mi rv vmEMimsMws SPRINGPLANK n I1ES1 miERnnionni L.V.B. HVK I.V.N. Venrays Mannenkoor Inwisselen Consumptie bonnen St. Pe\^S LVB Venray Iets voor meisjes Iets voor jou? Gehandicapten in actie 0JC DE BRAK De Peelspeurders Derde orde Echtgenote vermoorde taxichauffeur krijgt ook 14 jaar in hoger beroep Run op garderobe Peeliand Operette PEEL EN MAAS Donderdag 21 februari om 19.30 uur epelitie tenoren en om 20.00 uur voor iet hele koor. Na afloop herringschelle. Donderdag 28 februari om 19.30 "uur epetitie bassen en om 20.00 uur gehele )or. Voor het jubileumconcert op 28 naart zijn de volgende extra repetitie's ïgelast: zondag 24 februari om 11.00 uur in Vlakwater (dus niet om 17.30 uur zo- ^Is eerder vermeld. i zaterdag 2 maart om 17.30 uur in Vlakwater. zaterdag 9 maart om 17.30 uur in Vlakwater. I zondag 17 maart van 11.00 tot 12.30 uur in Vlakwater. zaterdag 23 maart om 17.30 uur in Vlakwater. maandag 25 maart van 20.00 tot 12.00 uur in Vlakwater. woensdag 27 maart generale repe titie met LSO om 20.00 uur in de fchouwburg. Donderdag 28 maart uitvoering. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 }f bij het clublokaal Vlakwater, tel. 12318. -398h- HARMONIE Donderdag 21 februari. ,0m 19.30 uur repetitie harmonie orkest. 20.30 uur vergadering d.b. Maandag 25 februari Partij repel it ie voor houtinstrumenten. 119.30-21.00 uur. Woensdag 27 februari 'Algemene bestuursvergadering. Donderdag 28 februari •19.30 uur repetitie harmonieorkest MEDEDELING Afmelden voor harmonie-orkest voor taan bij dhr. Herman van de Steeg, tele foon 82539. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 21 februari. jèèn repetitie jeugdorkest. Donderdag 28 februari. T8.30 jeugdorkest repetitie. Individuele repetitie volgens afspraak tnet Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 26 februari Om 18.15 uur leerlingen. Van 19.00 tot 20.00 uur repetitie drumband. Bardienst Dhr. van de Steeg. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. V.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. Van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. De tijdens de carnavalsdagen in de chouwburg geldende consumptiebon- ten met de opdruk „Koninklijke Har- nonie Euterpe" kunnen op zaterdag 23 'ebruari 1985 tussen 10.30 en 12 uur aan pe kassa van de schouwburg worden in gewisseld. Koninklijke Harmonie Euterpe" VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zondag 24 februari om 11.30 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 26 februari om 19.30 uur re petitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te [melden bij dhr. J. Sleijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- •Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Dinsdag 26 februari a.s. houden wij en ledenbijeenkomst in zaal in den En- el. De avond zal worden verzorgt door en voorlichtingsteam van Veilig Ver eer Nederland. Het thema zal zijn ou- eren en fietsers in het verkeer. De vond begint om 49.30 uur. Dus om alf acht, als iedereen zorgt op lijd aan lig te zijn, zodat we ook werkelijk op jd kunnen beginnen is het misschien mgelijk ook een kwis te houden over ;ilig verkeer. Vrijdag 22 februari serenade afscheid moeder overste St. Jozef om 19.00 uur. Zondag 10 maart deelname aan de majorettenmeeting in Horst. Op zaterdag 8 juni neemt ons korps deel aan de taptoe in Mijdrecht. Repetitietijden: Miniretten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de LTS.. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden zondag's bij Mevr. Kessels, lel. 84459, en 's woensdags bij mevr. Willems, tel. 82338. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in .de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps, Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in dc LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, tel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels tel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, tel. 86588. Aanmelden nieuwe leden kan tijdens de repetitietijden. Vrijdag 22 februari Om 18.45 uur repetitie samen met het orkest in de aulo van het Boschveldcol- lege. Zondag 24 februari. Geen repetitie. Maandag 25 februari 09.00 generale repetitie in de schouw burg. 18.45 in de schouwburg zijn. 19.30 eerste uitvoering. P.s. voor de andere uitvoeringen heb je een eigen rooster. BOJEMA Vrijdag 22 februari. 18.45 uur repetitie samen met het koor in de aula van het Boschveldcollege. Zondag 24 februari 10.45 uur aanwezig zijn in de schouw burg. 11.30 ochtendconcert. Maandag 25 februari. Generale repetitie in de Schouwburg. 18.45 uur Aanwezig zijn in de Schouw burg. 19.30 uur le uilvoering. P.s. voor andere uitvoeringen heb je een eigen rooster. SALTARELLO Zaterdag 23 februari. partijrepetitie bij Roger voor de strij kers. De juiste tijd hebben jullie onder ling afgesproken. Zaterdag 2 maart geen repetitie Zaterdag 9 maart. 16.00 Repetitie voorafgegaan door een ledenvergadering. Zorg dat je die datum eohl vrij houdt. Agenda: Vrijdag 22 februari Om 18.30 vooe alten en sopranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 24 februari Geen hoogmis. Maandag 25 februari. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 26 februari. om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 27 februari, om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Dank aan eenieder die afgelopen za terdag oud papier heeft ingeleverd. De volgende inleverdatum is zaterdag 16 maart a.s. De LVB kring Venray organiseert in smenwerking met de agra-groep een in formatiemiddag over de fiscale gevolgen voor de meewerkende vrouw door de tweeverdieners. Dhr. Wagemans van het ABL zal ons hierover nader inlich ten. De middag begint om 13.30 uur en I wordt gehouden op dinsdag 26 februari in het gemeenschapshuis te Oostrum. Zondag 24 februari zingen we om 10.15 uur de hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 27 februari van half zeven tot half acht repetitie in het activiteitencentrum. Daarna meteen jaarvergadering ook in het aktiviteiten- centrum Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte wefkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij de nummers 81719 of 81451. DAMESKOOR Zondag 24 februari zingen we om 10.00 uur in de kapel van het ziekenhuis de Hoogmis in officiële kleding. Woensdag 27 februari om 20.00 uur repetitie. Zaterdag 9 maart zingen we tijdens de avondmis van 19.00 uur in de kerk van Smakt. Zaterdag 16 maart avondmis in de Vredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Lourdescomité afdeling Venray Schaatsliefhebbers opgelet! Het ijs op de visvijver „De Ballon zuil" in Merselo is van prima kwaliteit. De schaatsliefhebbers kunnen er zich dan ook naar hartelust uitleven. Het Lourdescomité afd. Venray heeft in het weekend haar tenten daar ook weer op geslagen om de liefhebbers te voorzien van heerlijke erwtensoepen, chocolade melk en kleine etenswaren! U bent van harte welkom! De zieken, die dit jaar mee naar Lourdes gaan en aldaar in het acceuil verblijven, vinden dit jaar, zowel in mei als in september, onderdag in het nieuwe ziekenhuis Ste Bernadette. Een modern en mooi ziekenhuis. Zoals we