SCHOUWBURG- NIEUWS ee AGENDA 100 jaar geleden geboortedag van O. van de Loo Geen maandelijkse markt in Brukske OUDE NAP WAS NEP Indonesië avond Geen verkeers maatregelen bij en op Vullings straat Nederlandse Rode Kruis SPORTHAL DE WETTELING ANWB organiseert cursus pech onderweg GEVONDEN Kijkdag fietsen Oude foto Morgen, vrijdag 22 februari is het honderd jaar geleden, dat een van Ven- ray's grootste burgemeesters, Oscar Louis Pierre van de Loo werd geboren in Venlo. De magistraat werd in 1916 benoemd tot burgemeester van deze gemeente. Hij overleed daags voor zijn vijfenzes tigste verjaardag op 21 februari 1950, nadat hij in 1938 al was opgevolgd door burgemeester mr. A. Janssen. Niet voor niets herinnert nog steeds een straatnaam in Venray aan deze bur gemeester, die enorm veel heeft bete kend voor de ontwikkeling van de ge meente. Toen hij, nadat hij drie jaar burge meester in Helden was geweest, in Ven ray kwam, als opvolger van burgemees ter Henri Esser, trof hij een klein amb tenarenkorps aan. De financiële positie van de gemeente was allerbelabberdst en van de gemeente-administratie werd zelfs geen archief bijgehouden. Hoewel hij aan een maagkwaal leed, belemmerde hem dit niet in zijn werk lust. Vastberaden en met strakke hand zette hij in Venray de zaak goed op poten en bereikte zelfs, dat binnen en kele jaren zijn gemeente in Limburg als voorbeeld werd gesteld wat betreft de administratie en de financiële positie. Door de financiële maatregelen die hij moest treffen en mede als gevolg van zijn strenge uiterlijk, was hij in de eerste jaren niet bepaald geliefd bij de bevol king. Dit veranderde al gauw, toen men bemerkte, dat achter zijn strenge uiter lijk een rechtvaardig man schuilde, die dag en nacht klaarstond voor het behar tigen van de belangen van zijn gemeente en haar inwoners. Reeds in 1917, een jaar na zijn benoe ming kreeg de ontginning van de Peel zijn grote aandacht. Samen met de grote Jan Poels en de voorman van de Nederlandse Heidemaatschappij, de heer K. Dilling beijverde hij zich voor de stichting van Ysselsteyn en werd de ontsluiting van de Peel door wegenaan leg ter hand genomen. De uitbreiding van het veel te kleine gemeentehuis aan de Grote Markt was eveneens een grote zorg voor burge meester Oscar v. d. Loo. Deze uitbreiding leidde hij vanuit de tweede verdieping van de oude jongensschool aan de Schoolstraat, welke vijf jaar heeft dienstgedaan als nood-gemeente- huis. Dank zij hem werd Venray de eerste gemeente die een eigen vee- en vlees keuring instelde. Andere wapenfeiten van deze bijzon dere burgemeester waren o.m. de aanleg van riolering in 1928 en het vervangen van de oude paardetram door een auto busdienst. Dat Venray electriciteit kreeg, heeft men ook aan hem te dan ken, doch de aansluiting op het drink waternet kon hij niet bij de gemeente raad gedaan krijgen. Ook het onderwijs lag hem na aan het hart. Onder zijn bestuur werd het openbaar onderwijs omgezet in bijzon der onderwijs, verschillende scholen werden gesplitst in een jongens- en een meisjesschool en Castenray, Leunen, Veulen en Heide kregen mede dank zij hem een eigen school. Verder was hij de grote promotor voor de oprichting van de landbouwhuishoudschool en de landbouwschool. Ondanks het feit, dat in 1938 hem door de doktoren verboden werd verder te werken, bleef hij vanuit zijn zieken kamer in zijn huis aan de Stationsweg doorwerken. Hij had nu eenmaal zijn hart aan Venray verpand en tot zijn dood in 1950 stond hij velen met raad en daad bij en