PEEL EN MAAS BRIEF UIT PERU GEMEENTEPRAAT Gemeenteraad behandelt dinsdag a.s. een bescheiden agenda Venray werkt mee aan de Arbeidskrachtentelling 1985 Ie Bevolkings onderzoek op baarmoeder halskanker ALLES UIT DE KAST STRAKS EEN EIGEN HUIS IN LANDWEERT WIE HET EERST KOMT HET EERST BOUWT! Stimulering particuliere woningbouw in Landweert Bekendmaking Uitbreiding parkeerplaatsen voor invaliden meesterschilders van hartje venray Bouwvergunning verleend Hinderwet Raads vergadering gemeente Meerlo-Wanssum NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G A. Scliiitle. Bureau Voorlichting Op de agenda, welke de gemeenteraad a.s. dinsdagavond te behandelen krijgt, ko men slechts achttien voorstellen van het college van b. en w. voor. Een van de onder werpen is de discussienota heroverweging bestuurlijke structuur en taken Gewest Noord Limburg. Hierover werd in de januarivergadering uitvoerig gesproken. Omdat bij de stemming de stemmen staakten in verband met de afwezigheid van één raadslid, wordt dit onderwerp dinsdagavond weer aan de orde gesteld. Na afloop van de vergadering krijgen de belangstellenden op de publieke tribune, zoals gewoonlijk, de gelegenheid met het college en de raad te discussieren over het geen deze avond is behandeld. Deze openbare raadsvergadering be gint om 19.00 uur met een aantal onder wijszaken: verzoek aan de minister van on- derwijs en wetenschappen om de open bare lagere school De Landweert voor het jaar 1985 in bijzondere omstandig heden te verklaren; vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onder wijs in 1985; vaststelling van het bedrag per leerling ter bestrijding van de admi- I nistratie gewoon lager onderwijs; vaststelling van het bedrag per leerling ten behoeve van de L.O.M. school en de M.L.K. school. OVERIGE AGENDA I Beschikbaarstellen van een krediet van 30.000,- voor de le fase restaura- j tie van de molen „Nooit Gedacht" in Merselo; begroting met aanbiedingsnota voor het jaar 1985 van het Gewest Noord Limburg; verlenging van het delegatiebesluit met betrekking tot verkoop van stukjes openbaar groen; verkoop van bouwgrond in het bestemmingsplan Landweert aan Bouw bedrijf J. Raedts en Zn. t.b.v. de bouw van 12 premie-B-woningen; verkoop van een perceel land bouwgrond aan de heer G. Hendriks te Ysselsteyn; verkoop van bouwgrond in het bestemmingsplan Landweert aan de Ne derlandse Stichting voor Andere Woon vormen voor de bouw van 47 woningen in de verhuursector; verlenging van het recht van opstal aan de Sportvereniging Ys selsteyn t.b.v. de kantine annex verga derruimte; reorganisatie (regionale) ramp bestrijding i.v.m. het opheffen van de B.B. verzoek van de heer Pepplinkhui- zen te Castenray om wijziging van een gedeelte van het bestemmingsplan bui tengebied ten behoeve van recreatieve doeleinden. Het college stelt de raad voor hierop afwijzend te beschikken; vaststelling vergoeding werkzaam heden en tegemoetkoming in de kosten van raadsleden en presentiegelden voor commissieleden, die geen raadsleden zijn; voorziening in de vacature in de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting wegens het overlijden van de heer H. Reintjes te Leunen. Voorgesteld wordt de heer J.E. Verbeek (Julianasingel) te benoemen. Tenslotte zal de raad zich bezighou den met een beroepschrift van de heer A. Jacobs, Stationsweg 14, in verband met het weigeren van een bouwvergun ning voor het bouwen van een kas bij zijn pand. De raad wordt door het colle ge voorgesteld afwijzend te beschikken, omdat de voorgenomen bouw in strijd is met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. I van de J Lim- t dins- leiding llstraat puiten- werd tie. De )or het ik her- Yssel-t ijf ge net zijn ;machi- rijzeld. ihuis