Limburgse Vrouwen Beweging Heide in het goud Kom naar het Mobii J selfservice station Cj aan de Deurneseweg voor gratis Kerstsfeer. PEEL EN MAAS Kom naar het selfservice station van Mobil M®bil en, ig Grote buit bij diefstal Venrays hotel accommodatie wordt vergroot ,,We laote os wer gaon" oedkt r, in L dat JOr h( foningj volgende week zaterdag 15 december °P "val de afdeling Heide van de Limburgse S/rouwen Beweging haar gouden a er Hiestaansfeest vieren. Ze zal dit naar r f?Jg°ed gebruik doen met een plechtige :rkelijlfcuchanstievierjng in de Rectoraatskerk kunnejwan Heide, 's middags om half twee. ^en vaq Qm half drie zal in het gemeenschaps- r '^éiuis MDe Gelderkoel" een receptie wor- len gehouden met huldiging van de ju- lilarissen. Dat zijn de dames Rutten- 'otten, Claes-Derikx, Derikx-Voesten, irikx-van Vegchel, van Vegchel-Lem- len en Voeslen-Gielen, die vanaf de iprichting lid zijn. Verder de dames ierkhof-Vermeulen. Huisman-Winnen Peeters-van Osch, die 40 jaar onafge- iroken lid zijn. De huldiging zaLdoor diocesane voorzitster van de Lim- mrgse Vrouwen Beweging worden ver- icht. Venray-Heide, een van de kleinere af- wordeLje|jngen van ,je ^vb jn het Venrayse, is jrel een van de actiefste. Immers als wij deze afdeling constateren dat teil wordt om- traditionele Vrouw van Keve- Dr de liLer en excursjes naar bedrijven en in- Spellingen zoals Maria Roepaan te Otter seerden e bouvfc dorpt houdcij ezochti I. He( woninf nclusieï i of woninj ;gesitik t gekd GESCHIEDENIS kheid.j Qp 28 december 1934 werd in Heide Leuneken bijeenkomst belegd voor de dames Oirli,an Heide, toen nog allemaal uil de VeulefcoerenstancjHet was de bedoeling tot Vredejjprjchting van een Boerinnenbond. komen pe heer Bcmelmans, toenmalig direc teur van de Limburgse Land- en Tuin- pouwbond was op deze bijeenkomst aanwezig, terwijl de consulente van de Boerinnenbond, mejuffrouw Hendrix sprak over nut en noodzaak. Dat hun toespraken het doel niet voorbijstreef den, bleek wel toen alle 28 dames zich als lid lieten inschrijven. Tot aan de ontbinding van de Boerin nenbond was de afdeling Heide zeer ac tief. Toen werd er bijzonder veel aan dacht geschonken aan cursussen, op het gebied van koken en inmaak, het ver zorgen van de slacht, verzorging van ei eren, knip en ziekenvoedingscursus, EHBO, zelfs voor het vervaardigen van matrassen. Ook de afdeling Heide werd tijdens de bezetting ontbonden, maar in no vember 1945 was de afdeling met 54 le den weer springlevend. Het accent werd toen wel iets verlegd, speciaal op het ge bied van cursussen. Als wij uit de 50 jaar LVB Heide nog wat willen noteren, dan mag niet onver meld blijven de actieve inzet van de le den voor zaken die boven de Heidse ge meenschap uitstaken. Dan vermelden wij als voorbeeld de medewerking aan de Oost Priesterhulp in 1952, toen de opbrengst was: 25 lakens, 20 slopen, 22 droogdoeken, 38 badhanddoeken, lui ers, ondergoed, huishoud- en toiletzeep en een bedrag van 102,50. Telde de vereniging in 1954 88 leden, dat aantal liep in de jaren daarna terug tot 53 in 1961, maar dat bleek dan ook een dieptepunt te zijn en geleideiljk steeg het ledenaantal weer tot 85. De omvorming van Boerinnenbond tot afdeling van de Limburgse Vrouwen Beweging onderstreept duidelijk dat het hier niet meer speciaal gaat om vrouwen uit de boerenstand, maar dat alle vrou-w wen lid van deze vereniging kunnen worden. En dat is zeker in kleine ge meenschappen