SPERGES, EINDELOOS LEKKER GEMEENTEPRAAT ZONDAG „UIT" ETEN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Bekendmaking Riolering in Veulen? I Gemeentearchief gesloten Commissie maatschappelijke zorg Verklaringen van geen bezwaar Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet 20 -21 -22 MEI Nieuwe openingstijden en vrijzwemuren zwembad V' m g" Op het moment dat we dit hrijven heeft de zon zich, na Ie koude en regenachtige da- n, weer eens een gehele dag en zien. En dat hadden we ht nodig om iets te kunnen rtellen over het witte goud van lord-Limburg: de asperges, ei en juni zijn immers de asper- maanden en dan heeft men n nodig. Voor ons ligt een folder van de eek VVV noord en midden iburg, waaruit blijkt dat de lerge steeds belangrijker be lt te worden als toeristisch idukt, ook voor Venray en de gio. Voor veel mensen is de pergetijd reden om een korte orjaarsvakantie te houden in »t Noord Limburgse land. De streek-VVV komt daaraan iddels genoemde folder tege- aet. Zo zijn er twee asperge- jtes in opgenomen. Een in )ord Limburg en een in Mid- in Limburg. Beiden zijn 125 km lig, dus uitermate geschikt lor een autotocht. De Noord iburgse tocht strekt zich uit igs beide kanten van de Maas, |p Venlo tot Mook. laar ook de fietsers kunnen in bod komen, tijdens de eind Igende week te houden re latieve fietsdriedaagse. [Voor de rest verwijzen wij U (ar de folder zelf, die gratis ver- [jgbaar is bij de VVV-kantoren waarvan wij hieronder een leelte overnemen. INioord- en Midden Limburg op z'n mooist het voorjaar, zo van half april it eind juni, ontvouwt zich het ndschap van Noord en Midden mburg op zijn moojst. De zon erschijnt weer nadrukkelijker aan b hemel en de natuur tintelt van et nieuwe leven, an is het goed toeven in dit •achtige open gebied met tgestrekte bossen en glooiende eidevlakten. Waar de Maas zich Is een zilveren lint in het groene laasdal slingert. Vaar surfers en zeilers van de indeloze Maasplassen een feestelijk versierd panorama maken. En waar wandelaars en fietsers nog rust en ruimte vinden; zoals in de onmetelijke Peel waar houten knuppelbruggetjes over het zwarte moeraswater voeren. Overal in dit land zijn kastelen en ruïnes te vinden, oude kerken, historische gebouwen en schilderachtige dorpspleintjes. De spreekwoordelijke Limburgse gastvrijheid is hier nog een traditie die met plezier wordt gehandhaafd. Maar ook op het gebied van komfort hoeft de rekreant niets te missen. De toeristische voorzieningen en akkommodaties zijn riant en modern; grote goed geoutilleerde rekreatiecentra en kleine intieme stilte-campings, sfeervolle hotels en verrassende restaurants. Een rijk scala aan mogelijkheden om aktief bezig te zijn met zwemmen, vissen, watersporten of paardrijden. In de grotere steden zijn uitstekende winkelcentra te vinden en bieden schouwburgen, musea en theaters een grote variëteit aan bezienswaardigheden In de aspergetijd is Noord en Midden Limburg niet alleen op zijn mooist, het is ook op zijn lekkerst. De restaurants bieden een weelderige rijkdom aan aspergespecialiteiten. Neem alvast een Limbourgondisch voorproefje op de zomer. Asperges op z'n Limburgs Asperges zijn de stengels van de aspergewortelstok, die groeien in de opgewalde zandbedden van het Noord- en Middenlimburgse land. 's Morgens vroeg als de dauw nog tussen de velden hangt, schuifelen de stekers en steeksters langs de lange rijen zandbedden die de horizon markeren, op zoek naar wat hier heet; het witte goud. Deze streek levert dan ook meer dan 80% van de Nederlandse produktie; zo'n 4 miljoen kilo met een waarde van ongeveer 30 miljoen gulden per jaar. Daarvan wordt het overgrote deel geëxporteerd, maar ook de Nederlander leert deze fijne en exquise groente steeds meer waarderen. Dat is niet zo verwonderlijk want zelfs de oude Egyptenaren kenden en roemden de asperges al, omdat ze "de buik vertederen". Het waren de Romeinen die de asperge-kuituur naar deze streek brachten en de kloosterlingen die het overnamen. Rond 1900 gingen de kleine gemengde boerenbedrijfjes zich er op toeleggen, want merkwaardigerwijs gedijen asperges het beste