GROETEN UIT VENRAY 25 Jaar Vastenaktie KERKELIJKE DIENSTEN O PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Hanen-Willems Coby Ja- cobs-Reijnders (buurtver. St. Jozef) ouders Arts-Verkoeyen. Zondag: Vierde zondag door het jaar. Kollekte voor Memisa. 8.00 lees- mis, int. overleden parochianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Francïsca Hendrika v. d. Munckhof Jacob en Christina v. Mil-Rutten Henri Coen- ders (v. d. buurt); 11.00 nederlandse hoogmis, int. overl. ouders Cox-Dec- kers Tieneke Kersten-v. d. Ven Anna Loonen-Gommans. In deze vie ring is er een kinderwoorddienst, thema: Hand in Hand. Maandag: 9.00 oude stichtingen ouders Schols-Leers en overl. fam.; 19.00 Peter Hubertus Janssen en doch ter Leonarda. Dinsdag: H. Agatha, maagd en mar telares. 9.00 Prof. A. v. Dijck en ouders /MinaKersten-v. Bracht; 19.00 Marti- nus Wilhelmus Wijnhoven en Maria Roelofs. Woensdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren. 9.00 Theodora Jacoba Poels en Mathijs Smits Gerard Pouwels; 19.00 Peter Wagemans en Gertruda Geurtjens ouders Flinsen- berg-v. d. Mortel. Donderdag: 9.00 Elisabeth Gerrits- Hermans Geertruida Braam-Thijssen. Vrijdag: 9.00 Miets Raedts bijzon dere intentie; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 Cees Alkemade en Hendrina Juffermans Drien Arts-Dommeck overl. ouders Goumans-Donkers en fam. Jan Smits Grad Goumans. Mededelingen: In het weekend van 2/3 februari is er kollekte voor Memisa, de medische missieaktie. Zondag onder de mis van 11.00 uur is er een kinderwoorddienst met het thema: ,,Hand in hand". Akolieten: Zaterdag: 19.00 Saskia en Inge Truyen, lezer: L. Truyen. Zondag: 8.00 Tom Kengen en Leon stoffels, lezer: J. Wekkirig; 9.30 Erik en Sandra Wekking; 11.00 Anneke van Soest, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bart Derkx en Martine Basten. KAPEL ST. SERVATIIJS Zaterdag 2 febr.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, voorbereid door de werkgroep themadienst „Jona, een profeet voor alle tijden". Kollekte bestemd voor de MEMISA. Zondag 3 febr.: 4e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang, themadienst zoals zater dag. Int. voor overl. H. Folbers en Mevr. Cup. Kollekte voor deMEMISA. Door de week: maandag (viering van Maria Lichtmis) en woensdag 18.30 eucharistieviering, dinsdag en donder dag 18.30 woord- en communiedienst. Donderdag 7 febr. 14.00 gez. Eucha ristieviering b.g.v. het afscheid van dr. A. Kroft, psychiater. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; avondmis 18.00. ERxtra kollekte voor het werk van MEMISA, de medische missie aktie. Vrijdag: 19.00 avondmis tot intentie van de gezinnen en alle bewoners van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: In dit weekend is er na alle H. Missen gelegenheid om de Blasiuszegen te ont vangen. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Cup pen-van Vechel. Zondag: 9.00 Toon Drabbels voor de parochie; 10.15 Konrad Thijssen en overl. familie jgt. Gerardus Verstegen en Anna Maria Janssen; "11.45 overl. ouders Akkermans-Timmèrmans; 18.00 KORTE EN LANGE NAGELS HEBBEN NU HUN EIGEN COSMETICA Het doel van de nagel is de vinger toppen te beschermen en de tastzin te versterken. Zouden de nagels ontbre ken, dan zou de natuur op een andere wijze zijn werk doen. De vingertoppen zouden eeltig worden en harder. Dit zien wij dikwijls bij mensen die in hevige mate nagelbijten. Nagels ontwik kelen zich reeds voor de geboorte.Kin deren worden geboren met nageltjes aan vingers en tenen. Normaal duurt de groei van de nagel 3 tot 5 maanden, d.w.z. van de nagelwortel tot het uitein de. Bij kinderen