PEEL EN MAAS Aienctzikti PEEL EN MAAS c^pHipilKAiinpnipnt» sf- meesterschilders van hartje venray cor reijnders dr. poelstraat 14 venray tel 82810 JOEKSKAPELLEN FESTIVAL Boerebrulleft Ysselsteyn Boerebrulluft Holthees-Smakt Kinderoptocht Rooi HETSBUULE HEIDE CIRCUS MÖK Aide Prinse Plak voor Deken Theunissen UT DARTELE VEULEN PIËLREUZEN YSSELSTEYN De Karklingels Oostrum Schanseknuppels Castenray Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 was zeker het (late) eerbetoon aan Nico van Melo, de legendarische hengst van Castenray. En natuurlijk moge we niet vergeten te vermelden de meisjes van de kindergarde, waarbij ditmaals zelfs vier kleine kleuters de lachspieren in bewe ging brachten. De muzikale begeleiding van het totale circusgebeuren werd weer ver zorgd door de Hofkapel o.l.v. Herman Stevens, terwijl ook Jac Martens weer present was met zijn geluidsbanden, microfoons en luidsprekers. Al met al een circus dat tot de allerbeste gerekend mag worden. EEN ABONNEMENT WAARD DONDERDAG 31 JANUARI 1985 Nr. 5 HONDERDENZESDE JAARGANG a. lig J. m&s mode camps juwelier 1 ,i Mk thomassen interieur caesar mode tekst op orginele disco-muziek. Een geslaagd debuut. „Van Huure Zegge" bracht ditmaal een complete act in blacklight. Een Venrayse musical met vele bekende Venrayse (carnavals) liedjes, vakkundig en met zwier aan elkaar gelast. Mooi om te zien en te horen, maar een echt hoogtepunt ontbrak toch wel. De dansgroep van Nica van der Windt begint proffesionele allures aan te nemen. Het applaus voor deze charmante jongedames (de heren niet te na gesproken) was meer dan verdient. Het Oirlose duo Grad en Petran gaat ongetwijfeld een vaste kern vormen van Curcus Mök. Hun gewazel is niet meer te missen j. Ongetwijfeld zullen velen hebben verwacht, dat de Trennesetters hun Theij Spek Blues nog zouden vervolgen of minstens herhalen. Op dat punt werden ze teleurgesteld. Het drietal heeft de pij aan de kapstok gehangen en hun gelederen versterkt met een vierde „weggelopen broeder" die eveneens de razel in de pij had... Veel kolder in sprankelende liedjes en met kennis van zaken gebracht. De Heilige van de Groëte Kerk die vorig jaar hun acts opluisterden met „wonderkes" zijn ditmaal meer op de circustoer gegaan en vertoonden met veel succes enkele „Kunstjes", waarvan uiteindelijk de trapeze een grandioos slot werd van hun 10 jaar Circus Mök. De grote jubilaris (15 jaar) is het Hofkoor, dat terecht veel aplaus mocht incasseren. Hoogtepunt bij dit optreden Jaarlijks kent de Vastelaovesvereni ging „De Piëlhaas" zijn hoogste onder scheiding toe aan een persoon die be langrijke sociale verdiensten heeft voor de Venrayse gemeenschap. Deze zgn. „BRONZEN PIEL- HAAS" is dit jaar toegekend aan de heer Piet Clephas. Jarenlang is Piet Clephas de stuwen de kracht geweest bij diverse Venrayse verenigingen die zich inzetten voor het welzijn van hun leden. Zo was hij bijna 25 jaar bestuurslid van het Oranjecomité, ruim 20 jaar be stuurslid van het Kindervakantiewerk, waarvan vele jaren als voorzitter en stond hij aan de oprichting van een in middels niet meer weg te denken „Jeugdvierdaagse". Daarnaast zette hij zich jarenlang in voor de organisatie van vakantieweken voor misdeelde en gehandicapte kinderen van de vereni ging 't Zorgenkind, en offerde ook hiervoor een deel van zijn vakantie op. Momenteel is hij nog steeds aktief in de werkgroep „Kruisen en Kapellen". Of 't nu ging over gevelversieringen, het maken van jeugdprinsenwagens of organiseren van kinderspelen, dag en nacht heeft hij belangeloos klaar ge staan om de helpende hand te bieden. Voor zijn grote dosis dienstbaarheid aan de Venrayse gemeenschap wordt hem op het zgn. Joekskapellenfestival d.d. 3 februari a.s. om 12.33 uur in de foyer van de schouwburg de „Bronzen Piëlhaas" uitgereikt. Ongetwijfeld zul len velen hem met deze onderscheiding komen feliciteren. Op zondag 3 februari a.s. om 11.33 uur beging in de foyer van de