te! :t Rad- oerd. len een i De kennis over de Nederlandse maat- - schappij steunt in belangrijke mate op statistieken. Deze statistieken worden voor een groot deel gemaakt door het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat tot taak heeft de ontwikke lingen te onderzoeken die zich op de verschillende maatschappelijke terrei nen voordoen. Een van de onderzoeken van het C.B.S. is de zogenaamde „Arbeids krachtentelling". Dit onderzoek wordt om het andere jaar in Nederland en ge lijktijdig in andere landen van de Euro pese Gemeenschap gehouden. In de maanden maart tot en met mei van dit jaar wordt weer een Arbeidskrachtentel ling gehouden. Hierbij is de afdeling on derzoek, statistiek en werkgelegenheid van de gemeente ingeschakeld voor de plaatselijke organisatie van de telling en de verzameling van de gegevens. Het doel van deze telling is het verkrijgen van gegevens over: de omvang en samenstelling van de beroepsbevolking; de verhouding van de beroepsbe volking tot de totale bevolking; Tot de beroepsbevolking worden ge rekend degenen die een betaalde werkk ring hebben maar ook zij die een eerste of nieuwe werkkring zoeken. Verder worden gegevens verzameld over perso nen die nog niet of niet meer tot de be roepsbevolking worden gerekend zoals scholieren, personen die in eigen huis houding werken en gepensioneerden. Met behulp van gegevens over deze per sonen kan meer bekend worden over za ken die met werken verband houden. Te denken valt hierbij aan de omvang van de niet-geregistreerde werkloosheid of aan redenen waarom men niet meer werkt. De gegevens uit de Arbeidskrachten telling kunnen dienen als basis voor het voeren van beleid ten aanzien van werk- gelegenheidsproblematiek. Regering en parlement, werkgevers- en werknemer sorganisaties kunnen er gebruik van ma ken bij discussies over arbeidsplaatsen. Verder worden deze gegevens gevraagd door diverse instanties zoals planologi sche diensten en gemeentelijke overhe den voor het opstellen van streekplan nen en bestemmingsplannen. De Euro pese Gemeenschap gebruikt deze gege vens voor de verdeling van de gelden die zijn uitgetrokken voor het regionale sti muleringsbeleid. In de gemeente Venray zullen onge veer 300 bij toeval aangewezen woona dressen geënqueteerd worden. Ook Uw adres kan daarbij zijn. Het is dan ook mogelijk dat binnenkort een door de ge meente aangewezen enquêteur of en- quëtrice U zal bezoeken om enige vra gen te stellen. Het wordt zeer op prijs gesteld als U aan deze enquête mee werkt. De antwoorden die U op de gestelde vragen geeft, worden verwerkt tot sta tistische overzichten waarin geen gege vens over afzonderlijke personen of kleine groepen van personen te herken nen zijn. Het C.B.S. en de gemeente zijn verplicht tot strikte geheimhouding, zodat nooit iets over U door middel van deze telling aan derden bekend zal wor den, ook niet aan medewerkers van an dere overheidsdiensten. Vanaf maandag 4 maart tot en met donderdag 7 maart wordt in de gemeen te Venray weer een bevolkingsonder zoek op baarmoederhalskanker gehou den. Voor dit onderzoek zijn dames op geroepen, die geboren zijn in de jaren 1932, 1935, 1938, 1941, 1944, 1947 en 1950. De wagen, waarin het onderzoek wordt verricht zal worden opgesteld op de volgende dagen, tijden en plaatsen: Maandag 4 maart. Oirlo, zaal Rongen, Hoofdstraat 13.00-14.00 uur en 14.15-15.30 uur Maandag 4 maart Oostrum, Gemeenschapshuis 13.00-14.15 uur en 14.30-15.45 uur Maandag 4 maart Venray, Raadhuisstraat 17.30-19.15 uur en 19.30-20.30 uur Dinsdag 5 maart Venray, Raadhuisstraat 13.00-14.45 uur, 15.00-16.30 uur, 18.00-19.15 uur en 19.30-20.30 uur Woensdag 6 maart Venray, Raadhuisstraat 13.00-14.45 uur, 15.00-16.30 uur en 18.00-19.30 uur. Donderdag 7 maart Venray, St. Anna 13.00-13.45 uur. Donderdag 7 maart Leunen, Gemeenschapshuis Albionstr. 