boorde een Venrayse installatiebedrijf naarstig naar goed en veel drinkwater, want de pomp moest natuurlijk ook als pomp werken. De gemeente zorgde voor aansluiting op de riolering en nam de bestrating ter hand. Dat is intussen allemaal voltooid en vrijdag a.s. zal dan, met enige plechtig heid en onder de muzikale tonen van onze Koninklijke Harmonie, de pomp officieel worden overgedragen aan de gemeente. In de pomp zal dan ook een loden koker geplaatst worden met een docu ment waarin deze overdracht nog eens op schrift werd gesteld. Ook zullen in die koker Nederlandse munten van elk een met het jaartal 1985 gevoegd worden. LÖP NAOR DE POMP Het Pompgenootschap heeft ter ge legenheid van deze overdracht een fraaie brochure laten samenstellen over de dorpspompen in het algemeen en die van Venray in het bijzonder. De eerste exemplaren zullen vrijdag worden uit gereikt, waarna het boekje in de Venrayse boekhandels verkrijgbaar is. Het is een rijk geïllustreerd boek gewor den, waarin de schrijver Sef Verlin den een populair historisch overzicht geeft van de pomp als noodzakelijk ge bruiksvoorwerp in vroegere jaren. Voor velen zal het herinneringen ophalen; maar zeker bij allen zal het verwonde ring opwekken, dat in onze gemeente vroeger zoveel dorpspompen gestaan hebben. En het is dan ook niet verwon derlijk dat het boekje een oud Venrays gezegde als titel mee kreeg: „Löp naor de pomp". broderie Zoals vorige week al aangekondigd wordt er a.s vrijdag en zaterdag weer een voorjaarsbraderie gehouden in het winkelcentrum Venray. Zowel in de Grotestraat, Henseniusplein, Schoolstraat, Marktstraat, Grote Markt, Schoutenstraatje en de Passage, worden diverse aktiviteiten ontplooid om het winkelende publiek aangenaam bezig te houden. VEEL VERTIER Naast de vele tientallen kraampjes vindt men op deze braderie een luchtkussen, lachspiegels, een hobbel paardrace, vliegende Hollanders, een dansstepshow en een zwembad.... Inmiddels zijn aan déze attrac ties nog toegevoegd: het brandkasten- kraken bij de firma Henk Smits in de Schoolstraat, het doeltrappen met SVV jeugd bij A en S in het Schoutenstraat je; een Formule 1 race boot bij Dom Melskens; het Dr. Bibberspel bij Keser Uitzendbureau en walersportde- monstraties van hel watersportcentrum Bergerheide; Schoenhandel Hendricx heeft een speciale „Birckenstock" stand, met bekende merksandalen en producten voor de voetverzorging, 10,- korting is daar gauw meegenomen. Nieuw is de Muziekkiosk van de VVV op de Grote Markt. Daarop zal o.m. gemusiceerd worden door het jeugdor kest van Merselo. Vrijdagavond laten de Fidelen Rosenthaler er van zich horen terwijl zaterdagmiddag de Hof kapel voor de vrolijke noot zal zorgen. Maar bovendien musiceert in de School straat een orkest en op het Hensenius plein een Joekskapel. De verschillende horeca-bedrijven zorgen weer voor gezellige zitjes. Verder is er nog barbequeën, worden er spelletjes georganiseerd en treden standwerkers voor het voetlicht. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Venray zal ook dit jaar weer met een drietal sectoren deelnemen om het publiek daarover iets meer te vertellen. En tenslotte is er voor de kleine jeugd weer een ballonwedstrijd met leuke prijsjes voor hen wiens ballon het verste komt. SCHAAKSIMULTAAN In (en vóór) de schouwburg vindt een schaakgebeuren plaats, georganiseerd door de Tafelronde Venray, en ten bate van „Oog voor Afrika". Terwijl builen met grote schaakstukken wordt gede monstreerd, speelt in de schouwburg de internationale schaakgrootmeester Jan Timman simultaan tegen een aantal Venrayse schakers, die zich daarvoor hebben kunnen opgeven. De hapening begint om twee uur en wordt georgano- seerd door de schaakclub Venray, en ge opend oodr burgemeester Defesche. Voor de simultaanwedstrijd zijn zesen dertig borden gereserveerd. Ook voor Dat er wel degelijk behoeft bestaat om caravans aan een jaarlijkse keuring te onderwerpen is duidelijk gebleken tijdens de keuring welke op initiatief van onze gemeentepolitie en in samen werking met vele anderen op twee zaterdagen werd gehouden. Caravans worden blijkbaar stiefmoederlijk be handeld en het onderhoud laat veel te wensen over. Veel caravans waren in een dusdanige staat van