schouw burg het vijfde Joekskapellenfestival, dat weer wordt georganiseerd door de (dit jaar) 125-jarige Koninklijke Har monie Euterpe. Tien jaar geleden was er in het Piël- hazenrijk nog geen joekskapel te be kennen. Nu vijf jaar later waren er al zoveel, dat de hormonie er „brood" in zag en een joekskapellenfestival te or ganiseren. Gezien het succes van deze eerste karnavalsaktiviteit werd besloten er een jaarlijkse happening van te ma ken. Intussen is het joekskapellenfestival uitgegroeid tot een niet meer uit de vastelaovesviering weg te denken gebeu ren. Negen jaar geleden was „de Plaar- zek" de eerste joekskapel in Venray. Op het ogenblik hebben ook kapellen uit Oostrum, Leunen, Veulen en Merselo zich aangesloten bij de rij van joeks- kapellen, waardoor het aantai dit jaar gekomen is op negentien! Aan het joekskapellen festival van 1985 zal voor het eerst worden deelge nomen door „Zuutjes an", „Wat blief euver", „Nooeët Tuus", „Luuster ef- kes" en „Platvuut". Omdat „Nutjes Vier" kennelijk is opgebrand, ontbreekt deze naam op de lijst van deelnemers, die vanaf 11.33 tot 19.11 uur de cultuurburcht van Venray zullen laten daveren. Van begin af aan heeft de organise rende Koninklijke Harmonie aanmel dingen van buiten Venray geweigerd om het joekskapellenfestival een Venrays gebeuren te laten zijn. Dat getuigt van een goede vooruitziende blik, want met negentien deelnemende kapellen wordt het inderdaad een echte Rooise vastel- aovesgebeuren met „muzikale" arties ten van eigen bodem. Evenals voorgaande jaren zijn de ba ten bestemd voor de opleiding van de jeugd van de Harmonie. Tijdens het festival zal om 12.33 uur de Bronzen Piëlhaas worden uitgereikt aan de heer Piet Clephas, waarover elders is bericht. Het proframma ziet er als volgt uit: 11.45-12.05 't Klein Kapelleke 12.05-12.25 Half urn Half 12.33-12.55 Uitreiking Bronzen Piël haas aan dhr. P. Clephas. 12.55-13.10 Toetzengers 13.10-13.30 Naovenant 13.30-13.50 Blaosumop 13.50-14.10Moj Zat 14.10-14.20 Zuutjes an 14.20-14.40 Noeët Tuus 14.40-15.00 Wat blief euver 15.00-15.20 UtGöt 15.20-15.30 Rats d'r Nève 15.30-15.50 't Klein Kapelleke 15.50-16.1 Dikke Mik 16.10-16.30 Luuster Éfkes 16.30-16.50 Half urn Half 16.50-17.10 Jats Marie 17.10-17.20 Rats d'r Nève 17.20-17.40 Brandholt 17.40-18.00 Platvuut 18.00-18.10 Zuutjes an 18.10-18.30 Plaarzek 18.30-18.50 Efkes Waachte 18.50-19.10 LangZök 19.11 Finale. A.s zondag 3 februari zal in Ysselsteyn, in de vastenavondtijd Reu- zensteyn genaamd, wederom de boe- renbruilloft georganiseerd worden. Dit als .voorproefje op het naderende Carnaval. De kolderhuwelijksvoltrek king wordt dit jaar georganiseerd door Fanfare/drumband „De Peelklank". Uit de rijen van deze vereniging zijn ook bruid en bruidegom afkomstig te weten: Ger van Sjaak van Boëms Jaan zien Truuj en Truus van Philipsen Tren (Ger Spreeuwenberg) en Jeanny van Pietje Regelventiel van den Bond (Jeanny Spreeuwenberg-Deters). Het huwelijksceremonieel zal plaats vinden in Gemeenschapshuis „Smele- hof' wat voor deze gelegenheid in een echte ouderwetse boerenhofstede, is omgevormd. In tegenstelling tot andere jaren is het dit jaar een volledig binnengebeuren op het afhalen van het bruidspaar na woonachtig op „De Zwarte Plak". De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden ten overstaan van de burgerlijke stand G. Peeters en Jan Michels. De muzikale omlijsting is in handen van de „Smeleblaozers" welke hun eigen leden natuurlijk met de nodige muzikale noten zullen bijstaan. Bruid en ook bruidegom rekenen op veler belangstelling welke van harte welkom is Als U dit leest, heeft Circus Mök 1985 er z'n vierde uitvoering opzitten. Nog tweemaal dit weekend worden in totaal meer dan 1000 bezoekers ver wacht bij dit „grande spectacle" van Venrayse artiesten. Opnieuw is bewezen dat men er in Venray echt wel iets van kan, en dat, wie eenmaal op het circuspodium heeft gestaan, er moeilijk afscheid van kan nemen. Dat