Kerkelijke Diensten VENRAYSE MONUMENTJE PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN PEEL EN MAAS uw weekblad GROTE KERK Zaterdag 19.00 Ned. hoogmis, int. Harrie Swaghoven overl. ouders Baken-v. Rhee ouders Arts-Domfneck Maria Seijkens-Cuppen. Zondag vijfde zondag van pasen 8.00 Elisabeth Gerrits-Hermans; 9.30 lsm. int. Wilhelmina Janssen Wiel Custers en overl. fam. Hendrikus Ebberink Henri Coenders; 10.30 Eucharistie b.g.v. de eerste Heilige Communie, int. Anna Loonen-Gommans ouders v. Kessel-Versleijen' en zoon Jan Nellie de Bruijn-v.d. Voort. Maandag 9.00 oude stichtingen t.e.v. H. Geest; 19.00 Henricus Poels, Catharina Kellenaers en Mechtilda Poels. Dinsdag 9.00 Mina Kersten-v. Bracht 11.30 50-jarig huwelijksfeest Deriks-v. Leendert; 15.30 25-jarig huwelijksfeest Aarts-v.d. Leemputten; 19.00 Harrie Nelissen. Woensdag 9.00 bijz. int.; 19.00 Anna Smits-Lijssen en dochter Dinie. Donderdag 9.00 overledenen paro chianen. Vrijdag 9.00 Mien van Lin; 15.00 huwelijkssluiting Karin Peeters en Hans Franssen; 16.00 huwelijkssluiting Ma rianne Gijssen en Rien v.d. Heuvel; 19.00 overleden ouders. Zaterdag 9.00 Harrie Messemaeckers Miets Raedts; 19.00 Wim v.d. Munck- hof en overl. fam. Cees Alkemade en Hendrica Juffermans Grad Goumans Hendrik Keijsers Piet Bonants. Mededelingen Zondag is het feest van de eerste heilige communie voor de tweede klassers van de Petrus Banden en de Dr. Poelsschool. Deze viering is om half elf. In verband daarmee is er om 9.30 een leesmis en vervalt de mis van 11.00 uur. Huwelijksafkondiging: Karin Peeters en Hans Franssen Marianne Gijssen en Rien v.d. k Akolieten Zaterdag 19.00 Saskia en Inge Truyen, lezer T. Verbeek. Zondag 8.00 Tom Kengen, lezer J. Wekking; 9.30 Veronique Jakobs en José Aerts. Misdienaars Maandag en dinsdag 19.00 Bart Derkx en Bianca Prinsen. Woensdag en vrijdag 19.00 nouk Pijpers en Martine Basten. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 18.30 Eucharistieviering met volkszang, int. Pierre Janssen, overl. ouders Verbeek-Peters. Voor ganger P. Hendriks, schriftuitleg G. v. Loenen. Best. koll. voor de Nederland se missionaris. Zondag 5e zondag van Pasen, 9.30 Eucharistieviering met koor- en volks zang (Ned. lit. gezangen), int.: overl. fam. Voermans-Heesen. Lector br. A. Tielemans. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag eucharistieviering en op dinsdag en donderdag woord- en communiedienst. D Donderdag 9 mei 16.00 uur werk groep themadienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag H. Missen 9.00; 10.00 eerste communie voor de kinderen van de Claraschool [de hoogmis vervalt]; 11.45 18.00 avondmis. Dinsdag, 4e dinsdag van de antonius- noveen. 19.00 avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen inenties. Vrijdag 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 14.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Boom-Simons; 17.00 gelegenheid om te biechten: 18.30 avondmis. Mededeling 5 Mei, zondag voor de Oosterse kerken. De meer-opbrengst van de kollekte in dit weekeinde is bestema voor het werk van het apostolaat voor de Oosterse Kerken. Misintenties Zaterdag 18.30 Gertruda Madou- Claassen Constant Pijls Helm Cuppen. Zondag 9.00 jrg. Sjang Ewals 10.00 voor de eerste communicantjes; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 Jan Arts. Maandag 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Helena Holt