op zanderige bosgronden die vaak nog te slecht zijn voor bijvoorbeeld roggeteelt. Het was een echt familiebedrijf want het oogsten gebeurde met de hand en was en is - daardoor erg arbeidsintensief. De aspergeteelt is een meerjarige teelt: de eerste drie jaar kan niet geoogst worden; van het vierde tot het tiende jaar wel. Daarna moet er op de velden weer iets anders geteeld worden. Ook in de asper"geteelt zijn nieuwe ontwikkelingen gaande. Er wordt geëxperimenteerd met verwarmde bedden om zodoende tot een vervroeging van de oogst te komen. Voorlopig echter blijft het witte goud nog altijd een voorjaarsgeschenk van moeder natuur. Asperges zijn er in veel kwaliteiten; de beste zijn wit, recht en een flinke vinger dik. Voor huisgebruik zijn de iets mindere kwaliteiten vaak even goed. Let bij aankoop wel op de kleur: hoe witter, hoe malser. Asperges bestaan voor 97% uit water; als U thuis komt en ze voelen hard en droog aan, kunt U ze het beste enkele uren in een emmer water leggen; ze knappen er zienderogen van op. Asperge feesten 16, 17, 18 mei Venlo Nationaal Aspergefestival, groot Bourgondisch feest, onbeperkt asperges eten (incl. voor- en nagerecht) voor f 25,00 p.p., streekmuziek en vele andere attrakties. Tour d'Asperges op 16, 17 en 1 8 mei wordt tijdens het Nationaal Aspergefestival in Venlo de eerste Noord- en Middenlimburgse fietsdriedaagse georganiseerd: de "Tour d'Asperges". De uitgezette routes voeren deze drie dagen door een landschappelijk zeer aantrekkelijk gebied en komen langs vele bezienswaardigheden. Doen! 25, 26, 27 mei Broekhuizen Aspergefeest, muziek, dans en smullen van aspergës 26 mei, Grubbenvorst Aspergefeest aspergeschilwedstrijden, benoeming aspergekoningin, muziek, dans en natuurlijk asperges eten 27 mei Merselo De "Aid Merselse dag" een aspergemarkt, braderie, folklore, nostalgie en muziek. De gehele dag smullen van diverse aspergegerechten 1 en 2 juni Venray Aspergefeesten braderie, veel muziek, aspergehapjes en voorlichting over de aspergeteelt Asperges van eigen bodem Vorig jaar presenteerde Piet Ja cobs - toen nog exploitant van Hotel de Zwaan - op de Aid Mer selse Dag diverse aspergege rechten van eigen bodem. Die presentatie werd zo'n succes dat hij niet aan alle vraag kon vol doen en in de loop van de mid dag „uitverkocht" raakte. Nu, ais exploitant van Hotel Restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg, is hij van plan op nog grootsere wijze de asperges op de Aid Merselse Dag - tweede pinksterdag - naar voren te bren gen. Hij heeft zich daarbij verze kerd van de deskundige mede werking van Jac Pancken, de ex ploitant van Restaurant Vlakwa ter. Beide heren hebben begin de ze week de plaatselijke en regio nale pers en de Venrayse zieken omroep uitgenodigd om al vast een voorproefje te komen ne men, van wat men zoal met asperges kan doen. In feite: dat asperges ook nog op anderé wij ze dan met de traditionele hard gekookte eieren en ham versierd kunnen worden. Ze zijn daar vol komen in geslaagd en de bezoe kers van de Aid Merselse Dag staat daar straks een keur van gerechten te wachten, zoals asperge-taart, asperge-kroket, asperge-salade, broodje-asperge en haringsalade met asperges. Deze laatste combinatie werd reeds vorig jaar geintroduceerd en wekte toen grote verwonde ring die weldra omsloeg in sma kelijke bewondering. De heren Jacobs en Pancken hebben de pers niet alleen van hun asperge-creatie laten proe ven, maar hen ook. even ,,in het veld" gebracht, waar het witte goud gestoken wordt. Daar, aan de Lollebeekweg kreeg men een zeer deskundige en populaire voorlichting van de heer W. Jeu ken die alles wist te vertellen over het aspergesteken, het koe len, het schoonmaken, het snij den, het sorteren en het verpak ken van deze lekkernij. En ver rijkt met deze kennis smaakte de asperge-gerechten nog eens zo goed. Het behoeft wel geen betoog dat de heren Jacobs en Pancken hun asperge-variaties niet alleen voor de Aid Merselse Dag bewa ren; nu, in het seizoen, presente ren zij in hun restaurants Buiten- lust en Vlakwater dagelijks deze heerlijke gerechten van eigen bo dem. Het proberen