GEMEENTEPRAAT WELZIJNSPLAN 1986 -1989 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Onderhoudsplan gemeentelijke accommodaties in commissie voor openbare werken ca. Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Nieuwe wet op het Nederlander schap Zwemlessen particulieren Hinderwet Commissie bespreekt beleid inzake gemeentegaranties Hinderwet Commissie jeugd, sport en recreatie Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Tentoonstelling: ALLES UIT DE KAST KEUKENGEREI ROND 1900 Welzijns planning in raads commissies Nooit Gedacht" in commissie onderwijs/cultuur Gemeentetarieven Legesverordening Venray 1984 W. Koningstem verlaat de politie I)e commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken zal zich in de openbare vergadering van maandag 4 februari a.s., aanvang 18.00 uur, o.m. bezighouden met het onderhoudsplan gemeentelijke accommodaties 1984- 1988. Het college van b. en w. moet hierover door de commissie worden geadviseerd, voordat aan de gemeente raad wordt voorgesteld voor het onder houd aan gemeentelijke accommodaties een bedrag op de prioriteitenlijst te plaatsen. Verder zal de commissie het college van b. en w. over de volgende onderwer pen van advies moeten dienen: verlenging van het delegatiebesluit met betrekking tot verkoop van stukjes grond (openbaar groen); verkoop van ca. 2.915 mJ grond in Land weert aan bouwbedrijf J. Raedts en Zn. voor de bouw van 12 premie-B- woningen; verkoop van ca. 2.10.00 ha aan de Ontginningsweg gelegen grond aan de heer G. Hendriks te Ysselsteyn; verkoop van ca. 7.855 m: grond in Landweert aan de Nederlandse Stich ting voor andere woonvormen te 's Her togenbosch voor de bouw van 47 wonin gen; het verlenen van recht van opstal aan de sportvereniging Ysselsteyn ten behoeve van kantinne annex vergader ruimte. Op donderdag 7 februari houdt de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting om 18.00 uur een openbare vergadering in kamer 127 van hel raadhuis, om het college over een aantal punten van advies te dienen. De vergadering begint met het horen van de heer L. Linders uit de Andan testraat, die bij de gemeenteraad voor ziening heeft gevraagd tegen het weige ren van b. en w. van een bouwvergun ning voor het maken van een aanbouw aan zijn woning. De commissie fungeert dan namens de raad als hoorcommissie. Ook de heer A. Jacobs van de Stati onsweg zal worden gehoord omdat hij bij de raad in beroep gaat tegen het wei geren van bouwvergunning door het college voor de bouw van een bloemen kas. Vervolgens zal de commissie zich be zig houden met het bestemmingsplan Burggraaf. Alvorens dit bestem mingsplan in de wettelijke procdure wordt gebracht, wordt over het ontwerp hel advies van de commissie gevraagd. Vervolgens zal de commissie kennis kunnen nemen van de nota Volkshuis vesting, welk boekwerk de naam „On der de pannen" heeft meegekregen. In deze nota wordt eerst in algemene zin ingegaan op de decentralisatie van de volkshuisvesting, op de taken die er op dat gebied voor de verschillende over heidsorganen zijn weggelegd en vervol gens op de uitgangspunten van het ge meentelijk volkshuisvestingsbeleid. Verder komen in de nota de belan grijkste facetten van het gemeentelijk volkshuisvestingsbeleid aan de orde. Bij „mededelingen en ingekomen stukken" zal wethouder Willems de commissie een overzicht geven van de verdeling van het woningbouwcontin- gent voor 1985 in Venray-kom en'de kerkdorpen. Onder dit punt zal levens worden gesproken over de stand van zaken met betrekking tot de bestemmingsplannen, het herverkavelingsplan vrije-sector- kavels in bestemmingsplan en de klan- ;destiene bouwsels in dit bestem- :mingsplan. Op 1 januari jl. is een nieuwe wet op hei Nederlanderschap in werking getre den. Deze wet vervangt een wet van 1892 en was nodig om de bepalingen in over eenstemming te brengen met de huidige eisen. In