Bejaarden niet afhankelijk maken van familie- en burenhulp Doden herdenking GROOT VOLLE MAANSFEEST DE TELA HASSIE HICK-UPS De Volle Maan L-jyJü Watermolen kreeg een nieuw rieten dak De gouverneur was in Meerlo-Wanssum Voorlichting over opleidingen en beroepen in de geestelijke gezondheidszorg Raads vergadering gemeente Vierlingsbeek Op zaterdag 4 mei 1985 des avonds om 8 uur zal er in de Gro te Kerk te Venray een herden kingsbijeenkomst worden gehou den ter nagedachtenis van allen - burger zowel als militair - die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld zijn gevallen, als mede van allen die door oorlog handelingen en terreur zijn om gekomen. Medewerking aan deze bijeen komst zal worden verleend door de Zangers van St. Frans uit Ven ray en de Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Na afloop van de bijeenkomst - om kwart voor negen - zal een stille tocht worden gehouden va naf de Grote Markt naar het oor logsmonument aan het Kerkpad, alwaar een kranslegging zal plaatsvinden. itivitei q, verkinjnt ndag SCHOORSTEENBRAND ipde Largostraat moest de Venrayse idweer in aktie komen voor een loorsteenbrand. Tijdig vegen van schoorsteen had dit brandje kunnen jrkomen. Dankzij tijdige ontdekking n uitbreiding worden voorkomen. k ,,Di I 10 Ie cats ke strijdejói t/m d hu par te zt ortpat telefome' D 8929? ermis NI DIEFSTALLEN i-.UiLeen niet afgesloten personen- to welke op de Oostsingel geparkeerd ind werden de autopapieren, rijbewijs andere bescheiden ontvreemd. Van een aan de Gussenstraat irkeerd staande auto werden twee tilers ontvreemd. Uit de tuin van een woning aan Bingelkruid werd een Brabantia e aogmolen gestolen. Een bij een flat in Veltum gestalde tuki-motor bleek verdwenen te zijn. de eigenaresse, een Venrayse een behoorlijke schadepost. INBRAKEN VI - Door forcering van een deur werd gang verkregen tot een woning aan Servatiusweg. Ontvreemd werd o.m. video-recorder, cassettedeck en familit iele Delfts blauwe vazen. Dit alles ter arde van 3500 gulden. Het jongerencentrum Dingus Kg weer ongewenst bezoek. Ook nu rd weer een geldkistje met een klein dbedrag meegenomen. Uit de aan een Cellostraat gepar- •rde auto werd een cassette-recorder jjtvreemd. Ook De Brak kreeg weer onge- nst bezoek. Weer werden de speel- omaten opengebroken en het daarin iwezige geld, een bedrag van ruim gulden, meegenomen. De breek- lade bedroeg 400 gulden. Het Vormingscentrum blijkt nog jds in de belangstelling te staan van lewenste bezoekers. Ook nu ver een weer een geldkistje; daarin zaten ;ele honderden guldens. - De kapsalon aan de Hoender- lat kreeg eveneens ongevraagd be- ik. Waarschijnlijk is het de dader om d te doen geweest. Dat was niet iwezig. ECONOMISCHE groei en terugdringing van het financieringstekort staan momenteel centraal in het overheidsbeleid. Dit streven staat niet zelden op gespannen voet met idealen als een "zorgzame samenleving" en "meer welzijn voor de burgers". Want dat zijn idealen die geld kosten. Voor de centrale overheid is momenteel de belangrijkste opgave om iets te doen aan het enorme werkloosheidsprobleem. Een toch ui terst belangrijke zaak ais het ouderenbeleid komt niet op de eerste plaats. De indruk bestaat zelfs dat de overheid concrete beleidskeuzes probeert te ontlopen en met "mooie woorden" als zelfzorg en mantel zorg al op voorhand aan het bezuinigen is op alleriei bejaarden voorzieningen. OUDERENBELEID LIJDT ONDER DE BEZUINIGINGEN ER zijn in Nederland thans ongeveer I,7 miljoen bejaarden, maar dit aantal zal in de komende decennia sterk toe nemen. In 1969 was tien procent van onze bevolking ouder dan 65 jaar, nu II,9 procent, maar in het jaar 2000 bedraagt dat percentage al 13,3 a 13,5 procent. Dat deze vergrijzing vérgaan de consequenties voor de samenle ving zal hebben, behoeft nauwelijks