ZEELEN Yd BURGT GTUU B.V. Wilt U Uw huis verkopen? VC Phoenix'75 DUIVENSPORT Hengelsport Venray - plan „Landweert" MAKELAARS EN ASSURANTIEKANTOOR .Schoolstraat 27 5801 BN Venray Telefoon: 04780-83636 Pastoor J. Haenen uit Leunen gaat met emeritaat LK.I.B. I.S.V. Braks wil nog minder melk VENRAY. ETNALAAN Vrijstaand landhuis met c.v. en garage, gelegen in bosrijk gebied. Veel schoon metselwerk wanden. Ind.: hal met plav.vloer, toilet, woonkamer ca. 45 m' met tegelvloer en open haard, keuken met massief eiken inrichting, kelder kast, bijkeuken, garage met tegelvloer. Verd.: 4 slaapka mers met ruime afmetingen, badkamer met ligbad, douche en wastafel, bergkamer, toilet. Thermopane beglazing op beg, grond; hardhouten kozijnen. Bouwjaar 1981. Aanvaarding in overleg. Koopsom op aanvraag. Het pand verkeert in vlekkeloze staat van onderhoud. VENRAY. ISABELLAHOF Modern geschakeld woonhuis, c.v.-, inpandige garage. In houd pand ca. 490 m3. Goede staat van onderhoud. Ind.: entree, hal, keuken met komplete inrichting, woonkamer, toilet, garage (bereikbaar vanuit de hal), tevens met loop deur naar tuin. Verd.: overloop, 3 grote slaapkamers, bal kon, badkamer met ligbad, toilet en wastafel, grote zolder, vaste trap. Beg. grond thermopane beglazing. Spouw en kap geïsoleerd. Bouwjaar 1979 Aanvaarding terstond. Koopsom f 159.000,- von VENRAY, NIEUWLANDSTRAAT Halfvrijstaand woonhuis met aangebouwde winkelruimte c.v.-gas, gelegen op korte afstand van het centrum. Ind.: woonhuis: entree/gang, toilet, keuken, woonkamer met balkenplafond, kelder, douche; Verd.: 4 slaapkamers, zol der, berging. Winkel met een opp. van 115 m2, verlaagd pla fond, isolatie etc. Aanvaarding in nader overleg. Koopsom f 147.000,-k.k. VENRAY, EIKENLAAN Uitstekend onderhouden en verbouwd tussenpand met c.v. en vrije achterom. Ind.: entree/gang, toilet, woonkamer, eethoek, open keuken met tegelvloer en eikenhouten inrich ting, berging. Verd.: drie slaapkamers, geheel betegelde douche Bouwjaar ca. 1960. Aanvaarding terstond. Koopsom f 98.000.- k.k. VENRAY, ISABELLAHOF 50 EN 52 Nieuwbouw houtskeletbouw woningen met inpandige gara ge en ruime op het zuiden gelegen tuin, het geheel gelegen in een fraaie en bosrijke omgeving. Indeling: hal met schrootjesplafond, wanden van noors grenen balken; open keuken met eetbar, woonkamer in L-vorm, balken plafond en wanden van noorsgrenen balken. Verdieping: overloop; 3 slaapkamers; badkamer met ligbad, douche, wastafel. De houtskeletbouw levert zeer hoge isolatiewaarden op. No. 50: grondopp. 270 m2, koopsom f 179.000,- v.o.n. No. 52: grondopp. 330 m2, koopsom f 184.900,- v.o.n. VENRAY, MOLENKLEFWEG Vrijliggend woonhuis met maximale privacy aan de rand van bossages. Met c.v. en garage. Bossen en vrije natuur direct nabij. Centrum Venray op loopafstand. Ind.: beg, grond niveau: entree/hal, toilet, 2e hal, 3 slaapkamers, badkamer ligbad, wastafel en toilet; Ie niveau: ruime woonkamer met grote eethoek (opp. ca. 55 m3), open haard, tegelvloer etc.; open keuken, sousterrain: ruime slaapkamer, waskelder, c.v.