GEMEENTEPRAAT gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Reorganisatie van de (regionale) rampen bestrijding Nota volkshuis vestingsbeleid Een nieuwe VENRAY VAN A TOT Z Bekendmaking Openstelling tijdens carnaval Destructie- melding op carnavalsdagen Ongedierte bestrijding in de gemeente Venray in 1984 Subsidie onderhoudsbeurt St. Petrusmolen Collectekalender Februari 1985 Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Zwemlessen particulieren Tentoonstelling: ALLES UIT DE KAST KEUKENGEREI ROND 1900 Bekendmaking Bouwvergunning verleend Gemeentelijk zwembad 2 zaterdagen gesloten Hinderwet ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)TER Hinderwet Gemeentetarieven In verband met het ontbreken van voldoende agenda punten zal de voor II februari a.s. vastgestelde vergadering van de commissie voor algemene zaken niet doorgaan. De voorzitter van de commissie vindt het niet noodzakelijk dat de commissie bijeenkomt om Ie ad viseren over het ontwerp- raadsvoorstel inzake de reorganisatie van de (regiona le) rampenbestrijding. Hij is van mening dat de commissieleden over dit onder werp ook wel schriftelijk kunnen reage ren. Volgens de planning wordt de organi satie Bescherming Bevolking (BB) met ingang van 1 januari 1986 opgeheven. Een aantal taken van de BB gaat in hel kader van de reorganisatie van de regio nale rampenbestrijding over naar de on der hei Gewest Noord Limburg ressor terende regionale brandweer en basisge zondheidsdienst. Hel gewest heeft de consequenties van die reorganisaties sa mengevat in een overzichtelijk plan op basis waarvan de betrokken bestuursor ganen de nodige besluiten kunnen ne men. Voor de gemeenteraad van Venray vloeien drie besluiten voort: - aanpassing van de taakopdracht aan de regionale brandweer aan de nieuwe Brandweerwet. - Beschikbaar houden van de gemeen telijke bijdrage (50 cent per inwoner) aan de BB voor de regionale brandweer om taken te kunnen overnemen c.q. ar beidsplaatsen voor B.B. personeel te kunnen realiseren. - verrekening met de niet aan het ge west deelnemende gemeenten die wel zijn opgenomen in de BB kring in ver band met de overname van het BB com plex enerzijds en de personele verplich tingen anderzijds Onder de pannen Vandaag 7 februari 1985 gespreekt de commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volks huisvestingsbeleid de nota „on der de pannen" waar in hoofdlij nen uiteen gezet worden van het beleid, dat de gemeente op dat gebied wil voeren. Tot aan 1 maart 1985 is het mogelijk om te reageren op de inhoud van de no ta. Geintresseerden kunnen de nota, tegen betaling van 5,- ver krijgen bij de kassier bevolkings zaken. De gemeenteraad zal de nota behandelen in zijn vergade ring van 26 maart 1985. Op 1 mei 1985 zal een nieuwe „Ven ray van A tot Z" verschijnen. Deze nieuwe uitgave van de gemeentegids zal huis-aan-huis in de gemeente worden verspreid en worden uitgereikt aan alle nieuwe inwoners van onze gemeente. Het overzicht in de gids van de orga nisaties, verenigingen en instellingen op het gebied van overheid, onderwijs, reli gie, maatschappelijk leven, gezond heidszorg, cultuur, jongerenwerk, sport, verkeer en vervoer, wordt samen gesteld door het bureau voorlichting en inspraak. VERMELDING Aan iedere organisatie, vereniging, instelling e.d. die in de gids vermeld wil staan, vragen wij het volgende: LAAT ONS DIT WETEN, MAAR WEL VOOR 1 MAART 1985. U bespaart ons veel werk als U spoe dig reageert. Wij zullen proberen de aangedragen adressen, opmerkingen e.d. op te nemen in de nieuwe uitgave. Reacties zenden aan Bureau voorlich ting en inspraak, postbus 500, 5800 AM Venray, (denk aan de postzegel!). ADVERTENTIES Het Venrayse bedrijfsleven kan zich in de nieuwe gids presenteren via het plaatsen van een advertentie of bedrijfs reportage. Kommunicatie Service Ne derland uit Cuyck, die de produktie van de gids verzorgt, is belast met de wer ving van deze advertenties. Zo spoedig mogelijk zal met de aqui- sitie worden begonnen. De startdatum zullen wij binnenkort publiceren. Ondernemers kunnen hun interesse in een advertentie nu al aan Kommuni catie Service Nederland doorgeven (tel. 08850-18008) danwel bij het bureau voorlichting en inspraak. Het gemeentebestuur heeft met geen enkel ander bedrijf afspraken gemaakt over het realiseren van een huis-aan- huis te verspreiden gemeentegids. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 (kamer 119) voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van de gemeente Venray, d.d. 29 januari 1985, nr. R 562, tot vaststelling van een verordening als bedoeld in artikel 9, lid 1 van de Win kelsluitingswet 1976 (zogenaamde 14 dagen regeling). Deze verordening treedt in werking op 1 maart 1985. Venray, 7 februari 1985 Burgemeester en wethouders Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester J.M. Poels, secretaris. De burgerlijke stand is op carna valsmaandag en dinsdag (18 en 19 fe bruari) geopend van 9-10 uur v.m. Al leen voor geboorte en overlijdens aan giften. Deslructiemelding is op beide carna valsdagen wel mogelijk mits doorgege ven vóór 9 uur 's morgens (tel 88899). Het destructiemateriaal wordt op beide dagen NIET opgehaald: Vanaf woens dag 20 februari zal de achterstand inge haald worden. Eventuele hierdoor ont stane klachten hoeft men dan ook niet voor 27 februari (één week later) te mel den. Men wordt dringend verzocht hier mede rekening te houden. In de loop van 1984 werd de afd. rei niging van Gemeentewerken te Venray 134 maal geconfronteerd met aangetrof fen ongedierte. Naam ongedierte aantal meldingen Bisamrat 1 Bijen 1 Boktor 9 Graanklanders 1 Hommels 1 Kakkerlakken 4 Lapsnuittor 3 Luizen 2 Meelwormen 1 Mieren 3 Maden 1 Mijten 3 Muizen 7 Ratten 19 Rouwvliegen 1 Spinnen 2 Tapijtmot 3 Vlooien 4 Wespen 61 Woelratten 3 Aanvankelijk onbekend gebleven insec ten opgestuurd naar Wageningen Totaal 134 De volgende maatregelen werden ge nomen. Advies gegeven voor bestrijding 74 Ter identificatie opzenden naar Wage ningen waarna tel. advies 4 Toezending documenttie materiaal, incl bestrijdingsmethode 6 Verwijzing naar erkende firma voor bestrijding 1 Verwijzing naar woningbouwver 3 Bezoek en afhandeling door ongedierte- bestrijder A. Versteegen 46 Totaal 134 Het college van b. en w. heeft beslo ten 25% van de kosten van een eerste fa se groot onderhoud van de St. Pe trusmolen (Stoksmolen) te subsidiëren. Deze grote onderhoudsbeurt bestaat voor het grootste deel uit werkzaamhe den, die een conserverend karakter heb ben om daardoor ingrijpender herstel- werk in de toekomst te beperken, of, nog liever, te voorkomen. Diverse klei nere werkzaamheden worden door de familie Stoks en de vrijwillige molenaar Schoenmakers zelf uitgevoerd. De tota le beurt kost 20.000,- waarin 25% of 5000,- door de gemeente wordt bijge dragen. 9 februari: Jeugdcarnavalsvereniging „De Haze- keutel". Alleen voor deze actie is een collectevergunning verleend. Collecte ren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en Collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde artikel 26 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 11 februari 1985, gedurende één maand, ter gemeeentesecretarie, afdeling ruim telijke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan Vlakwater II, zoals dit door de gemeenteraad in zijn vergadering van 29 januari 1985 werd vastgesteld. Aan gezien het bestemmingsplan door de ge meenteraad ongewijzigd is vastgesteld en niemand zich tijdig met bezwaren bij gedeputeerde staten van Limburg gedu rende bovengenoemde termijn tegen het vastgestelde bestemmingsplan niet mo gelijk. Venray, 7 februari 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche <gtscl)iel>- tn ©ubfjeibfeunbia üuseum Denraj* Museum gesloten i.v.m. carnaval op zaterdag 16 februari en woensdag 20 fe bruari 1985. Tentoonstelling alles uit de kast. Keu kengerei rond 1900 Geopend woensdag middag 14.00-17.00 uur, zaterdagmid dag 14.00-17.00 uur Groepen op af spraak. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een bedrijfsge bouw aan de Overloonseweg 71 te Ven ray, t.n.v. Twan Peeters: het bouwen van een paardenstal aan de Nachtegaalweg 6 te Heide t.n.v. A.H.M. van de Ven. het bouwen van een warenhuis aan de Langstraat 83 te Venray, t.n.v. Thuylshof b.v.: het uitbreiden van een woning met een portaal aan de Herik 19 te Venray t.n.v. H.A.G.M. Clevers: het uitbreiden van een berging aan de Hooipas 3 te Leunen, t.n.v. H.E.J. Claessens: het plaatsen van een erfafschei- ding (2m hoog langs de Hagelweg te Venray, t.n.v. Th. A.G.M. Langerwerf Bosschermolen 4 te Venray: het bouwen van een hooiopslag plaats aan de Kuulenweg 11 te Vrede- peel t.n.v. H. Arts; het bouwen van een volière aan de St. Odastraat 23 te Venray, t.n.v. G.A. Goumans, Touwslagerstraat 32 te Ven ray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 8 februari 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 7 februari 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Opleiding A-diploma Vanaf 5 jaar. Kosten 83,- incl. entree. Cursusduur 24 lessen, 2 x per week van ma. t.m. vr. tussen 16.00 en 18.00 uur en za. tussen 11.00 en 12.00 uur. Opleiding B-diploma Vanaf 5 jaar, i.b.v. het A-diploma. Kosten 41,50 incl. entree. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week op woensdag van 16.45 tot 17.15 uur. Opleiding Zwemvaardigbeid I- diploma (C-diploma) Aanvangsleeftijd vanaf 5 jaar i.b.v. het A- en B-diploma. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week op woensdag van 17.15 tot 18.00 uur. Kosten 41,50 incl. entree. Opleiding Zwemvaardigheid II- diploma (D- en E-diploma) Vanaf 5 jaar i.b.v. van zwemvaardig heid I diploma. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week, op zaterdag van 12.00 tot 12.45 uur. Kosten 41,50 incl. entree. Opleiding A-diploma Vanaf 16 jaar, 24 lessen, 2x per week op ma. en do. 20.00-20.30 uur en op ma. en do. 20.30-21.00 uur. Kosten 107,- incl. entree. Inschrijven voor alle cursussen aan de kassa van het zwembad tussen 16.00 en 18.00 uur van ma. t.m. vrijdag. De cur sussen starten vanaf 20 februari. Op 11 januari jl. werd deze ten toonstelling geopend door mevr. Brigit te ten Kate-von Eicken, die deze verza meling in ruim 20 jaar heeft opge bouwd. Tentoongesteld is een represen tatieve selectie van de grote verzame ling, die ruim 2400 voorwerpen bevat. De tentoongestelde antieke en curieu ze, maar ook voor de huidige gebruiker, herkenbare en bekende keukenvoorwer- pen zijn onderverdeeld in overzichtelij ke groepen, die betrekking hebben op de bereiding in de keuken van een be paald gerecht of een gróèp van gerech ten. Een van deze groepen is „fornuis en keukeninventaris". Hoewel er een ver scheidenheid aan keukeninrichtingen is geweest rond 1900 staat er een klein voorbeeld van een basiskeukeninrich- ting tentoongesteld. Naast het fornuis je, afkomstig uit een binnenvaartuig of een woonwagen, ziet U verschillende at tributen zoals het zeep, zand en soda- bakje, een zoutvat, een keukenfonteint je, alsmede ketels, emmers etc. alles van wit emaille met peterseliemotief. De tentoonstelling loopt tot 17 april 1985. Hij is geopend op de woensdag middag en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 3 februari is de laatste zondag dat de tentoonstelling op zondag te bezichtigen is, eveneens van 14.00 tot 17.00 uur. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 29 januari 1985 in voorbereiding heeft ver klaard de partiële herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor een perceel aan de Zeilbergseweg te Ys- selsteyn ten behoeve van de bouw van vier recreatiewoningen. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt ingaan de heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis. Venray 7 februari 1985 De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 januari 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een open frontstal voor jongvee aan de Koepas 10 te Oirlo, t.n.v. Maatschap G en J. Loonen; het uitbreiden van een produktie- hal en het bouwen van een olieopslag plaats aan de Smakterweg 15 te Venray, t.n.v. Metaalwarenfabriek Jako BV; het verbouwen van een winkel tot instructieruimte aan de Prins Ber- nardstraat 12 te Venray, t.n.v. Gemeen te Venray Raadhuisstraat 1 te Venray. Venray 7 februari 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In verband met diplomazwemmen is het zwembad zaterdag 16 en zaterdag 2 maart 1985 's middags vanaf 13.00 uur gesloten voor vrij