In Venray geen plaats meer voor een camping VEILIG VERREED VENRAY PEEL EN MAAS corPllh|illUlinpAl|l!H( AUTOGORDELS PEEL EN MAAS GJanssen neemt afscheid van mavo Scandinavië- avond met de Rabobank meesterschilders van hartje venray Vastenavond in Leunen Wie kan mij helpen? In Venray is geen plaats meer voor een camping. Tot die conclusie moet men wel komen na de beraadslagingen in de gemeenteraad van j.l. dinsdag. Daar werden namelijk „concrete en realistische plannen" om aan de Oirlose Heide een verblijfsrecreatieve onderne ming (lees camping) te vestigen, door het CDA en de PvdA weggestemd. De heer Pepplinkhuizen heeft sedert september 1983 verschillende kefen bij het college van burgemeester en wet houders aangedrongen op wijziging van het „Bestemminsplan Buitengebied", waardoor vestiging van een camping mogelijk zou worden. Na enig heen en weer geschrijf en enkele mondelinge toelichtingen hebben b. enw. eind vorig jaar aan Pepplinkhuizen laten weten, geen termen aanwezig te achten mede werking te verlenen aan de wijziging van het bestemmingsplan in de door hem gewenste zin. Tegen deze medede ling van het college vroeg Pepplinkhui zen bij de gemeenteraad om voorzie ning. En dus ging de gemeenteraad er dinsdag eens breed voor zitten. MOTIVERING Burgemeester en wethouders moti veren hun weigering o.m. als volgt: Een camping ter plaatse zou in breuk plegen op het puur agrarische ka rakter van de omgeving. Het onderhavige terrein is uitslui tend bereikbaar over vrij smalle wegen en heeft in het totaal bezien een achter- af-ligging. Een agrarisch gebied is niet ge schikt om de druk van een camping op te vangen. Uitbreidingsplannen voor drie be lendende agrarische bedrijven zouden worden belemmerd, terwijl vestiging van nieuwe bedrijven er niet meer mo gelijk zou zijn. De meest noodzakelijke nutsvoor zieningen zijn op het terrein niet aanwezig. KNELLENDE VOORSCHRIFTEN De VVD, bij monde van de heren Houba en Kienhuis, moest constateren, dat particulier initiatief dreigt te misluk ken door de voorschriften in het Be stemmingsplan Buitengebied, terwijl zo'n bestemmingsplan toch wel flexibel diende te zijn. Omdat aanvrager de grond in eigendom heeft is een lonende camping-exploitatie mogelijk. Zou hij die grond moeten kopen, dan was hij binnen het jaar failliet. Ons omliggende gemeenten doen al het mogelijke op recreatief gebied. Ook Venray zou daar enthousiast aan mee moeten doen. DE BOSSEN IN De heer Driessen van het CDA noemde Venray de gevangene van het plan Buitengebied. Dat plan verdraagt zich niet met de vorig jaar vastgestelde Aspectennota ten behoeve van een Lokaal Toeristisch Recreatief Overall Plan. Hij noemde het terrein uitstekend geschikt voor een camping en had alle respekt voor het initiatief van Pepplink huizen, maar zag geen mogelijkheid de voorschriften van het Bestemmingsplan te omzeilen. De Provincie zou dat nooit goedkeuren. Zijn fraktie zag meer mo gelijkheden voor het vestigen van een camping in de Venrayse bossen. Dries sen drong er op aan dat Pepplinkhuizen voorkeur zou krijgen bij mogelijke recreatieve verblijfsmogelijkheden el ders in onze gemeente. GEEN BLOKKADE De heer Den Brok (SV) had de over tuiging dat de behoefte aan kampereh nog steeds toeneemt en dat ook Venray daarin zou moeten voorzien. Hij achtte het terrein uitermate geschikt voor een camping, met voldoende recreatieve mogelijkheden. Er komt helemaal geen blokkade voor uitbreiding van land bouwbedrijven, aldus spreker, want er vinden geen andere ontwikkelingen