.ONDER DE PANNEN' nota volkshuisvesting van de gemeente Venray Vk AGENDA Tientallen hectaren gemeentegrond worden verkocht Heler bestrijding SPORTHAL DE WETTELING GEVONDEN OUDE FOTO'S In de commissie voor landbouw c.a. was deze week de verkoop aan de orde van 2.10.00 ba gemeentelijke land bouwgrond, aan de Ontginningsweg in Ysselsteyn, tegen de prijs van46.200,- Deze prijs is bepaald op basis van ver pachte situatie en bedraagt 60% van 3.50 per M'. Wethouder Claessens noemde dat een gebruikelijke prijs en deelde verder mede dat by in de eerst volgende vergadering met nog verschil lende verkoopvoorstellen op de prop pen zal komen. Het gaat om tientallen hectaren voor een bedrag van meer dan een miljoen. Een en ander is het gevolg van een raadsverzoek om zoveel mogelijk ge meentelijk eigendom dat men zelf niet nodig heeft te verkopen. Allemaal goed en wel, zeiden de heren Van Klink (SV) en Hendriks (CDA), maar hier wordt duidelijk ge profiteerd van gemeenschapsbezit. Be kend is namelijk dat de koper de grond niet meer nodig heeft en hem spoedig zal doorverkopen aan andere gegadig den. En dat natuurlijk tegen een veel hogere prijs. „Dat is de koper zijn goed recht", al dus de wethouder. Hij gaat gewoon zijn pachtrecht verzilveren. Een en ander is allemaal in de pachtwet geregeld. Dan deugt die pachtwet van geen kanten, aldus Van Klink. Op het mo ment dat de pachter de grond niet meer nodig heeft is die in feite pachtvrij en zou de gemeente die voor de volle prijs moeten kunnen verkopen. Men probeerde hem duidelijk te ma ken dat de geschetste gang van zaken heel normaal is. Zo kan een pachter die „slechts" 400,— pacht per ha betaalt, de grond doorverpachten aan bijvoor beeld een gladiolenkweker. Hij beurt dan 3.000,— per ha; betaalt 400,— en houdt 2600,— over „met niets doen". De heer Van Klink kon desondanks de gedachte niet kwijt dat „we worden geflest". De heer Janssen (VVD) wees er ten overvloede op, dat de gemeente bij ver koop ongeveer 2000,— rente kan maken vande verkoopsom, tegenover de armzalige 400,pacht. En alleen daarom al moet deze en andere verko pen worden toegejuicht. Maar ondanks dat financieel voor deeltje wilden de heren Van Klink en Hendriks ere niet aan. Zij stemden tegen deze verkoop. Met 6 stemmen tegen, heeft de gemeenteraad vorige week de „verorde ning helingbestrijding" vastgesteld en aangenomen. Tegen stemden de PvdA- er Kersten, de fraktie Samenwerking en de VVD-fraktie. Op grond van artikel 437 van het Wetboek van Strafrecht moet door de goud- of zilversmid, de kashouder (heeft tweedehands goederen ten ver koop in consignatie), de horlogemaker, de rijwielhandelaar, de uitdrager (heeft winkel in tweedehands goederen), de opkoper (koopt huis aan huis goederen op) en de tagrijn (handelaar in tweede hands scheepsbenodigdheden) een regis ter worden bijgehouden van alle goede ren die hij verwerft en de herkomst van die goederen vermelden. Deze zogenaamde gruthokkers zijn dus al wettelijk verplicht de inkomende goederen te registreren, maar voor wat de uitgaande goederen betreft bestaat een dergelijke verplichting niet. Om daar in te voorzien heeft de ge meente een verordening gemaakt, waar in o.m. staat dat genoemde handelaren ook een register moeten bijhouden van hun verkopen. Eventuele gestolen goe deren kunnen dan via het bestaande in- koopregister en het nieuwe verkoopre- gister gemakkelijker achterhaald wor den. De heer Kersten meende dat deze ver ordening niet daadwerkelijk tot een op lossing van het helen bijdraagt. Het is derhalve een zinloze verordening. Een heler is namelijk nooit te goeder trouw, aldus Kersten, maar altijd te. kwader trouw. Hij trekt zich van deze verorde ning niets