reeds eerder meldden, loopt het uitstekend met de aanmelding van pelgrims. We hebben in totaal nu 79 bedden gereserveerd, waarvan 4 in hotel Fr. d'Assise en 15 in Galilee. Men kan zich nog steeds opgeven bij de dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel.83575. Wil men echter nog gebruik maken van deze twee ge noemde hotels, dan is het aan te bevelen zich zo spoedig mogelijk op tegeven. Er is nog wel voldoende plaats in enkele andere hotels. Maar wij geven de voorkeur aan deze hotels omdat ze niet te ver verwijderd zijn van de Esplanade en over een vlak weggedeelte gaan. En.... man kan rekenen op een goede keuken. Jaarvergadering A.s. maandag 25 februari houden wjj onze jaarvergadering. Hopenlijk heeft iedereen een persoonlijke uitnodiging ontvangen met agenda. Mochten we iemand vergeten zijn, meldt dit dan even bij de sekretaris: H. Beerkens, Noordsingel 11, Vemray, tel. 04780 - 83428 en U ontvangt alsnog een uitnodi ging voor deze bijeenkomst. Wij hopen deze avond iedereen te mogen begroe ten. Bent U evenwel verhinderd, dan graag uw afmelding bij de sekretaris. AFDELING OQSTRUM In kringverband wordt dinsdagmid dag 26 februari om 13.30 uur in het ge meenschapshuis een bijeenkomst ge houden met als thema: de fiscale gevol gen voor de meewerkende vrouw, door de wet op de tweeverdieners. Inleiding door dhr. Wagemans van het ABL. On kosten 2,50 p.p. Opgave t.m. zondag 24 februari bij mevr. D. Wolters, tel. 82129. De indeling van het nieuwe bestuur is als volgt: voorzitster mevr. D. Wolters; vice-voorzitster mevr. M. Volleberg; se cretaresse mevr. J. Verstraelen; pen- ningmeesteresse mevr. M. Willems; no- luliste mevr. B. Direks; bestuursleden mevr. L. Folkerts en mevr. R. Mom men. Volgende week donderdag 28 februa ri draaien we de videofilm „Kom nou!" over meisjes die op een subtiele en ver velende manier worden lastiggevallen. We verwachten geïnteresseerde meisjes (tussen 14 en 18 jaar) om 19.00 uur in Dingus, Hoenderstraat 10, tel. 83293. Kosten 1,-. Dus tot ziens op donder- huisvrouwenkontakt \y brukske Daar de belangstelling voor en de toe passing van homeopathie steeds meer toenemen leek het ons interessant een programmaochten aan dit onderwerp te wijden. We zullen dat doen op dinsdag 26 februari van 09.00-11.30 uur in het wijkcentrum „de Kiosk". Na een film over o.a. het verzamelen en verwerken van kruiden, zal een deskundige uitleg geven over kruiden als geneesmiddel en uw eventuele vragen beantwoorden. Be halve informatiemateriaal ontvangt ie dereen, die deze ochtend bezoekt, 3 maanden lang gratis het tijdschrift ge zondheid. Bovendien zal er in de loop van de ochtend nog een boek an dr, Vo gel verloot worden. De kosten bedragen 3.25 incl. 1 kop koffie. Nogmaals her halen wij dat iedereen van harte welkom is. U kunt dus allen zonder vredere ver plichtingen een van onze ochtenden be zoeken. Dus, heeft U intresse voor de homeopatische geneeswijze (dr. Vogel) en wilt U iets meer weten over haar ont wikkeling, toepassing en uitwerking kom dan ook 26 februari. Uw baby of peuter kunt U natuurlijk weer onder brengen in onze creche. Voor nadere in lichtingen kunt U bellen naar Lenie Gosling tel 81059 of naar Ria v. Brede- rode tel 87042. A.s. donderdagclub van 18.15-19.45. Wat jullie gaan doen blijft een verras sing. Vrijdagavond: we gaan zwemmen. Zorg dal je allemaal om 18.00 uur bij de Springplank bent. Vergeet je zwemspul len niet. We zijn om 21.00 uur weer te rug. Zaterdagavond club van 19.30 tot 21.30 uur. Binne het kader om de afhankelijk heid van gehandicapten te