betoog. De AOW-uitgaven zullen stij gen, maar dat is maar één kant van de zaak. Ouderen doen ook een groter beroep op medische voorzieningen, de gezinszorg besteedt meer dan de helft van zijn capaciteit aan ouderen, het kruiswerk zal het ook steeds drukker krijgen. In het algemeen kun je stellen dat de vraag om allerlei soorten van medische- en sociale hulp toeneemt, wanneer de vergrijzing zich doorzet. Een groter beroep op be staande voorzieningen en het creëren van nieuwe voorzieningen kosten geld. Veel geld. Dat is geen prettige gedachte in een tijd, dat de overheid de buikriem moet aanhalen en bezui nigingen op medische en sociale uit gaven aan de orde van de dag zijn. Vandaar dat de kijk van de overheid op het ouderenbeleid duidelijk is ver anderd. Een "zorgzame samenle ving", dat is prima. Maar je moet bij de bejaarden de zelfzorg stimuleren en verder dient vooral de zogenaamde mantelzorg geïnspireerd te worden. Onder "mantelzorg" wordt verstaan de aandacht die mensen uit de directe omgeving (buren, kinderen enz.) aan de bejaarde geven. Waar een goede mantelzorg kan worden geboden, be hoeft de overheid niet in te springen. TUINSTOELEN ONTVREEMD Restaurant 't Upke weet nu dat ter rasstoelen beter 's avonds kunnen worden opgeborgen. Daar verdwenen namenlij k de buiten staande tuinstoelen en parasol. DURE DUIVEN KWAMEN TERUG De duivenhouder C. deed bij de politie aangifte van diefstal van een koppel duiven, welke een waarde zouden vertegenwoordigen van 5000 gulden. Daags daarna zaten zijn duiven echter weer op zijn duivenklep. Ze hadden de weg naar huis weer weten te vinden. De politie is de vermoedelijke dader op het spoor. En dat is goed voor de bezuinigingen. OOGKLEPPEN In het Welzijnsmaandblad plaatst de econoom drs. G. Kruis, de directeur van het provinciaal opbouworgaan, kritische kanttekeningen bij een der gelijk beleid. Het is bijvoorbeeld wel een aardige gedachte om de profes sionele hulpverlening waar mogelijk over te hevelen naar bijvoorbeeld buren- of familiehulp, maar zal zoiets veel uithalen? Kontakten tussen ou ders en kinderen zijn anders dan vroe ger en daar kan een minister van CRM niets aan veranderen, als hij dat zou willen. Je miskent trouwens de we zenlijke aard van de ouder-kind relatie, zoals die tegenwoordig is, als je de af hankelijkheid van de ouders t.o.v. hun kinderen zou bevorderen. Trouwens, ook in tijden toen de relatie ouders-kind anders was dan nu, heeft dat tot talloze familiedrama's geleid. Bovendien vermeldt drs. Kruis dat in hetjaar 2000 een kwart van de bejaar den kinderloos is en de overige 75 procent één twee kinderen heeft om op terug te vallen. Dat is dus een zeer smalle basis. En vaak wonen die kin deren bovendien ergens anders. Of is het de bedoeling dat de bejaarde van morgen weer gaat intrekken bij de kinderen? Een overheid, die meent dat je daar op zou mogen hopen, moet wel met heel grote oogkleppen naar de toekomst kijken. VERWORVENHEID IN het Welzijnsmaandblad stelt drs. Kruis dat bezuinigingen op "hulp aan huis" vooral voor ouderen met lagere inkomen een motief is om zich meer te richten op intra-murale voorzieningen zoals opname in een tehuis. "Het vermoeden dat mensen een opname preferen, omdat ze niet durven reke nen op aanvullende (thuis) hulp, mag op het ogenblik zeker worden onder zocht", aldus drs. Kruis. De Bossche econoom meent dat het van groot belang is om de be hoeften van de bejaarden zelf, zoals die door hen zijn verwoord, tot uitgangspunt te nemen. Uit tal van onderzoekingen is gebleken dat ouderen vinden dat zij zo lang mogelijk zelfstandig moeten kun nen blijven wonen. Hulp aan huis, bijvoorbeeld in vast verband wan neer men invalide is, is hierbij on misbaar. Wanneer het om langdu rige hulp gaat willen ouderen niet afhankelijk zijn van de goedwil lendheid van