zoals Heide zeer belang rijk. Als men de notulenboeken van die 50 jaar bekijkt, dan blijkt dat er altijd aan dacht is geschonken aan de vrouw met betrekking tot haar geloof, haar gezin en de maatschappij. Steeds waren er vernieuwingen en men speelde daarop in met lezingen, cursussen, demonstraties en excursies, zodat de vrouwen van Hei de er ook over hoorden, ervan leerden en er over konden meepraten. FEEST Na de receptie en de huldiging op za terdag 15 december, zullen de leden met hun echtgenoten aanzitten aan een uit gebreide Limburgse koffietafel. Om 21.00 uur is er een optreden van Peter en Ad Haans met hun programma „Brabant van de zonnige kant". Onvermeld willen wij niet laten dat de eerste voorzitster, mevr. G. van Meyel- van Megen, mi een opvolgster heeft ge kregen, want de huidige voorzitster is haar klein- en petekind mevr. G. v.d. Haghen-Janssen. Maar tussen 1934 en 1984 waren respectievelijk voorzitters: mej. van Meyel, mej. Camps, Mevr. Vollen- bergh-Arts, Mevr. Drabbels-van Meyel, mevr. v. Rens-Loonen, Mevr. Willems van Meyel, Mevr. Kerkhof-Vermeulen en mevr. Droesen-Scheutjes. oor rlloos Mobil is beter voor u en uw auto. Omdat Mobil brandstof en Mobil smeer- iproM middelen produkten zijn van zeer hoog- elioefu waardige kwaliteit, ouder Er is een mooi, groot, nieuw self service station vlak bij u in de buurt - het onlangs geheel verbouwde, uitgebreide aanbëjen gemoderniseerde Mobil station aan era!"de Deurneseweg. macli Pr'ma Mobil produkten en tij delijk een leuke heropeningsaktie! Maai Bjj Mobil gratis Kerstsfeer! Dat is nog eens een fantastische ft zit midi aat 33 te vra aanbieding: voor iedere bezoeker van het Mobil selfservice station is t/m 24 decem ber a.s. gratis Kerstsfeer beschikbaar! Omdat wij in die periode iedere bezoeker graag gratis een prima kaars meegeven. Nu maakt één kaars natuurlijk nog geen Kerstsfeer. Maar.daar is wat aan te doen. Omdat u bij ieder bezoek aan het selfservice station van Mobil een kaars meekrijgt - zolang de voorraad strekt! in de^ater(jag en zondag a.s. staat deze vernieuwing graag voor U ter bezichtiging open onder het genot van i voortreffelijke kop koffie en een bloemetje voor thuis. Of Mobil selfservice station "Veltum", Deurneseweg 12, Venray (Heide) Openingstijden: ma-vr: 7.00 - 22.00 uur, za en zo 8.00 - 21.00 uur >enc DADERS ONBEKEND Een inwoner van Oploo had zijn luto geparkeerd in de St. Catharina- Itraat te Leunen en bemerkte bij zijn iterdapntgkeer dat zijn auto beschadigd was :nzine?00'' een ander voertuig. Die bestuurder r vaiP weggereden zonder zijn identiteit wenJKkend 'e maken, politie Zondagmiddag omstreeks zes uur en nofeed een personenauto bestuurd door id zagen inwoner van Venray over de Lang- >elukt«traat en passeerde een fietser die van ipen t«nks kwam. Met de tyrapper raakte de in uifietser de rechterzijde van de auto. Hij weetaleed evenwel door zonder dat zijn itiebujdentiteit kon worden vastgesteld. De i daaiestuurder van de auto bleef met de alleeitchade achter, ekend, Draken trg be- het ge. FIETSER GEWOND -n g"'ï Maandagmorgen stak een 18-jarige Jnet haar fiets aan de hand de Dg nietyoetgangersoversteek plaats nabij de tieposjAmrobank aan de Julianasingel over. itellinfiij werd aangereden door een personen- verdenguto uit Helden. De dSme werd gewond ifficietjtn naar het ziekenhuis vervoerd. Later kon zij naar huis worden overgebracht. Haar fiets werd behoorlijk beschadigd. INBRAKEN