GROETEN UIT VENRAY DIENSTEN KERKELIJK GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje v. Overveld Chris Thijssen en zoon Piet jrd. Wiel de la Roy en Aniie v. d. Akker Wim v. Kempen Gertruda Swaghoven-v. d. Mortel. Zondag: Palm- of Passiezondag, begin van de Goede Week. 8.00 leesmis, int. Mien van Lin; 9.30 gregoriaanse hoogmis met plechtige palmwijding, int. Henri Coenders uit dankbaarheid; 11.00 int. Anna Loonen-Gommans (buurtver. St. Jozef) Tefig van Vegchel en ouders van Vegchel-van Ham ouders van Dijck-Cox en overl. fam. ouders van Gerven-Gommans. Maandag: 9.00 oude stichtingen ouders v. Uden-v. d. Broek en rector Huub Verdijk; 19.00 Nellie de Bruyn- v. d. Voort Teng en Johan Verhaegen l.e.v. de H. Geest. Dinsdag: 9.00 Mina Kersten-van Bracht Miets Raedts; 19.00 Boetevie ring ter voorbereiding op het Paasfeest. Woensdag: 9.00 Elisabeth Gerrits- Hermans bijzondere intentie; 18.30 Harrie Tacken (fam.) Gerrit v. d. Voorn (personeel) Willem Seuren en overl. fam. jrd. Victor van Mil overl. fam. Bouten-Hagens; 20.00 Passie-musical door de jongerengroep EXEMPEL uit Nijmegen. Donderdag: Witte Donderdag. 9.00 Aan de zieken wordt de heilige communie gebracht. 18.00 biechtgele genheid (tot 18.30); 19.60 Plechtige Ge dachtenis van het laatste Avondmaal, int. Cees Alkemade en Hendrika Juffer- mans /Lee Sala. Vrijdag: Goede Vrijdag, vasten- en onthoudingsdag. 15.00 Kruiswegoefe ning; 19.30 Plechtige Avonddienst en Communiedienst rond het lijden en sterven van de Heer. Mededelingen: WEoensdagavond is de mis om HALF ZEVEN, omdat om ACHT UUR een passie-musical wordt uitge voerd door de groep EXEMPEL uit Nijmegen. Donderdag, Witte Donderdag, wordt de heilige communie gebracht aan de zieken. Wanneer er zieken zijn of anderzins aan huis gebondenen die de paascommunie thuis wensen te ont vangen kunnen zij zich Oaten) opgeven bij een van de parochiepriesters. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels en Tom Kengen, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Wilbert van Waayen- burg, lezer: L. Truyen; 9.30 Saskia en Inge Truyen; 11.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Misdienaars: Maandag 19.00 uur en woensdag 18.30 uur: Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. KAPEL ST SERVATIUS Zaterdag 18.30 eucharistieviering met koor en volkszang, waaronder boete viering. Int. voor een gezin. Voorganger P. Hendriks, schriftuitleg G. v. Loenen, lector R. v. Veen. Misdienaars Bas Dirkx en Frans Bierens. Bestemming kollekte Landelijke Vastenaktie. Zondag, Palmzondag, 9.30 eucharis tieviering met koor en volkszang. Ind. voor een moeder, een vriend en bijz. intentie. Maandag 18.30 Eucharistieviering. Dinsdag 18.30 woord- en communie dienst. Woensdag 18.30 Eucharistieviering. Donderdag, Witte Donderdag 18.30 Eucharistieviering met koor en volks zang. Herdenking van het Laatste avondmaal. Vrijdag 5 april, Goede Vrijdag, 15.00 mediteren langs de weg, een meditatie aan de hand van dia's over het lijden; 18.30 Herdenking van Jezus' lijden en dood, koor en volkszang. Voor de kruishulde kunt U bloemen meebrengen als eerbetoon aan allen die moeten lijden. PATERSKERK Palmzondag: H. Missen 9.00, 10.15 hoogmis met palmwijding, gezongen door de Zangers van St. Frans, 11.45, 18.00 avondmis. Woensdag 19.00 avondmis met boe teviering als voorbereiding op Pasen. Witte Donderdag 19.30 boeteviering en herdenking van het laatste avond maal van de heer. 9.30 wordt de Paas communie gebracht aan de zieken en thuiszittenden. Wie de Paascommunie thuis wil ontvangen en ons niet bekend is, geve dit op aan de pastorie, tel. 80202. Goede vrijdag vasten en onthoudings dag 15.00 oefening van de kruisweg, 19.30 boeteviering en avondplechtig heid. Mededelingen de plechtigheden van de Goede Week beginnen 's avonds om half acht en worden opgeluisterd door de Zangers van St. Frans. Paaszaterdag kunt U vanaf 10.00 wijwater halen in het kerkportaal. Bijdragen voor de paasversiering zijn erg welkom in de offerblokken aan de uitgangen van de kerk. Misintenties Zaterdag 18.30 Sjaak Classens Bertus Heijl Sjraar van den Bosch. Zondag 9.00 Paula van Vegchel-Lem- men 2 voor de parochie; 10.15 Johanna Huberta Lamers en familie; 11.45 familie Dechnar-Sijbers en Vermeulen- Dijkmans Piet Clephas; 18.