GEMEENTEPRAAT y NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting 1 Collektekalender december 1984 Gedeeltelijke her ziening bestem mingsplannen Ontwerp- bestemmingsplan „Vlakwater II" Vrije uren in sporthal De Wetteling Start bezuiniging straatverlichting Nieuwe tarieven sport accommodaties Toeristen belasting Bouwvergunning verleend Hinderwet MUZIEKSCHOOL VENRAY College handhaaft prioriteitenlijst Bouwvergunning aangevraagd Spoorboekje voor behandeling begroting 1985 V.V.N. in Infotiek Bekendmaking Projekt koop woningen voor de kerkdorpen aangeslagen Snoeien van hinderlijk groen Omgangs regelingen bij echtscheiding Op 8 en 10 december: Amnesty International (straatcollekte in de Gro- testraat). Alleen voor deze aktie is een collekte- vergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. De burgemeester van Venray maakt, ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de gemeenteraad in Venray in zijn vergadering in voorberei ding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van: 1. het bestemmingsplan Buitengebied voor - percelen gelegen aan de Deurneseweg/Weverslo te Heide, de Paardekopweg te Ysselsteyn en de Hoogriebroekseweg/Sinnesstraat te Oirlo, ten behoeve van de voorgeno men inrichting van genoemde perce len tot groepskamperen; 2. het bestemmingsplan Buitengebied voor een perceel gelegen aan de Kuulenweg te Vredepeel, ten behoe ve van de voorgenomen inrichting van genoemd perceel tot natuurkam peerterrein; 3. het bestemmingsplan Uitbrei dingsplan in Hofdzaken voor een perceel gelegen aan de Deurneseweg/ Leunseweg te Venray, ten behoeve van de voorgenomen aanleg van een lennisaccommodatie; 4. het bestemmingsplan Ysselsteyn voor een perceel aan de Jan Poels- weg te Ysselsteyn, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een uit gaanscentrum met bovenwoning. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen in gaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Ordening, kamer 201, van het raadhuis. Venray, 6 december 1984. De burgemeester voornoemd mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat met ingang van 10 december 1984, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201, voor een ie der ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan „Vlakwater II". Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeente raad bezwaren indienen tegen het ont werp. Venray, 6 december 1984 de burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche VRIJE UREN IN DECEMBER Maandagen 16.00-17.00 uur Dinsdagen 23.00-24.00 uur Woensdagen 23.00-24.00 uur Donderdagen 23.00-24.00 uur Vrijdagen 16.00-17.00 uur Zondag 23 december 23.00-24.00 uur Deze week is de PLEM begonnen met het doven van een aantal straatlantaarns in het Brukske, in Venray Centrum, in De Wieën en in de St. Antoniusstraat en St. Franciscusstraat. Dit is de vierde ronde in de bezuiniging op de straatver lichting. Enige weken geleden besloot het col lege om bij wijze van proef deze bezui niging in te voeren. Met vertegenwoordigers van de Buurtvereniging Brukske, het wijkcomi- té West I, het VZO en de vereniging Het Winkelcentrum, is het plan besproken. Hierbij is de afspraak gemaakt dat tot 1 maart 1985 door belanghebbenden op de nieuwe verlichtingssituatie kan wor den gereageerd. Vervolgens zal dan met de genoemde vertegenwoordigers worden bekeken op welke wijze het bezuinigingsplan daad werkelijk kan worden doorgevoerd. Inwoners van de genoemde wijken en straten kunnen rechtstreeks bij de ge meente reageren (t.a.v. J. de Bruijn, afd. openbare werken) of kunnen dit doen via de betrokken vertegenwoordi gers. ln haar vergadering van 14 november jl. heeft de gemeenteraad van Venray besloten de tarieven voor de sportac commodaties met ingang van 1 januari 1985 met 3<Vb te verhogen. Deze stijging wordt door de staatssecretaris van bin nenlandse zaken