Weer werd er ingebroken door ver breking van een ruit in het Turks ont moetingscentrum aan de Antonius- straat. Ontvreemd werd een kleurentele visie, twee luidsprekers en een kastje met etenswaren. De schade bedraagt en kele duizenden guldens. Bij het garagebedrijf v. d. V. aan de Leunseweg werd ingebroken. Toe gang werd verkregen door verbreking van een hangslot. Wat er precies ont vreemd is kon ons, hangende het on derzoek, nog niet worden medegedeeld. Het kan ook mogelijk zijn dat de daders in hun werk zijn gestoord. GESTOLEN BESTELAUTO IN VENRAY AANGETROFFEN Aan de Pauwweg werd een bestelauto in een sloot langs de weg gevonden. Uit een onderzoek is gebleken dat die be stelauto in Venlo ontvreemd was. Ver moedelijk hebben joy-riders de auto niet meer op de weg kunnen krijgen, na dat deze in de sloot was beland. De eigenaar kon de auto komen ophalen. Er was praktisch geen schade. Zondagmiddag ontdekte de heer van Opbergen dat in zijn kledingzaak aan de Grotestraat ongewenst bezoek was geweest. Hoe de daders zich toegang hebben weten te verschaffen kon nog niet worden vastgesteld. Deskundigen denken dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. Over het tijdstip van de diefstal tast men nog in 't duister. Voor eenbedrag van circa 12.000,is aan kleding gestolen. Omdat gebruik kan zijn gemaakt van 'n bepaald vervoer, verzoekt de politie eventuele getuigen zich met haar in ver binding te willen stellen. GETUIGEN GEVRAAGD Vorige week vrijdag vonden op de parkeerplaatsen aan de Raadhuisstraat, de Bongerdstraat en de Gouden Leeuw kleine aanrijdingen plaats. In alle drie de gevallen zijn de veroorzakers door gereden zonder dat hun identiteit kon worden vastgesteld. De benadeelden kunnen de schade nu nergens verhalen. VERNIELINGEN AAN AUTO'S In de nacht van zondag op maan dag werden ergerlijke vernielingen aan gericht gepleegd aan personenauto, welke in de Ravelstraat geparkeerd stond. Een buitenspiegel was verdwe nen, de tweede vernield; zo ook de ruitenwissers en antenne. Uit twee banden was de lucht gelaten en de zij kanten van de auto waren bekrast. van een in de buurt staande vracht auto werden ook de ruitenwissers,an tenne en spiegels vernield, terwijl zand in de dieseltank was gegooid. Deze vrachtauto was eigendom van VIT- Trucking uit St. Anthonis. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. SCHOORSTEENBRAND Venrays brandweer moest weer uit rukken voor een schoorsteenbrand. Nu aan een woning aan de Deurneseweg. Bij aankomst hadden de bewoners de brand reeds geblust, zodat de brand weermannen zich tot nablussing konden beperken. Nogmaals willen wij er met klem op wijzen dat men verplicht is de schoor steen regelmatig te laten vegen. DONDERDAG 6 DECEMBER 1984 Nr. 49 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Vorige week zaterdag zijn de schut tingen rond de nieuwbouw van De Wieenhof aan de Leunseweg opge ruimd. Men is volop aan de afwerking van het nieuwe hotel bezig en men mag verwachten dat in januari de openstel ling zal plaatsvinden. Piet en Harrie Voermans, de beide ex ploitanten van De Wieënhof zijn vol vertrouwen dat zij met hun nieuw hotel daadwerkelijk in een Venrayse behoefte voorzien. „Anders waren we er beslist niet aan begonnen" aldus de gebroe ders. In feite is de bouw van het hotel de tweede fase van hun totaal-plan. De eerste, nu al weer vier jaar geleden, was de realisatie van een restaurant met ver schillende