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans. Maandag 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 voor familie (K.). Dinsdag 8.00 uit dankbaarheid (B.); 19.00 Constant Pijls Johanna Veld- huizen-v.d. Heuvel. Woensdag 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest; 19.00 Truus Wijnhoven overl. familie Verstappen- Tijssen. Witte Donderdag 19.30 Sef Drabbels. Akolieten en Misdienaars Johan Pouwels. Maandag en woensdag: 8.00 Marcel Meijer; 19.00 Nancy Eibers. Dinsdag 19.00 René Jansbeken. Beurten voor de andere dagen komen nog. 'T ZONN ELI ED-BRUKSKE Zaterdag 30 maart Liturgie van Palmzondag 19.00 H. Mis voor Peter Muysers. Op het einde van deze viering kunt U een palmtakje meenemen. Zondag, Palmzondag 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie v. overl. hr. P. Kruysen en fam. Truus Althuizen-van IJzendoorn overl. hr. M. Meijer. Deze Hoogmis zal gezongen worden door ons Gem. Kerkelijk Zangkoor met Grego riaanse zang. Ook op het eind van deze viering worden de palmtakjes uitgereikt De kindercrèche wordt verzorgd door Bianca Janssen. Maandag 19.00 H. Mis voor overl. hr. Sjeng Hoedemaekers; 19.45 dia's van de Lijkwade van Turijn. Dinsdag 8.30 H. Mis voor een bijzondere intentie. Woensdag 8.30 H. Mis voor een ernstige zieke; 19.00 boeteviering met aansluitend biechtgelegenheid. Donderdag, Witte Donderdag her denking van het Laatste Avondmaal: 19.00 H. Mis om priesterroepingen. Deze viering is er Nederlandse zang m.m.v. ons Gem. Kerkelijk Zangkoor. Aansluitend aan deze viering is er gedurende een uur gelegenheid tot stille aanbidding van het H. Sacrament in de kleine kapel. Vrijdag, Goede Vrijdag vasten- en onthoudingsdag: 15.00 Kruisweg; 19.00 Herdenking van Jezus' lijden en sterven waaronder kruisverering. Mededlingen Lektoren: zaterdag 19.00 zr. Ser- vaas en dhr. Francken; zondag 10.00 Mevr. Tijmensen en dhr. van Dooren; Goede Vrijdag 19.00 dhr. Francken en dhr. Klaassen. Biechtgelegenheid: zaterdag 18.00 tot 18.30; woensdag, aansluitend aan de boeteviering; Paaszaterdag 11.00 tot 12.00 uur. Vieringen: de vieringen in de Goede Week en rond Pasen vindt U op de folder, die U werd thuisbezorgd. Vastenaktie: met name in de Goede Week vragen wij aandacht en Uw gave voor het herstel van het kerkje op Sumatra. U kunt Uw bijdragen deponeren in de brievenbus van de pastorie, Klarinetstraat 32 of in de bus in de kerk. Er is momenteel ƒ447,60 bijeengebracht. Met hartelijke dank aan alle gevers! Laat niemand zijn gave vergeten. Gezinsbijdrage: neb Venray rek. nr. 23.18.06.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezins bijdrage, Marimbastraat 26. Hartelijk dank voor Uw steun aan onze parochie! VREDESKERK Zaterdag 18.00 gelegenheid tot biechten; 19.00 vooravondmis voor Palmzondag. Kindermis met kinder- preek. De mis wordt verzorgd door De Vredesklokjes: voor Toon van Dijck Wiel Franssen Mina Jacobs-Jans jrgt. Jan var» den Heuvel overl. ouders van Den Heuvel-Albers Piet Loonen. Zondag, Palmzondag 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Greg. Hoogmis voor Toon en Mathie van den Beuken overl. familie Thijssen-Ueberbach overl. fam. Nieuwkamp-Veenhuys. 11.30 Herman en Lies Gerrits-Hermans en overl. ouders voor een bijz. int.; 18.30 voor Emilie Mathon overl. Leonardus Sophie overl. Leo Stoel. Maandag 8.00 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven; 18.00 gelegenheid tot biechten; 19.00 voor overl. ouders Jans-Gerits Miet Hendriks-Wilmsen jrgt. Jan en Jettie Arts. Dinsdag 8.00 voor Toon van Dijck Toon Stevens. 