14.45-16.00 uur Donderdag 7 maart Merselo, zaal 't Anker 18.00-19.30 uur Donderdag 7 maart Ysselsteyn, Gemeenschaphuis Puttenw. 18.00-19.15 uur en 19.30-20.45 uur. en ©uööeftfeunbts üluseum INtuay In het gemeentelijk Geschied- en Oudheidkundig museum wordt de inte ressante tentoonstelling „Alles uit de kast" (keukengerei rond 1900) gehou den. Deze expositie is geopend op alle woensdag- en zaterdagmiddagen van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen op af spraak. In de afgelopen weken hebben al zeer velen deze tentoonstelling bezocht en ie dereen was erg enthousiast over de geëx poseerde antieke en curieuze keuken- voorwerpen uit grootmoeders tijd. Op een van de vier kavels die de gemeente voor een gereduceerde prijs aanbiedt. Aantrekkelijk gelegen in het groengebied van het oostelijk plandeel Landweert II. Kavels van 338 m2 voor f 47.500,- Kavels van 478 m2 voor f 52.000,- Bel het raadhuis: 04780-83838 toestel 345 DONDERDAG 21 FEBRUARI IStó Nr. 8 HONÜÊROfcNZtSDt JAAHüANÜ Ter stimulering van de particuliere woningbouw in het bestemmingsplan Landweert, heeft het college van b. en w. besloten om in eerste instantie vier bouwkavels tegen een gereduceerde prijs aan gegadigden te verkopen. In de hoop dat het voor aspirantbou wers aantrekkelijk wordt in Landweert te bouwen, heeft het college de prijs van vier kavels, gelegen nabij het ten nispark en de volkstuintjes in de groene rand van het oostelijke plandeel aange past. Twee kavels van ieder 338 m2 worden uitgegeven voor een bedrag van 47.500,- per kavel, terwijl twee kavels ter grootte van 478 m2 voor 52.000,- per kavel worden verkocht. Wanneer deze verkoop tegen geredu ceerde prijs aanslaat, zal het college overwegen meer van deze kavels voor die lagere prijs te verkopen. VERDELING WONINGBOUW- CONTINGENT Van de in totaal 7.881 aan de provin cie Limburg toegewezen gesubsidieerde woningen, mogen er in de loop van dit jaar 298 in de gemeente Venray worden gebouwd. Deze zijn onderverdeeeld in: 64 woningwetwoningen; 47 premie-huur non profit woningen 49 premie-huur beleggers woningen; 52 premie A-koopwoningen; 30 premie B-koopwoningen en 56 vrije sector-woningen met eenma lige bijdrage. (Premie C). Het contingent zal in de loop van 1985 als volgt worden opgedeeld: 64 woningwetwoningen: Hiervan zul len er 54 in de Rose Vlek worden ge bouwd, terwijl de resterende tien wo ningwetwoningen voorlopig in reserve zullen worden gehouden. 47 Premie-huur non profit woningen: Deze woningen zullen gebouwd worden in de eerste fase van het bestemingsplan Landweert door aannemersbedrijf de Heem in opdracht van de Nederlandse Stichting Andere Woonvormen te 's Hertogenbosch (N.S.A.W.). 49 premie-huur beleggerswoningen: In het kader van het regio-overleg heeft de gemeente Venray 15 van deze wonin gen afgestaan aan de gemeente Horst, die dit aantal volgend jaar weer terug geeft. De overige 34 woningen worden door Venray in reserve gehouden. 52 premie A-koopwoningen: Hiervan zullen er 26 in de kerkdorpen worden gebouwd, terwijl er 18 Ruijters in de eerste fase van Landweert zullen worden gerealiseerd. Vier van deze premie A-woningen worden door Raedts in fase 1 van Land weert gebouwd en vormen een aanvul ling op het bouwplan uit 1984 waarvoor in dat jaar 12 premie B-woningen be schikbaar waren gesteld. Het restant van vier wonigen zal door individuele bouwers kunnen worden gerealiseerd. 