zien we bijvoorbeeld bij de Heilige van de Groëte Kerk en het Hofkoor, die respectievelijk al weer 10 en 15 jaar voor het voetlicht treden. Met de vele andere artiesten zorgden ze voor bijna vier uur vlot draaiende kolder, waarbij het gedeelte vóór de pauze volgens vele „te tam" was en feitelijk in geen verhouding stond met wat daarna gebeurde. „Dat is opbouwen naar de climax" zo verzekerden ons Vorst Wim en commissievoorzitter Joos Verbeek... Duidelijk werd de afwezigheid van Misty gevoeld. „De Stieve" zorgden met succes wel voor een geheel nieuwe rode draad door het circusgebeuren, maar hun optredens (5x) was toch erg veel van het goede en duurde telkens te lang - ook door de „ceremonie protecolaire" die aan hun acts vooraf ging. De jeugdige spreekstalmeestcr van „De Stieve", Bram Reynders, belooft veel voor de toekomst. Jac Penris, als sportman van het jaar, had in zijn buut de scherpe kantjes er duchtig afgeslepen, en kwam daardoor veel spontaner en sympathieker over. Marc en Leon, als nieuwelingen in het circus, lieten het publiek genieten van onvervalste breakdance met Venrayse Het Oirlose duo Grad en Petran: klasse! Enkele fleurige dansers en danseres sen uit de groep van Nica van der Het boerenbruidspaar van De Kèvers van Holthees en Smakt wordt dit jaar gevormd door Hannes van Kiske de slègter (Pius van Loon) en Hanneke van Gieske de pliesié (Annie van Dijck- Giesbers. Zij zullen op carnavalsdinsdag in de onecht verbonden worden in Zaal de Blauwe Druif. De eerste inschrijvingen zijn al binnen. De eerste aanmeldingen die dingen naar de peel en Maas wisseltrofee. Voor al degene die vorige week niet gelezen hebben waar, wanneer en hoe laat de inschrijvingen zijn, hier dan nog een keer de gegevens: Zondag 3 februari en zondag 10 februari van 11 tot 1 uur in Dingus" Soos Hoenderstraat 10, „T Schöpke" Veltum en „De Kiosk" Brukske. Wat zeg je? Je hebt geen idee wat je wilt gaan doen?Wel dan zullen wij jou wat ideeën geven. Je kunt het zoeken in stripfiguren zoals Donald Duck, Billie Turf of als bekende TV Figuren als Tom en Jerry, the A-Team, Muppet Show, Erny en Bert of Petje Pietamientje. Je kunt het ook zoeken in de sprookjessfeer, dus als roodkapje, reus fee, enz. als clown, Piëlhaas, cowboy en indiaan, zeerover, bakker, sportman met of zonder succes, pop groep, punk of zigeuner. Je kunt iets uitbeelden wat je hebt meegemaakt in de dierentuin, op vakantie of op school. Verder kun je iets doen over de ruimtevaart, het verkeer, joekskapel of je zet gewoon een gekke kop op. Je ziet keus genoeg, maar je kunt ook meedoen als boer en boerin. Denk er maar eens over na en kom je dan opgeven. Alaaf en tot ziens, de commissie kinderoptocht. De nieuwe heerser over het Hetsbulle- rijk is Prins Toon den Urste (Toon van Rens). Hij houdt receptie zaterdag 2 febr. om 20.33 uur in de Gelderkoel Heide. Programma Carnaval 1985 7 febr. bekendmaking Jeugdprins. 16 tebr. Carnavalsbal, aanvang 20.30; 17 febr. Kinderoptocht, aanvang 14.11; vanaf 18.00 jeugdbal. 18 febr. van 6 - 8 u. Jeugdbal. Daarna carnavalsbal. 19 febr. Gecostumeers voetballen, aan vang 14.11 u. Daarna Boeren moesbal. Alaaf!!!!! Dönderdag 14 fibbrewarie gaon hazinne wer an de jats, en kunne ze uut volle borst ut liedje zinge dat dit jaor op de vastelaoves EP stöt. Och Hazinnekes, hazinnekes, ut moiste wat er is laot owwe meens mar lekker thuus en de kookpot wor heej is went hazinnekes, hazinnekes die zien nog lang nie mis pak ow mekaar mar ien d'n aerm as ut hazinneavond is. Hierbij maakt het BBC bekend dat op carnavalszondag 17 februari a.s. om 14.00 uur het onecht huwelijk voltrok ken zal worden tussen, Thea, dochter van Jeu van Gradje Hendriks en Door Arts en van Jo van Fleurkens Jan en Mieneke Aarts en Ton, zoon van Gerrit van Lei van Kempen en Grada Kuypers en van Bertha van Groetelaars Louis en Stroeken Tina. Deze doldwaze gebeurtenis zal plaats vinden bij de Veulense kerk. De nieuwe Prins werd Rob I, in het dagelijks leven Rob Peters. De receptie van Jeugdprins Rob I is op zondag 10 februari om 14.11 uur in Jeugdgebouw „De Koel". Zoals reeds eerder gemeld is de A.P.K.