huis. Dinsdag 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 overl. familie Veldhuizen Sjraar van den Bosch (M) t.e.v. St. Antonius en O.L.Vrouw. Woensdag 8.00 familie Peters-Arts; 19.00 overl. ouders van Kessel-Gellen. Donderdag 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 Antoon Luijpers Robert Klaus. Vrijdag 8.00 Pater Jan Paulissen; 19.00 gezinsmis; Harrie Lenssen Piet Linders Sjeng Brouwers overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren-van Wees. Zaterdag 8.00 Godfried Philipsen; 14.00 uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwelijk. Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Martijn Smelt. Zondag 9.00 Leo Pouwels; 11.45 Johan Pouwels; 18.00 André Basten. Woensdag en vrijdag 19.00 Per Lenssen. Dinsdag en donderdag 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. KERK 'T ZONNELIED Zaterdag 19.00 H. Mis om Gods zegen te vragen over de komst van de paus voor Peter Muijsers en tot zekere intentie. Zondag vijfde zondag van Pasen, 9.30 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze Hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kinder- chrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen; 11.00 H. Mis tot intentie van de kinderen die de Eerste H. Communie ontvangen. Deze viering is alleen toegankelijk voor de genodig den van de communicantjes. Maandag 6 mei 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Dinsdag 8.30 H. Mis voor levende en overleden familieleden. Woensdag 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor een overledene. Donderdag 8.30 H. Mis tot bijz. int. Vrijdag 10.30 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. huwelijksjubileum fam. Vane-van Dijck en Versluys-Vane. Deze H. Mis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor; 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor een overledene. Mededelingen Zaterdag van 18.00 tot 18.30 gelegenheid tot biechten. Huwelijksafkondigingen: Peter Craenmehr en Carona van Hamond, Ravelstraat 14; Leon Staal en Annemie Hanen, Etudestraat 32; Michel Tho massen en Jenny Blom, Ravelstraat 8. GUCCI EEN BEGRIP.... GUCCI EEN PARFUM Rond deze eeuwwisseling installeerde de handwerksman Guccio GUCCI zich in Florence, de stad van de kunst, om zijn roeping en talent als koopman in leer volledig te laten ontluiken. De voortvarendheid van een van zijn zonen, dr. Aldo GUCCI, stimuleerde de ontwikkeling van de aktiviteilen die eerst Milaan en Rome overwonnen, vervolgens Engeland, daarna de Vere nigde Staten en Frankrijk. Tot slot de gehele wereld. Het merk GUCCI staat in de gehele wereld bekend als garantie voor verfijnde smaak. De recente uitbreiding van het merk GUCCI in de wereld der parfums, geeft ieder die zoekt naar een vervolmaking van klassieke kwaliteit en goede smaak, door een luxueuze geur van standing die allure en die klasse die tekenend zijn voor de persoonlijke distinctie. parfum 1 van GUCCI kenmerkt zich door een bloemenaldehyde, harmo nieus, kundig in evenwicht, discreet, in een volmaakte harmonie d:e met elegance een oneindig klassieke charme ontwikkelt. EAU DE GUCCI; een bloemrijke neiging als ondertoon. De boventoon geeft een eerste romantische indruk. Zij ontplooit zich vervolgens tot een enigs zins frisse bosachtige geur en past zich op een uitstekende wijze aan bij de gedistingeerde harmonie van de jonge aktieve vrouw. GUCCI POUR HOMMES onderstreept