URSHLASCHOOL EEN MONUMENT? Uitkeringsgerechtigden bij weth. van Oers „op de koffie" Straatnaam ABN Bank Schuttersveld 25 JAAR FRANCISCUSSCHOOL BLUT belangen uitkeringstrekkers Kinderboerderij Venray Twee doden bij verkeersongeval OPENING EN OPEN HUIS IMBO IIIIIMIMI M s Eerste prijzen I HYPOTHEKEN Huldiging bij dameskerkkoor Overloon HILHORSl DONDERDAG 31 JANUARI 1985 Nr. 5 HONDERDENZESDE JAARGANG [ES PEEL EN MAAS M UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF BV. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OAAGEVING ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 MMJLMW T WH V Eli HM I Ell VfTlUE V II1V3 PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17, Het zal niet dikwijls gebeuren dat de bewoners van ons Bejaardencentrum „Het Schuttersveld" op beschuit met muisjes worden getracteerd, omdat deze lekkernij veelal te maken heeft met ge zinsuitbreiding. Toch tracteerde het bestuur van het Bejaardencentrum vorige week vrijdag zijn bewoners er mee, omdat in het dierenverblijf een geitje het levenslicht had aanschouwd. Deze heuglijke gebeurtenis werd op het plakbord aangekondigd, met de Sinds jaar en dag is de straatnaamge- ving een van de heetste hangijzers waar mee gemeentelijke straatnaamgevers te maken hebben. Was het tot voor kort zo, dat de ge meenteraad uiteindelijk het laatste woord had, tegenwoordig is de straat- naamgeving gedelegeerd naar het colle ge van b. en w. Dit college beslist ten slotte nadat het de commissie voor on derwijs en cultuur om advies gevraagd en hierbij ook de betreffende dorps- of wijkraad heeft betrokken. Maar wie meent, dat hierdoor het hangijzer ietwat is afgekoeld, slaat de plank volkomen mis, getuige de gang van zaken rond een eventuele straat- naamgeving op het industrieterrein van Ysselsteyn. Enkele jaren geleden kwam van de dorpsraad Ysselsteyn het verzoek bij de gemeente eens na te denken over een naam voor de zijstraat van de Yssels- steynseweg, waaraan zich industrieën zouden vestigen. Het college zag het niet zo zitten en wees het verzoek af. Op 25 april 1983 bleken de inzichten bij de gemeente ongewijzigd. Aan de dorpsraad werd gevraagd na te gaan of een aparte straatnaam voor de zijstraat van de Ysselsteynseweg al dan niet wen selijk was. Op 30 mei antwoordde de dorpsraad afwijzend omdat de daar ge vestigde bedrijven de voorkeur gaven aan nummering aan de Ysselsteynseweg in verband met de kosten. Anderhalf jaar later kwam de dorps raad wéér terug bij de gemeente met het verzoek, namens de bewoners van de zijstraat en de daaraan gevestigde bedrijven, om een straatnaam. Hierbij had de dorpsraad drie suggesties: Op den Bult, Gezellenbaan en Nieuw Erf, mer de voorkeur voor Gezellenbaan. Het college voelde deze keer niets voor straatnaamwijziging en stuurde het verzoek met een negatief voorstel door naar de commissie voor onderwijs en cultuur om een advies. In de commissievergadering van 8 januari j.l. werd de zaak er niet duide lijker op. De heer Driessen had van de dorpsraad Ysselsteyn gehoord, dat de aanwezige bedrijven de voorkeur zou den geven aan de naam „Gezellen baan" en daarom stelde hij dat de C.D.A. fractie ook achter deze naam stond. Mevr. Cals (VVD) zei toen ook ter plaatse te hebben geïnformeerd en tot de conclusie te zijn gekomen, dat de aanwezige bedrijven ook nu nog bezwa ren hebben tegen afzonderlijke naam geving. Volgens de VVD fractie zou dan ook kunne worden volstaan met een duidelijke verwijzing via extra borden. Wethouder J. van Oers, de voorzitter van de commissie, kon toen niets anders concluderen, dat er sprake was van tegenstrijdige informatie en zou daarom persoonlijk contact opnemen met de dorpsraad Ysselsteyn. Intussen hebben vijf op het Yssel- steynse industrieterrein gevestigde be drijven waaronder