plaats. Volgens hem zou men het Be stemmingsplan gerust kunnen wijzigen, om deze concrete realistische plannen te kunnen uitvoeren. Hij drong er bij de wethouders op aan ueze aanvrage van Pepplinkhuizen nog deze week in Maas tricht op tafel te leggen; ook al in ver band met de toekomstige ontwikkeling van de op anderhalve kilometer afstand gelegen zand- en grindafgraving De Diepeling. WERKGELEGENHEID De heer Hendriks (PSP/PPR) noem de de argumenten van b. en w. niet steekhoudend. We laten hier een kans liggen, aldus deze spreker. Juist in dat landbouwgebied zou een camping een vrij rustige camping met paarden sport helemaal niet misstaan. Boven dien levert deze verblijfsrecreatie zeker in het seizoen werkgelegenheid aan jon geren. Ook Van de Vorle drong aan op wij ziging van het Bestemmingsplan. Het initiatief van Pepplinkhuizen, met 5 of 6 vaste arbeidsplaatsen in het vooruit zicht, diende zeker gesteund te worden. SCHADECLAIMS De heer Kersten (PvdA) vond het maar een moeilijk te nemen besluit. Hij kon de argumenten van burgemeester en wethouders wel onderschrijven en was ervan overtuigd dat de Provincie nooit toestemming zou geven om daar een camping te vestigen. „Het heeft geen zin Pepplinkhuizen een fopspeen voor te houden", want wijziging van het Bestemmingsplan kon wel eens grote moeilijkheden met zich meebren gen omdat belanghebbenden daar rech ten aan kunnen ontlenen en mogelijke vermogensschade kunnen claimen. Wethouder Willems die het stand punt van het college moest verdedigen, noemde de argumenten van b. en w. wel degelijk goed overwogen; al kan men natuurlijk wel over de zwaarte van elk gaan discussiëren. Maar een grootscha lige camping, zoals hier bedoeld, is niet mogelijk. Met het vaststellen van het Bestemmingsplan Buitengebied heeft de gemeenteraad gekozen voor natuur èn agrarische belangen. Nu worden die belangen geschaad als men de landbou wers belemmert in hun uitbreiding of nieuwe vestiging. Venray, aldus de wethouder, heeft in de regio een industriële funktie gekre gen, met in het buitengebied een land- bouwbestemming. Recreatiegebied is ons in feite niet toebedeeld. Daar is geen plaats voor. Hooguit enkele kleine lokaties, maar daar maakt men in „STRAK DRAGEN" Autogordels moeten strak over het li chaam worden gedragen. Los gedragen gordels kunnen nóg ernstige verwondin gen tot gevolg hebben. Een goed werkend oprolmechanisme helpt de gordel langs het lichaam te houden. Voor sommige gebruikers té strak. Men probeert dit weieens te verhelpen door het terug te rollen op de spoel met een kunstgreep te verhinderen. Hoewel dit de goede werking (het blokkeren) van de gordel bij een botsing niet in de wegstaal, is het natuurlijk niet de juiste manier om dit euvel te bestrijden. Er kan hierdoor namelijk te veel speling in het gordelsysteem ontstaan. Beter is het de leverancier de oprolinrichting te laten beoordelen en zonodig te laten vervangen. LAAG OVER DE HEUPEN De bestaande internationale gordel- voorschriften stellen de plaats van de bevestigingspunten van gordels vast. Deze bevestigingspunten zijn op zo'n plaats aangebracht dat een zo optimaal mogelijke hoek wordt bereikt tussen de vloer en het gordelgedeelte dat naar de heupen loopt. De gebruiker dient er voor te zorgen dat de gordel altijd zo laag mogelijk over de heupbeenderen wordt gedragen. I Gordels die hoger worden gedragen, kunnen onnodig letsel in de buikstreek veroorzaken. I Populair is de driepuntsgordel, een samenstelling van heup- en diagonaal- gordel. Het is