PEEL EN MAAS Tm Kom naar Mobil Pij aan de Deurnese- EJ weg voor gratis Kerstsfeer. Mobil Uitkeringen worden twee weken opgeschort Kom naar het selfservice station van Mobil PvdAtijdelijke banen moeten vaste banen worden WOLBOETIEK Wijkgezondheids centrum Landweert uit de zorgen? )IERENBABBELS :e rhéenckikb ,,Plaka" 2 jaar in Venray Orkestvereniging Venray laat weer van zich horen pt Begrotingsbehandeling Niet alleen de uitkeringsgerechtigden ijn niet te spreken over de plannen IG? jot het veertien dagen opschorten van :iale uitkeringen door het college, ook bijna alle raadsfrakties lieten rjl juidelijk horen het daar niet mee eens te JKr' De uitkeringsgerechtigden krijgen nu raat ilke laatste vrijdag van de maand hun 7 uitkeringen. De gemeente wil dat 14 da- -^tn opschuiven. In die periode kunnen i imelijk de verdiensten van de laatste chl* «aand verrekend worden. Nu is het zó, it extra inkomens eerst na twee of drie ^aanden verrekend worden. En dat is (_2 teelal een tijdstip waarop men die extra Skomens al lang weer vergeten is. Dat engt sommigen in moeilijkheden, idat het extra geld dan is uitgegeven met minder uitkering genoegen moet :men. 50 Volgens wethouder Van Oers die wegens ziekte afwezige wethouder Wvr. Poels-Peters verving was in- ZA oering van deze maatregel nu het meest BB'unstige. De mensen krijgen omstreeks eze tijd een „uitkering ineens" (een- lalige uitkering) waarmee men die eertien dagen mooi kan overbruggen. wmterschilders iyj omdat schilderen een zaak van jt vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray I telefoon: 82810 irk PLASPROBLEMEN BIJ DE POES EN DE KATER Plasproblemen komen bij poezen en oral bij katers veelvuldig voor. De dieren worden dan bij de diere- w iarts aangeboden met de klacht dat ze noeilijk kunnen plassen, vaak op de IGSak zitten, soms ook overal in huis pias- en en die urine die er dan na veel persen lit komt, is vaak rood van kleur door iloedbijmenging. Het vaak kleine beet- ^s plassen op verschillende plaatsen in bij de volwassen kater normaal zijn v.m. het plaatsen van geurvlaggen van kater in zijn territorium. Deze urine echter normaal van kleur en hét plas- :n gaat vlug en gemakkelijk. Oorzaak voor de piasproblemen is ijna altijd een blaasontsteking. Deze laasontsteking ontslaat dan weer door at de blaaswand geïrriteerd is door nis in de blaas. Dit gruis ontstaat dan eer door een teveel aan bepaalde zou- n in het voedsel. De combinatie van de ïurtegraad van de urine samen met een vermaat aan zouten in de urine geeft an een neerslag van die zouten. Welke juten dat zijn is nog niet goed bekend. Ie meeste onderzoekingen wijzen ver- lanend naar magnesium-overmaat in et voer maar het fijne is er nog lang iet van bekend. Bij de poes is het probleem meestal pgelost met een antibioticumkuur en :n urineverzuurder. Soms vormt het ■uis echter grote brokken in de blaas, 'ia een röntgenfoto zijn deze brokken lan te tonen en ze kunnen operatief ver wijderd worden. Een enkele keer zijn de 'EN lacterièn in de blaaswand erg ongevoe- jg voor het antibioticum en dient na een Intibioticum-gevoeligheidstest een lang- lurige kuur te volgen. Bij de kater is het probleem vaak veel lijpender door de typische bouw van de Irine-afvoergang bij de kater. Het gruis oopt bij de kater soms vast op het einde 'an de afvoergang. Dit kan zo erg wor- len dat hij helemaal niet meer kan plas- en. Er ontstaat dan natuurlijk een kri- ieke situatie, waarbij de dierenarts ac- nut geraadpleegd moet worden. Deze il proberen, meestal onder algehele Tdoving, door middel van spoelen van e piasbuis het gruis terug te spoelen in blaas, en door middel van bepaalde toelingen hel gruis proberen op te los- n in de blaas. Lukt dit niet, dan