HET WORDT WEER CARNAVAL PEEL EN MAAS corPllliPllll^lRipilhipilRl PRISMA HadikdAt maar gezegd! Bronzen Piëlhaas en joekskapellen- festival Met Deken Theunissen aan de koffietafel t PEEL EN MAAS Carnavalsconcert Rooyse kinderoptocht Zagewetters Merselo CIRCUS MÖK PEEL EN MAAS meesterschilders van hartje venray 15 jaar hof koor Rooy De Karklingels Oostrum Elf jaar Aid Prinse Compeneej Castenray De beste knuppel 1985 De Kevers Holthees Smakt Zo'n 3000 betalende bezoekers en 19 Venrayse blaaskapellen hebben zondag beslag gelegd op de foyer van de schouwburg, ter gelegenheid van het 5e jaarlijks terugkerende Joekskapellen- festival. Tijdens dit 9 uur durende muzikaal spektakel georganiseerd door de 125- jarige Harmonie Euterpe werd de Bronzen Piëlhaas uitgereikt aan Piet Clephas. De uitreiking geschiedde door z'n naamgenoot Prins Hub Clephas, die maar al te graag deze hoogste onder scheiding van De Piëlhaas aan Piet overhandigde. Piet Clephas heeft zich in de afgelo pen jaren op velerlei gebied verdienste lijk gemaakt voor de gemeenschap. Niet in 't minst had daarbij de jeugd zijn bijzondere aandacht. Zo was hij steeds aanwezig bij hel maken van de jeugd prinsenwagen, gevelversieringen en kinderspelen. Het Kindervakantiewerk, de Jeugdvierdaagse, het Zorgenkind, misdeelde en gehandicapte kinderen, zij allen profiteerden van de altijd actieve Piet Clephas. Daarbij was hij nog 25 jaar lid van het Oranjecomité en maakt hij zich nu nog verdienstelijk in de Werkgroep Kruisen en Kapellen, bij het vervaardigen van duplicaat-beelden en corpussen. Geen wonder dus, d at Piet en z'n vrouw bij deze onderscheiding veel felicitaties in ontvangst mochten ne men. 1838' De organisatie van een gezamenlijke koffietafel vorig jaar geïntroduceerd door de Aid Prinse Kompeneej voorafgaande aan het Vorstenhal, is zo'n doorslaand succes geweest, dat men dat a.s. zaterdag gaat herhalen. Ditmaal in de foyer van de schouwburg. Tussen de koffietafel en het Vorsten hal nog de ceremonie protoculair met het uitreiken van de APK-plak aan deken L. A. Theunissen. De nu 64-jarige pastoor-deken werd op 14 november 1971 hier in Venray ge- installeerd. Hij hoopt op 25 augustus a.s. zijn 40-jarig priesterfeest te vieren. De APK-plak wordt deken Theunis sen verleend van wege zijn verdiensten als geestelijk leider, z'n voorzitter schap van het kerkbestuur, de parochie raad en de Vergadering van Pastoors en Rectoren uit het Dekenaat. Maar ook vanwege zijn funktie als geestelijk advi seur van talloze verenigingen en instel lingen. Op persoonlijke titel heeft deken Theunissen nog zitting in de besturen van Mavo De Kolk, het St. Elisabeth- ziekenhuis en Pedac te Venlo. Op de koffietafel bij gelegenheid van deze hoge onderscheiding, worden zo'n 350 gasten verwacht, naast de Aid Prinse Kompeneej en het bestuur van Carnavalsvereniging De Piëlhaas. EEN ABONNEMENT WAARD! In de belangrijkste Limburgse steden wordt jaarlijks een Carnavalsconcert gehouden door het Limburgs Sympho nic Orkest. Vorig jaar was dit voor Venray een volslagen verrassing en diegenen die er niet waren, hebben een echt carnavals- gebeuren gemist. Dat kan men dan dit jaar even recht trekken, want a.s. maandag is er weer zo'n uitbundig concert, waarbij Pierre Cnoops acte de presence zal geven. Het is te hopen, dat dit concert veel belangstelling zal krijgen. In alle andere Limburgse plaatsen is het onmogelijk om nog aan kaartjes te komen, want daar is het al uitgegroeid tot een vast onderdeel van het carnavalsgebeuren. In Venray waar pas vorig jaar moet de reclame haar werk nog gaan doen en men hoopt, dat het sukses van vorig jaar haar uitwerking niet zal missen. De aanvang van dit concert is 20.15 uur. De entreeprijs bedraagt voor leden van „De Piëlhaas" op vertoon van de lidmaatschapskaart 7,50 en voor niet- leden 12,50 per persoon. Tijdens dit concert zal „De Piëlhaas" een drietal herinneringsonderscheidin gen uitreiken aan medewerkers van dit L.S.O.