GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting <@Eöcl)tEb= eu ©ubfjEibfeunöig Jfêlusfeum ^Enrap Burgers kunnen klagen bij een onafhankelijke klachten commissie Bouwvergunning verleend Collektekalender mei 1985 Commissie voor onderwijs en cultuur op 7 mei bijeen Commissie financiën en economische za ken bijeen Commissie openbare werken uitgesteld Gemeente reserveert voor vervanging lichtmasten Spreekuur van b. en w. vervalt maandag a.s. Hinderwet Hinderwet 5E NATIONALE BUITEN VOLLEYBAL TOERNOOI Tentoonstelling DE GESCHIEDENIS VAN HET MUZIEKLEVEN IN VENRAY 150 jaar muziek en zang in Venray Euterpe vierde feest De gemeenteraad heeft begin 1983 de taak van de commissie voor algemene zaken uitgebreid met het kennisnemen en behandelen van klachten. Zoals bekend bestaat deze commissie uit o.m. de voorzitters van de in de ge meenteraad vertegenwoordigde fraktie. De burgemeester is voorzitter van deze commissie. Burgers en rechtspersonen kunnen in het vervolg bij deze commissie terecht met klachten .welke het gevolg zijn van door of namens het gemeentebestuur verrichte of nagelaten handelingen. Het is de taak van de commissie men sen met klachten over gemeentelijke za ken niet alleen te horen maar ook te ad viseren, raad te'geven en zo mogelijk al les in het werk te stellen om de klacht te verhelpen. Ook kan de commissie uit eigen bewe ging te bestemder plaatse de aandacht vestigen op regels of beleidslijnen, die onbillijk werken, traag of onbillijk wor den uitgevoerd of zelfs ontbreken. Het kan natuurlijk voorkomen dat voor een bepaalde klacht andere wegen open staan, waarbij gedacht kan wor den aan een AROB procedure een be roep op Gedeputeerde staten of de ge meenteraad. In die gevallen wordt de klager op die mogelijkheden gewezen en wordt de klacht niet door de klachten commissie in behandeling genomen. Wanneer een klacht voor behandeling door de klachten commissie in aanmer king komt, wordt de klager door een hoorcommissie, bestaande uit de burge meester (voorzitter), de commissiesecre taris en twee leden van de commissie voor Algemene Zaken in een besloten hoorzitting de gelegenheid gegeven de klacht nader toe te lichten. Dezelfde hoorcommissie zal in een andere hoorzitting de persoon of de in stantie, waarop de klacht betrekking heeft, horen. Als dat allemaal gebeurt is zal de hoorcommissie advies uitbrengen aan de commissie voor algemene zaken, die daarover in haar eerstvolgende ver gadering beradslaagt en een eindconclu sie formuleert, die binnen zeven dagen schriftelijk aan de klager wordt meege deeld en tevens onder de aandacht wordt gebracht van het orgaan dat tot een eindoordeel bevoegd is, (b.v. het college van B. en W.) zonodig voorzien van een advies omtrent te overwegen maatregelen. Klachten kunnen schriftelijk worden ingediend bij de voorzitter van de com missie voor Algemene Zaken, Postbus 5800 AM Venray. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de secretaris van de commissie de heer G. Spelbos, bestuursassistent. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 24 april 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van èén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het verbouwen van de woning aan de Mgr. Hanssenstraat 8 te Oostrum t.n.v. H.W.J.M. Verhoeven. het uitbreiden van een opsla gruimte aan de Puttenweg 108 te Ys- selsteyn, t.n.v. A.G.Th. Jenniskens. het bouwen van een meslvar- kensstal aan de Timmermannsweg 135 te Ysselsteyn t.n.v. J.G.M. Loverbos; het' bouwen van twee mestvar- kensstallen aan de Horsterweg 20C te Leunen t.n.v. J.J.F. Hendrickx; het bouwen van een hobbyruimte aan de Langstraat 17 te Venray t.n.v. M.J.H. Basten; het aanbrengen van een afdak aan de Helfrischestraat 57 te Venray, t.n.v. Th.G.F. Clephas; het aanbouwen van een serre aan de St. Anthoniusstraat 12a te Venray, t.n.v. H.T.M. Franssen; het bouwen van een duivenhok scheidingsmuur aan de Trijnesstraat 7 te Leunen, t.n.v. J.M.G. Leijssen; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Moostdijk 