waard! Lekker - goed verzorgd - niet duur BOWLING BISTRO VENRAY - 04780-83223 e A fj, f urgemeester en weihouders n Venray aken op grond van artikel 2, lid 3, van inspraakverordening bekend, dat et ingang van 20 mei 1985 gedurende ertien dagen ter inzage liggen de ka- pr 202 van het raadhuis: de ontwerp-subsidieverordening ads- en dorpsvernieuwing; het ontwerp-raadsbesluit tot ver ing van het aan de gemeente Venray ir 1985 in het kader van de stads- en irpsvernieuwing toegekende bedrag, loudende: aan te wenden het totale bedrag van 84.85 8,- ten behoeve van de verbete- ng van door de eigenaar bewoonde oningen; géén bedrag toe te kennen aan overi- in de wet genoemde sectoren, edurende genoemde termijn kan een der zijn mening omtrent de ter inzage [gende stukken bij burgemeester en elhouders kenbaar maken. Venray, 15 mei 1985 Dinsdag 21 mei a.s. vindt een infor- itieavond plaats over de mogelijke inleg van riolering Veulen. De avond irdt gehouden in het verenigingsge- iuw ,,De hoefslag" in Veulen en be lt om 20.00 uur. Wethouder Claes- ins zal het gemeentelijk plan voor de dering toelichten. De riolering in de irn Veulen zal worden aangesloten op pas aangelegde riolering Heide, 'aarom zijn voor deze avond niet alleen fc belanghebbende uit Veulen uitgeno- ~d, maar ook zij die wonen aan Brug- i. Sleegsepeelweg en Volen. Op vrijdag 17 mei a.s. zal het Venray- je gemeentearchief gesloten zijn. Woensdag 22 mei a.s. wordt om 17.00 uur in kamer k. 19 van het raad huis een openbare vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg gehouden. Op de agenda staan 2 onder werpen vermeld; voorstel voor wijziging van de al gemene subsidievci ordening specifie- kwelzijn t.b.v. subsidiering culturele minderheden; informatie over de deconcentrali- satie van het Boddaert-centrum, c.q. de jeugdhulpverlening. Hierbij zal o.m. ge bruik gemaakt worden van een informa tieve videofilm over dit onderwerp. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 8 mei 1985 aan het gemeente bestuur verzonden de navolgende ver klaring van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergun ning voor: het bouwen van een warenhuis aan de Langstraat 83 te Venray, l.n.v. Thuylshof b.v. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur, Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang ie zijn getrof fen, kunnen op grond van dc Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 15 mei 1985. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een berging aan de Aronskelk 39 te Venray, t.n.v. H.A.M. de Groot; het bouwen van 10 premie koopwoningen aan Boterbloem, Dasiook te Venray, t.n.v. Bouwcoördi- natiekantoor Drs. Ruyters b.v, Slai- onsplein 1 te Sittard; het bouwen van 12 premie koopwoningen aan Boterbloem Christoffelkruid Kruidenlaan te Ven ray, t.n.v. Bouwcoördinatiekantoor Drs. Ruyters b.v. Stationsplein 1 te Sit tard; het bouwen van een kantoor aan de Smakterweg 15 te Venray, t.n.v. Ja- ko b.v. het bouwen van 16 premie koopwoningen met garages in Kulut II te Venray, t.n.v. Verhoeven Venray b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een portaal aan de woning schutsboom 24 te Venray t.n.v. W.A.C.M. Bousyman; het uitbreiden van de tuinkamer aan de Allegrostraat 4 te Venray, t.n.v. P.J. Achten; het bouwen van een varkensstal aan de Vredeweg 16 te Vredepeel t.n.v. A.C.M. van Eerd; het bouwen van een jongveestal aan de Ripseweg 4 te Vredepel t.n.v. Maatschap Cornelissen; het verbouwen van een fokvar- kensstal aan de Stationsweg 165 te Ooslrum, t.n.v. A.T.G. Wismans; het verbouwen van het pand Eindstraat 23 te Venray, t.n.v. J.H.M. Ruiten, Eindstraat 25 te Venray; het bouwen van een duivenhok aan de Maasheseweg 54 te Venray, t.n.v, H.M.J. Arts; het verbouwen van de woning aan de Lindenstraat 27 te Venray, t.n.v. M.H.J. Barents. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 17 mei 1985 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 15 mei 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 mei 1985 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het uitbreiden van de woning aan de Rochusstraat 3 te Venray, t.n.v. R.M. Sharpe; het bouwen van een garage car port aan de Hogeweg 3 te Oirlo, t.n.v. C.M.E.M. Mulders; het bouwen van een fietsenberging aan de Meester Driessenstraat 2 te Hei de t.n.v. A.G.J. Goosens; het uitbreiden van een houtdroog- bedrijf Willems; het bouwen van een woning aan de Deurneseweg 75 te Heide t.n.v. H.H.AM. Bovee; het bouwen van een tochtportaal aan de Herik 11 te Venray t.n.v. J.B.M. Klomp; het uitbreiden van een mengvoe- derinstallatie aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nijsen b.v.; het bouwen van 7 premie B wo ningen aan de Zaridbleek Maashese weg te Venray, t.n.v. Gebebouw, Zon neweg 1 te Someren; het bouwen van een toiletgebouw aan de Testrik te Merselo, t.n.v. Neder landse Toeristen Kampeer Club, Bie- zenstraal 8 Geldrop. Venray 15 mei 1985 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van W.A van de Ligt, Lorbaan 14 te Veulen voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het wijzigen van een varkensmesterij en fokkerij gelegen aan de Veulensewaterweg (ongenummerd) te Veulen; A. Jenniskens, Puttenweg 108 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprich ten en in werking hebben van een var kensmesterij en kalkoenhouderij, gele gen aan de Lorbaan (ongenummerd) te Veulen; Maatschap Geerrets, Lollebee kweg 38 te Castenray voor een vergun ning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een rund veebedrijf met meststieren, gelegen aan de Lollebee kweg 38. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 juni 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus- 85 km fietsen in drie dagen? Eigenlijk is dit te gek. Of toch niet? Vorig jaar hebben 250 mensen deelgenomen aan de fietsdriedaagse en spijthebber zijn wij zeker niet tegen gekomen. Natuurlijk je voelt je spieren en je hebt wellicht wat zadelpijn na zo'n afstand onder de pe dalen te hebben weggetrapt. Maax dat wordt helemaal goed gemaakt door het adembenemende stukje wereld rondom Venray. Eigenlijk is de Venrayse fiets driedaagse een soort vacantie, een fiets- vacantie voor het hele gezin. Een gezon de vacantie, maar wij hoeven U natuur lijk niet meer te vertellen dat fietsen ge zond is voor hart en ^bloedvaten, voor spieren en slanke lijm Gelukkig zijn er van de 8 miljoen Nederlanders die regel matig op de fiets stappen toch ook nog onder U die nog iets meer willen dan al leen maar fietsen. Het comité Recrea tiesport Venray en de E.N.F.B. hebben daarom ook dit jaar weer de routes uit gezet. Onervaren of ervaren, dat maakt bij deze activiteit niet veel uit. Er wor den nl. geen specifieke kwaliteiten van de deelnemers gevraagd. De enige voor waarden waaraan de deelnemers moeten voldoen zijn: hel kurfnen fietsen, kennis van de verkeersregels en in het bezit zijn van een in orde zijnde fiets. 'Voegen wij aan de geringe voorwaarden de on sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 15 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. derstaande voordelen toe, dan mag heel fietsend Venray niet ontbreken. Fietsen is verantwoord meewerken aan een schoon milieu. Fietsen kan onder alle omstandigheden en is bovendien nog ge zond. Er wordt vaak gezegd; ,,Ik kom er niet aan toe, om aan de fietsdriedaag se deel te nemen, ik heb geen tijd". De ze conclusies zijn veel te voorbarig. Fiet sen is een latente behoefte. Daarom meedoen aan de recreatieve fietsdrie daagse op 20, 21 en 22 mei a.s. Start: 's avonds tussen 17.30-19.30 uur. Start plaats: sporthal de Wetteling, kosten 2,50 p.p. per dag of 6,- p.p. voor drie dagen. Geen voorinschrijving. Dus inschrijven ter plaatse. Materiaal pech? Wielerhuis Chris Jeucken is iedere avond present. Udoet toch ook mee ge zellig bewegen. Met ingang van maandag 13 mei a.s. gelden nieuwe openingstijden voor het binnenbad van het gemeentelijk zwem bad. In het onderstaande overzicht zijn deze tijden aangegeven: Maandag: 8.30-12.00 en 13.00-21.00 u. Dinsdag: 7.00-12.10 en 13.00-22.00 u. Woendag: 8.30-12.00 en 13.00-21.00 u. Donderd: 7.00-12.10 en 13.00-22.00 u. Vrijdag: 8.30-12.00 en 13.00-21.00 u. Zaterdag: 8.30-16.00 uur. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11