buren, kennissen en familie. Dienstverlening door professionele organisatie wordt als een verworvenheid gezien en als een teken van onafhankelijk heid. Ouderen wijzen dus in feite zelf de afhankelijkheid van "man telzorg" af. Daarmee zij niet ge zegd dat hulp van vrijwilligers en van buren en verwanten niet op prijs wordt gesteld, maar een te grote afhankelijkheid van dit soort hulp wordt door de meeste oude ren van de hand gewezen. En met die harde waarheid zullen de be leidsmakers rekening moeten hou den. ZATERDAG 4 MEI A.S. m.m.v. AANVANG 21.30 UUR WELKOM IN CAFÉ MERSELOSEWEG 36 TEL. 10036 j Na de grote poststaking zagen schillende ondernemt.s in ons land n gat in de markt: het binnen 24 uur jtzorgen van pakketjes e.d. waar U ze hebben. Zo ontstond ook de adspost. Rotterdam, Eindhoven en Ijenlo waren enkele koplopers maar Jjpk Venray-Horst beschikt sinds enige Ipd over Stadspost J: In Venray zette Lectuurhal-eigenaar l|ct Verheyen de Stadspost op poten, ljceds meer ondernemers, maar ook listellingen, particulieren en verenigin- tn vinden mede uil economische ijdenen de weg naar Piet Verheyen en |ljn Stadspost. En dat noodzaakte de [nschaf van auto's om de toenemende Peveelheid post voor de regio Venray- l°rst te kunnen verwerken. |Donderdag jl. bezorgde AMV uit fnray de eerste stadspostauto bij de fcctuurhal van Piet Verheyen in de Totestraat. In navolging van andere isposten ging ook Stadspost Venray k' de Austin-Rover dealer in zee en iptelde een „Metro VAN" bij AMV. Op de vraag waarom een Metro VAN antwoordde hij: „Economische over wegingen zijn hiervan de oorzaak, en de ervaringen bij mijn collega's opgedaan gaven de doorslag. De Metro VAN heeft het comfort van een personen auto, hij is handig in het verkeer en door zijn voorwielaandrijving in com binatie met hydrogasvering en speciale stabilisators heeft de auto een optimale wegligging. Hij is veilig, mede door de kooiconstructie en een aangepaste rem- drukbegrenzer in het bekrachtigde remsysteem om steeds veilig te kunnen stoppen. Nou stoppen dat doen wij natuurlijk vaak... Verder heeft de Metro VAN een brandstofverbruik van l liter benzine op 20 km., 1 maal per jaar of 20.000 km. een onderhoudsbeurt, die 256,30 incl. BTW en materiaal kost. Wegenbelasting kost 84,-, dus economisch volgens mij de beste aan bieding die voor dit soort werk op de markt is. Maar ook gezien de lage laaddrempel van 64 cm en een laadklep die ver genoeg opengaat, zodat je je nooit stoot en toch de lading bij regen niet nat wordt, maar bovenal de service die er achter staat. Onderdelen voorziening van Austin- Rover binnen 24 uur en de service van AMV die zoals Koos van Haren durft te zeggen 365 dagen per jaar en 24 uur per door gaat. Alles bij elkaar een goede reden om voor AMV te kiezen. Op de fotoiterwijl Ralfp van Haren van AMV de Metro VAN van de ser vicewagen af rijdt, overhandigt Koos van Haren de sleutels van de stadspost- auto aan Piet Verheijen. (advertentie) SCHRIFTELIJKE VERKEERSPROEF Op 23 scholen in de gemeente Venray werd door 535 leerlingen van de lagere scholen deelgenomen aan de schriftelij ke verkeersproef van Veilig Verkeer Nederland, waaraan vele Venrayse po litiemensen hun medewerking verleen den. Deze verkeersproef moet gezien worden als'een evaluatiemiddel en is dus geen examen. De proef is in feite het eindpunt van het gegeven verkeerson- derwijs. Alle deelnemers hebben met goed gevolg de proef afgelegd. FRITUURPAN ONTVREEMD Aangifte werd gedaan van diefstal van een frituurpan uit een woning aan de Honingklaver. OPROEP GETUIGEN Op de kruising Raadhuisstraat- Noordsingel botste maandagavond om streeks kwart voor zes een fietser tegen een personenauto. De fietser werd niet gewond en het bleef bij wat lichte schade. Maar omdat de bestuurder van de personenauto beweetde dat de