GEMEENTEPRAAT M gemeente venray M 5P0RTENTEL NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schütte, Bureau Voorlichting 12 APRIL 1985 gemeente venray Wethouder mevr. H. Poels- Peters hervat spreekuur Vergadering commissie voor algemene zaken uitgesteld. Commissie onderwijs en cultuur vergadert „Actie tankslag" wordt in gemeente Venray voortgezet Steun voor uitkerings gerechtigden die eigen bedrijf willen beginnen f I SO Z<kci Vergadering commissie financiën uitgesteld Adverteren in Venray van A-Z Gemeente keerde f 860.000,- uit aan éénmalige uitkering 1984 Boomfeestdag wordt vrijdag 29 maart gevierd Verklaringen van geen bezwaar Rectificatie Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet PEEL EN MAAS Venray minder in trek? Met ingang van maandag 1 april a.s. zal de wethouder mevrouw H. Poels- Peters haar wekelijkse spreekuur her vatten. Iedere maandag is zij te spreken van 10.00 tot 11.00 uur op het raadhuis. Wegens het ontbreken van voldoende agendapunten zal de voor 1 april ge plande openbare vergadering van de commissie voor algemene zaken niet doorgaan. De voorzitter overweegt evenwel, afhankelijk van het beschik baar zijn van een zinvolle agenda, begin mei een extra vergadering te houden. Daarbij zou dan o.m. aan de orde kun nen komen de nota inzake privatisering, welke binnenkort ter voorlopige stand puntbepaling aan het college van B. en W. zal worden voorgelegd. Wel wordt thans het schriftelijke advies van de commissie gevraagd voor diverse aan schaffingen m.b.t. de gestelde prioritei ten gemeentepolitie in het kader van de begroting 1985, waarmee een bedrag is ;id van 34.638,- Op dinsdag 2 april houdt de commis sie voor onderwijs en cultuur om 17.00 uur een openbare vergadering in kamer 127 van het raadhuis. In deze bijeen komst komen allen onderwijsaangele- genheden aan de orde. Geadviseerd zal moeten worden over het verlenen van medewerking voor het treffen van in en uitpandige voorzieningen aan de St. Odaschool te Ysselsteyn. Om tot volle dige integratie van kleuter- en basison derwijs te kunnen komen moet het hoofdgebouw met één groepslokaal en één speellokaal worden uitgebreid. Ver der zal het bedrag per leelin 1984 ten be hoeve van de afdeling voor onaange paste kleuter van de L.O.M. -school moeten worden vastgesteld. Tenslotte houdt de commissie zich be zig met de nadere vaststelling van de ex ploitatievergoedingen van verschillende Venrayse lagere scholen. Sinds enkele jaren geleden in Venray de actie tankslag" is begonnen, zijn in de gemeente ruim honderdvijftig oude huisbrand- of stookolie- tanks leeggezo gen en met water of zand gevuld. Om dat er zeker nog enkele tientallen van dergelijke tanks bij bedrijven en parti culieren, soms gevuld met vele liters olie, in de grond zitten, wordt de aktie tankslag" voortgezet. Sinds de overgang op aardgas in het begin van de zestiger jaren worden de meeste tanks voor huisbrand- en stookolie niet meer gebruikt. Omdat de levensduur van dergelijke tanks over het algemeen is gesteld op 20 jaar, beginnen zij nu gevaarlijk te worden voor het mi lieu. De tanks en de leidingen roesten door en de olie komt in de bodem te recht en brengt schade toe aan het drin kwater en de natuur. Wanneer dit wordt geconstateerd wordt de eigenaar van een dergelijke tank aansprakelijk gesteld en zal hij moeten opdraaien voor de kosten voor het reinigen van de grond. MELDEN Omdat voorkomen beter is dan gene zen, doet men er goed aan de olie uit de 'ank te halen. Men behoeft slechts bij de gemeente (tel. 04780-83838 toestel 128) >e melden, dat er een tank in de grond zit. Na 2 k 3 weken komt dan een tan kwagen om de olie uit de oude tank te zuigen. