v.v.v. DODENHERDENKING FHMNIEIWS Nieuwe pastoor te Leunen PEEL EN MAAS <§esc!)itb= en ©uöfjeibfeunthg Jïluüeum ^entrap T entoonstelling DE GESCHIEDENIS VAN HET MUZIEKLEVEN IN VENRAY 150 jaar muziek en zang in Venray Kennedymars 1985 Venray TVC Tafeltrappers Avondvierdaagse 1985 op 6,7,8,9 juni Steun van nationaal jeugdfonds Jaarvergadering Venray's Mannenkoor Fanfare „Vriendenkring" Overloon naar W.M.C. Rode Kruis steunt op bereid heid tot geven Uitslag Oranje fietscross 12e ANWB Landelijke Fietsdag De ANWB organiseert a.s. zaterdag 11 mei weer de Landelijke Fietsdag in samenwerking met de TROS en de VVV's. Ook dit jaar kunt u starten van uit Venray. Het landelijk startsein wordt vanuit Enschede gegeven. Dit vertreksein zal rechtstreeks door de TROS-radio wor den uitgezonden op Hilversum 2 vanaf 07.06 tot 13.00 uur. Een deel van het inschrijfgeld komt ten goede voor de Nierstichting Neder- !?',d, in de vorm van nierdialyse appa- ra jur. Je route is 35 km lang en men is niet aan tijd gebonden. Fiets mee voor de gezelligheid, en geniet van onze mooie omgeving. Stap gerust even af om een kijkje te nemen in een molen want, traditiege trouw, valt de Landelijkle Fietsdag sa men met de Nationale Molendag. Ontdek hoe mooi ons land is en doe mee voor het goede doel. Starten vanaf 9.00 uur bij het V.V.V. kantoor, Grote Markt 23, inschrijfgeld is 3,Neem gerust de tijd ervoor als u maar voor 16.00 uur weer terug bent, om een herinneringsspeld met jaarhan ger in ontvangst te nemen. Onderweg zal de Rotar Art Club Venray, voor versnaperingen zorgen, de opbrengst hiervan komt ten goede voor een adoptiekind in Indonesië en voor een fietstocht voor blinden. Openingstijden VVV Venray Hei toeristisch seizoen is weer begon nen, vandaar dat ons kantoor vanaf 1 mei op de zaterdag een uur extra ge opend zal zijn en wel van: 10.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 16.00 uur. Op weekdagen zijn wij geopend van: 09.00 tot 12.30 uur eb 13.30 tot 17.00 uur. DE GROTE FILMS KOMEN LOS Deze week start in Venray de schitte rende met drie oscars bekroonde super- produktie THE KILLINGS FIELDS. Het is een indringende film over gebeurtenissen in Vietnam die diepe in druk maakt. De film is in kwaliteit en opzet vergelijbaar met „The Deer Hun- ter" en „Apocalypse Now". Zelden zal men een aangrijpender film hebben ge zien. Het zijn de eerste copieën die los komen na de première en Venray was er meteen bij om neslag op zo'n copie te leggen. Waarschijnlijk zeker start volgende week woensdag de met 8 oscars be kroonde superieure film AMADEUS. Deze film zit eigenlijk sinds de start vast in de grote steden. Aanvankelijk stond de film voor Venray in de Kerstweek ge programmeerd en sinds die tijd is het van week tot week schuiven geweest, omdat de steden de film niet los lieten. Nu heeft men verzekerd dat men voor Venray een copie vrij zal maken. Eveneens op de valreep van de Venrayse start staan twee overbidde- lijke hits, n.l. FALLING IN LOVE met Meryl Streep en Robert de Niro. Een super romantische film voor de liefheb bers van films als „Sophies Choice" en „Kamer versus Kramer". BEVERLY HILL COPS is het summum op filmgebied. Zoiets is nau welijks eerder vertoond. In Amerika zijn alle bestaande record verbroken. Tot voor kort stonden op de eerste plaatsen films als „Raiders of the lost ark" en „E.T.". Deze beide films zijn ruimschoots achter gelaten door Beverly Hill Cops Een lachsukses zoals de filmwereld nog niet te zien gaf. Even eens op kost is PASSAGE TO INDIA van David Lean. Al deze films kennen momenteel in de Nederlandse bioscopen ongekend suc ces en het is daarom, dat Venray zo lang moest wachten. Venray is nu eenmaal te groot voor servet en te klein voor tafel laken en de grote films