Onderhoudsplan gemeentelijke accommodaties opgeschort ABN Bank Wisseling van de wacht bij beheersdienst van politie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING BIJ COCON WEEK College van Bijstand Potscherven gevonden van oude drinknap HYPOTHEKEN Gemeente boerde niet slecht In Memoriam Jean Joosten Uitbreiding parkeerterrein Gouden Leeuw Rector Schuttersveld plotseling overleden HILHORSl L.A. Oudenhoven veertig jaar in gemeentedienst DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 Nr. 6 HONDERDENZESDE JAARGANG S3 PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— Christian Dior Deze week zal de speciaal bij Christian Dior opgeleide schoonheidsspecialiste, Mevr. Dorette Trudon, bij Cocon aanwezig zijn, met voor U: Demonstratie nieuwe maquillage ..Les Paradis" van Dior. Gratis probeerverpakkingen van de Hydra cosmetica van Dior. Een schitterend kado bij aankoop van minimaal twee Hydra Dior producten. Zolang de vooraad strekt. Door het overlijden van de heer H. Reintjes (Leunen) is een vacature ont staan in het college van bijstand. Het was vorige week aan de gemeenteraad in die vacature te voorzien. Het college van bijstand bestaat uit deskundigen uit verschillende lagen van de maatschappij (financiën, vakbond, gezinszorg en doktoren), door de gemeenteraad benoemd. Dit college heeft de bevoegdheid gekregen om zelf standig beslissingen te nemen op aan vragen ingevolge de A.B.W. (Algemene Bijstandswet). De heer Reintjes was in deze commis sie benoemd vanwege zijn deskundig heid op het gebied van geldverkeer en financieringen. Bij de voordracht van een opvolger hebben b. en w. een kandidaat gezocht, waarbij dezelfde criteria werden aange houden. Als kandidaten werden naar voren gebracht de heren J. Truyen en H. Cunnen. Beide personen werden ook geacht voldoende kennis te dragen van meerdere sectoren van het maatschap pelijk leven oi^een waardevolle inbreng in het college te kunnen leveren. Bij de voor deze benoeming noodza kelijke stemming, werden 20 van 22 stemmen uitgebracht op de heer J. Truyen, hoofd algemene zaken van de zwakzinnigeninrichting „Eckartdal" te Eindhoven en tot voor kort raadslid en C.D.A.-fraktievoorzitter. De heer Yan de Vorle stelde er prijs op, dat bij een volgende benoeming ook eens iemand op de voordracht wordt ge zet, die met een minimum-uitkering moet zien rond te komen Afgelopen week zijn bij graafwerk zaamheden scherven gevonden van een bekerachtige vorm met voet. De bodem is uitgedraaid. Het gaat om scherven lichtbruin/oranje van kleur. Duidelijk is aan de struktuur van de scherf te zien dat het hier om oude scherven gaat. Hier en daar zijn slibdecoraties of te wel engobe versieringen goed te zien. Door een aantal scherven tegen elkaar te leggen kon de doorsnee 17 cm. en de hoogte 18 cm. worden gemeten. Vermoed wordt dat het om een zeld zaam exemplaar gaat. Het gaat hier om een drinkbeker of nap, waaruit vroeger gezamenlijk gerstenat werd gedronken voordat de vasten begon. Aangezien het vermoeden niet uitge sloten is dat er nog meer kostbare zaken in de buurt liggen, wordt de exacte vind plaats nog niet bekend gemaakt. Vast staat wel dat het binnen de gemeente Venray gevonden is. De vinder van de scherven wil deze dan ook graag afstaan, zodat ze misschien met andere zaken tentoongesteld kunnen worden. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% - 15/20 jaar vast Wethouder Claessen kon deze week in de commissie voor land bouw c.a. mededelen dat de ge meente het afgelopen jaar niet zo slecht geboerd heeft. Hij bedoel de hier het met landbouwgewas sen (maïs etc.) bebouwen van braakliggende industrieterreinen en uitbreidingsplannen. De prognoses die de wethou der vorig jaar lanceerde, zijn wel niet helemaal uitgekomen, maar desondanks was het helemaal geen slechte handel. Het ging hier om 106 ha, die ongeveer 1008,— per ha op brachten. Netto wel te verstaan dus verminderd met alle kosten. In totaal bracht dat de lieve som op van 107.000,—. Feitelijk had de gemeente ge rekend op 150.000,— maar het droge voorjaar en het natte na jaar zijn oorzaak van die min dere opbrengst. Vooral maïs bleek in het najaar veel te lijden te hebben gehad. Maar al met al was de opbrengst toch nog 14,per ha meer dan in 1983. In 1985 zal de opbrengst be duidend minder zijn. Er kunnen namelijk niet meer zoveel gladio len gepoot worden en die brengen het meeste op. Ook worden verschillende percelen verkocht en worden andere per celen bij de woningbouw ge bruikt. Boek Uw zomervakantie nu! Behulpzaam vertrekpunt voor Uw vakantie. Toen in het voorjaar 1984 Jean Joos ten ziek werd, heeft niemand vermoed dat nog geen jaar daarna het droeve bericht zou komen dat hij er niet meer zou zijn. Als lid van de redaktie van het „Oos- trums Weekblad" zal men hem missen. Hij was een van de grote pleitbezorgers voor een Oostrums krantje als een be langrijk middel voor de communicatie in het dorpsleven. Maar niet alleen dat; de heer Joosten vervulde een belangrijke plaats in het verenigingsleven. Hij was meer dan 60 jaar muzi kant, verschillende jaren bestuurslid en een korte tijd president van harmonie „Sub Matris Tutela". Mede-oprichter, bestuurslid en voorzitter van toneelvereniging „De Vlasbloem". Lid van het Thuisfront in de tijd dat ook militairen uit Oostrum naar het voormalige Indië moesten. Mede-oprichter en jarenlang be stuurslid van het Werkcomité. Gedurende een lange reeks van jaren lid van het kerkbestuur in de Oostrumse parochie. Mede-oprichter en tot voor enkele jaren terug bestuurslid van het Gemeen schapshuis. Eveneens was hij gedurende een aantal jaren bestuurslid van de LLTB afd. Oostrum, terwijl hij ook vele jaren bestuurslid was van de Rabobank te Oostrum. En bij het stijgen van zijn leeftijd deed ook de bejaardenvereniging weer niet tevergeefs een beroep op hem. Gedurende de jaren van voorberei ding bestuurslid van het Venrayse museum. IJveraar voor gebruik van histori sche straatnamen in Oostrum. Tekstdichter bij vele gelegenhe den. Kortom een man die voor de Oostrumse gemeenschap grote verdiens ten heeft verworven in de laatste 40 jaar; een hartelijk en eerlijk mens, die stond voor zijn mening en hiervoor uit kwam. Ook Oostrum zal Jean missen. Moge O.L. Heer hem als diep-gelovig mens de rust geven, die hij hier nimmer heeft gezocht en ook zijn familie sterkte en berusting geven bij het aanvaarden van het verdriet. Overeenkomstig een toezegging van de gemeenteraad heeft het college van b. en w. een onderhoudsplan van de ge meentelijke accommodaties laten op stellen. In dat plan zijn alle gemeente lijke gebouwen opgenomen. Dus zowel sportaccommodaties als huurhuizen. In de vergadering van de commissie voor openbare werken c.a. werd dit plan deze week aan de orde gesteld. Het totaalplan had in het gemeentehuis ter inzage gelegen, terwijl bij de agenda van deze vergadering een samenvatting was gevoegd. TE LUVIG De heer Janssen (WD) vond het totaalplan te lijvig om het in het ge meentehuis even te komen bestuderen. Daar had hij thuis meer tijd voor nodig. Maar dan moest hij wel over zo'n plan kunnen beschikken. Wat hem betrof dus maar direct de zaak opschorten.... De heer Van de Vorle had toch enige puntjes uit het plan gepikt. Zo had hij gezien dat voor vele gebouwen het on derhoud ver boven de opbrengsten uitgaat. Met name bij de „bungalows" in Vlakwater. Zeer verbolgen was hij over het feit, dat de gemeente ook nog geysers en gevelkachels ter beschikking stelt. Dat is bevoordeling van een of meer huurders, dat in de „tijdelijke" bezuinigingen van Vlakwater al huur ders anderhalf of meer jaren zitten en er niet uit te krijgen zijn. Vorige week heeft de gemeenteraad zijn goedkeuring gehecht aan het voor