fietser door rood licht gereden was, hetgeen door de fietser bestreden werd, zou de politie graag in kontakt komen met getuigen die een en ander kunnen bevestigen. Zij worden verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. BESTUURDERS HADDEN TE VEEL GEDRONKEN Een 27-jarige autobestuurder uit Well kreeg hier een rijverbod wegens geconstateerd alcoholgebruik. Ook een rijverbod kreeg een 30-jarige Venrayse autobestuurder die eveneens te veel alcohol gedronken had. Een 20-jarige motorbestuurder uit Horst hield zich niet aan de verkeers regels en racede door de kom van Venray. Bij aanhouding constateerde men alcoholgebruik. Een 22-jarige Venrayse autobe stuurster trok eveneens de aandacht van de politie door haar rijgedrag. Ook deze dame moest de bekende proeven ondergaan en kon met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt huiswaarts keren. Een 30-jarige autobestuurder uit Venray weigerde, nadat de politie alcoholgebruik had geconstateerd, alle medewerking. Maar zijn promilage was zo hoog dat hij ter ontnuchtering moest worden ingesloten. Het meest gefotografeerde Venrayse object de Rosmolen, op de grens van Oostrum en Geysteren, heeft een nieuw rieten dak gekregen dank zij de deskun digheid van de rietdekkers Evert Schut en Toon Janssen. Deze rietdekkers van de oude stempel konden zich uitleven en hun vakmanschap tonen bij dat herstel. Immers,' in de meeste gevallen op oude schuren en monumentale boerderijen is het dikwijls recht-toe-recht-aan, maar de puntige hoeken in de dakconstructie van het molenhuisje vereisten vakman schap, zo verzekert ons de 64 jarige rietdekker Evert Schut. In tegenstelling tot het leggen van pannen op de daken wordt het riet van beneden naar boven gelegd en met be hulp van houten rietkloppers kaarsrecht geformeerd. Frans Derckx, de 84 jarige bewoner van de Rosmolen, meent zeker te weten dat in 1928 voor het laatst een nieuw rie tendak is gelegd op de watermolen. In dat jaar werden ook de maalactiviteiten stilgelegd. Tijdens de bevrijding werd het rieten dak door granaatsplinters getroffen en volgens de heer Derckx is dat uiteinde- De gouverneur van de Provincie, Mr. Kremers, bracht onlangs zijn ge bruikelijke werkbezoek aan de gemeen te Meerlo-Wanssum. De gemeenteraad had zich op dat werkbezoek en in het bijzonder op het gesprek met de gouverneur terdege voorbereid. De heer L. Beterams (Progressieve Combinatie) vroeg de gouverneur naar het standpunt en de inzichten van het provinciaal bestuur, met betrekking tot de bestuurlijke reorganisatie in Noord- Limburg. Moeten wij, zo vroeg het raadslid, de spookbeelden geloven of is er al zekerheid dat de zelfstandigheid van deze gemeente gewaarborgd wordt. Hoe serieus zijn de plannen van de her indeling. Gouverneur Kremers gaf op per soonlijke titel zijn visi^.welke er op neer komt dat de gemeente Meerlo-Wans sum niets te vrezen heeft. Wel zag de toekomst van de gemeente Broekhuizen er somber uit. Die gemeente is gedoemd te verdwijnen en mogelijk op te gaan in een nieuwe gemeente, waarbij het zelfs mogelijk zou kunnen zijn, dat een ge deelte van de gemeente Grubbenvorst, met name het dorp Lottum, eveneens bij die nieuw te vormen gemeente zou worden gevoegd. RIOLERINGSPLANNEN Heeft de gemeente nog kans om de kostbare rioleringswerkzaamheden uit te voeren en kan men daarbij rekenen op steun van de Provincie, zo vroeg het raadslid Nabben aan de gouverneur. Duidelijk stelde de gouverneur dat er op dit moment geen geld is om de helpende hand te reiken. Maar als het college de vinger aan de pols blijft houden zijn er ongetwijfeld mogelijkheden voor de toekomst. STADS- EN DORPSVERNIEUWING Mevr. Franssen-Camps pleitte voor financiële medewerking voor de stads en dorpsvernieuwingen, maar ook hier kon de gouverneur niet optimistisch reageren. Geld