dient en operatie te volgen, waarbij het nau- e, laatste deel van de piasbuis, waarin 0 e verstopping zit, wordt verwijderd, en tn nieuw stoma wordt gecreëerd. De ater wordt hierbij (eventueel) wel ge- istreerd. Altijd dient een antibioticum- uur in combinatie met urineverzuur- :rs te volgen. Hoe kunt U deze kwaal voorkomen? oals hierboven al verteld is, speelt de )eding waarschijnlijk een bepalende Dl. Belangrijk is dat de katten altijd ildoende schoon drinkwater krijgen, ooral bij katten die altijd binnen zijn is it belangrijk. Naast kattebrokken |ient er ook regelmatig vers vlees of ver- Ie vis in het menu te zitten. Brokken be- patten nl. teveel zouten. Hebt U hierover nog vragen, dan liunt U nog altijd bij Uw dierenarts in- brmatie krijgen. H.A. Derkx Dierenarts «80 Mocht dat hier of daar toch op proble men stuiten, dan is de gemeente gaarne bereid voorschotten uit te betalen. De PvdA, bij monde van de heer Kersten, was er in eerste instantie fel op tegen. Het gaat hier over een gat van 14 dagen, dat overbrugd moet worden. De eenmalige uitkering is daar niet voor be doeld. Bovendien zal die uitkering dik wijls al besteed zijn, c.q. een besteding zijn toegedacht. Ook de heer Van de Vorle had er geen goed woord voor. Hij verwachtte pro blemen, in het bijzonder bij de huurbe taling omstreeks de 10e van de maand. Het PSP /PPR-raadslid Hendriks was ook die mening toegedaan. „De maan delijkse lasten kan men ook geen veertien dagen opschuiven", zo rede neerde hij. En een voorschot zet ook geen zoden aan de dijk, want dat geld moet men weer zo gauw mogelijk terug betalen. Die pijn zal men nog geruime tijd voelen. Wethouder Van Oers bleef er bij, dat invoering van de nieuwe regeling nü het beste kon gebeuren. Hij noemde het een groot voordeel dat neveninkomsten niet meer geschat behoeven te worden, maar volgens juiste opgave verrekend kunnen worden. Inhouding geschiedt dus direct en niet enkele maanden achteraf. De heer Hendriks was het daar niet mee eens. Uitkeringsgerechtigden weten het, aldus de spreker, dat 75% van hun neveninkomsten worden gekort op hun uitkering. Daar houden ze rekening mee. De heer Kersten deed tenslotte een dringend beroep op het college voor een soepelere en andere manier. Hij stelde voor nü een uitkering te geven van 14 dagen en daarna gewoon weer een maandelijkse uitkering. Dan behoeft er niets overbrugd te worden. En dat was kennelijk een goed idee. Zonder iets definitiefs toe te zeggen be loofde de wethouder dit idee in 't college te bespreken. Die bespreking in het college heeft echter niet het resultaat gebracht wat de PvdA er van verwachtte. Er blijkt aan een tussentijdse uitkering zoveel admi- MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 mstratief werk verbonden te zijn, dat andere uitkeringen daardoor in het ge drang komen. Tot die conclusie was de heer Kersten zelf intussen ook gekomen. Hij had zich in het gemeentehuis nog eens door des kundigen de voor- en nadelen laten uit leggen en moest zij hel met pijn in het hart toegeven dat de door het college voorgestelde opschorting in de praktijk de beste oplossing zal zijn. Het CDA, dat zich al eerder achter het voorstel van het college had ge schaard, drong nog eens duidelijk aan op uiterste coulantie bij het verstrekken van voorschotten. Ook de heer Hendriks moest toege ven-dat 14 dagen opschorten van de uitkeringen een moeilijke maar toch wel een goede oplossing was. DONDERDAG 13 DECEMBER 1984 Nr. 50 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Even nog leek het erop, dat de heer Van de Vorle HET idee van het jaar lanceerde. Hij stelde namelijk voor, dat de uitkering 7 n.aanden lang telkens 2 dagen worden opgeschoven. Na die 7 maanden zijn de gewraakte