VENRAVSE MONUMENTJES KERKELIJKE DIENSTEN PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN PEEL EN MAAS GROTE KERKVENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Arts-Verkoeyen Hendrik v. d. Heuvel Drien Arts-Dommeck (buurtver. St. Jozef). Zondag: Doop van de Heer. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Maria Kers ten-Ticheloven uit dankbaarheid (C) Marie van Dijck-Duykers; 11.00 neder landse hoogmis, int. Coby Jacobs- Reijnders (buurtver. St. Jozef) ouders Vorst-Ummels en Bertha Vorst-Ummels Petronella Hubertha Dferks (van e^n oude vriend). Maandag: 9.00 oude stichtingen Elisabeth Gerrits-Hermans; 19.00 Anna Smits-Lijssen en dochter Diny Hein en zus Hochstenbach-de Wit. Dinsdag: Zalige Arnold Janssen, priester. 9.00 W-. Broers, echtgenote en overl. kinderen Mina Kersten-van Bracht (gez. P.); 19.00 Hubert Steeghs (Tarcisiusschool Nijmegen). Woensdag: 9.00 Mietrs Raedts bijz. intentie; 19.00 Anioon van Osch. Donderdag: H. Antonius, abt. 9.00 overl. ouders Thuijls-Muysers en overl. kinderen. Vrijdag: Begin van de Internationale Bidweek voor de eenheid, met het thema: In Christus: van dood naar leven. 9.00 Mina Kersten-v. Bracht; 19.00 Anna Smits-Lijssen (buurtver. St. Jozef). Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. de heer Tamineau. Mededeling: Vrijdag 18 januari begint de In ternationale Bid week voor de eenheid. Thema: In Christus: van dood naar leven. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Wilbert van Waayen- burg, lezer: L. Truyen; 9.30 Veronique Jakobs en José Aerts; 11.00 Anneke van Soest, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 12 jan.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. Br. K. v. Lingen. Voorganger en schriftuitleg: P. Hendriks, lector: R. v. Veen. Misdie naars: Hans Hebben en Gert-Jan Wis- mans. Zondag 13 jan.: Doop van de Heer. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang, int. Piet Janssen, P. Krekel- berg. Lector: Br. Artemius. Misdie naars: Laurens Nollé en Jan Boonman. Door de week om 18.30: maandag en woensdag eucharistieviering; dinsdag en donderdag woord- en communiedienst; donderdag: 16.00 werkgroep thema- dienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen 9.00; 10.15 hoog mis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.00 gezongen H. Mis bij gelegenheid van het huwelijk Hendriks- Stoks; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Rón- gen-Buijssen en familie Christina Birsak-Verhage. Zondag: 9.00 Sibilla Fleurkens-Op Het Broek en zoon voor de parochie; 10.15 familie Verbeek; 11.45 Johan Maas (buurt); 18.00 voor overl. echtge noot en zegen over het gezin. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Godfried Philipsen. Dinsdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw en St. Antonius; 19.00 Karei Derickx uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 jgt. Giel Kusters; 19.00 Teng Stevens. Donderdag: 8.00 familie Loenen- Poels; 19.00 Antoon Luijpers. Vrijdag: 8.00 overl. familie van Houdt; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Jan Hendrix en Henriëtte Stoks; 19.00 gezinsmis, Constance Snij ders en Jacoba Palm. Zaterdag: 8.00 voor de overledenen (koll. Allerzielen). Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 André Basten. Zondag: 9.00 Leo en Johan Pouwels; 10.15 Pepijn Dobbelaar; 11.45 Martin Leenders; 18.00 Tonny Vermeulen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. Dinsdag en donderdag: 19.00 Per Lenssen. KERK T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 12 jan.: 19.00 H. Mis tot intentie van fam. Lemmen; voor over leden ouders en broer. HEELHUIDS DE WINTER DOOR Aanvankelijk zou het cosmetica- journaal van deze week bestemd zijn voor de wintersporters onder ons. Nu we noodgedwongen met z'n allen aan het „wintersporten" zijn, kunt U ook allen Uw voordeel doen met de verzor- gings-tips die ik U zal geven. Wist U, dat wanneer de temperatuur buiten bijvoorbeeld —10 gr. C. is en men zich met een snelheid van 30 km per uur voortbeweegt, de huid een tem peratuur van —24 gr. C. te verduren krijgt. Als dan daarbij ook nog sprake is van wind of straling van de zon (hooggebergte), dan is het niet moeilijk zich in te denken wat de huid al niet moet doorstaan. Hier volgen enkele tips: Huidverzorging die slechts afgestemd is op U.V. stralen en/of luchtverontrei niging is niet voldoende. Noodzakelijk is nu een vette watervrije (om bevriezing te voorkomen) crème. Deze crèmes, die tot —20 gr. C. voldoende bescherming bieden, zijn met succes voor het eerst gebruikt tijdens de Olympische Spelen in Lake Placid. Uitstekende wintercrè- mes zijn b.v. CRÈME HAUTE ALTI TUDE van LANCASTER. Deze crème heeft tevens een beschermingsfactor 8 voor de zon in het hooggebergte. Een verpakking bestaat uit drie handige kleine tubes, die gemakkelijk in Uw ski jack passen of gewoon in Uw tas mee kunnen. Geheel nieuw en uitstekend geschikt bij dit weer is de crème HAUTE PRO TECTION FROID ET SOLEIL uit de ETIQUE serie van CHRISTIAN DIOR. Vergeet niet Uw handen met een vette vochtvrije handcrème in te smeren. Dit voorkomt barstjes en kloven. De hand crème van AN ORGINAL FORMULA met klaverhoningextract en cacao-boter is nu uitstekend geschikt en kost 13,95 voor een grote pot. Voor de bescherming van de liphuid bestaan vele speciaal daarvoor bestem de merkstiften. De beste lipverzorgende stift die ik ken om bij koude en zon te gebruiken is de LANCASTER PRO TECTION STICK. Denk er om dat „verbrande lippen" een veel voorko mend probleem is bij het skièn, want in de liphuid treft men bijna geeb talgklie- ren en onderhuids weefsel aan, zodat van natuurlijke bescherming nauwelijks sprake is. Denk er om: bij extreme koude GEEN OORCLIPS dragen! Het me taal wordt ijzig kouden kan bevrie zingsverschijnselen te weeg brengen. En daar worden Uw leuke oortjes niet mooier van. Heel veel winterpret wensen wij U toe. En dan 's avonds lekker goed ver zorgd bij de haard, dan hoeft het U aan niets te ontbreken. Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 Zondag 13 jan.: Feest van de Doop van de Heer. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze Hoogmis wordt gezon gen door het Jonge Gardekoor uit Oirlo met Nederlandse zang. De kindercrèche zal worden verzorgd door Margo Franssen en Miriam Claessens. Maandag 14 jan.: 19.00 H. Mis voor diaken- en priesterroepingen. Dinsdag 15 jan.: Gedachtenis van de Z. Arnold Janssen, priester, 8.30 H. Mis voor overl. hr. Snijders. Woensdag 16 jan.: 19.00 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Donderdag 17 jan.: Gedachtenis van de H. Antonius, abt. 8.30 H. Mis tot in tentie van onze missionarissen. Vrijdag 18 jan.: 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Lektoren: Zaterdag 12 jan.: 19.00 dhr. Franc ken; zondag 13 jan.: 10.00 dht. Klaas- Misdienaars: Zaterdag 12 jan.: 19.00 Paul Verhoe ven en Richard Kinderdijk. Zondag 13 jan.: 10.00 Twan en Peter Franssen, Silvester Bombeeck en Tom Versteeg. Maandag 14 jan.: 19.00 Luc Kemme- lings en Maurits Vermeulen. Woensdag 16 jan.: 19.00 Davy Theeuwgn en Paul Francken. Vrijdag 18 jan.: 19.00 Jeroen Swin- kels en Maarten Bombeeck. Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: zat. 12 jan. van 18.00 tot 18.30 uur. 2. Vieringen.... Op zondag 13 jan. om 10.00 uur zal het Jonge Gardekoor uit Oirlo de hoogmis verzorgen met Ne derlandse zang. Zondag 20 jan. is er weer een Gezinsviering. En op zondag 27 jan. is er een meerstemmig Latijnse mis, gezongen door het solokwartet van de fam. Klaassen. 3. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank Venray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. 4. Om over na te denken.... De mens die zoekt heeft nog niet gevonden; hij twijfelt nog waar de waarheid zich be vindt, en wenst zijn tegenwoordige be lijdenis nog als juist of onjuist bewezen te zien. Wij kunnen onszelf zonder dwaasheid tegelijkertijd geen zoeken den en gelovigen noemen. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 12 jan.: 18.00-18.45 gele genheid tot Biechten. 19.00 Vooravond- mis voor hei feest van de Doop van de Heer. Jaardienst Petronella v. d. Heu vel voor Jan Essing en overl. ouders Essing-Welten Jacobus Thijssen (coll.) Antoon van Soest (coll.) Piet Zimmermann Toon van Dijck (coll.) Martha van Mil-van Meyel (Kennissen). Zondag 13 jan.: Feest van de Doop van de Heer. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00 Hoogmis, voor de zielerust van Steven en Antoon Krosse Toon en Mathie van den Beuken (coll.); 11.30 voor Huub Jacobs en overl. familie Cor van Kempen (coll.) Henk Vermeulen (coll.) John Barents; 18.30 tot zekere intentie. Maandag 14 jan.: 8.00 voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven; 19.00 voor Leonardus van Hoof. Dinsdag 15 jan.: Gedachtenis van de zalige Arnold Janssen. 8.00 voor de zieken van de parochie; 15.00 gelegen heid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor Tehi Linders (coll.) Wil helmus van de Ven en schoonzoon Martien Antoon Jenneskens. Woensdag 16 jan.: 8.00 voor overl. ouders van Ass-Delhoven; 19.00 voor een goede katechese op de basisscholen. Donderdag 16 jan.: Gedachtenis van de H. Antonius, Abt. 8.00 voor overl. Leonardus Jenneskens; 19.00 voor de zielen in het vagevuur. Vrijdag 18 jan.: 8.00 tot eerherstel aan het H. Hart van Jezus (D); 19.00 jaargetijde voor overl. Theo Vollen- berg. Zaterdag 19 jan.: Gedachtenis van de H. Maria. 8.00 voor de gezinnen van de parochie. Mededelingen: Vrijdag 11 januari zal vanaf 8.00 u. de ziekencommunie worden rondge bracht. Parochieoverzicht van 1984: In onze parochie zijn gedoopt 42 kinderen; ge trouwd 32 echtparen; begraven 30 paro chianen. Denkertje: De Eucharistie is het hoogtepunt van het geloof. Wanneer wij ons verenigen met Christus, de Heer, die onder de gedaante van brood en wijn tegenwoordig komt, dan vraagt dit van ons een maximale uiting van ons geloof in zowel woord als daad. Dan pas zal de Heer ten volle vruchtbaar werken in ons. Misdienaars en Akolieten: Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Theo Krouwel; 10.00 Oscar Geurts, Pascal en Urbain van Weert; 11.30 John Rongen; 18.30 Giel Krijnen. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercauteren. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Jos Verstegen; 19.00 JoseCornejo. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 13 januari a.s. zal Ds. H. van Es voorgaan in de dienst, die om 10.00 uur begint. De dienst wordt gehouden in de Prot. Chr. Basisschool „De Hommel", Oostsingel 39 teVenray. De koliekten zijn bestemd voor de kerk en de Geestelijke Verzorging van de Ned. Koopvaardij. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Jan Loonen overl. ouders Camps-Wolters Piet Litjens overl. familie Derks-Ewals uit dank baarheid. Zondag: 8.30 Hannes Verberk; 10.00 jaardienst Lei Janssen jaardienst Jan van den Berg Toon Camps (Gem. koor). Maandag: 9.00 tot bijzondere inten tie. Dinsdag: 9.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum uit dankbaarheid en voor 'n gebedsverhoring. Woensdag: 9.00 tot zekere intentie. Donderdag: 9.00 overl. familie Pluk- Kleuskens. Vrijdag: 9.00 Jan Bernaerts. Zaterdag: 19.00 Hendrina Maria Houwen-Jacobs Jan Loonen overl. ouders Camps-Wolters Piet Litjens (Jongerenkoor). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Bart Nellen, Gardo Linders, Gebr. Pluk. Zondag: 8.30 Rob van Lieshout, Ton Verstraelen, Geert Versteegen, Paul Bo- vendeerdt; 10.00 Christianne Jacobs, Rion Verstraelen, Desiree Haegens, Marian Hendrix. PAROCHIE OIRLO Feest van de Doop van de Heer. Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis (Heren- koor). Piet Classens (mnd.) Frans Baten (jrd.) Anna Steeghs-van Rijs- wijck (mnd.) Handrie Custers namens de kleinkinderen Johannes Wolters en Gertruda Peters (jrd.). Zondag: 8.30 H. Mis Mathieu van Rijswijck (koll.); 10.00 Hoogmis (Da meskoor). Herman Kerkhoff (mnd.) Piet Janssen (mnd.) Maria Versleijen- Joosten (mnd.) st. Arnold de Ponti, Petronella Duijf, Louisa Hovens en i kinderen Harrie Camps (koll.) Maria Wolters-Janssen (van Maarschal- kerwaard). Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 18.30 H. Mis st. Anto- niusgilde tot intentie van de levende le den. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere inten tie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis overl. leden van St. Antoniusgilde. Lei Ewals (koll.) Pieter-Jan Driessen (koll.) Henricus Maessen en Cathari- na Rongen. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zal. di. en wo.: Marcel en Ronny; zond. 8 u. do. en vr.: Wouter en Ivan; zond. 10 u. Guido en Roel. Zaterdag 12 jan.: 19.00 jrd. voor Jan Swinkels. Zondag 13 jan.: 8.00 Jozef Werry; 10.00 jrd. voor Johannes Ant. Strijbos en Huberdina Kemmelings jrd. voor Josephina Seykens-Collin. Dinsdag: 19.00 Antonius Drabbels (coll.). Woensdag: 8.00 jrd. voor Peter Hubert Kuypers en Anna Gertruda Christiaans intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. familie van Dijk. Vrijdag: 8.00 jrd. voor Bernard Vul- lings en Maria Elisabeth van de Broek. PAROCHIE LEUNEN Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Harrie Reintjes weekd. v. overl. fam. Baltus- sen-Bertrams lsm. v. overl. fam. Jili- sen-v. d. Berg lsm. v. Jan Ewals lsm. v. Theo Pouwels (vanw. de buurt). Zondag: 8.30 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen weekd. v. pastoor Litjens; 10.00 Hgm. v. overl. ouders Schreurs-Verdellen en overl. fam. hgm. v. Wilhelmina, Antoon en Ber nard Loonen, beide echtgen. en Johan na Verheijen-Loonen Hgm. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 maandd. v. Michel en Elly Loonen en EUy van Ber- lo lsm. v. Harry Heesen Gertruda Spreeuwenberg lsm. v. Harrie Rein tjes (vanw. de buurt. Maandag: 19.00 lsm. v. Antoon Ver- heijen en overl. fam. Verheijen-Droesen lsm. v. Eduard en Stans Dietz. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 jaard. v. Antoon Michels en Johanna v. d. Voort lsm. v. Theo Bouten en echtgen.- en Gerrit en Anna Bouten. Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen lsm. v. Johannes Loenen, echtgen. en Jean Loenen (L). Zaterdag: 19.00 jrd. v. Huberta Hen driks en beide echtgen maandd. v. Harrie Reintjes weekd. v. overl. fam. Baltussen-Bertrams lsm. v. Theo Pou wels (vanw. de buurt). Misdienaar: 19.00 P. Geurts. Akolieten: za 19.00 J. en H. Corne- lissen; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 S. Peeters, J. en M. Hermans; 11.15 M. en T. Heesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Grad Fleurkens nms. fam. Fleurkens; 2. H. Mis voor Jacqueline Bos-Janssen, Pier re en Harrie Janssen, nms. fam. Janssen. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. ouders van Soest-Claassen; 10.00 1. gest. jgt. v. Albertus Fleurkens en Elisa beth Claessens; 2. gest. jgt. v. Petrus Mulders en Maria Thisen; 3. H. Mis voor het welslagen van een operatie; 11.30 1. H. Mis voor Mevr. Teunissen- Gerrits nms. de buurt; 2. maandd. v. Mevr. Gooren-Keijsers. Maandag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. v. Hoof-Ewals. Dinsdag: 8.00 H. mis voor bijz. in tentie. Woensdag: 19.00 1. maandd. v. Frans v. Soest; 2. H. Mis voor Jozef Gooren en echtgenote. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. parochianen. „ONTWAKEN" Het schijnt in het recente verleden het lot van de Venrayse kleine monumentjes te zijn geweest eerst bezwaren en moei lijkheden uit te lokken, voordat uitein delijk tot plaatsing kon worden overge gaan. Dal was b.v. met het „Spelement" op het Schouwburgplein en met het Rank Xerox monument „Het Kreng" bij sporthal De Wetteling. Niet anders is het gegaan met het mo nument bij de Veltumse Kapel, dat aan vankelijk was bedoeld om geplaatst te worden op het Schouwburgplein. In april 1967 werd in het kader van de Beeldende Kunstenaarsregeling (B.K.R.) aan Gussen Wie (Louis Claes sens uit Leunen, geb. 8 jan. 1923, over leden 30 augustus 1979) opdracht gege ven een kunstwerk te maken ter ver- fraaïng van de gemeente. De kunstenaar zelf wilde met het kunstwerk het ontwaken en opbloeien van het Venrayse culturele leven symbo liseren. En waar zou dit symbool beter kunnen staan dan in de onmiddelijke nabijheid van de Venrayse „cultuur burcht", de Schouwburg? Maar nauwelijks was het ontwerp van het monument klaar, of het gehakketak over de plaats begon. Het toenmalige college van b. en w, was o.m. van oordeel, dat het kunst werk, dat de naam „Ontwaken" zou Vrijdag: 19.00 1. weekd. v. Mevr. Gooren-Keijsers; 2. weekd. v. Thei Janssen; 3. H. Mis voor bijz. intentie. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Mevr. Bos-Janssen, Pierre en Harrie Janssen; 2. H. Mis voor Mevr. v. Hoof-Ewals nms. fam. v. Hoof; 3. maandd. v. Mevr. Fleurkens-Keijsers. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Reijnders en Mare Derkx. Zondag: 8.30 Mattie v. Ass en Pa trick Marcellis; 10.00 Peter Michels en Roel Smits; 11.30 Bart Rongen en Joan Lutters. Weekdagen: Tom Lemmens en Pat- riek Vergeldt. Vrij: Tjeerd Jenniskens en Rob Jen- niskens. RECTORAAT HEIDE Doop van de Heer, 13 jan.'85. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels en tevens voor Nellie Claessens-Derikx. Zondag: 8 uur H. Mis t.z.i.; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Edward Gielens en Jan van Dijck. Misdienaars van de week: Roel van Rens en René Rongen. Maandag: 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: Z. Arnold Janssen, priester. 8 uur H. Mis t.z.i. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Nellie Claessens-Derikx. Donderdag: H. Antonius, abt. 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Willems en tevens voor Betje Geurts-Gellings. RECTORAAT VEULEN Zondag 13 janDoop van de Heer. Zaterdagavond om 7 uur gest. jgt. overl. fam. Wilms-Heesen-van Lin. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. Piet Janssen; 11.15 Hgm. uit dank fam. Spreeuwenberg. Maandag: 8 uur lsm. uit dank fam. Burgers. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank fam. Spreeuwenberg. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Leo Ja cobs. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. v. Dongen-Frenken. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Cecil Engelen en Neel Steegh; 's avonds 6 uur Hgm. bij gelegenheid 25-jarig beslaan van L.V.B., intentie H. Mis voor levende en overl. leden L.V.B. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie voor fam. Mulders-van Kempen. Akolieten voor 13 jan.: Chr. v. Don gen, G. Timmermans, J. Thissen. Misdienaars: J. Dings, P. v. Soest, M. Hagens. EEN ABONNEMENT WAARD! krijgen, de bezoekers van het cultureel centrum niet zou aanspreken. Daarbij zou het abstracte - volgens het college velen niets zeggende - kunstwerk niet in staat zijn de cultuurgedachte over te dragen op Venray en zijn omgeving. Maar de doorslag gaf toch wel de me ning, dat het kunstwerk de kinderen zou uitnodigen erop te gaan spelen. En daardoor zou er een storende in plaats van een bezinnende invloed van uit gaan, zo stelden de toenmalige gemeen tebestuurders. Gussen Wie zelf is er echter van begin af aan van uitgegaan, dat er kinderen op zouden gaan spelen. Daarom had hij be ton als materiaal voor het kunstwerk uitgekozen. De bestuurders lieten evenwel hun voorkeur uitgaan naar een concreet her kenbare, aantrekkelijke en speels kunst zinnige aankleding van hel schouwburg plein. Na hel gereedkomen van het kunstwerk in 1968 werd daarom naarstig gezocht naar een andere plaats. Deze werd gevonden in het plantsoen te genover de Veltumse Kapel aan de hoek van de Langstraat en de Houbertweg, waar „Ontwaking" in 1968 werd ge plaatst. Het werd uiteindelijk uitge voerd in sierbeton door JPA Nelissen betonindustrie N.V. Venray, die destijds garandeerde, dat het materiaal gedurende tien jaar legen weersinvloe den is bestand. Intussen staat (of ligt?) het monu ment er al zo'n jaar of zestien en nog steeds is het er kennelijk niet in geslaagd het ontwaken en opbloeien van het Ven rayse culturele leven te symboliseren. De officiële naam „Ontwaken" is na genoeg niet bekend. Men spreekt over „Zwanen" en zelfs over „Liggende ka melen".... Nog niet zo lang geleden werd bij de gemeente belangstellend geïnformeerd, wanneer het in elkaar gezakte monu ment bij de Veltumse Kapel werd opge ruimd... Jarenlang ligt (of staat?) het monu ment te wachten op een kwastje witte verf. Officieel heet het, dat de weer somstandigheden nog steeds niet zo zijn geweest, dal het beeld kurkdroog - een noodzaak voor de behandeling - kan worden. Maar hel is een publiek geheim, dat men „Ontwaken" liever zo Iaat staan (of liggen?) dan dat het spierwit uit de groene omgeving naar voren springt. Want dat zouden de omwonenden zeker niet willen.... Frappant is overigens wel, dat enkele jaren later het schouwburgplein gesierd werd met een enigszins abstract monu ment, waarop de kinderen juist wèl mo gen spelen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 12 jan.: Zalig. Bernardus van Corleone. 19.00 Willem Gellings. Zondag 13 jan.: Feest: Doop van de Heer. 10.00 fam. v. Rijswijck-Verhoe- ven; 11.30 voor alle gezinnen van de parochie. Maandag: Zalige Petrus Donders, priester. 8.30 Joh. Hendrix. Dinsdag: Zalige Arnold Janssen. 8.30 Mathijs van Cuijck en Hendrina Ewals. Woensdag: H. Bernardus, priester en martelaar. 