aanvaardbaar geacht omdat zo de tarieven in de pas lopen met de loon- en prijsontwikkeling. Bij de seizoenstarieven - waarvoor de verenigingen en groepen reeds de reke ning hebben ontvangen - is rekening ge houden met de 3% verhoging per 1 ja nuari 1985. Eveneens is besloten om door te gaan met de afbouw van tarievenkorting voor gesubsidieerde verenigingen. De ge meenteraad is van mening dat in princi pe de huurtarieven voor haar sportac commodaties voor iedereen gelijk die nen te zijn, dus voor zowel de georgani seerde als ongeorganiseerde sporter. Wel is besloten om aan verenigingen die op jaarbasis meer dan 400 uur ge bruik maken van een gemeentelijke bin- nesportaccommodatie een korting van 10% op het tarief toe te kennen. In tegenstelling tot andere jaren zul len de huurders van sportaccommoda ties pas een mededeling over de huurver hoging ontvangen, gelijktijdig met ont vangst van een nieuwe huur-rekening. Wie nu al nadere informatie wil heb ben over de aangepaste tarieven, kan tij dens kantoren kontakt opnemen met het buro sportzaken en recreatie. Voor elke overnachting in Venray moet toeristenbelasting worden betaald. Dit is op 25 september jl. door de ge meenteraad vastgesteld, toen de nieuwe tarieven en de nieuwe verordening voor de toeristenbelasting werd behandeld. De verordening is inmiddels Koninklijk Goedgekeurd, zie de bekendmaking. De belasting moet worden betaald voor overnachtingen in hotels, pensi ons, vakantiehuisjes, tenten, vouwwa gens, kampeerauto's, toercaravans e.d. of in woningen, die niet in hoofdzaak bestemd zijn voor vakantie of recreatief verblijf maar wel voor een bepaalde pe riode per jaar worden verhuurd voor va kantiedoeleinden. Ook de vaste stand plaatsen op campings vallen onder de toeristenbelasting. Voor kamperen bij de boer moet eveneens toeristenbe lasting worden betaald. De eigenaren van hotels, pensions en vakantiehuisjes en van de campings moeten deze belasting betalen. Zij wor den aangeslagen door de gemeente. Vanzelfsprekend mogen zij deze kosten doorberekenen. Het tarief is vastgesteld op 0,35 per overnachting. De overnachtingen van jeugdgroe pen, in enig verband, onder leiding van volwassenen zijn vrijgesteld. Nadere informatie over de nieuwe verordening kan worden gekregen bij de afdeling Belastingen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 november 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een veldschuur/ loods aan de Gunhoekweg 12 te Oirlo, t.n.v. J.A.P. Rongen; de bouw van een trafohuisje aan de Kamperfoelie te Venray, t.n.v. N.V. PLEM, Gelissendomein 5 te Maastricht; de bouw van een trafohuisje aan de Ysselsteynseweg te Ysselsteyn, t.n.v. N.V. PLEM, Gelissendomein 5 te Maastricht; de bouw van een volière aan de Vellumse Kleffen 41 te Venray, t.n.v. J.G.L. van Cuijck; de uitbreiding van de basisschool aan de Boterbloem 47 te Venray, t.n.v. Stichting Katholiek Onderwijs Venray, p.a. Helfrichstraat 14a te Venray; de uitbreiding van het tuincen trum aan de Langstraat 83 te Venray, t.n.v. Thuylshof b.v.; de uitbreiding van de woning aan de Dakdekkerstraat 22 te Venray, t.n.v. F.C.C. v.d. Heuvel; de bouw van een .mestvarkensstal aan de Veulenseweg 1 te Leunen, t.n.v. P.H. Koonings, van Megenstraat 32 te Leunen; Venray 6 december 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. 27 DECEMBER 1984: start sporthal De Wetteling tussen 18.00 en 19.00 uur. Kosten 1,50 per persoon. Organisatie: Comité Recreatiesport Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 29 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van M.J. Meu- lendijks, Meerselsepeel 1 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een var kensfokkerij en -mesterij, gelegen aan de Meerselsepeel 1 te Ysselsteyn; dat op 29 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Arts, Twistweg 9 te Vredepeel, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van 'een rundveehouderij en een varkensmesterij, gelegen aan de Twistweg 9 te Vredepeel; dat op 29 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.G.