onderhoud dat Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b, Venray. tel. 04780-85958 82308 Zoals reeds eerder bericht, is het echt paar Volleberg-Litjens van de Van Broek huizenstraat vandaag, woensdag, 50 jaar getrouwd. De heer Volleberg is vice-voorzitter van de ruiterclub Nobel te Oostrum en onder zijn bezielende leiding werd een achttal van Nobel in 1949 Limburgs kampioen. De ruiters van toen nu 36 jaar ouder en gemiddeld 60 jaar zijn vanmiddag weer eens op 'n paard „gekropen" en hebben het gouden bruidspaar van huis naar de kerk begeleid. Volledigheidshalve berichten wij nog dat de receptie van dit bruidspaar wordt gehouden van 18.30 tot 20.00 uur in het Gemeenschapshuis te Oostrum. DE MOOISTE VOORJAARSCOLLECTIE VINDT U BIJ Grotestraat 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstraat 28 Venlo tel. 077-41960 de jeugd zal er een mogelijkheid zijn om hun schaakkwaliteiten te tonen tegen de bekende (Venrayse) schakers Wim Jeu ken en Harie Coolen. Kosten per deel name 1,- De baten zijn bestemd om fi nanciële steun te kunnen verlenen aan de oogheelkundige hulp in Kalima (Zai re). Voor de realisering hiervan heeft de tafelronde Venray de Turnhoutse oogarts Sjef Janssn bereid gevonden de mensen in Zaire, die aan staar lijden te helpen. Er zal in de schouwburg een doorlopende diavoorstelling worden ge houden over het pproject Kalima in Zai re. In de afgelopen weken heeft men de gelegenheid gehad bij de afdeling voor lichting van de gemeente oude brillen in te leveren. Meer dan 500 oude brillen zijn intussen gebracht. Ook zaterdag krijgt men de gelegenheid in de schouw burg voor dit goede doel brillen in te le veren. NIEUWE POMP Een nieuwe attractie is ook de pomp die op vrijdagmiddag tussen 6 en 7 uur door Bouwmaatschappij Janssen offi cieel aan de gemeente zal worden over gedragen. De pomp is geplaatst op het pleintje voor de Latijnse school, het huidige VVV kantoor. Meer hierover leest U elders in dit blad. Wanneer op vrijdag 17 en zaterdag 18 het onverantwoord was daarmee nog op de weg te komen. Vrijwel alle caravans zullen eerst een degelijke onderhouds beurt moeten ondergaan. Er waren zelfs caravans waarvan de banden in zo'n slechte staat verkeerde, dat het canvas zichtbaar was. Toch vrezen de organisatoren van deze keuringen dat alleen die carvans ter keuring zijn aangeboden welke uiterlijk nog goed waren, maar dat er nog veel slechtere zijn welke niet ter keuring werden aangeboden, omdat de eige naren bang waren dat ze anders van de weg genomen moeten worden. Er waren 338 caravans voor de keuring aangemeld, maar op die twee zaterdagen konden er slechts 116 worden gekeurd. Enkele eigenaren hadden wel hun caravan laten keuren, maar namen niet deel aan het eindgesprek, vermoedelijk omdat er tijdens de keuring teveel gebreken waren ontdekt. Ze hadden namelijk het keuringsrapport gekregen. Bij 23 caravans ontbraken de zij-clig- nateurs, bij 17 werd een slechte conditie van de stromkabel op de caravan ge constateerd, bij 26 caravans was de koppelingskop slecht of niet in over eenstemming met het gewicht op de koppeling. Verder was bij 46 caravans de vering slecht, o.a. door versleten veerrubbers, bij 17 caravans was de technische staat van de hulpkoppeling slecht en bij eveneens 17 caravans waren de wiellagers niet in orde. 32 Caravans hadden een slechte gangbaarheid van het remmechanisme, bij 15 caravans werd een slechte handrem geconsta teerd, 70 caravans hadden geen deugde lijke nationaliteitssticker en bij 73 caravans werden gebreken aan de banden geconstateerd. Dat varieerde van onvoldoende loopvakprofilering tot het ontbreken van een reservewiel. Honderddrieënnegentig maal werden gebreken aan de stroomvoorziening geconstateerd in de vorm van het ontbreken van, of een defecte, schake laar, geen smeltzekering, slechte toe stand van de leidingen, schakelaars en cohtaktdozen, het ontbreken van aar- ding en slechte toestand van de aan- sluitdoos aan de buitenkant van de caravan. Het is nu maar te hopen dat de eigenaars de gegeven adviezen zullen opvolgen en voordat ze op* vakantie gaan de geconstateerde gebreken door deskundigen laten verhelpen. Dit te meer omdat de politie voor en tijdens de vakantie op grootscheepse