19.00 geen mis, biechtviering als voor bereiding op Pasen. Woensdag 8.00 tot zekere intentie voor de zieken van de parochie; 18.00 gelegenheid tot biechten; 19.00 voor jac v.d. Vorle overl. fam. Beuvens. Witte Donderdag, geen ochtendmis; 15.00 ziekencommunie, wordt rondge bracht; 19.00 Plechtig gezongen Greg, avondmis van Witte donderdag. Her denking van de instelling door Christus van de Eucharistie en het priesterschap. Na afloop gelegenheid tot stil gebed tot 21.00 uur. Goede Vrijdag, vasten- en onthou dingsdag, geen ochtendmis. 14.00 Kruisweg verzorgd door de kinderen van basisschool De Kemp. Voor iedereen van harte aanbevolen; 19.00 herdenking van het lijden en sterven van Jezus Christus (Ned. gez.) voor fam. Voesten-Pelzer Piet Willems en overl. fam. Misdienaars en akolieten Zondag 8.30 John Rongen; 10.00 Stefan Rongen, Urbain en Pascal van Weert; 11.30 Oscar Geurts; 18.30 Theo Crouwel. Maandag t.m. woensdag 8.00 Jose Cornejo; 19.00 Jos Verstegen. Witte Donderdag 19.00 Oscar Geurts en Pascal van Weert. Goede Vrijdag Urbain van Weert en Stefan Rongen. Oefenen voor alle drie keren drie kwartier van tevoren. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY Op Palmzondag 31 maart a.s. zal ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur! In deze dienst zullen twee gemeente leden bevestigd worden als Ouderling. De koliekten in deze dienst zijn be- stemd voor de Kerk en het Diakonaats- projekt. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. ATTENTIE! Vanaf zondag 31 maart 1985 is de aanvangstijd 9.30 uur! PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag Gezinsmis 19.00: Jan Ber- naerts Gerrit Reintjes Harry Ver meulen en overl. fam. Sjang Joosten Jeu Arts Jan Loonen Maria Jacobs- Nooijen (nms de Buurt) Toon Janssen en overl. fam. Kinderkoor. Zondag Palmzondag: 8.30 Lei Jans sen; 10.00 Jac Camps, Sjang Joosten en Jeu Arts (nms de harmonie) Pierre Jacobs Jan Hulsman en Martien Moorrees Gest. jaard. Gerard Wolters en Elisabeth Jeurissen overl. fam. Derkx-Peeters. Gemengd Koor. Maandag 9.00 voor de heer en mevr. Brandenburg-van Stiphout. Dinsdag 9.00 tot zekere intentie. Woensdag 9. gest. jrd. J;Ver- meulen en Wilhelmina Verhaag Jan Kessels en overl. fam. Donderdag, Witte Donderdag, her denking van het Laatste avondmaal: 15.00 tot zekere intentie (Kinderkoor); 19.00 Lei Janssen Michel Jacobs en Maria Nooijen Piet Litjens (Jongeren koor). Vrijdag, Goede vrijdag, herdenking van de dood van Jezus. 14.30 Kruisweg, aansluitend hierop lijdensverhaal en kruishulde door de kinderen van de school (Kinderkoor); 19.00 Goede-Vrijdag-Dienst (heren koor). Misdienaars Zaterdag 19.00 Bart Camps, Joris Rutten, Eduard Camps en lies Janssen. Zondag 8.30 Erwin Achten, Andre Linders, Jos Wilms, Marco Arts; 10.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Gebr. Pluk. Donderdag 15.00 Esther Litjens, Noortje van Goch, Inge Kreutz en Anita van Limbeek; 19.00 Pieter Rijs, Bram Joosten, Jacco Camps, Ralf Bus. Goede Vrijdag 14.30 Erwin Achten, Andre Linders, Marco Arts; 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Erwin Achten, Bart Camps. PAROCHIE OIRLO Zaterdag 19.00 gez. H. Mis, Kinder koor. Hendrikus de Mulder Theodora Jeuken Piet de Mulder Mia Cox-de Mulder Antoon Arts en Gertruda Poels Jan Zanders Sef Direcks. Zondag 8.30 H. Mis, Wiel Baltissen; 10.00 Hoogmis Piet Janssen st. Maria E.J. van der Aa Piet van Rijswijck en Mathieu van Rijswijck. Tijdens de H. Missen van zaterdag en zondag palmwijding en uitreiking der palmtakjes. Dinsdag 8.00 H. Mis st. Jacq. Bille- kens en Wilhelmina Strijbos. Woensdag 8.00 H. Mis st. Joh. Thijssen, Maria op de Laak, Jacomina Geurts en Johanna Rongen. Witte Donderdag 19.00 Boeteviering waarna pl. herdenking