leefde hij mee met het wel en wee vap zijn gemeentenaren. Tijdens de oorlog liet hij zich op de hoogte houden van het verzet, het kelderleven, de bombar dementen en beschietingen en de eva cuatie. Behalve burgemeester was hij lid van het kerkbestuur van de Grote Kerk, wa- tergraaf van het Waterschap Noord Limburg en lid van Provinciale Staten van Limburg. Zijn grote verdiensten werden be loond met zijn benoeming tot Ridder in dè Orde van Oranje Nassau. Op zaterdag 25 februari 1950 heeft Venray deze belangrijke burgemeester de laatste eer bewezen. Bij zijn graf op de begraafplaats rond de Grote Kerk werd niet gesproken, waarschijnlijk omdat men vermoedde, dat nog heel lang na zijn dood zou worden gespro ken over burgemeester Oscar van de Loo, die een belangrijke stempel heeft gedrukt op de gemeente, die hij tweeën twintig jaar met hart en ziel heeft ge diend. WEIGERING BLOEDPROEF Vanwege opvallend rijgedrag con troleerde de politie de bestuurder van een personenauto, Men stelde niet alleen vast, dat die bestuurder aan Bachus had geofferd, maar ook dat hij weigerde de bloedproef te ondergaan. Ook van zijn weerspannig gedrag werd aantekening gemaakt. EEN OPMERKELIJK OCHTEND CONCERT Op zondagmorgen 24 februari zal het ochtendconcert van 11.30 uur in de foyer van de Schouwburg in het teken staan van de musicerende jeugd. Drie ensembles zullen dan optreden. Het jongerenorkest „BOJEMA" o.l.v. pater Falco Franken. Zij voeren werken uit van Mozart, Schubert, Weber, van Deden en Keuning en er vindt een première plaats van een hobo-concert met als soliste Petran Noten. Het tweede ensemble is „MOU- SOURGOS" o.l.v. Dolf Verbeek. Zij voeren uit: ,,Het gevecht van de Engel" deel 2, Tubular Bells" part 1 en Mazurka. Het derde optreden verzorgt de ,,WOODFIELD" band en van hun krijgt U te horen: .Hello", .Fever", Sketches of Spaine" en Skyline". De leiding berust bij Ron Wijers. Tussen deze optredens door een dans- expressie op muziek van „Bohemian Rhapsody" door Yvonne Lenssen en Kristel van Issum en een play back door Elles Schrijver, José v. d. Pasch en As- trid Dërikx van het nummer „Stop around babe". Nee, hier kunt U niet wegblijven. Daarom, U bent van harte welkom. P. Franken. Belangrijke schouwburgvoorstellingen in hel vooruitzicht Op donderdag 28 februari gaat na het carnavalsgedruis de eerste schouwbur gavond van start. Song is de titel van de muzikale komedie van Neil Simon. HEI is een vrolijke onderhoudende avond waarvan de pers het volgende zegt: Het publiek verlaat met een glimlach en een warm hart de zaal. „Een vlotte kome die, waarin de grappen per mud worden opgediend". „Het vakmanschap van de makers en het talent van de hoofd rolspelers druipen er in dermate dikke stralen af, dat volle zalen de logische be loning moet zijn. „Aan song is veel lief de voor het theater gespendeerd, ik heb me uitstekend geamuseerd. „Pretentie loos, maar alleraardigst amusement". Kortom een voorstelling waar men geen buil aan kan vallen. Op maandag 4 maart komen Piel Bambergen en Rene van Vooren met een dolle klucht ER IS ER EEN JARIG. De liefhebbers van de Mounties kunnen nu volop genieten van een volwaardig toneelgebeuren met de gelijk kluchtwerk. Mensen die een avond uitbundig willen lachen kunnen hier terecht. Woensdag 6 maart de avond van twee piano virtuozen PIM JACOBS en LOUIS VAN DIJK. Muzi kaal vuurwerk waarbij de liefhebbers van muziek volop aan hun trekken ko men. Donderdag 7 maart een fel om streden toneelvoorstelling met Jasparina de Jong in haar eerste