een vrij optimale gordel, mits strak gedragen. Daarnaast is er de heupgordel, die in de praktijk, daar waar gebruik van de driepuntsgordel op bezwaren stuit, als vrijwel volwaardig alternatief kan worden gezien. Interna tionaal is echter afgesproken bij nieuwe auto's op de voorzitplaatsen de drie puntsgordel met automaat (oprolme- chanisme) toe te passen. Achterin is, internationaal gezien, de heupgordel naast de dricpuntsgordel aanvaard. Dank zij internationale voorschriften zijn autogordels voorzien van een met één hand te bedienen drukknopsluiting, die aan tal van technische eisen moet voldoen. Dit geeft garantie dat zo'n sluiting ook na een ongeval nog goed functioneert. De laatste jaren is er wat aandacht besteed aan systemen die een gordel automatisch openen pa een bot sing of na aanraking met water of vuur. Toepassing van deze systemen stuit op bezwaren op grond van de internatio nale gordelvoorschriften, die bepalen dat de sluiting niet open mag gaan be houdens door een druk op de daartoe bestemde knop. In Nederland bestaan nog geen goed gekeurde systemen met automatische ontgrendeling. Er zijn diverse typen gordelsnijmes sen in de handel waarmee gordels in geval van nood doorgesneden kunnen worden. Voor hulpverleners kan zo'n mes soms een uitkomst zijn, omdat de gordelsluiting zich op een plaats bevindt die van buitenaf vrij moeilijk bereik baar is, namelijk tussen de voorstoelen. VEILIGER ZIT VOOR KIND Hoe beschermen we kinderen in de auto het beste? Dat hangt nauw samen met het gewicht en de afmetingen van een kind. Eerst iets over de wettelijke verplichtingen. Kinderen tot 12 jaar moeten achterin zitten, tenzij voorin een goedgekeurd kinderzitje wordt ge bruikt dan wel (voor kinderen vanaf 4 jaar) een gordel die het bovenlichaam niet ontsluit, de heupgordel dus. Niet elk goedgekeurd zitje mag op de voor bank geplaatst worden; op het keur merk of in de gebruiksaanwijzing van elk goedgekeurd zitje staat aangegeven op welke plaatsen in de auto het zitje ge monteerd mag worden. Omdat kinde ren kleiner en anders gebouwd zijn dan volwassenen, is het voor hen gevaarlijk gebruik te maken van een driepuntsgor del voor volwassenen; voor kinderen kan dan namelijk het schoudergedeelte van de driepuntsgordel bij een botsing letsel aan de hals veroorzaken. Beveiligingsmiddelen voor kinderen zijn het best in te delen volgens de ge- wichts/leeftijdscategorieën die de in 1982 van kracht geworden Europese keuringsvoorschriften worden gehan teerd. De groep van baby's tot 9 kg [0-9 maanden] Voor de jongsten bestaan nog maar weinig goede voorzieningen. De tot nu toe gangbare basisbeveiliging is een bak vergelijkbaar met die van een kinder wagen, die met speciale banden aan de auto wordt vastgemaakt. Sinds kort zijn er babyzitjes op de markt, waarbij het kind achterstevoren is geplaatst. De baby ligt met de rug naar de rijrichting. De systemen zijn bedoeld voor gebruik op de voorbank, maar kunnen ook op de achterbank worden toegepast. De groep van kinderen van 9 tot 19 kg [circa 9 maanden - circa 3 jaar] Wanneer kinderen eenmaal kunnen zitten, zijn er effectieve beveiligings middelen beschikbaar, de zogenaamde kinderzitjes. Het zijn stevige stoeltjes waarin het kind door bijvoorbeeld riemen tegen de gevolgen van een bot sing beschermd wordt. De zitjes zitten stevig aan de auto vast, bij voorkeur met behulp van standaard autogordels. De groep van kinderen van 15-25 kg [circa 3 jaar - circa 6 jaar] en van 22 - 36 kg [circa 6 jaar - circa 10 jaar] In deze twee categorieën vinden we de beveiligingsmiddelen voor kinderen die het zitje ontgroeid zijn; het gaat hier om kindergordels, gordelkussentjes (boos ter seats) en tafeltjes. De gordelkussens zijn speciale zittingen waarbij door gaans een normale autogordel kan worden gebruikt. Voor kindergordels en harnasgordels zijn meestal aparte be vestigingspunten nodig. Bij zogenaam de tafeltjes kunnen meestal weer de standaard aanwezig gordels worden ge bruikt. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 2 maart: H. Frederik, abt. 19.00 Jac. Verlinden door M.J. Zondag 3 maart: 2e zondag van de veertigdagentijd. Eerste zondag van de maand, speciale kollekte voor de kerk. 10.00 Henricus van Osch en Theodora Poels; 11.30 Gerardus Pubben. Maandag: H. Casimir. 8.15 Maria L'Ortije-Lipperts. Dinsdag: 8.15 Piet Arts. Woensdag: 19.00 Marden v. d. Zan den. Donderdag: H.H. Perpetus en Felici- tas, martelaressen. 8.15 Henricus van Meyel en Petronella van Rijswijck. Vrijdag: H. Johannes de Deo. 8.15 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen; 14.00 huwelijksmis Claasens-Arts. Zaterdag 9 maart: H. Francisca Ro- mana. 19.00 Jozef Emonts, Maria Poels en kinderen. Misdienaars: zondag 3 maart: 10.00 en zaterdagavond Ruud Thijssen en Piejer Paul Rieter; 11.30 Gerton Claas- sen'en Eric van Dijk. Kollektanten: zaterdagavond 2 maart 19.00 J. Verhaag; zondag 3 maart: 10.00 J. v. Hoof; 11.30 Teng Arts. Kerk schoonmaken 7 maart: Mevr. Michels-Michels, Haag; Mevr. Jacobs- Lormans, Grootdorp. RECTORAAT SMAKT Zatyerdag 2 maart: 19.00 Avondmis t.e.v. de H. Jozef met medewerking van het Posterholts Gemengd Koor o.l.v. Jan Teuwen. Int. voor Gerrit Koop- mans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor welzijn van het rectoraat; 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van de pelgrims; 10.00 Plechtige Hoogmis. Koor: Karmelkoor uit Nijmegen o.l.v. John Holvast, uit dankbaarheid, Gerar dus Gooren en René Buijzen; 11.30 H. Mis t.e.v. de FL Jozef voor de pelgrims; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. deH. Jozef. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, bij een noveen en voor Gerardus Gooren. Donderdag: 8.45 H. Mis v.b.i. en voor de pelgrims. Vrijdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid voor verkregen gunsten. 'n leesbare krant Maastricht ook al weer bezwaren tegen. Los van alle argumenten tegen de ves tiging van deze camping meende de wet houders dat de plannen van Pepplink huizen ook niet voldoen aan de voor schriften c.q. handleiding van de Kam- peerraad. Mede op aandringen van de raad be loofde wethouder Willems met zijn col lega van Oers in Maastricht het Yenray- se kampeerprobleem nog eens ter tafel te leggen en alle mogelijke aspekten daarvan onder de loupe te nemen. Ook de toekomst van De Diepeling zal daar bij betrokken worden.. En mét deze toezegging moet men voorlopig genoegen nemen. Omdat de VVD over het beroep van Pepplinkhui zen stemming verlangde, werden de voor- en tegenstanders even geteld. Slechts 7 van de 23 raadsleden zouden een camping aan de Oirloseheide getole reerd hebben, n.l.i de VVD, Samenwer king, PSP/PPR en Van de Vorle. Op vrijdag 22 maart zal het bestuur van de MAVO „De Kolk" zijn decaan en leraar Frans, de heer Gerrit Janssen, een afscheidsreceptie aanbieden. Na veertig jaar werkzaam te zijn geweest in het Venrayse onderwijs zal deze in Venray geboren en getogen onderwijs kracht met invaliditeitspensioen gaan. Toen de heer Janssen in 1941 aan de kweekschool slaagde