-concert, die vervaardigd zijn door onze Venrayse kunstenaar P. Her mans. Nog anderhalve week en dan is het zover. Dan trekt de kinderoptocht door de straten van het Piëlhazenrijk. Mét man/vrouw en macht is er wekenlang aan gewerkt om de kinderoptocht, die driegt te verzanden, uit het slop te halen. Uren zijn besteed om teproberen de aandacht van de kinderen, maar ook van de ouders te richten op dit gebeu ren. Tot ons groot genoegen kunnen wij reeds mededelen dat de belangstelling groter is dan de afgelopen jaren. Ons zijn positieve reakties ter oren gekomen vanuit het verenigingsleven. Maar ook vanuit de scholen schijnt er weer be langstelling te bestaan voor het jaarlijk se kinderoptochtgebeuren. maarlaat ons dit a.u.b. wel vast houden, er bestaat een gezegde dat één zwaluw nog geen zomer maakt, laat dit in ieder geval in de oren knopen. Zondag 10 februari kan er nog inge schreven worden op de volgende plaatsen: Kiosk, Brukske 't Schöpke, Veltum Dingus, Hoenderstraat 10. SDteeds van 11 tot 1 uur. Er zijn inschrijfformulieren genoeg. De kommissie kinderoptocht As Boerebruudspaar van Mèrsele stelle zich vur: ANS, dóchter van Leen van Willem- kes Toën en Egilius van Tóntje van Duuren uut den Testrik en SJAAK, zoën van Bertha van Koëbus Philipsen en Joost van Gradje van Welleke uut ut Venrods Broëk. Zeej wille zich ien de onechte echt laote verbiende en wel op carnavalsdins dag um 15.11 uur ien ut Vèrkeshuus. VASTENAOVEND IN DE KRUUZE Tijdens de Prinsenproclamatie, op zaterdag 2 februari, werd de nieuwe prinses van de Kruuze bekend gemaakt. PRINSES GERARDAI (Mevr. G. Hermkens) Aan deze middag werkten mee de Joekskapel „Rats d'r Nève" en de „Pirotten-Garde. Op zaterdag 9 februari zal de vasten- aovend worden voortgezet door een bonte middag. Deze middag wordt op geluisterd door eigen personeel. Verder treden op deze middag op De Jeugdgar- de van de Piëlhaas en de Joekskapel „Um te Baöke". Voor bewoners en personeel belooft het weer een dolle middag te worden. As getuuge zun optreje: Sjannie uut de Pas, en megje mit veulk goeie raod en Wiel, den timmerman uut de Straot. Afhale Bruudspaar um 14.11 uur. Gelegenheid un te felicitiete van 16.00 -16.30 uur ien ut Vèrkeshuus. Onder geweldige belangstelling werd zaterdag 26 januari op het Prinsenbal de nieuwe Prins van de Zagewetters be kend gemaaktr. Prins Noud I, in'het da gelijks leven Noud Janssen, is de nieuwe Prins die de Zagewetters voor zal gaan in het carnavalsgebeuren. Iedereen zal zaterdag 16 februari de gelegenheid krijgen om Prins Noud I zijn gelukwensen te overhandigen tij dens de Prinsreceptie in de residentie „Op Den Tommes", aanvang 20.00 u. Jeugdprins NICO I [Broers] Zagewetters Merselo "^éendfcikt MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Carnavalsverenigingen die tot nu toe verzuimden hun prin senfoto's en vastlaovespro- gramma's in te leveren - voor publicatie volgende week in dit blad - worden als nog ver zocht deze bescheiden dit weekend in te leveren aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68 of Postbus 1 5800 AA. INGEZONDEN Fantastisch artiesten, wat hebben jullie er weer schitterende avonden van gemaakt voor het publiek! Het was geweldig. Ook de mensen op de achtyergrond verdienen een compli ment voior hun inspanningen. Hoe ik het als publiekeling ervaren heb? Nou, natuurlijk had ik sommige van de artiesten al in voorgaande jaren bezig gezien. Misschien daardoor ook dat ik Misty miste. Wimke Smits was gelukkig wel van de partij. Dat is een prachtige vent. Die is gewoon onmis baar bij het Venrayse carnaval. Als beste Prins diw we ooit gehad hebben, is hij terecht Vorst geworden. Maar ook Prins Huub I mag er zijn met zijn adjudanten! Grad en Petran hebben het schitterend gedaan, zij kon den alle toieschouwers op hun hand krijgen. Dat de Trennesetters