starten nu eenmaal in de grote steden. Normaal betekent dat, dat Venray na 7 8 weken aan bod kwam. In enkele gevallen en waar dat mogelijk is zit Venray in de eerste run en hoeft men niet te wachten. De zeggenschap daarover ligt echter bij de producenten. Het liefst zou men in Venray alle films in eerste run willen vertonen, maar dat is gezien het bezoe kersarsenaal financieel niet haalbaar voor de producent noch voor de exploi tant. Een copie kost tienduizenden gul dens en dat kan alleen maar in grote steden er uit halen. Daar betaalt men dan ook nog een hogere entree dan in Venray. Dat kan in die steden kenne lijk. In Venray probeert men bioscoop ook nog betaalbaar te houden. A.s. zondag zal tijdens de H. missen in de parochiekerk van St. Catherina te Leunen de nieuwe pastoor, als opvolger van de met emeritaat gegane pastoor Hanen, door pastor Canisius worden bekend gemaakt. ERGERLIJK VERKEERSGEDRAG Dinsdagmorgen omstreeks kwart over acht werd op de Stationsweg een naar school fietsend meisje uit Geyste- ren dusdanig door drie fietsende knapen gehinderd dat ze ten val kwam. De kna pen waren zo'n helden dat ze het meisje hulpeloos achter lieten hoewel duidelijk te zien was dat het meisje behoorlijke verwondingen had opgelopen. Op de eerste hulp moesten drie hechtingen worden verricht. De bril van het meisje was aan diggelen gevallen. De politie hoopt dat „deze helden" zich alsnog zullen melden of dat getuigen de politie willen inlichten. INBRAAK BIJ PASTOR Onbekenden hebben zich met geweld toegang weten te verschaffen tot de wo ning van pastor B. op Landweert. Na inventarisatie bleek alleen een pocketca mera verdwenen te zijn. GESTOLEN AUTO IN HELMOND IN BRAND Zaterdagmorgen werd in Helmond een brandende personenauto aangetrof fen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat de auto gestolen was vanaf de parkeerplaats bij Den Hoebert aan de Westsingel te Venray. De politie stelt een onderzoek in. VERNIELING Door een bewoner van de Luitstraat werd aangifte gedaan van vernieling van een ruit van de voordeur. De vernieling heeft zaterdag plaatsgevonden. Moge lijke getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. LOSLOPENDE KOE Zondagmorgen in alle vroegte liep er op de rijbaan van de Overloonseweg een koe. Door de politie werd het dier in een weide gedreven. Niet duidelijk is hoe het dier uit de goed afgerasterde weide is kunnen ontsnappen. WASGOED NIET MEER VEILIG Of een maniak aan het werk is ge weest is nog niet bekend, maar feit is, dat 10 damesslips welke aan een waslijn aan de Merseloseweg te drogen hingen, verdwenen bleken te zijn. Ander was goed heeft men laten hangen. Het in een tuin aan de Aronskelk hangende wasgoed bleek verdwenen te zijn. De waarde van dit gestolen was goed bedraagt 500 gulden. LELIJKE EEND IN BRAND Een op de hoek Schutsboom-Zand- akker geparkeerde personenauto stond in de nacht van zondag op maandag, omstreeks kwart voor vier, plotseling in brand. Uit de achtergelaten sporen blijkt dat die auto in brand is gestoken. Voordat de brandweer arriveerde moest de auto al als verloren worden be schouwd. BAND MET GEWEERKOGELS OP ZOLDER GEVONDEN Op een zolder werd een band met 140 geweerkogels uit de laatste wereldoor log aangetroffen. De band eb de kogels waren nog in uitstekende staat. De be woners konden geen verklaring geven hoe dat oorlogstuig op hun zolder terecht is gekomen. Voor de verzame ling van de politie een goede aanwinst. VANDALISME IN ZOMERHUISJE De toezichthouder van zomerhuisjes in de buurt van de Maasheseweg, kwam tot de ontdekking dat vandalen aan het werk waren geweest. Het zomerhuisje van een inwoner van Ridderkerk was geheel besmeurd met curry en andere vettigheid, waardoor voor vele honder den guldens schade was aangericht. POGING TOT INBRAAK Bij een supermarkt werd een poging tot inbraak geconstateerd. Het is niet onmogelijk dat de dader in zijn werk is gestoord. 