voor onderwijzer, wilde hij zich niet schikken naar de re gels van de bezetter en daarom dook hij onder, niet vermoedende, dat die onder duikperiode tot „Dolle Dinsdag" zou duren. Na zich eerst nuttig te hebben ge maakt bij de dienstverelening van het Rode Kruis, kreeg hij op 19 maart 1945 zijn eerste aanstelling bij het onderwijs in Leunen, omdat daar een vakature was ontstaan door het dienstnemen van een onderwijzer bij de Prinses Irenebri- gade. Een paar maanden later werd hij gevraagd om onderwijzer te worden aan de school te Smakt-Holthees, maar hij bleef toch liever in Leunen. Op 19 september 1945 werd hij be noemd tot onderwijzer aan de St. Petrus Bandenschool in Venray. Hij gaf les in de meisjesschool aan de Maasheseweg en in de barak aan de Patersstraat, totdat de nieuwe St. Petrus Bandenschool werd gebouwd.' Toen werd hij door de heer Revis, het toenmalige hoofd van de ULO-school gevraagd om aan die school zevende leerkracht te worden en het vak Frans te gaan doceren. Dat was in september 1952. Een jaar later volgde zijn benoe ming tot docent Frans aan de M.M.S. van Jerusalem. Bij de invoering van de Mammoetwet in 1968 werd de naam uloschool vervangen door Mavoschool. De heer Janssen werd benoemd tot decaan, welke functie hij tot 1983 met veel liefde en plezier heeft vervuld. Acht jaar lang was hij voorzitter van de Decanenkring Limburg. In mei 1983 werd hij in het ziekenhuis opgenomen en sindsdien was het voor hem afgelopen met Franse lessen geven. Begonnen als zevende leerkracht gaat hij de Mavoschool verlaten op het moment waarop er meer dan veertig leerkrachten aan de school verbonden zijn. Zijn vele oud-leerlingen herinneren zich ongetwijfeld de speciale wijze waarop de heer Gerrit Janssen les gaf. Tot de laatste dag heeft hij het volge houden de lessen te beginnen met het Onze Vader, maar dan wel in het Frans. Ook in het lager onderwijs had hij zo zijn eigen methode. Zo maakte hij er een gewoonte van de kinderen volks liedjes te laten zingen uit een zangbun del en er zullen er in Venray nog velen zijn die deze 150 liedjes nog kennen. Als decaan voerde hij het spreekuur voor de ouders in. Zij konden op ieder moment van de dag bij hem komen, want hij stond altijd klaar als het om het belang van het kind ging. Maar ook buiten het onderwijs heeft de heer G. Janssen zich bijzonder actief gemaakt. In dat verband mogen we zeker herinneren aan zijn inzet voor het behoud van het Venrayse dialect. Op stapel staat het uitgeven van een boekje met de door hem verzamelde Venrayse gezegden en spreekwoorden. Nog heeft hij ze in vele mappen opgeborgen, maar het is zijn ideaal deze verzameling in Venrays dialect nog eens onder groter publiek te kunnen verspreiden. Velen zullen het ongetwijfeld betreu ren, dat deze leraar van de oude stempel het onderwijs vaarwel zegt, want het zijn er zeer veel, die het aan de heer.G. Janssen te danken hebben, dat zij een stuk verder zijn gekomen in de maat schappij. DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 Nr. 9 HONUEHUfeiMicaoc Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 De landen van Noord-West-Europa met hun prachtige natuur hebben een rijk verleden van meer dan 1000 jaar ou de tradities en cultuur. Toch zijn Noor wegen, Zw.eden, Finland en IJsland bij de meeste Nederlanders vrijwel onbe kend. Voor velen zal de naam Scandinavië beelden oproepen van Noormannen, fjorden, stokvis en andere typerende be schrijvingen in een vroegere geschiede nis- of aardrijkskundeles. INFORMATIE Alle reden dus om de Scandinavische landen eens wat meer uitgebreid voor het voetlicht te brengen. Daarom orga niseert de Rabobank in samenwerking met het Noors, Zweeds en Fins Ver keersbureau en de reisorganisaties Sun- way en Stena Line een informatie-avond op dinsdag 5 maart in de Schouwburg Venray. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond wordt U uitgebreide informatie gegeven over de verschillen de Scandinavische landen. Een schitte rende diashow op een 6 meter breed scherm neemt U mee op reis door Fin land, Zweden, Noorwegen en IJsland. Op het eerste gezicht lijkt het alsof deze landen veel gemeen hebben. In werkelijkheid zijn er grote verschillen. Het enige wat ze gemeen hebben is in drukwekkend natuurschoon. VARIATIE Zo is Noorwegen bijvoorbeeld een land vol verrassingen. Dat spreekt ook bijna vanzelf. Want het gaat hier om een land dat 1752 km lang is en daar door grote variaties kent, zowel wat de natuur als het volk betreft. Wilde ber- gen en ruige steile fjorden wisselen el kaar af met groene kuststroken en glooiende akkers. Op de oude tradities van hun cultuur zijn de Noren zuinig en er zijn voorbeelden te over van oeroude kunst maar ook van zeer moderne vormgeving en architectuur. VRIJHEID De Zweden genieten in een haast tota le vrijheid van de natuur volgens het „Allemansrecht", waarbij het is toe gestaan om te gaan en te staan waar men wil. Zo kan men er zonder proble men vissen in beken en rivieren, wandel tochten maken door de fjallen of zeilen door de fantastische scherengebieden. In Zweden heeft men de ruimte. Een land met een oppervlakte van 450.000 km!, dat ruim dertien keer zo groot is als Nederland. De bevolkingsdichtheid van 19 personen per km2 is een schril kontrast met Nederland. Wij leven met ruim 400 personen op 1 km2. MIDDERNACHTZON Een derde deel van de totale lengte van Finland ligt ten noorden van de Poolcirkel. In Lapland schijnt de mid dernachtzon dag en nacht gedurende de hele maand juni en een deel van juli. In het oosten wordt het land in zijn geheel begrensd door Rusland, waarbij een regelmatig grensverkeer is, bijvoor beeld per trein van Helsinki naar Lenin grad. GEYSERS IJsland is een land van contrasten, met onvoorstelbaar heldere luchten, een paradijs voor natuurliefhebbers, voor geologen en voor fotografen; voor in feite iedereen die warm loopt voor een land waar men avontuur kan proeven. Een land van vuur en ijs, van hoogspuitende heetwaterbronnen tot ijskoude gletscherrivieren, van kokende zwavelpoelen, machtige watervallen tot warmwatermeertjes waarin het heerlijk zwemmen is. MOGELIJKHEDEN Voor iedereen, die belangstelling heeft voor een kennismaking met de landen van onze noorderburen, of al leen maar geïnteresseerd is in een avondje uit met een prachtige dia voorstelling en voor iedereen die eens wil weten wat Scandinavië als vakantie bestemming heeft te bieden, is een be zoek aan deze informatie-avond de moeite dubbel en dwars waard. De ge noemde reisorganisaties, alsmede de na tionale Verkeersbureau's staan borg voor een interessante en leerzame avond. Toegangskaarten 3,50 (inclusief consumptie) zijn verkrijgbaar bij de Ra bobank, alsmede aan de kassa, vanaf een uur voor de aanvang. m&s mode camps juwelier thomassen interieur caesar mode santé craem spetters jeugdmode berden mode ijshuisje hendriks schoenen durlinger spiegelkwartier rongen's bakkerij holland internationaal ariens schoenen postkantoor hermans optiek muziekschool cor reijnders dr. poelstraat 14 venray tel. 82810 VASTELAOVEND 