veertien dagen bereikt, zonder een centje pijn.... Jammer voor hem en de uitkerings- trekkenden, dat een dergelijke admini stratief foefje niet in de mechanische administratie kan worden ingevoerd. Alle andere administratieve funkties zouden van slag raken en de gehele procedure alleen maar een warboel ver oorzaken. Mobil is beter voor u en uw auto. Omdat Mobil brandstof en Mobil smeermiddelen produkten zijn van zeer hoogwaardige kwaliteit. Er is een mooi, groot, nieuw selfservice station vlak bij u in de buurt - het onlangs geheel verbouwde, uitgebreide en gemoderniseerde Mobil station aan de Deurneseweg. Met prima Mobil produkten en tijdelijk leuke hero- penmgsakties! Bij Mobil gratis Kerstsfeer! Dat is nog eens een fantastische aanbieding: voor iedere bezoeker van het Mobil selfservice station is t/m 24 december a.s. gratis Kerstsfeer beschikbaar! Omdat wij in die penode iedere bezoeker graag gratis een prima kaars meegeven. Nu maakt één kaars natuurlijk nog geen Kerst sfeer. Maar.daar is wat aan te doen. Omdat u bij ieder bezoek aan het selfservice station van Mobil een kaars meekrijgt - zolang de voorraad strekt! Mobil selfservice station "Veltum", Deurneseweg 12, Venray (Heide) Openingstijden: ma-vr: 7.00 - 22.00 uur, za en zo 8.00 - 21.00 uur Begrotingsbehandeling: werkgelegenheid Burgemeester Defesche, als voorzitter van de gemeenteraad, was deze week ge matigd optimistisch over de werkgele genheid in onze gemeente. Toch ver heelde hij zijn zorg niet, omdat men als gemeente de werkgelegenheid niet of zeer moeilijk kan beïnvloeden. Z(jn optimisme bleek uit de cijfers over de werkloosheid in Venrav. Die zijn in het laatste anderhalf jaar echt wel beter geworden. Van 2210 in januari 1983 tot 1818 nu. Ook de jeugd werkloosheid verminderde in die perio de duidelijk. Hier moesten de rayon- cijfers als voorbeeld dienen - dus cij fers van de arbeidsbureaus Venray én Gennep. In januari 1983 waren 2087 jongeren werkloos; nu 1647. De burgemeester verwachtte dat deze tendens zich zou voortzetten. De grote vraag naar tijde lijke arbeidskrachten noemde hij een voorbode van oplevende aktiviteiten. Jammer is dat Rank Xerox van het moederbedrijf geen nieuwe vaste ar beidskrachten mag annemen. In hoeverre minister Braks met zijn vestigingsverbod voor grootschalige veeteeltbedrijven de werkgelegenheid in de landbouw nadelig beïnvloedt, is volgens de burgemeester niet in te schat ten. Maar ongetwijfeld zullen vele hon derden manuren bij aannemer, toeleve ringsbedrijven en veevoederbedrijven verloren gaan. Vermindering van de dienstverlening bij de Psychiatrische Centra in Venray is voor het gemeentebestuur al langer aanleiding compensatiewerk te zoeken. De vestiging van een gevangenis zou zo'n compensatie kunnen zijn. Daarom heeft het college Venray dan ook kandi daat gesteld als vestigingsplaats. LICHTPUNTJES Twee lichtpuntjes in deze tijd van werkloosheid noemde de voorzitter; Venray zou landelijk koploper zijn van startende ondernemingen; het instituut voor kantoorinnovatie (in het voorma lige Lyceum) draait prima. De eerste cursisten die nog niet zo lang geleden „afzwaaiden" hebben praktisch alle maal een baan gekregen. Het CDA, bij monde van de heer Poels, kon het gematigde optimisme van de voorzitter niet delen. Want, on danks de iets betere stand van de werk loosheid, blijft men zich zorgen maken voor de toekomst. De prognoses zijn immers nog helemaal niet rooskleurig. De heer Kersten (PvdA) kon er zich niet goed mee verenigen dat bij het uitzendbureau „Start" zoveel tijdelijke banen uitgegeven worden, met name voor Rank Xerox. Volgens hem zou het toch wel aanbeveling verdienen dat daar vaste banen voor in de plaats kwamen. Zoals het nu gaat, kan