van de instelling van de H. Eucharistie (Jonge Garde koor). Goede Vrijdag, vasten- en onthou dingsdag: 15.00 Pl. Kruiswegviering; 19.00 boeteviering en avonddienst met kruishulde en communieritus, verzorgd door de kinderen van de basisschool. Denkt U nog aan de vastenaktie? PAROCHIE LEUNEN Zaterdag boeteviering, aansluitend H. Mis, lsm. Frans Rongen en overl. fam. en overl. fam. v. Cuijck Theo Pouwels Pastoor de Bot. Zondag 8.30 Boeteviering, aanslui tend H. Mis, lsm. Jean Loenen; 10.00 palmwijding, boeteviering, aansluitend H. Mis, Hgm. Laria Looneff-Scheffers Gerardus Goemans en Wilhelmina Weijs; 11.15 Boeteviering aansluitend H. Mis weekd. Gerard Litjens lsm. Martinus Heesen en overl. fam. Michel Loonen Otto Stevens uit dankbaarheid (fam. Timmermans. Maandag 19.00 lsm. overl. fam. Michels-Nabuurs Gerard Litjens (buurt) Leida Loenen-Poels en echtgen. Dinsdag geen h. mis. Woensdag 14.00 40 jarig huwelijk v. Dijck-Bouten; 19.00 weekd. Gerard Litjens lsm. Harry Martens, Piet Janssen, beide echtgen. en kleinzoon Harry Gerard Thijssen. Donderdag, Witte Donderdag 15.00 Middagdienst voor de weldoeners van de kerk; 20.00 Avonddienst maandd. Herman v. Leipsig overl. ouders martens-Smedts en Henri Martens Leide Loenen-Poels en echtgen. Vrijdag, goede Vrijdag 15.00 mid dagdienst met kruishulde; 20.00 avond dienst met kruishulde. Misdienaars 19.00 P. v. Witte Donderdag en Goede Vrijdag 20.00 P. Geurts, Ruud Jenniskens en G. Thijssen. Akolyten Za. 19.00 Richard en Ruud Jennis kens. Zondag 8.30 J. Janssen; 10.00hgm S. Peeters, G. Thijssen, J. v.d. Aker; 11.15 M. en T. Heesen. PAROCHIE CASTENRAY Mi:dienaars: zat., di. en wo.: Guido en Roel; zond. 8.00, do. en vr.: Martijn en Joris; zond. 10.00 Marcel en Ronny. Lel op de begintijden van H. Missen en diensten! Zaferdag 19.00 jrd. Gerardus Dinghs. Zondag 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen t.e.v. O.L.V. van A. Bijst.; 10.00 Gerard Rambags t.e.v. O.L.V. van Altijdd. Bijst. Na iedere H. Mis worden er palmtakjes uitgereikt. Dinsdag 8.00 ('s morgens) uit dank baarheid; 19.00 boeteviering als voor bereiding op het paasfeest. Witte Donderdag 19.00 we gedenken dan alle priesters die in onze parochie werkzaam zijn geweest; 15.00 Eucharis tieviering voor de kinderen. Goede Vrijdag geboden vasten- en onthoudingsdag: 15.00 Dienst voor de kinderen; 19.00 Dienst voor alle anderen. Gevonden: een paar Ieren dames handschoenen. Witte Donderdag: Om 9.00 H. Communie aan alle zieken en ouderen die moeilijk naar de kerk kunnen komen. RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 uur Avondmis voor Martinus en Johanna Peeters, Sjaak Loonen en Ben Geurts. Tevens Zeswe- kendiest voor Oma Gielens en Ger v. Kempen-Friesen. Zondag 8 uur H. Mis voor Paula v. Vecgchel-Lemmen v.w. de buurt. 10 uur Hoogmis: Jaargetijde voor Sef Janssen. Wijding en uitdeling van de palemen. Misd van de Hoogmis Nicole jacobs, Petra Willems, Richard Janssen, Michel v. Kempen, Harriëtte Janssen en Olga drabbels. In de HH missen van zaterdag en zondag boetevieringen. Misd. van de week: Geert v. Osch en igor Erben. Maandag 8 uur H mis voor Helm Claes en overl fam. Dinsdag 8 uur H mis voor Wim De- rikx en overl. fam. Derikx-Voesten. Woensdag 8 uur H. mis uit dankbaar heid. Witte donderdag ,'s morgens geen dient in de kerk. 7 uur plechtige viering van de instelling van de Eucharistie. H. Mis voor Sjef Willems. Misd. Judith Voermans, Edith Geurts, Susan Rutten, Geert v. Osch, Igor Erben, Nicole Ja cobs. Biechtgelegenheid van half 6 tot half 7. Na de dienst aanbidding tot 10 uur. Goede Vrijdag vasten en onthou- dingsdadg. 