1985 IS VOORBIJ We hebben er met Prins Hub I en Jeugdprins Robert I weer een schitte rend feest van gemaakt en kunnen terug blikken op een geslaagde vastelaoves- viering met een aantrekkelijke jeugdzit- ting, een leuke kinderoptocht, een artis tieke jeugdprinsewagen en een gezellige jeugdboerebrulluft. En niet te vergeten onze prachtig versierde feesttent, waar de jeugd elke avond veel plezier heeft gehad. Er is weer heel wat werk verzet om er een succes van te maken en wij danken graag al onze medewerkers en begun stigers en iedereen die ons geholpen heeft bij de organisatie. Zonder hen was ons dat niet gelukt, want er komt heel wat bij kijken. Wij gaan ons nu voorbereiden op de vastelaovend 1986. Dat wordt iets bij zonders, want dan bestaat onze vereni ging 2x11 jaar en daar willen wij toch wel even aandacht aan schenken Tot volgend jaar. Het bestuur van „De Hazekeutel" Vastenavend in Leunen is weer goed verloperv het begon al bijzonder goed met de opening toen de H. Mis begon waar een ontelbare knollinekes en knol lekes uit het seizoen 1985 vertegen woordigd waren. De opbrengst van de collecte was fan tastisch en onze pastoor was er ook zeer vereerd mee. Het is ook wel mooi om met zovele van ons Knollerijk onze le vende en overleden leden hiermee te her denken. Daarvoor dan ook onze harte lijke dank. Na de H. Mis begon onze prins Hay IV zijn receptie bij Piet Mar tens en die was dan ook net als altijd druk bezocht. Prins Hay IV wist al me teen dat hij voor een goed jaar van zijn Prinsschap stond. De optocht in Leunen was van zeer goede kwaliteit en het weer werkte ook goed mee. Wel wat koud maar daar trokken de knollekes zich niets van aan want ze waren allemaal op straat om te zien wat er weer tevoorschijn kwam en ze hadden dan ook goed hun best ge daan. En dan kwam de maandag, de dag dat we deel zouden nemen aan de op tocht in Venray, met als klap op de vuurpijl de bekendmaking dat Leunen voor de zoveelste keef de Piëlhaascup had gewonnen. De rest van Leunen was ook goed uit de bus gekomen nl. de jeugdprinsenwagen de tweede prijs, Overbroek de eerste prijs, de groene draak een tweede prijs en twee vierde prijzen. Dus Leunen was goed uit de hoek gekomen. Dinsdag was het kleuterbal waar veel van onze Knollekes in hun vastenavond pakje op de vloer ronddwarelden. na de middag was de boerenbruiloft dat door toedoen van de LLTB, door het ver strekken van zoüt, toch. doorgang kon vinden. Het was een prachtige stoet die door de Leunse straten trok met Maar ten en Anneke als hoofdpersoon. Dank zij de inwoners van ons Knolle rijk hebben we dan ook een vastena vond gehad waar we met plezier naar te rugkijken. Zo kun je zien dat eendracht macht maakt. Daarvoor dan onze harte lijke dank en we gaan ons met z'n allen weer voorbereiden op de vastenavond voor 1986 want we weten allemaal dat de tijd snel gaat. Nogmaals, alle knollin- nekes en knollekes, bedankt voor alles. Vorst Jan Martens Ik ben bezig met een onderzoek naar de munten die op St. Servatius zijn ge bruikt ten behoeve van het intern ge bruik door patiënten. Wie is er nog in het bezit van dergelijke munten pf wie kan mij daarover informatie verstrek ken. Gaarne zou ik deze munten willen „lenen" zodat ik daarvan een foto kan maken en deze kan beschrijven. De ge leende munten krijgt de eigenaar uite raard in dezelfde staat retour. Diegene die mij kan helpen, verzoek ik telefonisch contakt op te nemen niet mij, dhr. v.d. Zee, tel. 80145.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9