VERENIGINGSNIEUWS jllÉl w 00 0 0 D '0 0 (3- I.V.N. Ven rays Mannenkoor Peelland Operette PEEL EN MAAS Sf. Pe\^S Iets voor meisjes Iets voor jou? ff ff Na-inlevering vakantiezegels VOEDINGS BOND FNV DERDE ORDE LK.I.B. I.S.V. De Zonnebloem regio Venray Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Heden woensdag 15 mei optreden in Castenray. Tijdstip van optreden ±21.30 uur. Vervoer op eigen gelegen heid. Gelieve op tijd aanwezig te zijn. Donderdag 16 juni geen repetitie we gens Hemelvaart. 1 juni optredens en wel om 16.30 uur Grote Markt i.v.m. aspergefeesten waarna vertrek naar Hulsberg alwaar eerst om 19.00 uur eucharistieviering wordt opgeluisterd, waarna deelname aan de Geritskorenavond. Hierna gezel lig samenzijn in een hiervoor speciaal in gerichte feesttent. De dames worden ook uitgenodigd om mee te reizen. Afmelden R. v. Mil lel. 86917 of Clublokaal Vlakwater tel. 82318. 1985- 1860 HARMONIE Donderdag 23 mei. Om 19.30 uur repetitie harmonie orkest. Vrijdag 17 mei Bijeenkomst om 18.15 uur parkeerter rein gemeentehuis i.v.m. opening pomp markt. Na de twee geweldige jubileum concer ten hebben wij een uitnodiging gekregen dit concert op 30 juni a.s. b.g.v. fanafa- refeesten te Stramproy nogmaals te her halen. Vertrek 18.00 uur. Donderdag 30 mei rep. Harmonieorkest. AGENDA Vrijdag 17 mei Pompgenootschap 18.15 uur. 9 juni: Jeugd vierdaagse Donderdag 27 juni Schuttersveld. Zondag 30 juni Stramproy. Donderdag 11 juli Barbeque. Zaterdag 27 juli serenade zilveren bruidspaar. Vrijdag 9 augustus serenade bruidspaar Zondag 25 augustus jubileum deken Theunissijn. i-jum h Zaterdag 14 september Maastr'eechter Staar. Zaterdag 5 oktober Gemeenletournooi. Zondag 6 oktober Concert Greven- bricht. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 23 mei 18.30 uur repetitie jeugdorkest in Perdstal. Donderdag 30 mei. 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Vrijdag 17 mei Zie harmonieorkest Dinsdag 21 mei 18.15 uur leerlingen. 19.00-20.00 uur re petitie. Bardienst Dhr. Verbeek. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Zondag 19 mei Zingen wij om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 22 mei Geen repetitie deze week. Vrijdag 24 mei. Om 15.00 uur zingen wij de huwe lijksmis in de kapel van St. Jozef, viteitencentrum. Denken de leden er aan om op Zon dag 2 juni vrij te houden voor de zan gersdag te Echt. In uniform. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Dinsdag 21 en 28 mei 1985 om 20,00 uur repetitie in de Peelpoort. De voorbereidingen voor ons optre den in Helmond zijn nu reeds volop be zig. Bezoek dus telkens trouw de repeti ties. Onze laatste ledenwervingsaktie is in mei. Dus nu kunt U er nog bij. Zingen houdt U fit en jong, Dus kom op en waag de sprong. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v!d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524, na 17.30 uur. 'n leesbare krant Agenda: Vrijdag 17 mei. Om 18.30 voor alten en sopranen. Tot 19.15 uur Om 19 15 uur tot 21.00 uur voor de jonge bassen en tenoren. Van 20.00 tot 21.00 uur voor de oudere teno ren en bassen. Maandag 20 mei. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 21 mei. om 18.30 uur alleen voor de alten, om 20.30 uur DIA avond Loreto reis voor de ouders. Woensdag 22 mei. om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Dank aan iedereeen die af gelopen zaterdag weer oud papier heeft ingeleverd. Jammer is dat nog niet alle ouders en. koorleden aan deze maande lijkse aktie meedoen. Met een beetje goede wil en enige inspanning moet dat toch kunnen. Graag nodigen wij alle ou ders uil voor het dia reisverslag op dins dag 21 mei a.s. in de Galmhut. DAMESKOOR Woensdag 15 mei om 20.00 uur géén repetitie. Vrijdag 24 mei Opluistering mis om 15.00 uur in de Paterskerk. Zaterdag 25 mei zingen we tijdens de avondmis van 19.00 uur in Oostrum. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Zondag 2 juni optreden Venray Aspergefeesten. Op zaterdag 8 juni neemt ons korps deel aan de taptoe in Mijdrecht. Zaterdag 22 juni Kollekte. Denk aan het overmaken van de con tributie 1985. Repetitietijden: Miniretten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de LTS.. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden zqgtdag's bij Mevr. Kessels, tel. 84459, en 's woensdags bij mevr. Willems, tel. 82338. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps, Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in de LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, tel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels tel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, tel. 86588. De voorbereidingen voor het komen de KVW vorderen gestaag. Via de scho len zijn de programmaboekjes weer uit- gedeel en op sommige plaatsen alweer opgehaald. (Misschien is een woord van dank vanèf deze plaats voor de inspan ningen van de leerkrachten toch wel eens op zijn plaats). In dat boekje kunt U lezen dat we het programma dit jaar eens heel anders hebben opgezet. We vieren de hele week feest bij de terreinen van het oude „Vlakwater". 'Alles staat in het teken van Cowboys en indianen. Met dien verstande dal we toch wel pro beren voor elk wat wils te brengen en de nodige afwisseling in het programma aan te brengen. In een van de komende weken komen wc nog een keer terug op het opgeven van leiding voor een of twee weken. (Je kunt alvast de weken voor de Venrayse kermis vrij houden) Al met al hopen we dit jaar weer veel kinderen te mogen ontvangen met veel mooi weer etc. etc. Op vrijdsag 17 en zaterdag 18 mei staan wij op de braderie, op de hoek Schoolstraat, Schoutenstraatje. De kin deren kunnen dan voor 1,- vrijdag en zaterdag van 2-5 uur met verschillend materiaal spelen. Bij onze informatie stand hebben wij een poppendoklor, die vrijdag van 4-5 en zaterdag van 11-12 spreekuur houdt. Het'is niet de bedoe ling om de poppen te repareren, daar voor moeten ze naar een andere doktor. In verband met deze aktiviteilen sluiten wij de Speel-O-Theek aan de Kolkwcg op vrijdag 17 mei. U kunt kosteloos Uw speelgoed een week langer houden. Voor inlichtingen C. Ter Beek tel. 04780-82839. Op dinsdag 21 mei houden wij onze jaarvergadering om 8.00 uur in de Speel-O-Theek aan de Kolkweg 29 te Venray. Wij behandelen het jaar en fi nancieel verslag, plannen voor de toe komt, wensen suggesties en akties. Hel zou erg prettig zijn om die avond met U als lid of als belangstellende van gedach ten te wisselen over de Speel-O-Theek. De koffie slaat klaar tot ziens. Volgende week kunnen meiden van 14 tot 18 jaar meedoen met het maken van een videoclip. We beginnen eerst met de voorbereidingen. Over drie we ken maken we de opnamen. Heb je zin om met de andere meiden en flitsende clip te maken, dan ben je van harte wel kom op donderdag 23 mei van 7 tot half 10 in Dingus, Hoenderstraat 10. Het kost een piek. GESLAAGD JOVD FEEST VENRAY Vrijdag 10 mei 21.00 uur in het restaurant van het Zwaantje, de drukte was onderschat, de organisatie die de le den, genodigden en geinterreseerden een uitloop tijd van een half uur had gege ven moest snel de laatste hand aan de entree leggen. De organisatie had wel verwacht dat de zwaar gereduceerde prijzen, inhoudend 5 drankjes en een klein koud buffet, mensen zou trekken maar dat men in zo'n grote getale aan wezig zou zijn overtrof de stoutste dro men. In een mum van tijd was de sfeer groots. Verschillende JOVD afdelingen, zoals Maastricht, Roermond en Venlo waren met een delegatie aanwezig. Deze intresse is niet ongegrond, daar de Vere niging van Venray groeiende is en nog 'steeds blijven leden zich aanmelden. Het feest werd besloten op de Christelij ke tijd van 02.30 uur. Hierna trok de or ganisatie en het bestuur zich nog even terug, en kaarte na over het veest totdat het vogelgezang en het ochtendgloren door de gordijnen heendrong. Iedereen zocht zijn weg huiswaarts met in het achterhoofd het grote tennistoernooi van de JOVD, die zal moeten plaatsvin den na de grote vakantie... huisvrouwenkontalct a brukske Onze drukbezochte rommelmarkt van zaterdag 11 mei jl. was weer een heel groot succes. We willen dan ook op de eerste plaats langs deze weg iedereen, die op de eemof andere manier een bij drage heeft geleverd om deze dag tol zo'n geweldig iets te maken van harte bedanken. Op de tweede plaats danken wij ook U allen die zo trouw onze pro gramma's van hel afgelopen seizoen heeft bijgewoond. In september hopen wij iedereen weer in het wijkcentrum „De Kiosk" te mogen verwelkomen. Vervolgens geven wij U nu reeds een programma overzicht van het komende seizoen. 