nooit de bedoe ling geweest zijn bij de oprichting van „Start". De voorzitter beloofde deze proble matiek bij het Arbeidsbureau aan te kaarten. GEEN OPEN INRICHTING De heer Theunissen (S.V.) had be zwaren tegen de vestiging van een ge vangenis binnen onze gemeente. Zeker als dat een open inrichting wordt. Maar daaraan twijfelde de voorzitter. Het wordt een gevangenis voor langdurig gestraften en die krijgen geen open in richting Van de Vorle lanceerde zijn al eerder naar voren gebrachte „oplossing" voor de werkgelegenheid. Plant in het Venrays Broek bindwilgen en vestig daar t.z.t. een mandenmakerij. Voor di recte zinnige bezigheden wees hij op het in orde maken van trottoirs, het kappen en opschonen van bqssen e.d. Dat alle maal met behoud van uitkering en een extraatje voor hen die zinvol bezig willen zijn. De voorzitter twijfelde aan de haal baarheid van deze voorstellen. Aller eerst moet men voor al deze werkzaam heden enige vakbekwaamheid hebben en verder verwachtte hij niet, dat de vakbonden met dergelijk werk akkoord zouden gaan. Voor het overige blijft het 'n vraag wie dan dat extraatje gaat be talen. Op 2 februari a.s. is het 2 jaar geleden dat de heren Mihoglu in de Passage hier hun Grieks specialiteitenrestaurant openden. Bij deze gelegenheid zal men in zaal In den Engel een compleet Grieks feest organiseren met live-dansmuziek van het bekende orkest Trio Hellenique. Uiteraard zorgt restaurant Plaka voor een compleet diner bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en boerensa lade. De prijs voor deze avond, 27,50 per persoon, is volgens de beide heren zeer laag voor hetgene U geboden wordt. Tenslotte willen zij dat iedereen van dit jubileum profiteert en zo kennis kan maken met diverse Griekse lekker nijen. Zij zijn bijzonder trots op wat zij in de afgelopen twee jaar bereikt hebben en hebben inmiddels tot ver in de om trek bekendheid gekregen. Zelfs voor meer dan 300 personen tegelijk wisten zij bij gelegenheid, een overheerlijk Grieks diner voor te toveren. Deze avond begint om 20.00 uur. Kaarten voor deelname zijn nu reeds verkrijgbaar bij restaurant Plaka in de meesterschilders RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 uur avondmis voor Corry Peters (B), t.z.i. en voor alle wel doeners van St. Jozef. Zondag 8.30 uur H. Mis te Holthees voor fam. Lenssen-Linssen en fam. v.d. Heyden; 10.00 Hoogmis voor overl. ou ders Janssen-Versteegen, Helena Linssen-Billekens (B) en overl. ouders Coppus-Schoenmakers. Maandag 8.45 uur H. Mis voor de overledenen van de Carmel en t.z.i. G.I.R. Dinsdag 8.45 uur H. Mis voor 3 fami lies. Woensdag 8.45 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid, L. Kersten en fam. Hoeck. Donderdag 8.45 uur H. Mis voor overl. ouders Koopmans-Hofmans en de Carmel. Vrijdag 8.45 uur H. Mis voor ge vraagde intenties van pelgrims. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El dominge próximo es el 3. domingo del Adviento; a las once y cuarto Misa con platica y cantos en Castellano; después de la Misa reunion en la salita del convento. El martes el dia 25 de di- ciembre celebraremos la Navidad de nu- estro Senor en la misma capilla, Over- loonseweg 2 a las once y cuarto de la maflana. NOTICIAS CULTURALES Del Centro no hemos recibido nuevas noticias hasta ahora; el domingo próxi mo a las 14.30 de la tarde si habra una celebracioón navideha para los niftos en el Colegio Santo Tomès en Venlo. Hasta la vista. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „het enige geneesmiddel voor de zieke mensheid" in de Konin krijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. Aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen collekte. NACHTMIS GEIJSTEREN Maandagavond 24 december om 12 uur begint de nachtmis in de parochie kerk van Geijsteren. Het pastoor Kem- merekoor zingt de Messa du Sacre Coeur van CH. Gounod. Het verdient aanbeveling om kwart voor 12 aanwezig te zijn; de ingang tot de kerk is door de doopkapel. De nieuwe zomergarens zijn binnen! NET WEER IETS MOOIER, NET WEER IETS ANDERS GEHEEL NIEUWE KLEUREN EN COMBINATIES o.a. katoen, zijden, vicose, linnen e.a. Merseloseweg 20 It.o. de Torro) VENRAY Begrotingsbehandeling: maatschappelijke zorg De gemeente moet nu al enkele jaren garant blijven voor de huisvestingskos ten etc. van het Wijkgezondheidscen trum Landweert. Maar niet alleen daar voor. Ook geldt er een gemeentelijke garantie op het rekening-courant-kre diet van deze instelling. Wethouder Willems was dan ook zeer verheugd te kunnen mededelen, dat de Ziekenfondsraad nu eindelijk 108.000 heeft toegezegd voor de jaren 1981 en 1982. Het uitblijven van een dergelijke toezegging zou het Wijkgezondheids centrum wel eens op losse schroeven hebben kunnen zetten. De wethouder verwachtte nu ook voor de jaren 1983 en '84 op een bij drage van de Ziekenfondsraad te kun nen rekenen. Er zijn nu voor de gemeente Venray nog nauwelijks risi co's aan verbonden, zo zei hij. Hij benadrukte, dat door deze finan ciële toezegging het bestaansrecht van het Wijkgezondheidscentrum nog eens is onderstreept. Een bestaansrecht waaraan door menigeen onderhand wel werd getwijfeld. De financiële zorgen, aldus wethouder Willems, zijn ook ont staan door de beperkte groei van het plan Landweert, waardoor het inwoner aantal beneden het verwachte pijl blijft. DERDE APOTHEEK Op de vraag of de derde Venrayse apotheek geen onderdak zou kunnen krijgen in dat Wijkgezondheidscentrum werd door de wethouder ontkennend beantwoord. In de praktijk floreert dat volgens hem over het algemeen slecht. Die derde apotheek komt wel in de buurt, aan de Stationsweg maar de Dat men bij de Orkestvereniging Ven ray niet stil zit bewijzen de feiten wel. Het klein-ensemble, dat momenteel een blokfiuitdubbelkwartel vormt, luisterde afgelopen zaterdag de avond mis op in de Horster St. Lambertus- kerk. Een geslaagd optreden en een gave uitvoering. Zo dachten de kerkgangers er kennelijk over want na de mis gaven ze daar blijk van door een spontaan, staand applaus. A.s. zaterdag zal het klein-ensemble in de Grote Kerk van Venray de avond mis opluisteren met o.a. werken van Mendelssohn, J.S. Bach en Carl Orff. Deze en andere werken zullen ook ten gehore worden gebracht tijdens de avondmis van zaterdag 22 december in de Paterskerk. Het symfonie-orkest, dat op zondag 7 oktober de Zangers van St. Frans tij dens hun jubileumviering begeleidde, ging direkt daarna hard aan het werk voor een kerstconcert op zondag 23 de cember om 15.30 uur in de Grote Kerk van Asten. Daar zal het symfonie-orkest op verzoek van het Astens Gemengd Koor, dit koor begeleiden. Na de kerstvakantie zal zowel het klein-ensemble als het symfonie-orkest beginnen aan het programma van het koffieconcert op zondag 5 mei in de schouwburg van Venray en voor een concert, een week eerder, in het cultu reel centrum van Horst. Voor al degenen, die de Orkestvereni ging Venray een goed hart toedragen, is het belangrijk te weten dat bij het einde van het lopende schooljaar zeker vier strijkers het symfonie-orkest zullen ver laten wegens studie elders. Vooral bij de strijkers was versterking hard nodig. Het verlies van vier strijkers zal dus hard aankomen, leder, die interesse heeft om als violist of altviolist bij het symfonie-orkest mee te spelen, wordt uitgenodigd eens kontakt op te nemen met de voorzitter, dhr. J. Bennis, tel. 82731 of met de secretaris, dhr. P. No ten, tel. 87858. Er is zeer dringend be hoefte aan