-ruimte, grote garage/berging. Bj. 1974 Aanvaarding in nader overleg. Koopsom f 259.000,-k.k. VENRAY, AKKERWEG Ruim halfvrijstaand woonhuis met garage, c.v., met een mooie en vrije ligging aan een prima woonstraat nabij het centrum. Ind.. entree/ hal, living (ruim 40 m2) met eethoek; keuken met uitgebreide en moderne inrichting, aangebouw de berging; garage 632 m2). Verd.: 4 ruime slaapkamers; badkamer met ligbad, toilet en vaste wastafel; 2e verd.: vaste trap, grote slaapkamer, 2 bergruimtes. Het pand be schikt ged. over thermopane beglazing en ged. over rollui ken. De staat van onderhoud is uitstekend. Aanvaarding in overleg. Koopsom n.o.t.k. VENRAY, STATIONSWEG Geheel gerenoveerd en gemoderniseerd vrijstaand pand met eigen lift, vrijliggende garage, aparte hobbyruimte, het geheel bij uitstek geschikt voor kantoor/praktijkpand of kamerverhuur/pension e d. Ind.: beg. grond: entree/hal, zijkamer, grote zitkamer, eetkamer, kompleet ingerichte keuken, achterentree met hal en toiletgroep met 2 toiletten, douche, bijkeuken, kelder; Ie verd.: centrale hal, 4 ruime slaapkamers, allen met wastafel; toilet; 2e verd.: centrale hal, 4 ruime slaapkamers met vaste wastafel; Opp. grond 770 m2, geheel aangelegde tuin. Nieuwe dakpandekking, aluminium kozijnen met thermopane beglazing. Aanvaarding terstond mogelijk. Koopsom f 265.000,- k.k. VENRAY, BRENNERLAAN Zeer luxe uitgevoerd vrijstaand woonhuis in landhuis-stijl, c.v., inpandige garage en geheel aangelegde tuin. Mooie ligging met veel privacy. Ind.: hal met tegelvloer, woonka mer ca. 44 m2, aparte leeshoek en schuifpui naar terras; rui me eetkeuken massief eiken inrichting, bijkeuken, toilet. Verd.: 4 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche en dubbele vaste wastafel, toilet, bergkast. Speelzolder bereik baar via trektrap. Bouwjaar 1979/1980. Aanvaarding in overleg mogelijk. Koopsom f 242.000,- k.k. VENRAY. BLAUWVERVERSTRAAT Zeer ruim halfvrijstaand woonhuis met c.v. nabij winkels en scholen en op loopafstand van centrum Venray. Opp. grond 415 m2. Ind.: ruime hal met tegelvloer, toilet, woonkamer ca. 40 m2 met tegelvloer, open haard, schuifpui naar terras; open keuken met eetbar, bijkeuken. Verd.: 5 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel; mogelijkheid tot de bouw van een garage aanwezig. Bouwjaar ca. 1967 doch nadien geheel verbouwd. Aanvaarding terstond mogelijk. Koopsom n.o.t.k. VENRAY. ADELBERTWEG Halfvrijstaand woonhuis met c.v.-gas, vrije achterom, gele gen nabij winkels en scholen. Ind.: hal, toilet, woonkamer, keuken, speelkamer/hobbykamer; verd.: 3 slaapkamers, balkon, badkamer met ligbad, toilet, douche, wastafel. Bergzolder. Bouwjaar 1977. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 139.000.- k.k. VENRAY, ANDESLAAN Vrijstaand woonhuis in landhuis-stijl c.v.-, garage, op per ceel grond van 675 m2, ligging direct nabij de bossen. Ind.: grote hal, toilet, keuken, woonkamer (ruim 50 m2) met zit- kuil, ruim terras, garage, verd.: 3 ruime slaapkamers, bad kamer met ligbad, toilet, douche, vaste wastafel. Bouwjaar 1979. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 273.000,- k.k. VENRAY. OVERLOONSEWEG Goed onderhouden ouder vrijstaand woonhuis met aan bouw, garage en tuin, op korte afstand van kom Venray. Opp. grond 804 m2. waarvan ev. ca. 420 m2 afzonderlijk te koop is (bouwplaats!). Ind.: entree/gang, keuken, kelder, woonkamer, bijkeuken, waskeuken, douche, toilet; verd.: 4 slaapkamers, zolder met beschoten kap. Aanvaarding in overleg. Koopsom met ca. 385 m2 grond f 163.000,-. Koopsom incl. naastgelegen bouw plaats van ca. 420 m2 f 205.000,-. VENRAY, SERENADESTRAAT Zeer goed onderhouden pand met c.v., garage en vrije ach tertuin, aangrenzend aan bossages en speelterrein. Ind. en tree, hal, toilet, c.v.