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leu nen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensfokkerij, gelegen aan de Teeuwenhofweg 18 te Leunen; dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.J.C. van Ass, Deurneseweg 150 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterijge legen aan de Deurneseweg 150 te Ys selsteyn; dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. van Hoof, Twistweg 10 te Vredepeel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor hel uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Twist weg 10 te Vredepeel; dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.P.M. Custers, Boddenbroek 4 te Oirlo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Boddenbroek 4 te Oirlo,' dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Wilmsen, Peelweg 4 te Ysselsteyn, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkensmesterij, gelegen aan de Kempkensberg 2a te Ysselsteyn; dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.A.P. Bol, Vredeweg 20 te Vredepeel, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij, gelegen aan de Vre deweg 20 te Vredepeel; dat op 31 oktober 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van Fr.A.P. Franken, Kempkensberg 30 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmeste rij, gelegen aan de Kempkensberg 30 te Ysselsteyn. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 6 januari 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 6 december 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. 1985 HET JAAR VAN DE MUZIEK(SCHOOL) Oprichting Seniorenorkest In toenemende mate maken ouderen, of zoals U wilt, volwassenen, steeds meer gebruik van de mogelijkheden die de Muziekschool Venray kan bieden. Het zelf, en met anderen, muziek ma ken geeft een grote voldoening. Je bent op een zinnige manier met je vrije lijd, je gezin of je vrienden bezig. Je bent waarachtig méér mens met muziek zoals de slogan deze maand aangeeft. De groepen leerlingen waarover we hierbo ven spraken is enthousiast geworden door hun eigen ongekende mogelijkhe den. En juist dat heeft er weer toe geleid dal er van hen de stimulerende en inspi rerende werking uitgaat om te komen tot de oprichting van een seniorenor kest. Fijn samen met anderen onder des kundige leiding muziek maken. Voor reeds ingeschreven leerlingen van de muziekschool is de deelname gratis. Maar ook leerlingen kunnen meespelen en zich voor dit unieke orkest laten inschrijven. De eerste repetities be ginnen in januari. Het pianolespakket wordt uitgebreid. Dat experimenten vaak tot structurele veranderingen kunnen leiden, dat is ook het geval bij de pianoopleiding aan de muziekschool Venray. Pianoleerlingen die de eerste cursusjaren er op hebben zitten en opgeleid willen worden voor de 3e graad (er zijn 6 graden!), krijgen als vast onderdeel van hun pianoles „bege leiden van andere instrumenten" in hun lespakket. De pianoleerling kan naar keuze (met bijvoorbeeld een hoboleer ling) een deelprogramma instuderen dat dan zowel voor de hobotoets als voor de pianotoets geldt. Hierdoor heeft de ho boleerling een vaste begeleider en leert de pianoleerling met andere instrumen ten te musiceren. De opgedane ervaringen met de on langs afgenomen experimentele toetsen hebben zulke waardevolle resultaten op geleverd dat deze deelopleiding als vast onderdeel in het lesprogramma van de pianoopleiding wordt opgenomen. Ensemblespel voor pianisten. Volgend jaar (1985) zal een nieuw ex periment worden ingezet. Pianoleerlin gen die de tijd ontbreekt om regelmatig hun les voor te bereiden, en toch willen blijven musiceren, kunnen tegen geringe