drie bewoners via de dorpsraad Ysselsteyn schriftelijk ver klaard achter de suggesties voor de straatnaamgeving te staan. In haar vergadering van 5 februari a.s. zal daarom de commissie voor on derwijs en cultuur wéér proberen tot een advies aan het college te komen. mededeling dat het diertje Mientje zou gaan heten. Eerst later kwam men tot de ontdekking dat het een geitebokje was en werd z'n naam alsnog veranderd in Bertje. Nadat de firma Verhoeven de uitbrei ding en verbouwing van Het Schutters veld realiseerde, schonk dit Venrayse aannemersbedrijf vorig jaar enkele die ren voor het dierenverblijf. Daarbij was ook een bok en een geit. De natuur ging z'n gang en vrijdag konden de bewoners met vreugde kennis nemen van deze „gezinsuitbreiding' Boek Uw zomervakantie nu! Behulpzaam vertrekpunt voor Uw vakantie. Vorig jaar juni besloten burgemeester en wethouders de eerste elf panden op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Naar aanleiding daarvan heb ben zes eigenaren beroep tegen de plaat sing aangetekend. Het betreft de pan den Grotestraat 16 ('t Kruidvat), Leeuwstraat 2 (bedrijfsgebouw/ brouwerij), Overloonseweg (stal/ schaapskooi), Patersstraat 35 (Janssen), Raadhuisstraat 3 en 36, resp. Ursula- school en Raedts. In oktober heeft de monumenten commissie voor die bezwaarschriften advies aan het college uitgebracht. De commissie adviseerde alle zes beroep schriften ongegrond te verklaren. In geen van de beroepschriften zouden steekhoudende argumenten aangevoerd worden, waardoor getwijfeld zou moe ten worden aan de architectuur historische waarde van de betrokken zes panden, zoals omschreven in de reden gevende omschrijving van de monumen tenlijst. Een maand later zijn de appellanten in de gelegenheid gesteld hun bezwaren voor de als hoorcommissie aangewezen commissie voor onderwijs en cultuur toe te lichten. In vijf van de zes gevallen kwam die commissie tot eenzelfde oor deel als de monumentencommissie. Dat ene afwijkende advies betreft de voormalige Sl. Ursulaschool. Een 2/3 meerderheid adviseert het beroepschrift hiervoor gegrond te verklaren. Dit gelet op de door appellant schriftelijk over legde en mondeling geuitte stedebouw- kundige bezwaren en eventuele finan- cieel-economische gevolgen voor de ap pellant. De gemeenteraad moest deze week, ondanks dat afwijkend advies, beslissen of de school toch maar op de monumen tenlijst geplaatst moet worden. Nadrukkelijk werd gesteld, dat plaat sing op de monumentenlijst niet bete kent dat er niets meer aan het gebouw veranderd mag worden, allerlei ver plichtingen opgelegd worden en de eige naar als gevolg daarvan financiële scha de lijdt. Veranderingen zijn wel degelijk mogelijk. Indien de eigenaar tot sloop wenst over te gaan, zal een verzoek inge diend moeten worden om het pand van de monumentenlijst af te voeren. Is hij van mening dat hij schade lijdt, dan kan hij om schadevergoeding vragen. SLOPEN Het is juist dat slopen, waarom het bestuur van de scholengemeenschap Je rusalem geprotesteerd heeft tegen plaat sing van de oude school op de monu mentenlijst. Men heeft de grond nodig voor het verwezenlijken van sportac commodaties t.b.v. de schooljeugd. Plaatsing op de monumentenlijst zou dus wel eens een tijdelijk karakter kun nen hebben, want de heer Turkenburg, als voorzitter van de Scholengemeen schap Jerusalem, benadrukte nog eens dat de school voor schoolgebruik niet meer in aanmerking komt. Hij ver wachtte spoedig groot verval, omdat Je rusalem geen cent aan onderhoud zal besteden. Het gemeentebestuur is zich daarvan bewust, maar zodra Jerusalem met con crete sloopplannen komt èn met plan nen voor inrichting van het terrein, kan een belangenafweging plaatsvinden. Hierbij zal behalve met de belangen van de eigenaar en de architectonische