4 te ys selsteyn, t.n.v. J.G.M. Classens; het verbouwen van gebouw 42 en het bouwen van een buitenopslagplaats op vliegbasis „De Peel" t.n.v. EID di rectie Brabant, Fellenoordslraat 162 te Breda; het bouwen van een woning aan Kleindorp 24a te Merselo t.n.v. J.H.W. van Enckevort, Rozendaal 8 te Merselo; het bouwen van een tuinhuisje aan de St. Catharinastraat 6 te Leunen, t.n.v. W.A.J. Janssen; het plaatsen van een paraboolan tenne op de flat „De Hoge Beek" t.n.v. Kabeltelevisie Venray, Stationsweg 7 te Venray; het verbouwen van de woning aan de Deken Thielenstraat 7 te Venray, t.n.v. P.G.P.M. Rutten. Venray 2 mei 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. van 6 t.m. 12 mei Astma Fonds (landelijke aktie). op 18 mei Jeugdopvang Judovere- niging Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 27 mei t.m. 9 juni Nederland se Rode Kruis (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Op dinsdag 7 mei om 17.00 uur komt de commissie voor onderwijs en cultuur in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Tevoren hebben de comissieleden een gesprek met het bi- biliotheekbestuur in het gebouw van de openbare bibiliotheek aan de Juliana- singel. De agenda voor de vergadering ver meldt de volgende onderwerpen: bespreking benoeming direktie van de openbare basisschool „De Flie- refluit" en „De Keg"; het verlenen van medewerking voor het treffen van verlopige uitpandi- ge en duurzame inpandige voorzienin gen aan de lagere Dr. Poelsschool. De voorlopige voorziening betreft de uit breiding van de school met een semi permanent lokaal, geschikt voor ge bruik als speellokaal en de duurzame voorziening betreft aanpassing van het gebouw ten behoeve van de huisvesting van de jongste leerlingen; verlenen van medewerking voor de eerste aanschaf van werkbankjes ten behoeve van de kleuterscholen Coninx- hof I en II; vaststelliing van de exploitatiever goeding voor het jaar 1984 t.b.v. de scholen voor gewoon lager onderwijs; idem inzake de vergoeding kleute ronderwijs voor 1984. Op woensdag 8 mei om 17.15 uur komt de commissie voor Financiën en economische zaken in openbare verga dering bijeen in de b. en w.-kamer van het raadhuis. Behalve de reservering voor vervanging van lichtmasten (zie el ders op deze pagina) staat de verzeke ring van gemeentelijke voertuigen op de agenda. Voorgesteld wordt, in het kader •van de bezuinigingen, de verzékering van gemeentelijke voertuigen en machi nes in het vervolg te beperken tot de wettelijke w.a. verzekering. Een uitzon dering wordt gemaakt voor nieuwe voertuigen en machines gedurende het eerste jaar en de brandweervoertuigen. Het terugbrengen bespaart de gemeente jaarlijks een bedrag van gemiddeld 15.000,-. Dit geld zal worden gestort in een reserveringsfonds waaruit moge- lijke tegenvallers kunnen worden be taald. Verder zal worden gesproken over het provinciaal begrotingstoezicht en raadsvoorstellen betreffende de reke ning 1983 en begrotingswijzigingen van het Gewest Noord Limburg. De oorspronkelijk voor maandag 6 mei geplande vergadering van de com missie voor openbare werken, agrari sche zaken en verkeer is een week'uit gesteld en zal op maandag 13 mei wb'f- den gehouden. Hoewel het op dit ogenblik nog niet nodig is, dat de lichtmasten in de ge meente Venray op grote schaal zullen moeten worden vervangen, is het college van b. en w. van plan nu al hiervoor een bedrag van 238.000,- te reserveren. Dit bedrag heeft de gemeente als eenma lige uitkering van de PLEM ontvangen als tegemoetkoming in de kosten van toekomstige vervanging. De ruim 4000 in de gemeente ge plaatste lichtmasten vertegenwoordigen een waarde van 4 miljoen gulden. In het verleden was het zo, dat vervanging van de lichtmasten voor rekening van de gé- meente kwam. Overleg tussen de PLEM en een werkgroep van de Vereniging van Limburgse gemeente heeft geleid tot de toezegging van de PLEM 50,- per lichtmast uit te keren. Uiteraard is ver vanging wegens slijtage