zwemmen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 28 december 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van Agra risch bedrijf Houbensteyn, Ysselsteyn- seweg 69 te Ysselsteyn (LB) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkensfokke rij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 3a te Ysselsteyn. dat op 4 januari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van TH.H.E. Weys, Kraakse pas 6 te Leunen voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden, wijzigen van een legkippenhouderij, gelegen aan de Kraakse Pas 6 te Leunen. dat op 9 januari 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.J. Mater, De Huslst 2 te Oostrum voor een ver gunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een meubelmakerij, waar machinale houtbewerking plaats vindt, gelegen aan de Hulst 2 te Oostrum. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 7 maart 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 7 februari 1985 Op de afdeling SOCIALE ZAKEN kan worden geplaatst een in deeltijd (20 uren per week) Functie-inhoud - de verzorging van de input gegevens van de geautomatiseerde uitkeringsadministratie (bediening Desti apparaat) - het verrichten van controlewerkzaamheden het verlenen van administratieve ondersteuning Werktijden: Wekelijks op maandag en dinsdag de gehele dag en éénmaal per maand op vrijdag. De resterende uren worden in overleg verdeeld. Opleiding Minimaal LEAO (C-niv.) MAVO typen Salaris Tot maximaal f 1062,- bruto per maand, aanvangsalaris nader over een te komen. Dienstverband Arbeidsovereenkomst voor 6 maanden: verleniging of aanstelling ambtelijke dienst afhankelijk van de nog vast te stellen personeelsfor matie. Sollicitaties Binnen één week na het verschijnen van deze oproep in te sturen aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van het vacaturenummer PZ 229 Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 30 januari 1985 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: F. van Gerwen, Raadhuisstraat 30 te Venray, voor het uitbreiden en wijzi gen van een motorbranstoffenverkoop- punt annex automatische wasserette, ge legen aan de Raadhuisstraat 30 te Ven ray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 7 februari 1985 tot 7 maart 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 7 maart 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 7 februari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter AFVALSTOFFENHEFFING Bij Koninklijk besluit van 17 januari 1985, nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1984 nr. R 541, tot verhoging van het tarief afvalstoffenheffing voor het jaar 1985. Voor 1985 is het tarief af valstoffenheffing vastgesteld op 94,20. HONDENBELASTING Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1985 nr. R 543 tot wijziging van het tarief hondenbelasting voor het jaar 1985. Voor 1985 zal de belasting voor een hond 49,30 bedragen. MARKTGELD Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1984 nr. R 540, tot verhoging van het marktgeld. Vanaf 1 april 1985 is het marktgeld vastgesteld op 1,65 per m1 of een ge deelte daarvan voor losse standplaatsen, en op 14,20 per strekkende meter per kalenderkwartaal bij abonnement BEGRAFENISRECHTEN Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 27 november 1984 nr. 542 tot verhoging van de begrafenis- rechten. Dit betekend dat vanaf 7 februari 1985 de begrafenisrechten voor de alge mene begraafplaats Boschhuizen zullen zijn: algemeen huur- begraven graf graf personen van 12 jaar en ouder 256,- 256,- huur 945,- inboekingsrecht 3.- 3.- 259,- 1204,- Kinderen van 1 tot 12 jaar 128,- 128,- huur 945.- inboekingsrecht 3,- 3,- 131.- 1076,- Kinderen beneden I jaar 64.- 64.- huur 945,- inboekingsrecht 3,- 3.- 67,- 1012,- GRAFMONUMENTEN Behalve de aankoopkosten van een grafmonument moet voor het recht om dat te plaatsen een bedrag van 127,- betaald worden. Dit wordt ook geheven voor het afbreken als voor het herplaat sen van een grafmonument. GEBRUIK AULA Voor het gebruik van de aula wordt per keer een bedrag van 50,- geheven.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13