niet alweer alle aandacht lieten uitgaan naar Thei Spek is begrijpelijk. Zij kozen te recht voor een nieuwe trend dit jaar. Natuurlijk ga je als toeschouwer erg veel vergelijken. Maar de Heiligen ver geleken ook! Zij hadden het over de Zwei Brder von Venlo en de Drei von Venray. Deze vergelijking is wel uiterst merkwaardig. Je hoeft geen Jocushaan te zijn om dat te beseffen. De Breakdancers en alle andere dan sers hadden goed hun best gedaan. Over voorbereiding gesproken! Jac Penris koos niet al te origineel voor een olympische buut. Is er bij de gemeenteraad niets meer te beleven jac? Of heeft de matheid aldaar jou naar het olympische lang van Ronald doen vluchten? Dat Tante Bet geen fan van Joost van de Vorle was, wisten we al. Maar ja de kiezers van Joost merken dat toch niet want zij kunnen de krant niet meer elke dag betalen. Met het oog op de verkiezingen 1986 verwacht ik volgend jaar van jou public relations en receptietips voor de kandidaten die in de raad willen komen. Succes Jac! Het Mannenkoor heeft een goede pianist ontdekt. Dikke Leej komt voor taan via de Heiligen aan zijn publiciteit, ern dat nog wel terwijl hij momenteel toch goed in het werk zit (zolang het vriest). Leo Janssen had weinig inspiratie opgedaan in de Grote Kerk. Neemt hij geen biecht meer af bij Tino Zandber gen of de leden van de kaartverkoop- commissie can Circus Mók? De bij naam „Elastieke" verdient hij ook niet meer, sinds het voortreffelijk optreden van de Breakdancers in onze Beejekurf. Kan hij zoeits ook? Voor een optreden volgend jaar van de groep „Horen, Zien en Zwijgen" is erg veel te zeggen. Die groep laat zien dat een goed idee niet altijd een groot decor behoeft. Integendeel zelfs. Concluderend verdient iedereen grote lof. Het is duidelijk dat degenen die ieder jaar van de partij zijn, dit evene ment samen overeind houden. Daarop mogen we in ons Piëlhazenland trots zijn, ook al plaatsen we her en der een kanttekeningetje. Toeschouwers P.S. Wordt volgend jaar de 3e editie van Circus-kaartverkoop georgani seerd? Succes is bij voorbaat verzekerd. uw weekblad DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 Nr. 6 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 m&s mode camps juwelier thomassen interieur caesar mode santé craem spetters jeugdmode berden mode ijshuisje hendriks schoenen durünger spiegelkwartier rongen"s bakkerij holland internationaal anens schoenen postkantoor hermans optiek muziekschool cor reijnders dr poelstraat 14 venray tel 82810 Dit jaor is vur ut Hofkoër Rooy en jubileumjaor. Ut koër bestöt 15 jaor. Ut is gen carnavalesk jubileum, toch wille wej efkes stilstaon bej dit feit. Mögelik zal dit jubileum afgeroond werre mit en neej langspeulplaat die dan ien ut begin van ut volgend seizoen te koëp zal zien. Dit jaor organisiere weej wer 2 zondagmèrge-concerten, te wiëte op 10 fibbrewari en 17 fibberewari. Deez con certen werre gehalde ien de foyer van de schouwburg. Op 10 fibbrewari zulle enkele aktivi- teite centraal staon. Ut boerebruuds paar van „De Iezervrèters", en ut jeugd boerebruudspaar zullen anwezig zien um zich an ut Venrods publiek vur te stelle. Teves zulle enkele leeje van ut „Hofkoër Rooy" gehuldigd werre um- dat zeej respectieveluk 5 en 10 jaor lid zien van ut koër. Dit zien: Peter Teeuwen, Mathieu Versteegen, Leo Nooyen, Theo Janssen. Hopeluk zulle veul meense dit spek takel mit gaon make. Ut begint um half twellef; de schouwburg is al um ellef uur ope. Mit dank an perseniëlsvereniging Inalfa en bestuur en kemissie Jeugd- boerebrulleft van de Hazekeutel, zulle we er enne mójje merge van make. Ut Hofkoër Rooy HET SCHUTTERSVELD Tijdens de vastelaovend 1985 zal Prins Toon li (Hr. A. Strijbosch, 79 jaar) de scepter zwaaien over het Rijk der Schutteraars en Schutterinnekes in Bejaardencentrum „Het Schuttersveld" ANNE CHRISTIEN LIEBRAND MARTIEN FREDERIKS BOERENBRUIDSPAAR 