aan en houdt ook geen regis ters bij van ingekochte en verkochte goederen. Doet hij dat wel, dan ge bruikt hij valse namen. Kersten kon dan ook met de beste wil van de wereld niet zien, hoe met deze verordening in de hand gestolen goederen weer bij de eige naar terug kunnen komen. Ook de heer Houba (WD) wist niet wat hij met deze verordening moest doen. Informatie had hem geleerd dat ze geen enkele zin had, en zeker geen haast omdat reeds 10 jaar geleden een eerste aanzet tot een dergelijke wettelijke regeling werd gegeven. Bo vendien is er, volgens Houba, in de ver ordening geen sprake van waardevolle electronische apparatuur, welke intus sen gemeengoed is geworden. Volgen shem moest men deze zaak maar aan houden en eerst eens goed bekijken hoe het nu wèl moet Ook de heer Den Brok (SV) twijfelde aan het nut van een dergelijke verorde ning. De politie mist gewoon de man kracht om de zaak te controleren. Bonafide handelaren krijgen weer méér administratief werk, terwijl niet-bona- fide personen de verordening aan hun laars lappen. De heer Poels van het CDA verklaar de dat zijn fraktie wel degelijk iets ziet in deze verordening al was het alleen al vanwege haar preventieve werking. Maar óók omdat de andere Noordlim burgse gemeenten met Rijkspolitie der gelijke verordeningen hanteren. De voorzitter poogde nog door mid del van een ruime toelichting deze zaak duidelijk te maken, maar hij slaagde er niet in Kersten en de S.V.- en VVD- frakties tot andere gedachten te bren gen. MISSELIJKE STREEK Zes automobilisten werden gecon fronteerd met misselijke vandalen- streek. Van hun in de Henseniusstraat geparkeerde auto's waren 17 banden lek gestoken. Voor de iegenaren zat er niets anders op dan andere banden aan te schaffen. De totale schade bedraagt 2200,—. Mogelijk is het dat er getuigen van dit vandalisme zijn. Zij 'worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. De aanleg van het kabelnet in de wijken Desselke, Westsingel en Veltum, m.u.v. Kulut I en II en West Einde, is voltooid en de proefperiode is voorbij. Voor de wijk Bergkwartier en het centrum van Venray is deze proefperio de nog lopende. Thans is de aannemer E.D.S.A.S. in aktie in de Venrodelaan en aanliggende straten. Deze wijk is gekozen om bij in vallende vorst, waarbij de graafwerk zaamheden moeten worden gestaakt, de overlast als gevolg van openliggende trottoirs te voorkomen. Verder zal de aannemer de woningen gelegen aan de Noordsingel en Maashe- seweg/Mackenhof e.o. gaan afmon teren. Hierbij zullen desgewenst alle radio- en t.v.-apparatuur gratis worden ingesteld. In overleg met de Stichting C.A.I. Kulut is het aanwezige kabelnet in Kulut I geheel vernieuwd. Zodra het „kabel- wijkcentrum" ter plaatse door de PLEM van een aansluiting op het elec- triciteitsnet is voor zien zullen deze groep woningen op het kabelnet worden aangesloten. Ook hier zullen uiteraard de radio- en t.v.-apparaten gratis worden ingeregeld t.a.v. de proefperio de zullen belanghebbenden via het in formatiekanaal worden geïnformeerd. Het inbouwen van filters t.b.v. abon nees welke voor een beperkt abonnemen t hebben gekozen, is mede door de afge lopen periode ernstig vertraagd. De aannemer heeft opdracht om al lereerst de opgelopen achterstand, als gevolg van de vorstperiode, in het aansluiten van woningen op het kabel net in te halen. Hierdoor is het mogelijk dat het in bouwen van filters nog enige tijd met vertraagd tempo zal geschieden. Echter, iedereen zal de gewenste filter in zijn aansluiting ingebouwd krijgen. Definitieve cijfers voor Desselke, Westsingel en Veltum m.u.v. Kulut I en II en West Einde: Aantal woningen 2384 Aantal aansluitingen 35.3% 2271 Aantal