groeien nagels sneller dan bij volwassenen. Ook is bekend, dat 's-zomers de nagels harder groeien dan 's-winters en aan de rechterhand sneller dan aan de linkerhand (bij rechtshandigen). NAGELLICHAAM Het nagellichaam (plaat) bestaat uit drie lagen, die op elkaar worden gehou den door een kleine hoeveelheid vocht en huidvet. De nagelriemen moeten soepel worden gehouden, anders hech ten ze zich vast op de nagelplaat, bedekken deze gedeeltelijk en geven de nagel een korter en minder verzorgde aanblik. TEKEN VAN STANDING Nagel verzorging is niet iets van de laatste jaren. Reeds in het veroude Babyion lakten vrouwen hun nagels met een zwarte antimoonverf. In het oude Egypte gebruikte men hiervoor zelfs henna. In het oude China waren lange nagels een teken van standing. Goede en verzorgde nagels zijn in de loop der lijden altijd beschouwd als voornaam. Het is dan ook voor ieder een mogelijk goed verzorgde handen te hebben. Slechts weinig moeite is daar voor nodig. Elke dag een beetje zorg aan handen en nagels doet wonderen. De moderne cosmetica kan U direkt helpen met al Uw eventuele nagelpro blemen. Zo ligt bij de speciaalparfumerie een brochure van CHRISTIAN DIOR GRATIS voor U gereed waarin de vol gende produkten worden besproken: Nagellak remover zonder aceton (verwijdert nagellak op zachte wij ze) Nagelcrème (versterk zwakke nagels houdt nagelriem zacht) Nagelriem remover (verwijders dode huidcellen) Extra sterke onderlak of Speciale onderlak voor tere nagels (Beschermt en egaliseert de nagels) Nagelverharder (versterkt de weer stand van de nagels) Nagellak (de nieuwste kleuren voor jaar/zomer 1985) Afdeklak (verlengt de houdbaarheid en de glans van de nagellak) Handcrème (beschermt en verzacht de Handen) Als U zichzelf nu eens echt wilt ver- wqennen, dan maakt U een afspraak in een professionele SALON DE BEAU TE en laat U daar tevens Uw handen manicuren. Een weldaad en luxe die eigenlijk elke vrouw zich van tijd tot tijd zou moeten gunnen •Foto: Revlon publicity Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 overl. ouders Janssen-Krijns en kinde ren. Maandag: 8.00 Piet Spee; 19.00 echt paar Custers-Vergeer. Dinsdag: 8.00 familie Peters-Arts; 19.00 uit dankbaarheid bij een 80e ver jaardag. Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Helena Holt huis Constant Pij ls. Donderdag: 8.00 familie Loenen- Poels; 19.00 Harrie Janssen. Vrijdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer; 19.00 gezinsmis; Antoon Bovée. Zaterdag: 8.00 overledenen (offer bus). Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Pepijn Dobbelaar. Zondag: 9.00 Tonny Vermeulen; 10.15 Martijn Smelt; 11.45 André Bas ten; 18.00 Leo en/of Johan Pouwels. Maandag, woensdag, vrijdag: 19.00 Nancy Eibers. Dinsdag en donderdag: 8.00 René Jansbeken; 19.00 Marcel Meijer. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 2 febr.: 19.00 H. Mis voor de overledenen van onze parochie. Zaterdag om 10.00 uur geen H. Mis i.v.m. uitv aart. Zondag 3 febr.: Vierde zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze Hoogmis wordt gezon gen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen. Maandag 4 febr.: 19.00 H. Mis om Gods zegen te vragen over het komende pausbezoek. Dinsdag 5 febr.: Gedachtenis v. d. H. Agatha, maagd en martelares. 8.30 H. Mis voor de vervolgde Kerk. Woensdag 6 febr.: Gedachtenis v. d. H.H. Paulus en Miki en gezellen, martelaren. 