en historische waarde van het gebouw, ook rekening worden gehouden met de bestemming/gebruiksmogelijkheden, de financiële consequenties en de stede- bouwkundige motieven. Maar, het is zelfs zo, dat wanneer de Ursulaschool nü op de monumentenlijst geplaatst wordt - zoals b. en w. voorstel len - straks bij sloopplannen iedereen daartegen tot in hoogste instanties kan gaan procederen. De VVD was het meest konsekwent in zijn meningsvorm. Er is door het Stich tingsbestuur van Jerusalem aangevoerd dat het gebouw geen enkele historische waarde heeft en daar moest de VVD hen gelijk in geven; dus het beroep gegrond verklaren! De heer Den Brok (SV) was het daar mee eens. Bovendien zal de Ursula school niet zonder grote kosten ergens anders geschikt voor zijn te maken. Niet op de lijst plaatsen dus! De heer Kersten (PvdA) daarentegen zag voor het gebouw nog vele mogelijk heden - en daarbij dacht hij niet alleen RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N aan de Vrije Akademie. Hij pleitte voor plaatsing op de lijst. Het CDA, bij monde van de heer Driessen en J. Poels konden er niet goed uitkomen. Zij vroegen schorsing van de vergadering om nadere informatie. En dat leidde ertoe dat de gehele fraktie zich achter het collegevoorstel plaatste. De stemmen waren toen gauw geteld. Vijf raadsleden, de VVD en Samenwer king, zagen er geen heil in de Ursula school op de monumentenlijst te plaat sen. De overige zeventien leden zagen „dat heil" wel. De nu op de monumentenlijst ge plaatste panden zijn pas het begin. Het is het resultaat van de eerste ronde, waarbij de urgente gevallen genomen zijn. Er volgen echter nog meer ronden en de definitieve lijst zal dus uiteindelijk uit een groter aantal objecten, dan nu het geval is, bestaan. De Sint Franciscusschool in Venray heeft nog net voor de fusie met de Sint Claraschool en de kleuterschool 't Beukenhöfke een jubileum. Op 1 februari is het 25 jaar geleden dat de school officieel ingezegend werd. Dat feest gaat op 1 februari van dit jaar groots gevierd worden. De Sint Franciscusschool werd eind jaren vijftig opgezet als jongensschool.. Begin 1958 had Rector Trienekens van de Paterskerk al een gesprek met de architect over de nieuwbouw. Daarvoor was al officieel toestemming gekregen van het departement van onderwijs. De school werd gepland aan de Eikenlaan, op een terrein waarop ook de Clara school en de Agnes-kleuterschool (nu Beukenhöfke) al waren gebouwd. De aanbesteding van de jongens school had op 4 maart 1959 plaats en in mei kon de bouw van start gaan. Dhr. E. Hermans uit Arcen werd benoemd tot schoolhoofd en rector Wolfgang Schmitz, die Trienekens was opgevolgd, haalde onderwijzer W. Buys naar Venray,. Schmitz had hem namelijk nodig om een jongenskoor voor de Paterskerk op te zetten. Dat jongeren koor luisterde op 1 februari 1960 de officiële inzegening van de school op. Het werd meteen het eerste succes van deze Zangertjes van Sint Frans. De Venrayse wijk Zuid was destijds juist in aanbouw. Er waren in 1960 honderd gezinnen (de wijk kreeg er in totaal 300), die 150 jongens naar de nieuwe jongensschool stuurden. Dat aantal liep in de loop der jaren op tot 280. Dat maakte een aanbouw aan de school eind jaren zestig noodzakelijk. In 1971 werden de meisjesschool Sint Clara en de jongensschool Sint Francis- cus gemengde scholen. Aan de Francis cusschool was sinds 1968 R. de Graaf hoofd geworden. Ondanks die gemeng de bezetting daalde in de tweede helft van de jaren zeventig en de eerste helft van de jaren tachtig het leerlingenaantal hoe langer hoe sneller. De Franciscus school heeft nu nog ongeveer 110 leerlingen. Ook de komende jaren zal dat aantal nog afnemen, reden waarom besloten is om per 1 augustus van dit jaar een fusie aan te gaan met de Sint Claraschool en (in het kader van de omvorming tot basisschool) met de kleuterschool het Beukenhöfke. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: Vrijdag 1 februari Deze dag is geheel gereserveerd voor de kinderen van de school. We beginnen 's morgens met een „feest mis" in de hal van de school, waarna een heel programma wordt afgewerkt. Omdat dit voor de kinderen een verrassing is, blijft het geheim tot op die dag. Zaterdag 2 februari Van 14.00 uur tot 17.00 uur is er in de school „Open Huis". Iedereen, ouders, oud leerlingen, oud leerkrachten, be stuursleden enz. zijn welkom om nog eens herinneringen op te halen onder het genot van een kopje koffie. In de school zal ook een kleine expositie te zien zijn over de jaren van het bestaan van de school. Bij deze wordt iedereen die belang stelling heeft dan ook uitgenodigd om een bezoek te brengen aan de Franciscus school. Omdat de voorgenomen bezetting van het gemeentehuis door ontevreden uitkeringsgerechtigden voortijdig was uitgelekt, werd vrijdagmorgen volstaan met een gesprek tussen een twintigtal ontevredenen en wethouder van Oers. In plaats van een bezetting werd het een „onderonsje" onder het genot van een kopje koffie. De uitkeringsgerechtigden en sympatisanten wilden door bezetting van de afdeling sociale zaken hun groot ongenoegen kenbaar maken over de door de gemeente ingevoerde gewijzigde betalingsregeling van de uitkeringen. Hierdoor wordt het geld over de maand januari voor de uitkeringsgerechtigden pas half februari uitgekeerd. Door de ontevredenen werd gesteld, dat de gemeente alleen om administra tieve redenen de uitkeringsgerechtigden op schulden jaagt. Wethouder van Oers die tijdelijk de portefeuille van sociale zaken be heert probeerde évenwei duidelijk te maken, dat de maatregel juist is geno men uit zorg voor degenen, die een uit kering krijgen. Bij de eerste officiële bijeenkomst over de kinderboerderij Venray, 23 ja nuari jl., waren veel belangstellenden aanwezig. Gesproken is ondermeer over doelstellingen. Helaas was er niemand van de lagere scholen aanwezig zodat er niet zoveel over de educatieve kant gesproken kon worden. In ieder geval wordt de recreatieve kant heel belang rijk gevonden. Wat betreft arbeidskrachten, speelt het beheer een grote rol omdat dit mis schien betaald zal moeten worden. Er zijn al twee belangstellenden. Uitge zocht zal nog moeten worden of de ge meente hiervoor geld beschikbaar wil stellen. Afgesproken is dat voor de volgende bijeenkomst, op 13 maart om 20.00 uur in MASJ, een grof plan zal zijn samen gesteld met informatie over kosten, voorbeelden van begroting, bouwteke ningen e.d. waarop dan kommentaar gegeven kan worden. Bij deze worden leerkrachten van la gere scholen uitgenodigd om op deze avond aanwezig te zijn. Voor inlichtingen: Karin Janssen, tel. 80959. In de huidige situatie raken, volgens de wethouder, mensen die af en toe tijdelijk verdiensten hebben, in de problemen omdat pas enkele maanden later de verdiensten van de uitkering worden afgetrokken. Door de nieuwe maatregel kan ver diend loon op de uitkering van dezelfde maand worden afgetrokken. Om dit te kunnen bewerkstelligen heeft de sociale dienst twee weken nodig. De ontevredenen hadden felle kritiek op de door de gemeente te verstrekken overbruggingsregeling voor de tijd dat op de uitkering moet worden gewacht. Ondanks de aanvankelijke mededeling, dat die lening moet worden terugbe taald mét 80,— 90,— per maand, stelde de wethouder nu dat de terugbe taling soepel zal worden geregeld. In overleg kan de aflossingsdatum worden verschoven en de terugbetaling tot b.v. 25,per maand worden terugge bracht. Wel moest de wethouder toegeven, dat er te weinig vooroverleg was geweest met de betrokkenen en daarom pleitte hij voor het instellen van