's morgens geen dienst in de kerk. 3 uur plechtige dienst ter nage dachtenis aan het lijden en sterven van onze Heer. Misd.: Geert v. Osch, Igor Erben, Rian Claessen, Monique Derikx. Aankomende zondag 31 maart kan men 's morgens om 10.00 uur voor de laatste keer in deze St. Jozefmaand nog een Plechtige Hoogmis meemaken, die verzorgd wordt door het koor Exodus uit Breda. Ondanks het koude weer van de afgelopen maand vindt Rector Verbeten dat de drukte naar St. Jozef niet minder was dan voorgaande jaren. Volgens hem is dat ook te wijten aan de vele gastkoren die dit jaar hun mede werking gaven aan de Eucharistievie ringen, waardoor er meer mensen naar de Smakt kwamen. In deze aflevering het derde en voorlopig laatste deel over het Venrayse Kerkdorp Smakt. In de vorige aflevering van „Groeten uit Venray" heeft U o.m. kunnen lezen dat onder leiding van Rector Cremers in 18866 gestart werd met de bouw van de nieuwe St. Jozefkerk. Mede door het steeds toenemende aantal pelgrims dat een bezoek aan St. Jozef bracht, kwam er dankzij de inzet van Rector Cremers in 1910 een Pelgrimshuis, dat dit jaar zijn 75-jarig bestaan zal gaan vieren (hieraan zal ik t.z.t. een aparte aflevering wijden). Onder zijn bestuur maakte hij zich ook nog verdienstelijk voor het tot standkomen van een processiepark. Op 18 februari 1930 overleed rector Cremers op 75-jarige leeftijd, waarvan hij bijna 50 jaar Rector van de Smakt is geweest. Na zijn dood werd hij opgevolgd door Rector A. van Haeff. In 1933 werd onder diens leiding de kerk met één travee verlengd en werd er ook een doopkapel en bergplaats aangebouwd. In 1935 werd Rector A. van Haeff opgevolgd door Rector P. Wonders. Het was Rector Wonders die van het begin af aan met grootse plannen rondliep om van de Smakt iets bijzonders te maken. Het begin werd in 1936 gemaakt door een nieuwe grotere rectorswoning te bouwen, gelegen tus sen de oude en nieuwe St. Jozefkapel. In „Peel en Maas" van 7 maart 1969 stond o.m. het volgende over Rector Wonders, waarvan ik bij deze gelegen heid een klein gedeelte zal overnemen. De meeste oudere mensen zullen bij het lezen ervan zich nog wel het een en ander kunnen herinneren. „Toen rector Wonders z.g. met plan nen rondliep om van dit enigste bede vaartsoord van St. Jozef in Nederland iets heel bijzonders te gaan maken kreeg hij daarbij van niemand-minder hulp dan van Pater Harry de Greeve, die zich volledig achter deze rector schaarde en dankzij zijn welsprekendheid in de kortste keren een ton bijeen had gebracht en gebedeld.... Maar de oorlog haalde een dikke streep door alle schone plannen en wat nog erger was, na de oorlog bleek het geld dusdanig belegd te zijn dat de Staat der Nederlanden het rustig inpikte bij de „geldzuivering". Men heeft in deze contreien rector Wonders wel eens scheel aangekeken alsof dit geld door hem zelf gebruikt zou zijn, maar men kan hem hoogstens verwijten het on doelmatig belegd te hebben en de Staat die kansen geboden te hebben. Zo waren niet alleen de centen weg, maar verdwenen ook de schone plannen van deze rector". Uit bijgaande ansichtkaart met een afbeelding van de oude St. Jozefkapel, blijkt hoe rector Wonders zich bedankte voor de ontvangen financiële bijdragen. Zoals op vele andere plaatsen het geval was, is er voor de bevrijding in Smakt en omgeving hard gevochten. De kerk kwam er, in vergelijking met de rest, goed vanaf. De spitse toren, die voorheen van heinde en verre te zien was, werd door granaatvuur getroffen en vernield. Door een voltreffer in het priesterkoor ging van de inventaris veel verloren, waaronder kerkbanken, har monium en preekstoel. Het hoofdaltaar bleef ongeschonden. Na de oorlog in 1945 werd Rector Wonders opgevolgd door rector Geurts die vooral belast werd met de opbouw en het herstel van de kerk. Het kleine oude St. Jozefkapelletje was er tamelijk goed vanaT gekomen ën het oude St. Jozefbeeldje was tijdens de oorlog op tijd in veiligheid gebracht in het zieken- L. S. Hierdoor betuig ik UEd. mijn harte- lijken dank voor uw bijdrage voor de bedevaartskerk van St. Jozef te Smakt