19.00 H. Mis voor de beke ring van Japan. Donderdag 7 febr.: 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Vrijdag 8 febr.: 19.00 H. Mis voor de zieken. Lektoren: zaterdag 2 febr.: 19.00 dhr. van Dooren; zondag 3 febr.: 10.00 dhr. Klaassen. Mededelingen: 1. Zaterdag en zondag wordt na de vieringen de deurkollekte voor Memisa gehouden. Van harte aanbevolen. Ook wordt op het eind van de viering, zowel zaterdag als zondag, de Blasiusizegen gegeven aan ieder die dit wenst. De H. Blasius wordt gevraagd ons te vrijwaren van keelziekten. 2. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray rek. nr. 23'18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Hartelijke dank. 3. Om ovber na te denkenIedere eeuw heeft zijn eigen gestalte en zijn eigen noden: en wij vertrouwen, dat een lieferijke Voorzienigheid in iedere eeuw de instellingen van de Kerk zo vormt, dat zij op de beste wijze die doeleinden kunnen dienen waarvoor zij in de wereld zijn geplaatst. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 3 febr.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten. 19.00 Voor avondmis voor de vierde zondag door het jaar. H. Mis met samenzang. Voor Jacobus Thijssen (coll.) Antoon van Soest (coll.) overl. ouders van den Heuvel-Albers Toon van Dijck (coll.) Wiel Franssen (coll.) Petronella Wismans-Dijcks (coll.) Margreta Ba- rents-Clemens. Zondag 4 febr.: Vierde zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie voor overl. Harry Janssen en overl. familie; 10.00 Hoogmis, voor de levende en overl. familieleden van de familie Nieuwkamp-Veenhuys; 11.30 voor Huub Jacobs en overl. familie Jan Deenen sr.., Jan Deenen jr. en Sraar Deenen Aniie Gommans Cor van Kempen), 18.30 voor Emilie Mathon Leonardus Sophie. Maandag 5 febr.: 8.00 voor de ernstige zieken van deparochie; 19.00 voor Priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Dinsdag 6 febr.: Gedachtenis van de H. Agatha, maagd en martelares. 8.00 voor de vervolgde christenen; 15.99 Gelegenheid om de rozenkrans te bidden; 19.00 voor Thei Linders (coll.). Woensdag 5 febr.: Gedachtenis van de H. Paulus Miki en gezellen. Marte laren van Japan. 8.00 voor de gezinnen van de parochie tot zekere intentie (Th.); 19.00 jaardienst voor Helm Hendriks en voor zijn dochter Maria (N.B.). Donderdag 7 febr.: 8.00 voor een goede katechese op de basisscholen; 19.00 voor Cornelis Matthijssen overl'. ouders Bouten-van Megen en Huberdi- na van Megen. Vrijdag 8 febr.: Gedachtenis van de H. Hieronimus Emiliani. 8.00 ter ere van het H. Hart van Jezus (D); 19.00 voor Jacob de Bruyn (buurt). Zaterdag 8 febr.: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand voor een ernstige zieke. Mededelingen: Zoals U reeds bekend is, zal de Paus ons land bezoeken van zaterdag 11 tot woensdag 15 mei. Op dinsdag 14 mei zal hij een H. Mis opdragen op het vliegveld Beek. Aangezien er veel mensen verwacht worden, wordt er ge vreesd voor een verkeerschaos. Daarom heeft het Bisdom een initiatief genomen om bussen in te schakelen, die de mensen brengen en weer ophalen. Van de mensen die naar Beek toe willen komen, wordt gevraagd om zoveel mogelijk van die bussen gebruik te ma ken. Om al een overzicht te krijgen van hoeveel mensen er komen willen met de bus, wordt er gevraagd om zich op te geven. Voor onze parochie kan dat op de pastorie. Tel. 81274. Dan geven wij de informatie door aan het bisdom. Op gave graag voor 9 februari. Vrijdagavond 1 februari 20.00 uur bijeenkomst jongerengroep bij de kape laan op de pastorie. In het weekend van 2/3 februari zal na alle H. Missen de Blasiuszegen worden uitgedeeld (dus Zaterdagavond en zondag). Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Giel Krijnen; 10.00 Oscar Geurts, Pascal en Urbain van Weert; 11.30 John Dommeck; 18.30 Theo Kr ouwel. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Geen; 19.00 Jose Cornejo. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Geen; 19.00 Erik Dijkmans. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 3 februari zal Ds. H. van Es de voorganger zijn. In deze dienst zal het Heilig Avondmaal gevierd worden. Aanvang van de dienst is 10.00 uur. De kollekten zijn bestemd voor de Diakonie en het Werelddiakonaat. Tij dens de dienst is er kinderoppas en wordt er kindernevendienst gehouden. Na de dienst is er koffiedrinken waar voor U allen hartelijk wordt uitgeno digd. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel, door Mgr. Gijsen. Voor de vormelingen (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Hannes Verberk; 10.00 jaard. Marden Moorrees jaard. Jab Loonen gest. jaard. Leo Hendrix en Maria Hendrix-Geurts Toon Camps (v.w. de kaartclub). Jongerenkoor. Maandag: 9.00 gest. jaard. Frans Poels en echtgenote. Dinsdag: 9.00 uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Pierre Vandevenne en overl. ouders Vandevenne-Vermeu- len. Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 Piet Litjens. Zaterdag: 19.00 Ide Min en overl. familie Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen overl. ouders Achten-Verdijk Jac. Camps en Clara Camps-Wolters v.w. de buurt Martien van Arsen (koor familie Linders). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Erwin Achten, Marco Arts. Zondag: 8.30 Leonie Hendrix, Inge Kreutz, Monique Wilms, Esther Lit jens; 10.00 Noortje van Goch, Anita van Limbeek, Anke Kusters. Maandelijkse kollekte In dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. Mogen we op Uw aller bijdrage rekenen; want zoals U wel kunt begrijpen zijn ook voor de kerk de verwarmingslcosten in de maand december en januari bijzonder hoog op gelopen. Helpt mee om er in alle opzichten 'n warme, behaaglijke kerk van te maken. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: Feest van Maria Lichtmis. Tijdens de dienst kaarsenwijding. 19.00 gez. H. Mis (Dameskor). Johanna Bots- TEN Haaf (koll.) Piet Classens (koll.) Bernard Janssen (koll.) Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd.) Jan Peeters (jnL) Johannes vanb de berg. Zondag: 8.30 H. Mis Maria Vogel zang-Egelmeers; 10.00 Hoogmis, Pie- ter-Jan Driessen (mnd.) Piet Janssen (koll.) Maria Wolters-Janssen (koll.) Pater Toon Peters Handrie Custers (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus (H C). Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (K). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor). Piet Classens (mnd.) Hubertus Peeters en Elizabeth Hermans st. Jo hannes Versteegen en Johanna Cleo- phas st. Gerard Opheij, Hendrina Nooyen en Petronella Opheij Dit weekend tijdens de H. Diensten kollekte voor de MEMISA. Na alleH. Diensten Blasius-zegen. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zat. di. en wo.: Wouter en Ivan; zond. 8 u. do. en vr.: Guido en Roel; 10 u. Martijn en Joris. Zaterdag 2 febr.: 19.00 jrd. voor An- tonius Drabbels Tevens uit dankbaar heid b.g.v. een 88e verjaardag (G.). Zondag: 8.00 voor een zieke; 10.00 jrd. voor overleden ouders Wismans- Cleven. Dinsdag: 19.00 tot intentie van Joh. Gellings. Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. familie Sey- kens-Collin. Vrijdag: 8.00 voor een zieke. Zaterdag en zondag: extra kollekte voor de Medische Missie Actie (MEMI SA). PAROCHIE LEUNEN Vierde zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bijzon dere collecte voor onze eigen kerk. Blijft uw kerk steunen, ook in deze pastoorloze tijd! Zaterdag: 19.00 maandd. v. Harrie Reintjes weekd. v. fam. Baltussen- Bertrams lsm. v. Helm Claessens en overl. fam. lsm. v. Gerrit Janssen lsm. v. overl. fam. Schreurs-Lommen lsm. uit dankbaarheid (fam. Jennis- kens-Vissers). Zondag: 8.30 weekd. v. pastoor Lit- In aansluiting op mij arti kei van vier weken geleden met de prentbriefkaart van de Leunseweg, genomen richting Venray, deze week een oude ansicht kaart genomen vanaf het tegenwoordige kruispunt Oude Oostrumseweg-Leunse- weg-Paterslaan-Patersstraat richting Leunen. Op deze ansichtkaart zien we links verscholen achter de metershoge kloos termuur een gedeelte van de oude Paterskerk die in november 1925 geheel door brand werd verwoest. In november a.s. is dat 60 jaar gele den, en ik zal er dan nog uitvoerig op terug komen. Rechts zien we het oude Gymnasium waarvan het voorste gedeelte uit 1890 dateert. Dat werd na de oorlog afgebro ken en een nieuw gedeelte met ingangs partij gebouwd. Intussen heeft zich in dit gebouw het IMBO gevestigd, welke vorige week officieel geopend werd. Verder zien we rechtsonder in de hoek de rails van de paardetram, die vanuit de Patersstraat hier schuin over stak naar het eindpunt (remise van de brandweer, thans Info-3 gebouw). Deze ansichtkaart werd in 1929 in Venray afgestempeld en werd in het begin van de twintiger jaren gemaakt door de fotograaf Jos Strijbosch uit Sevenum. Zo te zien was de fotograaf met z'n auto (toen automobiel) naar Venray, en zoals blijkt trok dit vervoer middel bij de studenten alle aandacht. De studenten konden toen nog rustig midden op de straat gaan staan, dat isvandaag op dit punt niet meer moge lijk, want momenteel is dit een van de drukste kruispunten in Venray. Sjaak Laurensse. jens lsm. v. Johannes Poels, echtg. en dochter Johanna (L); 10.00 Hgm. als jrd. v. Martinus v. d. Berg en Johanna v. d. Pasch Hgm. v. Bert Jenniskens (vanw. de buurt) hgm. v. overl. fam. Reintjes-de Lauw Hgm. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. als jrd. v. Zuster Jeanne (Anna) van Rens maandd. v. Jan Janssen, echtg. en zoon Gerrit maandd. v. fam. Loonen-v. Rens en Michel Loonen. Maandag: 19.00 maandd. v. Herman v. Leipzig lsm. v. Harry Martens en echtgen., Piet Janssen en echtgen. en kleinzoon Harry lsm. v. overl. fam. Heldens-v. d. Sterren lsm. v. Antoon Verheyen en overl. fam. Verheyen- Droesen. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 jaard. v. Peter Jo hannes Martens weekd. v. Bert. Jen niskens weekd. v. Johanna Swinkels- van Rijswijck lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 14.00 25-jarig ambts- en huwelijksjubileum Smedts-Swinkels. Zaterdag: 19.00 weekd. v. overl. fam. Baltussen-Bertrams lsm. v. Jan Ewals lsm. v. Johanna Swinkels-van Rijs wijck wn Wilh. Swinkels (vanw. de buurt). Dit weekend is er na alle H. Missen collecte voor de Memisa; de medische missie-aktie. Laat de werkers in de missie niet alleen het zware werk opknappen. Geef gul! Misdienaar: Richard Jenniskens. Akolieten: za 19.00 M. en J. Her mans; zo 8.30 Ruud Jenniskens; hgm. 10.00 P. v. Zantvoort, S. Peeters en G. Thijssen; 11.15 M. enT. Heesen. Huwelijksafk.: Johan Romme (yssel- steyn) en Elly Rongen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Jan Spreeu- wenberg; 2. jgt. v. Jan Hendrix; 3. maandd. v. Mevr. Fleurkens-Keijsers; 4. maandd. v. Thei Janssen 5. H. Mis voor Mevr. Bos-Janssen nms. neven en nichten Bos. Zondag: 8.30 H. Mis voor bijz. in tentie; 10.00 H. Mis voor overl. fam. Stevens-Pijpers; 2. gest. jgt. v. Albertus Verheijen en Petronella Peeters en Willem Verheijen; 11.30 maandd. v. Jep Verhoeven. Maandag: 19.00 1. jgt. v. Harrie Ver geldt; 2. H. Mis voor Mevr. v. Hoof- Ewals nms. fam. v. Hoof; 3. H. Mis voor overl. ouders Wismans-van Veg- chel. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis voor Harrie Jenniskens; 2. H. Mis voor Godfridus Vermeulen en Gertruda Jentjens. Woensdag: 15.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 40-jarig huwelijk van H. Hubers-Spreeuwenberg; 19.00 1. weekd. v. Thei Janssen; 2. H. Mis voor Mevr. Teunissen-Gerrils nms. de buurt. Donderdag: 1. H. Mis voor Jan Hen drix; 2. H. Mis voor Mathieu Arts en overl. fam. Vrijdag: 14.30 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. het huwelijk van Johan Romme en Elly Rongen; 19.00 1. maandd. v. Mevr. v. Hoof-Ewals; 2. H. Mis t.i.v. fam. Slangen-Verheijen. Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel door Mgr. J. Gijsen. H. Mis tot intentie van onze vormelingen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Bart Rongen en Joan Lutters. Zondag: 8.30 Tom Lemmens en Pa trick Vergeldt; 10.00 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens; 11.30 Rob Reijn- ders en Mare Derkx. Weekdagen: Mattie van Ass en Pa trick Marcellis. Huwelijksjubileum woensdag 15.30: Patrick Marcellis en Mattie van Ass. Huwelijks mis vrijdag 14.30: Peter Michels en Tjeerd Jenniskens. Vrij: Roel Smits en Peter Michels. Mededelingen: 1. Zaterdag en zondag a.s. is er een extra kollekte voor de MEMISA. Geef met gulle hand voor de gezondheidszorg in de ontwikkelingslanden!!! Het komt echt goed terecht. U kunt het ook over maken op ons extra banknummer voor Missieakties, n.l. nr. 15.93.15.344 t.n.v. Missieakties par. H. Oda met vermel ding „Memisa". 2. Zaterdag 9 februari komt Mgr. J. Gijsen het vormsel toedienen aan de jongens en meisjes van de 6e klas. Let a.u.b. op de mededelingen van het hoofd der school. RECTORAAT HEIDE Vierde zondag door het jaar, 3 febr. Zaterdag: 19.30 Avondmis. Zondag: 8 uur H. Mis voor Peter van Meijel; 10 uur Hoogmis: gesticht gezon gen jaargetijde voor Lowie van Osch en Cato Rambags en tevens jaargetijde voor Betje Ewals-Fleuren. Akolieten: John Smets en Ben Rongen. Misdienaars van de week: Geert van Osch en Igor Erben. Kerkdeurkollekte voor de Memisa. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overl. familielieleden Derikx- Voesten. Dinsdag: H. Agatha, maagd en mar telares. 8 uur H. Mis voor Helm Claes en overl. familieleden. Woensdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren. 8 uur H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Betje Geurts-Gellings. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens en tevens voor overleden familieleden Achten-Cox. RECTORAAT VEULEN Zondag 3 febr. 4e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. afgest. fam. Fleurkens-Janssen. Zondag: 9.45 Hgm. voor de gezinnen van onze parochie; 11.15 Hgm. overl. fam. Thissen-Hendriks. Maandag: 8 uur gest. jgt. zal. M. Geurts en beide echtg. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Lies Mul ders. Woensdag: 8 uur 3e zeswëkendienst zal .Toon Drabbels Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Nijssen-Coolen. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaarheid. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Jan van den Aker. Akolieten voor 3 febr.: H. en P. Tim mermans, H. Cleven. Misdienaars: Peter Knapen, J. Dings, B. Sreeuwenberg. PAROCHIE MERSEL:0 Zaterdag 2 febr.: Opdracht van de Heer in de Tempel. 19.00 Pierre Zwit- serlood. Zondag 3 febr.: Vierde week van het jaar, feest H. Blasius. Eerste zondag van de maand: dpeciale kollekte voor de kerk. 10.00 overl. ouders Noyen-Poels; 11.30 Jac. Verlinden en echtgenoten. Maandag: H. Johannes de Britto, missionaris en martelaar in Indië. 8.30 Johannes Hendrix. Vandaag zal Blasius zegen gegeven worden. Dinsdag: H. Agatha. 