speelt hierbij een grote rol, en dat is er niet. OMLEGGING WEG VENRAY-WANSSUM-WELL Dat werd nogmaals bepleit door de Volleberg, mede omdat er door de uitbreiding van de haven te Wanssum meer en zwaarder verkeer door de kom van Wanssum zal rijden. Tevens bleek er een misverstand te zijn tussen de gou verneur en het college. De gouverneur meende dat het gemeentebestuur zijn kans voorbij had laten gaan, terwijl dat door het college met beslistheid bestre den werd. Maar daarover zal nog amb telijk overleg volgen. Vast staat dat met de aanleg van de brug in Well rekening is gehouden met de omlegging van die weg in Wanssum. INDUSTRIEHAVEN Natuurlijk zal het provinciaal b -stuur al zijn kracht aanwenden om de moge lijkheden van Biogas en overslag in de industriehaven te Wanssum te onder zoeken en waar mogelijk te ondersteu nen. Om subsisdie te verkrijgen voor de oeverbescherming van de haven, zullen pogingen in het werk worden gesteld. PROFIELSCHETS NIEUWE BURGEMEESTER Ook hier had de raad in een voor overleg zijn visie naar voren gebracht. Uit die profielschets kwam naar voren, dat de raad weinig vertrouwen had in een burgemeester die in Meerlo- Wanssum zijn carrière wilde beginnen. Ook niet in een burgemeester die hier een paar jaar op zijn pensioen gaat zitten wachten. Wèl een nieuwe burge meester die daadwerkelijke belangstel ling heeft voor wat er plaatselijk leeft en betrokken is bij het wel en wee van de dorpsbewoners, hun verenigingen en organisaties. Belangrijk is ook dat hij met wijsheid en takt een bindend element zal zijn, tussen de leden van het college en de raad. Ook dat hij interesse heeft voor de cultuur van de streek en de historie, De nieuwe burgemeester moet zich gesteund weten door een levenspartner. Later werd duidelijk gesteld, dat het de raad niets uitmaakt of het een man of een vrouw is; of hij getrouwd is dan wel samenwoont met een ander. Wel hoopt de raad dat de nieuwe buregemeester zijn intrek zal nemen in de ambtswo ning een van de weinige monumenten welke de gemeente Meerlo-Wanssum rijk is. En al had men tesamen een profiel schets opgesteld, later moest toch ieder raadslid weer zijn zegje doen. En werd de politieke kleur uitvoerig besproken. De gouverneur beloofde dat hij er naar zou streven dat de nieuwe burge meester benoemd zal worden rond 15 oktober. Hij deelde verder mede dat de sollicitatieperiode op 26 april afgesloten werd. Nu reeds zijn er voldoende sollicitanten, waaronder ook enkele die aan de profielschets van de raad zouden voldoen. lijk de oorzaak geweest dat het riet nu aan vervanging toe was. Dat de Rosmolen een bezienswaardig heid is, is meer dan bekend en ook dat die molen graag als achtergrond ge bruikt wordt voor trouwfoto's. In de volksmond wordt gesproken over de Rosmolen van Geysteren; dat is niet juist want de molen is gelegen op het grondgebied van de gemeente Venray. Dat men die vergissing maakt, komt omdat zowel molen als de omliggende bossen bij de heerlijkheid Geysteren be horen en daarvan is de in Geysteren woonachtige familie We'ichs de Wenne eigenaar. De foto toont ons een gedeelte van de grote hoeveelheid riet die tijdens het herstel op het dak werd aangebracht. Inmiddels is de renovatie verleden tijd. Op 15 mei a.s. wordt in het kader van de serie voorlichtingsbijeenkomsten aandacht besteed aan de geestelijke ge zondheidssector. Deze voorlich tingsmiddag wordt verzorgd door het Bureau voor Onderwijs en Beroepskeu ze in samenwerking met het COA. Ingegaan wordt op opleidings- en be roepsmogelijkheden binnen deze sector. Wetenschappelijk onderwijs (na VWO) Psychologie, pedagogie, andragogie, sociologie. Hoger Beroeps Onderwijs (na HAVO) Maatschappelijk werker, sociaal peda goog, buurt en clubhuiswerker, vor mingswerker, personeelfunktionaris, in richtingswerker, orthopedagoog, groepsleider, leider