De goede trouwe St. Jozef moge het U beloonen bij leven en- sterven. Uw dnr. in O.H. P. WONDERS, Rector SMAKT, 1938 huis te Helmond. Na de oorlog kwam het beeldje ongeschonden terug in Smakt. Rector Geurts heeft zijn werk niet helemaal kunnen verwezenlijken want in mei 1947 werd de verzorging van de bedevaartplaats Smakt door Mgr. Lem- mens, bisschop van Roermond, toever trouwd aan de Orde van de Onge schoeide Carmelieten. In 1949 werd onder zeer grote belangstelling het 250 jarig bestaan van het oude St. Jozefkapelletje herdacht, terwijl één jaar later de eerste steen gelegd werd voor de bouw van een klooster t.b.v. de Paters Ongeschoeide Carmelieten. Verder werd in 1951 met medewer king van Monumentenzorg de zo nood zakelijke en kostbare restauratie vol tooid van de oude St. Jozefkapel. Door het steeds toenemende aantal pelgrims was de toestand ondertussen onhoudbaar geworden en was de kerk veel te klein geworden. De Paters die in 1947 naar Smakt kwamen, hadden de opdracht meegekregen om zo spoedig mogelijk voor een nieuwe bedevaarts kerk te gaan zorgen. De kerk was na de oorlog zeer provisorisch en slecht opgekalefaterd. Het gevolg hiervan was dat wind en weer voor een vervroegde afbraak zorgden.... Hierdoor werd de kerk zeer vochtig, wat er op den duur niet meer uit te krijgen was. Het duurde lang eer de Smakt een nieuwe bede vaartskerk kreeg. Eerst in Peel en Maas van 23 februari 1968 werd bekend gemaakt dat door b. en w. van Venray een bouwvergunning was afgegeven voor de nieuwe kerk van Smakt. De architekt was Ir. J.J. Franchamps uit Kerkrade. De kerk werd gebouwd door aannemersbedrijf Gebr. Koenen uit Holthees waarvan de aannemingssom een kwart miljoen bedroeg. Op zondag 23 juni 1968 werd de eerste steen gelegd door deken Loonen van Venray. Door de vlotte bouw kon de Smakt nog in datzelfde jaar Kerstmis vieren in de nieuwe kerk. Tijdens de bouw van de nieuwe kerk moet het op die plaats wel erg druk zijn geweest, want buiten die bouwactivitei ten bleef de oude St. Jozefkerk staan. Deze werd pas afgebroken toen de nieuwe kerk geheel in gebruik genomen was. Dat gebeurde op zondag 9 maart 1969 door Mgr. Beel, hulpbisschop van Roermond, tijdens een Plechtige Hoog mis in de oude en nieuwe kerk. Voor de oude kerk, die meer dan 80 jaar voor de vele pelgrims en de eigen mensen van Smakt dienst had gedaan, was er een nieuw gebouw voor in de plaats gekomen. Bijgaande interieurfoto toont ons de oude St. Jozefkerk van voor de oorlog. Sjaak Laurensse Mededelingen Palmzondag, de palmen zullen voor alle H. Missen op een tafel gereedliggen en daar meegenomen worden naar de bank. Aan het begin van de Missen zullen deze gewijd worden. Zaterdag is er een kindermis. Deze week zult U de paasbrief ontvangen. Er zal als voorbereiding op Deze week zult U de Paasbrief thuis ontvangen. Bijingesloten bindt U een vastenbrief van Mgr. Simonis. Deze is zeer de moeite waard om gelezen te worden. En daarom wilden wij U deze informatie niet onthouden. —Dinsdag in plaats van de avondmis een biechtviering ter voorbereiding op het Paasfeest. Witte Donderdag wordt de zie kencommunie gebracht vanaf 15.00 uur. Zijn er nog mensen die de communie thuis willen ontvangen dan kunnen zij dit kenbaar maken op de pastorie, tel. 81274. Op goede Vrijdag is de kruisweg om 14.00 uur. Dit omdat de kihderen van De Kemp de Kruisweg verzorgen. Iedereen is welkom om samen het lijden van Christus te overdenken. De vierngen op Witte Donderdag en Goede Vrijdag beginnen om 19.00 uur. Gelegenheid voor een persoonlijk biechtgesprek op maandag en woensdag van 18.00 tot 18.45, dinsdag tijdens de viering en zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Paascommunie: Op witte donderdag wordt 's morgens tussen 9.00 en 9.30 de H. Communie gebracht aan zieken en ouden van dagen. Mochten er personen zijn die wensen dat de H. Communie dan ook bij hen gebracht wordt, laten zij dat dan even weten aan P. Canisius. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 14.00 uur H.M uit dank baarheid bij gevolg van het huwelijk van Petra Philipsen en Jack Hendrix. 19.00 uur gest. jaarget. v. Antoon Ver- heyen. Zondag Palmzondag 8.30 uur H.M. voor overl. fam. Mulders-Maessen, 10.00 uur H.M. voor overl. ouders Poels-Jacobs en kinderen en voor Har rie Versteegen. Palmwijding tijdens de H. Mis 11.30 uur H.M Voor Wim, Har rie, en Sraar In 't Hulst en overl. ouders Verrijt-v. Deursen en overl. ouders In 't Hulst-v Deenen. Maandag 19.00 uur jrgt. voor Piet Potten. Dinsdag 8.00 u. H.M uit dankbaar heid t.e.v. de H. Antonius. Woensdag 19.00 Boeteviering en H. Mis gest. H. Mis voor Fransje Vriens. H.M. voor Thei Janssen. Donderdag Witte donderdag 18.00- 18.30 gelegenheid voor persoonlijke biecht. 19.00 Boeteviering en H. Mis. H.M voor onze paus, onze bisschoppen en priesters en voor priesterroepingen. Vrijdag Goede Vrijdag 10.00-18.30 Gelegenheid voor persoonlijke biecht. 19.00 uur viering van de dienst van Goe de Vrijdag. MISDIENAARS Zaterdag 19.00 Mattie van Ass en Pa trick Marcellis. Zondag 8.30 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens. 10.00 Roel Smits en Peter Michels, 11.30 Bart Rongen en Tom Lemmens. Weekdagen Patrick Vergeldt en Joan Lutters. Huwelijksmis zaterdag 14.00 Mare Derkx en Rob Reijnders. MEDEDELINGEN Op Palmzondag worden tijdens de H. Mis de palmtakken gezegend. Na deze H. mis en die van 11.30 uur kunt U voor in de kerk Palmtakjes halen. Vastenactie U ontvangt dezer dagen het tweede vastenzakje. Kon in de Goe de Week ook goed over de brug want Broeder Habets in Cameroun, een mede broeder van Pater J. de Boer, wacht met spanning op hulp in Nederland. Het is voor goed en voldoende gereedschap voor de leerlingen van zijn technische school. Eventueel banknummer is Mis sieacties par H. Oda n3 1593 15344 met vermelding vastenactie. Ik hoop dat we met zijn allen veelvul dig deel zullen nemen aan de diensten in de goede week. Het zijn zo'n belangrij ke herinneringsdagen aan grote gebeur tenissen uit de heilsgeschiedenis: De in stelling van de H. Eucharistie, Jesus dood aan het kruis en zijn verrijzenis. Ook voor de boetevieringen of een per soonlijke biecht wil ik uw bijzondere aandacht vragen. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 Hgm. uit dankbaar heid fam. Rijswijck-Wijnhoven. Zondag 9.45 Hgm. Sef Linders en overl. ouders; 11.15 Hgm. overl. fam. Geurts-Ambrosius. Maandag 8.00 lsm. overl. fam. Reintjes-Jacobs. Dinsdag 8.00 lsm. zal. Antoon Drab bels; 20.00 boeteviering ter voorberei ding op het hoogfeest van Pasen. H. Mis ter ere van H. Antonius voor de genezing van een zieke. Woensdag 8.00 lsm. t.i.v. G. Rein tjes; 19.00 boeteviering en H. Mis ter ere van H. Antonius van Padus voor genezing van een zieke. Witte Donderdag: 14.30 Kindermis, int. Wim v.d. Goor en kinderen; 19.00 avondmis t.i.v. fam. Jacobs-Janssen. Goede Vrijdag 14.00 viering van lijden en sterven van Christus; 19.00 viering van het lijden en stervan van Christus gevolgd door de H. Commu nie. Akolyten: H. Geuts, E. v.d. Riet, T. Jacobs. Misdienaars: Jaap Dings, A. Reintjes en B. Spreeuwenberg. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 18.00 en niet 19.00 uur tot intentie van de Natuurvrienden. H. Mis wordt verzorgd door natuurvrienden. Zondag Palmzondag, begin van de goede week 10.00 Palmwijding geduren de deze H. Mis, Passieverhaal intentie Ben Bardoel, Zuster Bardoel en Jan Bardoel. 11.30 tot intentie van alle pa rochianen. Maandag 8.30 Antoon van Hoof, 19.00 Boeteviering. Dinsdag 8.30 Piet Ermers en Wilhel mina Arts. Woensdag 19.00 Henk van Meijel De ze H. Mis is tegelijkertijd boeteviering Donderdag Witte donderdag 's mor gens geen H. Mis. 15.00 uur Eucha ristieviering voor de kinderen. Volwas senen ook welkom. 