GROETEN UIT VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN Tien jaar landelij ke vastenactie in Noord Limburg PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Een nieuwe VENRAY VAN A TOT Z GROTE KERK VEN RAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Zr. Vincentio Maassen en overl. fam. Catharina Rutten-Peeters Anna Loonen-Gommans (buurtver. St. Jozef). Zondag: Eeerste zondag van de veer tigdagentijd. 8.00 leesmis, int. Wilhel- mina Rutten-Teunissen; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Wilhejjnus Jans sen Deken Willem Berdeb Henri Coenders (v. d. buurt) fam. Aarts-van der Leemputten; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders Anna Kurstjens-Jen- neskens Leo en Rie Wolke-Greefkens jrd. Jacobs-v. d. Loo. Maandag: 9.00 oude stichtingen Lies Gerrits-Hermans; 19.00 Anna Loo nen-Gommans (bejaardenver.) Jo Versteegen en zoon Martin. Dinsdag: 9.00 Johannes Hendrikus Peter Janssen en echtgenote Miets Raedts; 19.00 Coby Jacobs-Reijnders (buurtver. St. Jozef) ouders Duykers- Philipsen en zoon Pieter Jacob Emonts en zoon Sjaak. Woensdag: 9.00 Johan Claessens, Jo hanna Fleurkens, Theodora Bistervelds en Wilhelmina Claessens Jo Custers; 19.00 Martinus Maes en Johanna Maria Janssen ouders van Kessel-Versleijen en zoon Jan. Donderdag: 9.00 Maria Bistervels-v. Meijel en Jac. Bistervels Geertruida Braam-Thijssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 9.00 Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Anna Smits-Lijssen en dochter Dinie ouders Swinkels-Borghs en fam. ouders Laurensse-Massen en fam. fam. Sijbers-Coppus. Zaterdag: 9.00 Mien van Lin; 19.00 Lee Sala overl. parochianen. Mededeling: Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, wordt de heilige communie ge bracht aan de zieken. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Anneke van Soest, lezer: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Wilbert van Waayen- burg, lezer: L. Truyen; 9.30 Erik en Sandra Wekking; 11.00 Veronique Ja- kobs en José Aerts. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Bart Derkx en Martine Basten. Woensdag en vrijdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 23 febr.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. fam. Ger- rits. Voorganger en schriftuitleg: P. Hendriks, lector: R. v. Veen, misdie naars: Hans Hebben en Bas Dirkx. De kollekte is bestemd voor de Landelijke Vastenaktie. Zondag 24 febr.: Ie zondag in de 40- dagentijd. 9.30 Eucharistieviering met koor- en vol?kszang, int. overl. fam. Straatman-van Els, fam. van Herun- gen. Lector: Br. Tielemans, misdienaars L. Nollé en J. Boonman. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag eucharistieviering; op dinsdag en donderdag woord- en communiedienst. Donderdag: 16.00 werkgroep thema- dienst. PAROCHIE PATERSKERK Eerste zondag van de veertigdagen tijd. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis ge zongen door Crescendo; 11.45; avond mis 18.00. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen voor ge gezinnen en alle bewoners van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Wim Scholtens Sjaak Classens Karei en Antoinet van Mil Jean Josten en overl. familie. Zondag: 9.00 overl. familie Coenders Johan Maas (v.w. familie); 10.15 overl. familie Spee-Arts jgt. Jan Lens- sen; 11.45 Riet v. d. Berk, Ben Coolen en overl. familie jgt. Jan Euwals; 18.00 overl. ouders Akkermans-Tim mermans voor de parochie. Maandag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm; 19.00 Jeu Janssen. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Woensdag: 8.00 voor overledenen (offerbus); 19.00 familie Loenen-Poels. Donderdag: 8.00 overl. familie; 19.00 Antoon Camps en overl. familie. Vrijdag: 8.00 Pater Paulissen; 19.00 gezinsmis; 19.00 Sef Drabbels jgt. overl. ouders Janssen-Timmermans. Zaterdag: 8.00 voor overleden fami lie. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 André Basten. Zondag: 9.00 Johan Pouwels; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Leo Pouwels; 18.00 Tonny Vermeulen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. Dinsdag en donderdag: 19.00 Per Lenssen. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 86206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. WAT IS NU PRECIES PEELING? Peelen, exfoliëren (de latijnse bena ming) of scrubben is niets meer of minder dan h et verdwijnen van dode huidcellen. De huid verjongt zich steeds door de vorming van nieuwe cellen. Dit proces gebeurt van binnenuit. De cellen aan de oppervlakte van de huid sterven af. De schilfers die soms op de huid te zien zijn, zijn dan ook deze afgestorven huidcellen. Hierdoor ziet de huid er dof, grauw en vaal uit. Als nu dit laagje dode cellen wordt verwijderd krijgt de huid haar glans terug en ziet zij er fris ser, jongen en gezonder uit. Is Peeling bestemd voor een jonge of oude huid? Naarmate de huid ouder wordt zal het effect van peeling groter zijn. Een oudere huid vernieuwt zich trager en produceert minder jonge cellen dan een jonge huid. Met gevolg dat er méér dode cellen langer op de huid blijven liggen. Deze geven de huid een vaal uiterlijk. Door een regelmatige peeling zal de huis aangemoedigd worden zich sneller te vernieuwn. En dat is te zien. Welke produkten zijn er om te exfoliëren? Voor de slecht doorbloede, oudere en vale of de vette huid brengt LANCAS TER Operation Teint Clair, een inten sieve peeling die is gebaseerd op twee principes. De kuur bestaat uit Lotion Desincrus- tante, die de afgestorven huidcellen en onreinheden oplost en uit Masque Cla- rifiant die de huis verfrist en de poriën verfijnt. Crème Exfoliant Visage van LAN CASTER werkt minder krachtig. Het is een milde reinigingscrème die de fijne korreltjes bevat die de dode hoornlaag „afrubben". De crème is geschikt voor iedere huid. Naar gelang het huidtype is één tot drie keer per week voldoende voor een grondige reiniging. Ook een snelle en doeltreffende ma nier om moeheid te verdrijven is het nemen van een MASKER. Een masker zor gt voor een betere doorbloeding van de huid, herstelt het vochtigheids gehalte en brengt de huid tot rust waardoor de structuur glad en fijn wordt. Het nemen van een masker zoals het Immediate Moisture- of het Imme diate Richness masker van Lancaster, is een kerweitje dat niet veel tijd in beslag neemt, terwijl het effect na vele uren nog merkbaar is. Bij de betere parfumerie-speciaalzaak kan men U prima adviseren welk masker of welke peeling voor U speciaal geschikt is. Een speciale MASKER-FOLDER ligt GRATIS voor U klaar. Al 10 jaar werken de zes dekenaten van Noord Limburg (Gennep, Helden, Tegelen, Horst, Venlo, Venray) samen in de landelijke Bisschoppelijke vaste nactie. Deze samenwerking in de keuze van projecten, publiciteit en en actie- voering heeft niet alleen het schitterende bedrag van bijna 3,5 miljoen opge bracht voor de kerkelijke ontwikke lingsprojecten in de Derde Wereld, maar heeft ook mensen, hier en ginds dichter bij elkaar gebracht. Dit werk moet doorgaan, omdat het onze christe lijke solidariteit met de arme wereld ver strekt. De werkgroep Noord Limburg van de Landelijke Bisschoppelijke Vastenactie vraagt voor dit jaar de bijzondere aan dacht voor projecten in Brazilië en Ke nia. Het zijn zoals steeds projecten te gen armoede, honger en onderdruk king. In de jaarlijkse Vastenactiekrant van de werkgroep (welke uitkomt in de week van 25 februari) vindt U veel in formatie over hetgeen de werkgroep en dus Noor Limburg in de afgelopen 10 jaar heeft gedaan. Ook vindt U in deze Vastenactiekrant gegevens m.b.t. dia series en video films. Wanneer U op school of in een werkgroep een diaserie of video film wilt draaien kunt U terecht bij Zr. M. Hendriks Antoniuslaan 80, Venlo (tel. 077-20441) of zr. M.Th. Por- tegies, Loevestraat 10, Horst (tel. 04709-4854). Vorig jaar brachten we met ons allen ruim 400.000,- bij elkaar. Een mooi bedrag om ook dit jaar weer naar te streven. Wanneer U met ons mee wilt doen, kan dal via Giro 225.79.19 t.n.v. Werkgroep Vastenactie Noord Lim burg. Telefoon 04780-83877 Zaterdag 23 febr.: 19.00 H. Mis voor priesterroepingen. Zondag 24 febr.: Eerste zondag van de veertigdagentijd. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; voor overl. hr. P. Kruysen en fam.; voor Truus Althui- zen-Yzendoorn. Deze Hoogmis is met Gregoriaanse zang door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Bernadine de Nijs. Maandag 25 febr.: 19.00 H. Mis voor de overledenen van de parochie. Dinsdag 26 febr.: 8.30 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Woensdag 27 febr.: 19.00 H. Mis voor overleden Arie van Hoek b.g.v. zijn verjaardag. Donderdag 28 febr.: 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. VBrijdag 1 maart: Eerste vrijdag. 18.40 Kruisweg-oefening; 19.00 H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus. Lektoren: zaterdag 23 febr.: 19.00 dhr. Klaassen; zondag 24 febr. 10.00 dhr. Th. van Dooren. Mededelingen: 1. Overleden: dhr. Jos Janssen, Wag- nerstraat 25. Gedenken wij hem en zijn familie in ons gebed. Moge hij rusten in de vrede van Christus. 2. Biechtgelegenheid: zaterdag 23 febr. van 18.00 tot 18.30. 3. Vieringen: Zondag a.s. is er een Gregoriaans gezongen Hoogmis. Vrij dag 1 maart wordt de kruisweg gebe den. Zondag 3 maart is er een gezinsvie ring rond het thema van vastenaktie voor Indonesië1'. 4. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray rek. nr. 23.18. 08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Bijzonder hartelijk dank aan de velen, die aan onze oproep gehoor hebben gegeven om mee te doen met de gezinsbijdrage! 5. Om over na te denken: Liefde is een altijd rijpe vrucht en binnen het be reik van iedere hand. Iedereen mag haar plukken en er is geen grens gesteld. Iedereen kan deze liefde bereiken door meditatie, bezield gebed en opoffering, door een intens geestelijk leven. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 23 febr.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten; 19.00 Vooravond mis voor de eerste zondag van de veer tigdagentijd. H. Mis met samenzang. Voor Wiel Franssen Petronella Wis- mans-Dijcks (coll.) overl. Thijs Arts overl. Mina Jacobs-Jans (coll.) overl. ouders van den Heuvel-Albers (coll.). Zondag 24 febr.: De eerste zondag van de veertigdagentijd. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk werlzijn van de parochie; 10.00 Hoogmis. Voor overl. ouders Bouten-van Megen en Hubertina van Megen Toon En Mattie van den Beuken (coll.); 11.30 voor Huub Jacobs en overl. familie; 18.30 uit dankbaar heid voor Maria voor Emilie Mathon. Maandag 25 febr.: 8.00 voor Priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven; 19.00 uit dankbaarheid Toon Stevens. Dinsdag 26 febr.: 8.00 voor overleden Toon Drabbels (D); 15,00 Gelegenheid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 tot zekere intentie voor de familie Hou- wen-Cremers. Woensdag 27 febr.: 8.00 voor een goede school-katechese; 19.00 voor Toos Lamers-Jacobs (buurt). Donderdag 28 febr.: 8.00 voor overl. familie Beuvens jgt. voor Piet Emonts; 19.00 H. Mis met daarna uit stelling van het Allerheiligste [H. Uur]. Voor overl. Bennie Thielen en Corrie Geurtjens overl. fam. Pas-Manders fam. Ben Klomp uit eerherstel aan het H. Sacrament (H.). Vrijdag 1 maart: eerste vrijdag van de maand. 