1985 Tijdens het gezellige Aldewieverbal werd het boerenbruidspaar en familie door de ceremoniemeester H. Kessels bekend gemaakt. De organisatie is in handen van Hofkoor Oere Toe. Als getuigen zullen fungeren J. Fre- deriks- Engels, A. Linders. Vader en moeder: Nettie Jeuken-van Vugt en Toon Jeuken; Mariet Volle- berg-Keysers en Toon Volleberg. De A ld Prinse kompeneej in Casten ray viert vrijdag 8 februari haar 11-jarig bestaan. In 1984 werd gestart met 17 leden. Een van de eerste aktiviteiten was een gecostumeerde voetbalwedstrijd op carnavalszondag tegen de dames van de L.V.B. Eens per jaar houdt men een „alge mene ledenvergadering" welke meestal tot in de kleine uurtjes duurt. Op verzoek van de carnavalsvereni ging jureren de leden van de A.P.K. elk jaar de carnavalsoptocht. Naast oud vorst Hay en de carnavalsvereniging heeft ook de A.P.K. een wisselbedker beschikbaar gesteld voor een van de eerste prijswinnaars. Camavalsdinsdag wordt de Casten- rayse 65 prins door een delegatie van de Aid Prinse Kompeneej thuis afge haald. Gezamenlijk trekt men dan naar de Boerenbruiloft in het gemeenschaps huis. De samenwerking met carnavalsver eniging „De Schauseknuppels" is uit stekend. Diverse aid prinse zijn lid van de Raad van Elf of hebben zitting in het bestuur van deze vereniging. Vrijdag 8 februari gaan de leden van de Aid Prinse Kompeneej en hun echt genotes uitbundig feestvieren tijdens het dan te houden Aide Wieverbal. Tijdens dit bal zal ook door de carna valsvereniging aandacht worden besteed aan het 11-jarig bestaan van de Aid Prinse Kompeneej Dit jaar, voor de eerste keer in haar bestaan (29 jaar), zal C.V. de „Schanse knuppels" een onderscheiding uitreiken aan een persoon die zich verdienstelijk gemaakt heeft voor de Castenrayse gemeenschap. Deze „Beste Knuppel 1985" is in samenwerking met de zgn. „helpende verenigingen" toegekend aan de heer PIET POELS. Reeds 47 jaar is de heer Poels lid, waarvan de laatste 30 jaar secretaris/ penningmeester, van de handboog- schutterij de Batavieren. Vanuit deze vereniging is hij ook nog voorzitter van de A.O.W.-schutters van distrikt 11 van de N.H.B. Gedurende ruim 11 jaar is hij lid van de dorpsraad geweest. In deze funktie was hij kontaktpersoon in het dorps- radenoverleg en met de gemeente Venray. Hier was hij de grote stimula tor van de woningbouw in ons dorp. Als dorpsraadslid heeft Piet ook aan de wieg gestaan van fanfare „Dorps klank" waarvan hij mede-oprichter is. Verder heeft hij samen met zijn vrouw, weer of geen weer, zijn dorpsge noten gedurende 9 jaar steeds stifjt op tijd van hun dagblad voorzien. Dit en nog veel meer heeft er toe bij gedragen dat deze nieuwe onderschei ding aan de heer Piet Poels uitgereikt wordt. De uitreiking zal plaatsvinden op maandagavond 18 februari a.s. om 21.11 uur in het gemeenschapshuis te Castenray. Ongetwijfeld zullen velen hem met deze onderscheiding komen feliciteren. De Kevers en Keverinnekes van Hol thees en Smakt hebben afgelopen wee kend volop gegeten van de twee pronk- zittingen. De pronkzittingen werden muzikaal opgeluisterd door onze eigen hofkapel „De Schève Schuuvers". Na de opening van voorzitter Nico van Til burg namen Prins Appie den urste met zijn gevolg plaats op het podium en kon het feest beginnen onder leiding van Vorst Peter. Diverse artiesten van eigen bodem en buutreedners vertoonden zich op het podium. Tevens werd de karna- valsslager van 1985 gezongen door het trio Dediko. In de grote finale werden alle artiesten in de bloemetjes gezet en ontvingen ze uit handen van Prins Ap pie d'n Urste een onderscheiding. Onder de vrolijke tonen van de hofkapel bedankte Vorst Peter iedereen en namen afscheid met het toepasselijke lied: Smakt Holthees is ós durpke, ós durpke klein mar fijn. VAN DE MAAND FEBRUARI INEZ VAN EIJK ALLEEN DEZE MAAND BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7