wijze con- trole's gaat uitvoeren met betrekking tot de toestand van de rijdende cara vans. Of men nog een keer een dergelijke gratis keuring kan houden, is nog niet te zeggen. De noodzaak is echter wel bewezen. EEN ABONNEMENT WAARD mei in Venray's winkelcentrum de in middels traditioneel geworden voor jaarsbraderie wordt gehouden, zullen ook drie aan de Stationsweg gelegen za ken „De straat opgaan". Van Grootel, speciaalzaak in aquaria, hengelsportar tikelen en sinds kort - dierenbenodigd heden, de bloemenzaak „Semperflo- rens" en Restaurant „Macedonië" heb ben elkaar gevonden in het plan aanslui ting te zoeken op de centrumbraderie. Het drietal blijft evenwel op de Stati onsweg. Deze ondernemers die duidelijk in de loop liggen van de bewoners van de nieuwe woonwijk Landweert naar het Centrum, willen zich nu eens op een grootse wijze presenteren. Op de straat zullen zij in een kraam present zijn met hun artikelen terwijl zij in hun zaken aan vriend en vreemdeling willen laten zien wat er allemaal ver krijgbaar is. In eerste instantie dus een kennisma kingsmogelijkheid voor de Landweert- bewoners. Van Grootel - die rond deze braderie feest viert omdat hij vijftien jaar geleden in het pand Stationsweg 21 zijn zaak opende houdt tijdens deze braderie tevens zijn open dagen voor de hengelsport. Er worden video films ver toont van aquaria en hengelsport. Te vens kunt U ook aan enkele leuke at- trakties deelnemen. Bij bloemsierkunst „Semperflorens" wordt U alles verteld over bloemschikken, binden, drogen en verwerken. U kunt zelf Uw vaasje of bakje mee brengen om deze op te laten maken. Speciale aandacht wordt besteed aan diverse meststoffen. Bij restaurant „Macedonië" kunt U op het terras onder hel genot van een glas wijn of pils kennis maken met enke le speciale gerechten van de barbeque, en wel „cevapcici"en „plescavica" met ajvar en uien. Tot ziens aan de Stationsweg. Commissie openbare werken adviseert: De wegenexcursie, welke de leden van de commissies voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken op 24 april j.l. hebben gemaakt, kreeg een vervolg tijdens de vergadering van deze com missie op maandag j.l. Deskundigen binnen het gemeentelijk apparaat hadden zich gebogen over een suggestie vanuit de commissie om een gedeelte van het voor het onderhoud van de Beekweg bestemde geld 132.000,te besteden aan het onder houd van nader aan te wijzen wegen. Ter tafel kwam het voorstel om de helft van het geld voor de Beekweg, 66.000,-, te besteden aan de behandeling van de Julianasingel, Wil- helminastraat en Eikenlaan en de andere helft voor het ondernoud van het gedeelte van de Beekweg, dat het dichtst bij de Vredepeel is gelegen. Een alternatief was 60% van het totale aan de Beekweg te besteden be drag te gebruiken voor het opknappen van de Lollebeekweg en de resterende 40% voor de Beekweg. De commissie adviseert het college van b. en w. 50% te besteden aan het gedeelte Vredepeel van de Beekweg en de andere 50% aan het geven van een opknapbeurt aan drie straten in Venray Het ligt in de bedoeling nog dit jaar een en ander in uitvoering te nemen. OVERIGE AGENDA Uitvoerig werd van gedachten gewis seld over een verzoek van de N.S.A.W. om verlaging van de kosten van bouw grond voor de bouw van 47 woningen in het bestemmingsplan Landweert. De commissie kwam er deze avond niet uit en zal eerst een gesprek afwachten met de wethouder van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. In verband met de pachtherziening zal een vertegenwoordiging van de com missie op 22 mei a.s. de pachtgronden gaan bekijken. Verder zal de commissie op die dag de stand van zaken met be trekking tot de plantsoenen en bossen in ogenschouw nemen in verband met de doorgevoerde en eventueel nog door te voeren bezuinigingen. De commissie had er geen enkele moeite mee om een parkeerverbod in te stellen op de Kemp- weg ter hoogte van het tennispark en dat een invaliden-parkeerplaats wordt ingericht bij de woning Kruisdistel 9 in Landweert. Zoals wij u reeds eerder vertelden, gaat kabeltelevisie Venray een aantal satelliettelevisie-programma's op haar net zetten. Daartoe is inmiddels een parabool- antenne met een diemeter van 3 meter op het dak van het flatgebouw aan de „Hoge Beek" geplaats. Deze antenne is donderdag 9 mei j.l. met behulp van een 40 m kraan omhoog gebracht. Met behulp van deze schotel, welke cp de E.C.S. I. satelliet wordt ge richt zullen de programma's vair Music Box, Sky Channel en T.V.