8.45 Schoolmis voor roepin gen; 19.00 Pierre Zwitserlood. Donderdag: H. Antonius, abt. 8.30 Antonia Wismans en Maria Michels. Vrijdag: Begin van de Internationale Bidweek voor eenheid van de kerken (18-25 jan.). 8.30 voor eenheid van de kerken. Zaterdag 19 jan.: 19.00 fam. Thijs- sen-Thijssen. Misdienaars: zondag 13 jan. 10.00, woensdag en zaterdagavond: Wendy Poels en Ilse M;ichels; 11.30 Ruud Thijssen en Pieter Paul Rieter. Kollektanten: zaterdagavond 12 jan.: J. v. Hoof; zondag 13 jan.: 10.00 Teng Arts; 11.30 Teng, Emonts. Kerk schoonmaken 17 jan.: Mevr. Marcellis, Grootdorp; Mevr. v. Tilburg Kleindorp. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor overleden moeder. Zondag: 10 uur voor Henk Nabuurs. Maandag: 19 uur voor de parochie. Dinsdag: 19 uur l.i.v. fam. v. d. Heu vel-Peters. Woensdag: 19 uur t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 19 uur. Vrijdag: 19 uur. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. van Duynhoven-Vogelsangs. Misdienaars van 13-19 januari: An- gelique van Asten en Saskia Arts. RECTORAAT SMAKT Vrijdag: 19.30 Avondmis voor Anny van Dijck. Zaterdag 12 jan.: 19.00 Avondmis voor Louisa Waps-Vermeer en voor onze weldoeners. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor het welzijn van het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor Gerrit Coppus, Frans Asselbergs en echtgenote en t.z.i. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Baronesse van Hugenpoth en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. bij een noveen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Herkenrath-Giessen Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. VAMOSA VER NOTICIAS RELOGIOSAS El domingo próximo, el dia 13 de Enero, a las once y cuarto en nuestra ca- pilla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del con- vento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El numero de leléfono de don Jo Jacobs en Tegelen es: 077 - 30969. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Het enige-geneesmiddel voor de zieke mens". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collec- VANDALISME Ook het nieuwe jaar is niet ver schoond gebleven van vandalisme. Een personenauto welke gepar keerd stond op het Kennedyplein werd doelwit van vandalen. De dakbevesti ging was vernield en met vuurwerk was brand geslicht op de bestuurdersstoel en de bekleding. Voor de in de omgeving wonende eigenaar een schadepost van enkele duizenden guldens. Er werd schade toegebracht, ver moedelijk eveneens met vuurwerk, in het kastje in het voorportaal van het Engels soldatenkerkhof aan de Hoen derstraat. Het registerboek en het gastenboek liepen brandschade op. Een aan de Jan Hensenstraat ge parkeerd staande personenauto werd met krassen beschadigd. Een aan dezelfde straat geparkeerd staande personenauto werd beschadigd door een ander motorvoertuig. De ver oorzaker liet echter geen visitekaartje achter. VALPARTIJEN Gladheid was oorzaak dat op de Largostraat een fietsend meisje kwam te vallen en gewond naar hel ziekenhuis moest worden vervoerd. Voor dat ver voer waren twee ambulances nodig, want de eerste vloog door de gladheid op de kruising Merseloseweg-Westsin- gel tegen een lantaarnpaal. Ook in de Hoenderstraat kwam een fietsende dame ten val door de glad heid. Ook zij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Overigens bleef het bij de vele bot singen door gladheid tot lichte schade beperkt, omdat de automobilisten zich geen grote snelden durfden veroorlo ven.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14