-kast, ruime garage, woonkamer met te gelvloer; verd.: 4 slaapkamers, badkamer met ligbad, toilet, wastafel; bergzolder Bouwjaar 1973. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 119.000,- k.k. VENRAY, STATIONSWEG 16 Centraal gelegen café/bar met aangebouwde kegelbanen (nieuwl). Opp. café toiletten ca. 85 m2. 2 fraaie kegelba nen. Op etage een aantal kamers met voorzieningen welke allen verhuurd zijn. Aanvaarding bedrijfsgedeelte geheel vrij van huur, pacht of andere verplichtingen. Koopsom n.o.t.k. VENRAY, HENSENIUSSTRAAT Ouder maar geheel gemoderniseerd winkelpand met boven woning. Het geheel voorzien van c.v. Ligging bij parkeer ruimte en deel uitmakend van het winkelcentrum. Winke- lopp. ca. 34 m2 met tegelvloer en met achterliggende wer kruimte van ca. 15 m2 met aansluitend een koelcel van ca. 7 m2, kelder, toilet, achterentree met gang, keuken met in richting annex dagverblijf, berghok, c.v.-ruimte, bovenwo ning: woonkamer, 2 slaapkamers, badkamer met toilet, zit bad, bergzolder vaste trap. Aanvaarding terstond mogelijk. Koopsom f 208.000,- k.k. OOSTRUM, VALKENKAMPSTRAAT Halfvrijstaand woonhuis met aanbouw, garage, carport en c.v. Ligging aan rustige woonstraat in kom dorp. Ind.: entree/gang, toilet, L-woonkamer met o.a. open haard en tegelvloer; keuken met uitgebreide massief eiken inrichting; eethoek; verd.: 3 slaapkamers, badkamer met douche, toi let en balkon; 2e verd.: met vaste trap, ruime slaapkamer, c.v.-ruimte en bergruimte; garage met carport. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 152.000,- k.k. GEIJSTEREN, ST. WILBERTSWEG Woonhuis met serre, c.v. en diepe achtertuin, uitkijkend over de uiterwaarden van de Maas. Ind.: entree/hal, toilet, woonkamer met open haard en uitgebouwde serre; keuken bijkeuken; provisiekelder, hobbykelder; verd.: 3 slaapka mers, badkamer, ligbad, wastafel; 2e verd.: vaste trap bergzolder, grote slaapkamer. Bijbouw van garage is moge lijk. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 135.000,- k.k. HORST, VAN GOGHSTRAAT Ouder tussenliggend woonhuis met c.v. en tuinberging. Ind.: entree/gang, woonkamer, keuken, kelderkast, toilet; verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche, bergkast, zolder met vaste trap. Aanvaarding terstond. Koopsom f 79.000,- k.k. HORST, VAN GOGHSTRAAT Tussenliggend woonhuis met c.v., berging en achterom. Het pand verkeert in goede staat van onderhoud. Ind.: entree/gang, toilet, woonkamer, keuken, kelderkast; verd. 3 slaapkamers, douche; zolder mest vaste trap. Aanvaarding terstond. Koopsom f 95.000,- k.k. Dan biedt makelaarskantoor ZEELEN-v/d BURGT BV U vele voordelen, zoals: Een vrijblijvende taxatie en beoordeling. Opname van uw pand in onze foto-presenta tie. Zeelen - v/d Burgt BV heeft sinds 1939 con necties in geheel Nederland, derhalve ver spreiding van fotopresentatie door geheel Ne derland mogeli|k, u beperkt uw aanbieding dus niet tot de omgeving van Venlo en Ven ray Een