abonnementen 74.21768 Dus 1768 woningen hebben gekozen voor signaalontvangst via het kabelnet. Splitst men het aantal abonnementen in volledige en gefilterde aansluitingen dan ontstaan de volgende cijfers: Aantal volledige abonnementen 409 (23.1%) Aantal gefilterde abonnementen 1359 (76.9%) Totaal 1768 Worden deze cijfers vergeleken met het verwachtingspatroon, dan blijkt dat het aantal abonnementen (74 heel acceptabel is. Het aantal fikeraansluitingen, waar van de inschatting 50% was, blijft met 76.9% helaas te hoog. Veelal zal hieraan het toch wel grote verschil tussen het oude tarief (ƒ0.35 - 4.50) en het nieuwe 15.15) debet zijn. Zoals bekend kunnen de huidige hier voor in aanmerking komende bewoners in de genoemde wijken de genoemde filteraansluiting tot tenminste 31-12-'86 handhaven. Jammer dat 113 bewoners in deze wijken geen aansluiting op het kabelnet wensen. Zouden deze of toekomstige bewo ners van deze panden in de toekomst alsnog een aansluiting op kabelnet willen, dan kan dit uitsluitend geschie den tegen betaling van daadwerkelijk te maken kosten. Deze kunnen individueel aanzienlijk zijn, terwijl aansluiting in deze aanleg- fase gratis en zonder verdere verplich tingen mogelijk zou zijn geweest. In een volgend artikel zullen wij ook de definitieve gegevens van de wijk Landtoeert kunnen publiceren. Klachten over K.T.V. U weet het telefoon 11211, Stationsweg 7! Op het terrein van Volkshuisvesting staat de komende tijd veel te gebeuren. In hoofdzaak komen de veranderingen neer op decentralisatie van het aantal bevoegdheden van het rijk naar de ge meenten. Achtergrond hierbij is, dat veel zaken veel beter en sneller plaatselijk geregeld kunnen worden dan landelijk. De gemeente zal daardoor een steeds grotere rol gaan spelen op gebied van de volkshuisvesting. De gemeente Venray vond het daarom wenselijk en nuttig haar visie op de belangrijkste aspecten van dit terrein weer te geven. Dat heeft dan geresulteerd in de nota „Onder De Pannen", waaruit wij hier enkele onderwerpen naar voren halen. STADS-en DORPSVERNIEUWING De nieuwe Wet Stads- en Dorpsver nieuwing is op 1 januari van dit jaar in werking getreden. Ih het kader van deze wet dienen gemeenten zowel een in spraak- als subsidieverordening vast te stellen. In Venray worden ze al voorbe reid. Met name zal deze wet in onze ge meente van belang zijn voor het centrumplan (eventueel ook Desselke); voor de verbetering van particuliere eigen woningen; voor de restauratie van monumenten en beeld bepalende pan den èn voor voorzieningen ten behoeve van het midden- en kleinbedrijf. Maar deze wet zal, naar verwachting, voor de gemeenten problemen op gaan leveren als er in de komende jaren niet méér geld in het stadsvernieuwingsfonds ge stort zal worden. KOM- EN KERKDORPEN Een deel van de werkzoekenden in Venray-kom manifesteert zich niet bij de Woningbouwvereniging, omdat zij b.v. via een makelaar een nieuwe of be staande woning willen kopen óf omdat zij een huurwoning wensen van een andere verhuurder. Nauwlettend zal de gemeente blijven volgen hoe woning- bouwprojekten, gerealiseerd door ande re opdrachtgevers dan de Woningbouw vereniging, aan die vraag voldoen. Een voorbeeld uit het recente verleden (40 woningen van A.S.F. in Veltum) maakt duidelijk, dat behoeften anders kunnen liggen dan men op het eerste gezicht zou verwachten. De gemeente wil bevorderen, dat ook in Venray-kom kandidaat-bewoners kort voor de start van de bouw, via een „alternatievenlijst" kenbaar kunnen maken welke afwerking zij wensen of welke werkzaamheden zij zelf zouden willen uitvoeren. Enkele voorbeelden zijn: zelf bestrating aanleggen, kleur van sanitair en soort betegeling, schil derwerk