verkleinen neemt de Stichting Integratie Gehandi capten Noord Limburg regelmatig aller lei initiatieven. Om beleidsmensen en de gehandicapten vier maal met elkaar aan de tafel te krijgen zijn er bijvoorbeeld dit jaar 4 zogenaamde bijeenkomsten van het Coördinatie overleg gepland. De eerste is donderdag 28 februari aan staande om twee uur 's middags in zaal „De Witte", Pepijnstraat te Blerick. Hier spreken mensen over hun alledaag se ervaringen. Het zijn achtereenvolgens Wiel Daemen (Tegêïën): toegangkelijk- heidsproblemen; Sjaak Wilms (Grub- benvorst) Werken; Jeanne Hendriks (Merselo): ouderlijke (on)mondigheid; Piel Timmermans (Beringen): als ge handicapte meebesturen; Albert van Looy (Blerick) Fokusprojecten en bu reaucratie. Op deze middag zullen te- veps door de werkgroepen rapporten worden uitgebracht voor het stichtings bestuur. De toegang tot deze middag en is vrij. Voor doven en slechthorenden is een ringleiding aanwezig. CA 0 WIJK NOORD-WEST Zondag 24 febr. kaartuurtje va 10.00 tot 12.30 uur. Maandag 25 febr. sjoelen vanaf 20.00 uur, ook toeschouwers zijn welkom. Dinsdag 26 febr. kienen t.b.v. buurt vereniging St. Jozef aanvang 20.00 uur Woensdag 27 febr. volksdansen aan vang 21.00 uur. Donderdag 28 febr. Vergadering L.V.B. Zaterdag 2 maart Disco voor de jeugd, aanvang 19.30 uur, entree 1,50,- Zondag 3 maart Koffieuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Kienen t.b.v. hel wijkcentrum, aanvang 19.30 uur. Yell is een jonge Nijmeegse formatie die garant staat voor een nieuw geluid binnen een traditionele bezetting. Zij is heden donderdag 21 februari om 22.00 uur in de Brak te beluisteren. Het geheel eigen repertoire bestaat zowel uit trans parante als compakte songs met veel af wisselende zang en verweven gitaarpar tijen. Yell is in alle opzichten een een heid, waarvan het geheel meer is als de som der delen. Yell overtuigt met muziek, niet met woorden! Overtuigt Uzelf. Entree 3,-. Carnaval is weer voorbij en binnen Scouting kunnen we terugzien op een zeer geslaagd feest voor alle scouts. De carnavalsbals voor de kabouters, mini's, welpen, gidsen en verkenners waren geweldig! Dank aan de leiding voor hun enorme inzet maar tevens ook dank aan joeks- kapel Rats d'r Neve die op diverse avon den de muziek voor haar rekening nam. Het was geweldig. Heel veel werk was er door leiding en kinderen besteed aan de kinderoptocht. Circus Mowgli door onze welpen en hun leiding en de parkeerschijven van de ka- bauters en hun leiding... het was fan tastisch. Een groot applaus waard, be dankt leiding. Na de carnavalsvakantie gaat Scou ting weer verder met allerlei activiteiten. Op verschillende punten kunnen wij al tijd nog wel wat leidinggevenden gebrui ken. Heb je belangstelling, loop dan eens binnen tijdens de groepsbijeen komsten in 't Peppelshuus of informeer even bij ons secretariaat, Rumbastraat 1, tel. 84755. Woensdag 27 februari a.s. de uit gestelde bestuursvergadering.' Maandag 4 maart een bijzondere al gemene ledenvergadering. We verzoe ken iedereen op tijd aanwezig te zijn. Het is alweer driekwart jaar dat we met de campagne tegen het martelen be zig zijn. Heeft dat nu resultaten opgele verd? We weten nooit precies wat de be weegredenen zijn van een bepaald rege ringsbesluit en daarom wil Amnesty In ternational zich er niet op beroepen dat zij het is die bepaalde veranderingen heeft teweeg gebracht. Toch zijn er en kele hoopvolle feiten te noemen die ge durende de campagne tegen het marte len hebben plaatsgevonden. Lucia Gil boa uit Uruguay en Inez Murillo Scha- derer uit