30 premie B-woningen: In de eerste fase van Landweert zullen er hiervan 4 door Ruyters worden gebouwd. Aan de Stationsweg zal aannemer Peters er vier bouwen in fase 2 van dit plan. Zes van deze woningen worden in de kerkdor pen gebouwd, terwijl GeBe-Bouw So meren er zeven mag bouwen in de Burggraaf. Het restant van 9 premie B-woningen is beschikbaar voor particuliere bou wers. 56 premie C-woningen: De bouw hiervan is afhandelijk van de gegadig den, b.v. particulieren, die in deze sec tor willen bouwen. SAMENVATTING Met uitzondering van de niet-subsi- diegebonden projecten kan de woning bouw voor 1985 als volgt worden sa mengevat: In Venray-centrum 54 woningen; in Landweert 77 woningen, waarvan 69 gerealiseerd worden door de z.g. claim houders; kerkdorpen 32; Burggraaf 7 en particulieren 13. Bij burgemeester en wethouders is een verzoek ingekomen van het directoraat Kabel- en Radioverbindingen van de PTT, waarbij toestemming wordt ge vraagd om gedurende de periode van 21 juni 1985 tot 14 oktober 1985 een 30 me ter hoge getuide stalen vakwerkmast te mogen oprichten bij de telefooncentrale aan de Prins Bernhardstraat 9 te Venray en bij de centrale aan de van Beurden- weg te Ysselsteyn. In verband met uitbreiding en systeemwijziging dienen in genoemde periode werkzaamheden te worden uit gevoerd aan de apparatuur van de inter lokale telefoonkabel van Venray naar Ysselsteyn. In die periode zal het tele foonverkeer van deze kabel via een radi ostraalverbinding dienen te worden ge leid. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde toestemming voor de tijdelijke telefonie- straalverbinding te verlenen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen ingaande 22 februari 1985 gedu rende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen direct be langhebbenden eventuele bezwaren schriftelijk aan de burgemeester en we thouders kenbaar maken. Voor telefo nische navraag kunt U zich wenden tot de heer F. Aarts, bereikbaar via 04780- 83838 toestel 354. Op verzoek van de Werkgroep Ge handicapten belangen Venray hebben b. en w. besloten naast de drie op het par keerterrein van de Hoge Beek aangeleg de parkeerplaatsen voor invaliden, een vierde aan te leggen. Gebleken is, dat de drie gereserveerde parkeerplaatsen niet toereikend zijn voor de gebruik(st)ers. Als alternatief voor de door de werk groep voorgestelde plaats op het schouwburgplein naast de oostelijke zij gevel van Albert Heyn zal een tweede gereserveerde parkeerplaats voor invali den worden aangelegd in de Schoolstraat voor de jeugdbibiliotheek, welke ook tijdens de weekmarkt kan worden gebruikt. Gebleken is nl. dat de parkeerplaats bij Albert Heyn te onvei lig en slecht bereikbaar is. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 mSs mode camps juwelier thomassen interieur caesar mode santé craem spetters jeugdmode berden mode ijshuisje hendriks schoenen durlinger spiegelkwartier rongen's bakkerij holland internationaal ariens schoenen postkantoor hermans optiek muziekschool cor reijnders dr. poelstraat 14 venray tel. 82810 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hiin vergadering van 13 februari 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van rookkanaal in de woning St. Antoniusstraat 20 te Venray, t.n.v. W.L. Hegger; het bouwen van een duiventil aan de Cellostraat 47 te Venray t.n.v. G.C.G. Aben; het uitbreiden van de woning Campagnestraat 1 te Castenray, t.n.v. J.M.G. Bastiaans; het bouwen van een varkensstal aan de Roffert te Oirlo Castenray, t.n.v. M.C. Wismans, Tunnelweg 4 te Castenray; het uitbreiden van een rundveestal aan de Koepas 10 te Oirlo, t.n.v. Maat schap G.en J. Loonen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Oude Oosterumseweg 43 te Venray, t.n.v. W.C. de Klerk; het bouwen van een garage aan de Kruisstraat 6 t.n.v. P.J.C. Janssen; het bouwen van twee zeugenstal- len aan de Zandhoek 11 te Oirlo, t.n.v. Gebr. Willems; het uitbreiden van een loods aan