potentiële koper geven wij deskundig ad vies omtrent hypotheken en verzekeringen. Wij plaatsen uw advertenties in de daarvoor in aanmerking komende dagbladen. Gespecialiseerd in: - onteigeningen - agrarische objecten U bent ons eerst courtage verschuldigd in dien wij Uw pand daadwerkelijk verkopen. Daarom, mocht u plannen hebben, uw huis, win kel, bedrijf, etc. te gaan verkopen of verhuren, belt u ons even. Eèn telefoontje is voldoende om een afspraak met een van onze deskundigen te maken: onze kantoren zijn van maandag t/m vrijdag van 8.30- 17 30 uur en op de zaterdag van 10.00-13 00 uur geopend. Inlichtingen: makelaardij In onr. goederen /"X kantoor Venlo: tel. 077-11852* kantoor Venray: tel. 04780-83636 1 ZEELEN VdBURGTüUB.V. laaghuissingel 82, hoek k. v. egmondstr., venlo schoolstraat 27, hoek passage venray Na kantooruren kantoor Venlo dhr. H. Hulsken. tel. 077-25040 dhr. H, Segers, tel 077-11852 Na kantooruren kantoor Venray: dhr W v Soest, tel 04780-83445 dhr. W. Schellens, tel. 04780-83170 een projekt van ,,van Rijswijck vastgoed b.v." Venlo Riante premie - B woningen (twee onder één kap) met garage en grote tuinen, zuidligging Percelen 280 - 310 m2. Subsidie maximaal f 36.000,- Koopsom voorheen v.a. f 154.036,- v.o.n. Koopsom thans v.a. 146.000,-v.o.n. Uw voordeel f 8.036,-! bij 100% financiering: netto maandlast 1e jaar, na aftrek subsidie en fiscaal voordeel: v.a. f 635,- VENRAY, MAZURKASTRAAT Goed onderhouden halfvrijstaand woonhuis met garage. Ind. Entree, hal, toilet, garage, woonkamer met parket, half open keuken; verd.: 3 slaapkamers waarvan 1 met was- hoek, badkamer met ligb. toilet en v.w 2e verd.: vaste trap, sip. kamer en bergruimte. Aanvaarding in nader overleg. Vraagprijs f 142.000,- k.k. OOSTRUM, KLOOSTERSTRAAT Geheel uitgebouwde luxueuze halfvrijstaande woning met c.v. en garage. Ligging in de kom van het dorp met veel pri vacy. Ind.: entree/hal, toilet, woonkamer met open haard, parket vloer, eetkamer, keuken met uitgebreide inrichting; waskeuken, berging, garage, wijnkelder; verd.: 4 slaapka mers, badkamer met vaste wastafel, toilet, douche. Beg. grond thermopane begl. Spouw geïsoleerd, rolluiken aan de achterzijde, tuin op het Zuiden. Voortreffelijke staat van on derhoud. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 173.000,- k.k. OVERLOON, BERGKAMP Aantrekkelijk vrijstaand woonhuis, c.v., garage en tuin. Bouwjaar 1973. Ind.: entree/hal, toilet, grote garage, woonkamer mist plavuizen vloer met eethoek, open keuken met inrichting en eetbar; verd.: ruime overloop/hal, 3 royale slaapkamers met muurkasten, donkere kamer, badkamer ligbad, douche, toilet en dubbele wastafel; 2e verd.: vaste trap, slaapkamer, grote bergzolder. Goed geïsoleerd. Beg. grond voorzien van thermopane beglazing. Aanvaarding vrijwel terstond. Koopsom f 190.000.