Honduras, beide voorbeelden van gemartelde gevangenen in de cam pagne werden vrijgelaten. De spaanse Premier Gonzales reageerde op de dui- zende brieven die hij ontving over Joa quin Olando met een brief aan Amnesty International waarin hij een onderzoek aankondigde naar de beweerde marte lingen van Olando; deze is inmiddels op vrije voeten. Simon Farisani kreeg voor de martelingen die hij moest ondergaan in het Zuidafrikaanse thuisland Venda een schadevergoeding. Griekenland heeft een wet aangenomen waarin mar telingen strafbaar worden gesteld. Op het Internationale secretariaat in Londen zijn veel reacties van regeringen van doellanden ontvangen. En tenslot te: de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft op 10 december 1984 het verdrag tegen folteringen aan genomen! Dit is een belangrijke stap op weg naar de algemene uitbanning van martelingen. Op de inhoud van dit ver drag zullen wij later nog eens terugko men. Wij voor onszelf hebben besloten dat actievoeren zin heeft. We gaan dan ook deze maand de derde fase van de Campagne tegen het martelen in. We hopen dat wij daarbij weer op Uw steun kunnen rekenen, wanneer en waar dit nodig is. Op zaterdag 23 februari kunt U ons weer ontmoeten bij onze stand in de Grotestraat. We zijn daar in de middag van 1 tot 4 uur. Tol ziens bij de stand. Verdiepingsdag Venlo De jaarlijkse verdiepingsdag wordt dit jaar gehouden op dinsdag 12 maart a.s. Leider is P. Sigismund Verhey (Vo rig jaar ook leider in Venray) Kosten in Venlo bedragen 27,50,- incl warme maaltijd. We vertrekken met de lijnbus van de Z. Ooster om 8.50 vanaf het busstation (benodigd aantal strippen 14.) Deze dag eindigt om ca. 5 uur Men kan zich hiervoor opgeven (liefst zo spoedig mogelijk) bij de heer Jeuken Oud-Oostrumseweg 24 tel. 82046. Ook niet leden kunnen aan deze dag deelne men. Afdeling Geijsteren-Venray Zondag 24 februari organiseert IVN een winterboswandeling bij de Ballonzuil- bossen. Gestart wordt vanaf de visvijver om tien uur. Verzamelpunt schouw burgplein Venray om 9.30 uur. Op vrijdag 22 februari om 20.00 uur wordt in het Gastencentrum De Wicen- hof aan de Leunseweg te Venray de film „Va lezend wies liene" (van lijnzaad tot linne) vertoond. De toegang is gratis. Het gerechtshof in Arnhem heeft dinsdag een 27-jarige vrouw uit Venray conform de eis veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf. Het hof achtte haar medeplichtig aan de moord op haar man, de Venrayse taxichauffeur Matti van de Beuken, in oktober 1983. Verder was zij betrokken geweest bij een eerdere moordpoging op haar man en bij een aantal roofoverval len. De Arnhemse rechtbank had de vrouw ook al tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeeld, nadat 18 jaar was geëist. De vrouw ging in hoger beroep bij het gerechtshof, omdat zij deze straf te hoog vond. Bij het hof eiste de procu reur-generaal twee weken geleden 14 jaar gevangenisstraf. Van de Beuken werd op 10 oktober 1983 in Arnhem vermoord aangetroffen bij zijn taxi. De 26-jarige Rotterdammer die de chauffeur op verzoek van de vrouw met een mes vermoordde, is on langs door het Arnhemse gerechtshof tot 9 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een voor de Venrayse politie rustig verlopen Carnaval kreeg dinsdagavond tegen twaalf uur in de Schouwburg een rumoerig slot. Een massale run op de garderobe was eigenlijk de aanleiding en omdat iede reen op dat moment zijn jas wilde heb ben, konden de medewerkers de balie niet op zijn plaats houden. Moeilijkhe den kwamen toen een 14-jarig meisje onwel werd en