zalen; de tweede fase is de realisering van een hotel met 22 kamers. Hun eerste plan is een succes gewor den. In de praktijk draait dat geheel op reserveringen voor bruiloften en partij en, voor vergaderingen en feestavon den. En dikwijls moet men gewone restaurantgasten teleurstellen, omdat al les gereserveerd is. Het nieuwe hotel - met een volledige eigen exploitatie - heeft een moderne ei gen keuken, waardoor het hotel- restaurant volledig kan inspelen op de behoefte van de passant, van de re creant én van de hotelgast. Het zijn in het bijzonder de recreanten waar hotel De Wieënhof op mikt. Noord Limburg als recreatiegebied mag en kan men niet meer uitvlakken. Behalve als vakantiegebied is het ook aantrekkelijk voor de noordeling tijdens de carnaval, in de aspergetijd en als champignongebied. Daarbij aansluitend zijn er speciale arrangementen gepland met Pasen, Pinksteren, Kerstmis en an dere „lange weekends". De gebroeders Voermans verwachten voor iedereen een gezellig hotel te kun nen bieden. Van een plaatselijke en regi onale funktie, die men nu vervult, gaat men zich in de toekomst meer en meer richten op landelijk niveau, met uit drukkelijk de bedoeling betaalbare prij zen in rekening te kunnen brengen. UITBREIDINGEN Hoewel „het oude" reserveringsge deelte en het nieuwe hotel twee geschei den eenheden zijn onder dezelfde naam, heeft men toch niet kunnen nalaten te profiteren van de mogelijkheden om de nieuwbouw en oudbouw te combineren. Zo heeft men de toch al niet kleine feest zaal maar meteen 3 meter langer ge maakt. Maar ook heeft men het nieuwe hotel-restaurant slechts gescheiden door een vouwwand van de grote feestzaal. „In geval van nood" kan die feestzaal dus nog eens flink uitgebreid worden. In het nieuwe hotel-restaurant is een gezellige bar geplaatst en bieden de ta feltjes plaats aan 80 gasten. Het nieuwe hotel is volledig onderkel- derd. Er worden drie biljarts in onder gebracht. Verder komt er een tafelten- nisgelegenheid en een klein doe-het-zelf- fintessgedeelte. Tegenover het hotel komt nog een tennisbaan en in het hotel is de mogelijkheid nu al aanwezig om er een sauna in te richten. Men kan dus niet zeggen dat de hotelgasten niet goed verzorgd worden. INDELING Twee-en-twintig fraaie kamers met 1-, 2- en 3-persoons indeling, verdeeld over twee verdiepingen, komen beschikbaar. Ze zijn allen voorzien van bad- of dou che met toilet. In elke kamer is een tele foonaansluiting en er is nu al ingespeeld op de kabeltelevisie; elke kamer heeft ook een t.v.-aansluiting. Zoals elk hotel van naam heeft men een prachtige bruidssuite, waar een pas getrouwd paartje maar al te graag ge bruik van zal maken. Vanzelfsprekend is het hotel aange past aan invaliden, zowel wat de entree, de drempels als de toiletten betreft. De plaatselijke invalidenbond heeft daar niet tevergeefs op aangedrongen. Zelfs de mogelijkheid van een lift is nu al in gebouwd. PARTY-SERVICE Alles wat er op horeca-gebied moge lijk is, wil men in De Wieënhof waarma ken. Zo gaat men nu ook de party service uitbreiden en kan mes de moge lijkheden voor barbecue, tondue en gourmet eveneens vergroten. Vanzelfsprekend heeft men ten be hoeve van het hotel ook de parkeer ruimte aangepast. Ruim 100auto's kun nen er zonder problemen een plaats krij gen. Tegelijkertijd heeft men de toegang tot het parkeerterrein verlegd en gecom bineerd met de toegang tot de parkeer gelegenheid voor het achterliggend