met stijl en elegance het wilskrachtige karakter van de aktieve man. GUCCI is sinds kort te koop bij een geselecteerde groep speciaalparfumerie- en in Nederland. Daar kunt U vrijblijvend de geur opspuiten en testen. Tevens kunt U daar kennismaken met de verfijnde GUCCI badprodukten in de geur van het parfum. En voor de klanten ligt er een geurmonster klaar om te proberen. Nu maar hopen dat de moederdag op 12 mei niet ongemerkt aan U voorbij zal gaan. Foto: GUCCI Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 Rozenkrans... In de maand mei wordt door de week voor de avondmis om 18.40 uur gezamenlijk de rozen krans gebeden. We bidden dit mooie gebed voor de noden van Kerk en Werled, bijzonder voor allen, die dan aanwezig zijn. Ook de kinderen zijn van harte uitgenodigd. Eerste H. Communie... Zondag 5 mei a.s. zullen de kinderen van klas 2a van de Foekepot in de HMis van 11.00 uur de eerste H. Communie ontvangen. Deze viering is alleen toegankelijk voor genodigden van de communicantjes. De Hoogmis is om 9.30 uur. Dit zal ook zo zijn op zondag 12 en 19 mei. Gezinsbijdrage: neb Venray rek. nr. 23.18.06.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Venray, inz. Gezinsbij drage, Marimbastraat 26. Met dank voor Uw deelname! Om over na te denken.... Al wat U hebt en al wal U bent en al wat U kunt zijn en doen, laat het alles voor Christus zijn en voor Hem alieen. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 18.00-18.45 gelegenheid tot biechten; 19.00 avondmis met samen zang, Toon van Dijck (coll.) Wiel Franssen (coll.) cor en Lies van den Heuvel-Albers overl. Aloys Spee jrgt. Zondag vijfde zondag van Pasen, 8.00 overl. Harry Janssen en overl. familie overl. ouders voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 9.30 Eerste H. Communiemis voor de kinderen van De Kemp, voor de gezinnen van onze parochie tot zekere intentie overl. Piet Loonen en vader Ewals. 11.30 Gildemis voor Schutterij 't Zand- akker, Gilde St'. Jan. Mina Jacobs-jans Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders overl. ouders Faessen- Stalpers Anna Hoedemaeckers-Ma- dou de levende en overl. leden van de schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan Jan Perrée (coll.); 18.30 overl. ouders Jans-Gerits Emilie Mathon Leo Sophie Leo Stoel. Maandag 8.00 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 19.00 overl. Jacques Mommen en ouders. Dinsdag 8.00 voor de zieken van de parochie; 14.30 vertrek met de fiets voor de bedevaart naar Oostrum; 15.00 Plechtig Lof met rozenkrans te Oos- trum als voorbereiding op het komend Pausbezoek.; 19.00 Rombout Appels Toos Lamers-Jacobs (beide overl. echt genoten) Miet Hendriks-Wilmsen (coll.). Woensdag 8.00 voor de geloofs verkondigers van onze streken; 19.00 voor overleden Anna van Dijk-Janssen. Donderdag 8.00 voor de gezinnen van de parochie; 19.00 H. Mis daarna uitstelling van het Allerheiligste, rozen kransgebed en gelegenheid tot persoon lijk gebed tot 21.00 uur als voorberei ding op het komend bezoek van de H. Vader aan ons land. Toon van de Laar (Buurt) overl. fam. Jansen-Maaders. Vrijdag 8.00 jrd. Piet Potten 14.30 plechtige huwelijksmis bruidspaar Peter Craenmehr en C. van Hamond in de kapel van Veltum; 16.00 H. Kruisweg oefening in de kerk als voorbereiding op het komend bezoek van H. Vader; 19.00 tot eerherstel aan het H. Hart van Jezus. Zaterdag 8.00 tot Maria, hulp