deze nieuwe nationaliteitswet is.het gelijkheidsbeginsel van man en vrouw, uitdrukkelijk doorgevoerd. Onder andere bij het toekennen van de Nederlandse nationaliteit aan kinde ren die geboren worden uit een huwelijk van een niet-Nederlandse man en zijn Nederlandse vrouw. Ingevolge deze wet wordt in het ver volg het onderzoek bij naturalisatie uit gevoerd door de afdeling Bevolkingsza ken. Dit onderzoek werd voorheen ge daan door de politie en de Officier van Justitie. Overigens is het aantal gevallen van naturalisatie uitgebreid. Er zijn ook enkele belangrijke over gangsbepalingen in de wet opgenomen voor het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit door kinderen die vóór 1 januari 1985 zijn geboeren uit een huwe lijk van een niet-Nederlandse man en een Nederlandse vrouw. Ook kan de gehuwd geweest zijnde vrouw, die oorspronkelijk Nederlandse was, onder bepaalde voorwaarden op een eenvoudige wijze het Nederlander schap herkrijgen. Door de afdeling Bevolkingszaken worden desgevraagd gaarne inlichtingen over deze nieuwe wet verstrekt. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Opleiding A-diploma Vanaf 5 jaar. Kosten 83,- incl. entree. Cursusduur 24 lessen, 2x per week van ma. t.m. vr. tussen 16.00 en 18.00 uur en za. tussen 11.00 en 12.00 uur. Opleiding B-diploma Vanaf 5 jaar, i.b.v. het A-diploma. Kosten 41,50 incl. entree. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week op woensdag van 16.45 tot 17.15 uur. Opleiding Zwemvaardigheid I- diploma (C-diploma) Aanvangsleeftijd vanaf 5 jaar i.b.v. het A- en B-diploma. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week op woensdag van 17.15 tot 18.00 uur. Kosten 41,50 incl. entree. Opleiding Zwemvaardigheid II- diploma (D- en E-diploma) Vanaf 5 jaar i.b.v. van zwemvaardig heid I diploma. Cursusduur 12 lessen, 1 x per week, op zaterdag van 12.00 tot 12.45 uur. Kosten 41,50 incl. entree. Opleiding A-diploma Vanaf 16 jaar, 24 lessen, 2x per week op ma. en do. 20.00-20.30 uur en op ma. en do. 20.30-21.00 uur. Kosten 107,- incl. entree. Inschrijven voor alle cursussen aan de kassa van het zwembad tussen 16.00 en 18.00 uur van ma. t.m. vrijdag. De cur sussen starten vanaf 20 februari. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 9 januari 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: W.J.F. v.d Camp, Kazernestraat 6 te Oss, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een poeliersbe- drijf, waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Henseniusstraat 7 te Venray. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 31 januari 1985 tot 1 maart 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 1 maart 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 31 januari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd De gemeentelijke welzijnsplanning ontstond zo'n zes zeven jaar geleden. De rijksoverheid besloot toen in het ka der van de decentralisatie de verant woordelijkheid voor belangrijke delen van het welzijnswerk over te dragen aan de lagere overheid. De planning en fi nanciering werd hiermee opgedragen aan de gemeenten. Door de gemeente Venray is toen het welzijnsplan 1982-1985 opgesteld. In middels is de rijksoverheid enigszins op haar decentralisatie-gedachte terugge komen. De noodzaak voor een wel zijnsplan is hierdoor afgenomen. De po sitieve ervaringen met dit eerste plan op gedaan zijn echter aanleiding geweest om op de ingeslagen weg verder te gaan. Dank zij het eerste welzijnsplan is bij de gemeente het inzicht in activiteiten en voorzieningen op het welzijnsterrein toegenomen. Veel van de beleidsaanbe velingen konden worden gerealiseerd. Bij de noodzakelijke bezuinigingen kon via de welzijnsplanning tot een redelijke verantwoorde keuze worden gekomen. Voor het college van b. en w. reden genoeg om een nieuw welzijnsplan op te stellen voor de periode 1986-1989. WELZIJN