toneelrol. BIJ GEBREK AAN BEWIJS is de titel van dit aanrandingsgebeuren. De pers staat bol van deze voorstelling. Een voorstel ling waar men niet onvoorbereid heen kan gaan want de verkrachtings-scene is dermate indringend, dat er mensen boos en geschokt de zaal zullen verlaten, ten zij men weet, dal het hier om een aan grijpend, maar spijkerhard Amerikaans drama gaat. Geen ontspanningsloneel dus, maar een interessante en boeiend toneelgebeuren waar de mensen die „Virinia Woolf" konden waarderen, veel toneelplezier aan zullen beleven. Tenslotte nog even aandacht voor twee bijzondere theatergebeurtenissen. Op 12 maart komt de meest populaire opera CARMEN in Venray. Hier wordt een gedenkwaardige avond theater ver wacht, die men meegemaakt moet heb ben. CARMEN is een van de meest spectaculaire opera's met een overvloed van bekende muziek en aria's. Men hoeft niet eens een operaliefhebber te zijn, om te kunnen genieten van zo'n geweldig schouwspel. Donderdag 14 maart komt JOEP VAN HET HEK naar Venray. Zijn po pulariteit begint tot grote hoogte te stij gen. Liefhebbers van het genre van Ur- banus en Freek de Jonge zullen ook nu de kassa platlopen. Ze zullen dan wel erg vlug moeten zijn want de uitvoering zit nagenoeg vol. Voor de jeugd wordt op zondag -17 maart de jeugdmusical ALICE IN WONDERLAND verwacht en op zon dag 3 maar het limburgs jeugdtoneel met het sprookje HANS en GRIETJE. Het college van b. en w. heeft afwij zend beschikt op een verzoek van de winkeliersvereniging Brukske voor het houden van een maandelijkse markt in en om het winkelcentrum Brukske. Vol gens de gemeentewet is het nl. niet mo gelijk, dat een winkeliersvereniging zelfstandig maandelijks een markt orga niseert. In die wet wordt nl. uitdrukke lijk bepaald dat de gemeenteraad van een gemeente dient te besluiten tot het instellen, afschaffen of veranderen van marktdagen. In de praktijk betekent dit, dat de organisatie van een dergelijke markt ook in handen komt van het ge meentebestuur, waarvoor door de raad een marktverordening wordt vast gesteld. Wanneer de winkeliersvereni ging een dergelijk verzoek aan de raad zal richten zal het college van b. en w. niet positief adviseren omdat b.en w. van mening zijn, dat de goed florerende bestaande weekmarkt er onder zal lij den, wanneer er twee markten zullen worden gehouden. De oude drinknappen, waa rvan wij twee weken lang melding maakten, als zouden deze „ergens" in Venray zijn gevonden, blijken een geslaagde stunt te zijn geweest van de Kloj-commissie van de Raad van Ellef Tijdens het Prinsendiner werden de twee onbeschadigde en de ene gerestau reerde nap aangeboden aan Prins Hub, de voorzitter van de Raad van Ellef en de archivaris van de Piëlhaas, Piet Uitnodiging aan alle geintresseerden Van harte nodigen wij U uit op onze eerste landenavond van onze regio. De ze avond staat Indonesië in het teken van de belangstelling. Hij zal gehouden worden op woensdag 27 februari in ac- comodatie „de Kerkdijk" op het terrein van St. Servatius te Venray. De avond begint om 20.00 uur. U kunt verwach ten zeer veel informatie over het land Indonesië waaronder: prachtige dia's toegelicht door de heer T. Min, zeer be kend met Indonesië, tijdschriften, boe ken, Indonesische gebruiksvoorwerpen, beschikbaar gesteld door het Tropen museum, muziek, gamalan, wereldkin deren winkel, indonesische lekkernijen. Het belooft een zeer interessante en gezellige avond te worden en we ver wachten U dan ook in grote getalen. Het is een goede gelegenheid om