der Christenen; 17.00 H. Mis tot dankbaar heid in de kapel van Veltum (fam. C.). Mededelingen Vrijdag 3 mei voor de kinderen van de 2e klas van De Kemp gelegenheid tot een persoonlijk biechtgesprek met de kapelaan van 16.00 tot 17.00 uur in de kerk. Zondag 5 mei 9.30 eerste com munie 2e klas van de Kemp. De eerste banken zijn gereserveerd voor eigen gezin met naaste familie. Bijeenkomst voor de kinderen om 9.15 uur in de kleuterschool. In dezelfde kleuterschool is tevens een kindercrèche aanwezig. Dinsdag 7 mei is er een bedevaart naar Oostrum van de parochie. Wij vertrekken om 14.30 uur vanaf de zij ingang van de kerk. Om 15.00 uur is er in de kerk van Oostrum plechtig lof met rozenkransgebed. Iedereen van harte welkom. Zorg wel voor een goede fiets en een goed humeur. Aanmeldingen voor de bus naar Beek voor de Puasmis tot vrijdag 3 mei. Er zijn al 52 aanmeldingen. Zondag 5 mei wordt in Schaes- berg in de parochie van de H.H. Petrus en Paulus (Centrum 7) onze vroegere kapelaan Th. van Galen tot Pastoor- Deken geïnstalleerd. De plechtigheid begint om 12.00 uur. Aansluitend receptie. Zondag om 11.30 uur is er de jaarlijkse Schuttersmis van de Schutte rij 't Zandakker Gilde St. Jan. Let op de veranderde mistijden: zondag 8.00, 9.30 en 11.30 uur. Van maandag t.m. vrijdag na de H. Mis van 19.00 uur rozenkransgebed gedurende de hele meimaand. Misdienaars en akolieten Zondag 8.00 Oscar Geurts; 9.30 geen; 11.30 Theo Crouwel; 18.30 Stefan Rongen. Maandag t.m. woensdag 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercauteren. Donderdag t.m. zaterdag 8.00 Jose Cornejo; 19.00 Jos Verstegen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP In de dienst van zondag 5 mei, bevrijdingsdag, zal ds. H:J:C: van Es de voorganger zijn. Aanvang van de dienst is 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en de kerk. Tijdens de kerkdienst is er kinderop vang. In deze dienst wordt het Heilig Avondmaal gevierd. Attentie! De kinderen en de leiding van de kindernevendienst zullen om 9.30 naar een dorpje in de Peel gaan om daar op hun eigen wijze de Bevrijdingsdag te vieren. Zij zullen door de leiding worden thuisgebracht aan het eind van dc ochtend. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag 19.00 voor een zieke Malhilde Custers-Peeters en Jan Cus ters/overl. familie Madou-v.d. Elzen Sjang Jooslen (kaartclub) overl. ouders Achten-Verdijk. Zondag 8.30 Piel Dupont; 10.00 voor onze eerste communicantjes (Harmonie en kinderkoor). Maandag 9.00 Maria Jacobs-Nooijen Dinsdag 9.00 tot zekere intentie. Woensdag 9.00 Tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag 9.00 gest. jaard. Gerar- dus v.d. Voort en echtgenote; 14.30 uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk Pluk-Kleuskens (Dameskoor); 20.00 uur lol intentie van de LVB kring Venray (koor Vredepeel). Vrijdag 9.00 tot bijzondere intentie. 14.00 Uil dankbaarheid bij 25 jarig huwelijk Janssen-van Berlo (Dames koor). Zaterdag 19.00 Sjang Jooslen Antonia Linders-Hendriks (nms de oude buurt) Pierre Jacobs jrd. Anna Gertrudis Janssen-Renkens overl. ouders Camps-Wolters Gerrit Reijn- tjes uit dankbaarheid jaard. Martien van Arsen. Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Bram Joosten, Gardo Linders. Zondag 8.30 van Cuijck, Anke Kusters, Leonie Hendriks, Monique Wilms; 10.00 Pieter Rijs, Bart Nellen, Ton Verstraelen, Rob v. Lieshout. Donderdag 14.30 Gebr. Pluk; 20.00 Esther Litjens, Noorjte van Goch, Inge Kreutz, Anita van Limbeek. Maandelijkse collekte In dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. We hebben gedurende de vele wintermaanden ervoor gezorgd dat ons kerkgebouw in de weekeinden en bij begrafenissen en huwelijken behaaglijk verwarmd was. Moge uit de collecte blijken dat U deze warmte gewaardeerd hebt. De vlaggen uit Zondag graag de vlaggen uit voor het grote Parochiefeest, voor onze 30 communicantjes. PAROCHIE OIRLO Zaterdag 19.00 Gez. H. Mis (Dames koor) Bernard Janssen Anna Steeghs- van Rijswijck mnd. Piet Classens Wiel Baltissen mnd. Zondag 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis Marie Wolters- Janssen Piet Janssen Pater Toon Peters Handrei Custers mnd. Mathieu van Rijswijck st. Riek van de Aa. Dinsdag 8.00 H. Mis voor de vruchten der aarde. Woensdag 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Donderdag 8.00 t.e.v. H. Machutus. Vrijdag 8.00 H. Mis tot zekere int. Zaterdag 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Gardekoor) Lei Ewals Pieter-Jan Driessen Handrie Custers Jan Peeters st. Sophia Verdellen Pater Coen Classens, j PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zie Schans. Zaterdag 19.00 levende en overl. leden van de Rabobank overl. ouders Ermens-Arts en Piet Rambags voor alle oorlogsslachtoffers. Zondag 8.00 levende en overleden leden van de familie Janssen-Emonts; 10.00 voor Maria Brouwers-Huisman (coll.). Dinsdag 19.00 overl. fam. Seykens- Collin. Woensdag 8.00 overl. ouders en fam. Classens-Janssen tot intentie van de offeraars. Donderdag 19.00 Frans Weys (coll.). Vrijdag 8.00 om herstel van vrede binnen onze familie. Vrijdag 3 mei wordt er in onze school in Caslenray aan de Matthiasstraat een lezing met lichtbeelden gegeven over het leven van onze paus Johannes Paulus II. In verband met zijn komst binnen kort naar ons land zeer de moeite waard. Belangstellenden zijn van harte welkom. Uiteraard gratis. U zult er geen spijt van hebben. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de maand, bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag 19.00 maand. Harrie Rein- jtes lsm. Antoon v. Cuijck, fam. v. Cuijck-Verhoeven en kinderen en Frans Rongen Harrie v. Soest (vw de buurt) int. van Fam. Philipsen-v. Rijswijck uit dankbaarheid en v. overl. fam. Jacobs-v.d. Bekerom. Zondag 8.30 lsm. Leida Loenen- Poels en echtgen.; 10.00 Hgm als gest. jrd. Jan van Meijel en echtgen. overl. ouders Schreurs-Verdellen en overl. fam. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 gerst. jd. Martinus Claessens, echtgen. en zoon Gerard maandd Herman v. Leipsig lsm. Michel Loonen. Maandag 19.00 lsm. Arnold Pijpers, echtgen. en zoon Harry Frans Verkoeyen. Dinsdag 14.00 50-jarig huwelijk Reijnders-Gommans. Woensdag 19.00 jaard. Sef Gooren maandd Wilh. Swinkels, echtgen., zoon Frans en schoonzoon Martin Jennis- kens lsm. Leida Loenen-Poels (L.L.). Donderdag geen H. Mis. Vrijdag 19.00 lsm. int. fam. Willems- Loonen Frans Berkers (de buurt) Leida Loenen-Poels en echtgen. Zaterdag 19.00 gest. jd. Antoon Meijers en echtgen. lsm. Johanna Weijs-Wijnen lsm. Helm Claessens en overl. fam. lsm. Gerrit Bouten en overl. fam. Misdienaar: 19.00 Johan Hermans. Akolyten: za. 19.00 P. v. Zandvoort en J. v.d. Aker; zondag 8.30 J. Janssen; 10.00 hgm. P. Geurts, John Comelissen en Ruud Jenniskens. Gedoopt: Willem