vergoeding inschrijven voor ensem blespel. Zij krijgen enkele andere instru mentalisten toegewezen om te begelei den. Op deze manier blijven de pia nisten muziek maken terwijl ze er naar alle waarschijnlijkheid anders niet zo gauw meer aan toe waren gekomen. Bo vendien gaat het reeds geleerde niet ver loren en blijft er een waardevolle hobby voor de pianist over. Een onverkorte handhaving van de voorgestelde prioriteiten van 1985 is de korte conclusie die getrokken kan wor den uit de memorie van antwoord op de algemene beschouwingen. Dit schrifte lijk antwoord, naar aanleiding van de voordrachten van de fractievoorzitters op 27 november jl., beperkt zich tot het financiële gedeelte uit de beschouwin gen. Op beleidsmatige opmerkingen en enkele nog niet beantwoorde financiële vraagstukken zal komende maandag of dinsdag worden gereageerd. Dan vindt de tweede ronde van de behandeling van de gemeentebegroting 1985 plaats. ONROEREND-GOED-BELASTING De geldeijke meevallers voor 1985, nog niet bekend bij het opstellen van de begroting, willen burgemeester en we thouders gebruiken voor de post „on- voerziene prioriteiten". Dit houdt in dat het college haar standpunt handhaaft om de onroerend-goed-belasting met 3% te verhogen. Het college voert daar voor drie redenen aan: de verhoging van de onroerend- goedbelastingen komt overeen met het gemeenteraadsprogramma CDA-PVDA 1982-1986; door een verhoging van 3% in 1985 wordt vermeden dat in 1986 en dj daaropvolgende jaren forse verho gingen noodzakelijk zijn; niet alle meevallers zijn structureel zodat een lagere verhoging van de onroerend-goed-belasting nu, zal leiden tot een extra verhoging in 1986. Boven dien is in het VVD-voorstel voor een la gere verhoging géén rekening gehouden met de tegenvallende legesinkomsten als gevolg van de Interim-wet „beperking varkens- en pluimveehouderijen". De onroerend-goed-belastingen kun nen niet via de termijnnota's van de PLEM worden geïnd, zoals de fractie v.d. Vorle wil. De heffing en invorde ring is een zaak van het rijk en de ge meente staat hierbij buitenspel. Het college ziet ook geen redenen waarom de kwijtschelding van de af valstoffenheffing 1985 vor de minst draagkrachtigen niet door mag gaan. Maandag 10 december zal de gemeen teraad van Venray de behandeling van de begroting 1985 om 19.00 uur voor tzetten met een mondelinge reactie op de memorie van antwoord van het colle ge. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een terrasoverkap ping aan de Gertrudisstraat 20 te Oirlo, t.n.v. L.P.A. Gommans; de verbouw van een varkensstal tot machineloods/sorteerruimte en het plaatsen van een deur in het achterhuis aan de Ericaweg 1 te Oirlo, t.n.v. A. Vissers, Midden Peelweg 8 te Ys selsteyn; de bouw van een slachtkuikenstal aan de Timmermannsweg 82 te Ys selsteyn, t.n.v. L.J.G. Philipsen; de bouw van een mestvarkensstal aan de Moostdijk 4 te Ysselsteyn, t.n.v. J.G.M. Classens; de bouw van een fokvarkensstal aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn, t.n.v. W.G.M. Willems, Steegse Peel weg 147 te Ysselsteyn; de bouw van een fokvarkensstal aan de Twistweg 6 te Vredepeel, t.n.v. J.B. Vissers; de uitbreiding van een varkensstal aan de Paardekopweg 13 te Ysselsteyn, t.n.v. W.M. Swinkels; de uitbreiding van een fokvar kensstal aan de Paardekopweg 13 te Ys selsteyn, t.n.v. W.M. Swinkels; de bouw van een varkensstal aan de Haag 22 te Merselo, t.n.v. A. Poels; de bouw van een mestvarkensstal aan de Timmermannsweg 135 te Ys selsteyn, t.n.v. J.G.M. Loverbos; de bouw van een tuinberging en een erfafscheiding aan de Isabellahof 40 te Venray, t.n.v. W.A.J. van der Lin den; de bouw van een fokvarkensstal aan de Jaegerhofweg 5 te Veulen t.n.v. H.W.A. Hendriks, Prinses Irenestraat 12 te Venray. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 7 december 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 6 december 1984. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Maandag 10 en dinsdag 11 december a.s. zal een strak tijdschema worden ge hanteerd bij de behandeling van de be groting. Wie belangstelling voor het volgen van een bepaald onderdeel uit de begro ting kan zich aan de hand van on derstaand schema oriënteren. Getracht zal worden, door de voorzit ter, om het schema aan te houden. Bezoekers van de vergadering op een van deze twee dagen krijgen zoals ge bruikelijk een kopje koffie geserveerd. MAANDAG 10 DECEMBER Opening van de vergadering: 19.00 uur 19.00-21.30 uur: college en raad dis cussiëren over memorie van antwoord. Vanaf 21.30 uur: mondeling ant woord b. en w. op algemene beschou wingen (in onderdelen): 21.30-21.45 uur: sociale zaken (wet houder van Oers); 21.45-22.15 uur: maatschappelijke zorg (wethouder Willems); 22.15-22.45 uur: sport en recreatie (wethouder van Oers); 22.45-23.00 uur: werkgelegenheid (burgemeester Defesche); 23.00 uur: schorsing van de vergade ring tot dinsdag 11 december 18.00 uur. DINSDAG 11 DECEMBER 18.00-18.30 uur: openbare werken en verkeer (wethouder Claessens); 18.30-19.00 uur: sociaal cultureel werk (wethouder Willems); 19.00-19.30 uur: onderwijs en cultuur (wethouder van Oers); 19.30-19.50 uur: ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (wethouder Wil lems); 19.50-20.10 uur: personeelszaken en organisatie (wethouder van Oers); 20.10-20.45 uur: algemeen bestuurlij ke aangelegenheden (o.m. openbare or de en veiligheid) (burgemeester Defe sche); 20.45-22.00 uur: resttijd t.b.v. stem mingen, schorsingen t.b.v. beraadsla gingen en overige agendapunten. De overige agendapunten zijn: vaststelling verordening tot verho ging van de onroerend-goedbelastingen; wijziging begroting 1985 als ge volg van besluiten voorvloeiende uit hetgeen eerder op deze avond is behan deld; ingekomen stukken en mededelin gen; garantie klimlening ad. 4.500.000,- voor de bouw van 41 premie-huurwoningen door de Woning bouwvereniging Noord-Limburg; wijzigingsovereenkomst tussen ge meente en PLEM m.b.t. de levering van eleclrische energie rechtstreeks aan ver bruikers alsmede de openbare verlich ting; De tentoonstelling van Veilig Verkeer Nederland in de Infotiek van het raadhuis is met ,een week verlengd. In deze tentoonstelling wordt ondermeer ingegaan op de pas gestarte aktie „alcohol in het ver keer al gauw een misdaad". Verder wordt aandacht besteed aan allerlei zaken die voor de ver keersdeelnemer van belang zijn om gezien te worden. SCHOLEN V.V.N. doet met name op de leiding van de diverse scholen in Venray een beroep om deze ten toonstelling klassikaal te laten bezoeken. Het mag beschouwd worden als een stukje toegepast verkeersonderwijs. De tentoonstelling is geopend van maandag 10 tot en met vrij dag 14 december tijdens kantoor uren. TOERISTENBELASTING Bij Koninklijk Besluit van 9 novem ber 1984 nr. 1 is goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 25 september 1984 nr. R 507 tot vaststel ling van de „Verordening op de heffing en invordering van een toeristenbe lasting". De belasting wordt geheven van dege ne die gelegenheid bied tot verblijf met overnachting binnen de gemeente in ho tels, pensions, vakantie-onderkomens, mobiele kampeeronderkomens, niet- beroepsmatig verhuur ruimten en op vaste standplaatsen tegen vergoeding in welke vorm dan ook door personen die niet in het bevolkingsregister van de ge meente zijn opgenomen. Het tarief bedraagt per overnachting 0,35. De verordening ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op de afdeling finan ciën en belastingen van de secretarie, raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 132. Venray, 4 december 1984 Er bestaan een behoefte aan goedko pe woningbouw, in de koopsector, in di kerkdorpen. Dit blijkt uit het feit dat 5: personen