naar buiten gedragen moest worden. Toen dat onmogelijk bleek werd de hulp van de politie inge roepen. Mede dankzij de hulp van een burger kon het meisje alsnog naar bui ten worden gedragen. De politie deed alle mogelijke moeite om de Carnavalsvierders tot kalmte te manen, maar dat lukte niet. Toen weer een meisje onwel werd in de menigte en meer slachtoffers dreigden te vallen door het oprukkende publiek, moest de politie met gebruikmaking van de wa penstok de orde herstellen. Na over en weer wat klappen te hebben uitgedeeld lukte dat en kreeg een en ander een or delijk verloop. Ondanks het rumoerige slot, spreekt de politie vol lof over het gedrag van de Carnavalsvierders. Slechts weinigen van hen hadden een auto meegenomen naar het centrum en dat verhoogde de veilig heid aanmerkelijk. VERVUILER MOET BETALEN Het zal een behoorlijke rekening worden welke een Venrays loonbedrijf gepresenteerd krijgt voor de vervuiling van verschillende straten. Woensdagmorgen werd namelijk ont dekt dat de afsluiter van een blubber- tank niet dicht was en dat de blubber op het wegdek van de Langstraat, Paters- laan en Oude Oostrumseweg sijpelde. Het wegdek werd nog gladder dan het al was. Door het spoor te volgen werd de blubbertank achterhaald. Personeel van gemeentewerken moest de rotzooi van het wegdek verwijderen. INBRAAK IN WONING In de avonduren werd op brute wijze toegang verkregen tot een woning aan de Bolderik in Landweert. Uit een slaapkamer werden geldwaardige papie ren., spaarbankboekjes en enig geld ontvreemd. OP HETERDAAD BETRAPT In de nacht van dinsdag op woensdag gelukte het de Venrayse politie in de Prymasupermarkt een 20-jarige inwo ner van Venray op heterdaad te betrap pen. Hij had tabaksartikelen voor ver voer klaar staan toen de politie hem be trapte. Omdat hij bij het inslaan van een ruit zich aan zijn hand had verwond, werd hij eerst naar het ziekenhuis vervoerd om behandeld te worden. Later werd hij naar het politiebureau overgebracht en aldaar ingesloten. Hij heeft al meerdere door hem gepleegde inbraken in het Venrayse toegegeven. DADER HAD MEER OP ZIJN KERFSTOK De 20-jarige man die door de politie op heterdaad werd betrapt bij een in braak in de supermarkt te Veltum, bleek diezelfde nacht nog op twee andere plaatsen te hebben ingebroken. Zo bracht hij ongewenst bezoek aan het Turks ontmoetingscentrum en de Brak aan de Leunseweg. Verder bekende hij ook te hebben in gebroken bij de Chinese restaurants in Veltum en het Kennedyplein. Ook had hij een inbraak gepleegd in MASJ aan de Hoenderstraat. Hangende het onderzoek is de Ven- raynaar in verzekerde bewaring gesteld. INBRAKEN In een aan de Langstraat gelegen café werd inbgebroken. Toegang was verkregen door verbreking van een deur aan de achterzijde. Ontvreemd werd een grote hoeveelheid sigaretten, geld en een aantal flessen sterke drank. Ook werd gokautomaat opengebroken en het daarin aanwezige geld weggenomen. Uit een kamer grenzende aan het café ver dween een video-filmcamera ter waarde van 3900,De totale schade be draagt vele duizenden guldens. Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd met geweld toegang verkre gen tot een woning aan de Langeweg. Hier waren alle kasten en laden door zocht. Ontvreemd werden enkele gou den sieraden. In een woning aan de Westsingel was eveneens met geweld toegang ver kregen. Hier werden een aantal oude munten en oude bankbiljetten ont vreemd. De totale waarde bedraagt vele honderden guldens. Weer werd ingebroken in het Jongerencentrum Dingus aan de Hoen derstraat. Hier heeft de dader zich ver moedelijk laten insluiten. De voetbal- kast was opengebroken. Het daarin aanwezige geld bleek verdwenen te zijn. Wanneer de inbraak of diefstal heeft plaatsgevonden in de postzegel- handel kon niet exact worden vastge steld. Er verdween een postzegelalbum met daarin 300 series Nederlandse ze gels (klein). Het album is donkergroen van het merk SAFE en op de buitenkant staat de naam van Nederland. De waarde van de postzegels bedraagt 3500,—. INBRAAK IN TANKSTATION Weer kreeg het tankstation aan de Vredepeel ongewenst bezoek. Ont vreemd werd deze keer alleen wat snoepgoed. OPEN HAARDHOUT GESTOLEN Een houthandelaar kwam tot de ont dekking dat zijn aan de Gunhoekweg voor vervoer gereed liggende open haardhout gestolen was. 6 m3 hout was in verkeerde handen overgegaan. KNIPPERLICHTEN Venrays politie hield op de Overloon- seweg een snelheidscontrole. Zoals dat zo dikwijls gebeurt, gaan dan bepaalde bestuurders door het geven van lichtsig nalen de tegemoetkomende autorijders waarschuwen dat er controle wordt gehouden. Een oudere bestuurder die door ver schillende lichtsignalen gewaarschuwd werd, wist niet wat dat te betekenen had. Zijn echtgenote was niet gerust en haar man moest stoppen en naar de auto kijken. Er werd links en rechts gekeken en zelfs tegen de banden ge schopt, maar pa vond niets. Ook ma ging uit de auto terwijl door pa alle lichten werden geprobeerd. Dat hele gebeuren vond plaats in de buurt van de auto van waaruit de snelheidscontrole gehouden werd. De controlerende politieman kon het niet langer aanzien en vertelde de man wat er eigenlijk aan de hand was. Die be stuurder had zoiets nog nooit meege maakt. HEINO WAS VERKEERD De bekende Duitse zanger Heino moest optreden in Asenray. Dat ligt in de gemeente Swalmen. Aan de grens werd hij echter desgevraagd verwezen naar Castenray, omdat de grensbeamb ten van Asenray nog nooit gehoord hadden. Maar toen Heino in de richting Castenray vertrokken was werd de fout bemerkt. De meldkamer van de rijks politie werd ingeschakeld en deze gaf ook aan Venray door uit te kijken naar de goudkleurige Mercedes van deze bekende zanger. Maar Heino bemerkte nabij Horst dat hij verkeerd was, en wist zelf de weg naar Asenray te vinden. De wachtende Venrayse politie werd in Castenray dus niet geconfronteerd met deze Duitse zanger. TWEE AUTO'S IN BRAND In de nacht van zaterdag op zondag ontstond brand in twee personenauto's. Omstreeks half drie brak brand uit in een aan de Hoenderstraat gepar keerde Citroen 2CV 6. De eigenaar, een inwoner uit Swolgen, bleek niet tegen brandschade verzekerd te zijn. Omstreeks zes uur brak eveneens door onbekende oorzaak, brand uit in een aan de Veltumse Kleffen geparkeer de Honda Civic. In beide gevallen kwam de brandweer in aktie, maar de auto's moeten als verloren worden beschouwd. Aan de hand van aangetroffen sporen stelt de recherche een onderzoek in naar de mo gelijke oorzaak. AANHOUDING BRANDSTICHTER De dadere van een autobrand bij de flats aan de Veltumse Kleffen kon wor den aangehouden. Het was een 23-jari- ge Venrayer die samen met zijn vriend, onder invloed van alcohol, eerst hadden getracht de auto weg te slepen. Toen dat mislukte staken ze de auto in brand. Na verhoor en aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. Dinsdag 26 februari om 20.00 uur re petitie in hotel De Peelpoort, Markt 5 te Deurne, tel. 04930-12403. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, 5802 EW Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524 EEN ABONNEMENT WAARD

Peel en Maas | 1985 | | pagina 5