19.00 Plechtige Eu charistieviering ter herinnering aan de instelling van de H. Eucharistie; op dracht van vastenactie intentie zieke (H). Goede vrijdag Vasten en onthouding geen H Mis 's morgens 15.00 kruisweg voor volwassenen kinderen zullen het lijdens verhaal op school zien op Dia's. 19.00 plechtige Goede Vrijdag viering, Passieverhaal. Verering van het H Kruis en Communiedienst. MISDIENAARS Zondag 10.00. Donderdagavond en Paaszaterdag Cindy Rongen en Heidi Hendrix 11.30 en Goede Vrijdag Wendy Poels en Ilse Michels. KOLLECTANTEN Zaterdag M. Arts, Zondag 10.00 F. Hendrix, 11.30G. Ewals. Witte donder dag K. v. Vegchel, Goede vrijdag J. Verhaag. Kerk schoonmaken 4 april Mevr. Emonts-van Rhee Coppelenberg, Mevr. Arts van Hoof Merseloseweg. Privé biecht altijd ter beschikking, te lefoneer pastorie. Tracht vastenactie enveloppen inge bracht te hebben bij witte donderdag zodat we ze als parochiegeschenk aan kunnen bieden op Witte Donderdag. Gewijd water op paaszaterdag vanaf 9 uur in kerk vestibule. Moge het feest dat wij innig betrok ken waren en zijn bij het pasgebeuren ons helpen om ons deze dagen een beet je te verdiepen in de betekenis van ons Christen zijn Aan iedereen een zalig Paasfeest. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 voor Frans Geven. Zondag 10.00 Palmzondag zegening en uitreiking van palmen na het evange lie boeteviering H. Mis voor de paro chie. Maandag 19.00 t.e.v. O.L.V. Altijd Durende Bijstand. Dinsdag 19.00 voor overl. ouders Woensdag 19.00 voor overl. ouder Arts-Kuypers. Donderdag 20.00 Witte Donderdag H. Mis voor de parochie. Vrijdag 15.00 Kruisweg, 20.00 Plech tigheid van Goede Vrijdag met boelevie ring. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 Plechtige avondmis mede verzorgt door Jongerengroep uit Breda intenties: Gerrit Koopmans, Jan Rouwens en vele intenties. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v.d. Heijden en voor het rectoraat. 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de intenties van de pelgrims en voor fam Bongaerts-Kersten. 10.00 Plechtige Hoogmis met jongerengroep Breda t.e.v. de H. Jozef voor Arnoldus Reijn ders en fam Hermans Derkx. 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de pelgrims. 15.00 gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Maandag 8.45 H. Mis voor de overle denen van de Carmel. Dinsdag 8.45 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef v.b.i. Donderdag 19.00 Plechtig avondmaal viering vooraf gegaan door boetevie ring. Vrijdag 19.00 viering van het lijden en sterven van onze Heer Jezus Christus. Zaterdag 21.00 Paaswake rond de symbolen van water vuur en licht. VAMOS A VER noticias religiosas El domingo próximo, el dia 31 de marzo, es el Domingo de los Ramos. A las once y cuarto benediccion de los ra mos, acto litürgo de Penitencia y Misa; en la Misa se lee la Passión de Nuestro Senör segün San Marco. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Sigue el programma del Centro: lós sébados y los domingos estè abierto el bar del Centro desde la una. Hasta la vista. Después del domingo próximo el Sr. D. Jacobs estarè de viaje haste el 15. de avril. JEHOVA'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van de gedachtenisviering ter herdenking van de dood van Jezus Christus op donderdag 4 april 1985. De ze wordt gehouden in de koninkrijks zaal aan de Henri Dunantstraat 11 aan vang 20.00 uur n.m. Gratis toegang, geen collecte. Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema Jehova's ogen slaan ons gade. Eveneens aan de koninkrijkszaal aan vang 10.00 uur v.m. gratis toegang, geen collecte. Zaterdag 18.30 Pepijn Dobbelaar. Zondag 9.00 Martin Leenders; 10.15 Tonny Vermeulen en Andre Basten; 11.45 Martijn Smelt; 18.00 Leo en/of

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16