-plak 1985 ditmaal toegekend aan Deken L. A. Theunissen, pastoor van de St. Petrus Bandenkerk. De bekende hazinnekeskafee's zette eur deure wer wiet oope vur de Venraodse en buutedörpse hazinnen. Ok de bekende blaoskapelle vur den aoven zien wer van de parteej zoëdat ut an niks zal ontbraeke. Blief wakker Piëlhazinne, en daenk an Prins Hub d'n urste zien goeje raod: Doe mit, doe mit, ok als ge ien d'n toemei zit. Onder geweldige belangstelling werd op 5 januari op het Prinsebal de nieuwe Prins van „De Piëlreuzen" bekend ge maakt. Eerst nadat de nieuwe Prins was opgeroepen kwam hij tot ieders verba zing uit-het publiek naar voren. De ver rassing was perfekt. MATH LAURENSSE PRINS 1985 Postuum eerbetoon aan Gerrit REINTJES Zaterdagavond tijdens een goed be zocht prinsenbal werd van prins Joos afscheid genomen. Voordag het echter zover was mocht hij de medaille van verdiensten nog uitreiken. Het werd een postuum eerbetoon aan de vorig jaar overleden Gerrit Reintjes voor het vele werk wat hij voor de viering van de boerenbruiloften deed. Op onnavolg bare wijze wist hij deze viering glans te geven. Op sfeervolle wijse werd het eremetaal aan Mevr. Tillie Reintjes uitgereikt. Joos bedankte zijn onderdanen voor het fijne jaar als prins. Gezeten op huifkar werd de nieuwe prins binnen gehaald. De nieuwe heerser heet Math Laurensse, hij werd onder een geweldig applaus begroet. Tijdens de boerebruiloft die op carnavalsdinsdag-avond in het gemeen schapshuis plaatsvindt, zullen Piet van Kós Tinus en Toëne Dora (Piet Kuypers) en Nelly van Mennekes Sjang en Kös Hanneke (Nelly Willemsen) in de on-echt verbonden worden. Het bruidspaar komt voort uit het dames- en herenkoor. Zijn echtgenote Toos mocht als eerste Math feliciteren met zijn uitverkiezing. Komende zaterdag wordt het boeren bruidspaar bekend gemaakt tijdens het Aldewievebal dat om 20.45 uur begint. De organisatie van de boerenbruilloft is in handen van het Hofkoor Oere Toe. Om ongeveer 22.d00 uur zal ceremonie meester H. Kessels de namen bekend maken. Opgave voor deelneming aan de optocht kan geschieden bij Jan Kreutz. Bij de jeugdigen is Prins karnaval 1985 Wim Volleberg jr. Bijgestaan door Vorst Ronald Hoex en Clemens Weys als nar. In ons bericht over deze APK-plak, vorige week in dit blad, gaven wij een opsomming van hen die reeds eerder met een APK-plak werden vereerd. Jammer genoeg vergaten wij daarbij te vermelden dat ook de heer Joop Colsen deze hoge onderscheiding mocht ont vangen. Ere wie ere toekomt! Prins Jac II, in het dagelijks leven Jac Rongen, is de nieuwe Prins die de ko mende weken „De Piëlreuzen" voor zal gaan in het carnavalsgebeuren. Iedereen zal zaterdag 16 februari de gelegenheid krijgen om Prins Jac II zijn gelukwensen te overhandigentijdens de Prinsenreceptie. JEUGDPRINS Op 12 januari werd in de tot de nok gevulde Jeugdgebouw „De Koel" de 22e Jeugdprins van „De Piëlreuzen" bekend gemaakt, door middel van een rad van avontuur met alle oud-Prinsen De uitreiking zal plaats hebben op zaterdag 9 februari a.s. tijdens een fees telijke bijeenkomst in de Schouwburg. Men zal zich herinneren dat de A.P.K. vorig jaar voor het eerst „het grote publiek" betrok bij deze gebeurte nis. Niet alleen kregen alle aanwezigen toen een A.P.K.-plak uitgereikt, maar mocht men ook aanzitten aan een prima verzorgde koffietafel. Ook dit jaar zal dat weer het geval zijn. De leden van De Piëlhaas worden dan om 19.00 uur in de Schouwburg verwacht. Na de feestelijke koffietafel volgt dan de ceremonie protocolair met de plak-uitreiking. Na deze plechtigheid omstreeks 21.00 uur begint het Vorstenhal. Vorig jaar werd dat bal een groot suc ces en men verwacht nu nóg fraaiere paren en groepen te mogen ontvangen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9