10 sept. Dans en beweging 24 sept. Turfsteken en Peelwandeling. 8 ökt. Voetzolenreflexologie. 22 okt. Bezoek aan de stomerij. 5 nov. Knulselmorgen 19 nov. Wijn en kaas avondprogramma 26 nov. Sinterklaasviering. 17 dec. Kerstviering. Heeft U nog vragen of zou graag eens een bepaald ondewerp in ons program ma opgenomen zien neemt U dan even contact op met Ria v. Brederode (tel. 87042). SCHOENEN Grotestraat 11 5801 BD Venray Tijdens Braderie speciale BIRKENSTOCK aktie A«» The Buddies en Streelcorner Nostalgie alom op onze rock en roll- avond. Niet helemaal de reincarnatie van Buddy Holly, maar toch een,prima show. Vijf uitstekende muzikanten, on dersteund door het lieftallige achter grondkoortje the Crickeltes, brengen een breed skala van door Buddie Holly geschreven nummers. Al vele malen is Holly geimiteerd, doch op een zo spon tane en ludieke wijze als die van the Buddies is niet vaak vertoont. Street Corner Rock&Rol! Streetcorner is een band uit Venray die de oude rock and roll door de jarenheen trouw is gebleven. De bezetting beslaat uit 5 personen die afkomstig zijn uit ver schillende regionale bands. Zij staan ga rant voor een swingende avond met nummers van o.a. Eddie Cochran, Cliff Richard, Johnny Burnette, Presley en vele anderen (Zie foto) a.s. zaterdag 18 mei in de zaal van dingus entree 3,50 Aanvang 21.00 uur. 12 'o clock strike Elke dag van 11.30-14.00 uur voor iede reen die pauze heeft, met goede muziek, tafelvoetbal, heerlijke soep, een scnab- bel of een babbel. Filmavond Woensdag 22 mei a.s. weer een te gekke filmavond in ons eigen bioscoopje. Aanvang 20.30 uur Entree 1,50. 24 mei The Dutch Met hun mini elpee „This is Welfare" verkreeg de band een goede naam, mede dankzij het bescheiden hitje, maar per fecte singletje „This is Welfare". Lang was het stil maar nu zijn ze er weer hele maal met hun uitstekende elpee „.Under the Surface" The Dutch bestormt nu anno 1985 de Nederlandse hitparades met „Another sunny day". Deze fan tastische groep moet je gezien hebben. Dat kan, 24 mei in Dingus. Op dinsdag 21 mei a.s. laatste kans voor zegelinlevering! Op dinsdag en woensdag 28 en 29 mei ALLEEN RBS- systeem inlevering. Alle dagen van 09.00 -18.00 uur. Niet beplakte in bezit zijnde zegel boekjes moeten worden ingeleverd! A.s maandag 20 mei houden we de laatste info-avond van het seizoen 84- 85. Indien U nog ergens mee zit b.v. in vulling formulier huursubsidie, ontslag, weigering uitkering, moeilijkheden met winkelier b.v-. leveringstermijn of met wat voor problemen dan ook kom dan op 20 mei a.s. naar A. Evers Grootdorp 10 in Merselo, indien mogelijk even van tevoren bellen voor een afspraak tel. 04786-410. In de maanden juni, juli en augustus houden we geen info, met spoedzaken kunt U bij de volgende bestuurszaken terecht. A. Evers, Groot dorp 10 Merselo, tel. 04786-410 P. Smits Ravelstraat 2 Venray, P. Koonings, Gussenstraat 33 Leunen tel. 04780-82414 of bij P. Herens, Kruiden laan 13 Venray tel. 04780-89465 (voor zekerheid van te voren bellen) Nog even dit: op dit moment is onze districts bestuurder Hein Verkóoyen ziek. Vrien delijk verzoek om hem privé niet te bel len, maar rechtstreeks het kantoor in Eindhoven tel. 040-527545. Voor geval len waar U een definitief antwoortd op wilt hebben. Bedevaart Uden 21 mei. Voor dege nen die zich opggeven voor deze mid- dagtocht het volgende. We vertrekken om 1 uur. Men kan opstappen aan de Paterskerk of het Schuttersveld. In Uden Eucharistieviering een kort lof en gelegenheid om koffie te drinken. Tegen 6 uur hopen we weer