de Witte Venneweg 2 te Oostrum, t.n.v. Bouwbedrijf J. Radts en Zn. c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; het bouwen van een terrasover kapping aan de Haalakker 28 te Oirlo, t.n.v. P.J.E.M. Thiclen. Venray 21 februari 1985 Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 13 februari 1985 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: H.E.M. Claessens, Timmer- manssweg 98 te Ysselsteyn (LB) voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij en fokkerij gelegen aan de Timmermansweg (ongenum merd) te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119. Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 21 februari 1985 tot 21 maart 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 21 maart 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 21 februari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Dezer dagen ontving de familie van Hanneke Naus uit Venray een brief uit Peru, waarin zij schrijft over het Paus bezoek aan dit Latijns-Amerikaanse land. Komend uit Holland, en werkend in een armenwijk van Lima (zij richtte daar met behulp van meerdere instan ties uit Holland een kindertehuis op) stond zij vrij sceptisch tegenover dit Pausbezoek, wegens de enorm hoge kosten van dit bezoek aan een land waar armoede hoogtij viert. In haar Kerstbrief schreef zij o.a.: In februari a.s. komt de Paus naar Peru. Hij zal er na aankomst, zoals de traditie wil, de grond kussen. De voorbereidingen in katholieke kringen zijn in volle gang. Maar ik vraag me af: „Zal paus Paulus werkelijk iets te zien krijgen van het échte Peru?" Een barriade (krottenwijk) of gevan genis misschien? Of een gezin dat óp en vón de vuilnis leeft? Of een kinderte huis, uitpuilend van in de steek gelaten kinderen? Zal hij kunnen spreken met een moeder uit het volk, die een serie kinderen heeft, maar ze niet kan voeden? Zan Zijn bezoek vruchten af werpen? Ik hoop het van harte. Tot zover de brief. Met veel belangstelling werd dan ook uitgezien naar wat zij zou vertellen na het bezoek van de Paus, temeer daar de media weinig hierover hebben bericht. Op 5 februari schrijft zij: Eigenlijk schrijf ik nu om te vertellen over het bezoek van de Paus. We hebben in de afgelopen dagen volkomen in het teken van dit bezoek geleefd. Ik kan jullie vertellen dat, als Hij Christus zelf was geweest, niet beter ontvangen had,kunnen worden! Het en thousiasme van de bevolking kende geen grenzenecht Latijns! Ik zelf werd aangestoken door de vreugde en heb dagen voor de T.V. doorgebracht. Waarschijnlijk is hij hier tóch op het juiste moment gekomen; de bevolking had heel erg nieuwe hoop nodig. Met de „pro's en contra's" van dit bezoek is het toch zéér de moeite waard geweest. Hij heeft een ,cita con la juventud' gehad; 2 miljoen jongeren hebben zich verzameld, en ook dót was een succes! De jongeren hebben kunnen vertellen over hun noden en zij hebben ook eer lijk gezegd dat hun hoop op en vertrou wen in de priesters vaak teleurgesteld werd. Het was een prachtige toespraak, zowel van de kant van de jeugd als van de Paus. Ook is de Paus op het vliegveld van Ayacucho geweest. Ook dót was mooi en treffend. De toespraak was helemaal gericht op de mensen, die tot de armste van het land behoren, en dagelijks in de afschuwelijke angst van het bloedige terrorisme leven. Het waren helaas maar korte bijeen komsten, zo ook in Piura en Trujillo. In „Villa El Salvador", een barriade (krottenwijk) had men een rietmatten huisje voor de Paus neergezet, en als ca deau werd hem een lege mand aangebo den, heel symbolisch en eenvoudig. Het bleek echter dat de Paus er het meest mee ingenomen was. Wat ongetwijfeld het belangrijkste van dit bezoek was, is het nieuwe ver trouwen, dat veel