violisten, maar ook aan an dere instrumentalisten, zoals trompe- tisten, trombonisten, hoornisten en een slagwerker. Stationsweg is erg lang, zo hulde hij zich in het duister, want de juiste vesti gingsplaats werd iet genoemd. Er is nog overleg gaande De heer Kersten partijgenoot van wethouder Willems had er grote pro blemen mee, dat 'n particulier nu zijn derde apotheek vestigt en zelf uitmaakt wéeir hij die vestigt. En daarin moest de wethouder hem gelijk geven. Als het college iets te zeggen had, was de ver deling van drie apotheken over onze ge meente heel anders geweest.... Wethouder Willems moest ook een vraag van mevr. Hoppenreijs (CDA) beantwoorden, die informeerde naar 'n arts met praktijk aan huis in Landweert. Inderdaad heeft een huisarts een prak tijk aan huis ingericht, met name voor de weekends, maar ongetwijfeld ook vanwege de onzekerheid die er heerste door het uitblijven van de Financiële bij drage van de Ziekenfondsraad. CULTURELE MINDERHEDEN In de toekomst zo wist wethouder Willems te vertellen komen de gelden voor de Culturele minderheden, die eerst via de Limburgse Immigratie Stichting (LIS) aan de diverse Venrayse bevolkingsgroepen ten goede kwamen, nu rechtstreeks in de gemeentekas. Maar de gemeente mag dat geld niet on beperkt gebruiken. Ook weet men niet of men het LIS er nog bij moet betrek ken. In ieder geval zal er overleg met die verschillende bevolkingsgroepen welke Venray rijk is, dienen te geschieden, teneinde vast te stellen welke aktivitei ten er gefinancierd kunnen worden. In maart of april hoopt men met voorstel len in de raad te komen. Vermoedelijk ook omstreeks die tijd, zal de raad geconfronteerd worden met uitgewerkte voorstellen over experimen ten in de sociale dienstverlening aan buitenlanders. Hierover gaat het Rijk vier jaar lang 50% subsidie geven. BURGERS HELPEN POLITIE BIJ AANHOUDING Een te voet surveillerende politieman werd vrijdagavond door meerdere win keliers op winkeldieven geattendeerd. Op aanwijzing van winkelpersoneel zag de politieman op een gegeven moment drie daders bij elkaar staan. Hij hield hen in de Poststraat aan, doch het drietal trachtte te ontkomen. Een van de mannen zag kans zich los te trekken en vluchtte. De politieman vroeg daarop assistentie van het toege schoten publiek en onmiddelijk reageer den enkele toeschouwers. De ontsnapte winkeldief werd door meerdere perso nen gepakt en in bedwang gehouden tot politie-assistentie arriveerde. Een van de behulpzame burgers be kwam bij zijn hulp een blauw oog en schade aan zijn kleding. De winkeldieven, twee mannen van 23 en 26 jaar en een vrouw van 21 jaar, zijn allen woonachtig in Venray. Zij hadden gestolen kleding bij zich. Bij huiszoeking vond de politie nog meerde re kledingstukken die zij die avond in Venray hadden gestolen en reeds naar huis hadden overgebracht. De diefstal len werden in verschillende Venrayse winkels gepleegd. Het drietal werd voorlopig ingesloten maar kon na ver hoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt in de loop van zaterdag huiswaarts keren. VECHTPARTIJEN Omdat een 19-jarige man na slui tingstijd geen drank meer kreeg bij een Venrays café, koelde hij zijn woede door het ingooien van een ruit. Bij de konsternatie welke daarop volgde, werd de man zo door een van ae omstanders dat hem in het ziekenhuis eerste hulp moest worden verleend. De recherche heeft de zaak in onderzoek. In de nacht van vrijdag op zater dag werd er nabij een café gevochten tussen een 25-jarige inwoner van Venray tn twee inwoners van respectievelijk Venray en Deurne. Ook deze mishande ling en naar de motieven van deze vecht partij wordt door de recherche onder zocht.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 15