ln feite is welzijn niet te plannen. Welzijn is individueel en geeft een situa tie weer waarin mensen zich prettig voe len. Welzijn wordt in belangrijke mate bepaald door omstandigheden. Via de welzijnsplanning wordt toch een poging gedaan om de mogelijkhe den voor de welzijn van mensen te ver groten. Mogelijkheden, overigens, die men zelf moet zien te gebruiken. Beleidsmatig gesproken wordt er on derscheid gemaakt in algemeen wel zijnsbeleid en specifiek welzijnsbeleid. Algemeen welzijnsbeleid richt zich op wonen, inkomen, veiligheid en leefom geving: de bestaanszekerheid. De lagere overheid heeft slechts zeer beperkte mo gelijkheden om op dit terrein iets te doen. Meer invloed heeft zij op het ter rein van het specifieke welzijn, waarbij het erom gaat de kwaliteit van het bestaan te verhogen. Hierbij denkene we aan gezondheidszorg, hulpverlening, participatie, sport, recreatie e.d. De gemeente wil hierin haar verant woordelijkheid nemen door het voeren van een planmatig beleid. Dit betekent nagaan welke activiteiten nodig en wen selijk zijn en welke middelen onder wel ke voorwaarden hiervoor beschikbaar moeten komen. De invulling en de uitvoering van de activiteiten laat het gemeentebestuur over aan de Venrayse organisaties. WELZIJNSPLANNING Het welzi/nsplan bestaat uit twee on derdelen: het welzijnsplan 1986-1989; het jaarlijkse welzijnsprogramma. In het welzijnsplan staan de algemene uitgangspunten en de hoofdlijnen van het beleid zoals dat in de periode 1986- 1989 wordt gevolgd. Het welzijnspro gramma geeft voor een periode van een jaar de concrete invulling van het wel zijnsbeleid aan. De uitgangspunten en doelstellingen voor het nieuwe welzijnsplan staan ver meld in de doelstellingennota. De plan werkgroep, een werkgroep bestaande uit enkele leden van raadscommissies, is belast met de opstelling ervan. Een aan tal gemeentelijke deskundigen is ge vraagd om informatie, die voor deze no ta van belang kan zijn, aan te dragen. Vervolgens worden deelplannen op gesteld, waarin voor ieder onderdel van het specifieke welzijn de algemene uit gangspunten en doelstellingen worden vertaald in hanteerbare beleidsvoorne mens. Hierbij wordt verder rekening ge houden met centrale welzijnsvraagstuk- ken zoals: wat te doen met de besteding van de toenemende vrije tijd; hoe wor den de problemen, die voortkomen uit het werkloos zijn opgelost of welke zijn de gevolgen van veranderende opvattin gen in onze samenleving. Deelplannen zullen worden opgesteld voor: gezondheidszorg; maatschappelij ke dienstverlening; werklozenzorg; emancipatie; volwassenen educatie; cul tuur; sport en sportieve recreatie; soci aal cultureel werk met als onderdelen: kinderopvang - jeugd en jongerenwerk - minderheden - opbouwwerk - ouderen werk. In al deze deelplannen zal bijzondere aandacht worden besteed aan die groe pen waar het gemeentelijk welzijnsbe leid zich, gezien de problemen die zij er varen, speciaal op richt nl. jeugd/ jongeren, culturele minderheden, vrou wen, gehandicapten, werklozen en ou deren. PROCEDURE Aan de doelstellingennota wordt reeds gewerkt. Met het opstellen van de deelplannen wordt binnenkort begon nen. Het deelplan wordt opgesteld on der verantwoordelijkheid van de drie raadscommissies die betrokken zijn bij het gemeentelijk welzijnsgebeuren. Ook belanghebbenden zullen daarbij ingeschakeld worden. Op welke wijze de diverse deelplan nen tot stand komen en wat in grote lij nen de inhoud zal zijn, bespreekt elke commissie in haar eerstvolgende verga dering. Via het spreekrecht kan iedereen zijn mening hierover geven in de commissies voor Maatschappelijke Zorg, jeugd. Sport en Recreatie en Onderwijs en Cul tuur. Verwacht wordt dat tegen de zomer vakantie alle deelplannen op tafel lig gen. Na de zomer zullen de doelstellin gennota en de deelplannen aaneen gesmeed worden tot één welzijnsplan 