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Afhankelijk van de hoeveel heid en de kwaliteit van de olie krijgt de eigenaar zelfs een vergoeding. Voor schade hoeft men niet te vrezen, omdat detank niet wordt uitgegraven. Met be hulp van een metaaldetektor wordt de vuldop opgezocht. Alleen voor het be reiken van de vuldop is enig graafwerk nodig. Na het leegzuigen van de tank ontvangt men een bewijs van reiniging. Om het z.g. „opdrijven" van de tank te voorkomen, wordt de tank na reiniging gevuld met water of zand. Met ingang van 1 mei 1985 kunnen uitkeringsgerechtigden, die een eigen bedrijf willen beginnen maar over on voldoende middelen beschikken, onder bepaalde voorwaarden steun krijgen op grond van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen van de Bijstandswet. De steun kan bestaan op een aanvulling op het inkomen tot aan het bijstandstni- veau gedurende de aanloopperiode en een krediet van maximaal 25.000,-. Tot nu toe was de Rijksgroepsrege ling Zelfstandigen alleen van toepassing op mensen die al een zelfstandig bedrijf hebben en tijdelijk in financiële moei lijkheden verkeren. Op grond van een wijziging van deze bijstandsregeling kunnen nu ook uitkeringsgerechtigden die een bedrijf willen beginnen een be roep doen op de regeling. In de toelich ting op het wijzigingsbesluit schrijft staatssecretaris De Graaf dat de be langstelling om zich als zelfstandig on dernemer te vestigén, mede onder in vloed van de grote werkloosheid, sterk is gestegen. In de praktijk blijkt de ver strekking van kleine bedrijfskredieten echter problemen op te leveren, omdat de banken hier niet zo op zijn ingesteld. Verder kan de eis dat men over minstens 5% eigen vermogen moet beschikken om een beroep te kunnen doen op de kredietverlening Midden- en Kleinbe drijf met name voor de werklozen op onoverkomelijke bezwaren stuiten. Om deze redenen is besloten de Rijksgroeps regeling Zelfstandigen uit te breiden. WIE KOMEN ER IN AANMERKING! Voor de regeling komen werklozen met een WW-, WWV- of bijstandsuit kering in aanmerking en mensen die met werkloosheid worden bedreigd en voor wie een ontslagvergunning is aange vraagd bij het arbeidsbureau. Door ge bruik te maken van de mogelijkheid tot rolwisseling kan ook de partner van de uitkeringsgerechtigde een beroep doen op de regeling. Daarnaast is de regeling van toepassing op mensen met een laage AAW- of WAO- uitkering, die op grond van de bijstandswet een aanvul ling op de arbeidsongeschiktheidsuitke ring ontvangen. Voor mensen die door een baan volledig in hun bestaan kun nen voorzien of van wie de partner een toereikend inkomen heeft, geldt de rege ling niet. De aanvulling op het bedrijfsinkomen tot aan het bijstandsniveau, die in de plaats komt van de werkloosheids- of bijstandsuitkering, wordt gegeven gedu rende een aanloopperiode van zes maanden. Zonodig kan deze periode worden verlengd met een half jaar. In uitzonderingsgevallen is daarna verlen ging met nog eens een halfjaar moge lijk. Voor de verlening van een krediet geldt een maximumbedrag van ƒ25.000,-. Is meer dan ƒ25.000,- no dig, dan kan men een beroep doen op de Kredietbeschikking Midden- en Klein bedrijf van het Ministerie van Economi sche Zaken of op het Borgstellingsfonds voor de Landbouw. LEVENSVATBAAR Om voor de gewijzigde Rijksgroepen- regeling Zelfstandigen in aanmerking te komen moet het starten van een bedrijf levensvatbaar zijn. De levensvatbaar heid moet worden aangetoond met een deskundigenrapport. Een dergelijk rap port kan onder andere worden op gesteld door adviesinstanties zoals het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf of, in de agrarische sector, door de Provinciale Directie Landbouw en Voedselvoorziening van het ministe rie van Landbouw en Visserij. Daar naast moet de Plaatselijke Commissie Zelfstandigen van de gemeente een ad vies uitbrengen over de levensvatbaar heid. Een half jaar na de start van het be drijf beoordeelt de gemeente die met de uitvoering van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen is belast of de ontwikke ling van het bedrijf volgens de verwach tingen verloopt. Gezien de eis dat het om levensvatbare bedrijven moet gaan, zal in de meeste beginnende bedrijven na een jaar een toereikend inkomen worden behaald. Wanneer ondanks de zorgvuldige beoordeling wordt vast gesteld dat de ontwikkeling van het be drijf stagneert en verdere groei naar een levensvatbaar bedrijf niet meer wordt verwacht, moet de gemeente de uitke ring beëindigen. Als men op het mo ment van start van het eigen bedrijf nog recht had op en WW- of WWV uitke ring, dan kan na beëindiging van het be drijf opnieuw een beroep worden ge daan op deze uitkering. Voor nadere inlichtingen kan men te recht op het raadhuis bij de heren A. Verschuur (Afd. IV-C) of F. Corten- bach (1I-C). Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter comité recreatiesport comité recreatiesport U/AT Kun te doen li VERSE SPORTEN uiTPEoftEttN LEUKE SPOLEWS OP HET LUCHT KUSSEN LEKKER SPRiWflEN WAAR: SPORTHAL "de WETTE UNS' HOE LAAT: 10 OO- 1X 50 15.50- ikoO KOSTEN: t if april Schoolvoctbal Jongens 24 apkJl schoolwets/k. meisjes 9 APRIL ScuoctTAFEiTEWNiSTlXlRNOo/ t lOjlljtl MEI TlET5DRIEDAAGSE De aanvankelijk voor woensdag 3 april geplande vergadering van de com missie voor financiën en economische zaken is, wegens gebrek aan voldoende agendapunten, uitgesteld tot woensdag 17 april. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag een nieuwe Venray van A-Z, pas in 1986 -na de raadsverkiezingen- te laten uitko men, is besloten in mei a.s. uit te komen met deze nieuwe gemeen- tegids voor Venray. Er bestaat grote belangstelling voor dit boekje, niet alleen van de zijde van nieuwe inwoners, mar ook van degenen die zich eventueel in Venray willen vestigen en zich bij voorbaat op de hoogte willen stellen van het reilen en zeilen in deze gemeente. Het redactionele gedeelte van Venray van A-Z is inmiddels sa mengesteld door het Bureau Voorlichting en Inspraak. De verdere verwerking is in handen gegeven van de K.S.N. (Kommu- nicatie Service Nederland) in Cuijk. K.S.N. heeft van het col lege van B. en W. toestemming gekregen voor het werven van ad vertenties voor dit voor Venray belangrijke boekje. Met nadruk zij er op gewezen, dat Venray van A-Z een een gemeentelijke uitga ve is en dat alleen de K.S.N. ge rechtigd is hiervoor advertenties te werven. Alle andere acquisi teurs, die werken voor andere „adresboeken" of stadsplatte gronden, hebben geen toestem ming. De acquisiteur van K.S.N., de heer F. van Duyl kan een aanbe velingsbrief van het college over leggen. Tegen het einde van het vorig jaar heeft de gemeente in totaal 860.000,- uitgegeven aan de z.g. éénmalige uitke ring. Deze uitkering werd aangevraagd door 716 personen. Hierbij kwamen nog een 913 personen, die normaal al voor een of andere uitkering in aanmer king kwamen en daarom de eenmalige uitkering niet behoefden aan te vragen. Van de aanvragers werden er 283 af gewezen en van de bekende uitkerings- genieters nog een 96, zodat in 1250 ge vallen de eenmalige uitkering werd ver strekt. Van de vijftien ingediende be zwaarschriften tegen het niet toekennen van de uitkering werden er vier alsnog toegekend. Bij de aanvragers kwamen voor een gehele of gedeeltelijke eenmali ge uitkering in aanmerking: 244 echtparen, 21 éénoudergezinnen, 163 alleenstaanden van 23 jaar en ou der, 3 22 jarigen en 2 18-20 jarigen. Bij degenen, die zelf niet behoefden aan te vragen waren dit: 193 echtparen, 246 noudergezinnen, 272 alleenstaanden van 23 jaar en ouder, 46 22 jarigen, 21 21 jarigen, 17 18-20 jarigen en 22 econo mische eenheden. Morgen, vrijdag 29 maart wordt in de gemeente Venray de uitgestelde boomfeestdag gevierd. Deze zou eerst op woensdag 20 maart worden gehou den, maar het slechte weer liet niet toe, In totaal zullen 141 schoolkinderen in Oostrum, Oirlo, Ys selsteyn en Heiden een groot aantal ei ken, essen, esdoorns en populieren planten. De kinderen zullen voor hun boomplantarbeid beloond worden met een eenjarig berkenboompje. Het bo- menfeest wordt - zoals gewoonlijk - ge organiseerd door de onderafdeling plantsoenen van de gemeente Venray en de afdeling Venray van de jeugdnatuur- wacht. In Heide begint het feest voor de 25 kinderen van de vijfde en de zesde klas om 9.30 met een toespraakje van de heer Th. Manders, hoefd van de afde ling civiel technische werken, nabij de kerk zal de eerste es worden geplant waarna de kinderen langs de Heidseweg 77 essen en 20 populieren zullen plan ten. Wethouder W. Claessens zal op die woensdag om 8.30 uur de kinderen uit de vijfde klas van de St. Odasschool toespreken, waarna om 8.55 uur de we thouder de eerste Noorse esdoorn zal planten langs de van Beurdenweg, 20 Amerikaanse eiken langs de Litsenberg- weg en 21 