in Venray te zijn. Mogelijk zijn nog enige plaatsen vrij ge komen. Inlichtingen hieromtrent bij de heer Jeuken, Oude Oostrumseweg 24 tel. 82046. Kosten voor deze middag (exclusief koffie) bedragen 7.50 Venray omstreken Aan het opènsjoeltoernooi van de Sjoelclub Ons Genoegen Horst namen veel leden van de Sjoelclub „De Schui vers" Venray deel. Dit werd zaterdag jl. gespeeld in zaal Juliana Horst. De Ven rayse Sjoelers van „de Schuivers" na men weer een aantal prijzen mee naar Venray nl: Bij de heren Jo Borgs 3e prijs klasse 2 1840 punten. Jo Jacobs le prijs klasse 3 1685 punten. Bij de dames: Tonny v.d. Heuvel 3e prijs klasse 2 1707 punten. Mia Jacobs 3e prijs klasse 4 1469 punten allen over 15 bakken. Zij ontvingen allen een beker. Het was voor de Sjoelclub Horst de eerste maal dat zij dit organiseerde. Het mag zeer geslaagd genoemd worden. 130 sjoeiers namen hier deel aan. We wensen de sjoelers nog menig sjoeluurtje toe. Allen van harte gefeliciteerd. Lourdescomité afdeling Venray Geslaagde voorlichtingsavond De donderdag j1gehouden voorlich tingsavond van het Lourdescomité afd. Venray, mag in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Deze bijeenkomst begon met een plechtige Eucharistieviering, opgedra gen' door onze geestelijk adviseuiy pastoor Bruggink en werd omlijst met prachtige zang van het Jonge Garde Koor uit Oirlo, o.l.v. dhr. Anselm Ne- lissen. Ruim 130 mensen waren aanwezig in de sfeervolle aula van Huize De Kruuze. Na het welkomstwoord van de voorzitster, mevr. van Stiphout-Pan- nings, gaf het Jonge Garde Koor nog enkele toegiften ter opvulling van de pauze. Deken van Rensch uit Helden, vice- voorzittA van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes, ging wat dieper in op het thema van de bedevaar ten in 1985. Hij ondervond een aan dachtig gehoor. Dhr. G. Philipsen had vele en goede tips voor de a.s. pelgrims, terwijl de heer L. Werson vrij diep inging op de mogelijkheden van hotel- en hospitaal- zieken in Lourdes. Na afloop maakten velen gebruik om in een persoonlijk ge sprek met deze hoofdverpleegkundige in Lourdes informaties in te winnen. Om binnen de geplande tijd te blijven vertoonde de heer Philipsen nog diverse dia's, maar het zou te laat worden om de aangekondigde film nog te vertonen. Deze houdt men echter nog tegoed als we na de bedevaart nog eens bij elkaar komen voor een foto/dia-avond. Mevr. van Stiphout dankte tot slot iedereen voor de getoonde belangstel ling; in het bijzonder de a.s. pelgrims, het Jonge Garde Koor, wat tevens werd uitgenodigd om ook volgend jaar weer hun medewerking te willen verlenen. Ook hartelijk dank aan directie en medewerkers van Huize „De Kruuze" voor werdom een gastvrij onthaal. Zoals pastoor Bruggink tijdens de Eucharistieviering al memoreerde, mo ge men deze avond zien als een officieel begin van de voorbereiding op de bedevaart, die van 30 mei - 6 juni zal plaatsvinden. Hei Jonge Garde Koor uit Oirlo gaat om de twee jaar naar Lourdes om aldaar de helpende hand uit tè steken op al die plaatsen waar dat nodig is. Dat kost echter wel veel geld. Om die enigs zins te kunnen bestrijden heeft dit koor een muziekcassette uitgebracht met kerkmuziek op velerlei terrein. Deze bandjes zijn verkrijgbaar a 15,bij de heer A. Nelissen, Hoofdstraat te Oirlo. Ok wij verlenen hierbij gaarne onze medewerking door uw bestellingen door te geven aan het Oirlose koor. Voor meer informatie: H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Op dinsdag 21 mei a.s. organiseert de Zonnebloem voor haar gasten een spel- lenmiddag in Zaal in den Engel, aan vang 14.00 uur. U kunt aan allerlei spel letjes meedoen, sjoelen, balgooien etc, en ook de kaartspelers zullen ruim schoots aan hun trekken komen. Gezien het succes van deze middag het vorig jaar, belooft het weer een zeer gezellige middag le worden tot ziéns op 21 mei. Heden woensdagavond algemene le denvergadering in het Gildehuis café de Klomp. Aanvang 20.30 uur. De agenda luidt als volgt: Opening, stemming nieuwe leden, notu len vorige vergadering, le