1986-1989. Ieder jaar wordt in de commissie voor financiële en economische zaken de stand van zaken besproken met betrek king tot de „gedwongen" verkopen van woningen, die met gemeentegarantie zijn gekocht en waarvan de eigenaren om de een of andere reden niet meer in staat zijn de rente en aflossing van de hypotecaire geldlening te betalen. Het gevolg daarvan is, dat de bank dan de gemeente gaat aanspreken voor de ga rantie. In de eerstvolgende openbare vergadering van deze commissie op woensdag 6 februari, aanvang 17.15 uur, zal dit onderwerp centraal staan. Uit een aan de commissie toegezon den overzicht blijkt, dat de garantiestel ling de gemeente de laatste jaren veel geld begint te kosten. In 1977 werd een verlies geleden van 20.335,- en in 1980 van 18.669,-. In 1981 liep het verlies tot ongeveer de helft van het voorgaan de jaar terug, maar in 1982 was het ver lies weer opgelopen tot 32.226,-. In 1983 bedroeg het verlies niet minder dan 143.538,-. In 1984 zal het verlies voor de ge meente 53.500,- bedragen, welk be drag in tien jaar zal worden afgeschre- De veronderstelling, dat de verliezen teruglopen, is onjuist. De afdelig finan ciën verwacht zelfs een toename, mede als gevolg van het opheffen van het risi cofonds. Hoewel scheiding, ziekte en wer kloosheid nog in veel gevallen tot deze verkopen leiden, is er toch een verschui ving merkbaar omdat ook de stijging van de woonlasten en de teruggang van het inkomen hierbij gaan meespelen. Afdoende maatregelen om de verlie zen op de afgegeven gemeentegaranties te voorkomen, zijn nauwelijks voorhan den. Om de verliezen zoveel mogelijk te beperken zal het college het huidige be leid voortzetten. Dat wil zeggen, dat ac tief wordt opgetreden bij dreigende ver kopen via „gedwongen" verkopen (en dus niet via executies) en dat het verlies op de betrokkenen wordt verhaald. Om doorkruising van het tot op heden ge voerde volkshuisvestingsbeleid te voor komen worden de normen op nieuw af te geven garanties door de gemeente niet verscherpt. Het college van b. en w. wil over dit beleid het advies horen van de commis- sie voor financiële en economische za ken. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: M. Wismans, Tunnelweg 4 te Castenray, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een var- kensmesterij, gelegen aan de Roffert (ongenummerd) te Oirlo; H.G.M. Pijnenborg, Timmer- mannsweg 113 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Timmermannsweg 113 te Ys selsteyn;' W.M.L. Geurts, Veulensewater- weg 22 te Veulen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Veulensewaterweg 22 te Veulen, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 14 februari 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 31 januari 1985. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat op donderdag 7 februari een geza menlijke vergadering zou worden ge houden door de commissies voor ruim telijke ordening en jeugd, sport en re creatie over verblijfsrecreatieve vesti gingsmogelijkheden. Dit onderwerp is van de agenda afgevoerd, maar beide commissies zullen wel op die dag, maar dan apart vergaderen. De commissie jeugd, sport en recrea tie komt om 17.00 uur in kamer 20 bij een om in het openbaar te praten over de welzijnsplanning 1986-1989. Zie hier over elders op deze pagina. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 januari 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het verbouwen van de winkel aan de Stationsweg 5 te Venray, t.n.v. J.M.H. van Dam; het verbouwen van een garage opslagruimte aan de Overbroekseweg 3 te Leunen, t.n.v. G.H. Claessens; het plaatsen van een dakkapel aan de Largostraat 12 te Venray, t.n.v. H.C.M. Weijers; het bouwen van een garage aan de Stationsweg 63 te Venray, t.n.v. H. J.H. Poels; het uitbreiden en verbouwen van de woning aan de Molenklefweg 16 te Venray, t.n.v. H.W.M. Cremers, Ron- develd 11 te Leunen; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Haag 4 te Merselo, t.n.v. Maatschap Michels; het. uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Kraakse Pas 8 te Leu nen, t.n.v. H.G. Holtackers; het verbouwen van een var kensstal tot machineloods sorteer- ruimte aan de Ericaweg 1 te Oirlo, t.n.v. A. Vissers, Middenpeelweg 8 te Ameri ca; het plaatsen van ramen in de wo ning Pater Tulpstraat 9 te Ysselsteyn, t.n.v. G.M. Philipsen, Timmermanns weg 48 te Ysselsteyn; het verbouwen van de woning aan de Julianasingel 11 te Venray, t.n.v. H. van Noorden. Venray 31 januari 1985 De burgemeester van Venray, Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het intern verbouwen en onderge schikt uitbreiden van het kamphuis aan de Koepas 8 te Oirlo, t.n.v. Th.G. Ja cobs; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn t.n.v. H.E.M. Claessens; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 1 februari 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 31 januari 1985. Op 11 januari jl. werd deze ten toonstelling geopend door mevr. Brigit te ten Kate-von Eicken, die deze verza meling in ruim 20 jaar heeft opge bouwd. Tentoongesteld is een represen tatieve selectie van de grote verzame ling, die ruim 2400 voorwerpen bevat. De tentoongestelde antieke en curieu ze, maar ook voor de huidige gebruiker, herkenbare en bekende keukenvoorwer- pen zijn onderverdeeld in overzichtelij ke groepen, die betrekking hebben op de bereiding in de keuken van een be paald gerecht of een groep van gerech ten. Een van deze groepen is „fornuis en keukeninventaris". Hoewel er een ver scheidenheid aan keukeninrichtingen is geweest rond 1900 staat er een klein voorbeeld van een basiskeukeninrich- ting tentoongesteld. Naast het fornuis je, afkomstig uit een binnenvaartuig of een woonwagen, ziet U verschillende at tributen zoals het zeep, zand en soda- bakje, een zoutvat, een keukenfonteint je, alsmede ketels, emmers etc. alles van wit emaille met peterseliemotief. De tentoonstelling loopt tot 17 april 1985. Hij is geopend op de woensdag middag en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 3 februari is de laatste zondag dat de tentoonstelling op zondag te bezichtigen is, eveneens van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt een nieuw wel zijnsplan voor Venray opgesteld, dat voor de periode 1986-1989 zal gelden. Aan de basis van dit wel zijnsplan staan een groot aantal deelplannen. Hoe deze worden opgesteld, wie erbij betrokken worden en wat de globale inhoud ervan is, zal besproken worden in de komende openbare vergade ring van elk van de drie raad scommissies, die bij de wel zijnsplanning betrokken zijn. Op woensdag 23 januari jl. heeft de commissie voor Maat schappelijke zorg de spits af gebeten. Deze commissie behan delde de procedure voor de deelplannen voor Maatschap pelijke Zorg, Werklozenzorg en Sociaal-Cultureel werk op de on derdelen Ouderenwerk, Minder heden en Opbouwwerk. Op 5 februari om 17.00 uur zal de commissie voor Onderwijs en Cultuur zich buigen over de plan ningsprocedure en de inhoud van de deelplannen voor Cultuur, Volwasseneneducatie en Emanci patie. Tenslotte zal op 7 februari om 17.00 uur de commissie voor Jeugd, Sport en Recreatie die bespreken voor deelplannen voor Sport en Sportieve recreatie en voor sociaal cultureel werk op de onderdelen kinderopvang en jeugd en jongeren. Via het spreekrecht voor de aanwezigen kan iedereen belang hebbende invloed uitoefenen op het plannings- en inhouds- voorstel voor de diverse deelplan- Het beschikbaarstellen van een kre diet van 30.000,- voor het herstel van de molen „Nooit Gedacht" te Merselo is een van de onderwerpen waarover de commissie voor onderwijs en cultuur in haar openbare vergadering van dinsdag 5 februari a.s. (17.00 uur, kamer 127) het college van b. en w. moet adviseren. Dit bedrag is