Strijbosch. Mededeling: Kerkdeurcollecte voor hel Apostolaat voor de Oosterse Kerken. Het H. Hartbeeld in het Pastoor Wijnhovenpark langs de Paterslaan mag ongetwijfeld tol een van de bekendste Venrayse monumenten ge rekend worden. De totstandkoming van dat beeld heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Er werd een H. Hart-comité gevormd, dat de plannen moest uit haken, maar ook de benodigde finan ciën bij elkaar moest zien te krijgen. Dat was reeds in het begin van de jaren '20. In het comité hadden een aantal prominente inwoners zitting, zoals dr. A. Janssen, geneesheer-directeur van St. Servatius; H. Kraykamp, hoofd van de school; J. Hanraels, middenstander en voorzitter van de Elisabqthvereni- ging; W. Laurensse, bankdirecteur en H. Sala, veearts. Toen men in 1923 dacht, genoeg geld bij elkaar te hebben vergaard, ging de Hanzebank failliet en daarmee het overgrote deel van de ingezamelde gelden verloren. De moed was er toen bij het comité wel uit, want het duurde tot het einde van de jaren '20 voordat men een nieuwe inzamelingsaktie ging starten. Mede dankzij een milde gift van een oud-Venrayer, de in Amerika wonende pastoor Wijnhoven, kon uiteindelijk het beeld worden gemaakt. Als dank aan de pastoor, werd zijn naam gegeven aan de later gerenoveerde „Paoters- koel". Het H. Hartbeeld werd ontworpen door de Fransiscaanse pater-kunslenaar Angelicus van der Stolk, die ook een aantal beelden in de Paterskerk op zijn naam heeft staan. Uiteindelijk kon op 25 oktober 1931 het beeld worden ingewijd, met veel luister, volgens de bekende gebruiken uit het Rijke Roomse leven. Bij de verschillende processies die jaarlijks gehouden werden, werd voortaan een rustaltaar bij het H. Hartbeeld opge richt. De oorlog ging ook niet zonder meer aan dit Venrayse monument voorbij. Granaatscherven en ketsende kogels brachten beschadigingen aan. Maar eerst in 1951 kon de bekende beeld houwer Piet van Dongen met de restauratie beginnen. Hij veranderde daarbij ook de stand van de armen... In maart 1977 kwam er in de gemeenteraad een voorstel op tafel om het beeld, i.v.m. de reconstructie van de Paterslaan, te verplaatsen, óf voorgoed RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 avondmis voor Truus Gielens/ overl. familieleden Achten- Cox Theadora Mooren, Andreas v.d. Sterren en Hohan v. Teeffelen. Zondag 8.00 H. Mis voor de overl. ouders Huisman-Paulus en overl. zoons; 10.00 Hoogmis voor Johannes en Hendricus v. Kempen en Ger v. Kempen-Friesen. Akolieten Marco v. Kempen en Maurice Engbersen. Mis dienaars v.d. week Roel v. Rens en René Rongen. Kerkdeurcollecte voor de Oosterse kerken. Maandag 8.00 H. Mis voor Wim Derikx en overl. familieleden Derikx- Voesten. Dinsdag 8.00 H. Mis voor Paula v. Vegchel-Lemmen v.w. de kaartclub. Woensdag 8.00 H. Mis voor Harrie Muijsers en overl. familieleden. Donderdag 8.00 H. Mis voor Helm Claes en overl. familieleden. Vrijdag 8.00 H. Mis voor de overl. familieleden Spee-Michels. Zaterdag 19.00 Avondmis voor de overl. familieleden Rongen-Litjens en tevens voor Theadora Mooren, Andreas v.d. Sterren en Johannes van Teeffelen voor de overleden ouders Gielens-Stax RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 Hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers en overl. ouders Ewals-Holtackers. Zaterdag en zondag collecte voor Oosterse Kerken. Zondag 9.45 Hgm. overl. fam. v. Dongen-Francken; 