zich hebben gemeld voor hetP door de gemeente ontwikkelde woningj yc bouwplan voor koopwoningen op dc2aj j kerkdorpen. jVr0lJ Van deze 55 personen kunnen er 44^5 als autochtoon worden aangemerkt. OLoecj deze autochtonen in 1985 daadwerkelijk^ aan een woning in hun dorp kunneii,an worden geholpen zal o.m. afhangen vanj qi het woningbouwcontingent voor 1985^ujs Binnekort worden de geïnteresseerdei£en over het vervolg geïnformeerd. .bilari Het gemeentelijk plan voor de bouvjp0,|( van de koopwoningen voor de dorpenperj| werd op 22 oktober jl. door wethouder„ien H. Willems tijdens een druk bezocht^prjt informatieavond gepresenteerd. He^erk gaat om de bouw van een gezinswoning P| waarvan de stichtingskosten, inclusiet,.,^ bijkomende kosten komen o£e d 125.000,- tot 127.500,-. De woninj|,ur},, heeft een inhoud van 345 m' en is gesiluLjcht eerd op een kavel van ca. 285 nr. Dj ye woningen zullen voornamelijk wordei,^,, gebouwd in blokjes van twee. „el c De financiering an de woning kan vi^e, alle bestaande premieregelingen. Oor kan de woning als vrije sector wonii worden gerealiseerd. Opmerkelijk is dat bij 47 van de 5j aanmeldingen wordt gekozen voor de nanciering als premie A^woning. In vij^m, gevallen is gekozen voor premie B-wc ningen en in twee gevallen voor premi C-woningen. Een persoon heeft gekc zen voor de vrije sector mogelijkheid. Qf De aanmeldingen komen uil Leunefcn (16), Oostrum (7), Ysselsteyn (7), Oirl(an (9), Merselo (7), Castenray (3), Veuletjocr (4) en Heide (2). Uil Smakt en Vred^prjc peel zijn geen reacties binnengekomen: q£ leur pouv In de afgelopen zomer is het groe alom weer aardig opgeschoten. Zo zeil dat op wegkruisingen en hoeken vj straten het groen het uitzicht belemme voor de verkeersdeelnemers. Men wordt daarom verzocht, hindet lijk groen, ook langs jrottoirs, te snot en. Kinderen vragen doorgaans niet oi echtscheiding van hun ouders. Het ov< komt hen. Soms worden zij er zelfs plotseling mee geconfronteerd, woonlijk is er een periode van spannii gen aan vooraf gegaan, die voor i meeste kinderen ook niet rimpelloos verlopen. Ook als de scheiding is uilgesproki zijn de kinderen vaak de dupe. De kiil deren hebben dan dringend behoef" c aan hulp, maar dikwijls ook de oudt zelf. Een aantal instellingen heeft daarom bereid verklaard door middi van een actief hulpverleningsaanbi mee te helpen te voorkomen, dat er al ii (jg een vroeg stadium van de echtscheidii problemen ontstaan over de contactu tussen het kind en de ouders. 06 Bij het R.I.M. Buro Jeugd Maai Qjj schappelijk Werk, Hoenderstraat 3$ tel. 04780-85251, is een folder op te vra gen waarin ook de adressen van deifeate hulpverleningsinstellingen staan vef meld. Or mii Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags m de gehele dag geopenc GOEDE VANGST VAN VENRAYS POLITIE In de nacht van vrijdag op zaterd: bemerkte de eigenaar van het benzini tankstation Vredepeel de heer Lipsig, dat er in zijn tankstation wer< ingebroken. Hij waarschuwde de politii die in recordtijd ter plaatse was en no| juist een auto met hoge snelheid zagen i: wegrijden." Bij de achtervolging geluktètraa het de auto in Overloon tot stoppen links dwingen. Er zaten twee mannen in uilietse Mill, 20 en 26 jaar oud. Het tweetafeed werd aangehouden, naar het politiebu-jdent reau in Venray overgebracht en daaijiestu ingesloten. Zij hebben niet alleeifchac de inbraak in het tankstation bekend! maar zijn ook bij een 20-tal invbrakeij in Oost Brabant en Noord Limburg be trokken geweest. De waarde van het stolene bedraagt vele tienduizenden gul dens. Het onderzoek in deze aak is nog nietvoetj afgelsoten omdat meerdere politieposiAmr ten in Oost Brabant belangstelling w hebben voor dit tweetal. Zij werdenuto deze week voorgeleid aan de officieign n: van justitie te Roermond. kon Suil M mei nietvoetj

Peel en Maas | 1984 | | pagina 8