stel van b. en w. om 2150 m2 grond aan te kopen nabij het parkeerterrein „De Gouden Leeuw". De firma Venrode, eigenaresse van deze grond, krijgt daarvoor 91.900,— in totaal uitbetaald. De gemeente heeft deze grond nodig voor de uitbreiding van het parkeerter rein, waarvan het voorste gedeelte vermoedelijk nog dit jaar niet meer voor parkeren ter beschikking zal zijn. Zoals bekend willen op dit terrein Berden Meubelen en de Algemene Bank Nederland gaan bouwen. De daardoor verloren gegane parkeerplaatsen kun nen dan op het nieuw aangekochte ter rein worden gedispenseerd. Te verwachten is, dat het parkeren in Venray-centrum dit jaar opnieuw aan de orde zal worden gesteld, zodra in de „Rose Vlek" de eerste spade in de grond gaat voor de bouw van een nieuw winkelcentrum. Nauw daarmee verbonden is het Ven rayse kermisgebeuren. Veel kermisat tracties krijgen jaarlijks standplaats op het Gouden Leeuwterrein, terwijl de woonwagens van de kennis-exploitan ten in de Rose Vlek worden opgesteld. Dat is waarschijnlijk dit jaar niet meer mogelijk. Deze gehele problematiek heeft de bijzondere aandacht van het college. RESTAURANT In de Keulse he Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor infórmatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Woensdagmorgen kwam de 63 jarige Pater Justus Paulussen o.f.m. met zijn bromfiets op de Westsingel ten val. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht waar hij even later is overleden. Als vermoedelijke doodsoorzaak wed aangenomen dat Pater Justus een her senbloeding heeft gehad. Pater Justus Paulussen was geboortig uit Heerlen. Hij was jarenlan in de mis sie werkzaam tot hij in 1963 werd over geplaatst van Nieuw Guinea naar het Boschveldcollege in Venray. Daar do ceerde hij Nederlandse taal, in werlk vak hij ook de doktorstitel had behaald. In 1967 kon hij wer naar de missie in Korea vertrekken waar hij tot 1983 ver bleef. Om gezondsheidsredenen kwam hij naar Nederland terug. In oktober jl. werd hij als opvolger van pater Verdijk benoemd tot rector van het Bejaardencentrum Schutters veld, waar hij zich in korte tijd zeer ge liefd maakte bij de bejaarden. De heer Hovestad deelde namens wet houder Claessens mede, dat het in Vlak water voornamelijk gaat om tijdelijke bewoning in noodgevallen. Het gaat niet aan, dat die mensen bij tijdelijke beowning ook nog verwarmingstoestel len moeten aanschaffen, waar ze in een volgende woning niets of weinig mee kunnen doen. Overigens wordt die ap paratuur in de huurprijs verrekend. De heer Lemrnens (PvdA) pleitte voor het gebruik van onderhoudsarm materiaal bij herstel en renovatie. Bij de douches in de sportaccommodaties zijn knopkranen op zijn plaats om vernie ling te voorkomen. En wat de ellende bij de platte daken betrof, zou hij die graag veranderd willen zien in hellende daken. De wethouder kon het gebruik van onderhoudsarm materiaal en knopkra nen wel onderschrijven, maar van platte daken hellende daken maken wordt een onbetaalbare geschiedenis. De heer Broeksteeg (CDA) vond het geheel nogal 'n „financieel plaatje" waar z.i. zeker de commissie voor fi nanciën zich over te buigen had. Maar dat bleek niet het geval te zijn. Op de begroting zijn onderhoudsgelden opgenomen; het is nu aan deze commis sie de invulling c.q. het gebruik van die gelden te bepalen. De heer Reintjes (CDA) kreeg de in druk dat de voorgeschotelde cijfers natte-vinger-werk was. Mooie ronde be dragen die hij nergens onderbouwd vond. Dat was echter tegen het zere been van directeur Grootjans, die zei dat er heus wel met bepaalde normen gewerkt is. Men weet maar al te goed wat een vierkante meter dakbedekking kost en ook wat het schilderen van een kozijn kost om maar enkele voorbeelden te noemen. De heer Hovestad gaf nog een kleine toelichting op het plan. Er zijn jaren, aldus spreker, dat er weinig of geen