11.15 Hgm. tot bijz. intentie ter ere van H. Gerardus. Maandag 8.00 lsm. zal. Antoon Drabbels. Dinsdag, 4e dinsdat ter ere van H. Antonius v. Padua 8.00 lsm. t.e.v. H. Antonius uit offerblok. Woensdag 8.00 lsm. jgt. overl. fam. Muysers-Smits. Donderdag 8.00 lsm. Hendrik Jacob- van dijck. Vrjidag 8.00 lsm. tot bijz. int. fam. Spreeuwenberg-v. Vechel; 14.00 PI. H. Mis uit dankbaarheid fam. Reintjes-v. d. Pas. Zaterdag 19.00 Hgm. zal. Marlie Weijs. Acc. 5 mei Backer M, Rientjes T, Spreeuwenberg R. of H. Misdienaars Litjens J, J. Nijssen, Spreeuwenberg B. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 H.M. mevr. leunis- sen-Gerrits gest. jrgt. Hendrikus Hellegers en Maria Cremers Maandd. Mevr. Fleurkens-Keijsers H.M. Jac queline Bos-Janssen nms. fam. Bos. Zondag 8.30 H.M. overl. fam. Fleur- kens-v. Staveren; 10.00 Gest. jrgt. Mathias v. Asten en Petronella Pouwels gest. jrgt. Gerardus In 't Hulst en Maria Deenen jrgt Helm Janssen en Antoinetta Hendrix Gest. H. Mis voor Lies Mulders; 11.30 maandd. Mevr. Goorten-Keijsers /H.M. Gerrit Thoone Maandag 19.00 weekd. Mevr. Maes- sern-Kurstjens maandd. Mevr. v. Hoof-Ewals. Dinsdag 8.00 H.M. v. bijz. int. Woensdag 19.00 Maandd. voor Grad Fleurkens H.M. voor bijz. int. Donderdag 8.00 H.M. Mevr. Goo- ren-Keijsers nms. vriendin. Vrijdag 19.00 H.M. voor Jan Ver geldt. Zaterdag 19.00 H.M. overl. fam. op te ruinftn. Verplaatsing over ruim tien meter zou zo'n 20.000,- gaan kosten. Het was met name het raadslid J. de Bruyn, dat met aandrang protes teerde legen opruiming, maar ook tegen verplaatsing waarbij het beeld niet meer zou opvallen. Verhoeven-Sikes overl. ouders v. Soest-Swinkels en zoon Theo Toon v. Asten Maandd. Thei Janssen. Misdienaars Zaterdag 19.00 Rob Jenniskens en Tjeerd Jertniskens. Zondag 8.30 Roel Smits en Joan Lutters; 10.00 Mark Derckx en Patrick Marcellis; 11.30 Rob Reijnders en Bart Rongen. Weekdagen Peter Michels en Patrick Vergeldt. Mededelingen Eerste Heilige Communie. Op zondag 12 mei doen de kinderen van de 2e klas hun eerste communie tijdens de H. Mis van 10.00 uur. Dan worden de eerste banken gereserveerd. Jubileum Ruiterclub: Op zondag 12 mei is er géén Heilige mis om half twaalf in de kerk. Dan is de H. Mis om 11.30 in de Feesttent aan de Jan Poels weg. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 19.00 Jan Janssen. Zondag vijfde zondag van Pasen, dag van de eerste communie van onze kinderen, le zondag van de maand, speciale collekte voor kerk. 10.00 Eerste communie, int. parochie; 11.30 Leonardus Kessels en Maria Kaffers. Maandag 8.30 Marinus Thijssen en Maria Arts; 14.00 Gouden jub. Mis van Osch-v. Stiphout. Dinsdag 8.30 Jac. v.d. Heuvel, overl. ouders en kinderen en Jac. v. Dijck; 19.00 Rozenhoedje bij Mariakapel. Woensdag schoolmis, 8.45 schoolmis int. roepingen; 19.00 Pierre Zwitserlood Donderdag 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Vrijdag 8.30 Petrone la, Huberta, Margaretha Emonts; 14.00 40 j. jub. Schoenmakers-Thijssen. Zaterdag 19.00 Fam. Janssen-Poels. Misdienaars Zondag, maandag, woensdag en vrij dag en zat.avond Sonja Poels en Desiree Janssen; zondag 11.30 Cindy Rongen en Heidi Hendrix. Kerk schoonmaken Op 9 mei, Mevr. v. Tilburg, Past. Vercoulenstr. en Mevr. de Mulder, Coppelenberg. Op Hemelvaartsdag na de H^ Mis van tien uur zal een nieuw beeld van St. Anna plechtig naar het kapelletje worden gebracht. Het