sportpark. Duidelijk verlichte aandui dingen zullen de nieuwe oprit zo veilig mogelijk maken. Alleen via het parkeerterrein kan men de hoofdingang van het hotel bereiken. Die is gelegen aan de westelijke oprit van de provinciale weg, maar toch door een brede groenstrook daarvan geschei den. Om geen overlast te hebben van het verkeersgeluid op dit toch wel drukke kruispunt, zijn de glazen ramen dubbel uitgevoerd, waardoor praktisch alle ge luid van buiten wordt tegengehouden. GEMAKKELIJK BEREIKBAAR „Boze tongen" beweren dat de afrit van de provinciale weg, speciaal op verzoek van de gebroeders Voermans is verlegd. Het verkeer kan nu ineens het hotel bin nenrijden.... Feit is in ieder geval, dat De Wieënhof door zijn ligging nabij dit kruispunt zeer gemakkelijk bereikbaar wordt. Bij de openstelling in januari komen wij zeer zeker nader terug, op deze nieu we Venrayse aanwinst. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY HARMONIE Donderdag 6 december. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Om 19.30 uur d.b. vergadering. Woensdag 12 december gesprek bestuur met juniorleden Donderdag 13 december. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. MEDEDELING Het adres van de secretaris is vanaf 9 de cember gewijzigd in Kasteellaan 22, 5855 AE Well. Tel. 04783-2577. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 6 december. geen repetitie. Donderdag 13 december. Repetitie om 18.30 uur. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 11 december Repetitie van 19.00 tot 20.00 uur. Bardienst: dhr. Raedts. Zie ook harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. NIET OP CARNAVALSPLAAT Op de onlangs door de carnavalsver eniging „De Piëlhaas" georganiseerde liedjesavond werd, zoals bekend, het liedje „We laote ós wer gaon" met bijzonder grote voorkeur tot nummer één gekozen. Dit natuurlijk tot groot plezier van de familie Sjef Goumans, de vertolkers van dit lied. Maar toen reeds gingen er stemmen op, dat dit liedje uit Overloon afkom stig zou zijn. De commissie kon dat ech ter niet bewijzen. Sjef Goumans hield de eer aan zichzelf en trok zich terug. Zijn liedje zal dus niet op de Venrayse car navalsplaat komen. Wel heeft Sjef In middels contact gehad met Johnny Hoes, die wel wat in het liedje ziet en op een singeltje wil zetten. Op de Venrayse carnavalsplaat ko men nu: „Gej ziet mien Engelke", van Pierre Pijpers, gezongen door Boy Derksen op muziek van Jeu Franken. „Hazinnenaovend", gezongen door Corrie Peeters, die ook voor de tekst en de muziek zorgde. „De Kienderköpkes", gezongen door Piet Jeuken en „Van Huure Zegge". Tekst en muziek waren van Jos en Leo Thielen. En tenslotte: „As geej mit meej wilt danse", gezongen door Boy Derksen. Deze grammofoonplaat zal begin januari verschijnen. Het is niet onmogelijk dat de familie Goumans tijdens de Prinseproklamatie met hun liedje op de bühne komen. MENU Voor beide Kerstdagen Escalopes de veau, queues de langouslr. sauce Mantua kalfsoester met langoustine staartjes in fijne krccflcsaus met bijbehorende garnituur Bavarois au kiwi Kindermenu Tomatensoep Kalfsschnitseltje (met garnituur) Mokka-ijs met chocoladesaus Prijs per kindermenu. Ih.lKI Wij verzoeken U vriendelijk tijdig te reserveren. Wij wensen U prettige feestdagen en graag tot ziens Het Ankertje Croteslraat 3K.5K55 AN Well tel 047X.V1234 Han en Christel Ploum-Claessens

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9