weer eens Indonesische herinneringen en sfe ren te proeven. Heeft U iemand in uw familie of kennisenkring die hierin ook geinteresseerd is, breng ze dan gerust mee. Allen zijn van harte welkom, Bent U van plan te komen, geef U dan even door met hoeveel personen U komt. Tot ziens. Kontaktadressen: Martien Nelissen Ravelstraat 43 Venray, tel. 04780-86787, Luc Hageman, Pette- makerstraat 14 Venray. Tel. 04780- 86909 Via de dorpsraad Leunen hebben de dorpsbewoners van de Vullingsstraat bij het college van b. en w. er op aange drongen op het nemen van enkele maat regelen ter verbetering van twee ver keerssituaties bij en op de Vul- lingsstraal. Het antwoord van b. en w. is echter afwijzend. Gevraagd werd naar het afsluiten van de zandweg, die de ver binding vormt tussen de Vullingsstraat en de Veulenseweg, waardoor autover keer onmogelijk wordt. Gezien het be trekkelijke gebruik van het weggetje door automobilisten en de matige snel heden, die het verbindingsweggetje toe laat, wordt afsluiting niet door het col lege overwogen, temeer ook,omdat het openhouden daarvan, het gebruik van andere woonstraten in LeunemZuid kan voorkomen. De eveneens aan de orde gestelde slechte overzichtelijkheid van de bocht Rondeveld-Vullingsstraat voor verkeer in zuidelijke richting op de Vul lingsstraat zou naar mening van b. en w. verbeterd kunnen worden door het aan passen van het particuliere groen in d" binnenbocht, hoewel dit niet perse noodzakelijk is. Verwacht wordt, dat de dorpsraad Leunen de eigenaren daartoe bereid zal vinden. Ook het verzoek om een verkeersspie- gel in de bocht wordt afgewezen in ver band met de daaraan verbonden hoge kosten en het gevaar, dat de spiegel ten offer zal vallen aan vandalisme. Wan neer men goed oplet en voorzichtig de bocht maakt kunnen volgens 't college ongewenste situatjes worden voorko- Kienhuis. Fabrikant van deze „oude" gebruiks voorwerpen was Piet Hermans die op de Vrije Akademie zijn talenten nog eens liet botvieren Gezamenlijk werd uit een nap het edele gerstennat gedronken en als kostbare relikwieën werden deze stenen bekers opgeborgen om voor het nageslacht te worden bewaard. Verschillende belangstellenden heb ben na onze publikaties geprobeerd meer gegevens over deze drinknappen en hun vindplaats te achterhalen. De waas van Geheimzinnigheid die over het geheel hing, versterkte velen in de over tuiging dat het hier om een historische vondst ging uit 1685. Het was echter een leuke stunt anno 1985 Vakantie projecten Ned. Rode Kruis Een van de taken va het Ned. Rode Kruis is de verzorging en het beheer van vakantieprojecten voor gehandicapten en langdurig zieken. Het Ned. Rode Kruis heeft daarvoor in beheer: Het va rend vakantieschip Henri Dunant". Huize „De Valkenberg" in Rheden. Huize IJsselvliedt in Wezep. Jaarlijks maken honderden gehandi capten en langdurig zieken gebruik van deze instellingen. Voor Limburg zijn dit jaar 240 plaatsen totaal beschikbaar. Voor de gemeente Venray betekent dat voor 1985 slechts 5 plaatsen. Het bestuur van de afdeling Venray van het Ned. Rode Kruis wil graag via deze weg kandidaten recruteren voor een van bo vengenoemde vakantieoorden. In alle huizen zijn voldoende aantallen ver pleegkundigen, artsen en helpers aanwe zig. Zowel de boot als de tehuizen zijn geheel aangepast voor rolstoelgebrui kers. De Henri Dunant" is ook inge richt voor hen die bedlegerig zijn. Om dat er in het algemeen meer vraag is dan aanbod, moet er een selectieprocedure plaatsvinden. Het bestuur van de afd. Venray