niet voor alle masten ineens aan de orde. Er wórdt van uitgegaan, dat lichtmasten een le vensduur hebben van 25 a 30 jaar. Deze levensduur hebben de masten in de ou dere woonwijken Zuid, Oost, West en Desselke behaald. Op dit moment doet zich de situatie voor, dat vijf 6 masten per jaar moe ten worden vervangen. Hierin kan nu nog op een wat goedkopere wijze- wor den voorzien, door gebruik te maken van elders gedoofde lichtmasten/Dank zij het van de PLEM ontvangen bedrag zal de eerstkomende jaren geen beroep, behoeven te worden gedaan op de alge mene middelen van de gemeente. Dit onderwerp zal woensdag 8 mei worden behandeld in de commissie voor finan ciële en economische zaken aanvang 17.15 uur. Op maandag 6 mei a.s. zullen de bur- geineesater en de vier wethouders GEEN spreekuur houden. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet Op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 24 april 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: P. Arts, Timmermansweg 129 te Ysselsteyn (Lb.) voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigenvan een varkens- fokkerij gelegen aan de Timmermanns weg 129 te Ysselsteyn; P.W.J. Timmermans, Laagrie- broekseweg 32 te Leunen voor het uit breiden wijzigen van een varkensfokke rij, gelegen aan de LUagriebroekseweg 32 te Leunen; JAKO BV Smakterweg 15 te Ven ray voor het uitbreiden en wijzigen van een metaalbew.erkingsbedrijf gelegen aan de Smakterweg 15 te Venray; J. Poels, Weverslo 6 te Merselo voor het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij gelegen aan Weverslo 6 te Merselo; J.A.E Voesten, Begijnhofweg 7 te Heide voor het oprichten en in werking hebben van een vrkensmesterij gelegen aan de Begijnhofweg 7 te Heide; M. Stipffbut, Timmermannsweg 123 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensfokkerij en mestkuikenbe- drijf gelegen aan de Timmermannsweg 121 te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 2 mei 1985 tot 2 ju ni .1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af- spifeak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 2 juni 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, Van de Wet algemene .bepalingen miljeuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij yoor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan Wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tót schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen1 van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van 'kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 2 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A.J.Th Stiphout, Lollebeekweg 46 te Castenray voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het oprich ten en in werking hebben van een leg- kippenhouderij, gelegen aan de Steeg- kamp (ong) te Castenray; T.D.J.M. Cornelisen, Heidseweg 26 te Heide voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var kensmesterij, gelegen aan de Deurnese- weg 89 te Heide; P.H.M. Geurts, Puttenweg 85 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den van een rundveehouderij en var kensmesterij gelegen aan dc Puttenweg 85 te Ysselsteyn (lb); M.M. Swinkels, Kempkesberg 50 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden van een varkensmesterij, gele gen aan de Kempkesberg 50 te Ys selsteyn (Lb). W. Swinkels, Paardekopweg 13 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den van een rundvee- en varkenshoude rij gelegen aan de Paardekopweg 13 te Ysselsteyn; E. Emonts, steegse Peelweg 87 te Veulen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en -mesterij, gele gen aan de Steegse Peelweg 87 te Veu len; G. Jenniskens, Paardekopweg 9 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning in- gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokkerij en kalkoenmesterij gelegen aan de Paar dekopweg 9 te Ysselsteyn (Lb); J.G.M. Classens, Moostdijk 4 te Ysselsteyn (lb.) voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een rundveehoude rij en