- k.k. HORST, DOOLGAARDSTRAAT Bedrijfsruimte ca. 240' m2, waarin nieuwe spuitkabine met toebehoren. Twee kantoortjes alsmede een kantine, voor terrein en mede-gebruïk van het achterterrein. Verwarmd door heater, de overige ruimten door c.v. op ketel. Vele ge bruiksmogelijkheden, m\9de t.g.v. gunstige ligging t.o.v. het centrum en van de nieuwe woonwijken. Aanvaarding terstond. Huurprijs per maand f 2.000,-. Koop is eventueel ook mogelijk. Koopsom op aanvraag SWOLGEN, BOSWEG Schitterende bungalow met spouwmuren, c.v. voor recrea tieve doeleinden, in prachtig bosgebied aan rand van dorp. Opp. terrein ca. 3.500 m2, bebost. Ind.: entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, douche, 3 slaapkamers, open haard, berging, groot terras met buitenhaard. Het pand voldoet aan dezelfde eisen die aan permanente bewoning gesteld worden. Aanvaarding terstond. Koopsom f 155.000,- k.k. BLITTERSWIJCK, MGR. MARTENSSTRAAT Geheel verbouwd ouder woonhuis met garage, werk- schuur, paardenbox. Grondopp. 1265 m2. Rustige ligging. Ind.: hal, toilet, badkamer, ligbad, douche, toilet, vaste wastafel, logeerkamer; slaapkamer; woonkamer (ca. 65 m2) met tegelvloer, open haard, ingerichte keuken (eiken), bij keuken, garage/berging; verdieping is nog niet ingevuld. De zolder is zwaar geïsoleerd. In de werkschuur achter het huis bevindt zich een paardenbox. Aanvaarding spoedig. Koopsom f 215.000,- k.k. BLITTERSWIJCK, VEERWEG Tot riant woonhuis verbouwde voormalige boerderij, met c.v.-olie en in totaal 7.200 m2 grond. Staat van onderhoud is goed. De ligging fraai op korte afstand van de Maas. Ind.: hal, woonkamer in L-vorm, open haard, open keuken, apar te zitkamer, studeerkamer, kelder, bijkeuken, waskeuken, toilet, slaapkamer, berging; verd.: 3 slaapkamers, badkamer ligbad, douche, toilet en wastafel; bergzolders. Aanvaarding spoedig in overleg. Koopsom n.o.t.k. OIRLO, GUNHOEKWEG Fraai gerenoveerde boerderij op perceel grond van 3.450 m2 met zwembad en stallingen. Met c.v. Ind.: hal met originele plavuizen, toilet, eetkamer met plavuizen vloer, eiken bal ken etc.; open keuken met inrichting, living met schouw, plavuizenvloer, eiken balken etc.; werkkamer idem; ber ging, c.v-ruimte, bijkeuken, kelder, slaapkamer met badka mer, ligbad, douche en wastafel en sauna-ruimte; verd.; 4 slaapkamers. Totale inhoud van het pand 1.225 m3. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 325.000,- k.k. DIR. W.A.O. VAN SOEST Laaghuissingel 82, 5913 EV Venlo, Telefoon; 077-11852 (4 lijnen) fü A.s. zondag, 20 januari, gaat pastoor J.H. Haenen afscheid nemen van zijn Leunse parochianen, na 14 jaar lang hun geestelijke leidsman te zijn geweest. „Als ik niet zo'n slechte rug had, dan dacht ik er nog niet aan om te vertrekken" zo verzekerde ons de scheidende pastoor. Zijn rug geeft hem inderdaad veel te stellen. Na de Allerzielendienst, eind oktober, was het aan te zien dat het tijd werd om rust te nemen, en menig parochiaan drong daar dan ook welgemeend op aan. En zo belandde pastoor Haenen 6 weken lang in het ziekenhuis. Maar ook nu is nog voortdurende medische controle nodig. Pastoor Haenen is Sevenummer van geboorte. Bij zijn priesterwijding in 1949 was hij de 32e Sevenumse geestelijke in leven. Die kwamen eens per jaar bij elkaar om de band met hun geboortedorp te verstevigen. ,,Nu zul len er geen 32 meer zijn, maar toch is hun aantal niet over het hoofd te zien", klinkt het een beetje chauvinistisch. Na zijn priesterwijding werd hij kapelaan in Neer, waar hij 15 jaar werkzaam was. Vervolgens 2 jaar in Peij-Echt en 5 jaar in Grubbenvorst. Allemaal plaatsen waar het kapelaan Mi77i smmmm Haenen toen prima is bevallen, en aan welke periode hij graag en