een overleg orgaan. Tijdens het gesprek vielen harde woorden. Zo betichtten de ontevrede nen de gemeente van „facistische me thoden" en „intimidatie" doch hierte gen werd door de wethouder fel gepro testeerd. Overigens haalde het protest van de ontevreden uitkeringsgerechtigden niets uit, want de gemeente blijft bij haar be sluit tot het later uitbetalen van de uit keringen, zij het dat de terugbetaling van de overbruggingslening soepeler zal worden geregeld. GEMEENTERAAD In de gemeenteraad van dinsdag j.l. kwam de kwestie van de uitkeringsge rechtigden ook nog aan de orde, bij de behandeling van de ingekomen stukken. Er lag n.l. ter inzage een brief van de Ombudsman over deze aangelegenheid en het antwoord daarop van het college. Wethouder van Oers beklemtoonde daarbij nog eens dat het belang van de uitkeringstrekkers hier voorop staat, om hen achteraf teleurstellingen te be sparen. Volgens hem gaat het om circa 1000 mensen waarvan ongeveer 200 (wisselend) neveninkomsten hebben, die op de uitkeringen gekort moeten worden. Concrete klachten over de ge wijzigde uitkeringsdatum zijn slechts van 33 mensen binnengekomen, aldus de wethouder. Hij deed de toezegging, dat wanneer de terugbetaling van het voorschot in gedeelten van 25,— nog problemen zou opleveren, men zelfs bereid is die minimum-grens te verlagen. Het PSP/PPR raadslid Jan Hendriks meende dat er veel meer mensen in de problemen zullen komen. Hij vond het maar vreemd dat er tientallen mensen zijn die geen bericht hebben ontvangen over de overbruggingsperiode en de wijze van terugbetaling. Spreker wilde over de gehele problematiek nog uitvoe rig uitwijden, maar de voorzitter moest hem het woord ontnemen, omdat dit onderwerp niet aan de orde was. Het ging hier over de brief van de Ombuds man en het antwoord daarop van bur gemeester en wethouders. De heer Hendriks kon zich met deze gang van zaken maar slecht verenigen. En prompt legde hij dan ook een motie op tafel, waarin gepleit werd voor een soepele wijze van terugbetalen van de voorschotten. Maar, omdat wethouder van Oers zo juist gezegd had, dat zonodig ook in kleinere bedragen dan 25,kan wor den terugbetaald, had geen enkel raadslid (met uitzondering van de heer Van de Vorle) er behoefte aan deze motie te steunen. De heer Hendriks had zijn kruit echter nog niet verschoten. „Er zijn mensen die gevraagd hebben met 25.— te mogen terugbetalen. Dat is hen geweigerd", aldus dit raadslid. Wethouder van Oers ontkende dat ten stelligste en deed er verder het zwij gen toe. B.L.U.T. Zoals hierboven al vermeld pleitte wethouder van Oers tijdens het onder houd met de uitkeringsgerechtigden voor het instellen van een overlegor gaan. Een overlegorgaan waarin de pro blemen rond de uitkeringstrekkers en gemeente aan de orde kunnen worden gesteld. Naar aanleiding daarvan kwamen dinsdag een 40-tal ABW - RWW-genie- ters in vergadering bijeen. Hun eerste doel was het oprichten van een belan genorganisatie voor uitkeringstrekken- den. Deze organisatie heeft de naam BLUT gekregen - BeLangen-Uitkerings- Trekkers. Behalve het behartigen van de belangen der uitkeringstrekkers staat op hun programma het verzet tegen de ge meentelijke maatregel van wijziging betaaldata RWW-ABW. Om daarvan uiting te geven was be sloten na de raadsvergadering van dins dagavond hierover nog eens het woord te voeren en zelfs te gaan collecteren bij de raadsleden Helaas, de raadsleden maakten er die avond een potje van en slaagden er bijna in het middernachtelijk uur te be reiken. Op dat moment hadden de meeste „demonstranten" de moed op gegeven en thuis het bed opgezocht. Hun voorgenomen aktie ging dan ook uit als een nachtkaars Donderdagmorgen, omstreeks kwart over zes, botste een personenauto, bestuurd door een 22-jarige inwoner uit