'n leesbare krant Foto's, documenten en instrumenten „HEEFT U AL INGESCHREVEN?" De start van de Kennedymars 1985 nadert. Over pakweg 4 weken is hel al weer zover. Daarom willen wij nog even van de gelegenheid gebruik maken om alle geïnteresseerden op de mogelijkheid te wijzen 5,te verdienen. Hoe kunt U dit doen? Heel eenvoudig, door u nu reeds in te laten schrijven als deelnemer. De kosten bedragen dan namelijk slechts 12,50. Schrijft U op de dag van de loop zelf in, kost het U daarentegen 17,50. Was U toch al van plan deel te nemen, dan zijn die vijf gulden snel verdiend. Bo vendien heeft U dan op 1 juni met deze beslommeringen niets meer van doen. Daarom onderstaand nog eens de manier van voorinschrijving. Maakt U 12,50 over op rekeningnr. 231852193 van de N.C.B. Vank Venray, gironr. van de bank 1032741 t.n.v. Kennedymars. Alle informatie, alsmede uw lopers- kaart worden U dan zo snel mogelijk thuis gestuurd. Hetzelfde is het geval wanneer U naar het V.V.V. Venray, Grote Markt 23 te Venray stapt en het inschrijfgeld kon- tant voldoet. U kunt zich daarna in alle rust op het evenement voorbereiden. De organisatie ziet U dan graag terug op zaterdag 1 juni bij de start van de Kennedymars 1985. TVC Tafeltrappers organiseert op donderdag 16 en zaterdag 18 mei de Ne derlandse toernooi kampioenschappen tafelvoetbal voor teams en op vrijdag 17 mei tevens de Venrayse kampioenschap pen tafelvoetbal op donderdag 16 mei treden de teams aan, uit de Tournament Soccer competitie, die uitkomen in de B en C klasse. Zaterdag 18 mei treden de teams aan die uitkomen in de Hoofd klasse. Op deze dag zal regerend Neder lands kampioen TVC Georgio Boy's uit Mariahout zijn titel verdedigen. De aan vangstijden zijn donderdag's om 13.30 uur en zaterdag om 15.00 uur. Op beide dagen zal van hoogstaand tafelvoetbal te genieten zijn omdat alle Nederlandse toppers aanwezig zijn, waaronder 4 semie-profs. Vrijdag 17 mei zullen de Venrayse ta felvoetballers om de eer spelen in 5 cate gorieën te weten, dubbelspel, dames en heren enkelspel, mixed en dyp (drow your partner). Ook U kunt nog mee doen. Het inschrijfgeld bedraagA/3,- per persoon per categorie. Er zijn 6 ta felvoetbalspellen aanwezig. Aanvang 20.00 uur in Vat 71 Langeweg 41 Ven ray. Inlichtingen Pedro Janssen tel. 83221. Over enkele weken op 6 juni gaat de 27ste avondvierdaagse van start. De voorbereidingen zijn in volle gang en ook dit jaar belooft het een groot succes te worden. We hebben al zeer veel reak- ties gehad. We hopen ook dit jaar we derom ruim 3000 deelnemers te kunnen inschrijven. ledereen kan aan deze avondvier daagse deelnemen. De start op donder dag 6 juni vrijdag 7 juni en zaterdag 8 juni is vanaf 17.30 uur vanaf de par keerplaats bij Sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. Zondag 9 juni wordt er 's middags gewandeld. De afstanden zijn 5-10-15 km. De kosten bedragen ƒ5,- per deelnemer. Alle deelnemers ontvan gen een medaille, een sticker en elke dag op de rustplaats een traktatie. Wilt U meer weten? Kom dan op 21 mei naar een bespreking van deze avondvierdaag se. U kunt ook bellen naar Gonnïe van Ham Kerkpad 1 tel. 83765. Jan Voer- inans Tamboerijnstraat 8 tel. 80701. Netty Baartman Burggraaf 21 tel. 87967. Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaarlijkse aktie van Jantje Beton heeft o.m. besloten een bijdrage van 5.000,— beschikbaar te stellen aan de Stichting Speelotheek Merselo te Mérselo; en een bedrag van 6.000,— aan de Stichting Jeugd uit Geysteren. Het Nationaal Jeugd Fonds geeft in het bijzonder steun aan voorzieningen die erop gericht zijn kinderen meer leef- en speelruimte te geven. Financiële bijdragen worden ver strekt aan buurt- en clubhuizen, kinder boerderijen, speeltuinverenigingen, speelotheken, peuterspeelzalen en aller lei andere jeugdverenigingen. Gevaar en onveiligheid, isolatie van kinderen van gastarbeiders, integratie van gehandicapte en niet-gehandicapte kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigentijdse speelvoorzieningen en jeugdgebouwen zijn in dit verband pro blemen die veel aandacht krijgen. Het gaat hierbij om veelbelovende initiatieven en akties van het zgn. vrijwilligerswerk. In de afgelopen periode heeft het Na tionaal Jeugd Fonds aan meer dan drie honderd groepen bijdragen beschikbaar kunnen stellen. Het totaal uitgekeerde bedrag was ruim 3,5 miljoen gulden. Deze voor vele projecten onmisbare ondersteuning is mede mogelijk dankzij de opbrengst van de nationale jeugdcol- lecte van Jantje Beton, die dit jaar van 4 I tot 10 november zal worden gehouden. Op de jl. donderdag zeer d:uk be zochte jaarvergadering kon voorzitter Hans Gommans in zijn openingswoord zeer tevreden terugkijken op een geslaagde 75-jarig jubileumviering. Uit hel jaarverslag van sekr. F. d. Kruijf bleek dat hel koor een zeer druk jaar achter de rug had. Naast de vele optre dens van het Hofkoor en buit°n de vele nevenaktiviteiten bleek dat he Venray's Mannenkoor maar liefst 27 optredens verzorgde en naar het zich laat aanzien staat er weer een druk jaar te wachten. 2 Buitenlandse reizen staan er op het pro gramma nl. naar Ahrweiler in Duitsland en als de financien het toelaten 'n 5 daagse reis naar Church Down in Enge land. Wat deze financien betreft kon penningmeester Cees v. Baarsen de eindjes ondanks enkele flinke onkost- posten toch weer aan elkaar knopen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, Wim Smits en Theo Janssen, met algemene stem men herkozen. Dirigent Pierre Gerits uit Hoensbroek maakte vervolgens de muzikale plannen wat betreft de uitbreiding van het reper toire bekend en dankte het koor en 2e dirigent G. Vogelsangs voor de enorme inzet zodat het voor hem ondanks de wekelijks verre reis een genoegen was naar Venray te komen. Ook beschermheer Burg. H.J.M. De- fesch deed een duit in het zakje wat be treft de lofuitingen aan het adres van het koor. Voorzitter Hans Gommans maakte vervolgens bekend dat zeker tot septem ber geen nieuwe leden aan het 102 man sterke koor konden worden toegevoegd. In september zal men de situatie op nieuw bekijken. Sympathiek op deze avond was dat het koor uit dankbaar heid aan het bestuur als slot een kleine serenade bracht. Fanfare „Vriendenkring" Overloon zal dit jaar gaan deelnemen aan het We reld Muziek Concours te Kerkrade op zondag 14 juli. De muzikanten uit Over loon zullen optreden in de eerste divisie en het ruim zeventig muzikanten tellen de korps zal in de Rodahal na het in- speelwerk twee concourswerken ten ge hore gaan brengen. Momenteel wordt er door de dirigent en de muzikanten zeer hard gewerkt om straks in Kerkrade zeer goed voor de dag te komen en zo wordt er naast de vaste wekelijkse vrij dagavondrepetitie ook 's zondags een extra repetitie gehouden en vinden er za terdags groepsrepetities plaats. Het komende weekeinde gaan de mu zikanten uit Overloon als voorbereiding op het W.M.C. enkele concoursen be zoeken. Zaterdag 11 mei vertrekt men naar Helenaveen om aldaar deel te ne men aan het Peeltournooi 1985. Het op treden van de „Vriendenkring" staat gepland om kwart over acht. Als in- speelwerk zal men uitvoeren de Floren- tiner Marsch van Julius Fucik en vervol gens zal men de W.M.C. concourswer ken ten gehore brengen. Voorts zal het Overloons gezelschap ook nog 's zon dags gaan deelnemen aan het Gemeente lijk Federatief