zuilvormige meidoorns langs de Dillingstraat. Eenendertig schoolkinderen van de Mariaschool in Oostrum gaan rond kwart voor elf op pad om met wethou der W. Claessens en de raadsleden J. Driessen en A. van Soest bomen te plan ten langs het fietspad Oostrum-Oirlo. Gelijktijdig komen de negenendertig Oirlose schoolkinderen in actie om sa men met de Oostrumse jeugd 153 eiken langs het fietspad te plaatsen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 22 maart 1985 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke zijn ver eist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het oprichten van een toilet ge bouw ten behoeve van natuurkampen aan de Testerik te Merselo, t.n.v. Ne derlandse Toeristen Kampeer Club, Bie- zenstraat 8 Geldrop. het bouwen van een toiletgroep en de aanleg van een kampeerterrein aan de Koepas 8 te Oirlo, t.n.v. Th. G Ja cobs. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Elders op deze pagina staal een adver tentie, waarin wordt gemeld, dat destructieniateriaal vanaf 1 april niet meer bij de gemeente kan worden ge meld. Vorige week is deze advertentie ook geplaatst, waarbij echter een fout is ge maakt in het nieuwe telefoonnummer (d; laatste 9 was weggevallen). Het nummer dat met ingang van maandag I april moet worden gedraaid is. 04750-15969 Men gelieve goede nota te nemen van dit nummer. Bij Koninklijk besluit van 28 februari 1985 nr. 3 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 11 december 1984 nr. R 553 tot vaststelling van de Verordening tot wijziging van de verordening onroerend-goedbelastingen 1983. Voor het belastingjaar 1985 zij vol gens deze wijzigingverordening de tarie ven per vol bedrag van 3000,- van de vastgestelde waar voor eigenaren 6,40 en voor gebruikers 5,09. De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling finan ciën en belastingen van de secretarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het aanbouwen van een serre aan de St. Antoniusstraat 12a te Venray, t.n.v. H.T.M. Franssen. het bouwen van een fietsenberging aan de Meester Driessenstraat 2 te Hei de, t.n.v. A.G.J. Goosens; het bouwen van een duivenhok en een scheidingsmuur aan de Trijnesstraat 7 te Leunen, t.n.v. J.M.G. Leijsens; het bouwen van een garage ber ging hobyruimte aan de Kempweg 159 te Venray, t.n.v. H.A. de Riet, Kastan jestraat 13 te Venray; het bouwen van een bedrijfswo ning aan de Castenrayseweg 21 te Castenray, t.n.v. H.J.M. Classens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 29 maart 1985 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 maart 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een overkapping (t.b.v. pallets) aan de maasheseweg 89- 91 te Venray, t.n.v. Rank Xerox Ven ray; hel bouwen van een dakkapel aan de Largostraat 4 te Venray, t.n.v. W.M.B. Gilliam; het bouwen van een woning met bedrijfsruimte aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn, t.n.v. F.A.M. Gom- mers; het verbouwen van een boerderij tot één woning aan de Molenhoek 10 te Oirlo, t.n.v. C.M.C Peters; het verbouwen van een woning aan de Gertrudisstraat20 te Oirlo, ',n.v. L.P.A. Gommans; het aanbrengen van een rookka naal aan de Griegstraat 16 te Venray, t.n.v. J.P. Verkoeijen; het herbouwen van de woning aan de Deken Thielenstraat 11 te Venray, t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord Limburg" Plalaanstraatt 15 te Venray; hei verbouwen van de woning De ken Thielens'raat 10 te Venray, t.n.v. P.J. Thoone-Aarts; Venray 28 maart 1985 DESTRUCTIEMELDINGEN NIET MEER BIJ GEMEENTE NIEUW MELDINGSNUMMER Vanaf maandag, 1 april 1985, kan het destructie- materiaal NIET MEER bij de gemeente Venray gemeld worden Als gevolg van de overdracht van de vleeskeu ringsdienst aan de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RVV), onderdeel van het Ministerie van Landbouw en Visserij, zullen vanaf 1 april 1985 alle destructiemeldingen gedaan moeten worden bij het nieuwe centrale nummer van deze dienst te Roermond: 04750-15969 Voor de houders van destructievaten, die zonder melding wekelijks geledigd worden, betekent dit dat zij voortaan de meldingen zelf moeten doorgeven aan bovenstaand nummer. Het