binnen, al of niet aanbrengen van stofdorpels, benang- en sauswerk, plinten, kasten, trapleuningen los leve ren, uitvoering van aanrechtkastjes en keuze aanrechtblad, schoorsteenkanaal, scheertrafo op de badkamer etc. Over het algemeen kunnen die alternatieven een belangrijke bijdrage leveren aan het toekomstige woongenot. Zij gaan ook verder dan de huidige vorm van meer- en minderwerk bij koopwoningen en kunnen ongetwijfeld ook een financieel voordeel betekenen voor de bewoners. In de toekomst wil men met betrek king tot de woningbouw op de kerkdor pen blijven werken volgens het systeem, waarbij per dorp wordt geïnventari seerd, wélke mensen er op dat gebied zijn. We zullen sneller dan in het verle den de woningen gerealiseerd worden. Daarbij zullen plaatselijke aannemers worden ingeschakeld die bereid zijn om woningen te bouwen in kleinere aantal len en tegen concurrerende prijzen. De gemeente heeft daartoe voorwaar den geschapen, door in de bestem mingsplannen voor de kerkdorpen meer flexibiliteit in te bouwen ten aanzien van kavelgrootte en woningtype. Volgens de laatste woningbouwinven- tarisatie op de kerkdorpen, hebben zich 60 kandidaten gemeld. De geemte be oogt voor hen goede en goedkope wo ningen te laten bouwen van 'circa ƒ127.500,—. Het probleem, dat kandidaten vaak tegenkomen op de door hen geuite wens, denkt de gemeente te kunnen on dervangen in de vorm van het inbouwen van een financiële drempel een zekere mate van „aanbetaling". Bij alle nieuwbouw zal de gemeente toezien op energiezuinige voorzienin gen. Bijvoorbeeld: tochtsluizen bij keukens, o.m. door aangebouwde bergingen. Het aantal woningen dat gebouwd moet worden in Venray-kom en de kerkdorpen telt men de eerste drie jaren nog op 230 per jaar, aflopend tot 160 in het jaar 2000. In dat jaar verwacht men dat de behoefte aan woningen in Ven ray-kom en kerkdorpen ongeveer gelijk zal zijn: 80 80. PROJEKTONTWIKKELAARS In de afgelopen 5 jaar zijn er in de gemeente Venray rond 700 woningen via projektontwikkelaars gebouwd. Dat is 40% van het totaal aantal gerealiseer de woningen. Het merendeel (429) bestond uit koopwoningen. In tegenstelling tot de Woningbouw vereniging maken projektontwikkelaars wel eens gebruik van de huurharmoni- satie, waardoor vrijkomende woningen van de ene op de andere maand met meer dan 100,in huurprijs worden verhoogd. De gemeente heeft vooral in Land- weert nog jarenlang te maken met pro jektontwikkelaars. Zij hebben de door hen gekochte grond in Landweert weer ingebracht en daarvoor bouwclaims verworven. Ongeveer 700 claims liggen nog op verwezenlijking te wachten. Dat is geen prettige situatie. Er is destijds ook niet [kunnen] voorzien, dat men nu tot het jaar 2000 in Landweert nog volop te recht kan. Tot die tijd kan men - tezamen met andere bestemmingsplan nen - in Venray nog zo'n 2600 woningen kwijt. BRABANDER Hoewel niet met zoveel woorden ver meld, geeft bovenstaande situatie aan leiding om het toekomstige bestem mingsplan „Brabander" weer vele jaren in de ijskast te zetten. Voor de bewoners van bijvoorbeeld de Broekweg zal dat geen leuke mededeling zijn. Het defini tieve herstel van deze weg, is sinds de bevrijding steeds maar opgeschort tot de realisatie van het plan Brabander. Of men nu nog 'n tiental jaren zal moeten wachten voordat men van de modder poelen en zandverstuivingen verlost is, laat zich raden. Nog niet helemaal duidelijk is, wat de gemeente met de in Brabander verwor ven gronden gaat doen. Moet men die nog zo'n twintig jaar „bewaren"? Ver moedelijk zal men proberen die gron den weer terug te verkopen. GEMEENTEGARANTIE Dank zij een gemeentegarantie kan een koper een hypotheek van meer dan 60 a 