mensen weer hebben in het leven en hun toekomst. De Paus heeft ook nog geld achter gelaten voor de ergst getroffenen in Piura en „Villa el Salvador". De route van de Paus door Lima b.v. was tot in de puntjes verzorgd. De stad was schoon zoals we het nog nooit heb- ben gezien. Zijn veiligheid was verze kerd door een leger van 20.000 man, maar de veiligheid van duizenden gezin nen kan men niet een beetje meer organiseren. In feite interesseert dat niemand. Het land zegt b.v. geen geld te hebben voor antibiotica in ziekenhui zen. Het ziekenhuis van „El Salvador" heeft geluk gehad, het kreeg medicijnen door het Pauselijk bezoek. (Voor het geval de Paus misschien onverwacht een kijkje wilde nemen.) Na. nogmaals de veie Venrayse mensen te hebben bedankt, die vorig jaar via de vastenaktie zoveel voor haar en haar Peruiaantjes hebben doet zij de hartelijke groeten aan alle bekenden en onbekenden die meeleven met haar werk in Moron-Lima. Een vrij korte agenda, welke in re cordtijd werd afgehandeld. Zelfs de Progressieve Combinatie deed er in deze raadsvergadering het zwijgen toe. COMMISSIE WELZIJN In de laatst gehouden commissiever gadering was met name de voorzitter van die commissie verweten, de com missie onvoldoende ter informeren. Het verslag van die vergadering is naar het college gestuurd, en dat zal,voordat de commissie op 4 maart weer bijeenkomt zijn standpunt over een en ander ter kennis brengen. AGENDAPUNTEN De raad had geen bezwaren tegen de aanbiedingsnota en de begroting van het Gewest Noord Limburg. Wel wil de raad tijdig geinformeerd worden over de fietsroutes. Dat zal het ge westraadslid Baron de Weichs de Wen- ne tijdig doen. Wijziging van de Drank- en Horecave- ordening vond zonder opmerkingen plaats. Datzelfde was ook het geval met de wijziging van de algemene politieveror dening. Voor de voorzitter was die on gekende eensgezindheid aanleiding om aan de heer L. Beterams te vragen of hij soms ziek was. Maar dat bleek gelukkig niet het geval te zijn. WONINGBOUW WANSSUM Het bestemmingsplan „Kern Wans- sum" werd gewijzigd. Die wijziging was nodig omdat aan de Cremershof 10 woningwet woningen zijn gepland. Op korte termijn zal daar al een aanvang kunnen worden gemaakt met de bouw van 6 woningwetwoningen en 4 bejaar denwoningen. SUBSIDIELIJST De subsidielijst 1985 bleek een goede voorbereiding in de commissie hebben gehad, want het college had er een mak kie aan. In 1984 was in totaal 804.954,- beschikbaar gesteld. Voor het jaar 1985 zal dat bedrag verlaagd worden tot 790.459,-. De grootste vermindering is voor rekening van de edukatieve activi teiten. Die daalden van 213.959 naar 178.829,-. De heer De Weichs de Wenne had ontdekt, dat het bedrag van de subsidie- lijst bijna net zo hoog was als de in komsten van de Onroerend goed be lasting. Maar, zo deelde de voorzitter ons mede, was dit een toevalligheid. Dezelfde heer de Weichs de Wenne had ook ontdekt dat van dat bedrag 30% bestemd is voor Sociaal culturele activiteiten en dat vond hij een goede zaak. Dat de schooljeugd van Blitterswijck gebruik maakt van de gymnastiekzaal te Broekhuizen had te maken met een af spraak met het ministerie. Die Gym nastiek in Meerlo te laten geven, zou be tekenen niet meer in aanmerking te ko men voor subsidie. STOFOVERLAST Enkele weken geleden had het klach ten geregend over stofoverlast vanuit de Wanssumse haven. Dit werd niet ver oorzaakt door Landbouwbelang of Ce- mentbouw, maar door UTD uit Hel mond. Dat bedrijf moest toen tapioca lossen in de haven van Wanssum omdat de Zuid Willemsvaart voor scheepvaart verkeer gesloten was. Openbare werken had het lossen vrij spoedig verboden omdat het gevaar opleverde.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7