creatieve expressie, cultureel werker, creatief therapeut, muziektherapeut, leraar dynamische vorming, beroepskeuze adviseur. Middelbaar Beroeps Onderwijs (na MAVO/LBO) gezinsverzorgster, bejaardenver zorgster, kraamverzorgster, arbeidsbe middelaar, sociale dienst ambtenaar, in richtingswerker, cultureel werker, maat schappelijk werker, psychiatrisch ver pleegkundige, verpleegkundige zwak zinnigen. Aanmelden voor deze bijeenkomst kan telefonisch gebeuren vóór vrijdag 10 mei onder tel. nr. 04780-10032. Daar wij bij de inrichting van de voorlichting rekening willen houden met de wensen van U, vragen wij U bij de aanmelding aan te geven, welke studies, beroepen specifiek Uw aandacht hebben. De voorlichting duurt van 14.00-16.00 uur en vindt plaats op de Leunseweg 2a te Venray. In verband met de organisatie kosten wordt van de deelnemers een bij drage van 5,- gevraagd. De raad van de gemeente Vierlings beek nam in de vorige week gehouden raadsvergadering o.m. de volgende besluiten. Beschikbaar stelling van een kre diet van 6996,- voor de aanschaf van touwladders en klimtouwen van de gymzaal te Vierlingsbeek. Beschikbaarstelling van een krediet van 8002,- ten behoeve van het gedeel telijk verharden van een parkeerplaats aan de Grotestraat. Beschikbaar stellen van een kre diet van 40,995,- ten behoeve van de renovatie van het oefenveld voor de voetbalvereniging Volharding. Voordat de raad dat bedrag beschikbaar stelde moesten eerst nog wat onduidelijkheden uit de weg worden geruimd, in het bij zonder over de aangedragen alternatie ven. Veel lof kreeg het college te horen over de nieuwe verordening welke de ge hele welzijnsplanning omvat. Het is een product van vele jaren passen en meten, omdat vele verenigingen alleen maar hun eigen belangen naar voren brach ten. De nu aangeboden verordening geeft een overzichtelijk beeld. De subsidieering van het cultureel centrum „De Beejekurf" te Venray werd vastgesteld op een bedrag van 7494,- hetgeen gelijk was op dat van andere jaren. Vanuit de raad werd be treurd dat gemeenten als Bergen en Deurne geen subsidie verlenen, terwijl toch ook inwoners van die gemeenten profiteren van het Venrays cultureel centrum. Jammer dat die gemeenten een stuk cultuur niet op hun waarde weten te schatten. Het Venrayse Cultureel Centrum, zo werd door verschillende raadsleden beklemtoond, heeft een goe de naam en faam en brengt een goed programma. Het centrum geeft ook de kans aan amateurgezelschappen uit de gemeente Vierlingsbeek en daarvoor hadden die raadsleden grote waarde ring. Al is er voor de gemeente Vier lingsbeek geen enkele dreiging vanwege de ophande zijnde herindeling van de Brabantse gemeenten, toch hadden en kele raadsleden graag gezien dat het col lege zich solidair had opgesteld achter het door de gemeente Hoge en Lage Mierde gezonden manifest, dat tegen herindeling was. Het college kreeg de opdracht te onderzoeken in hoeverre dat nog zal kunnen. De raadsvoorzitter beaamde dat de commissaris der Koningin, Mr. van Agt, bij de ingebruikname van het ver nieuwde gemeentehuis verklaard had dat Vierlingsbeek zich geen zorgen be hoefde te maken betrokken te geraken bij de herindeling. Desgevraagd zal het college toch bekijken in hoeverre ze zich solidair zal kunnen verklaren met be doeld manifest. VERNIELINGEN De Peuterette aan de Bachstraat kreeg ongewenst bezoek en bovendien ging dat met grof geweld gepaard. Nu zit het bestuur met een behoorlijke breekschade. Een aan de Haammakerstraat geparkeerde personenauto werd ver nield aangetroffen. Dat moest ook bij enkele aan de Weverstraat geparkeerde personenauto's worden geconstateerd. Ook aan de Kempweg werd een geparkeerde personenauto bekrast. Voor de eigenaren een behoorlijke schade.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11