Oeffeit, in een flauwe bocht van de Maasheseweg, even voorbij de Barrier, tegen een rechts van de weg staande boom. De naaste de bestuurder zittende 26- jarige Renardus Hoesen uit Gennep werd bij de botsing op slag gedood. De achter in de auto zittende 55-jarige Wil ly Beyer uit Sambeek werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij later aan de verwoningen is overleden. De bestuurder moest met di verse verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd totaal vernield. Bij gelegenheid van de officiële ope ning van het (al lang draaiende) Instituut voor Middelbaar Beroeps onderwijs (IMBO) in het pand Leunse- weg 2 werd gepleit voor het uitbreiden van het aantal studierichtingen van dit instituut. Dit werd niet alleen gedaan door de voorzitter van het bestuur, de heer A. Hutschemaekers uit Roermond, maar ook door burgemeester Defesche, die o.m. zei met genoegen een dit soort projecten mee te werken. Volgens hem bestond er grote behoefte aan de vesti ging van een M.T.S. in Venray. Inmid dels heeft het instituut al een aanvraag ingediend voor een afdeling comsump- tieve technieken. De burgemeester kreeg alle lof toege zwaaid van het bestuur en directie voor de positieve opstelling van de gemeente bij de realisering van dit onderwijsinsti tuut. Hoewel was aangekondigd, dat de officiële opening zou geschieden door de staatssecretaris mevr. N. Ginjaar- Maas van Onderwijs, werd de openings handeling verricht door de heer J. Lam- booy, hoofddinspecteur van het voort gezet onderwijs. Samen met de direc teur van het IMBO, de heer J. Teeuwen onthulde hij de oude eerste steen van het voormalig Lyceum, die na de ver koop van het pand aan de gemeente een plaats had gekregen in een Museum in Weert. In zijn openingstoespraak hield de heer Lambooy een pleidooi voor het kleiner maken van de groep leerlingen, die een studie aan een school voor voortgezet onderwijs niet afmaakt. Rectificatie: In ons bericht, vorige week. over ope ning en openhuis van het IMBO, ver meldden wij o.m. dat het symposium werd georganiseerd met het COA - het Centraaal Onderwijs Administratiekan toor). Onze vertaling van COA was hier echter fout. Het had moeten zijn: Contactcentrum Onderwijs-Arbeid on de regio Venray. villi AUTOBANDEN ACCU'S SCHOKDEMPERS VENLO VENRAY HELDEN Straelseweg 23 Venlo 077-18347 Roggelseweg9 Helden 04760-2163 Zuidsingel 6 Venray 04780-82374 Op zaterdag 26 januari j.l. werden in Den Haag internationale Twirlwedstrij- den gehouden. De Venrayse Thea Vermeulen uit de Beukenlaan was een van de deelneem sters. Zij behaalde in de categorie Se nioren een eerste prijs met Twirl en een eerste prijs met solo-danstwirl. Thea is lid van D.S.V VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% - 15/20 jaar vast Tijdens de vorige week gehouden jaarvergadering van het dameskerk koor, werd zuster Katrien gehuldigd en ere-voorzitster van het koor. Zij was bij de oprichting, zeventien jaar geleden, aangesteld als voorzitster en organiste, en vond het nu tijd om plaats te maken voor een jongere kracht. Mevrouw Keizers dankte haar voor het vele werk bij het koor gedaan, en bood haar een pen aan met inscriptie, en een enveloppe met inhoud. Ook pastoor Der Kinderen, dankte voor de fijne samenwerking en hoopte dat zij nog vele jaren als organiste haar werk kon doen. Als nieuw bestuurslid werd met grote meerderheid mevr. Nelly Jansen-Reijn- tjes gekozen. Dirigent Herman Staal was zeer tevreden over het koor en wil ook driestemmige liederen gaan instude ren. Jammer is het, dat tussen de kerkko ren uit de regio onderling zo weinig kon- takt is, zodat men niet eens naar eikaars zingen kan luisteren. Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b. Venray, tel. 04780-

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1