-5 worden doorgegeven. Naast deze drie programma's zal via het informatiekanaal regelmatig de proefuilzendingen van Olympus wor den doorgegeven. Als Olympus defini tief gaat uilzenden, zal dit programma onmiddellijk op een eigen kanaal worden doorgegeven. Voor deze afgifte van deze zenders zal kabeltelevisie Venray geen extra kosten in rekening brengen. Het satelliet ontvangststation zal rond het einde van deze maand in be drijf gesteld worden, bij welke gelegen heid tevens de radioprogramma's van de W.R.D.-4 en Hilversum 5 bijge plaatst worden. Het franse TV-5 programma komt in de plaats van het eerste Waalse programma waarvan de ontvangstkwa liteit nogal eens te wensen overlaat en welk programmaering twee dagen in de weel gelijk is aan het programma van het 2e net van België frans. Het einde van deze en begin volgende maand zal in de diverse wijken de beno digde apparatuur voor de doorgifte van deze nieuwe televisieprogramma's wor den bijgeplaatst, zodat naar verwach ting de abonnee's met een volledig abonnement er begin juni mee kunnen kennismaken. Inmiddels zijn er circa 4700 aanslui tingen gerealiseerd en gaat de aanleg gestaag verder. Op dit moment wordt het kabeltelevisienet geïnstalleerd in de wijken Brukskeen Leunen. Terwijl zij in gedachte al bezig was met haar 40 jarig onderwijsjubileum overleed in de ochtend van 10 mei jl. ge heel onverwacht Mevr. Tineke van de Borst-Lockefeer, docente aan de R.K.S.G. Marianum. Gedurende 17 jaar was zij docente op deze scholengemeenschap. Hiervoor was zij als leerkracht verbonden aan di verse scholen. Als 19 jarige begon zij haar onderwijsloopbaan aan de lagere school van Hoeven. Daarna was zij kor tere en langere tijd verbonden aan scho len in Breda, Zundert en Oudenbosch. In deze periode behaalde zij haar hoofd akte en de akte huishoudkunde LO. In 1965 werd zij benoemd aan de lagere school in Merselo waar zijn tot 1-8-1968 heeft gewerkt, waarna zij werd be noemd als lerares aan „Marianum". Afkomstig uit een onderwijsfamilie was het lesgeven, het onderwijzen en het omgaan met kinderen een levensvervul ling waar zij niet buiten kon. Om haar manier van lesgeven, haar kontakt met haar leerlingen en haar eindeloos geduld werd zij bewonderd en gewaardeerd. Ondanks haar persoonlijke zorgen was haar gevoel voor humor groot en dat werkte aanstekelijk op collega's en leer lingen. Niet zelden was zij daardoor een middelpunt in de docentenkamer. Steeds stond zij klaar voor haar collega's en leerlingen om met haar gro te ervaring en vanuit haar christelijke overtuiging de helpende hand te bieden. Nooit deed iemand tevergeefs een be roep op haar. Voor veel leerlingen was zij als een moeder. Haar plotselinge dood laat diepe spo ren van verdriet en verslagenheid achter bij allen die met haar mochten werken. Haar afwezigheid zal voortdurend als een pijnlijk gemis worden ervaren. Voor alle soorten bloemen en perkplanten tomaten - selderij paprika - kooi slaplanten en potgrond kunt U terecht bij: Plantenkwekerij J. v.d. BEUKEN Krekelkamp 3 Wanssum Tel. 04784-1629 Tour- en Wielerclub Oostrum orga niseert tweede pinksterdag een interna tionale pinksterrit in de vorm van vrije fietstochten over 80 en/of 150 km. Deze rit - ter vervanging van de bekende „acht van Oostrum - wordt door verschillende instellingen en be drijven gepromoot, met de bedoeling aan deze fietstocht meer landelijke bekendheid te geven, en is inmiddels opgenomen in de NRTU-kalender. Men verwacht dat circa 600 tourrijders aan deze pinksterrit zullen deelnemen. Volgende week komen wij hier nog uitvoerig op terug. A.s. zondag orientatietocht met de monstratie turfgraven. Inschrijven va naf 13.30 uur bij A.C. restaurant aan de Midden Peelweg. Vertrek 14.00 uur. Deelname 2,50 per persoon, incl. een consumptie. Voor de goede oplossers van de tocht zijn leuke prijsjes beschik- VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% -15/20 jaar vast

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1