varkensmesterij, gelegen aan de Moostdijk 4 te Ysselsteyn (Lb.); P.H.J. Keijsers, Kraakse Pas 10 Leunen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkejisnjesterij en fokkerij, gelegen aan de Kraaksepas 10 te Leunen. P. Verhoeven, Timmermannsweg 100 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevolge de Hindewet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een rund veehouderij en varkensfokkerij gelegen aan de Timmermannsweg 100 te Ys selsteyn (Lb); Positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 16 mei 1985, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot-het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 2 mei 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, O avoi ie F king den burj sind Wei ook med ham gekt k kon de 2 ray Tut< N im stille naf - plaa volleybal-toernooi volleybalvereniging vc rooy In het kader van de sportieve recreatie alsmede de eigen verenigingsactiviteijjpd! ten, organiseert de vollebal vereniging V.C. Rooy in nauwe samenwerkin|ïndw met de volleybalvereniging Lyceum Venray, op zaterdag 1 en op zondag ioors juni 1985 het inmiddels: scho prkoi Dl kt to wt ind vi andi - V - u De wedstrijden zullen ook dit jaar gehouden worden op sportpark ,,D Wieën" aan de Zuidsingel te Venray. Op beide dagen zullen in totaal 10 teams aan dit groots evenement deelnemen. Gespeeld wordt o.a. in de cate gorieën HEREN/DAMES/GEMENGD cq. FAMILIETEAMS welke hu,ark< wedstrijden op zaterdag 1 juni spelen en op zondag vinden de wedstrijd® oilers plaats van de teams die in NEVOBO verband uitkomen in de derde t/m d eerste klasse. Eveneens zal dit jaar worden getracht om ook een jeugdtoernooi op te ze: '00^ ten. Het toernooi zal worden gehouden op het sportcomplex van sportpar E de Wieën" en start beide dagen om 10.00 uur. |zuki. AANMELDEN Dit kan schriftelijk middels onderstaand inschrijfformulier alsmede telefc me' ni'sch. Men dient zich te wenden tot 18 mei a.s. bij: Mevr. T.v.d. Hurk, Whistlerstraat 12, 5801 VJ Venray tel. 04780-8929 Onderstaand team neemt deel aan het volleybal toernooi van V Rooy/Lyceum op zaterdag 1 juni a.s.: Naam van het teamDames/heren/gemengd/familiejkele Contactpersoonadres Woonplaats........postcode Telefoon U DOET TOCH OOK MEE GEZELLIG RECREATIEF VOLLEYBAL Voor de kinderen is op zaterdag en zondag een spelenkermii uitgezet met RINGSTEKEN-SKIPPYRACE-WOODY WIP-MINI VOLLEYBAL-LUCHTMATRAS etc. Foto's, documenten en instrumenten van 27 april - 1 september 1985 Adres: Eindstraat 8 Venray. tel. 04780-83880 D cganj Serv VI arde - H :eg v rd w dbed U :rde iade b eds i gewe feen 1 iele lat k.V d ie De feestelijkheden rondom 125 jaar Koninklijke Harmonie Euterpe" Zijri; jammer genoeg door het slechte weer, piet geworden wat men er van verwachtte. Zo kon de Stertocht, waarefan behalve Eu terpe en musikverein Dippertz ook nog 7 andere musiekgezelschappen uit onze gemeente zouden deelnemen niet doorgaan. Tussen de buien door trok Euterpe met Dippertz zonder verdere begeleiding naar het ge meentehuis waar men door het college van b. en w. werd ontvangen. De presentatie aan het publiek van de fraaie nieuwe uniformen, kwam me de daardoor niet goed tot zijn recht. In het gemeentehuis warden geschenken uitgereikt. Zo kreeg het colle ge, van Euterpe een glas in loodraam en wisselde men (toevallig) tussen Venray en Dippertz prachtige sierkaarsen met- gemeentewa pen uit. In het grandioze galaconcert - door Euterpe gratis aangeboden - werd door ere-president Laurensse het nieuwe vaandel, namens het comité van aanbeveling, pvergedragen aan Euterpe's president M.; Kooien. Dat vaandel - ontworpen door dhr Kooien zelf -werd in de plephtige eucha ristieviering van zondagmorgen ingezegend. Deze eucharistieviering werd mede muzikaal opgeluisterd door Venray's Mannenkoor. Tijdens de daarop volgende receptie mocht het bestuur van Euterpe vele honder den handen drukken, gelukwensen en donaties in ontvangst nemen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10