Concours te Vortum Mullem. Naast deze optredens van de Fanfare, zal ook het jeugdorkest o.l.v. E. Krens haar opwachting maken op het Federa tief Concours te Vortum Mullum. Bo vendien zal de drumband van „de Vriendenkring" optreden op het drum bandfestival te Vortum Mullum a.s. za terdagmiddag om 4 uur. We weten het allemaal. Dat er mensen zijn die veel hebben. Dat er mensen zijn met niets. We kennen ze, die plaatjes van hol ogige, dikbuikige, hongerige kinderen. Die beelden met gezichten vol paniek en verdriet van mensen op de vlucht voor geweld. Die foto's van ravage achter gelaten door aardbevingen, wervelstor men en wat dies meer zij We hebben hem wel, die gedachte van „wat kan ik daar nu aan doen", dat gevoel van frustratie en machteloos heid. Het is nu eenmaal niet eerlijk ver deeld in de wereld. Maar troch. Er kan veel worden gedaan. Want iedereen die heeft, kan geven. En iedere gever draagt bij aan het geheel. Zo wordt een gift uit kleine beetjes groot en kan het gebaar van hulp worden ge maakt, dat eerst zo onmogelijk leek. Elk jaar doet het Nederlandse Rode Kruis in zijn campagne-periode een beroep op iedere Nederlander bereid heid te tonen het zijne bij te dragen. Hoe veel of hoe weinig dat ook is. Het is die goedgeefsheid die het Nederlandse Rode Kruis in 1984 o.a. in staat stelde vele honderdduizenden droogteslachtoffers in Afrika te helpen en zijn binnenlandse taken uit te voe ren. De noden zijn de wereld nog niet uit. Nog lang niet. Mogen we u daarom ook in 1985 weer vragen te laten zien dat u wilt helpen. We kloppen daarvoor bij u aan in de periode 27 mei tot en met 9 juni. De collecte zal verzorgd worden door leden van de Rode Kruis colonne Ven ray en hel vrijwillige Welfare-werk van het Ned. Rode Kruis. 5 jaar Roy Pelzer I Davy Jacobs. 6 jaar Jasper Cremers Heidi Litjens Bastiaan v. Heel 7 jaar Patrick Lmders Guido v.d. Boom 8 jaar Stephan Gaasbeek 9 jaar Marwin Leuwol Christa Peeters Peter Nijssen Marielle Aerts Ronny Swinkels Bernard Tiggelhoven Paul Arts 10 jaar 1 Nico Vermeulen 2 Leon Theeuwen 3 René Rongen 4 Roy Theeuwen 5 Igor Erben 6 Tonnie Taminiau 7 Astrid Linders 11 jaar 1 Ronny Schutte 2 Merwin Cuppen 12 jaar 1 John v. Schaaik 2 Eddy v. Gameren 3 John Litjens 4 Jos Wilms 13 jaar 1 Ramon Jacobs 2 Jeroen Aerts 3 René Kivits 4 Aaron Voermans 5 Erik v.d. Krabbe 6 Jan Hein Loonen 7 Harold Michels 14 jaar 1 John Rongen 2 Emiel Kanters 3 John Willems 4 Angelique v.d. Krabbe 15 jaar 1 John Litjens 2 Jeany Huyts 16 jaar 1 Rogier Theunissen 2 Pedro v. Veghel 3 Michael v. Veghel. Cruiser 1 Jopie Rommen boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend HERDENKEN EN VIEREN De zeer aktieve leiding van de kinder- nevendienst van de Protestantse Ker- kengemeenschap in Venray e.o., heeft de veertigste verjaardag van de bevrij ding van Nederland gebruikt voor een wel bijzondere herdenking en viering. Men zal zich herinneren dat deze gemeenschap een kerstviering voor de jeugd organiseerde in een stal, met schapen en een ezel... En odk nu heeft men getracht die jeugd nader te betrekken bij de herden king van onze bevrijding, een herden king speciaal voor hen. Men trok op 5 mei naar de Zwarte Plak onder America, om daar waar de oorlog op een bijzondere wijze werd beleefd, een liturgieviering te houden. Natuurlijk was die liturgie geheel afgestemd op oorlog en bevrijding, op het gebeuren rond de Zwarte Plank, met als speciaal thema: geloof, hoop en liefde, en waarvan de liefde het grootste is.... De kindernevendienst werd gehouden in een bosje onder een giote parachute uit de oorlog. Alleen dat al gaf een bijzondere stemming aan het gebeuren, evenals het verhaal van de Zwarte Plank. Na de vertelling werd er samen gegeten en gedronken als symbool van samen