opgenomen op de priori teitenlijst 1984. Zoals bekend is er in Merselo een stichting in oprichting die zich inzet voor een totale restauratie van de molen. Omdat daarmee enkele ton nen zijn gemoeid, is voor een aanpak in drie fases gekozen: 1. herstel buitenkant van de romp en het waterdicht maken van de kap (de z.g. conserverende fase); 2. herstel van de kap en de wieken, zodat het uiterlijk van een complete mo len wordt verkregen; 3. het maalvaardig maken en inwen dig herstel. Intussen is dankzij de inzet van de Merselose gemeenschap begonnen met de eerste fase. Voor de tweede en derde fase zijn subsidies aangevraagd bij de provincie, het rijk en het Prins Bern- hardfonds. Voor het uitvoeren van de eerste fase wordt een bijdrage van de ge meente gevraagd in de vorm van het be talen van materiaalkosten tot een be drag van 30.000,-. Indien de commissie gunstig adviseert zal een desbetreffend voorstel aan de ge meenteraad worden gedaan. OVERIGE AGENDA Verder vermeldt de agenda: verzoek om subsidie door de Ne derlandse vereniging tot integratie van homosexualiteit C.O.C.; procedure welzijnsplanning; vaststellen bedragen per leerling 1985 voor de MLK-school; vaststellen bedragen per leerling 1985 voor de LOM-school; en straatnaamgeving industrieterrein Ysselsteyn, waarover al uitvoerig van gedachten is gewisseld in de commissie vergadering van 8 januari 1985. AFVALSTOFFENHEFFING Bij Koninklijk besluit van 17 januari 1985, nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1984 nr. R 541, tot verhoging van het tarief afvalstoffenheffing voor het jaar 1985. Voor 1985 is het tarief af valstoffenheffing vastgesteld op 94,20. HONDENBELASTING Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1985 nr. R 543 tot wijziging van het tarief hondenbelasting voor het jaar 1985. Voor 1985 zal de belasting voor een hond 49,30 bedragen. MARKTGELD Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1984 nr. R 540, tot verhoging van het marktgeld. Vanaf 1 april 1985 is het marktgeld vastgesteld op 1,65 per m1 of een ge deelte daarvan voor losse standplaatsen, en op 14,20 per strekkende meter per kalenderkwartaal bij abonnement. BEGRAFENISRECHTEN Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 27 november 1984 nr. 542 tot verhoging van de begrafenis- rechten. Dit betekend dat vanaf 7 februari 1985 de begrafenisrechten voor de alge mene begraafplaats Boschhuizen zullen zijn: algemeen huur- begraven graf graf personen van 12 jaar en ouder 256,- 256,- huur 945,- inboekingsrecht 3,- 3,- 259,- 1204,- Kinderen van 1 tot 12 jaar 128,- 128,- huur 945,- inboekingsrecht 3,- 3,- 131,- 1076,- Kinderen beneden 1 jaar huur inboekingsrecht 64,- 64,- 945.- V J_L- 67,- 1012,- GRAFMONUMENTEN Behalve de aankoopkosten van een grafmonument moet voor het recht om dat te plaatsen een bedrag van 127,- betaald worden. Dit wordt ook geheven voor het afbreken als voor het herplaat sen van een grafmonument. GEBRUIK AULA Voor het gebruik van de aula wordt per keer een bedrag van 50,- geheven. Bij Koninklijk Besluit van 17 januari 1985 nr. 23 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 27 november 1984 nr. R 544 tot vaststelling van de „Legesverordening Venray 1984". De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling finan ciën en belastingen van de secretarie, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. De „Legesverordening Venray 1984" treedt in werking op 1 februari 1985. Op 1 maart a.s. zal de heer W.G.M. Koningstem, chef van de beheersdienst bij het gemeentelijke politiekorps, die dienst van de gemeente Venray verlaten. Bij gelegenheid daarvan wordt op vrijdag 22 februari 's middags om vier uur in intieme kring afscheid van hem genomen, waarna van 17.00 tot 18.00 uur gelegenheid wordt geboden van tde scheidende funktionaris afscheid te ne men.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13