70% van de waarde krijgen, tegen een lagere rente dan normaal. Voor de gemeente betekent elke garantie een risi co maar ook administratief werk, waar tegenover geen inkomsten staan. Daar wil men nu verandering in brengen, door 250,— voor elke garantie in re kening te brengen. Die 250,— zijn door de koper al na een jaar terugver diend aan de lagere rente. Voor de ge meente betekent het enige tegemoetko ming in de te maken kosten. VERKOOP WONINGWETWONINGEN Sinds 1979 zijn er in Venray geen wo ningwetwoningen meer verkocht aan de huurders. Tot dan betekende dat dik wijls, dat de huurder na een aantal huurjaren „zijn woning" tegen een zeer redelijke prijs kon kopen. Er waren verschillende motieven om destijds die verkoop stop te zetten. Zowel de woningnood als de noodzake lijke doorstroming waren enkele argu menten. Nu, 6 jaar later, wil men wel eens gaan bezien of die motieven niet in een ander daglicht zijn komen te staan. Maar voorshands kan men onmogelijk zeggen of dit weer zal resulteren in het opnieuw verkopen van woningwetwo ningen. LEEGSTAND De laatste jaren is de leegstand van (nieuwe) woningen in Venray toegeno men. Het percentage is intussen hoger dan het gemiddelde Limburgse en komt vrij goed overeen met het landelijke: 2.1%. Wel is sinds de peildatum enige verandering ingetreden, omdat enkele tientallen koopwoningen c.q. apparte menten werden verhuurd. Dikwijls is de te hoge huur oorzaak van de leegstand. De gemeente wil daar om. dat er in de sociale sector geen woningen meer gebouwd worden met huren hoger dan 600, OUDEREN Momenteel zijn er in Venray-kom 1650 mensen ouder dan 65 jaar. In de kerkdorpen zijn dat er 760. In het jaar 2000 zal hun aantal gestegen zijn tot 3600 of 10% van de bevolking. Het is duidelijk dat het gemeentelijk bouwbeleid ook op deze groei gericht dient te zijn. Uit die onderzoeken die hebben plaats gehad blijkt o.m. dat ouderen veelal blijven wonen in de gezinswoning waar men met de kinderen heeft ge woond. Toch wordt door veel ouderen ook in de bejaardenwoningen een of meer vormen van overlast ervaren. Bijvoorbeeld: isolatie, verwarming en tocht. De gemeente denkt nog dit jaar te starten met de oplossing daarvoor, in de vorm van een gemeenschapstakenpro- jekt voor jongere werklozen. HUURSUBSIDIE EN HUURACHTERSTAND Vorig jaar ontvingen in Venray 1647 huurders individuele huursubsidie. Dat is ruim 33% van het aantal huurders. Dit aantal is vrijwel gelijk aan dat van 1983. Wel steekt het Venrayse percen tage ver uit boven het landelijke van 22%. De oorzaak hiervan is ongetwij feld de afwezigheid van oudere (voor oorlogse en goedkope) huurwoningen. Maar in tegenstelling tot het lande lijke cijfer van 24% van het aantal huurders dat huurachterstand heeft, is dat percentage in Venray ongeveer 12%. Conclusie: ofschoon onze huurders het financieel moeilijker hebben (in duurdere maar kwalitatief betere wo ningen) dan de gemiddelde Nederland se, voldoet men beter aan het betalen van de huur van 8 t.m. 14 februari 1985 Vrijdag 8 febr.: 18.00-20.00 Manual tr. 20.00-24.00 KNVB zaalv. comp. Veronica-Pauline Veronica 2-FC Koetshuus 't Huukske-Venrode 3 SVCB 2-Klomp Zaterdag 9 febr.: 09.30-12.30 korfbalcomp. 12.30-19.00 VC Roou comp. 13.00 D5-Nuvoc 2 D4-Hovoc 6 14.30 D2-Lyceum 2 D3-Lyceum 3 H3-HVC 2 16.30 H2-HVC 1 Dl-VC Weert Hl-Hamilton 19.00-21.30 Jumpers comp. 21.30-23.30 KNVB zaalv. comp. Hento 2-Noord-West P.S. 2 Siebers Fr.-GFC 3 Zondag 10 febr.: 08.00-11.00 MHCV zaalhockey 11.00-18.00 Taekwon-Do centrale training 18.00-19.00 Old Calahan zaalv. vr. 19.30-21.00 MHCV zaalhockey 21.00-22.00 Manual 22.00-23.00 Hanen zaalv. vr. Maandag 11 febr.