bndsfeest op 19 mei, tevens uitleg over bondsfeesten vooral aan die nieuwe schutters, vereni- gingsschieten, Verslag. Jaarvergadering Bond Juliana, Schietwedstrijden voor de jeugd 14 tm 17 jaar, schietwedstrij den voor Dames, schietwedstrijd St. Anna-Zandakker wordt verschoven, Lente kampioenschap, Exercitie, Oefe nen schieten, Dames leden bij de mu ziek, Contributie, vervoer naar de bondsfeesten, Rondvraag. Donderdag 16 mei, oefenen schieten in de schuttersweide de Endepoel aan vang 11.00 uur. A.s. zondag 19 mei is het eerste bondsfeest in Belfeld. Alle leden wor den verwacht om 12.45 uur aanwezig te zijn in het Gildehuis café de Klomp. Denk erom dat uw uniform netjes in or de is en denk aan zwarte schoenen en zwarte kousen. Om 14.00 uur is de in spectie. en om 14.30 uur begint de op tocht waar we nummer 6 in hebben. Afgelopen winter hebben onze twee commandanten G. Stiphout en R. Coer- sen deelgenomen aan de commandan tencursus. Ze zijn Iedere zondagmorgen door het slechte weer naar Brunssum ge gaan, waar ze onder zeer straffe leiding een goede opleiding hebben genoten, om nu het commando te geven over een Exercitie peleton. Ze hebben daar ook de oude en de nieuwe excercitie geleerd. De schutterij is trots op deze twee com mandanten, en hoopt volgend jaar met een excercitie peleton te kunnen begin nen. Rob en Guus bedankt voor vele werk en proficiat met het behaalde suc ces. Afgelopen zaterdag heeft de schutte rij met de dansgroep Hakke Spit, de meiboom gepland in het winkelcen trum. Onder een stralende zon vertrok ken rond 2 uur, de boerenkar met de meiboom voorafgegaan door de Schut terij. In de laatste kar zaten de nieuwe koning en de meikoninging Bernardine de Nijs. Na een rondgang door het cen trum werd de meiboom geplant waarna de meikoningin het gerstenat over de meiboom takken gooide. Hierna speel de de schutterij nog enkele werken en de dansgroep Hakke spit voerde nog enke le dansen op. Dit wefd in de Grotestraat 'nog énkele keren Herhaald door deze prachtige dansgroep;met hun muziekan ten en hun accordeongroep. Ook Thei Buddiger was van de partij, hij is ook niet meer weg te denken bij dit prachtige meiboom gebeuren. Ondertussen deelde de stralende meikoningin aan het talrijk winkelende publiek rozen uit, het sym bool van de lente. Ze werd omringt door de schutters met hun prachtige unifor men, en hun mooie uitmonstering. Tot slot ging de schutterij met de meikonin gin naar het Schuttersveld waar de be jaarden ook een bloemetje aangeboden kregen. Als verrassing was Thei Buddi ger ook meegegaan naar het Schutters veld waar voor de bejaarden nog een onvergetelijk uurtje plaatsvond. En zo kwam er weer een einde aan een histo risch gebeuren in het winkelcentrum. Alle medewerkes bedankt voor het sla gen van deze middag. Jammer dat enke le schutters verhinderd waren. katholiek vrouwengilde venray Seer. Betty Thijssen-Janssen Patersstraat 18 Tel 04780 - 86182 5801 AV Venray Op maandag 20 mei a.s. wordt het verenigingsjaar van het Katholiek Vrou wengilde in Venray afgesloten met een jaarvergadering en met het optreden van de volksmuziekgroep „MALLE- BOER", een groep bestaande uit 6 per sonen die met gebruikmaking van een accordeon, een viool, fluiten, gitaren en een mondharmonica, voornamelijk Ne derlandstalige liedjes, uit grootmoe- derstijd, ten gehore zullen brengen. Bijeenkomst in de Wieenhof om 20.00 uur. Afdeling Geijsteren-Venray Op zondag 19 mei 1985 maakt de af deling Geijsteren-Venray an hel IVN haar jaarlijkse excursie dag. De reis gaat naar Zuid-Limburg waar wij in de. voor middag en bezoek brengen aan hét:.. Mijnmuseum en de Abdy te Rolduc. Na de zelf te verzorgen lunch, gelegenheid in Sporthal, volgt 's middags onder lei ding van de heer Franssen een natuur- gids uit Kerkrade, een excursie door het Wormdal (denk aan paspoort of toe- ristenkaart) waar wij de plantenvegela- tie van het hellingbos en het carboon be kijken. Opgave tel. 04780-84178. Ver trek om 08.30 uur aan de schouwburg.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13