dankbaar terug denkt. Maar liefst was hij toch in Leunen waar hij in 1971 als opvolger van pastoor Jonkers werd benoemd. „Het zijn hier fantastische mensen" zegt de pastoor, „die steeds maar weer voor hun kerk klaar staan. Eigenlijk ongelooflijk wat die allemaal in dat tijdbestek verzet hebben" en op zijn vingers tellend noemt hij: nieuwe beglazing van de kerk, nieuwe kruis wegstaties, nieuwe beelden, nieuwe torenhaan en -kruis, nieuwe dakkapel en dakherstel, nieuwe klokken, ver warming en nog veel meer. „Zelfs de boktor hebben we succesvol kunnen bestrijden dank zij de gulheid van de parochianen". En als klap op de vuurpijl „onze kerkelijke schuld is in de loop der jaren verminderd met 120.000,- tot een alleszins acceptabel bedrag..." Zelfs de „nieuwkomers" blijven in Leunen niet afzijdig staan, maar tonen zich metter daad lid van de gemeenschap. Als men dat allemaal hoort, is het geen wonder dat deze pastoor net zo lief in Leunen was gebleven. Misschien is het ook daarom, dat hij in de buurt blijft en straks in Venray op de Peelpush - Phoenix 3-0 setstanden 15-7 15-12, 15-11 De setstanden illustreren dat Phoenix er nog lang niet is. Vooral aanvallend scoort men onvoldoende om in de le klasse goed mee te kunnen doen, de spelverdelers vergeten vaak dat er vier aanvallers in de ploeg zijn. Alleen in de tweede set werd er bij vlagen goed ge volleybald. Er werd vooral veel ge scoord door de middenaanval. Tot aan de setstand 12-12 was het een gelijk op gaande strijd. De coach van Peelpush had gezien het spelverloop van de le set zeker niet zoveel tegenstand gekend. De Meylenaren hadden zelfs een time-out en twee wissels nodig om de tweede set winnend te kunnen afsluiten. In de der de set zagen we een vrijuit experimente rend Peelpush dat geen enkele moeite had om de Phoenix heren op 15-11 te houden. Dames Dames 1 was vrij Phoenix 2-Peelpush 5 1-3 Programma 19 januari Heren Phoenix 1-Tupos 1 17.00 Tellers M. Hovers W. Arts Dames Valuas VCT 4-Phoenix 75 1 14.15 VCSD 2-Phoenix 2 17.00 Julianasingel gaat wonen. Een opvolger van pastoor Haenen is nog niet benoemd - dat kan wellicht ook nog wel even duren. Maar de pastoor weet zijn parochianen goed verzorgd door zijn „onbezoldigd kapelaan" pater Canisius ofm, die al bijna 32 jaar assisteert in Leunen. Zonder zijn hulp zouden de parochianen veel te kort zijn gekomen. Maar daar is Leunen zich ook terdege van bewust. Zo heeft men pater Canisius bij zijn 25-jarig jubileum dan ook danig gefêteerd. Ongetwijfeld met zekere weemoed zal pastoor Haenen zondag om 10.30 uur zijn afscheidsmis celebreren maar daar na met evenveel dankbaarheid van zijn beminde gelovigen afscheid nemen, tijdens de receptie in het Gemeen schapshuis. Het zal druk worden, „want", zegt de priester, „Ik ken ze haast allemaal". Dankzij de noeste arbeid van wieler- comitee Ysselsteyn heeft de plaatselijke cross verleden zondag doorgang kunnen vinden. Het parcours was nagenoeg sneeuwvrij gemaakt, waardoor er voor de renners weinig gevaar was. De hard gevroren grond zorgde ervoor dat het parcours mei uitzondering van de boch ten erg snel was. In groep 1 liet Gerrit Janssen verstek gaan. In deze groep was Mar van Kessel weer superieur. Theo Heynen reed zoals gewoonlijk weer van voren en werd