nieuwe meldingsnummer is eveneens aan gesloten op een antwoordapparaat. Wij raden U aan bij de melding van kadavers en de vaten uw woonplaats (kerkdorp) tevens op te geven om vertraging bij het ophalen te voorkomen De destructiebonnen over de maanden januari, fe bruari en maart 1985 zullen U in april a.s. door de gemeente Venray toegezonden worden. Vanaf april 1985 neemt de RVV ook dit gedeelte van de werkzaamheden over. Op het nummer (04780) 88899 kunt U nog meldin gen doorgeven tot en met vrijdag, 29 maart a.s. 16.00 uur. Vanaf 18.00 uur die dag moet U melden bij het nieuwe nummer Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: P. Arts, Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn (Lb.) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij gelegen aan de Timmer mannsweg 129 te Ysselsteyn (Lb.); J. Poels, Weverslo 6 te Merselo, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij, ge legen aan Weverslo 6 te Merselo. J.A.E. Voesten, Begijnhofweg 7 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een varkensmeste rij, gelegen aan de Begijnhofweg 7 te Heide; A. Willemssen, Hoofdstraat 20 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een café- cafetaria-handboogschiet baangelegen aan de Hoofdstraat 20 te Oirlo; M. Stiphout, Timmermannsweg 123 te Ysslsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hindewet voor het wijzi gen van een varkensfokkerij en mestkui- kenbedrijf gelegen aan de Timmer mannsweg 121 te Ysselsteyn; P.W.J.M. Timmermans, Laagrie- broekseweg 32 te Leunen, voor een ver gunning ingevolge de Hindewet voor ex art. 6a, uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Laagriebroekseweg 32 te Leunen. positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 11 april 1985, elke werk dag van 9.00 lot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tol bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 28 maart 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. EEN ABONNEMENT WAARD! De gemeente Venray heeft ja renlang een flinke bevolkings groei meegemaakt. De jaarlijkse toename van het aantal inwoners is in de eerste helft van.de jaren '70 vooral toe te schrijven aan het feit, dat zich meer mensen in de gemeente Venray vestigden dan er vertrokken. Vooral de uitbrei ding in de industrie heeft hier in belangrijke mate aan bijgedra gen. In de tweede helft van de jaren '70 en begin jaren '80 steeg het inwoneraantal steeds langzamer. Dit kwam vooral doordat er er meer mensen uit de gemeente ver trokken dan zich hier vestigden. De bevolkingsgroei die er nog was, werd vooral veroorzaakt door het geboortenoverschot. Daarnaast nam ook het absoluut aantal vestigers af. Vestigden zich in 1974 nog bijna 2000 per sonen in de gemeente Venray, het afgelopen jaar (1984) waren dat er nog slechts ca. 1200. En dit on danks het feit dat er meer dan voldoende woningen zijn ge bouwd en het met de werkgele genheid in 1984 weer wat minder slecht ging. Hier tegenover staat dat het aanteal inkomende pendelaars fors is toegenomen. Veron dersteld werd dat de groep vesti gers voor een groot gedeelte bestond uit voormalige inkomen de inkomende pendelaars. Uit nader onderzoek blijkt dat hun aandeel in de groep vestigers laag is en schommelt tussen de 8 en 20%. Een belangrijke vraag is dan ook: wie zijn de mensen, die zich de afgelopen jaren in Venray vestigden en wat was hun reden zich hier te vestigen? Om nader inzicht te krijgen in de problema tiek van de achterblijvende be volkingsgroei, is de gemeente Venray een onderzoek begonnen dat uitgevoerd wordt door haar afdeling Onderzoek, Statistiek en Werkgelegenheid. Kennis van de vestigingsmotieven is een onder deel van dat onderzoek en dient de basis te vormen voor mogelijk te nemen beleidsmaatregelen. Op korte termijn zal dan ook een aantal mensen, dat zich in 1984 in de gemeente Venray heeft gevestigd, een vragenlijst toe gestuurd krijgen. De ingevulde vragenlijsten zullen belangrijke gegevens bevatten voor het on derzoek en zullen vertrouwelijk worden behandeld. Het gemeen tebestuur stelt deelname aan het onderzoek dan ook zeer op prijs.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13