meent, dat iedereen die aan de normen voldoet in principe in aanmer king moet kunnen komen, daarom deze open aanmeldingsmogelijkheid. De of ficiële norm is: Het niet meer zelfstandig op vakantie kunnen gaan. Het bestuur van het Ned. Rode Kruis verzoekt allen, die menen voor een van de projecten in aanmerking te komen, dit te melden per brief of per telefoon bij het secretariaat van de afdeling Venray. Prinses Ire- nestraat 1, 5802 BS Venray Tel. 81969. Aanmelding houdt niet automatisch plaatsing in. Aanmeldings mogelijkheid tot 20 februari 1985. van 22 febr. t.m. 28 febr. 1985 Vrijdag 22 febr.: 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 KNVB zaalv. comp.: Venrode 2-GFC 2 Venrode-Quatre Bras Noord West P.S.-Veronica Siebers Fr.-Veronica 2 Zaterdag 23 febr.: 09.00-10.30 MHCV zaalhockey 10.30-12.00 Manual comp. 12.00-16.00 Korfbal comp. 19.00-21.30 Jumpers baskatbalcomp. 21.30-23.30 KNVB zaalv. comp.: Klomp-MVC 2 Noord West P.S. 2-'t Huukske Zondag 24 febr.: 09.00-14.00 Korfbal comp. 14.00-18.00 Manual comp. 21.30-22.30 Picardie zaalv. vr. Maandag 25 febr.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 KNVB zaalv. comp. .SVCB-Hento SVCB 3-Hento 2 Koetshuus-SVCB 2 Dinsdag 26 febr.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 27 febr.: 18.00-23.00 Badminton. Donderdag 28 febr.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de aiito om zelf storingen te kunnen opsporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe in de afgelopen 20 jaar de cursus Pech Onderweg van de ANWB. De belangstelling is groeiend, dat geldt met name voor het aantal vrouwelijke cursisten, ongeveer 50% van het aantal cursisten bestaat uit vrouwen. Gedurende vier achtereenvol gende weken kan men tijdens lesavon- den van ca. 2Vi uur deelnemen aan dit praktisch auto onderricht. De ANWB heeft besloten om ook dit seizoen weer de cursus te organiseren en wel in ca. 50 plaatsen. In Venray wordt de cursus gehouden op de volgen de data: dinsdag 5, 12, 19 en 26 maart a.s. Zij wordt gehouden in de LTS St. Jozefweg 2 aanvang 19.30 uur. Het ac cent ligt op het zelf doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het tech nisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik ge maakt van een auto waar van tevoren storingen zijn aangebracht door de in structeurs, ervaren wegenwachten en keurmeesters van de ANWB. Met be hulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen beste den wij aandacht aan o.a. de onsteking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten onder alle weersomstan digheden wordt behandeld. Na aanmelding onvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin na dere gegevens over de lessen worden be kend gemaakt. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij ANWB kantoor Venlo tel 070-18083, Picardie 11. Kosten van deze cursus bedragen 90,- voor ANWB leden en 110,- voor niet leden. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33, VENRAY Tel. 81970 Aanwinsten voor de afdeling Volwasse nen. Asimov, Isaac, De totale robot. Eenendertig verhalen uit de periode 1939-1977. Baantjer, A. C. Die zotte War moesstraat. Verzameling verhalen over gebeurtenissen die de auteur tijdens zijn loopbaan bij de Amsterdamse politie hecit meegemaakt. Barber, Noel. Als de druiven weer rijpen. Een journalist beschrijft het leven van zijn familie in de periode van 1931-1945. Berk, Marjan. De feminist. Gedachten van een huisman over zijn aandeel aan de man-vrouw-verhouding. Carlisle, Amanda. Blanke mees ters. Verhaal