een goede vierde. Piet Engbersen en Peter Vollenberg eindigde als 13e en 14e. Bij groep 2 nam Gerard Keyzers het heft in handen, gevolgd door Martin Weyer. Dit was ook de vol gorde van aankomst. Piet van Asten reed voor eigen publiek eveneens een goede wedstrijd en werd vijfde, gevolgd door Eric Classens. Thijs van Asten kreeg na lange tijd voorin gefietst te hebben de bekende tik met de hamer en eindigde als 12e. Indien het weer dit toestaat wordt komend weekeinde in Sittard het crossseizoen afgesloten met het NWB kampioenschap. Alle renners wensen we hierbij veel succes. Program ma komende weekeinde. Zaterdag 09.00 uur. Jeugdtraining in bij de ballonzuil en niet op het crossterrein. Samenkomst kruising Beekweg met weg Merselo Overloon. Neem indien mogelijk je schaatsen mee. Zondag: 13.30 Kampioenscross te Sit tard. Maandag: 21.30-23.00 uur zaaltraining in Oostrum. Copy voor ons clubblad kan tot 1 febru ari ingeleverd worden bij de redaktie. jeuadnatuurwacht Voor alle leden van de Jeugsnatuur- wacht wordt op woensdagmiddag, 23 januari a.s. een leuke film vertoond. Deze filmvoorstelling vindt plaats in de schouwburg van St. Anna en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Dus tot ziens op woensdagmiddag, 23 janu ari om 14.00 uur! Denken jullie bij de slechte weersom standigheden ook aan het bijvoeren van de vogels rondom huis! P.D.V.DE ZWALUW A.s. zondag onze laatste dag van de onderlinge tentoonstelling. Nu zijn de oude duiven aan de beurt. We hopen deze laatste dag op een „volle bak". Vanaf 12 uur zijn 'n 10 tot 12-tal kweekkoppels van P. Philipsen te koop. Op zondag 27 januari de totale ver koop van het werkelijk kampioenenhok van D. van Lierop. Bezichtigen vanaf 10.00 uur. Verkoop vindt plaats om 12 uur.. Verkooplijsten vanaf a.s. zondag in het lokkal of D. van Lierop. Venray omstreken Op 11 januari vond in Leunen weer de traditionele carnavalsavond voor de gehandicapten uit Horst en Venray plaats. IJs en sneeuw hadden ze getrot seerd om aanwezig te zijn in het ge meenschapshuis. Will d'n le, prins uit Leunen, was de eerste, die met gevolg, op de muziek van Die Fröliche Rubensammler binnen kwam. Het Dartele Veulen o.l.v. Jan d'n le kwam de stemming nog hoger opvoeren. De gezelligheid zat er snel en goed in. Tussendoor was er bezoek door Dr. de Keunïng (Gerrit Spreeuwenberg) die te kennen gaf goed op de hoogte te zijn van de ziekten van zijn patiënten in de zaal aanwezig. Na dit medisch wonder kwam de joekskapel Noeët Tuus. Met enkele mu ziekstukken wisten zij terecht de aan dacht te trekken. Met goede voorne mens werd een avondoverdenking gege ven door de „Pastoor", die de lachspie ren in beweging wist te zetten van de aanwezige „broeders en zusters". Zowel de beide carnavalsverenigin gen, de joekskapel en de band hielden de stemming er goed in. In het geheel een zeer geslaagde avond met dank aan de organisatoren. Voor 1985 een goed begin van het car navaleske gebeuren. H.S.V. DE ROERDOMP De wedstrijdcommissie van de fede ratie Noord Limburg organiseert met medewerking van Waterrecreatie Ber- gerheide drie viswedstrijden op 't Leuken te well. Deze wedstrijden zijn op 26-1, 16-2 en 23-2. Er wordt gevist van 12.30 tot 15.30 uur. Het inleggeld bedraagt 7,50 per persoon. Er zijn