beeld zal in de H. Mis gezegend worden. Op 7 mei zullen we voor de eerste keer weer rozenhoedje hebben in de Mariakapel. Ik houd dat verscheidene erbij zijn. De intenties zijn gewichtig. Maria's zegenen bijstand heeft Merselo ook groot nodig.... RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 uit dankbaarheid. Zondag 10.00 Jeu Arts. Maandag 19.00 t.i.v. fam. Derikx- Willems. Dinsdag 19.00 t.e.v. O.L.V. v. Altijdd. Bijstand. Woensdag 19.00 t.i.v. M. Jansen. Donderdag 19.00 v. overl. ouders Arts-Kuijpers. Vrijdag» 19.00 voor overl. fam. Muijsers-v.d. Sterren. Zaterdag 14.00 Zilveren bruiloft fam. J. Bloemen-Brienen. Geen avondmis. Misdienaars 5-10 mei Michel Borden en Jeroen Marcellis. Uiteindelijk is het beeld dan toch ii juni 1978 „verschoven" zodanig dat het toch ter plaatsj domineerd. In. het bijzonder valt 1 beeld op door het kleurige en fleurig plantsoentje dat konstand voor het 1 Hartbeeld wordt onderhouden. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 15.00 25-jarig huwelijki feest van het echtpaar Poels-Kerstei 19.00 avondmis uit dankbaarheid intenties van de pelgrims. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees v< het rectoraat en v.b.i.; 10.30 Plechtii H. Mis voor onze communicanter Dezen zullen ook de H. Mis verzorgt onder leiding van de ouders. De fanfai zal de viering opluisteren.. Maandag 8.45 H. Mis voor de ovt ledenen van de Carmel. Dinsdag 8.45 H. Mis t.z.i. n Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H II Jozef voor gevraagde intenties. Donderdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H Jozef voor gevraagde intenties. Donderdag 8.45 H. Mis uit danl baarheid. Vrijdag 8.45 H. Mis t.e.v. het Heili Hart, eerste vrijdag v.d. maand. Gro JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor hc bijwonen van een bijbeltoespraak mtt als thema „Bewandel de weg der gast vrijheid", in de Koninkrijkszaal aan dt Henri Dunantstraat 11, aanvang zoi dag 10.00, gratis toegang, geen collecte inZd< POGING TOT INBRAAK Bij een supermarkt werd een pogin tot inbraak geconstateerd. Het is nii onmogelijk dat de dader in zijn werk gestoord. DIEFSTAL TUINSTOELEN Uit de tuin van een woning aan d Aronskelk werden tuinmeubelen stoelen en 1 tafel) ter waarde vat 800.- ontvreemd. VANDALISME Een op de Landweertweg geparkeet de auto werd met rode verf besmeurd Voor de eigenaar een schadepost vt enkele honderden guldens. MISHANDELING De 38-jarige G. uit Venray deed bij dj politie aangifte van mishandeling gepleegd in een Venray's cafe. Hij wert bij die mishandeling licht gewond, politie kon niets naders mededelenjlRA omtrent motieven en daders. MISHANDELING EIKENLAAN OPGELOST De politie heeft de mishandeling !j gepleegd op een inwoner van d< j! eikenlaan, tot oplossing gebracht. Voa die mishandeling, waardoor de Venray naar in hel ziekenhuis moest wordei f behandeld, werden twee inwoners vai 21 en 23 jaar aangehouden. Nadat he tweetal enige tijd ingesloten was ge weest, werden zij in overleg met dtj^j officier van Justitie in vrijheid gesteld in afwachting van hun berechting. INBRAAK ln de Peuterspeelzaal De Mieren hoop, onder de Hubenhof, werd ingenSE broken. Ontvreemd werd een klein V£>/ cassettespeler met twee geluidsboxen <\ai Het is nog niet duidelijk hoe de dadefND zich toegang heeft weten le verschaffen, gra AA HAI ita V0E ;KL

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14