over twee planters in het Zuiden van de V.S. ten tijde van de slavernij. Corman, Avery. De gevallen held. Een Amerikaan gaat na de dood van zijn oom op zoek naar diens verleden. Laugs, Jan. Fietsen in Limburg. Humoristische schetsjes. Shute, Nevil. Spel met de dood. Een stafambtenaar van de Britse luchtvaart dienst komt op het spoor van een con structiegebrek in een nieuw typr vlieg tuig. Veen, Adriaan van der. Doen alsof. Een vrouw probeert ewr achter te komen of haar relatie met een bekende schrijver oprechts is. Veer, Willem van der. Operatie Poolsater. Twee jonge Brabantse doua niers besluiten begin 1942 uit te wijken naar Engeland. Kinderbril licht montuur Hond, gelijkend op Cocker Spaniel Poes (kater) grijs/zwart met witte pootjes (vlooienband) Rode handschoen Das, terra kleurig Zwarte handschoen Bruine portemonnaie, inh. 1 sleutel nr. 847, 2 Jera-penningen Bruine portemonnaie, inh. ong. 25,Wit kinderschoentje, maat 21 Zilveren armband zgn. Closed for ever Sleutel bos met 3 sleutels voorz. van plaatje met nr. 19 Sleuteletui (beige) met daaraan 6 sleutels Binnendeursleutel no. 26 Fietssleutel Gebloemde tas inh. hemdje en handdoek Draagtas met handdoek en zwembroek Kinder pistool waarvan de handvat met plakband is geplakt Tweepersoons matras en een ouderwetse staande sche merlamp. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Leunse weg 4, tel. 04780-84888, tst. 227. Geïnteressseerden kunnen zich op zaterdag 23 februari a.s. tussen 09.00 en 13.00 uur vervoegen aan het politie bureau aan de Leunseweg om na te gaan of zich onder de daar aanwezige (brom) Fietsen mogelijk een eigendom bevindt. Met de voorbije carnavalsoptocht nog in gedachten, deze week een geheel andere foto van een optocht. De foto is gemaakt in 1937 op de langstraat en toont een „praalwagen" van Ys selsteyn, die in Venray deelnam aan een processie tere ere van H. Maria. Bij wel ke gelegenheid dat precies is geweest, hebben we niet kunnen achterhalen, v.l.n.r. Truus Wismans, Riek Fleur- kens, Maria Fleurkens, Jo v.d. Weyer, Harrie Verlinden, Lies Janssen Koos Philipsen, Oda Hubers Teng Pouwels, Grad Fleurkens. Hebt U ook 'n interessante oude fo to, dan willen wij die graag in Peel en Maas plaatsen. Gezien de aktualiteit willen we de ouderdom van de foto's op maximaal 50 jaar stellen. Aan plaatsing zijn geen kosten verbonden en de foto's krijgt men onbeschadigd retour. Over het algemeen kan men afdruk ken van de in deze rubriek geplaatste fo to's verkrijgen bij J. van de Putten, Westsingel 18, telefoon 89803. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: H.SCHRAVEN Stationsweg 15 telefoon 81465' Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, telefoon 82200 DOKTER KEYZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Telefoon 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST ODA Passage 1 tel. 81251 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN JR. Tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIEREN ARTSENPRAKTIJK M. en J. van Winden, E.M. Ruymbeek en A. Derkx, A. DERKX Tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIMMERMANS Broekhuizen, tel. 04763-1466 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Florishof 11 tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweer!" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 5800 AH Venrav Tel. 84145 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O Tel. 83127 STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Tel. 077-71361

Peel en Maas | 1985 | | pagina 3