onderhoud gepleegd hoeft te worden. Dan komt men „ruim in de jas" te zitten. Maar na een zwaar belast jaar is er weinig reserve meer over. Gepoogd is in het plan over 5 jaren de totale onder houdswerken zo goed mogelijk te ver delen, zodat men ook elk jaar een vast bedrag op de begroting kan zetten. Dan kan deze post ook van de prioriteiten lijst af, waar hij niet thuis hoort. Op vrijdag 22 februari zal in interne kring op het politiebureau officieel af scheid worden genomen van de heer W. G. M. Koningstein, chef van de be heersdienst van de gemeentepolitie. Op 1 maart zal deze funktionaris gebruik maken van de V.U.T.-regeling en der halve de overheidsdienst verlaten. Op de dag van zijn afscheid zal tevens het feit worden herdacht, dat bij op 10 februari gedurende veertig jaar in over heidsdienst werkzaam was. Genodigden kunnen op vrijdag 22 februari persoon lijk afscheid van hem nemen tussen 17.00 en 18.30 uur. De heer (Wim) Koningstein begon zijn ambtelijke loopbaan op 10 februari 1945 bij het Wapen van de Koninklijke Marechaussee als wachtmeester bij de groep Rosmalen.. Een jaar later werd hij benoemd tot asministrateur bij het pas opgerichte korps Rijkspolitie. Vol gens zijn zeggen werd begonnen met een potlood, een liniaal en een schrijfma chine, die op instorten stond....- In 1953 kwam hij bij de administratie van de Rijkspolitie te Tilburg en in 1964 volgde zijn benoeming tot administra teur bij de gemeentepolitie van Culem- borg. In 1970 kreeg Venray gemeentepoltie en het was de heer Koningstein, die voor de opzet van de administratie ging zor gen. De term administrateur verdween en werd vervangen door de funktiebe- naming hoofd van de beheersdienst. Daaronder wordt verstaan: personeels zaken, financiën, administratie, kosten bewaking etc. De eerste jaren waren voor hem be paald niet gemakkelijk vanwege de slechte behuizing van het politiebureau. Aanvankelijk waren de diensten in vier gebouwen ondergebracht. Eerst toen in oktober 1980 het nieuwe politiebureau kon worden betrokken waren de moei lijkheden voorbij en kon hij werken in een prettige omgeving. Met zijn afscheid in het nabije ver schiet denkt hij terug aan een fijne Venrayse tijd, waarin hij veel medewer king en samenwerking heeft ondervon den niet alleen binnen het politiebureau, maar ook met de gemeentelijke diens ten. Nu al verheugt hij zich op de vrije tijd, die hem wacht en die hij kan vullen met tuinieren en bridgen. DEKOMENDECHEF Win Koningstein zal het werk, dat hij steeds met liefde en plezier heeft ver richt, overdragen aan de heer Stanley Goeloe (38). Deze nieuwe funktionaris kwam twintig jaar geleden vanuit zijn geboorteland Curacao naar Nederland, waarhij zijn ambtelijke loopbaan als volontair in Halfweg begon. Na nog ge werkt te hebben in de gemeenten Cas- tricum (1971) en Voorhout (1976) meende hij het hezien te hebben bij de overheid en stapte over naar de horeca- sector. Maar toch bleef de overheid hem trekken, want niet veel later werd hij be noemd tot waarnemend chef van de be heersdienst van de gemeentepolitie van Zandvoort. Bij zijn afscheid op 18 januari j.l. bleek duidelijk, dat men zeer veel waardering voor zijn werk had. Vorige week vrijdag werd de heer Goeloe als opvolger van de Koningstein geïnstalleerd. Daarbij verklaarde hij, dat hij zich nu al met zijn gezin thuisvoelt in Venray waar hij veel en leuke jaren hoopt door te brengen. Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b. Venray. tel 04780-85958-82308 SNELHEIDSCONTROLES Maandag werden in Venray weer snelheidscontroles gehouden. „Succes" was er niet op de St. Jozefweg want daar werden alleen auto's gecontroleerd welke zich netjes aan de snelheid van 50 kilometer hielden. Op de Overloonseweg werden 54 auto's gecontroleerd. Daar bleken er 14 te snel, welke dan ook, prompt werden aangehouden. Op de Albionstraat is het blijkbaar moeilijker zich aan de maximum snelheid te houden. 