vleesprijzen, 1 op 4. De nummers kunnen worden afgehaald om 10.30 uur in het surfrestaurant Bergerheide. Leden vanaf 15 jaar mogen voortaan meedoen aan federatiewedstrijden bij de senioren. Voor deelname aan bovengenoemde wedstrijden opgeven bij B. Jansen, tel. 80526 of bij F. v. Bommel, tel. 87543, voor donderdags 20.00 uur. WATERLEIDING GESPRONGEN GAT IN BEEKWEG Zaterdagmorgen ontdekte men dat een waterleidingbuis was gesprongen langs de Beekweg, ter hoogte van de weg naar de Ballonzuil. Het water was al bezig de Beekweg te ondergraven. Door snelle aktie van de politie kon de Beekweg worden afgesloten voordat er zich ongelukken voordeden. Personeel van de Waterleidingmaatschappij kon toen het lek gaan dichten. Het gat was inmiddels enkele vierkante meters groot. OP HETERDAAD BETRAPT Door het stille alarm werd de Venray- se politie gealarmeerd dat er in de super markt te Veltum een inbraak plaats vond. De politie betrapte op heterdaad de hun zeer goed bekende 20 jarige H. Deze had reeds een groot pak sigaretten in de struiken klaar staan terwijl hij, toen hij betrapt werd, reeds een tweede pak sigaretten had klaarstaan. Tevens werd ontdekt dat hij ook bij de stomerij in het winkelcentrum had ingebroken. Daar had hij een draagbare radio en klein geld ontvreemd. Gezien zijn bij de Justitie bekend ver leden, werd hij na voorgeleid te zijn bij de Officier van Justitie in Roermond, in het Venrayse politiebureau ingesloten in afwachting van het nadere onderzoek. VERZET VAN BOERENORGANISATIES De melkveehouders moeten in het ko mende landbouwjaar (aanvang 1 april) de produktie van melk nog verder be perken. Dit verklaarde minister Braks (land bouw en visserij) in het weekeinde na een werkbezoek aan vier Brabantse agrarische bedriiven. Volgens Braks moet per I april de produktie van melk in het kader van de superheffing (het beboeten van teveel geproduceerde melk) met 11 procent worden verlaagd, omdat de melkplas anders niet afdoende wordt ingeperkt. Oorspronkelijk was afgesproken dat de boeren tot 1 april een verlaging van de produktie van melk zouden verwezenlij ken van 8,65 procent. Daarvan is overi gens pas 5 procent gerealiseerd. In het nieuwe landbouwjaar zou daar nog eens 0.9 procent bovenop komen, wat een beperking van bijna tien procent zou opleveren. ARGUMENTEN Het Landbouwschap ziet een korting met 11 procent niet zitten. Volgens het schap hebben de boeren al genoeg inge leverd en moet Braks maar eerst met ar gumenten aantonen dat een korting met 11 procent noodzakelijk is. De Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Ne derlands Landbouw Comité zijn ook te gen een extra korting voor de melkvee houders. De twee organisaties willen dat de minister vasthoudt aan de voorgeno men beperking met 0,9 procent die over een werd gekomen met de andere EG- landen. „Deze korting is het maximale dat voor de melkveehouders aanvaard baar is", aldus de twee organisaties. ONWRIKBAAR Braks toonde zich overigens na het bezoek aan de boerenbedrijven onwrik baar over het betalen van de heffing op teveel geproduceerde melk. „Er zal be taald moeten worden. Er zal alleen soe pelheid worden betracht tén aanzien van de wijze van betaling", aldus Braks.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11