8.30 Willem van Rijswijck en Helena Litjens. Woensdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren in Japan. 19.00 Petr. Joh. Marcellis en Johanna Poels. Donderdag: H. Coleta. 8.30 overl. kinderen Marcellis. Vrijdag: H. Hieronimus Emiliani. 8.30 Hubertus Janssen, echtgenote en zoon Henricus. Zaterdag 9 febr.: H. Scholastica. 19.00 Harry Versteegen (Haag) en Jan Janssen. Misdienaar: zondag 3 febr. 10.00 en zaterdagavond: Arno Poels en Mare van Tilburg. Kollektanten: zaterdagavond 2 febr.: H. Arts; zondag 2 febr. 10.00 F. Hen drix; 11.30 G. Ewals. Kerk schoonmaken 7 febr.: Mevr. Hendriks-Flinsenberg, Grootdorp en Mevr. Claessen-van Meyel, Haag. a) We zullen de Memisa-kollekte hebben op 9 en 10 febr. Weest edelmoe dig. U zult een folder ontvangen. Men is gewoonlijk gul met de Carnaval. Mogen we het niet minder zijn voor de lijdenden in de derde wereld. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor overl. ouders Peters en Thea de dochter. Zondag: 10 uur voor overl. ouders Weerts-Nelissen. Door de week geen H.H. Missen wegens werkzaamheden in de kerk. Zaterdag: 19 uur t.i.v. J. Peeters. Misdienaars: Marian v. d. Cruysen en Michel Bolden. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 2 febr.: 19.00 Avondmis voor Corry Peters, vader en moeder Kersten en Sraar en Jan Rouwens. Zondag: 9.00 plechtige H. Mis voor de levenden en overledenen van het O.L.V. Gilde. 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen, Johannus van de Winkel, fam. Beckers en pastoor Spolders. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel en fam. Frijssen. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid en fam. Vrijsen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, bij een noveen en voor Theresia Heckenrath-Giessen Donderdag: 8.45 H. Mis voor baro nesse van Hugenpoth. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart van Jezus. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Herstel van harmonie voor de aarde". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. Thema: „Recht op een kerk als bondgenoot" In veel Derde Wereldlanden blijkt de kerk aan het veranderen te zijn. Ze is daar niet langer de kerk voor de armen, maar van de armen. Tien jaar geleden werd in Brazilië de „Pastoral da Terra" opgericht door de Braziliaanse bisschoppen. In meer dan 200 bisdommen is die Commissie nu actief en komt op voor de rechten van de kleine boeren die van hun land verdreven worden. De Pasto ral da Terra laat duidelijk zien, dat de kerk in Brazilië kerk van de armen is ge worden. Ze wil bij dat alles kleinschalig bezig zijn: uitgaan van waar de mensen staan, om ze te helpen zelf kleine stapjes vooruit te zetten vanuit hun beroerde si tuatie. Dat laatste is ook erg belangrijk voor de Vastenaktie-Nederland: die steunt namelijk bij voorkeur kleinscha lige projecten en roept op te kiezen voor solidariteit met de armen, door naast hen proberen te staan in hun strijd om een rechtvaardige wereld, waarin het Rijk van God zichtbaar is. Vanuit Brazilië klinkt die roep om bondgenoten. Bondgenoten niet alleen in woorden, maar metterdaad. Het feit van 25 jaar Vastenaktie is een goede gelegenheid om een sbij dit alles stil te staan. Daartoe nodigen wij U uit op dinsdag 5 februari a.s. om 20.00 uur in „Het Trefpunt" van het Psychiatrisch Cen trum, lokatie St. Anna. Op uitnodiging van de Vastenaktie-Nederland zal de Braziliaanse priester Ivo Pedro Oro deze avond spreken over bovengestelde problematiek. Werkgroep Missie en Vrede, Venray i.s.m. het Bureau voor Internationale Solidariteit.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12