96 Auto's werden daar gecontroleerd. Voor 28 zal de kassa bij de politie rinkelen, want dat aantal kreeg procesverbaal aangezegd. Omdat duidelijk bleek dat de com missie er alsnog beheofte aan had het onderhoudsplan in zijn totaliteit te be studeren eventueel met de frakties werd besloten dat zij alsnog een plan thuis krijgen. Ook de fraktievoorzitters krijgen „het boekwerk" aangeboden. Men hoopt hjet plan dan in de vol gende vergadering aan de orde te kunnen stellen. Het feit, dat de heer L. A. Oudenho ven (Leo Oudenhoven) op 22 januari j.l. veertig jaar in gemeentedienst was, zal op vrijdag 8 februari officieel worden gevierd met een buitengewone vergadering van het college van burge meester en wethouders in de burgerzaal. Om vier uur begint de huldiging in aanwezigheid van alle medewerkers van het raadhuis. Van 17.00 tot 18.00 uur krijgt iedereen de gelegenheid de jubila ris geluk te wensen. Het in 1924 in Venray geboren en getogen jubilerende hoofd van de Hoofdafdeling Welzijnszaken, kwam op 22 januari 1945 in dienst van de ge meente, waar toen als gevolg van oor logshandelingen en evacuatie „chao tische toestanden" heersten. Hij kreeg meteen te maken met de hulpverlening aan in Merselo verblij vende evacué's uit Venray, Smakt en Holthees. Evacuatiegeld en voorschot ten moesten worden uitbetaald, terwijl getroffen boeren schadeloos moesten worden gesteld voor gederfde inkom sten. Met een handjevol mensen moest dat worden geregeld vanuit een kamer in het voormalige hotel „De Gouden Leeuw". Toen er geleidelijk aan orde op zaken was gesteld, werd de heer Oudenhoven geconfronteerd met tal van zaken, waaronder het consumentenkrediet in het kader van het Marshallplan, de Noodwet Drees (ouderdomsvoorzie ning) en huisvestingszaken. Rond de vijftiger jaren kwam de heer Oudenhoven op de afdeling Financiën in verband met het vertrek van de heer J. Wijnhoven naar Vierlingsbeek. Hier kreeg hij de gelegenheid zich volledig te ontplooien. Hij kreeg te maken met de nieuwe comptabiliteitsvoorschrigten en de afwerking van oorlogsschaden aan openbare gebouwen etc. Na het vertrek van de heer Jac. Verheggen werd hij chef van de afdeling Financiën in 1957. Tot de invoering van de nieuwe per soneelsstructuur in 1969 was hij de fi nanciële deskundige van de gemeente, die alkies wist van financiën, onderwijs zaken, personeelszaken, belastingen, subsidies enz. Geen wonder dat hij toen werd benoemd tot hoofd van de hoofd afdeling Financiële Zaken met de on derafdelingen Sociale Zaken, Perso neelszaken en Onderwijs. Na de verhuizing van alle gemeente lijke diensten naar het voormalige klooster Jerusalem gingen de verschil lende onderafdelingen van zijn hoofd afdeling door groei en specialisatie een meer zelfstandig leven leiden en kwam zijn werkterrein meer te liggen op het gebied van coördinatie en supervisie. Enkele jaren geleden, bij het instellen van de nieuwe hoofdafdeling IV (Eco nomische Zaken), werden de afdelingen Financiën en Belastingen, ter verlichting van de taken van de jubilaris, overge heveld naar de hoofdafdeling. Sindsdien heeft de heer Oudenhoven de coördinatie van en de supervisie over de afdelingen sociaal-culturele en maat schappelijke zaken, personeelszaken en organisatie, sociale zaken, onderwijs, sporet, cultuur en recreatie. Tijdens de snelle groei en industriali satie van de gemeente in de zeventiger jaren was de heer Oudenhoven de finan ciële adviseur achter de grote projecten van die tijd, zoals onder meer het zwem bad, de schouwburg, het sportvelden- complex „De Wieën" en de scholen bouw (met name de M.L..K.- en de L.O.M.-school). In het maatschappelijke leven is de heerL. Oudenhoven 26 jaar bestuurslid van de Openbare Bibliotheek en Lees zaal.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1