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 KNVB zaalv. comp. Hento-Fermonia B. Wetteling-IVO Wetteling 2-Reuver 3 Dinsdag 12 febr.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 13 febr.: 18.00-23.00 Badminton Donderdag 14 febr.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. GROTE BUIT BIJ INBRAAK Een Venrayse winkel in tabaksartike len kreeg ongewenst bezoek. De daders wisten te ontkomen met een behoorlijke buit aan tabaksartikelen ten bedrage van enkele tienduizenden guldens. Han gende-het onderzoek konden ons geen nadere mededelingen worden verstrekt. van 28 jan. t.m. 3 febr. 1985 Zwarte kater Twee kippen -en een haan Opfokzeug 1 bankbiljet 1 rode kinderhandschoen Bruine porte- monnaie inhoudende geld en een com puterrekening gouden slavenarmband Fietsensleutel. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, tst. 227. Zoals gemeld is er vorig weekend feest gevierd in de St. Franciscusschool in Zuid, omdat het 25 jaar geleden is, dat deze school officieel werd ingeze gend. Daarom deze week een school foto van de St. Franciscusschool uit 1969/1970, van de toenmalige tweede klas. Van links naar rechts, voorste rij: Corrie Janssen, Hans Tummers, Jos Veerhuis, Peter van de Bekerom, Twan Aben, Armand Gieling, Stefan Meyer, Gerard Stoks, Jackie Mommen, Chris Goorts. Tweede rij: Tonnie Scholten, Fons Alders, Joost van de Weiden, Rudy van de Putten, Steffy Schwachöfer, Henny Clephas, Jan Gommans, Leo Vermeu len, Loed Arts, René van Hooren, Harm Hebing. Derde rij: Maarten de Graaf, Mario Vos, René Hendricx, Hans Jenneskens, Jeroen van der Roest, Jac Direks, Johnny Janssen, Richard Janssen, Jan-Louis Knechten. Achterste rij: Joop Berghmans, Jan Mommen, Henk van Waayenburg, Twan Hendriks, Marcel Hendricx, Terry Krouwel, Leo Jansen, Peter Janssen, René Huys. Ontbrekend: René Heckman, René van Thiel. Hebt U ook 'n interessante oude fo to, dan willen wij die graag in Peel en Maas plaatsen. Gezien de aktualiteit willen we de ouderdom van de foto's op maximaal 50 jaar stellen. Aan plaatsing zijn geen kosten verbonden en de foto's krijgt men onbeschadigd retour. Over het algemeen kan men afdruk ken van de in deze rubriek geplaatste fo to's verkrijgen bij J. van de Putten, Westsingel 18, telefoon 89803. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15 telefoon 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Patersstraat 60 telefoon 88800 DOKTER KEYZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn Telefoon 04785-777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 urn 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. ST ODA Passage 1 tel. 81251 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H.PEETERS Tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M. en J. van Winden, E.M. Ruymbeek en A. Derkx, E. RUYMBEEK Tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIMMERMANS Broekhuizen, tel. 04763-1466 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Florishof 11 tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag, van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83659 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Lilsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5. Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 15801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 84145 bag 10211 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 lot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a. Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEM1DDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Patiëntenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O Tel. 83127 STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Tel. 077-71361

Peel en Maas | 1985 | | pagina 3