delen en samenzijn in vrede. De 'dienst werd uiteindelijk besloten bij het monument bij de spoorweg. Op dit monument staan de namen van hen die de bevrijding op deze wereld niet meemaakten. Er werd gebeden en gezongen en iedereen legde er een bloempje neer. „Laten we hopen", zo besloot een leider van de kindernevendienst, „dat niet vergeten zal worden, dat alleen door liefde tot en voor elkaar, ongeacht geloof of huidskleur, er vrede kan zijn...." Venray is één van die gemeenten, die lfs na 40 jaren geen behoefte hebben n een feest vanwege de bevrijding; in oktober van het vorige* jaar ^Hankbuai onze bevrijders herdachten ^Hp het Engels Kerkhof waar velen van een laatste rustplaats vonden. Nu, op zaterdag 4 mei, herdachten W e, met geheel Nederland, allen die in W oorlog zijn gesneuveld, die stierven concentratiekampen, die omkwamen j bombardementen of beschietingen; irtom allen die mede voor onze vrij- •id hun leven gaven. Deze dodenherdenking, die in de lorbije jaren niet kon bogen op een grote deelname, trok ditmaal toch iets meer publiek dan anders. In een sobere herdenkingsdienst in de Grote Kerk, spraken burgemeester Defesche en deken Theunissen woorden van herden king en bezinning. De muzikale omlijs ting werd instrumentaal verzorgd door Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum, terwijl de Zangers van St. Frans het vocale gedeelte voor hun rekening namen. Het programma van beide gezelschappen kwam door de uitstekende akoestiek van de Petrus Bandenkerk bijzonder tot z'n recht. In een stille stoet werd naar het Ven rayse oorlogsmonument getrokken, waar een trompetsolist van „Sub Matris Tutela" het Last Post ten gehore bracht Vervolgens werden enkele minuten stilte in acht genomen en bloemenkransen bij het monument gelegd, o.a. namens het gemeentebestuur, het Oranjecomité, het Veteranenlegioen afd. Venray, het C.O.C. en het Vredesberaad Venray. Opmerkelijk was, dat zowel tijdens de dodenherdenking en de nationale bevrijdingsdag, mai'r ook tijdens Ko ninginnedag, weinig vlaggen werden uitgehangen.... Een van de weinigen die dat toch deed, en bovendien een grote Engelse vlag als eerbetoon aan onze bevrijders in de frisse wind liet wapperen, moest tot zijn spijt en ergernis constateren dat zijn vlag plotseling verdwenen was. Derhalve een flinke schadepost voor de eigenaar en een belediging aan onze Engelse bevrijders.... En een andere, oud-gediende, die zijn rood-wit-blauwe vlag - waaraan hij bijzondere herinneringen had - op deze belangrijke dag weer eens uithing, moest evoneens constateren dat blijk- Het is met de bevrijdingsfeesten en de taraan voorafgaande dodenherden- ng een ietwat ongeregelde zaak. De aatsen onder de grote rivieren werden elal allemaal in de herfst van 1944 vrijd. Zij vieren die bevrijding dan ik telkens ruim een half jaar vroeger in onze landgenoten in hei westen, die itelijk maar één bevrijdingsdag ken- n: 5 mei 1945. Blijven nog de woners van onze oostelijke provincies e omstreeks maart-april 1945 bevrijd erden. Voor driekwart van Nederland bete- ent 5 mei alleen maar het einde van de orlog - hun bevrijding valt op een/ eel) vroeger tijdstip. Ongetwijfeld is het ook daarom dat n bevrijdingsfeest - ook als het een kjarige - hier in het zuiden op 5 mei einig weerklank vindt. Trouwens voor el zuidelijke gemeenten valt er itelijk weinig te vieren. Hooguit een dankbaar herdenken dat e bevrijd werden van de bezetter, aar ook dat we na vele weken ndelijk uit de frontlinies kwamen te P*| >gen; dat we weg moesten uit ons rnielde dorp of stad.... Gebeurte- ssen die niet tot feesten nodigen, ebeurtenissen die we zelf op min of eer grootse wijze in het najaar van 184 hebben herdacht.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13