8.00 ter ere van het H. Hart van Jezus; 15.00 40-jarig huwelijk van Pierre en Netje van Hoof-Wilmsen in de kerk; 15.00 Kruisweg in de kapel van Veltum; 19.00 voor overl. fam. Thielen- Hendriks Jacob de Bruyn (buurt) Piet Willems en overl. fam. Martinus Bonants. Zaterdag 2 maart: 8.00 voor Toon Drabbels (D); 12.00 Huwelijksinzege ning van het bruidspaar Thomas Hauch en Goverdine Grubben in de kapel van Veltum. Mededelingen: Vrijdag 1 maart zal vanaf 8.00 uur de ziekencommunie weer in de parochie worden rondgebracht. Vrijdag 1 maart is er om 15.00 uur in de kapel van Veltum gelegenheid tot het bidden van de kruisweg. Deze oefe ning is in de vastentijd bijzonder bijzonder bij U aanbevolen. Donderdagavond om 19.00 uur is er H. Uur. Als speciale gebedsintentie open uw hart voor de Verlosser Jezus Christus. Denkertje: Het leven van meifsen lijkt op een programma van gemiste kansen. Toch krijgt dit programma een ander gezicht als het in aanraking komt met de levende Christus in het evangelie en de levende traditie van de Kerk. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Theo Krouwel; 10.00 Stefan Rongen, Gebr. van Weert; 11.30 Oscar Geurts; 18.30 Giel Krijnen. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Erik Dijklmans; 19.00 Jos Vercauteren. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Jose Comejo; 19.00 Jos Verstegen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 24 februari a.s. zal Ds. H. van Es de voorganger zijn. Aanvang van de dienst is 10.00 u. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en de Zending. Tijdens de dienst is er kinderopvang en zal er kindernevendienst worden ge houden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters overl. familie Madou-v. d. El zen Sjang Joosten Jan Loonen. Zondag: 8.30 overl. familie Rutten- Kockelkoren; 10.00 overl. ouders Jeuc- ken-Jeucken en zonen Louis en Sjaak Jan Kessels Hendrik Peeters Toon Camps uit dankbaarheid (Gem. koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Maria Jacobs-Nooijen. Woensdag: 9.00 overl. familie Hen- drickx-Jenneskens. Donderdag: 9.00 voor de overl. leden van de Vereniging van de Ouderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00Gerrit Reintjes. Zaterdag: 19.00 Sjang Joosten overl. ouders Achten-Verdijk Martien van Arsen Jac. Camps en Clara Camps-Wolters (v.w. de buurt). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Bert Camps, Joris Rutten. Zondag: 8.30'René Bonten, Jules Janssen, Gebr. ^luk; 10.00 Pieter Rijs, Bram Joosten, Ralf Bus, Ton Verstrae- len. PAREOCHIE OIRLO Zaterdag: 16.00 gez. H. Mis (Jonge Gardekoor). Uit dankbaarheid fam. Moorman; 19.00 gez. H. Mis (Jonge Gardekoor), Anna Steeghs-van Rijs- wijck (koll.) Johannes van Dijk (jrd.) Hubertus de Rijck (jrd.) Grad Ver stappen en overl. fam., tevens uit dank baarheid. Zondag: 8.30 H. Mis overl. familie Verheijen-v. d. Sterren Herman Kerk- hoff (koll.); 10.00 Hoogmis, Handrie Camps (mnd.) Mathieu van Rijswijck (mnd.) st. Martinus Stevens, Huber- dina Lenssen en dochter Anna sl. Gerardus Kemmelings en Petronella Ewals Maria Versleijen-Joosten overl. fam. Janssen-Jenneskens en tot bijzondere intentie voor overl. en levende leden van Willem Teil en spe ciaal voor Bert Joosten die afgelopen jaar is overleden. Dinsdag: 8.00 H. Mis Godfried Philipsen, Pierre Philipsen en echtge note. Woensdag: 8.00 H. Mis st. Martien Rongen, Maria Thijssen en Petronella Christiaans. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering uit dankbaarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 19.00 st. Baten-Jeurissen t.e.v. H. Hart en voor Priesterroepingen. Zaterdag: 14.30 pl. Huwelijksmis Bruidspaar Peters-Nabben; 19.00 gez. H. Mis (Dameskoor), Bernard Janssen (koll.) overl. familie v. d. Berg-Scha- minee st. Jan Peters, Antonetta Geurts en klein zoon Ted Martinus Bots (jrd.). PAROCHIE CASTENRA Y Misdienaars: zat. di. en wo.: Guido en Roel; zond. 8 u.: Martijn en Joris; do. en vre.: Marcel en Ronny. Lel op of hel een morgen- of avondmis is! Zaterdag 23 febr.: 19.00 Willem Bal- tussen (coll.). Zondag 24 febr.: 8.00 jrd. voor Anna Gertrudis Philipsen; 10.00 jrd. voor overl. ouders Philipsen. Dinsdag: 19.00 jrd. voor Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings. Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 19.00 (avondmis) Jacob van Kuyck en Petronella Verrijdt. Vrijdag 1 maart: 8.00 ter ere van St. Jozef (G). Eerste vrijdag van de maand. Om 9 uur ziekencommunie. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 jaard. v. Theodora Berkers-Schwachöfer lsm. v. overl. ouders v. Cuijck-Verhoeven en kinde ren en Frans Rongen lsm. v. Mathijs Litjens en echtgen. lsm. v. Leida Loe nen-Poels en echtgen. Zondag: 8.30 lsm. v. Jean Loenen (L) Vorige week deelde de redaktie mee, dat ik, in maart a.s., twee opeenvolgen de weken aandacht zou besteden aan St. Jozef van Smakt; dat is niet helemaal juist. Dat onderwerp behandel ik vol gende week al en kom daar dan 14 dagen later nog op terug. In deze aflevering „Groeten uit Venray" een kleine bijdrage over het komende jubileum van onze Harmonie Euterpe. We hebben al diverse malen via de pers kunnen vernemen, dat 1985 uitgeroepen is als het „Jaar van de Muziek". Ter gelegenheid hiervan wordt er vanaf 27 april a.s. een tentoon stelling in het Freulekeshuus aan de Eindstraal gehouden met bovenstaande titel. Op deze tentoonstelling wordt o.m. aandacht besteed aan het muziek leven in het algemeen en in het bijzon der aan het Venrayse. lsm. t.e.v. H. Hart (offer); 10.00 Hgm. v. pverl. ouders Schreurs-Verdel- len en overl. fam. Hgm. v. Maria Loonen-Scheffers overl. ouders Mar- tens-Smedts en Henri Martens; 11.15 jaard. v. Antoon Verhijen weekd. v. Hendrina Baltussen lsm. v. Gertruda Spreeuwenberg lsm. v. Michel Loo nen. Maandag: 19.00 lsm. v. Bert Jennis- kens (vanw. bejaardenver.) lsm. v. Leida Loenen-Poels (vanw. de buurt). Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 weekd. v. Johanna Swinkels-van Rijswijck lsm. v. Frans v. Bavel en overl. fam. lsm. v. Leida Loenen-Poels en echtgen. Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 19.00 jaard. v. Frans Voer- mans, echtg. en overl. kinderen lsm. v. Bert Jenniskens (vanw. fam. H) lsm. v. Leida Loenen-Poels (vanw. de buurt). Zaterdag: 13.30 50-jarig huwelijk M. Vennekens-van Rensch; 19.00 maandd. v. Harrie Reintjes lsm. v. Theo Pou wels lsm. v. Leida Loenen-Poels en echtgen. De kollekte met Carnaval bracht op 1199,75. Heel hartelijk dank. Vastenaktie: Achter in de kerk staan de bussen voor de vastenaktie. Denk aan de allerarmsten. Misdienaar: 19.00 Johan Hermans. Akolieten: za 19.00 P. Geurts en S. Peeters; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 Richard en Ruud Jenniskens en M. Holtackers; 11.15 M. en T. Heesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Grad Fleurkens nms. fam. Fleurkens; 2. H. Mis voor Mevr. Gooren-Keijsers nms. de buurt; 3. H. Mis voor Mevr. Bos-Janssen, Pierre en Harrie nms. fam. Janssen; 4. H. Mis voor Frans v.Soest en Maria v. Soest-Swinkels. Zondag: 8.30 H. Mis t.e.v. Maria; 10.00 1jgt. v. Teng Pouwels; 2. H. Mis voor Jep Arts; 3. H. Mis voor overl. ouders Vollenberg-Aeris; 11.30 1. jgt. v. Ben Geurts; 2. Maandd. v.Jan Ver geldt; 3. jgt. v. Harrie Peeters. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Grad Linders; 2. H. Mis voor Frans Werne- ke; 3. H. Mis voor Mevr. Teunissen- Gerrits nms. de buurt. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor pastoor Janssen nms. een duitse vriend. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor Mevr. Gooren-Keijsers; 2. H. Mis voor Thei Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. van Dijck-Driessen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 1. maandd. v. Mevr. Teunissen- Gerrits; 2. H. Mis voor Jozef Gooren en echtgen. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. Fleurkens-Keijsers; 2. H. Mis voor jacqueline Bos-Janssen nms. fam. Bos. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Reijnders en Mare Derkx. Zondag: 8.30 Mattie van Ass en Patrick Marcellis; 10.00 Tjeerd Jennis kens en Rob Jenniskens; 11.30 Roel Smits en Peter Michels. Weekdagen: Bart Rongen en Tom Lemmens. Vrij: Patrick Vergeldt en Joan Lutters. RECTORAAT HEIDE Eerste zondag van de veertigdagen tijd, 24 febr. 1985. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zondag: 8 uur H. Mis voor Sef Janssen; 10 uur Hoogmis voor het rec toraat. Akolieten: Stephan Gielens en Twan Achten. Misd. van de week: Rian Claessens en Monique Derikx. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. uit dankbaarheid. Dinsdag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme. Heel toevallig viert het Venrayse Mannenkoor dit jaar zijn 75-jarig bestaan en de Koninklijke Harmonie Euterpe haar 125-jarig bestaan. Het dagelijks bestuur van Euterpe is al enkele maanden volop bezig met de voorbereidingen van een feestweek in april a.s., met o.m. een gala-concert. Middels een circulaire heeft het bestuur geprobeerd om foto's e.d. bijeen te verzamelen voor een jubileumboekje. Ook in „Pel en Maas" heeft men een tijd geleden een advertentie hierover gezet, maar tot op heden heeft men weinig reakties ontvangen. Wanneer er onder U nog mensen zijn die fotomate riaal van Harmonie Euterpe in hun be zit hebben en die dat tijdelijk willen af staan kunnen alsnog kontakt opnemen met dhr. van Els, Kolkweg 25, tel. 86336. Op de tentoonstelling die op 27 april Donderdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. H. Mis om 8.45 uur t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens v.w. de familie Seegers en tevens voor de overleden familieleden Achten-Cox. RECTORAAT VEULEN Zondag 24 febr. Ie zondag van de veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Marlie Weys. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Ja cobs-Janssen; 11.15 Hgm. overl. ouders van Oers-Loomans. Maandag: 8 uur 6e zeswekendienst zal. Toon Drabbels. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Em. Verbucht, J. Geurts, Lena van Dongen. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Jozef, offerblok. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Theo Classens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. Om 8 uur lsm. tot deze intentie. Zaterdagavond om 7 uur gest. jgt. zal. kinderen Willems. Akolieten voor 24 febr.: M. Backer, Tw. Reintjes R. of H. Spreeuwenberg. Misdienaars: J. Nijssen en P. J. Lit jens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 23 febr.: H. Polycarpus, bisschop en martelaar. 19.00 jgt. Petro nella Hendriks-Poels en zoon Harry. Zondag 24 febr.: Ie zondag van de vasten. 10.00 Johannes van Osch en Johanna Arts; 11.30 voor alle intenties van de parochianen. Maandag: H. Walburgis. 8.30 Petro nella Zanders. Dinsdag: 8.30 Jan Bardoel en zoon. Woensdag: H. Gabriël van de Moeder van Smarten, kloosterling. 8.45 schoolmis voor roepingen; 19.00 Leo- nardus Janssen en Wilhelmina van Loon. Donderdag: 8.30 bijz. intentie (B). Vrijdag 1 maart: maand van St. JKozef, eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van het H. Hart. Zaterdag: H. Frederik, abt. 10.00 Jac. Verlinden, door M. J. Misdienaars: zondag 24 febr. 10.00 en zaterdagavond: Wendy Poels en Ilse Michels; 11.30 Ruud Thijssen en Piter Paul Rieter. Kollektanten: zaterdagavond 23 febr. K. v. Vegchel; zondag 24 febr. 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. v. Hoof. Kerk schoonmakene 28 febr.: Mevr. Kessels-de Rijck, Kleindorp; Mevr. Mi- chels-Michels, Haag. Mededelingen: a) Woensdag 27 febr. is Parochiever gadering. Tracht er te zijn en als ge vragen of problemen hebt aangaande de parochie, brengt ze naar voren. b) De „Veertigdagentijd" is bedoeld als een tijd van verdieping van ons ge loof. Misschien kan onze verhouding tot God een onderzoek gebruiken RECTORAAT SMAKT Zaterdag 23 febr.: 19.00 Avondmis voor fam. v. d. Heiden, fam. Wiersma, fam. Verbeten. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v. d. Heijden en voor het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. van Kempen-Lochtens en Arnol- dus Reijnders. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H, Mis t.e.v. de H. Jozef, bij een noveen en voor de Pel grims. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Rector Creemers en Rector Heijnen. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. a.s. in het museum wordt geopend zal Euterpe haar 125-jarig bestaan ook nog eens uitvoerig belichten d.m.v. foto- en ander documentatiemateriaal. Als voorproefje daarvan publiceer ik nu geen ansichtkaart, maar toepasselijk een oude foto van het toen nog „Venray's Fanfarekorps". Deze opname werd in 1925 gemaakt b.g.v. het 65-jarig bestaan, dat onder zeer grote belangstelling werd gevierd. Op de voorste rij zittend het bestuur v.I.n.r. de heren P. Janssen, P. Schols, Dr. E. D. Streuben, Jan Poels (be schermheer), Dr. H. Sala, H. Welting, directeur en Jos Ariaens die in hetzelfde jaar zijn 40-jarig lidmaatschap vierde. De overige muizkanten op deze foto zijn ook bekend, maar die kan men beter bekijken op bovengenoemde ten toonstelling. Sjaak Laurensse. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor overl. ouders Weerts-Nellissen. Zondag: 10 uur voor Willem Peters. Maandag: 19 uur voor de parochie. Dinsdag: 19 uur t.i.v. v. d. Heuvel. Woensdag: 19 uur t.i.v. fam. Claes- sens-v. d. Weijer. Donderdag: 19 uur t.i.v. fam. Derikx -Willems. Vrijdag: 8.30 Eerste vrijdag van de maand. H. Mis t.i.v. M. Janssen. Zaterdag: 19 uur voor Bertha v. d. Pas-Camps. Misdienaars van 24 febr. - 2 maart: Michel Botden en Saskia Arts. VAMOSAVER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el primer..: domingo del Cuaresma: a la-s once y cuarto Misa con plètica y meditación sobre la Passión de Nuestro Sefior en la capilla, Ovewrloonseweg 2. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Claro que lambién durante del Car naval el Centro estara abierto. El lunes y el martes el Padre Juan en Boxmeer pero Volverü el dia de las Cenizas, el miércoles el dia 20 de febrero, Hasta la vista! JOHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het I bijwonen, van een bijbeltoespraak met als thema: „Liefde vor genoegens of liefde voor God". In de Koninkrijks- zaal aan de Henri Dunantstraat 11aan- vang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. Op 1 mei 1985 zal een nieuwe „Ven ray van A tol Z" verschijnen. Deze nieuwe uitgave van de gemeentegids zal huis-aan-huis in de gemeente worden verspreid en worden uitgereikt aan alle nieuwe inwoners van onze gemeente. Hel overzicht in de gids van de orga nisaties, verenigingen en instellingen op het gebied van overheid, onderwijs, reli gie, maatschappelijk leven, gezond heidszorg, cultuur, jongerenwerk, sport, verkeer en vervoer, wordt samen gesteld door het bureau voorlichting en inspraak. VERMELDING Aan iedere organisatie, vereniging, instelling e.d. die in de gids vermeld wil slaan, vragen wij het volgende: LAAT ONS DIT WETEN, MAAR WEL VOOR 1 MAART 1985. U bespaart ons veel werk als U spoe dig reageert. Wij zullen proberen de aangedragen adressen, opmerkingen e.d. op te nemen in de nieuwe uitgave. Reacties zenden aan Bureau voorlich ting en inspraak, postbus 500, 5800 AM Venray, (denk aan de postzegel!). ADVERTENTIES Het Venrayse bedrijfsleven kan zich in de nieuwe gids presenteren via het plaatsen van een advertentie of bedrijfs reportage. Kommunicatie Service Ne derland uit Cuyck, die de produktie van de gids verzorgt, is belast met de wer ving van deze advertenties. Zo spoedig mogelijk zal met de aqui- sitie worden begonnen. De startdatum zullen wij binnenkort publiceren. Ondernemers kunnen hun interesse in een advertentie nu al aan Kommuni catie Service Nederland doorgeven (tel. 08850-18008) danwel bij hel bureau voorlichting en inspraak.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10